Opinie o Bison-Bial S.A. w Białystok

Bison-Bial S.A.
2 90 221 5 1
Krystek Nowy wpis
Nazwa działu: Finanse

Czy to prawda że likwidują Bison Bial w Bielsku Podlaskim ? Co się dzieje ? Co z produkcją imadeł??

Iza Nowy wpis
@Krystek

Niestety nie wiem nic na ten temat, a na jakiej podstawie sądzisz, że likwidują oddział Bison-Bial S.A.? Będę wdzięczna za wszystkie informacje na ten temat. Dziękuję!

TakNie1
Gosx Nowy wpis
@Iza

Monitor Sądowy i Gospodarczy.

Mariusz Nowy wpis

Bison-Bial S.A. rekrutuje na stanowisko księgowego/księgowej. Ogłoszenie znajduje się w oficjalnej witrynie firmy: http://www.bison-bial.pl/praca Wg. opisu oferty zapewniane są dodatki finansowe na wakacje i święta (pakiet socjalny). Jak to wygląda w praktyce? Czy zarobki są adekwatne do ilości obowiązków?

Gamer

Czy mógłby ktoś napisać jak wyglądają zarobki na maszynach CNC? Na ile można liczyć na start, a na ile powiedzmy po kilku latach? Interesuje mnie zwłaszcza to czy operator CNC po kilku latach pracy jest w stanie zarobić w okolicy tych 3000zł na rękę. Pozdrawiam

CAC

Pracowałem tam przez pewien czas, firma raczej słaba do pracowania, brak kawy, po wodę pitną trzeba iść na magazyn (tak - w kranach nie ma wody pitnej!), sprzęt wiekowy tak jak i oprogramowanie. Generalnie głęboki PRL. Są w Białym dużo lepsze miejsca pracy.

Ranking
  1. olx.pl 3 303 344
  2. pracuj.pl 2 979 558
  3. GoWork.pl 2 702 543
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Ryszard

Firma wielokrotnie wyróżniana, dobry pracodawca to i nie ma chętnych do pisania na forum.

TakNie6
Krzysztof
Nazwa działu: Produkcja

Witam, Jak się rozwija Bison :) Czy Pan JK szaleje trochę na produkcji czy spokorniał? Wprowadza nowe wyroby czy dalej 3204 produkuje i jest z tego dumny?

Jkowiec
@Krzysztof

Nikt nie chce odpowiadać. Znaczy się chyba dobrze w Bisonie dzieje się :)

TakNie3

Dysponujecie jakimiś nowymi informacjami dotyczącymi tego, jak wygląda praca w Bison-Bial S.A.?

TakNie2

Ktoś
@Administrator

Administratorze, zrób bardzo proszę porządek z datami wpisów, gdyż pomyśle, że pracowałeś w Bisonie

Sam

Jakie podwyzki? To ktoś tam dostaje podwyzki???

Kawa na ławę
@Sam

Podwyżek nie ma od 6-7 lat. Ale jest pewna Pani Dyrektor która rozdziela kasiorkę. Pewne komórki organizacyjne (czytaj: rachuba, księgarnia, controlling, sekretarze a nawet fundusze EU i inne zaprzyjaźnione osoby) systematycznie są dofinansowane kwotami o których my na produkcji możemy pomarzyć. Nam się daje premnie uznaniowe po 30 polskich złotych. Inni biorą po 300 do 2000. Jak jest nadwyżka to i więcej. Syf i kiła. Byle do emerytury doczekać.

Sam
@Kawa na ławę

2000? Inni tyle nie zarabiaja...

Kawa na ławę
@Sam

A inni tyle dostają ponadto co mają w zasadniczym. I nie mają tam też 2 tys. Taka jest prawda. Okrutna jak cholera , ale co mi tam. Byle do emerytury

Pan D
@Kawa na ławę

Pani Dyrektor już wsadzila na stołek chłopaka swojej córeczki, prowadzi prywatny folwark a udaje że cierpi za wszystkich.

