Opinie o Utal sp. z o.o.

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Utal sp. z o.o.

luzik ;-)

Tak jak ty masz swoje zdanie, tak ja mam swoje. Ciebie to denerwuje, a dla mnie jest to niezrozumiałe, a własciwie nawet obojętne. Jesli za granicą jest tak dobrze to proponuję wyjazd. Jest to przecież kwestia indywidualnej i sumie prostej decyzji. A co do zasady: ja piszę z domu, a ty pewnie z pracy? ;-) ...ale pewnie i tak uznasz, że to jest ok, choć własnie Niemiec, Holender czy Brytol by tego nie zrobił.

luzik

Tak, jest to moje zdanie i to że mamy tendencję do narzekania to chyba nikt nie zaprzeczy. Nawet Eurostat podaje, że w kwestii zadowolenia jako naród leżymy zaledwie troche powyżej średniej unijnej, bo wskaźnik ciągną zdecydowanie ludzie młodzi, i zamista się koncentrować na tym jako sobie polepszyć - każdy we własnym zakresie - to koncentrujemy się znowu na tych negatywnych aspektach i tylko je potęgujemy. Po co? Ja też uważam, że jesteśmy zdolni, tylko jak napisałem powyżej, tracimy czas na narzekanie.

Rado
@luzik 17.11.2017 09:36
Tak, jest to moje zdanie i to że mamy tendencję do narzekania to chyba nikt nie zaprzeczy. Nawet Eurostat podaje, że w kwestii...

Nie wolno popadać w przesadęi snuć fałszywej propagandy o swoim narodzie jak to uczyniłeś. Po co te twoje sprzeczne wyliczanki i udawadnianie jacy to jesteśmy narzekający. Gdybyś wziął przeciętnego Niemca, Holendra, Brytola i wrzucił go w buty przeciętnego Polaka w polskiej rzeczywistości to dopiero byłby lament, nie wspominając już o Francuzach, którzy od razu z każdego powodu lamentują na cały świat od razu strajki i rozruby. Zobacz na fakty - Polscy emigranci mimo, że nie sa traktowani jak ojczyźniani obywatele w bogatszych krajach nie narzekają i nie chcą tu wracać. Mimo, że sa emigrantami to mają lepiej niż u nas. Bo u nas jest takie podejście, że firma sama od siebie nic nie zrobi dla pracownika dopiero jak musi bo ludzi nie ma, Sylwia ma rację.

do luzik

Uprawiasz beznadziejnią propagandę. Polacy to zdolny utalentowany naród, a że pracuje obecnie w swoim kraju najczęściej w obcych firmach za stawki kilkukritnie niższe niż w krajach z których te firmy pochodzą to czuje się (usunięte przez administratora). To pokłosie bardzo długiego czasu gdzie podupadliśmy ale powoli się podnosimy i mówimy co nas boli. Co do twojej opini to tylko twoje prywatne zdanie nie wiem z czego wynika ale dla mnie nie jest poparte faktami. W ocenie mojej i rodaków z mojego otoczenia: bezrobocie bylo - zle - prawda bezrobocia nie ma - zle - bzdura duzo ofet pracy - zle bo nie wiadomo co wybrac - totalna bzdura brak ofert pracy - zle bo nie ma w czym wybierac - prawda praca blisko - zle bo za blisko - bzdura praca daleko - zle bo trzeba dojezdzac - to zdecydowanie minus

mentalność

Może rynek, a może nasze polskie podejście, by pisać tylko gdy komuś coś nie odpowiada i w ten sposób mamy na forach takich jak to kumulację komentarzy negatywnych - niezależnie od firmy. Ja jakoś nie znam firmy tylko z dobrymi opiniami.

luzik
@mentalność 15.11.2017 20:41
Może rynek, a może nasze polskie podejście, by pisać tylko gdy komuś coś nie odpowiada i w ten sposób mamy na forach takich jak...

rzeczywiscie w tworzeniu problemow to jako polacy jestesmy najlepsi :-) bezrobocie bylo - zle bezrobocia nie ma - zle duzo ofet pracy - zle bo nie wiadomo co wybrac brak ofert pracy - zle bo nie ma w czym wybierac praca blisko - zle bo za blisko praca daleko - zle bo trzeba dojezdzac i tak dalej, ja mam luz i zdrowszy jestem - innym rowniez proponuje ;-)

Sylwia

To rynek wymusza nawet minimalne zmiany, sami z siebie nic by pewnie nie dali, wszystkie posty to potwierdzają. Ciekawe jak postąpią kiedy sytuacja na rynku się zmieni, albo przyjdzie kryzys wtedy naprawdę widać jakie jest prawdziwe oblicze firmy.. Wpisy o tym jak źle było jeszcze niedawno tylko to potwierdzają niestety :(

amik_ka

Tylko, że jest to znowu odniesienie się do historii, bo w chwili obecnej parę osób korzysta z dofinansowania do nauki i to nie tylko jeśli chodzi o języki. Resztę proponuję również zaktualizować, a nie tylko sprawdzać, czy coś się pojawiło na stronie względnie czy ktoś nie zmienił wpisu w KRS. Chcąc być fair w ocenie jakiejkolwiek firmy czy też osoby wypada wiadomości zaktualizować. Czyli zadać sobie trochę więcej trudu aniżeli klikanie w necie.

