MARTEX LOGISTICS SP. Z O.O.

3.3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o MARTEX LOGISTICS SP. Z O.O.

Weni

Kim zdaniem powinno w tym czasie wprowadzić inne zmiany jak na prawdę zależy pracodawcy na zdrowiu pracowników , ograniczyć pracę pracowników 2 zmianowych na magazynie do godziny 18 a nie do 22 z innych działów zrobić jedną zmianę na czas epidemii korona wirusa niewiem takie jest tylko moje zdanie tak bym to widział, karzde nie uzasadnione siedzenie i czekanie na napływ obowiązków jest tylko narazanoem się niepotrzebnie na zarażenia które przychodzą z zewnątrz.

Vidi
@Weni

Wow, widać ze szkoły były zamknięte.

Nadgodzinka
@Weni

Ci sie ośle nie podoba to do brembo na odlewnie! nadgodzin nie ma a ten baran jeszcze o skrócenie pracy prosi. No kretyów naprzyjmowali podah no nazwisko (usunięte przez administratora) a znajde cie

Vel Diamond
@Nadgodzinka

Tu nie chodzi o skracanie czasu pracy poczytaj dokładnie ,a debilem jesteś ty widocznie skoro nie umiesz powstrzymać nerwów na wodzy a może masz jakieś wakacje już zaplanowane pozdrawiam .

Weni
@Nadgodzinka

Podaj ty przyjdę do ciebie i porozmawiamy.

Covind 19

Pracownicy są przerażeni, na wejściu badają nas termometrem( który (usunięte przez administratora) nie działa prawidlowo) potrafi pokazac pracownikowi temperature 34,5 C. Kierownictwo nie reaguje na nasze proźby oraz obawy, brak dezynfekcji, tłok na magazynie oraz w szatni, brak podstawowych środków antybakteryjnych. Pracodawca powinien mieć świadomość o odpowiedzialności która bierze za swoich pracowników A także ich bliskich narażając ich na zarażenia się. Kierowcy z zewnatrz chodza po magazynie bez żadnej dezynfekcji. Zakład czeka na to, aż ktoś się zarazi i dopiero wtedy, gdy wszyscy ludzie będą już chorzy postanowią zamknąć oddział. Całkowity brak odpowiedzialności pracodawcy.

Covid19

Cześć, czy wprowadzono jakieś restrykcje z powodu koronawirusa? Magazyn pracuje? Biuro pracuje? Wiele firm przecież teraz zamykają...

Albert
@Covid19

Z tego co mi wiadomo biura ,sklep pracuja zdalnie. Magazyn oczywiscie normalnie..Tyle w temacie...

Virus
@Albert

Biurowiec zdalnie z domu pracuje sklep i magazyn ma robić bo kasa musi się zgadzać i niech chorują zero dezynfekcji.

Silny gabaryty

Dlatego że masz nosić akumulatory do 75tki, bez marudzenia mi tu trzy tony na łeb do przerwy

Rozmowa kwalifikacyjna
Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie MARTEX LOGISTICS SP. Z O.O.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku szukam kierowcę kat.C?
Kierowca okolice Jastrzębia

Proszę zrobić coś z tym kierowcą kręci się w Okolicach Jastrzębia w stronę Czech biały duży bus. Wyprzedzanie na 3 - ciego i notoryczne przekraczanie prędkości doprowadzi kiedyś do wypadku i będzie. Taki wysoki blondynek z dziwnym wyrazem twarzy.

Karlus
@Kierowca okolice Jastrzębia

To ten nie dorobiony Maciek?

Expo

Czy może ktoś wyrazić opinie o dziale eksportu? Jak wygląda praca / zarobki ?

Albert
@Expo

Kierownik na dziale exportu bardzo specyficzny zeby nie powiedzieć,ze ciężki...Zarobki takie sobie..Lepiej jak na magazynie,ale ogólnie bez rewelacji...

