Opinie o UPM Raflatac Sp. z o. o. w Biskupice Podgórne

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy UPM Raflatac Sp. z o. o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w UPM Raflatac Sp. z o. o. o rekrutacji.

Branże: Tektura i produkty celulozowe - Produkcja papieru i tektury

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UPM Raflatac Sp. z o. o. w Biskupice Podgórne

Wiecie czy UPM Raflatac Sp. z o. o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

TA

Nie mam pewności na 100% ale wydaje mi się, że co do narzędzi pracy, firmie nie można niczego zarzucić.

Janek

Jaki system pracy obowiązuje? 8h od poniedziałku do piątku czy 4 brygady?

@Janek

4 brygady.

@Janek

To zależy jakie stanowisko, jaki dział, który zakład.

Olsen

Witam wszystkich. jak wygląda praca, zarobki i rozwój u was?

@Olsen

Wszystko zależy od działu na który trafisz.

@Olsen

Zależy od działu. Byle nie na coating. Ogromny hałas, gorąco, gonią do roboty nie zważając na bezpieczeństwo, a przy okazji można dostać obserwacje za nie przestrzeganie bezpieczeństwa, coraz większy mobbing.

rozczaroawny

Podczas zatrudniania pani z manpower zapewniała mnie, że pod firma to tylko proces przejściowy. Najpierw umowa na miesiąc po ty by się wdrożyć, później na 3 miesiąca jako okres próbny a finalnie umowa na firmę. Lecz po przyjściu totalne rozczarowanie, gdyż podsłuchałem rozmowę dwóch liderów z działu coating o celowym trzymaniu jednej osoby na zmianie z pod firmy (standard max 18 msc, a w razie czego przeniesienie do innej agencji pracy- piękne omijania kodeksu pracy) po co ? W razie spadku zamówień taka osoba dostaje "strzała" i po problemie. Ja byłem na umowie z manower prawie półtora roku a przejście miało być po max 4 miesiącach (oszukiwanie ludzi po to by do pracy przyszli). Standardem było przynoszenie CV osób rekrutujących na halę i pokazywanie innym współpracownikom przez liderów, tylko co mówi klauzula o ochronie danych w procesie rekrutacyjnym ? Smaczków jest wiele i nierówności między zakładami zlokalizowanymi w innych krajach UE. Ale wiadomo firma musi zarabiać. Problematyczny jest grafik - czterobrygadówka w 7 dniowym tygodniem pracy po której jest 1,5 dnia wolnego, i tak w kółko. Wyjątkiem jest jedna niedziela ustawowa wolna w miesiącu wtedy uwaga !! trwa 2,5 dnia po oczywiście odespaniu nocek. Podsumowując : można zarobić, klimat w firmie ponadprzeciętny ale nie wolno zapominać swojego miejsca w szeregu oraz co do kogo się mówi (jak w każdej firmie).

Piotrek
@rozczaroawny

Niestety nie mogę się z tym zgodzić. Po zmianie ustawy nie ma możliwości aby pracownicy przechodzili między agencjami. Nie możesz pracować dłużej niż 18 msc bez znaczenia jaka agencja. To że pracowałeś przez 1.5 roku świadczy o jakości Twojej pracy. Pracowałem 5 msc - egzamin stanowiskowy i przy następnej umowie zostałem przejęty.

@rozczaroawny

ile masz na łapę realnie, duże obłożenie obowiązkami?

Nicki
@rozczaroawny

Jeżeli to prawda, o czym mówisz, z latającymi po zakładzie CV to należałoby to zgłosić. Jest to łamanie prawa o danych osobowych, jest na to paragraf. Nie dla zakładów pracy, zatrudniających ludzi wiecznie na umowie agencyjnej!!!!

rozczarowany
@Piotrek

Kolego dostałeś umowę po 5 msc pracy bo ktoś odszedł i musiał się stan osobowy zgadzać zatrudnionych w firmie.