Erica
@amik_ka 12.11.2017 12:33
Tylko, że jest to znowu odniesienie się do historii, bo w chwili obecnej parę osób korzysta z dofinansowania do nauki i to nie...

Ale jakie odniesienie ? Nie widac posta a Ty już odpowiadasz ? Dziwnie co?

Erica

Pracowałem tam. Może dla kogoś kto tloczy tablice przez caly dzień liczy sie tylko kasa. O tyle dla kogoś kto pracuje na stanoiwsku specjalisty czy managera w innych działach istotny jest rozwój osobosty. Przez okres mojej pracy nie miałam zadnego szkolenia, a jak kiedyś zapytałam o jezyk to było wielkie zdziwienie.(usunięte przez administratora)nikt nie mógł podejmować decyzji nawet jak był managerem. Jak widzę zarząd ten sam, więc podejrzewam ze jest tak samo a moze gorzej ( przez przetasowaniania udziałowe, bo kiedyś był strach przed niemieckimi udziałowaca

robota

Praca jak praca, wszędzie lepiej gdzie nas nie ma. Ogólnie jest ok i to się liczy.

Mitarbeiter

Pracuję w UTALu już trochę czasu, generalnie podoba mi się. Firma się rozwija, rozbudowuje, pracy coraz więcej, pracowników też, naprawdę nie ma na co narzekać. Pozdrawiam kolegów i koleżanki z pracy:)

języki

Bo z tego co wiem jest to raczej potrzebne w eksporcie i tam są osoby, które z tego korzystają.

Iwona

Na stronie Utal sp. z o.o. odnajdziecie informację o dofinansowaniu nauki języka obcego w ramach warunków zatrudnienia. Czy duża część pracujących w tej firmie, korzysta z takiej możliwości? Co o tym sądzicie? Przydaje się to Wam w wykonywaniu codziennych obowiązków służbowych?

język
@Iwona 07.11.2017 08:05
Na stronie Utal sp. z o.o. odnajdziecie informację o dofinansowaniu nauki języka obcego w ramach warunków zatrudnienia. Czy duż...

Z tego co wiem to nikt nie uczęszcza na lekcje języka!

szkoleniowiec

Kto tu ma obsesję? ;-) Niby tak dobrze gdzie indziej, a jednak myślami ciągle w przeszłości. Niech każdy sam ocenia co jest dla niego najważniejsze, a skoro u ciebie teraz tyle szkoleń to porostu korzystaj.

Prawdaa

Macie jakas obsesję w tej firmie na punkcie władzy. To, ktoś chce się rozwinąć nie znaczy, że chce awansować. Rozwój oznacza pogłębienie kompetencji czy nabycie nowych. W wielu firmach prywatnych wlaściciele sknerzą kasę na tym polu i tyle. Jak widzę po odpowiedzi moderatora z wewnątrz firmy, potwierdza fakt, iż taki rozwój nie jest możliwy w Utalu. Jesli cos sie zmienilo to proszę o przyklady i fakty. A nie slogany : przemilczę czy nie ma sensu gadać.

praca

Z tym rozwojem, to też różnie w innych firmach bywa, także akurat w ten temat nie ma co się zagłębiać, bo to po prostu zależy od samej firmy. I chyba też nie zawsze jest tak, że każdy chce tylko cisnąć w górę i brać coraz więcej na siebie. Dla niektórych ważniejszy jest spokój i stabilizacja, bo chcą po pracy mieć również czas na swoje zainteresowania. To akurat ma duże znaczenie.

Prawdaa

Pracowałem tam i zdecydowanie polecam innego pracodawcę. Firma zatrzymała się w XX wieku pod względem zarzadzania. Jest jedna osoba decyzyjna i koniec. Jak sie przeprowadziliśmy do nowego budynku to cały czas nasz przełozony nam powtarzał jakie to mamy szczęście. Przez okres mojej pracy nie miałem ani jednego szkolenia, zero rozwoju. Piszę to aby ludzie swiadomie zdecydowali , nie opierajac sie tylko na obrazie firmy z rozmowy rekrutacyjnej.

amik_ka

A za te koszenie trawnika nie jest płacone, bo nie za bardzo rozumiem...

Realia
@amik_ka 29.10.2017 14:49
A za te koszenie trawnika nie jest płacone, bo nie za bardzo rozumiem...

No tobie może to obojętne co robisz za kasę. Ale dla wielu ludzi jest ważne jak pracują i na co się umawiali. Jak ktoś widzi ogłoszenie, że to praca e charakterze operatora maszyn to nie przyjdzie mu na myśl, że ma pracować nad polerką auta czy kosić trawniki. Bo nie po to się zatrudniał. To dość trudne do zrozumienia dla kogoś kto myśli , ze wszystko jest super, bo się kasa zgadza.

kaska
@Realia 30.10.2017 15:42
No tobie może to obojętne co robisz za kasę. Ale dla wielu ludzi jest ważne jak pracują i na co się umawiali. Jak ktoś widzi og...

To chyba kwestia podejścia i z nią nie dyskutuję, bo dla mnie akurat kasa w pierwszej kolejności.

Normalnie

Jak wszędzie, zależy od tego gdzie trafisz, ale z nadgodzinami to niezła sumka zostaje, a ze nie zwykłem o tym ze wszystkimi gadać, to i nie zamierzam się chwalić.

Nick
@Normalnie 29.10.2017 13:27
Jak wszędzie, zależy od tego gdzie trafisz, ale z nadgodzinami to niezła sumka zostaje, a ze nie zwykłem o tym ze wszystkimi ga...

Bzdura. Za nadgodziny dostajesz wolne.

Sznytka

To ile mozna wyciagnąć na produkcji ? I jeszcze jedno czy trzeba robić jakieś inne rzeczy typu koszenie trawników czy mycie auta prezia? Ten wątek się pojawiał w opiniach.

Face

A facebook działa inaczej?

Prywaciarz przebiegły

Czyli jeslii chcialbym poprawić PR firmy to moge "poprosić" prwcownikow o glosowanie za 6 gwiazdek i wtedy ocena firmy ukaze sie jako super !

lajk

rzeczywiscie mozna oddac glos bez posta...

koleżanka

na co dzień w mediach też masz cenzurę ;-)

posty

To akurat nie jest wyznacznikiem, ile opinii było, bo można kliknąc w gwiazdki bez oddania komentarza. Także taka matematyka to raczej uproszczenie.

abc

Najśmieszniejsze jest to, że ocena firmy jest zrobiona na podstawie ponad 1600 opinii a to oznacza, że ok. 200 opinii o firmie została skasowana! To oznacza cenzurę!

Analityk
@abc 23.10.2017 08:43
Najśmieszniejsze jest to, że ocena firmy jest zrobiona na podstawie ponad 1600 opinii a to oznacza, że ok. 200 opinii o firmie...

Już się pogubili w tych liczbach. (usunięte przez administratora)Ale fakt cenzura ostro tnie , tak aby obraz firmy wyszedł ok. Postów wiele zostało wyciętych, ta podstawiona moderatorka nieśmiało przebąkiwała, że były niezgodne z regulaminem, dziwne że były na tym portalu przez wiele miesięcy a potem okazało się, że niezgodne z regulaminem.

czasy

Wszędzie płacą, takie czasy...

Broniarz

Pracuje w utalu jako na warsztacie, na pensje nie narzekam. W 6 tysięcy na produkcji w vw nie wierze. Ja mam kolegę co pracuje na lekierni w vw. Fakty? Praca na 3 zmiany, Zatrudnienie przez agencje z możliwością wylotu na koniec każdego miesiąca, zarobki ok 3tys na rękę. Także nie kłam.

Tomek
@Broniarz 17.10.2017 16:41
Pracuje w utalu jako na warsztacie, na pensje nie narzekam. W 6 tysięcy na produkcji w vw nie wierze. Ja mam kolegę co pracuje...

Nowi przez agencję zaczynają od trójki , ale ci co robią jakiś czas już bezpośrednio dla VW to ze wszystkim mają szóstkę, tyle ze tam za wszystko płacą jak powinni.. Naprawdę mozna zarobić, tylko czeka stażu troche u nich mieć.

Rant_sztat ;-)

Zawsze możesz podjąc pracę w VW, przecież nikt Ci nie broni. Nawet możesz podwójny ciepły obiad za "fajne ceny" zjeść, bo to również twoja decyzja. Ale na końcu i tak każdy je to co lubi i ile lubi ;-) A co do całej reszty to chyba znowu wracamy do historii. Także warto sprawdzić zanim napiszesz następnym razem.

Broniarz

Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. Ja slyszalem, ze vw ma duze problemy z pracownikami, caly czas maja maks 80% zatrudnienia. Zarobki przecietne, duza korporacja, gdzie jestes trybikiem majacym tylko wykrecic okreslona wydajnosc, itp. Stolowka to nie wszystko jednak.

Dobrze pracowac w duzej firmie
@Broniarz 16.10.2017 20:39
Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. Ja slyszalem, ze vw ma duze problemy z pracownikami, caly czas maja maks 80% zatrudnienia. Za...

A kim jestes w Utalu ? (usunięte przez administratora) . A jesli chodzi o zarobki w VW to sa bardzo dobre, na produkcji mozna wyciagnac 6 tys. Do tego dodatki , stolowka wazna bo mozna zjesc cieply obiad za bardzo fajne ceny. Mozna awansowac w Polsce i zagranica. W Utalu gdzie mozna awansowac ?

system

W sumie to chyba nie chodzi o to czy się skręca długopisy czy białko ziemniaczane produkuje. Bardziej chyba chodzi o to czy Ci to satysfakcję sprawia. A VW to VW, może i jest stołówka, ale czy to już pełnia szczęścia ma być, sam nie wiem. Chyba znowu każdy decyduje sam, co mu bardziej odpowiada. Bo system 3 zmianowy to żadna rewelacja, jak sądzę.

pestka

Jak to jak? Podjedzie pestką. ;-)

full_of_hate

Grunwald, zawsze możesz skręcać długopisy w chacie. Na paliwo nic nie wydasz, ba, nawet samochodu nie musisz posiadać. Same korzyści :) W tym Amazonie to jednak na tę Kaponierę, czy skąd tam zabiera ludzi ten autobus, jakoś będziesz musiał dojechać.

Mirek
@full_of_hate 15.10.2017 20:13
Grunwald, zawsze możesz skręcać długopisy w chacie. Na paliwo nic nie wydasz, ba, nawet samochodu nie musisz posiadać. Same kor...

Pewnie kazdy sam podejmuje decyzje gdzue chce pracować ale im wiecej informacji tym łatwiej o dobrą decyzję!

Lizard king
@full_of_hate 15.10.2017 20:13
Grunwald, zawsze możesz skręcać długopisy w chacie. Na paliwo nic nie wydasz, ba, nawet samochodu nie musisz posiadać. Same kor...

Skrecanie długopisów niewiele sie różni od "rozwojowe"pracy przy tloczeniu tablic czy przejechaniu pedzlem po sicie. W Volkswagenie jest stolowka i mozna zjesc cieple posilki , pensje sa bardzo dobre i wielkie możliwości rozwoju. Ale pewnie taki Volkswagen to jednak druga liga w stosunku do tej firmy ?

ama

Ale to ciągle twój wybór, ewentualnie osoby, ktróra tą decyzję podejmuje, czy chce pracować w amazonie czy jeździć do Warszawy.

PZ0001

No tak. Poznań to nie jest, ale chyba nie wszystkie firmy muszą mieć siedzibę w Poznaniu, bo przecież każdy decyduje sam, czy chce pracować w Swarzędzu, Mosinie, Kórniku, Tarnowie Podórnym, czy jakkiejkolwiek innej miejscowości i wybiera na podstawie własnych preferencji.

my little pony

Ale też macie rozkminy. Wiara z Łodzi dojeżdża codziennie do roboty do Warszawy, znam ludzi co jeżdżą z Poznania do Berlina i wracają tylko na weekend do domu, a tutaj problem z dojazdem do oddalonego o 10km. Swarzędza :) Rozumiem, że w wiek produkcyjny weszło teraz pokolenie pokemonów, przydługich grzywek zaczesywanych na bok i za krótkich spodni zakończonych gumką w nogawce, ale zluzujcie trochę gumę w majtach. Całe życie mamusia nie będzie wszystkiego pod nos podstawiać, a tatuś kieszonkowego dawać za promocję do klasy wyżej.

PZ
@my little pony 12.10.2017 20:46
Ale też macie rozkminy. Wiara z Łodzi dojeżdża codziennie do roboty do Warszawy, znam ludzi co jeżdżą z Poznania do Berlina i w...

(usunięte przez administratora) W kazdym razie Poznań to nie jest.

Grunwald
@my little pony 12.10.2017 20:46
Ale też macie rozkminy. Wiara z Łodzi dojeżdża codziennie do roboty do Warszawy, znam ludzi co jeżdżą z Poznania do Berlina i w...

Wiara dojezdza do Warszawy, bo tam dobrze płacą. A tu gibać baną a potem z papcia 2 km to żadne wow. A jak bierzesz swoja fure to jak nic musisz liczyc 700-800 zl netto do wyplaty. W Amazonie dojazd do firmy jest za darmo. I jeszcze obiad za zlotowke.

bimba

No tak, ale od tego nie uciekniesz, bo albo masz możliwośc dojazdu do pracy tramwajem albo nie. I pomimo najszczerszych chęci nie wszyscy do pracy bimbą mogą jeździć, a szkoda bo jest to bardziej ekologiczne rozwiązanie. A korki... no cóż, są poniekąd wkalkulowane w naszą codzienność ...

pociąg

Słyszałem, że to ze względu na jakiś remont trakcji kolejowej i puszczenie pociągów trasą przez Gniezno. Jak ktoś wie ile to ma trwać to niech da znać. Warto wiedzieć czy to chwilowa perspektywa czy może dłuższa.

Zbyszek
@Pragmatyk 12.10.2017 00:46
No ale te 2 km trzeba gibac. Jak dijezdzasz autem to lekko liczac 400 zl z Poznania (20 km x 2 = 40 km i to przez miesiac 40 x...

a dolicz jeszcze zuzycie w korkach i koszty tego no i stratę czasu, której nikt ci nie wróci..

Zbyszek
@Pragmatyk 12.10.2017 00:46
No ale te 2 km trzeba gibac. Jak dijezdzasz autem to lekko liczac 400 zl z Poznania (20 km x 2 = 40 km i to przez miesiac 40 x...

a dolicz jeszcze zuzycie w korkach i koszty tego no i stratę czasu, której nikt ci nie wróci..

droga do pracy

W chwili obecnej to właściwie wszędzie się zrobiło tłoczno, także na dojazdy nie ma rady trzeba się na to nastawić i tyle ;-)

Elizabeth
@droga do pracy 11.10.2017 08:32
W chwili obecnej to właściwie wszędzie się zrobiło tłoczno, także na dojazdy nie ma rady trzeba się na to nastawić i tyle ;-)...

Ja jade Pestka 15 min do centrum, ale to Poznan, nie Gruszczyn. U mnie nie jest tloczno.

pestka
@Elizabeth 11.10.2017 22:47
Ja jade Pestka 15 min do centrum, ale to Poznan, nie Gruszczyn. U mnie nie jest tloczno.

Taka już zaleta Pestki, że jeździ po Poznaniu i tylko po Poznaniu ....jednak też nie dla każdego w Poznaniu jest dostępna, bo nie wszyscy przy Pestce mieszkają. No tak w Poznaniu nie jest tłoczno, zresztą pewnie jak w Warszawie i innych większych miastach ;-)

Lokalizacja

O lokalizacji już kiedyś było - to absolutnie nie jest Poznań. Od Poznania Głównego to dopiero piąta stacja kolejowa PKP w kierunku na Gniezno, potem jeszcze 2km ze stacji kolejowej na piechotę i już jest Utal ;) Jeśli ktoś ma auto to musi sie nastawić na mega cierpliwośc bo dojazd zajmuje bardzo dużo czasu i pieniędzy, nie jest blisko a korki są olbrzymie! Już z Gniezna szybciej się dojedzie.. a innego dojazdu brak. Niestety takie są realia.

lola

Jeśli twoim zdaniem, ludzie z okolicy ubiegający się o pracę nie potrafią sprawdzić, gdzie dokładnie leży firma, rozważająć ewentualną zmianę to wybacz, ale chyba trochę niedoceniasz osób zainteresowanych lub posiadasz zbyt wysokie mniemanie o własnych zdolnościach. Jeśli natomiast jest to dla ciebie fakt nr 1 to zapraszam na portal typu pudelek, tam aż głowa może rozboleć od nadmiaru ważnych faktów. Jak zauwazyłeś, zmieniłem na twoje życzenie również nazwę. Nie chciałbym, żeby stało się to decydującym faktem i dziękuję uprzejmię za sugestię.

Flexi wacek
@lola 05.10.2017 16:11
Jeśli twoim zdaniem, ludzie z okolicy ubiegający się o pracę nie potrafią sprawdzić, gdzie dokładnie leży firma, rozważająć ewe...

szkoda czasu na firmę i pisanie o niej.

nika

Właśnie sam odpowiedziałeś na większość pytań, czyżbyś w międzyczasie coś sprawdził? Miło widzieć takie zaangażowanie ze strony osoby nie powiązanej bezpośrednio z firmą, lecz jednocześnie wielka szkoda, że jednak nie sprawdziłeś do końca i nie wykazujesz takiej cierpliwości. Denerwujesz się na ogólniki, na których sam bazujesz i w kółko powtarzasz, a jak już wspominałem jest to historia. Ja za ciebie lekcji odrabiać nie będę, bo na szczęście nie mam takiej potrzeby, lecz chętnie wyczerpujących informacji tym, którzy sa na prawdę zainteresowani, to jednak podczas bezpośredniej rozmowy, bo nie jestem przekonany, aby forum internetowe było właściwym miejscem do wymiany takich informacji. Mogę oczywiście ponownie odnieśc się do wszystkich podanych ogólników, ale były już one omawiane dlatego szanując czas pozostawię je bez dalszego komentarza. Każdy decydując się na podjęcie pracy lub w pierwszej kolejności na rozmowę kwalifikacyjną, bo przecież rozmowa to jeszcze nie ostateczna decyzja, co do wszystkich podanych domniemanych przez ciebie "ogólników" dostaje wyczerpującą odpowiedź i jest w stanie sam zdecydować czy mu to odpowiada, tak jak sam decyduje również o jakości powyższcyh wpisów i ich przydatności.

Rozsądek
@nika 05.10.2017 11:44
Właśnie sam odpowiedziałeś na większość pytań, czyżbyś w międzyczasie coś sprawdził? Miło widzieć takie zaangażowanie ze strony...

Jednak sie boicie faktow. Caly czas ten belkot nick, niki czy niko moderatora z firmy. Przed przyjsciem na rozmowe ludzie chca wiedziec czy nie straca czasu. Firma nie jest w Poznaniu, tylko poza nim. (usunięte przez administratora)

nika

Ja analizuję bardzo skrupulatnie opinie firm w regionie, ale ty jak widzę koncentrujesz się na jednym, co oczywiście pozostawiam pod ocenę czytelnikom. Każdy, kto choć trochę czasu poświeci na przeanalizowanie zamieszczonych wypowiedzi dochodzi do jednego wniosku. I każdy z czytających ma prawo czywiście do swojego. Przykłady firm, o których mówisz znajdziesz w regionie wiele, jednakże my nie zajmujemy się czarnym marketingiem i nie będę tutaj postów z innych firm linkował, bo byłoby to nieeleganckie, tym bardziej, że kazdy firmę sprawdza pod kątem własych oczekiwań i jak juz pisałem, sam wyciąga odpowiednie wnioski. Jeśli jednak w twojej skrupulatności i zaangażowaniu poświęciłeś czas na zrobienie stosownych statystyk, to chętnie z nich skorzystam, bo będa one po prostu bezcenne. I jestem o tym przekonany, że nie będę jedynym chętnym, który by taką wiedzę chciał mieć. Podsumowując: Wymagasz od innych odrobienia lekcji, jednak sam tego nie robisz, a szkoda, bo wypadałoby by się nimi również zainteresować tak z czystej przyzwoitości, bo przecież i tak poświęcasz tyle czasu na generowanie pseudo opiń. Skoro sam koncentrowałeś się na argumentacji ekonomicznej, to tym bardziej nie rozumiem stwierdzenia, że odpowiedzi dotyczą tematów ekonomicznych. Mogę cie zapewnić, że wiele się zmieniło, nie tylko ekonomia, ale trzeba chcieć się zainteresować.

Rozsadek
@nika 05.10.2017 08:24
Ja analizuję bardzo skrupulatnie opinie firm w regionie, ale ty jak widzę koncentrujesz się na jednym, co oczywiście pozostawia...

Caly czas te ogolniki. Co sie zmienilo ? Konkretnie ! Nadajesz ciagle to sami, przyjdz , sprawdz. Skoro jestes tak dobrze przygotowana to daj przyklady. Np nie trzeba wynosic smieci i myc okien jak bylo to jeszcze 2 lata temu, diety sa wyplacane w calosci zgodnie z taryfikatorem a nie w czesci, czas pracy to 8h w tym przerwa na lunch tak jak jest to w innych firmach. To sa konkrety o ile sa prawdziwie. Jak chcesz ja podam konkrety: Zarzad ciagle ten sam jednoosobowy od lat Nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci gdy wyniki sa slabe , on dalej trwa i trwa Decyzje nawet te malo istotne podejmuje tylko prezes Przy przyjeciu czlonka rodziny do firmy nie ma kryteriow takich samych jak wobec ludzi z ulicy Brak jest sciezek rozwoju pracownikow

nika

No i znowu wracamy na początek naszej konwersacji. Szkoda bo myślałem, że ten etap mamy już za sobą. Zaktualizuj swoje informacje bo jak już wcześniej wspominałem bazujesz na historii. I to jak się okazuje w każdym jej aspekcie. Szukasz usilnie w internecie odpowiedzi na pytania, a brak ci podstawowego, tj. kontaktu z firmą i jej pracownikami. Ten pozwoliłby ci na obiektywną ocenę wszystkich pozytywnych zmian. A skoro historii poświęcasz tyle energii, zamiast koncentrować się na rozwoju to chyba jasnym jest dlaczego ominęła cię zapowiedziana ci funkcja. Rada nadzorcza ...hmm wolny wybór wspólników i czysta ekonomia - nic dodać nic ująć - reszta bez komentarza, bo przecież funkcje RN doskonale znasz, no i o podstawy ekonomii też jakieś chyba są. Ale cały czas wdzięczny jestem za consulting.

ok
@nika 05.10.2017 00:31
No i znowu wracamy na początek naszej konwersacji. Szkoda bo myślałem, że ten etap mamy już za sobą. Zaktualizuj swoje informac...

Ale ty żadnych pozytywnych zmian nie wymieniłeś poza ekonomią! Bo nie tylko rozwój, wzrost przychodów, zysków to pozytywne (usunięte przez administratora) Jeśli w parze z ekonomią zmieniają się te elementy to OK ale zgodnie z wypowiedziami wielu tak nie jest! I jeszcze jedno przeanalizuj inne firmy i ich oceny na tym portalu - żadna firma nie ma aż tylu negatywnych opinii! Poza stronniczością i brakiem obiektywizmu niektórych z nich to chyba nie przypadek!

nick

Dziękuję za ponowne potwierdzenie. Widzę, że nawet powoli mamy podobne zdanie. Jednakże musze tutaj jedno zauważyć: również w tych firmach nie do końca jest tak jak mówisz jeśli chodzi o kwestie zarządzania. Jedno natomiast jest pewne, każda z tych firm przechodziła przez podobny okres rozwoju zbierając podobne doświadczenia i rosnąc do rozmiarów, które w tej chwili mają. I tak jak nie ma firmy idealnej pasującej dosłownie każdemu, tak też nie ma jednego wzorca zarządzania, który można zastosować w każdej firmie.