Expo
@Albert

Dziękuję za odpowiedź. Płaca jest wyliczana z zarobionej marży, obrotu? Czy też stała plus dodatki?

Export
@Expo

Witam, czy ktoś może wypowiedzieć się w tym temacie?

cycaty

Mi się podoba ta praca ze względu na przystojnych chlopaków.

nie Garbaty anioł

Pracowałem 3 lata na pakowaniu gabarytów praca jak praca ciężka ale stabilna ,mało płatna ale do „dziesiątego „starczało 3200brutto po 3 latach przerzucaniu złomu to tyle co nowym /sezonowym pracownikom z Ukrainy . (Do których nic nie mam ) Mam za to żal do Martexu , że: 1. Każdego pracownika traktują jak potencjalnego złodzieja zamiast zainwestować w ochronę swego mienia wolą gnębić pracownik zakazami wnoszenia telefonu , jedzenia , papierosów ,herbaty ,kawy itp. Nawet nie ma gorącej kranowy bo są tylko dwa dystrybutory podłączone do kanalizacji na 100/150 osób . JEDYNE CO SIĘ WNOSI TO CORAZ WIĘKSZEGO GARBA OD PODNOSZENIA TEGO 30/40/A NAWET 50 KG złomu. 2 .Wyliczają każdą sekundę przerwy , którą spędza się w 50% na wyciąganiu wszystkiego metalowego co ma się w kieszeni (nawet papierosów czy gum bo mają sreberko !) Potem kolejka do mikrofali ,zlewu, szatni, bo trzeba odłożyć telefon papierosy i wszystko co zawiera metal albo folie aluminiowa .Można wnieść tylko CIAŁO POZBAWIONE GODNOŚCI I CORAZ WIEKSZY GARB . 3. Mój były przełożony pan P . SZE*Ja (usunięte przez administratora) każdy na Martexie to wie i potwierdzi moje słowa. 4. Nakaz pracy w sobotę w zamian za wolny dzień w środku tygodnia . 5 .Brak socjalu ,gruszy , czy szacunku dla pracowników . Jak masz dzieci to na świętą dostaniesz paczkę nie ze słodyczami ale z zakazem robienia nadgodzin . 6. Brak dodatku za starz pracy . Często nowy pracownik ma taką sama stawkę jak ten stary różni ich od siebie tylko doświadczenie i duży GARB po tym poznajemy doświadczonego pracownia , jakim jest np. Roki . CDN

Czy pracodawca MARTEX LOGISTICS SP. Z O.O. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Młody Owoc Morza
@Pytanie

Oczywiście że motywuje, tylko że wyznaje trochę inną definicję tego słowa. 250 zł brutto na Boże Narodzenie i to w sumie wszystko, brak wczasów pod gruszą, paczek dla dzieci czy innych dodatków. Jest jeszcze jednorazowe 100 zł na głowę na imprezie integracyjnej i kosmiczne 200 zł brutto podwyżki (jeżeli w ogóle bedzie)

Rozporek
@Pytanie

Mnie zmotywował do zmiany pracy, dzięki Andrzej!

Andrew

A jak wygląda obecnie sytuacja w Rybniku?Czy jest może szansa zatrudnić się jako operator wózka widłowego? Jak wyglądają zarobki? Z góry dziękuję za pomoc.