Tak12Nie

zenit
@Pan D

A gdzie pracuje chłopak córki pani dyrektor?

numeryk
@zenit

i ile zarabia? ile razy więcej niż ja po 6 latach? 6 razy? bo jestem pewien że nie tyle co moje 2150

kawa na ławę
@Kawa na ławę

i znowu się zaczęło nagradzanie w pionie szanownej pani dyrektor K. trudne czasy w bisonie nie dotyczą chyba wszystkich. na nagrody dla pupili pieniążki są. nagrody w tym miesiącu otrzymali: UK – 1200 BK – 600 MG - 500 AW – 3000

Robol
@kawa na ławę

Na 3tysie to ja dwa miechy muszę zapierda... na maszynie w syfie a góra bez skrupułów siedzi w cieplutkich pokojach z klimatyzacją z funkcją grzania i bierze nasze pieniądze

Zygmunt
@Pan D

Podobno chłopak zmienił pracę.Będzie pracować w renomowanej firmie w Białymstoku.

Gosx
@Zygmunt

W jakiej firmie Zygmuncie?

Zygmunt
@Gosx

Nibe-Biawar

zły

nie podzielę się opiniami bo się boję

@zły

Czy możesz napisać, dlaczego obawiasz się wyrazić swoją opinię na forum odnośnie firmy Bison-Bia? Forum GoWork.pl jest miejscem, gdzie każdy może wyrazić swoją opinię anonimowo. Może być to opinia pozytywna lub negatywna. Ważne, żeby opinia była poparta argumentami.

gienio
@zły

a czego tu się bac firma 20 lat presperowala bardzo dobrze jeden z najlepszych zakladow w Bialymstoku teraz jest ze za dużo narobilo się darmozajdow i zlodzieji

Patrycja

@Pracownik z Myśliwskiej, czy możesz napisać dlaczego nowe maszyny stoją nieużywane? Jaka jest bezpośrednia przyczyna tej sytuacji. Może pracownicy czekają na odpowiednie przeszkolenie? Warto rozwinąć ten temat, będzie to interesujące zarówno dla pracowników jak i kandydatów.

Pracownik z Myśliwskiej
@Patrycja

Nie mam dowodów, więc nie chcę rzucać oskarżeń kto i jaki ma w tym interes. Jednak, jeżeli maszyna stoi nieużywana kilkanaście miesięcy, a nawet więcej, lizing za nią spłacać trzeba, to coś jest tutaj nie tak.

@Pracownik z Myśliwskiej

Na pewno stoją za tym jakieś konkretne przyczyny. Może maszyny jeszcze nie są gotowe do rozpoczęcia pracy? Czy uważasz, to za prawdopodobne? Czasami z zewnątrz sytuację interpretujemy jednoznacznie, a po bliższym przyjrzeniu się sprawie okazuje się, że wygląda to zupełnie inaczej.

Pracownik z Myśliwskiej

Jedna wielka komedia. Nowe maszyny wzięte na dotacje stoją nieużywane, ludzie muszą pracować na starych złomach przekraczających wszelkie normy bezpieczeństwa. W razie awarii takiego złomu, to do pracownika są pretensje dlaczego mu ta maszyna się zepsuła i musi się z tego tłumaczyć. Same przepisy bezpieczeństwa też są w głębokim poważaniu, ma trwać produkcja i tyle. Po zakładzie chodzi pełno kierowników obsadzonych prawdopodobnie po znajomości. Jest ich tyle, że można odnieść wrażenie, że oni sami nie wiedzą od czego są. Wynagrodzenie? Jeżeli nie zostanie się jednym z kierowników, to do 3000 nawet się nie zbliżysz. Wykonywana praca, doświadczenie, wykształcenie jest tu bez znaczenia. Mogę napisać o wiele więcej, ale z troski o swoją tożsamość tego nie zrobię.

Barnaba

Trudno jest wytłumaczyć komuś podstawowe sprawy jeśli ktoś nie wie jak powinno się pracować.

Patrycja

@Ktokto, zawsze warto się starać i pokazywać swoje zaangażowanie, przecież zarówno pracownikowi jak i przełożonym powinno zależeć na wspólnym rozwoju firmy. Czy nadal pracujesz dla firmy Bison-Bial? Jak oceniasz poziom organizacyjny tej firmy i swój kontakt z przełożonym?

Gosx
@Patrycja

Czyzby? Czlowiek sie stara i angazuje w prace ktora jest mu przydzielona. Jedni maja dwu-warsztat a drudzy cztero-warsztat, a zarabiaja po tyle samo, to gdzie tu jest sprawiedliwosc na poziomie pracownika? Ten na dwu- warsztacie zrobi norme w 5 godzin a na cztero-warsztacie ledwo w 8 godzin da rade a po tyle samo zarabiaja, to jaka tu jest polityka w tym zakladzie pracy? Gdzie wymiana zuzytych narzedzi jak na to czasu nie ma bo normy nie bedzie? Lepiej lamac narzedzia zeby wyrobienie bylo bo inaczej wyjasnienie bedzie za brak wyrobienia...