Pap
@Piotrek

Ustawa zabrania zatrudniania przez agencję dłużej niż 18 miesięcy. Po tym czasie zostajesz zatrudniony przez np. firmę -córkę tej agencji. Tak miałam i PIP stwierdził, że jest to to całkowicie zgodne z kodeksem pracy, ponieważ zatrudniła mnie zupełnie inna firma. Takich firm, które zwodzą, mamią pracownika, jest wiele. Moja historia nie tyczy się UPM.

Pisze o slitterach i tej wesolej gromadce. Jak dobrze że już mnie tam nie ma. Ludzie jest świat poza raflatakiem. Ta firma miała klasę jak powstawała teraz to (usunięte przez administratora) Układy straszne awansujesz jak jesteś donosicielem. poziom kierowników zmiany żenujący nikt z nich z nich nie umie słowa po angielsku a nawet jest jedn osoba z problemem wysławiania się po polsku ( dla niewiedzących to Polak) i poza tym są kierownicy po zawodówce;) to już ustawia poprzeczkę poziomu kultury i zachowania. Jeżeli ktoś zna osobnika pod pseudonimem " Janusza produkcji" i zna jego historię z Mastercooka to wie która i dlaczego starsza pani ma fory w firmie:) rekrutacja polega na tym że mówisz ruszasz się i nie oddajesz moczu bezwiednie i jest ok możesz pracować. Pan M. I jego mania oglądania kamer to inna historia. NIE POLECAM KIEDYS TO BYLO COŚ TU PRACOWAC TERAZ MARNOWANIE ŻYCIA NA PATOLOGICZNY SYSTEM.

Czy można liczyć w UPM Raflatac Sp. z o. o. na prywatną opiekę medyczną?

Luxmed.

TA

Tu jeszcze zależy który pakiet się wybierze: podstawowy standard (kilkunastu lekarzy, jakieś badania i zabiegi) czy rozszerzony complex - prawie full wypas; oczywiście podstawowy pracownik ma za free a complex musi płacić dodatkowo.

rtęć

Dlaczego fabryka się nie zamknęła?, nasze dwie nie pracują i mamy bezpiecznie. Czy zostaniecie sami na strefie?

@rtęć

Nie ma na razie przesłanek do wstrzymania produkcji.

rtęć
@Bart

Teraz są.

@rtęć

Chyba nie dotyczą firmy.

Były

Czy taki system pracy 2+2+3 nie jest wyczerpujący?. Siedem dni pod rząd i weekend wypadający w środku tygodnia

@Były

Masa ludzi tak pracuje. Nie narzekają.

Drev

Mam pytanie odnośnie systemu pracy w UPM RAFLATAC. Czy długość zmiany to 12 godz itp. Jakby mógł ktoś przedstawić taki mini grafik:). Dziękuję za odpowiedź

@Drev

Długość zmiany to 8 godzin. Przykładowo : dwa dni na pierwszą zmianę, trzy dni na drugą i dwa dni na nocki.

Drev
@Bart

Czyli 7 dni pracy pod rząd? A potem 48 godz wolne i od nowa?:). Nadgodziny są częstym przypadkiem?

@Drev

Nadgodziny się zdarzają ale ostatnio nie chcą płacić za nie. Odbierasz je w wolnym.

Roman

Dlaczego nie zamykają fabryki w czasie epidemii?

@Roman

W fabryce nie ma epidemii ????