Gregor
@Andrew

Złóż CV jak będę potrzebowali to się wszystkiego dowiesz

Lallalaj
@Andrew

Co ? Na wózek w Rybniku ? Jak oni nawet towar zbierają na drabinie :)

Aniołek

Martex Rybnik... Temat rzeka... Góra(ludzie bióra) ma swoje prawa, zarobki, upominki.. Inaczej jest z magazynem, zwrotami, kierowcami, reklamacjami,.. My jesteśmy szczurami, nam się nic nie należy, a człowiek który ma "najwięcej" do powiedzenia dostał białe Audi od szefa i gość...Niech popracuje na magazynie i przeżyje za to (usunięte przez administratora) wynagrodzenie, i wtedy możemy dyskutować... Pozdrawiam..

biurowiec
@Aniołek

a ci jak zwykle tylko mędzą " bo ci z bióra" jakby nie oni to magazynu by nie było

@biurowiec

Ok biurowiec pies się naje i tyłem wychodzi na tym to polega nie było by magazynu nie było i by sprzedaży , chyba że byś robił zamówienie i ruszał te twoje 4 litery i (usunięte przez administratora) kompletować twoje zamówienie.

Biurowiec2
@Baku

@Baku Nie byłoby magazynu nie byłoby sprzedaży. Nie byłoby sprzedaży, nie byłoby magazynu. Odkryłeś tajemnice zależności między działowej, z taką umiejętnością dedukcji prowadzącą do logicznych wniosków jesteś idealnym kandydatem. Zapraszamy do biura.

DG
@Baku

OK, ponarzekane w internecie, teraz mozesz iść dalej zbierać czy tam pakować towar i wszyscy zadowoleni.

Rikardo DG
@Biurowiec2

Szacunek dla biuoratów, wiecie że robole z magazynu centralnego DG tam 90 procent jest po gimnazjum część nawet nie ukończyła... smutne totalne nieudaczniki zamuast zdobyć choć mature i wtedy można rozmawiać "bióro" wszystko układa zamówienia exporty dlatego macie prace jak sie nie podoba dzwi wyjściowe stoją otworem

Vel Diamond
@Rikardo DG

My gadu a ty się wyrażasz z jakąś DG a tu nie sprawa o tym oddziale, a wam (usunięte przez administratora) ściska i się piętnujecie między wypowiedzi z innego oddziału jakimiś przytakowaniem ,lizaniem d...a ,co to (usunięte przez administratora) biurowiec jak ci się niepodoba to sam (usunięte przez administratora) tu piszą ludzie nie po to że praca be tylko że co poniektórzy, lubią ta pracę i są niezadowoleni z pensji wynagrodzenia za wykonywaną pracę , tobie dobrze pra wystarczy poczytać że zrozumieniem . Do siego roku 2020.

@DG

Chyba cię bzi pozbierać to mogę wiesz co.

Koleś

Człowiek (usunięte przez administratora) w pocie czoła pod sufitem albo w mrozie jak rampy otworzą ,a na nowy rok proponują mu 200zl .. a Ci co wala w (usunięte przez administratora) dostają tyle samo... albo dostawcy którzy jeżdżą po hali z telefonami i nikt im nie zwróci uwagi tez maja taka sama podwyżkę ... każdy Z kierowników ma to w (usunięte przez administratora) .... nie opłaca się tu wykazywać !!!!! Nic tylko zrobić strajk żony zobaczyli ze to dzięki nam stać ich na służbowe samochody i samoloty !!!! 200 zł to psy w schronisku dostają na nowy rok !!!!!! Taktują nas jak śmieci !!!!!!!!

