Bison-Bial S.A.
counter
2 90 277 5 1
Rach Nowy wpis

Covid 19 ma tylko jeden chłopak z Okumy ? Czy może poszedł już w ludzi ? Zarząd nie udostępnia informacji. Jak zawsze. Trzyma nas w ciemności.

Premier Nowy wpis
@Rach

To prawda ? Jakie działania zostaną podjęte dalej żeby chronić nasze zdrowie ?

Payrise

Podobno mają być podwyżki ? To prawda ? To by była w końcu dobra wiadomość. Ktoś coś wie?

Tim
@Payrise

podwyżki ? jakie podwyżki i dla kogo ? to chyba jakiś żart . Cała pula idzie dla zarządzających firmą . Owszem co miesiąc dodatkowe pieniądze są dla gł. księgowej , szefowej kadr nie wspominając o nowej dyrektor i oczywiście zarządowi ale nie dla pracowników. bo skąd ich nabrać przecież koronowirus. Tam na górze myślą tylko jak dobrze na swoich kontach zaliczyć kolejny miesiąc.

@PAYRISE@
@Tim

Był komentarz "NOWA DYREKTOR", (usunięte przez użytkownika)??! hmm, znikające komentarz :)

Ja Nowy wpis
@Payrise

Będą i to niedługo.

Zabierak Nowy wpis
@@PAYRISE@

Kim jest NOWA PANI DYREKTOR?

Inny

Jak obecnie wygląda sytuacja? Chcę złożyć CV. Proszę o opinię.

Mariusz

Czy ktoś wie coś na temat wyrównania? Czy faktycznie będziemy zarabiać mniej niż na zasiłku? Apeluje do zarządu spółki !!! Żeby po 30 latach zarabiać najniższa krajowa?

TakNie14
Elf
@Mariusz

A skąd pieniądze na wyrównanie? cała kasa idzie do kieszeni zarządzających firmą, co miesiąc na konto nowy samochód , a pracownicy przy maszynach niech zasuwają za marne grosze

Tak1Nie2

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Jakie są mocne strony pracodawcy Bison-Bial S.A.?

TakNie3

Jak wyżej..

Stenfield
@Pytanie

Mocna stroną jest najniższa krajowa :-D

Tak10Nie
Korpus 3204
@Stenfield

Jaki zarząd taka pensja pracownika...

Jaki
@Korpus 3204

Jaki Zarząd?

Jureczek
@Jaki

A co nie ma zarządu w spółce?

@Jureczek

Oczywiście, że jest. I są nowe ustalenia. Ponownie, zatrudnieni w tej spółce . A nie w Bialu czy Odlewni. Dostaną po (usunięte przez administratora) Dotąd od dwóch miesięcy mieli najniższą krajową. Ale to były dobre czasy. Teraz od 01 czerwca będą pracować na 80% etatu. Czyli poniżej najniższej krajowej. Kiełbaska i mięsko pozostaną we wspomnieniach. W lodówkach będzie tylko światło. No chyba że dorobią na 500+. Na razie bo pomysłowość (usunięte przez administratora)nie ma granic. Bo pod pretekstem tarczy przeciw epidemiologicznej, łupić pracowników. Właściciele wynagrodzą wspomniany zarząd kolejnymi nagrodami. (usunięte przez administratora)

@Rach

Kryzys, kryzysem, ale gdzie są działania (usunięte przez administratora) ws. wdrażania nowych produktów?

@Pach

Nie wiem czy (usunięte przez administratora) i zarząd kiedykolwiek koncertował się na rozwoju.Tu toczy się odwieczna walka o status quo. Obniżanie kosztów a nie zwiększanie sprzedaży. Bez podpisu (usunięte przez administratora) żaden z dyr. nic nie zrobi.Wszechobecna niemożność. Władza w jednych rękach.Vide nasz kraj.

Józef
@Rach

A co to za nowa struktura organizacyjna ?? Czy nowy dyrektor zarządzający pchnie nowe życie w firmę? Nowe pomysły na rozwój ? A właśnie może ktoś coś wiecej powie o awansach w spulce

Niemy
@Józef

A kogo znasz ? O tego zależy Twój awans. Nowy dyrektor zarządzający ? A jest taki ? Pojawiła się nowa osoba ? Zarząd to ścisłe grono od wielu lat ci sami ludzie.

Jozef_S.
@Niemy

no nie wiem, nie wiem,..., ludzie ci sami...., a nie pozamienialo sie tam,......, spulki sie polonczyly,...., a prezesi ciagle sa ,...... o maszci babo placek,....., awansowali zatem czy nie ,....

Metenburg
@Pytanie

Jezeli wlasciciele/zarzad zyje z wypracowanych dochodow ponad stan to kupujac sprzet na grube tysiace dolcow wole kupowac od Rohm. (usunięte przez administratora)

Rach

Dziwna firma funkcjonue bez prezesa.Są często zmieniający sie vice, czyżby obaw przed odpowiedzialnością. Aktualnym jest JK i zostały odebrane przywileje pracownicze . Wysługa , jubieleuszówka to wspomnienia. Zarządzanie rodem z 19-tego wieku. Tzw. hodowla pieczarek, trzymanie w ciemności i okładanie gnojem. Wprowadzono premię absencyjną. Uwagaa 300pln co stanowi przy aktualnych zarobkach 15-20% . Zmuszając tym samym by przy maszynach pracowali chorzy ludzie, zarażając siebie na wzajem. No i proszę mamy pandemię. Co robi zarząd wywiesza plakaciki,bo musi. i odbiera premię absencyjną by zarobić. Konieczne zmiany pokoleniowe inaczej firma mentalnie pozostanie w XIX wieku

Tak5Nie
@Rach

Czy nie ma tam młodych ludzi którzy mogli by wnieść trochę świeżości. Zarządzanie wymaga nowych pomysłów, produktów itd.. Czy istnieje dział rozwoju i marketingu?

Ooo
@Pach

Byli. Ci którzy mieli tam pracować, już pracowali:)(usunięte przez administratora)

@Ooo

Dziwne to w takim razie. Dało by się zdawac ze firma z perspektywami, z tradycjami, z produktami swiatowej klasy, znana marka. Mlodzi powinni tam byc i wdrazac sie. A kapital zapasowy na czas kryzysu przy takiej Spulce powinien zabezpieczac pracownikow. A tu Rach i sie posypalo.

Izz
@Pach

Teraz wszyscy dostali najniższa krajowa. Niech i z tego się ciesza...

@Izz

Wszyscy, ciekawe czy zarzady też?

@Ooo

Ooo Piszesz , mówisz o innych z pogardą. Tak jak JK. Typowe dla Bisona . Brak szacunku dla człowieka. Często mówi się o ludziach "banda baranów".Nepotyzm, kastowość. Typowe bolszewickie podejście do ludzi. Dziwi stanowisko JL. Biznesmen z dużym doświadczeniem a tu takie kwiatki.

Krzysztof
@Ooo

Co prawda to prawda. Było naprawdę parę młodych osób którzy mogli zmienić obliczej tej firmy jednakże komuś zależało żeby ta firma nie zrobiła kroku w przód. Należy zobaczyć tylko że wszyscy sobie bardzo dobrze radzą w innych firmach a Bison na postojowym :/

Ubogi
@Izz

Mam pytanie ? Czy w tym roku będą jakieś bony na święta lub przelewy ? Czy czekać z celebracja do kolejnych świat?

NICK
@Ubogi

2600 brutto to za mało?

@NICK

No mniej się nie da. Zobaczymy co będzie w końcówce maja. Zdrowia Wszystkim i dobrego czasu w gronie najbliższych. Alleluja

NICK

Oby było lepiej!

Rach

Co na to zarząd firmy Bison S.A. i Związki Zawodowe ? Premier mówi i rząda : w miejscach pracy musi być zagwarantowane 1,5 m odległości między stanowiskami pracy oraz zapewnienie środków ochrony osobistej . Zapewne nic............. jak zawsze.

Prezes
@Rach

Od jutra pójdziemy na przestój. Będzie siedzieć w domu, bo na zakupy stać Ciebie nie będzie

@Prezes

Spokojnie nie tak szybko Prezesie najpierw podpiszesz umowę na czas określony na 2miesiące za najniższą krajową. Bez gwarancji, że po tym okresie wrócisz na umowę dotychczasową i na tych samych warunkach. Bo o wiekszych pieniądzach czy premii zapomnij. (usunięte przez administratora)

Edaward
@Rach

Czy szanowny zarząd spółki również pójdzie na najniższą krajową ?