Rozsadek
@nika 04.10.2017 16:09
W osadach wioślarskich sternik też jest tylko jednen. I naturalnym jest również fakt, że na czele większości firm stoi prezes....

W poważnych firmach prezes jest czlonkiem zespołu zarządzającego czyli zarzadu ( jeszcze raz wiele osob). Nie zajmuje sie mikromanagmentem i nie traci czasu na zajmowanie się jakiego koloru beda tak uwielbiane notesiki na kolejny sezon. Poza tym skąd ta obawa przed zarządem wieloosobowym ? Trudno sie jednak dzieli władzą. Romantyczne te porownania podalaś, ale zupełnie odklejone od rzeczywistości. Wszyscy to awiemy.

ok
@nika 04.10.2017 16:09
W osadach wioślarskich sternik też jest tylko jednen. I naturalnym jest również fakt, że na czele większości firm stoi prezes....

Tylko, że sternika i załogę wybiera trener - w domyśle rada nadzorcza! A załoga ze sternikiem musi stanowić całość a wydaje mi się, że w przypadku tej firmy wszystko z zewnątrz wygląda OK a w środku wszyscy mają dosyć! I najczęściej nie wiedzą jak powinno być bo to ich pierwsza i jedyna praca!

niki

Niniejszym pozdrawiam naszego moderatora, który w tym razem w subtelniejszy sposób pyta. Spróbuję odnieść do sytuacji obecnej, nie komentując przy tym przeszłości, a jednocześnie w sposób jednoznaczny rozgraniczając pewne tematy i powstałe mity, pozostawiając je pod ocenę osób rozważających podjęcie pracy: - przez ostanie 3-4 lata przyrost pracowników to ponad 40 osób i logicznym faktem jest, iż jednemu firma będzie odpowiadać, a innemu nie, bo przecież ile osób tyle podejść do pracy. I tu warto zauważyć, że „ryzyko” jest obustronne, a nie jak można by wywnioskować z forum dotyczy tylko jednej strony. Faktem jest, i tak to już jest w naszej naturze, że piszą i pisać będą jedynie osoby bezpośrednio dotknięte, a osoby naprawdę zadowolone z pracy tej motywacji do pisania nie mają, dlatego też uważam, że szukając pracy warto zadać sobie trud rozmowy z obecnymi pracownikami; - przyrost pracowników jest bezpośrednią konsekwencją rozwoju firmy oraz ilością zamówień, i tu chyba każdy ma świadomość, że nie da się inaczej, bo skąd by się na to wszystko miała znaleźć kasa? - dynamiczny rozwój to również zmiany w organizacji i strukturze firmy, nie zawsze łatwe lub popularne, jednakże konieczne w celu zapewnienia dalszego rozwoju; - co do tematu rodziny, który jest tu szarpany w sposób mało elegancki, i wykorzystywany na potrzeby dramatyzmu sytuacji, polecam zapoznanie się z następującymi spółkami i wewnątrz panującymi relacjami, które w sposób oficjalny komunikują, iż są spółkami rodzinnymi, są to np. VW, BMW, FORD, SAMSUNG ELECTRONICS, z polskich to np. Dr IRENA ERIS, ADAMED, OKNOPLAS i wiele, wiele innych. Wystarczy tylko się rozejrzeć. Więc dlaczego jest to podnoszone tutaj? - te wc-ty to jakiś absurd i pozwolę sobie tego zupełnie nie komentować;

zarząd
@niki 03.10.2017 17:10
Niniejszym pozdrawiam naszego moderatora, który w tym razem w subtelniejszy sposób pyta. Spróbuję odnieść do sytuacji obecn...

Problem w tym, że te firmy rodzinne które wymieniłeś są zarządzane przez ludzi z zewnątrz a rodzina najczęściej zasiada w radzie nadzorczej a tym samym bezpośredni zarząd wykonują doświadczeni managerowie. Oczywiście są firmy gdzie właściciel bezpośrednio jest w zarządzie ale liczy się ze zdaniem innych i słucha tych osób wdrażając ich pomysły w życie! I to jest różnica!

Pręgowany
@zarząd 04.10.2017 11:17
Problem w tym, że te firmy rodzinne które wymieniłeś są zarządzane przez ludzi z zewnątrz a rodzina najczęściej zasiada w radzi...

W tej firmie panuje od lat model feudalny zarządzania. Jedna osoba ma rację. Państwo to ja! I tyle, a reszta może sobie mieć pomysły, idee. Liczy się tylko to co powie prezes. Te teorie o wzorcach zarządzania to można sobie między bajki włożyć.

niko

A to kolejne potwierdzenie na brak wiedzy o tym co się na prawdę dzieje w firmie, brak jakiegokolwiek kontaktu z firmą i bazowanie na historycznych żalach. Dlatego zostawiam to bez dalszego komentarza. W firmie zmieniło się wiele przez ostatnie lata. Co do opinii byłych, ale również i obecnych też uważam, że są jak najbardziej potrzebne, jednak powinny w każdym przypadku odnosić się do faktów, do których również można się konkretnie odnieść lub posłużyć jako sugestia do ewentualnej poprawy. Zachęcam zatem do bezpośredniego zapoznania się z firmą oraz jej pracownikami.

Rozsadek
@nick 01.10.2017 20:10
Czy cenzura działa, zależy tylko od zgodności z regulaminem tego forum. Co do moderowania, to chyba słusznie, że wszyscy mog...

Proste jeden zostawia, piec usuna. Zostawia wszystkie , ktore chwala firme i w ten sposob zmienia sie proporcje. Co do zmian w KRSie to ta zonglerka udzialami juz kiedys miala miejsce sprzedaja potem odkupuja Czy to jest zmiana na lepsze ? Nie wiem dla kogo ? Dla wlasciciela czy dla pracownikow ? (usunięte przez administratora)

nick
@Rozsadek 01.10.2017 21:33
Proste jeden zostawia, piec usuna. Zostawia wszystkie , ktore chwala firme i w ten sposob zmienia sie proporcje. Co do zmian...

Dziękuję za "Konsulting", choć nie jest to, jak sądzę najlepsze, rozwiązanie, ale oczywiście jak zwykle każdy decyduje sam. My tak nie robimy, bo nie ma to większego sensu, ponieważ każdy zainteresowany kandydat, jeśli tylko chce, jest w stanie sam sprawdzić swojego pracodawcę.

klikacz

No tak. Innego niż dotychczasowego podejścia nie ma się co spodziewać u naszego moderatora. Bo skąd osoba, która zawiesiła się w czasie i nie zadała sobie nawet trudu, aby cokolwiek zrobić lub zweryfikować przez ostatnie lata ma mieć pojęcie o aktualnej sytuacji. Wszystkie argumenty, które przez naszego moderatora są przytaczane są mocno naciągane i pachną mchem, a dla osób, które chcą je na prawdę sprawdzić bez problemu do zweryfikowania. Zachęcam do kontaktu z pracownikami firmy.

kaska
@klikacz 29.09.2017 15:33
No tak. Innego niż dotychczasowego podejścia nie ma się co spodziewać u naszego moderatora. Bo skąd osoba, która zawiesiła się...

tez mi sie tak wydaje, bo z tego co wiem to z robota sie nie moga wyrobic, a i na kase nikt tam raczej nie narzeka, no i praca w normalnych warunkach

prod

na produkcji jest spoko

opinia

Z niektórych wpisów ewidentnie widać, że się tam ktoś co chwila unosi, a ambicja nie pozwala mu odpuścić i pewnie do tego czuje się nadal pokrzywdzony. Szkoda tylko, że wałkuje to samo, bo nic tym na forum nie wnosi, zamiast podpytać jak w chwili obecnej się tam pracuje i jak się firma tak na prawdę rozwinęła.

Dobrze ze nie jestem wackiem

Firma slaba w sensie organizacyjnym. Jest tu rodzinna kolonia prezesa. Nie wiem jakie maja kwalifikacje i jak zostali przyjmowani do pracy . moze ktos napisze czy przeszli jakis proces rekrytacyjny? W ogole to zabawne ze jak cos ktos napisze negatywnego to albo usuwaja post albo jest zaraz odpowiedz ze cenzura. Nikt nie odnosi sie do faktow. A te chyba nie sa wygodne dla zarzadzajacycyh.

Rozsadek
@przykład 29.09.2017 09:27
Napisz co masz na myśli mówiąć fakty, bo cały czas się do nich odwołujesz, a nawet nie zadałeś sobie trudu aby sprawdzić aktual...

Czy cos zmienilo sie w zarzadzaniu firma nadal 1 osobowy zarzad ? Czy nadal jest oblepiona rodzina ? Odpowiedz na te pytania bo sa konkretne. Co do sprawdzenia, wlasnie chodzi o to aby nie marnowac zycia na testy firm. Tylko trafic do tej dobrej. Temu sluza opinie bylych i obecnych pracownikow. Ci byli maja wiecej obiektywizmu, bo obecni sie pewnie boja mowic. Jak rowniez przymilanie sie szefowi jest dobrze widziane.

Katarzyna
@przykład 29.09.2017 09:27
Napisz co masz na myśli mówiąć fakty, bo cały czas się do nich odwołujesz, a nawet nie zadałeś sobie trudu aby sprawdzić aktual...

Mogę zapytać co sie zmieniło w ciagu tych 3-4 lat? Bo w twoim wpisie nie ma konkretów? W negatywnych wpisach jest sporo konkretnych informacji o rodzinie, nepotyźmie, spadajacych wynikach, sprzataniu wc itd.. Nikt sie do tego realnie nie odniósł pisząc o zmianach. Co konkretnie zmieniło sie na lepsze?

klik

No trochę się zacioł i jak widać żyje przeszłością. Ale w sumie jak nie ma co robić, to niech sobie klika.

Zostaw opinię o Utal sp. z o.o. - Gruszczyn

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Utal sp. z o.o.