Janusz

Taka jest idea nagród, że dostaje się je za jakieś osiągnięcia a nie tylko dlatego, że jest się pracownikiem firmy

Ktokto
@Janusz

Panie Januszu proszę przytoczyć jakie to osiągnięcia mają ludzie w tej firmie:) może Pan jakieś ma?

wszystkowiedzaca

ciag dalszy nastapil - nagrody - kontynuacja RW-1300; KU-1000; ZH-700; LA-600; IM-500; KM-500 nagrody mniejsze pomijam(handel, zaopatrzenie, technolodzy; rachuba i inne) a było tego sporo. kiedy wreszcie ktos powie za co sa te nagrody. moze niech zarzad okresli za co i ile mozna dostac. niech to bedzie jawne i dostepne dla wszystkich a nie tylko dla wybranych

Prezes
@wszystkowiedzaca

Ile i kto dostaje nagrody, to wewnętrzna sprawa Zarządu. Każdy ma prawo do wykazania się czymś poza swoimi obowiązkami i za to będzie nagradzany. I tyle w tym temacie

Nick
@Prezes

To niby czym sie wykazali? Nasza praca. W (usunięte przez administratora) se wsadz takie odpowiedzi (usunięte przez administratora) Ludzi nie ma w tej firmie do pracy bo (usunięte przez administratora) placicie ale sobie na nagrody macie. Zarzad ku..a. Smiech na sali. Naganiacze nic wiecej

Tak7Nie

Pedro

Czy firma potrzebuje pracowników? Może coś podpowiecie?

Pimpek
@Pedro

Bielsk czy Białystok?

Zoolog
@Pedro

Raczej jeleni.

Jaga

Co za zamieszanie z nowymi porozumieniami pomiędzy prezesem a pracownikami? Coś się szykuje. Kolejna zmiana na gorsze.

Witek

Trochę cicho zrobiło się na tym wątku. Czy jest jakiś powód?

Tak14Nie

Maniek
@Witek

Podwyżke DALI to cicho :)

zigi

W końcu podwyżkę dostajemy. Normalnie w szoku jestem , dwójka z przodu przy wypłacie netto. Warto było czekać cale 11 lat bez podwyżki. Ten nowy prezio to jednak równy gość. Normalnie pójdę się nachleję z radości.

Tak13Nie

tobiasz
@zigi

a jaki NOWY prezesunioo...?

@tobiasz

Już trzeci raz odpowiadam , bo posty znikają. Nowy, "stary" prezio J.K.

tokarz
@zigi

Dwójkę z przodu to ja mam już dawno

@tokarz

Farciarz.

Patrycja

@zigi, wpisy, które są nawet negatywne, ale są opiniami wyrażonymi w sposób zgodny z regulaminem forum to na nim zostają. Tylko te, które są niezgodne z regulaminem są usuwane przez administratora. Przeczytaj regulamin https://www.gowork.pl/regulamin @Gienek, dlaczego tak uważasz? Uzasadnij swoją wypowiedź oraz podaj przykłady sytuacji, które wpłynęły na Twoją opinię.

Gienek
@Patrycja

Ci co pracują w tej firmie to wiedzą o co chodzi. A nowych ostrzegam bez wchodzenia w szczegóły.

@Patrycja

Regulaminu raczej nie złamałem, gdyż wpis ukazał się. Co prawda za trzecim razem ale to było kopiuj/ wklej, więc treść ta sama a reakcja admina różna. Ale to historia więc nie wracajmy do tego. Dziękuję za uwagę.

Igor

Jesteście pewni, że nic pozytywnego nie można napisać?

Gienek
@Igor

Raczej nie można. Taka prawda.

murzyn

a nagrody sie nie koncza. w ubieglym miesiacu uczciwie pracowali sprzedawcy i zaopatrzenie, za co zostali nagrodzeni

@murzyn

Jak w rządzie, BMW ( Bierny, Mierny ale Wierny) i tyle w temacie.

@murzyn

Chcesz powiedzieć , ze pozostałe miesiące patrzą przez okno w oczekiwaniu na koniec pracy ? ;)

@Rach

Może nie w okno ale fejsboki i inne srajboki. W końcu dostępu do neta nikt nie monitoruje, ta firma kiedyś była wzorem, ustalała standarty, a dzisiaj ?! No cóż, aby do wypłaty. Zero ambicji ale też szczerze trzeba przyznać, zero odpowiedzialności za cokolwiek.