Tadeusz
@Edaward

Pewnie tak :P przecież solidarnie musi być haha.

Rach

Pracodawca z poczuciem humoru. Jutro 01. kwietnia prima aprilis przedstawi pracownikom nowe angaże. Uwowa na czas określony 2 miesiące z płacą minimalną krajową. A wszystko pod pretekstem czasu przestoju. Hurra o to walczyliśmy, dobry rząd, dobre zmiany. Brawo pan premier i pakiet kryzysowy.

Wacuś
@Rach

No co ty piszesz? Chyba nie wracam z urlopu. Napisz więcej co się dzieje?

@Wacuś

Napisałem. Poczytaj jutro od 7mej mamy podpisywać angaże . Najlepsze wyjście to chorobowe bo premii i tak nie ma i nie będzie. A potem pozbędą się kogo chcą. Starych pracowników przed emeryturą i niewygodnych To JK będzie miał pełną władzę.

Gość

Czy e dobie pandemi pracodawca zapełnia środki ochrony? Maseczki i środki dezynfekujące. W firmie prscuje kilkaset osób. Duże zagrożenie. Czy prscodawca trktuje Was poważnie ?

Okuma
@Gość

Co się dzieje w Grupie Bison? Co z naszymi premiami ? Urlopy na ile czasu.... RED Alert... ACHTUNG

Gamer

Czy mógłby ktoś napisać jak wyglądają zarobki na maszynach CNC? Na ile można liczyć na start, a na ile powiedzmy po kilku latach? Interesuje mnie zwłaszcza to czy operator CNC po kilku latach pracy jest w stanie zarobić w okolicy tych 3000zł na rękę. Pozdrawiam

Tak7Nie
@Gamer

Zapomnij, tutaj nie zarobisz 3k na rękę na produkcji.

@Mariusz

Bison-Bial szuka teraz kogoś na stanowisko Księgowego - widziałam ofertę na stronie firmy: http://www.bison-bial.pl/praca Ciekawe, jak przedstawiają się zarobki na tym stanowisku. Podobno można tam liczyć na jakieś dodatki finansowe do pensji. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Imadło prosto z Bielska
Użytkownicy czekają na odpowiedź 172 dni.

Witam, co dobrego słychać w firmie ? Jest jakiś progres w rozwoju czy dalej 3204 na masową skalę? Jak atmosfera? Były jakieś podwyżki ? Podobno wiele się zmieniło w firmie?

Iza

Wysuwasz bardzo poważne oskarżenie wobec tego pracodawcy. Mobbing to przecież zachowania skierowane przeciwko pracownikowi, które polegają na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu go. Jeśli zatem w Bison-Bial takie sytuacje faktycznie mają miejsce, to wypadałoby zgłosić to odpowiedniej instytucji. Rozważałeś takie rozwiązanie?

Korpus 3204

Czyżby Pan JK znowu był w formie ?

Tak3Nie

Czym Bison-Bial S.A. zachęcają? Jakie mają dodatki?

Rr

Niczym

Mariusz

Bison-Bial S.A. rekrutuje na stanowisko księgowego/księgowej. Ogłoszenie znajduje się w oficjalnej witrynie firmy: http://www.bison-bial.pl/praca Wg. opisu oferty zapewniane są dodatki finansowe na wakacje i święta (pakiet socjalny). Jak to wygląda w praktyce? Czy zarobki są adekwatne do ilości obowiązków?

aa
@Mariusz

Od kilku tygodni wisi ta oferta. Czy coś wiadomo o co chodzi? Dalej szukają do księgowości kogoś ?

Tytan
@aa

Zadzwoń tam i zapytaj się.

Edek
@aa

Sądząc po Twoich wpisach to napewno będziesz tam pasował :) kolejny baran

Tak7Nie
Kasia
@Edek

Na jakiej podstawie wyrażasz swoją opinię, że ktoś jest baranem? Jakie są prsesłanki do takich opinii?

Krystek

Czy to prawda że likwidują Bison Bial w Bielsku Podlaskim ? Co się dzieje ? Co z produkcją imadeł??

Tak12Nie
@Krystek

Niestety nie wiem nic na ten temat, a na jakiej podstawie sądzisz, że likwidują oddział Bison-Bial S.A.? Będę wdzięczna za wszystkie informacje na ten temat. Dziękuję!

TakNie2
Gosx
@Iza

Monitor Sądowy i Gospodarczy.

CAC

Pracowałem tam przez pewien czas, firma raczej słaba do pracowania, brak kawy, po wodę pitną trzeba iść na magazyn (tak - w kranach nie ma wody pitnej!), sprzęt wiekowy tak jak i oprogramowanie. Generalnie głęboki PRL. Są w Białym dużo lepsze miejsca pracy.

Tak8Nie
Ryszard

Firma wielokrotnie wyróżniana, dobry pracodawca to i nie ma chętnych do pisania na forum.

TakNie8
Krzysztof

Witam, Jak się rozwija Bison :) Czy Pan JK szaleje trochę na produkcji czy spokorniał? Wprowadza nowe wyroby czy dalej 3204 produkuje i jest z tego dumny?

Tak10Nie
Jkowiec
@Krzysztof

Nikt nie chce odpowiadać. Znaczy się chyba dobrze w Bisonie dzieje się :)

TakNie6

Dysponujecie jakimiś nowymi informacjami dotyczącymi tego, jak wygląda praca w Bison-Bial S.A.?

TakNie3

Ktoś
@Administrator

Administratorze, zrób bardzo proszę porządek z datami wpisów, gdyż pomyśle, że pracowałeś w Bisonie

Sam

Jakie podwyzki? To ktoś tam dostaje podwyzki???

Tak4Nie

Kawa na ławę
@Sam

Podwyżek nie ma od 6-7 lat. Ale jest pewna Pani Dyrektor która rozdziela kasiorkę. Pewne komórki organizacyjne (czytaj: rachuba, księgarnia, controlling, sekretarze a nawet fundusze EU i inne zaprzyjaźnione osoby) systematycznie są dofinansowane kwotami o których my na produkcji możemy pomarzyć. Nam się daje premnie uznaniowe po 30 polskich złotych. Inni biorą po 300 do 2000. Jak jest nadwyżka to i więcej. Syf i kiła. Byle do emerytury doczekać.

Tak5Nie

Sam
@Kawa na ławę

2000? Inni tyle nie zarabiaja...

Kawa na ławę
@Sam

A inni tyle dostają ponadto co mają w zasadniczym. I nie mają tam też 2 tys. Taka jest prawda. Okrutna jak cholera , ale co mi tam. Byle do emerytury

Pan D
@Kawa na ławę

Pani Dyrektor już wsadzila na stołek chłopaka swojej córeczki, prowadzi prywatny folwark a udaje że cierpi za wszystkich.

Tak13Nie
zenit
@Pan D

A gdzie pracuje chłopak córki pani dyrektor?

numeryk
@zenit

i ile zarabia? ile razy więcej niż ja po 6 latach? 6 razy? bo jestem pewien że nie tyle co moje 2150

kawa na ławę
@Kawa na ławę

i znowu się zaczęło nagradzanie w pionie szanownej pani dyrektor K. trudne czasy w bisonie nie dotyczą chyba wszystkich. na nagrody dla pupili pieniążki są. nagrody w tym miesiącu otrzymali: UK – 1200 BK – 600 MG - 500 AW – 3000

Tak6Nie

Robol
@kawa na ławę

Na 3tysie to ja dwa miechy muszę zapierda... na maszynie w syfie a góra bez skrupułów siedzi w cieplutkich pokojach z klimatyzacją z funkcją grzania i bierze nasze pieniądze

Tak4Nie

Zygmunt
@Pan D

Podobno chłopak zmienił pracę.Będzie pracować w renomowanej firmie w Białymstoku.

Gosx
@Zygmunt

W jakiej firmie Zygmuncie?

Zygmunt
@Gosx

Nibe-Biawar

Zostaw merytoryczną opinię o Bison-Bial S.A. - Białystok

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Bison-Bial S.A.