Utal sp. z o.o.

Opinie o Utal sp. z o.o.

Widzę że zaczęli usuwać opinie odnośnie rodzinnych koneksji w firmie i zastępcy który nigdy nie jest "godzien".Produkcja mocno zwalnia i to fakt kilka osób odeszło a kilka zostalo zwolnionych i atmosfera kolejnych zwolnień wisi w powietrzu.

Jack

Szefo tak odrazu nie zwolni chyba ze słabe ogniwa pracowników produkcyjnych zawsze można zwolnić wyminiec na tańszych sama praca jest prosta wiec nie trzeba być jakimś specjalnie wyksztalconym

Beata

A czemu taka rotacja wśród zarządzających? Masz jakieś pomysły?

Jack

Dużo presji i obowiązków ludzie chca miec dzisiaj czystą głowę po powrocie do domu,nie każdemu chce się pracować, Pieniądze to nie wszystko

P.D.

Cześć, na jakie zarobki można liczyć na start jako operator?

Dmuchany

Przestańcie siać tu defetyzm ! Szef jest spoko ! Firma cacy ! To ja pisałem Dmuchany !

Ewelina
@Dmuchany

Każdy przecież ma pełne prawo do wyrażenia tu własnego zdania. Cieszę się jednak, iż akurat Ty masz dobre zdanie na temat i samego Szefa, i samej firmy Utal. Szukają tam teraz Specjalisty ds. eksportu. Wymagana jest dobra znajomość języka hiszpańskiego lub portugalskiego. Dlatego ciekawi mi, czy już po podjęciu pracy, można tam liczyć na jakieś kursy, które jeszcze bardziej podnosiłby poziom znajomości tych języków?

Nocny
@Ewelina

Polecam zapoznać się z definicją sarkazmu.

Robert
@Ewelina

Oczywiście, że Utal dofinansowuje kursy języków obcych.

Urszula
@Robert

To świetnie! Mi by to bardzo pasowało! A ile kursów w ciągu roku można zrobić? :)

Rekrutacja wieloetapowa: Na początku umówienie mnie na spotkanie w siedziby firmy przez asystentkę, pierwsza rozmowa w firmie z bardzo miłą Panią z HR (około 30 minut), zaraz po tym kolejna rozmowa z Dyrektorem Handlowym (około 1,5h), Zostałem też uprzedzony o rozważaniu jeszcze innych kandydatur oraz że do 2 tygodni dostanę informację zwrotną odnośnie następnego etapu lub info o wykluczeniu mnie z dalszego etapu rekrutacji. Po upływie około tygodnia zostałem zaproszony na kolejne spotkanie z Prezesem i znów około 1,5h rozmowa, bardzo rzeczowa i merytoryczna, z resztą jak wszystkie wcześniejsze rozmowy. Już za pierwszym razem oprowadzono mnie po firmie i przedstawiono w skrócie profil działalności. Na ostatniej rozmowie zostałem poinformowany że mam duże szanse na to stanowisko i że decyzja zapadnie w ciągu paru dni. Poproszono mnie też o przesłanie w międzyczasie kontaktu w sprawie sprawdzenia moich referencji w poprzednich firmach co zrobiłem niezwłocznie. Po kilku dniach otrzymałem telefon bezpośrednio od Prezesa z informacją o zatrudnieniu mojej osoby. Jako że w swojej karierze uczestniczyłem w wielu rozmowach kwalifikacyjnych proces rekrutacyjny w UTAL odbieram jako bardzo profesjonalny i pełny. Cieszę się że zostałem zatrudniony w tej firmie i polecam ją wszystkim którzy chcieliby się rozwijać i pracować w poukładanej strukturze. Z perspektywy czasu oceniam swoją decyzję o przyjęciu propozycji pracy za bardzo trafną. Pracę w firmie Utal wybrałem spośród paru propozycji które miałem z innych firm na stanowiska o bardzo zbliżonej charakterystyce i z porównywalnymi warunkami finansowymi.

Pytania na początku ogólne, później specjalistyczne, długa ciekawa rozmowa z HR, następnie z Dyrektorem Handlowym na końcu z Prezesem. Pytania celne i rzeczowe w miłej i przyjaznej atmosferze. Rozmowy powiedziałbym partnerskie i prowadzone bardzo profesjonalnie.

Jak długo trwa proces awansu w Utal sp. z o.o.?

Jack

Wszystko zależy na jakim szczeblu na produkcji to i pół życia zleci,najlepiej odrazu na wysoki szczebel.

Wszystko zależy od zaangażowania czy odpowiednich kwalifikacji i na pewno nie umknie uwadze przełożonego

Urszula

A Ty na jakim stanowisku pracujesz? Znajdzie się jakieś miejsce dla kobiety? :)

Były

Gdyby szef wiedział co się dzieje na produkcji i warsztacie i gdyby coś z tym zrobił to może by było lepiej, ale go to nie interesuje. W konsekwencji każdy broni każdego i nie ma z kim porozmawiać. Powiesz coś nie tak to reszta się mści. Relacje Lider Kierownik Dyrektor to jak kumple z piaskownicy. Nie polecam!!

Pracownik Utal

Pracuję w firmie półtora roku i naprawdę nie ma powodów do narzekań. Nie było zwolnień w okresie COVID-owym i nie ma ich do dzisiaj, atmosfera przyjazna, z czystym sumieniem mogę polecić pracodawcę.

Śmieszek

Szczerze mowiac nie polecam tej firmy, traktuja ludzi jak przedmioty za grosz szacunku. Zatrudniaja ludzi a po chwili masowe zwolnienia niby takia wielka firma a nie potrafią dbac o pracowników. W Utalu utrzymaja sie tylko (usunięte przez administratora) a ich tam nie brakuje, jeden na drugiego donosi. Liderzy zmiany to jakas kpina jeden ktory nic nie potrafi chowa sie po kontach tylko by nic nie robic żadnej pomocy od lidera a o zwiazkach w pracy nie wspomne niby lider a wiaze sie z pracownica. Organizacja slaba jeszcze raz nie polecam tej firmy.

anonimowy
@Śmieszek

Jak można pisać że zwalniają kogoś i wielka krzywda się mu dzieje? Jeżeli kogoś zwalniają, to znaczy że jest zbędny, tak ? Jeżeli ktoś nie wnosi nic do firmy, to po co taką osobe zatrudniać? Tego naprawdę nie rozumiem. Jakby mnie zwalniali, śmiałbym się prosto w twarz myśląc 'a kto wam teraz to ogarnie' ? No ale tak mają ludzie którzy mają poczucie własnej wartości, a nie ludzie którzy przychodzą do pracy pooglądać Facebooka czy Netflixa.

Lolo
@Śmieszek

Całkowicie podzielam twoje zdanie, a ciekawe jak tam segregacja tzw: reżimowa na poszczepionych i normalnych. Mam nadzieję że już tam w tym (usunięte przez administratora) nie pracujesz, a jeżeli tak to współczuję... Pozdrawiam

Czy istnieje możliwość rozwoju w Utal sp. z o.o.?

John

Jaki rozwój? jak przychodzisz na dane stanowisko to tak też już zostajesz . Albo coś od razu wysoko albo Nisko

Iwona

Na stronie Utal przeczytałam, że to światowy lider w produkcji tablic rejestracyjnych, zajmują się też ich dystrybucją. Fajnie byłoby wiedzieć, jak się pracuje w ich centrum dystrybucji. Jakie są godziny pracy i system zmianowy? Powiedzcie, czy pracownicy mają też czas dla siebie.

@Iwona

Praca 6-14 14-22 szukaja też typowo na nocki na produkcje.weekendy wolne

Nowy123

Niestety ale kobiety co po nie które są bardzo mało kompetentne (chodzi o młode pokolenie) widziałem dużo razy zaniedbanie i nie profesjonalne wykonanie usługi mówię np o magazynie

pies na baby

tzw równouprawnienie to głodne kawałki zakompleksionych kobiet. Konkretne stanowiska powinni obejmować najbardziej kompetentni w swoim fachu, a nie ci wyłaniani w ramach parytetów. Jakoś tak się dziwnie składa, że ludzkość do przodu pchali głównie mężczyźni, kobiety za to od zarania dziejów lepiej zajmowały się potomstwem. Fakty, z którymi nie ma co dyskutować. W Utalu, z tego co wiem, w zarządzie są 2 osoby i niestety/stety nie ma parytetu...

Bez ratuszu
@pies na baby

W zarzadzie zero kobiet . Ale na nizszych stanowiskach menedzerskich tez chyba ich brak ( nie bierzemy pod uwage rodziny, bo tu pewnie kompetencje były górą co ? ). Ogólnie to ciekawy pogląd, że kobiety powinny się zajmować potomstwem. Pani Iwona na pewno chetnie się odniesie do tej tezy, wszsk jest kobietą. Ogolnie nie chodzi tu o ustanawianie parytetow, tylko danie szansy kobietom. W wielu firmach sa traktowane jako sekretarki do parzenia kawy. A kazde CV przyslane na stanowiska manadzerskie laduje w smietniku.

Danka
@Bez ratuszu

Niestety dyskryminacja jest faktem. Mężczyźni wykonują cięższe pracę. Zgodnie z prawem muszą dźwigać dużo większe ciężary, są przypisani mimo woli do WKU Dłużej pracują na emeryturę. Krócej zatem z niej korzystają i jeszcze statystycznie krócej żyją. Jako prawdziwa kobieta uważam, że taki brak równości to wyraźna dyskryminacja.

anonimowy
@Danka

nie spodziwałem się że przeczytam tak mądry komentarz.

Czy w Utal sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

John

Oczywiscie sa paczki spożywka i pieniążki

Jonny

Czy w tym roku będzie bonus za niechorowanie ? To były bardzo miłe .

Czesiek

@Dobry o jakich pieniądzach mówisz?

Dobry

Napewno beda pieniażki nie małe.

Ile
@Dobry

Ile będzie?

Hanka

Czy na święta jest 13tka?

taa

Narzędziownia - parę osób mocno toksycznych, przez co psujących całą atmosferę w pracy. Byłem, sprobówałem i przejechałem się, szkoda nerwów i czasu. Nie pozdrawiam.

Jacol
@taa

Dla osób lubiących się podlizywać, strzelać z ucha, płaszczących się przed górą, pełzających bez poczucia własnej wartości i szacunku dla innych to propozycja do rozważenia.

Rychu
@Jacol

No masakra taka atmosfera. Szczególnie to pełzanie i (usunięte przez administratora)

Bartosz

Z mojej strony, pracodawca wydaje się być bardzo rzetelny i uczciwy. Potrafi docenić włożony wysiłek w pracę, która przyniosła dla firmy wymierne efekty. Co do atmosfery, jeżeli chodzi o dział IT to bardzo fajni ludzie. Innych działów nie znam, ale nie spotkałem się z niczym złym do tej pory.

Merol

Nie wiecie czy zwalniają teraz mocno ? Czy warto aplikować ? Jest sens ?

Roni
@Merol

Powoli ruszamy także pracy nie brakuje.

Lolo
@Roni

Tylko kasy brakuje..

Zostaw merytoryczną opinię o Utal sp. z o.o. - Gruszczyn

• Jak się pracuje w Utal sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Utal sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Utal sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Utal sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Utal sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Utal sp. z o.o.