@zigi

Przykład idzie z góry. Kto i za co jest odpowiedzialny ? Wszystko "rozmyte", byle nie wdać się wrobić w podpisywanie dokumentów, nie zostawiać śladów. Potem wyrastają" Prezesi" z amerykańskiego filmu kariera od pucybuta do milionera, ale kosztuje to podpisami. A jestem przekonana, że podwyżki nie dotknęły wszystkich wszystkich. Są działy "umoczone", przy samym odbycie, niezauważalni

no name
@Rach

#Rach# dużo u Was tych "prezesów " ,? jedna spółka a o liczbie mnogiej piszesz? kiedyś mialem styczność z Bisonem ale teraz już 7 lat po za. jaka sytuacja w Spółce? jakie zarobki?

Szczera prawda

anonymous
@no name

Jesteś nie w temacie; spółek jest kilka, to takie pralnie, przepływ kasy niby legalny ale...I w każdej spółce kupa kierowników ( wcześniejsze posty ).

Tak7Nie

murzyn

znowu zle nie jest. premie się posypaly. 1500; 1700; 1200;1900, 1000; 1500 i to nie za godziny (chyba ze w biurach tez trzeba plan gonic) bo kto siedzi dluzej w handlu, rachubach czy takim dzialach na pietrze jk. moze nareszcie i na maszynach zaczna nas doceniac.

uczciwy donosiciel
@murzyn

Bo tak już jest że nasze władze tylko płaczą jak to źle i nie dobrze. Straszą nas upadkiem, układ zbiorowy zrywają - a oni po prostu nas perfidnie okradają. Bo jak ktoś co miesiąc bierze 40K, 25K , czy skromne 15K albo 10K to ma jeszcze sumienie ? Nahapać się trzeba jak się da. A jak wiesz komu w (usunięte przez administratora) da się wpakować to i na nagrodę możesz liczyć. Hipokryzja na każdym kroku i w coraz to nowych działach. To się rozsiewa jak zaraza - i lekarstwa na to nie ma

anonymous
@murzyn

Naucz się po polsku pisać, bo z tego co napisałeś to ni czorta pojąć nie można.

Pytam dlaczego
@anonymous

Ja też nie mogę pojąć, dlaczego jest tak źle, jak jest tak dobrze. Skoro są piękne premie dla jednych, to dlaczego nie ma na podwyżki dla wszystkich. Dlaczego propozycje nadgodzin są na tak niskim poziomie? Pytam dlaczego ?

@Pytam dlaczego

O to samo chciałbym zapytać.

Anonymous2
@Pytam dlaczego

Jak sama nazwa mówi premia, a nie podwyżka...

GK
@murzyn

Skąd takie informacje? Czy jakoś potwierdzone? Jeśli tak jest to niestety ale tyle niektórzy zarabiaja.

@GK

pani gk pani najlpiej wie jakie i komu premie pani daje niech pani nie udaje zdziwienia ze mimo wysokiej stawki niektorzy dodatkowo dostaja wysokie nagrody

JK

Najsmieszniesze w tym wszystkim są fikcyjne stanowiska... między innymi tzw. "kierownikow", parodia. Cyrk na kolkach:)

Tak8Nie

xyz
@JK

O co chodzi z fikcyjnych stanowiskami. Możesz szerzej to opisać?

@xyz

Powiem tak: jeżeli nie chce się gościa wywalić na pysk, bo nie wypada ( dawny kierownik, chociaż mało kompetentny ), to tworzy się stanowisko kierownicze, daje 5 - 10 ludzi i pobory kierownicze i już. Albo jak masz ziomala zatrudnić, a 2500 brutto to taka kicha by była, to dajesz mu stanowisko kierownika, 5 ludzi, odpowiednie pobory i już pasuje. Ludziska ta firma to jest jeden wielki nepotyzm i kumoterstwo. Już dawno przestało komukolwiek na tym bankrucie zależeć. Aby do wypłaty i cicho siedzieć. A całe kierownictwo niech roboli nie straszy bezrobociem, bo oni robotę za te marne grosze to wszędzie znajdą, ale WAM SZANOWNI KIEROWNICY, drugiej takiej okazji ( za taką pracę kosmiczne pieniądze ) życie nie da. Wyżej siedzisz upadek boleśniejszy. Zapamiętajcie to AL,JK,GK,MW.