SFRUSTROWANY PRACOWNIK

Tak na wstępie, praca ciężka, zarobki marne !!! Prezes skąpi każdej złotówki dla pracowników, w zasadzie pracowników uważa za bandę nieudaczników ! O dodatku socjalnym można zapomnieć, dodatek za niechorowanie ?, nie ma czegoś takiego w Martex'ie !! Nadgodzin brak a wiele osób to właśnie trzyma w tej firmie !! Zero jakiejkolwiek oceny pracownika, nie liczy się to co kto potrafi tylko wszyscy są zebrani do przysłowiowego "wora" i tak samo oceniani a co za tym idzie ? Wszystkim po 200 !!! Nikt nie zwraca uwagi jakim pracownik potrafi operować sprzętem, co potrafi wykonać w systemie czy jak wykonuje powierzoną mu pracę !! Firma bardzo dobrze się rozwija na rynku a ludziom dalej nie dadzą zarobić !!! A tak na marginesie... Skoro firma nie przynosi dobrych przychodów aby podnieść pensję pracownikom to dlaczego tak prężnie otwierają się nowe oddziały, firmę stać na utrzymanie zewnętrznych magazynów, magazyn centralny aż pęka w szwach bo tyle towaru. Tylko widać tych czekających klientów oczekujących na towar, codziennie jest wysyłane kilkadziesiąt ciężarówek nie licząc w tym kurierów i odbiorów własnych !! Pieniążki na firmowe Skody i Audi się znalazły ale co tam... Pracownik ma tylko ciężko pracować i nic się nie odzywać !!! LUDZIE MY TEŻ CHCEMY GODNIE ŻYĆ !!!

Robol

Martex w pigułce to CIĘŻKA PRACA MARNA PŁACA. CIĘŻKA PRACA czyli ciągłe dźwiganie : Akumulatorów, resorów , felg , opon , tarcz , bębnów, sprzęgieł itp. itd . Ręczny rozładunek kontenerów wyżej wymienionych części I TO WSZYSTKO CZĘŚCI DO TIRÓW !!!!!!! . MARNA PŁACA czyli najmniejsza stawka magazynowa na śląsku (nie adekwatna to ciężkiej fizycznej pracy.) BRAK SOCJALU czyli : brak gruszy , brak dodatkowej primi na święta np: wielkanocne , KADRY TYLKO PATRZĄ JAK ZABRAĆ PRACOWNIKOWI . np : zabierają polowe premi za jeden dzień l4 bo ktoś był u dentysty (Prezesa z Dyrektorem pewnie stać na wizyty u dentysty w sobotę czy niedziela ale nie magazyniera który zarobi 2500 neto z połowa premi.) Kadry zabieraja premie nawet za Urlop na Żądanie. NIE POLECAM PRACY W TEJ FIRMIE .

Palarnia martex
@Robol

To się zwolnij :)

Fifa master
@Robol

Ja również proponowałbym się zwolnić, za parę tygodni będzie 16 ukraińców na twoje miejsce

KAS CBA CBŚ ABW

panie zet i panie a karuzela podatkowa to (usunięte przez administratora) vat nie palcie faktur dopuściliście do upadku wiele spółek a wasze powiązania biznesowe pokrywa czarna chmura i nie kasujcie tego bo słuzby wiedzą o was jesteście przestepcami wesołych swiąt

Podajnik

Premia na święta jak zawsze śmieszna bo czasami zwykłe miesiące wychodziły lepiej ale tutaj już trzeba przyzwyczaić się do braku jakiegokolwiek socjalu bo mydlenie oczu jakimiś imprezami nic nie daje a myślę że większość z tych ludzi wolałoby dostać jakikolwiek pieniądz do ręki niż schlać się za darmo. Dodatkowo wprowadzony zakaz nadgodzin na miesiąc grudzień tą premię świąteczną całkowicie niweluje bo nawet jak ktoś chce dorobić to niestety nie może i musi się już spodziewać słabej wypłaty w styczniu ale trzeba przecież sobie ją jakoś odbić kosztem pracowników. Są oczywiście wyjątki bo niektórzy mogą zostać i nie ma w tym żadnego problemu ale podobno jesteśmy taką jednością i wszyscy jesteśmy traktowani tak samo. To tyle jeśli chodzi o miesiąc grudzin. Pozdrawiam wszystkich pracowników bo jedyne co pozostało pozytywnego w tej firmie to atmosfera między nimi.