blabla

Prośba do mądrych glów z góry: opracujcie normalny grafik dla ludzi z 4brygad, albo wykumajcie skąd wziąć kasę na gruuuubą podwyżkę dla nas za pracę w tym wyniszczającym systemie. Ten system to jakiś smutny żart... 2ranne, 2 popołudniówki, 2 nocki i 2 dni wolnego... a po tych 2 dniach (a raczej 1,3 dnia - bo odsypianie) wolnego znów powrót na ranne... Kto jest w stanie sie zregenerować i przestawić pracując w ten sposób? A jeszcze przełożony potrafi po takim "weekendzie" wpisać w grafik na 3:00. Wieczne niewyspanie, brak energii, brak koncentracji, nieregularne pory jedzenia, nieustanne myślenie o pracy - to jest przepis jak się szybko nabawić cukrzycy, wrzodów i depresji. Człowiek po "weekendzie" przychodzi do pracy nieprzytomny, nie można się skoncentrować na niczym, tylko kiedy będzie godzina 15.00, A jak w takim systemie zadbać o rodzinę, dzieci? Niech ktoś z góry spróbuje popracować w ten sposób - wysiądzie po miesiącu, a jeszcze jak zobaczy wypłatę za taką harówę, to już całkiem zrezygnuje. Premia za ten tryb pracy, to jest jakiś żart... Powinno być minimum 2 razy tyle i NETTO! Może wtedy człowiek zdoła odłożyć hajs na przyszłe leczenie chorób, których nabawi się przez ten tryb pracy. Podnieście nam wysokość premii za 4 brygady! Nie dość, że pracujemy po 7 dni, to jeszcze w miesiącu wypadają setki z grafiku i yrzeba pracować dłużej, to jeszcze te przejścia ze zmiany na zmianę co 2 dni. Kto to wymyślił?! Ile wytrzyma taki pracownik 2-3 lata? Mniej? Siedzicie tam i zarabiacie grubszy hajs, to WYMYŚLCIE grafik, który tak nie wyniszcza.

@blabla

A spróbuj pracować w systemie trzy zmianowym i mimo, że masz weekendy wolne, to jedziesz 5 nocek z rzędu. Ja nie mówię, że jest dobrze czy źle ale pracować trzeba. Jeśli nie w UPM to są też inne zakłady do wyboru, do koloru ????

Zapomniałem dodać bez dodatku do czterobrygadówki

Robin
@blabla

Uważasz że wyższy dodatek za 4 brygady pozwoli Ci się zregenerować i znaleźć więcej czasu dla rodziny? Nie każdemu pasuje ten system pracy ale UPM to nie getto. Tu nie ma przymusu pracy. Nie pasuje Ci ten system to szukasz lepszego w innej firmie.

ick
@blabla

System został wybrany lata temu przez pracowników produkcyjnych, i chyba 2 lata temu ponownie. Było głosowanie, większość chciała pracować w ten sposób, wszystkim nie dogodzisz

cyryl

PRacuję od 10 lat w tej firmie ale w biurze (a to ma znaczenie) i każdemu polecam tego pracodawcę: kultura zachowania i kontaktów międzyludzkich jest tu na poziomie jaki nie jest znany powszechnie Polakom . Oczywiście trzeba pracować bo coraz więcej produkcji przenoszone jest do Polski ale czy na tym polega ZATRUDNIENIE. Benefity (takie same są dla Produkcji): -kluczyk do "słodkomatów"/ kawomatów za którego zakupy płacisz tylko podatek, -wakacje pod gruszą i dofinansowanie do wakacji dla dzieci, - premia świąteczna na Boże Narodzenie zawsze a - premia kwartalna jak się uda osiągnąć cele, - premia roczna, - coroczna podwyżka powyżej inflacji, - dofinansowanie do obiadów w stołówce, - raz na 2 lata dostaje się kurtkę typu softsell, - dla produkcji i części biura ubranie robotnicze, - Luxmed, - ubezpieczenie rodzin... chyba wszystko. To nie jest mało!

Wacuś
@cyryl

I uważasz, że złapałeś Pana Boga za nogi...pogratulować wytrwałości...jest jeszcze inna ewentualność, a mianowicie jesteś leserem, który w innym środowisku by się nie odnalazł.

@cyryl

Po formie wypowiedzi i wiedzy jaką posiada autor tego postu sądzę, że musiała to pisać osoba z kierownictwa. Normalnego pracownika biura nie interesują takie informacje dotyczące pracowników produkcji. Czytając tego posta można odnieść wrażenie, że to oferta pracy i firma idealna... a jednak ludzi wciąż do pracy nie ma, a minusów też wiele się nazbiera... Niestety na początku zatrudnienie przez firmę zewnętrzną i wiele plusów wcześniej wymienionych nie otrzymujemy. I kolejny, największy minus to system pracy(4-brygady w wielu działach i tylko jeden weekend w miesiącu wolny, praca po siedem dni i dwa dni wolnego, raz trzy), który żadne dodatki rekompensują. Minusów jest więcej, ale te wymienione to największe. Ogólnie osoby pracujące w biurze nie powinny się wypowiadać o pracy na produkcji. Nie będę ukrywać, że pracuje lub pracowałem trochę w tej firmie oferta pracy godna przemyślenia. Jednak osoby z biura powinny sobie uświadomić , że inne firmy też dzisiaj wiele mogą zaoferować nowemu pracownikowi i praca w UPM to już nie jakieś "eldorado" jak było to kiedyś. Wystarczy popatrzyć na stany osobowe, wszędzie brakuje ludzi a tylko metry się liczą...

Jurek ogórek
@cyryl

Kiedyś można było się jarać takimi benefitami. Teraz praktycznie, każda firma oferują takie same lub większość, ale co możesz wiedzieć o tym jak robisz w jednej firmie 10 lat....

@cyryl

1. Było zaznaczone, że opinia dotyczy pracy w biurze - nie tylko potencjalni pracownicy produkcji czytają tutaj opinie o zakładzie, więc Twoja pretensje Pracowniku są bezzasadne. 2. Wacuś - mam prawo do własnej opinii, a jesli Twoja odpowiedzią jest tylko bezsensowne i bezpodstawne obrzucanie inwektywami to gratuluję podejścia. 3. Nie, nie jestem "z kierownictwa" - osoby na niższych stanowiskach też mogą pisać poprawną polszczyzną i być zadowolone z pracy. 4. 4-ro brygadówka to tylko na coatingu - finishing jej nie ma (ale dobrze wiedzieć skąd piszą narzekacze) 5. Jeśli nie zgadzacie się z listą dodatków jakie są wymienione to napiszcie gdzie jest błąd (bo tego widzę, że nie umiecie podważyć a to był główny temat mojego postu), a jeśli dla niektórych jest to mało to "polecam" pracę u sąsiadów - LG ;) 6. i jest to chyba 7my mój pracodawca więc zdecydowane mam porównanie z innymi. ..no ale niektórych to nigdy się nie zadowoli.

Qwerty

Czesc Andrzej.:)

Cyrylka

Pewnie sam wielmożny pan K.M. pisał

@cyryl

A jak wygląda rotacja pracowników biurowych w UPM Raflatac? Można tu liczyć na stabilne zatrudnienie?

cichy
@cyryl

Być może są gdzieś lepsze firmy od UPM Raflatac , gdzie pracuje się przyjemniej i za wyższe wynagrodzenie na takim samym bądź podobnym stanowisku ale dla malkontentów mam tylko jedną radę - niech zatrudnią się np. do Hasco-Lek (pracowałem tam do niedawna w dziale utrzymania ruchu i nie żałuję zmiany) a szybko zatęsknią za normalnością, poszanowaniem i docenieniem także finansowym. Minusy są wszędzie i należy je ważyć z plusami - jeden lubi rybki a inny akwarium. System 4-brygadowy da się przeżyć a jest on w większości zakładów produkcujnych o ruchu ciągłym. Wymienione benefity to sporo czego nie miałem w Hasco. Wynagrodzenie? - "rynkowe" - tanio skórę sprzedacie to już wasz problem ale w tej firmie jest dużo lepiej niż właśnie np. w Hasco-Lek, gdzie pracuje się za najniższą z możliwych krajowych.

@Michał

@Michał, szczerze mówiąc nie wiem jak to wygląda ale z mojej perspektywy człowieka, który cały czas przez lata spotyka tych samych ludzi to widzę, że rotacji jest słaba. Oczywiście to opinią bardzo subiektywna, ale wiem, że teraz będzie dużo naboru na jakieś biurowe stanowiska dotyczące obsługi klientów czy finansów. Poszukaj ogłoszeń bo nie wdaję się w szczegóły.

aplikant
@cyryl

Cyryl, możesz coś więcej napisać o pracy w biurze...mam kilka pytań: - podobno ma być otwarte nowe biuro w centrum, wiesz może gdzie? - Czy nadgodziny są płatne? - czy wymagania co do umiejętności dwóch języków w dziale finansów faktycznie jest potrzebne? - jakiej mniej więcej wysokości są premie kwartalne? jeśli możesz okreslic np poprzez procent od wynagrodzenia - jest dofinansowanie do multisportu? Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi!

cichy
@aplikant

Na Twoje pytania: 1 - ? (nie wiem nic na ten temat) 2 - są płatne jak w każdej normalnej firmie a pracowałem wcześniej w niby dużej, z polskim kapitałem ale "nienormalnej" i o nadgodzinach mogłem zapomnieć. 3 - ? (nie pracuję w biurze) 4 - pracuję dopiero od pół roku i jeszcze nie "łapię" kiedy za co i ile płacą ale jest. 5 - do karty multisport jest dopłata dla pracownika i to wieksza niż w mojej byłej firmie :D , nawet gdybym miał tylko 2 czy 3 razy w miesiącu skorzystać z karty to się opłaca a wiadomo, że jak się ma to korzysta się więcej.

Twoja tata
@cyryl

Poprawną polszczyznę, to Ty może gdzieś w podstawówce widziałeś, nie panosz się tak, bo sam byki walisz...

Julia

Jaki jest zakres obowiązków osób pracujących w biurze ? Może ktoś mi opisać ?

Kierowca

Dla mnie w tej firmie powinni zlikwidowac ta smierdzaca bude z.(usunięte przez administratora). Kanapki na klawiaturze ze smalcem. Za paznokciami taki brud ze rzepe mozna sadzic. A ubranie to nalezy prac a nie chodzic w nim caly czas. Upm raflatac tampere FINLAND lub pompey France tam przynajmniej nie trzeba sie z nimi uzerac.!!!! Ogarnijcie sie wielcy kierownicy tej smierdzacej budy!!!!

Kierowca

Byłem w tej firmie na rozładunku jakiś rok temu nie miałem okularów wiec pan operator zrobił mi zdjęcie aparatem i powiedział że to zglosi i nie bede miał już wyjazdu na firme ze względu na to że dopiero zaczynałem prace jako kierowca nie chciałem źle wypaść w oczach swojego pracodawcy wiec poprosiłem tego pana zeby tego nie zgłaszał a ja załatwie okulary od inngo kierowcy ten pan zaproponował że nie zgłosi tego jeśli dam mu jakaś łapówkę po dłuższej konwersacji musialem dać temu panu "flaszkę". Okazało się też że ten sam pan w ten sam sposób ogołocił mojego kolege z drobniaków bo kolega nie miał ani flaszki ani 20 zł tylko drobne które odkładał do popieniczki. Piszę to po takim czasie ponieważ byłem tam ostatnio drugi raz widze ze firma sie rozbudowałą i ten Pan pełni teraz jakaś funkcje biurową w dziale wysyłek. Widać ciekawych ludzi tam docenija, ostrzegam wszystkich kierowców przed tym gościem.

@Kierowca

szkoda, że nie zgłosił Pan tego komuś z firmy bo raczej za łapówki leci się w tej firmie

in
@Kierowca

Dziękujemy Kierowco za Twoją opinię. Zajęliśmy się już tą sprawą. Mam nadzieję, że nie będzie już takich sytuacji.

Dżej

Jako były (na szczęście) pracownik mogę śmiało powiedzieć, że jeśli ktoś zamiast pracować lubi lizać wiadomą część ciała kadrze zarządzającej to jest to praca dla niego. Tu nie liczy się efekt twojej pracy, najważniejsze jest to abyś był dobrym przydupasem. Niestety ale w porównaniu do innych firm osoby na wysokich stanowiskach w UPM (poza SW i KS) to jakaś totalna amatorka co odbija się na pracownikach. Może teraz po fali zwolnień jest lepiej, chociaż wątpię.

KrećToG#wno

Witam , jestem pracownikiem już parę lat i poziom rozwoju pracowników jest na bardzo niskim poziomie , są wybierane te same osobę co były zdegradowane , przez co blokują dostęp tym co się starają o rozwój . Obiady średniawka , bułki spoko , brak zadaszenia na palarni zimno w uj i pada i wieje lipa , dojazd na własną rękę , benefity i kasa sie zgadza wiec możne być . propaganda na stówce w telewizorach jacy to nie jesteśmy ekologiczni a mogliby puścić coś normalnego jak krawczyk czy 13 posterunek . HR miły a pani B. bardzo HOT HOT HOT i Masza też spoko , czysto i schludnie w całym obiekcie

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie UPM Raflatac Sp. z o. o.? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

Art

Nadgodziny płatne 50 lub100%.

@Art

Od czego zależy stawka z jaką płatne są wspomniane nadgodziny? Ile można sobie dorobić w ten sposób w skali miesiąca?

Mateusz
@Michał

Nadgodziny wynikają z grafiku. Możesz nie mieć wogóle lub mieć nawet trzy dni ( nieobowiązkowe). Grafikowe 100%, niegrafikowe 50%.

Nik
@Mateusz

Nieobowiązkowe obowiązkowe setki.

Qwerty

Ogólnie na finishingu byłoby bardzo ok gdyby jednak nie słaba jakość kierownika produkcji który dopuszcza do tego by inni kierownicy zmian nie ingerowali w kiedyś zmianę kierownika K. a teraz P. Miejmy nadzieję że historia się nie powtórzy. Podsumowując słaba jakość zarządzania.

nosmile

Warunki oferty są świetne, jednak nie ma dojazdu z Wrocka komunikacją miejską, co jest fatalne. Nie rozumiem, jak władze miasta nie mogą dać dodatkowych autobusów. Przecież aż się kurde prosi. Jakąś petycję trzeba napisać do samego prezesa czy jak?

smile
@nosmile

Właśnie, w ogłoszeniu piszą, że dojazdy komunikacją - czy zmiany (początki i końce) są dostosowane do rozkładów 602 i 607?

b
@smile

Podbijam

@nosmile

Skoro warunki pracy w UPM Raflatac są - jak wspomniałeś - świetne, to ciekawa jestem, jak do tego odniosą się osoby, które już pracują w firmie? Z wielu Waszych wypowiedzi wnioskuję, iż wadą pracy w tej firmie jest zły dojazd komunikacją miejską. Reszta czynników takich, jak atmosfera i warunki są w porządku. Czy wobec tego to, co przedstawia oferta, zgadza się z rzeczywistą sytuacją w firmie?

Wrc
@nosmile

Dojechać można autobusem pod Lg i dalej pieszo albo rowerem, autobusy sa mniej wiecej dostosowane ale czasem dojeżdżający się spóźniali z winy autobusu. Władze miasta nie mają nic do tego, to zakład musiałby się dogadać z przewoźnikiem. Niestety dojeżdżając na własną rękę nie ma żadnego dodatku z tego tytułu, a szkoda.

Zostaw merytoryczną opinię o UPM Raflatac Sp. z o. o. - Biskupice Podgórne

• Jak się pracuje w UPM Raflatac Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy UPM Raflatac Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UPM Raflatac Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 1 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UPM Raflatac Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w UPM Raflatac Sp. z o. o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UPM Raflatac Sp. z o. o.