Byk
@zigi

Poza tym wyrasta nowe pokolenie "kierownikow". Nie zapominajmy o nich... równie zdolni jak ci starsi:)

@Byk

No cóż, nieważne umiejętności aby tylko dobre plecy mieć. Historia zatoczyła koło i dziedziczenie stanowisk powraca.

Tak8Nie

Lolek

Podpowiedzcie czy warto aplikować do firmy? Jaka atmosfera?

TakNie1

@Lolek

NIE. Chyba, że interesuje ciebie wolontariat.

Korektor

I się zjawił nowy znawca. Będą z tego niezłe jajca. Jerzy firmę uratuje. Da nagrody, podwyżkuje. Tylko szkoda że plan zły. Spuści na nas wściekłe psy. Sam jest pełen energii. Panie Boże nie tędy. Ratuj nas przed gniewem Pana. On nam nie da żyć od rana. My się jednak mu nie damy. Strajk ogłoszę, taczkę mamy. Może stara, może zła. Na JK się nam przyda.

pełen podziwu
@Korektor

Czytam i oczom nie wieżę. Korektor przewidział rok temu obecną sytuację. Nostradamus pracuje z nami.

Informator

Ludzie w tym zakładzie są poniżani i prześladowani psychicznie i fizycznie. To jest (usunięte przez administratora)! czy żadnej władzy nie obchodzi co się dzieje z pracownikami? Na chwilę obecną to pracownicy nie dostaną żadnych świadczeń po przepracowanych 40 latach pracy! prokuratura powinna się zająć.

Tak14Nie

Informator
@Informator

Zakład chwila moment a upadnie a kasę wzięli z unii. W tym zakładzie nie ma nawet czystej zdrowej wody, do mycia się nie nadaje bo powoduje choroby.

Mirek
@Informator

Upada upada i upaść nie może:) Zatem Twoj wpis jest komiczny

Ryszard
@Informator

A co prokuratura ma do pracowników z 40-letnim stażem? To są chyba jakieś wewnętrzne zapisy dotyczace świadczeń ewentualnie kodeks pracy reguluje wypłatę świadczeń. W innych zakładach tak nie ma a pracuję już kilkanaście lat.

K.
@Informator

Nie polecam pracy w tym zakładzie. Mobing na każdymkroku

Byly pracownik

Ta firma to porazka na kazdej linii. Placa grosze wymagaja niewiadomo czego. Majstowie i kierownicy stoja nad głowami z zalozonymi recami albo w kieszeni. Dobrze ze jeszcze bata w reku nie trzymaja. Choc to pewnie kwestia czasu. Prezes odlewni pan bartek uwaza sie za pana swiata co okazuje na kazdym kroku w kontakcie z pracownikiem. Nie polecam nikomu. Zero perspektyw w dodatku warunki sa tragiczne. Smrod i syf. Zycze szybkiego upadku prezesom.

Tak12Nie

Kijent
@Byly pracownik

Witam wszystkich pracowników Bison-Bial. To co tutaj czytam jest szokiem dla mnie. Firma produkuje świetne przyrządy. Znam je osobiście ale i z mediów. Patrzę na film od gościa z USA chwali imadła mówi ,że kupi więcej. Patrzę na film od gościa z UK mówi że świetne uchwyty, łezka zaczyna się w oku kręcić. Nasz POLSKA marka w Stanach po tylu latach PRL . To co wyróżnia wasze produkty to jakość , niezawodność która w ogromnej mierze zależy od szeregowych pracowników. Sam pracuję w firmie produkcyjnej i wiem jak to jest. Bez odpowiedzialności, sprawiedliwości, uczciwości nie da się zbudować zgranego zespołu . Prywata i wewnętrzne kłótnie doprowadziły do rozbiorów Polski. Pozdrawiam i cieszę się, że pracuję w firmie z zupełnie innym podejściem.

Cyka

Wszystko po staremu, do tego zabrali wszystkim "szkodliwe" a nadgodziny mogą pracować tylko wybrani pracownicy... jak widac "zmiany na lepsze" :)

@Cyka

Pracować mogą ale wybrani mają zapłacone,Innym wystarczy obiecać

Niezapominajka

Macie może jakieś nowe informacje o kondycji firmy, polepszyło się coś?

Tak20Nie

4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
×
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie