2 Dodaj opinię
2 1693 1653 5 1

Opinie o Utal sp. z o.o.

Adam -l- Nowy wpis
Nazwa działu: Produkcja

Dbajmy o siebie. Pamiętacie gdzie było miejsce pracy Adama. Ciągle wdychał tą chemię te rozpuszczalniki śmierdzące. I jaki był tego efekt. Warunki pracy straszne i nikt o nas nie myśli. Czysty wyzysk :(

Tak11Nie
Ewelina Nowy wpis
@Adam -l-

Twój wpis jest bardzo smutny... możesz powiedzieć coś więcej o tej historii, bo ja o niej nie słyszałam? Jak wygląda obecnie kwestia przestrzegania bezpieczeństwa pracy i czy są jakieś kontrole?

olo Nowy wpis
@Adam -l-

Co się stało z Adamem?

Monety

Jakie stawki dla operatorów CNC?

Stylowa
@Monety

2400 na rękę dla kobiety.

Tak1Nie
Ryszard Nowy wpis
@Stylowa

A dla mężczyzn? Chciałem zweryfikować, czy mężczyźni pracujący na tym stanowisku mogą liczyć na wyższą pensję. Wydaje mi się, że zarobki powinny być dla obydwu płci równe, jednak nie wiem, jak podchodzi do tego ten pracodawca.

pies na baby

tzw równouprawnienie to głodne kawałki zakompleksionych kobiet. Konkretne stanowiska powinni obejmować najbardziej kompetentni w swoim fachu, a nie ci wyłaniani w ramach parytetów. Jakoś tak się dziwnie składa, że ludzkość do przodu pchali głównie mężczyźni, kobiety za to od zarania dziejów lepiej zajmowały się potomstwem. Fakty, z którymi nie ma co dyskutować. W Utalu, z tego co wiem, w zarządzie są 2 osoby i niestety/stety nie ma parytetu...

Tak6Nie

Bez ratuszu
@pies na baby

W zarzadzie zero kobiet . Ale na nizszych stanowiskach menedzerskich tez chyba ich brak ( nie bierzemy pod uwage rodziny, bo tu pewnie kompetencje były górą co ? ). Ogólnie to ciekawy pogląd, że kobiety powinny się zajmować potomstwem. Pani Iwona na pewno chetnie się odniesie do tej tezy, wszsk jest kobietą. Ogolnie nie chodzi tu o ustanawianie parytetow, tylko danie szansy kobietom. W wielu firmach sa traktowane jako sekretarki do parzenia kawy. A kazde CV przyslane na stanowiska manadzerskie laduje w smietniku.

Tak7Nie

Danka
Nazwa działu: Marketing
@Bez ratuszu

Niestety dyskryminacja jest faktem. Mężczyźni wykonują cięższe pracę. Zgodnie z prawem muszą dźwigać dużo większe ciężary, są przypisani mimo woli do WKU Dłużej pracują na emeryturę. Krócej zatem z niej korzystają i jeszcze statystycznie krócej żyją. Jako prawdziwa kobieta uważam, że taki brak równości to wyraźna dyskryminacja.

Tak9Nie
Pixel

Znowu szukają CEO. Iluż to już ich było ? Poza tym kto szuka CEO bezpośrednio ? Chyba tylko spółdzielnie mieszkaniowe. Takie rzeczy robi się przez HH. Pewnie zatrudnia kogoś a po max 6 miesiącach okaże się ze jednak nie pasuje.

Tak7Nie
gaz
@Pixel

Z tego co wiem to oni szukają cały czas Dyr Zarządzającego i jak ktoś się pojawia to na kilka miesięcy? Dlaczego tak się dzieje?

Tak5Nie
Pixel
@gaz

No to chyba świadczy o firmie, skoro tylu już zatrudnili a potem zwolnili. Nikt się nie spodobał, mimo szczegółowej rekrutacji.

Tak8Nie

Dziewczyny jaki styl panuje w Utal sp. z o.o.?

Kiki
@Pytanie

Styl nowojorski.

adam

Witam, zastanawiam się nad zmianą pracy właśnie DO firmy utal /stanowisko inżynierskie w biurze/. Czy atmosfera w pracy jest dobra? Czy godziny są uczciwie rozliczane? Jakiego poziomu zarobków można się spodziewać (osoba z wcześniejszym doświadczeniem)?

Tak2Nie3

@adam

Bardzo ważne pytania zostały przez Ciebie zadane użytkownikom forum. Zarówno atmosfera jak i wynagrodzenie należą do czołówki jeżeli chodzi o najważniejsze czynniki wpływające na wybór firmy. Co sprawia, że Utal pojawił się w kręgu Twoich zainteresowań jeżeli chodzi o pracodawcę?

Tak2Nie2

oki
@adam

Zarobki OK! ale atmosfera fatalna!

Tak15Nie
Szymekbydgoszcz
@oki

Co znaczy zarobki OK??? Na ile moge liczyc na sam poczatek??

zainteresowany
@oki

Zarobki ok czyli....dla niektórych będzie to 2500 na rękę a dla innych 3500

Tak1Nie
Tomek
@zainteresowany

Naprawde 3500 na stanowisku inżyniera ????

@Tomek

Być może @zainteresowany zechce jeszcze dodać coś w tej kwestii. W Utal szukają właśnie Inżyniera produkcji, a także Inżyniera Automatyka w Dziale Techniki i Rozwoju: https://utal.pl/firma/kariera/ Myślałeś może, by tam aplikować?

Zainteresowany

Witam, dzisiaj byłem na rozmowie kwalifikacyjnej. Wszystko wydaje sie wporzadku, z tym ze mam obawy, ze po okresie probnym moga mnie zwolnic z powodu np braku takiej ilosci pracy jak jest teraz. Czy ktos moze sie wypowiedziec w tym temacie? Czy umowy sa przedluzane po trzech miesiacach czy zdarzaja sie przypadki kiedy ludzie sa zwalniani? Oferta wydaje sie byc konkurencyjna na rynku ale zmieniac prace gdzie pierwsza umowa jest na 3 miesiace to troche strach, prosze o podpowiedzi :)

Krzysiek
@Zainteresowany

Ostatnio zwolnili dziewczynę która zrobiła czarna robotę dla Czech, zatrudnili innych a jej nie przedłużyli umowy. Szkoda, ze nie pomyśleli, ze kobieta zrezygnowała ze stałej pracy, a sama ma dwójkę dzieci na utrzymaniu. Także, mocno trzeba sie zastanowić. Najważniejsze, ze nie tylko Utal potrzebuje pracowników produkcyjnych i zawsze można gdzieś sie zaczepić po zwolnieniu. Ale nie łudźcie sie, często nie przedłużają umów.

Tak5Nie1
@Krzysiek

Dziękuję za informację. A jakie mogą być powody nie przedłużania umów, wiesz coś na ten temat? Będę wdzięczna, jeśli napiszesz też coś więcej o warunkach pracy w tym miejscu.

ego

Szukają Dyrektora Zarządzającego i niestety nie dają służbowego samochodu! Czy wszyscy członkowie zarządu i prokurenci mają służbowe samochody?

Wyzwolony Roberto
Nazwa działu: Produkcja

Dla mnie zwolnienie z utalu to droga do przeróżnych życiowych możliwości. Dla mnie zwolnienie z utalu to najlepsza decyzja w życiu. A nowaki no cóż, zawsze mieli plecy i lepiej im będzie w tym opipialym utalu niż w domu bo się dużo mniej muszą wysilać. No i szkoda że złotówkę olali. Ja już mam to gdzieś bo osiągnąłem tyle że nawet mi się nie śniło mi się i to dzięki wypowiedzeniu pracy z tej marnej firmy pełnej nedznych konfidentow...

Tak22Nie1
Bożena
@Wyzwolony Roberto

a ja odwrotnie się zatrudniłam i jestem happy. Ciekawa praca w kontaktach na całym świecie. Pieniądze których do tej pory nie miałam. Ludzie generalnie fajni i uczynni, ale są też wyjątki, z którymi jak na razie chemii nie ma.

Tak1Nie8
Ola

Dostałam informację od Pani z działu HR, że niestety ale nie zostalam zatrudniona. Niby nic, jednak ciągle wiele firm nie stosuje takiej praktyki a wiele to nie kosztuje. Polecam!

Tak1Nie2
Leon

A (usunięte przez administratora) siedzi z (usunięte przez administratora) i razem na zmianie pracują o co tu wogóle chodzi? I nikt ztym nic nie robi.

Tak7Nie4
Mim
@Leon

No przecież. Jaki dyrektor taka produkcja.

Tak5Nie1
Olek

Jakie macie benefity w firmie? Może dowiem się jak przebiega rekrutacja?