@Podajnik

Dokładnie kolego tak jak piszesz, pieniądze są nie kiedy wydawane na nie potrzebne rzeczy które mogły by być dodatkiem dla tak zwanych pracowników tyłu , odnośnie ostatnich rozmów znów cisza, wielkie zebrania i wielkie (usunięte przez administratora) co ile czekamy, ile dać żeby nie dać za dużo ,nie dzieje się dobrze . Czekamy

Pracownik lidla

Tu macie cos dla porownania: Z informacji, do których dotarliśmy wynika, że pracownicy Lidla będą zarabiać od 2800 zł do 3550 zł brutto czyli o 250 zł więcej niż przed rokiem. Taką pensję dostaną już przy podpisywaniu pierwszej umowy. Po roku zatrudnienia niemiecki pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu 2950-3750 zł brutto, a po dwóch latach od 3150 do 4050 zł brutto. Sieć zaznacza, że poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia. Przypomina także, że pracownicy mogą liczyć na bezpłatną opiekę medyczną, paczki świąteczne, bony okolicznościowe oraz wyprawki dla pierwszoklasistów. Przypomnijmy. Ostatnie podwyżki w Lidlu były w marcu ubiegłego roku. Pensja początkującego pracownika wynosiła wówczas 2550-3300 zł brutto, po roku można było liczyć na zarobki w przedziale 2750-3500 zł brutto a po dwóch latach wynagrodzenie wzrastało nawet do 3800 zł brutto Moze pracodawca otworzy oczy zanim wszyscy sie zwolnia. Pozdrawiam

niunia
@Pracownik lidla

tak lidl jest niemiecki a martex nalezy do biednego polaka z rybnika.....:(((( który od 25 lat coś tworz, moze jakby sprzedał firme niemcom to by podwyzki były i socjal by był i luxus by był...

Ignacy
@Pracownik lidla

Zawsze możesz otworzyć swoją firmę zatrudnić ludzi rozwijać się przez 25 lat ale ty to za głupi jesteś i kozak w necie a w życiu zwykły nieudacznik

magister.
@Ignacy

Nieudacznik to twojej starej panienskie ale mniejsza z tym. Do rzeczy- firma która ma ćwierc wieku i dopiero teraz zajarzyła że pracownicy to tzw. "kapitał ludzki" o który się dba cały czas a nie tylko jak pracownicy sie buntują -dają podwyżki na gwałt bo ludzie chcieli sie zwalniać to nie ma dobrego HR albo wcale go nie ma (ps, kier. A.Zaporowki - to jakas kpna) Nie jest to jeszcze niestety przedsiębiorstwo które dba o pracownika ale liczymy że wszystko jak najszybciej nadrobią

Frank
@magister.

Ja pracuje na DG i nie jest tak źle ale tylko narzekać potrafisz. Jak jesteś taki magister to zastap Zaporowskiego i zrób wszystko żeby było dobrze. Tak jak napisał Ignacy kozak w necie....

ssss
@Pracownik lidla

jak można pracować w lidlu? tzn. wiem że są osoby które tam pracują i jeszcze im teraz dali pakiety medicover przez co muszę dłużej czekać do lekarza bo przyłażą pracownicy hipermarketu i robią zbędne kolejki, a niedziele bez handlu to już w ogóle żenada, sklepy powinny być otwarte 7 dni w tyg

Dorota
@ssss

7 dni w tyg to ty powinienes (usunięte przez administratora) pajacu.

kapral75
@magister.

(usunięte przez administratora) rynek pracy jest pelny

MłodyDG

Witam serdecznie .. Jeśli chodzi o oddział w Dąbrowie Górniczej to powiem szczerze te warunki to pod mostem są lepsze ... Ludzie są spoko ale oni rodziny nie wykarmią za nikogo , powiem tak jeśli po roku comiesięczne zebrania bo nie da się tego nazwać rozmowa o podwyżkę ludzie są odsłani z kwitkiem a potem dostaje się te ostatnie grosze od Pana Prezesa w wysokości 200 brutto to jest śmiech na sali.. Każdy zarabia inaczej pakujące osoby potrafią zarabiać tyle co osoba która zwozi lub więcej niż osoba na wysyłkach. .. to jest kpina. System jaki panuje i warunki wózki się rozpadają co chwile ktorys nie działa nie hamują nie posiadają blokad od baterii i wiele innych czynników które można wymieniac na niekorzysc tego oddziału ... JEDYNYM i wyłącznie jednym plusem tej pracy jest atmosfera i ludzie nic więcej. Naprawdę jeśli Pan Grzegorz kiedyś to przeczyta mimo iż się zwolnie to prosba wielka za chłopaków którzy każdego dnia tam muszą być. Proszę wziąć im się za przysłowiową (usunięte przez administratora) bo to jest tragiczne podejście do pracownika nie istnieje ... Dzikuje za uwagę . Pozdrawiam.

Pracodawca

@MłodyDG

Szanowny Panie MłodyDG, W odpowiedzi na Pana opinię o firmie chciałbym dodać kilka informacji. Prawdą jest to , że płace na równorzędnych stanowiskach mogą się różnić. Różnice te wynikają z długofalowej oceny efektywności i jakości pracy, dyscypliny, zaangażowania i kultury osobistej pracowników. Pracownicy oceniani pod tym względem wyżej otrzymują wyższe wynagrodzenie podstawowe. Nie prowadzimy comiesięcznych zebrań dotyczących wysokości wynagrodzeń. Pracownicy oceniani są indywidualnie, a każdy ma możliwość rozmowy osobistej z kierownictwem firmy w dowolnym czasie. W ostatnich latach 98% pracowników miało corocznie podwyższane wynagrodzenie podstawowe. Wartość podwyższenia zależała tak jak wspomniałem wyżej od długofalowej oceny pracownika. Co do floty wózków – każda zgłaszana przez operatorów awaria jest niezwłocznie usuwana, a serwis obecny jest na magazynie na każde wezwanie. Corocznie modernizujemy i poszerzamy nasza flotę, w obecnej chwili mamy złożone u jednego z wiodących producentów zamówienia na kolejnych kilka wózków, które zostaną dostarczone na przełomie sierpnia i września.

MlodyDG
@MARTEX LOGISTICS SP. Z O.O.

Tak właśnie wygląda mydlenie oczu każdemu nowemu który tam przychodzi. Po ponad dwóch latach jestem w stanie mieć swoje zdanie bo wiele widziałem. Niestety ale realia są jakie są. Polecam wziąć średnia wypłatę brutto pracownika z tego magazynu i przeżyć miesiąc :) pozdrawam.

kapral75
@MARTEX LOGISTICS SP. Z O.O.

te opinie pisza gowniarze .Super robota .Grzegorz fajny gosc.

Tymek

Witam.Czy slyszeliscie juz moze o tzw premiach Świątecznych w tym roku?Standardowo śmieszne 200zl czy moze jakies pozytywne zaskoczenie...?Ciekawe jak będzie z podwyzkami na przelomie roku, bo dochodzą głosy z różnych oddziałów, ze kazdy pracownik moze liczyć na 500zl brutto...Zobaczymy co z tego wyniknie. Szczerze mówiąc, wątpię by tak właśnie bylo, ale słuchając Pana Andrzeja P.na targach o tymi ile firma zarobila w ostatnim czasie mozemy sie wkoncu pozytywnie zaskoczyć...Czekamy z niecierpliwością co przyniesie nam przyszłość...

@Tymek

Oj czekamy czekamy, już bardzo długo tylko chyba zarobki z innych oddziałów nie są zależne od centrali tylko od prowadzacych dany oddział to oni zatrudniają pod siebie swoich pracowników.

Ciekawy

Panowie mam pytanie odnośnie Martex O/Kielce.jak zarobki ,atmosfera pracy itp

Zostaw merytoryczną opinię o MARTEX LOGISTICS SP. Z O.O. - Rybnik

MARTEX LOGISTICS SP. Z O.O.