Zadowolnony

No ale zajączek był w tym roku szczodry, trzeba uczciwie przyznać :-)

Tak6Nie6
Kamil

Produkcja jest dość lekka i ogólnie dba się o pracowników. Zresztą ludzie doceniają takie podejście i dają w zamian dużo od siebie. Nie ma też wyżyłowanych norm itp..

Tak4Nie9
Kasia

A na produkcji, też są dobre warunki ?

Tak4Nie1
Camil

Johny Bravo skoro zwolniono 12 osób w jednym czasie to znaczy, że jest jakis problem w tej firmie. To prawie 10% załogi ! Nie jest to co prawda jeszcze zwolnienie grupowe, ale duzo tu nie brakuje. Wiec albo nie jest tak różowo jak piszą klakierzy. Albo jeśli wierzyć w retorykę firmy - byli słabi. No tak ale skoro byli słabi to kto ich wybrał ? Słabo to wygląda z relacji, które tu padają.

Tak12Nie3
Ann

Dobre warunki pracy, ładne kilkuosobowe biura, brak tzw. open-spaców czy co gorsza coraz modniejszych hot-desks ogólnie widać, że nie oszczędza się na pracownikach :-)

Tak4Nie4
Szymon
Nazwa działu: Handlowy

Mariusz uderzyłeś w samo sedno, wszyscy piszą o negatywach, może jednak są jakieś pozytywy? Firma z zewnątrz prezentuje się niczego sobie, szczególnie na tle innych w okolicy.

Tak2Nie2

Kompetencja

Ta firma to firma rodzinna w negatywnym sensie. Nie trzeba dowodów wystarczy przejrzeć listę zatrudnionych i zobaczyć w jaki sposób zostali zatrudnieni. Mowa o rodzinie. Pewnie żadnych testów nikt z nich nie miał? Nie polecam pracy w niej zdecydowanie. Szukajcie innych opcji, których jest na rynku wiele.

Tak34Nie2
Mariusz
@Kompetencja

Firma rodzinna...hmm.. to chyba nic złego, to w końcu zaufane osoby a nie Ci, którzy po roku szkoleń i inwestycji firmy w człowieka odchodzą bo dostają kilka stówek więcej u konkurencji. Przerabiam to w aktualnej firmie w której pracuje, koszmar jak widzę odchodzących ludzi, którzy później zostają nabici w butelkę przez nowego pracodawcę, który obiecuje górę kasy i nie wiadomo jakie stanowiska. Niestety jak to często bywa na obietnicach się kończy a człowiek na końcu zostaje z niczym. Poproszę o jakieś pozytywne opinie, z negatywami już się zapoznałem i wezmę je na pewno pod uwagę.

Tak4Nie4

Już zatrudniony w porządnej fi

Utal?Śmiech na sali,zatrudniają a potem po kilku miesiącach zwalniają.Co roku to samo, najczęściej przed Wigilią.Rozważamy pozew zbiorowy w 12 osób ,łącznie z poinformowaniem niemieckiej siedziby.

Tak49Nie1
Johny Bravo
@Już zatrudniony w porządnej fi

Też wręczono mi z uśmiechem na twarzy prezent na święta w formie rozwiązania umowy, zgodnie z przepisami, przecież można oszczędzać na różne sposoby. Widzę że uszczęśliwiono w ten sposób 12 osób. Ogólnie zarobki dobre, atmosfera no cóż, jak wszędzie uważaj z kim i o czym rozmawiasz.

Tak9Nie

Johny Bravo
@Już zatrudniony w porządnej fi

Też wręczono mi rozwiązanie umowy w ramach prezentu świątecznego, legalnie i zgodnie z przepisami. Jak 12 osób to szeroko poszli. Przewidywałem długi pobyt a wyszło inaczej, life is brutal. Zarobki dobre jak na ten rewir, atmosfera cóż, jak wszędzie uważaj z kim i na jaki temat rozmawiasz.

Tak5Nie

Tylko praca

Witam Ciekawi mnie ile można zarobić po ogarnięciu swojego stanowiska za normalne godziny ? pomoże ktoś.

@Tylko praca

@Tylko praca, rozumiem, że chciałbyś zasięgnąć informacji na temat wynagrodzenia na neutralnym gruncie od osób aktywnych na tym forum. Jednak, aby mieć gwarancję rzetelnych informacji, warto skontaktować się bezpośrednio z Utal.

Camil

Nie warto. Robiłem tam. Słaba atmosfera.

Tak17Nie

Bez retuszu

Czy kobiety maja szanse na awans ? Ile ich pracuje na wyzszych stanowiskach menedżerskich ? Odpowiedź na to pytanie odpowie czy jest sens aplikować. Z mojej wiedzy wynika, że kobiet zero na wyzszych stanowiskach ( nie licząc bliskiej rodzinki).

Tak3Nie

Leon
@Bez retuszu

Pracuje w Utal od kilku lat. W sumie mamy 4 kobiety na stanowiskach kierowniczych. Niestety nie ma żadnych nowych kandydatek a szkoda.

Tak1Nie1
Bez retuszu

Ale co w kwestii równego traktowania kobiet ? Czy one maja takie same szanse jak mężczyźni ? Bo jakoś nikt nie odpowiedział na pytanie czemu nie.tam zadnego managera płci żeńskiej ? Nie licząc rodziny oczywiście. Taka informacja pomoże w podjęciu decyzji czy aplikować do tej firmy kobietom. Czy mogą tam zrobić karierę czy tylko być przyspawanym do stanowiska specjalisty ?

Tak13Nie

Adam
@Bez retuszu

Przecież bycie specjalistą to nie jest wcale takie złe stanowisko. Dobra kasa, ograniczona odpowiedzialność, wychodzenie i przychodzenie zgodnie z minimalnym czasem pracy. A tak naprawdę to w UTAL wszyscy mają równe szanse a ja doliczyłem się w sumie 4 kobiet na stanowiskach Managerskich i nie są to bynajmniej tylko członkowie rodziny.

Iwona

@Ludmiła, wychodzi na to, że poprzez zaangażowanie w wykonywanie swoich obowiązków w Utal można awansować. W jaki jeszcze sposób pracodawca ten docenia starania swoich pracowników? Twoja wypowiedź zainteresuje innych użytkowników forum.

niko

"Bez retuszu" odnosisz się do własnej sytuacji jak widzę, bo trochę ci to spokoju nie daje... ja znam osobiście kobietę w utalu na kierowniczym stanowisku i oczywiście też nie z rodziny, bo o to pytasz. Jest na prawdę dobra i sama doprowadziła do swojego awansu... zresztą swoją pracę robi na prawdę dobrze - szacun!!! ...czyli jednak można ;-)

TakNie3

@niko

Skoro oceniasz jej pracę to musisz pracować w Utalu. A może znasz inne kobiety na managerskich stanowiskach, oprócz tej jednej , oczywiście nie z rodziny ?

Ludmiła
@niko

Niko, ja też znam tą kobietę i podpisuję się po całą wypowiedzią!

Iwona

Zajrzałam na stronę internetową Utal i w zakładce aktualności zauważyłam informację na temat udziału pracowników tej firmy w biegu na 10 km. Czy pracodawca organizuje jeszcze jakieś inne inicjatywy, w które angażować się mogą jego pracownicy? Zachęcam Was do wypowiedzi. Zainteresujecie nimi osoby rozważające zatrudnienie w Utal.

TakNie2

Iwona

@Bez retuszu, jak w takim razie, Twoim zdaniem, wygląda nierówne traktowanie kobiet w Utal? Możesz podać jakieś konkretne przykłady?

@Iwona

Ja tylko zadaję pytania, po odpowiedziach których łatwiej będzie o decyzje kobiety czy aplikować.

Bez retuszu

Pani Iwono pozwolę się nie zgodzić w kwestii kobiet. Sposób ich traktowania jest również jednym z elementów kultury organizacyjnej. Polecam prace dr Agnieszki Kołodziej-Duraś, które o tym traktują. To jest jeden z elementów, które brane sa pod uwagę ( kultura organizacyjna) jako kluczowy przy wyborze miejsca pracy. Może mieć to bardzo istotny wpływ przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu. Więc skoro chce Pani ułatwiać jak najszersze i obiektywne spojrzenie na firme ten aspekt jest istotny, szczegolnie dla kobiet planujacych karierę i poszukujacych przyjaznego i dającego nadzieję na awans miejsca pracy.

Tak4Nie

Iwona

Kwestie równości kobiet w Utal, powinny być rozwiązywane bezpośrednio w tej firmie. To forum zostało założone po to, aby gromadzić wszelkie opinie dotyczące warunków zatrudnienia, atmosfery, możliwościach awansu i innych aspektach dotyczących pracy u tego pracodawcy.

Zostaw opinię o Utal sp. z o.o. - Gruszczyn

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie