Flextronics
counter
3 275 471 5 1
ala1020 Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 11 dni.
Kandydat

Witam, czy szybko przyjmują pracowników zatrudnionych przez agencje? Czy flex szybko przyjmuje?

Cała prawda o Was Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 13 dni.

Jestescie żałosną firma, ktora nie szanuje ludzi którzy tutaj pracują. Owszem chcieliśmy maseczki, aby czuć sie bezpiecznie. Ale zwalniać ludzi bo nie maja maski bo sie dusza w tej ciasnej i dusznej hali to przesadą jest i pisanie maili do dyrektora. Przykre jest ze traktujecie ludzi jak śmieci. Nie tylko flexowych ale i reszte ludzi z firm sprzatajacych i ochrony. Nie raz byłem świadkiem jak jabrowe panie, święte krowy pyskowaly ochronie bo sie czuły bezkarnie bo co? Bo flex jest po ich stronie, pomimo ze wymaga od ochrony profesjonalizmu. Bo Flex pozwala na wszystko swym pracownikom, a nie wezmą pod uwagę tego ze tym sposobem szkodzą innym środowiskom pracy u nas. Jako brygadzista owszem, zwrocie uwage pracownikom aby wykonywali polecenia pracownika ochrony, aby kontrola przechodziła płynnie i prawidlowo, bo samemu mi sie spieszy bo jest od groma zamówień! Owszem niech najlepiej flex przeinaczy sobie tę opinię i niech zwolni kolejnego brygadziste, pracownika ochrony za to że pracownicy nie słuchają poleceń lub nie noszą tej durnej maseczki w ktorych sie wszyscy duszą na hali. Bo Flex wymaga maseczki aby wszyscy wykazywali sie profesionalizmem podczas pracy a tak naprawdę rozpieścił pracowników! Czy nie lepiej bylo by sie zabrać za upomina nie na piśnie pracowników ktorzy za bardzo pyskują brygadziście, pracownikom ochrony i krzywo sie patrzą i naśmiewają na stołówce z firmy sprzątającej? Niektóre święte krowy mysla ze pracują u Shipów i są na Jabrze to sa kimś???? wiecie kim jesteście? Tylko nunerkiem tak samo jak my wszyscy. Głaskają Was bo nikt nie chce pracowac we flexie bo kazdy Tczewianin wie ze jest tutaj (usunięte przez administratora) i malaria. Kazsy robi do konca bo ma kilka lat do emerytury. Ale wracając do Flexa.... Jesteście nieuczciwi. I jesli to Was obchodzi? Tak pracuje tutaj nadal, a wiecie czemu? Bo zawsze chciałem miec co do gara włożyć, a wcześniej chciałem włożyć swoje zaangażowanie i potencjał. To jest chore ze musze zostać kanalią aby sie utrzymać. Kolesiostwo i bycie fałszywym. To jest dewizja jabry i flexa Powtorze jeszcze raz. Flexie, zajmij sie porządkami wsrod pracowników ktorzy utrudniają zycie osobom ktore naprawdę robia dla nas duzo. A nie zwalniaj bogu winnego pracownika ochrony bo kierowca nie miał maseczki a wszedł przez DOK, na teren hali. Nie zwalniaj czlowieka bo mowil prawdę i nie zwalniaj bez slow wyjaśnienia młodego chłopaka który rzekomo molestowal wykrywaczem metali kobiete podczas kontroli! Nie zwalniaj brygadzistow którzy stawiają pomoc i prawdomówności i uczciwość względem pracownika na pierwszym miejscu. Nie zwalniaj ludzi co są uczuciwi i wkladaja serce w prace, a nie papierosa co 30 minut do ust! Macie duzo pieniędzy a malo szacunku do ludzi. Duzo wymagań a nie szanuje cie ludzi. Czy czerpiecie satysfakcję ze wszystkie branże sie kłócą? Nie lepiej zeby byli wszyscy szanowani i sie szanowali wspolnie? Nie chce widziec i słyszeć ze ten wpis sie odbije na którejkolwiek z branż. Po prostu prxytempreujcie swoich pupilkow drodzy brygadzisci bo wasi pupilkowie mysla ze moga narobic na glowe nawet samemu dyrektorowi. To dokładnie mysla o Was wasi pupilkowie. Nie raz słyszę jak sie śmieją z Was i naszych przełożonych ze MiGa narobic na leb nawet samemu dyrektorowi flexa, a on nawet o tym nie będzie wiedział i zawsze wyjdą oni z czysta ręką bo flex broni tych ktorzy liżą jemu i brygadzistom tyłek. Tak powaxnie? Brzydze sie kolesiostwem, a tak serio to musze grac w gre jaka flex wybrał aby miec za co zyc i utrzymać rodzinę. Jedynie co moge powiedzieć, to to ze staralem sie byc sprawiedliwy względem podwładnym i traktować ich ucziciwie. Jesli sie kiedys pomylilem i przez moja pomyłkę ktos stracił prace, nie daj Pan Bóg dach nad glowa bo nie mial za co zapłacić czynszu, to przepraszam najszczerzej

Ala Nowy wpis

Czy flex idzie na ugodę czy trzeba wypowiedzenie ?

Ja Nowy wpis
@Ala

Zawsze trzeba wypowiedzenie, ale można za tzw porozumieniem stron. U mnie poszli na rękę i dostałam tak, jak chciałam, ale wszystko zależy od sytuacji. Jeżeli na Twoim projekcie są duże zamówienia, to raczej marne szanse. A z tego, co wiem, dlex ma teraz ogromne zamówienia i mnóstwo pracy.

Lenio
Użytkownicy czekają na odpowiedź 65 dni.

Czy flex należy do tarczy rządowej ?

Tak2Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Pracownica

Witam brak slow na ta firme powiem tak ciesze sie ze mi umowy nie przedluzyli bo mialam juz dosc tej pracy ludzi maja za nic malo tego osoby na liniach sciemniaja a ktos musi robic za nich brygadzisci nigdy nie widza problemu bo nie chca tam tylko norma sie liczy nie ludzie pracujesz i sie starasz a takie masz podziekowanie jak powiesz prawde jestes odeslana na inny projekt zenada

@Pracownica

Dobrym pracownikom przedłużyli umowy. Wyciągnij wnioski i próbuj w kolenej pracy bardziej się wykazać.

Tak4Nie5
Pracownik fleksa
@Pracownik

Nie zgadzam sie z tobą w tej kwesti bo ptacowalem tam 12 lat i mnie zwolnili tlumaczac ze brak pracy a pozniej przyjeli nowego pracownika nawet dobry pracownik zostaje zwolniony

Tak2Nie1
Lenio
@Pracownik fleksa

Dawno to było ? Czy może teraz w okresie pandemii?

Linia smt

Nie pracuje już we fleksie zwolnili mnie bo chorowałam tak tłumaczyła pani brygadzista lidzie zdrowie jest najwazniejsze co oni z ludzmi robią tam masz przyjsc chora z goraczka do pracy ich to nie obchodzi tam tylko norma nie czlowiek sie liczy ciekawe kto bedzie tam pracował jak dalej ludzi zwalniają

Ania

@pracownica a jaki dali powód ze nie przedłużyli?

@Ania

Hej Ania, on napisał że go zwolnili. Najprawdopodobniej nie chodził do pracy a więc nie wywiązał sìę z umowy którą podpisał. Tak jak wcześniej napisałam dobrym pracownikom przedłużano umowy.

Tak1Nie3
pracownica
@Ania

Ania powod byl taki brak pracy

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 67 dni.

Czy pracownicy Flextronics chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

TakNie4
gosc

Dlaczego nikt nie pisze ze w firmie FLEX pracuja osoby które miały kontakt z instruktorką fitnes

Tak6Nie
@gosc

Tez sie zastanawiam dlaczego tak jest. Dlaczego nikt nic z tym nie zrobi. Powinniśmy isc wszyscy na kwarantanne z powodu osob ktorym chciało sie skakać na piankowej macie Chyba ze osoba ta nie wiedziała o zaistniałym fakcie. Okey juz nie oceniajmy tej Pani bo to nie jej wina. Ale zaniedbanie ze strony pracodawcy jest kolosalne

@Gosc

W dodatku chce wspomnieć ze to nie jedna osoba miala kontakt z szanowana instruktorka ;)

@Gosc

Tak. Najlepiej zeby zamkneli fabrykę i placili za przestój. Przecież pieniądze nie biorą się z nieba...

Tak2Nie6
@Gosc

Zeby chociaz zachowali zasady higieny pracy... To czlowiek nic by nie robil... Ale jesli pracodawca ma w powazaniu zdrowie pracownikow to oczywiscie rozumiem ze trzymasz jego strone? Wiesz... Sa tu tacy co sie obijaja, i sa tu tacy co pracują ciezko majac obok siebie dzieci, osoby starsze. Juz druga osoba w Tczewie jest zarazona. Myslisz ze kazdy chce dla siebie najgorzej? Nie! Kazdy chce chodzic do pracy zdrowym i wyjsc z pracy zdrowym i zeby najbliżsi tez byli zdrowi. Swego czasu przed ta cala afera ludzie na antybiotykach zapierniczali i nie mow mi ze ludzie tak bardzo sie cieszą ze będą na kwarantannie! Bo to nie wakacje. Tylko kasa wydana w aptece i na witaminy! Nie tylko dla siebie ale dla członków rodziny rowniez!

Jaja
@gosc

A ja myślałem, że to strona o pracy i pracodawca h, a nie o tym kto i gdzie chodzi na fitness...

@Jaja

Akurat jest o naszym szanowanym Flexie, jak bardzo szanuje swoich pracownikow i jak bardzo bierze pod uwagę bezpieczeństwo :D Flex od zawsze miał w powazaniu swoich pracownikow tak samo jak i inne fabryki. Ale Flex jest królem w tym :D

Dziun
@gosc

Dlaczego nikt o tym nie pisze? Proste bo ta były osoby z działu HR, i wszystko chca zamiesc pod wywan.

byla pracownica
@gosc

Tak to prawda nikt nie porusza tego tematu sama bylam w takiej sytuacji bo osoba z mojej lini miala kontskt z taka osoba i co nic nie zrobili ta osoba poszla na chorobowe a my dalej pracowalismy ludzie co tam sie dzieje

Tak1Nie
Becia
@Gosc

To chyba jakies kpiny flex na zebraniu mowili jak okaze sie ze ktos ma wirusa to cala linia staje a obok pracuja dalej i tu flex ma powazanie ludzi porazka

Becia

Witam do zeszlego rokunpracowalam we fleksie nie przedluzono mi umowy bo chorowalam i przekroczyl stan widelek jak to tam mowia do dnia ostatniego nikt mi nic nie mowil na temat umowy a do brygadzisty nalezy poinformowac pracownika powiem tak tam nie ma szacunku dla ludzi jak cos powiesz to zaraz cie oddaja na inni projekt tam tylko liczy sie norma a osoby z lini sam falsz jedna na druga gada i trzeba pracowac za marne grosze a duzo wymagaja masz byc elastyczny tak tam mowia inni maja w nosie sciemniaja a ty za kogos masz robic porazka

Elooo

Hej napiszcie co sie tam dzieje??czy pracujecie normalnie czy zakład przyjmuje/rekrutuje pozdr i zdrowka dla wszystkich

Ciekawski

Napiszcie coś o szefie kadr. Ważne!!!!!

@Ciekawski

Przede wszystkim nie ma szefa kadr. Bo tak nie można nazywać kobiety, która nie wie jak wyglada praca na produkcji. Mam wrażenie że wcale nie jest dla ludzi. No chyba że jesteśmy znajomą Andrzeja to coś załatwimy. Tu odsyłam do brygadzistki Kaśki, od niej dowiemy się nawet ile zarabiają inni pracownicy. Wracając do kadr: ciągle jest przepaść w traktowaniu pracownika produkcji z biurowym. Nikt z tym nic nie robi. Niestety pozwalamy się tak traktować...Nawet nowy dyrektor operacyjny, dużo pogadał o poprawie komunikacji ale na tym koniec. Pewnie znowu chodziło o coś innego a ja durny nie zrozumiałem.

Tak2Nie

Pracuję tu parę ładnych lat, cały czas to samo, czyli kolesiostwo, stanowiska i awanse dla znajomych, a teraz w czasie epidemii to dopiero jest cyrk, ludzie tłoczą się w kolejce do pomiaru temperatury, na produkcji brak wymaganych odstępów miedzy pracownikami, ludzie siedzą jeden przy drugim, to samo na stołówce, ta firma ma gdzieś zdrowie pracowników, nie zamkną jej nawet gdy będzie potwierdzony przypadek chorego na korona-vir., zrobią tylko dezynfekcję stanowiska pracy i dalej do roboty.Nie polecam.

Tak5Nie
też pracownik
@pracownik

przecież wszędzie mówią, nawet we Flexie, że kazdy ma zachować odstęp... sorry, ale nie jest to wina firmy, że pracownicy nie biorą na powazne zalecen... Jakby pracownik ochrony zaczął kazdego ustawiać, co 1,5m to wszyscy zaczeliby sie burzyc, ze za długo to trwa... Na stołówkach i w palarni to samo... wystarczy chęci pracowników by sie do tego stosowali. Firma wszędzie komunikuje ze wazne jest przestrzeganie odleglosci, ale nie bedzie łapała kazdego za raczkę by się do tego stosowali, bo to jest nasz cholerny obowiązek się do tego stosować!

Tak8Nie2
Gosia

Ja powiem tak, zamknąć firmę i biurowych i shiftow na produkcję. Mała zmiana, ciekawe co?

Tak8Nie
Zbynio

Śmiech na sali tą firmą. Ja wszyscy wiemy świat walczy z epidemia. Są już potwierdzenia zachorowań z województwa pomorskiego. A co robi firma w której pracuje powyżej 1000 pracowników. Otwiera drzwi żebyśmy klamek nie dotykal. Owszem mierzą temperaturę dają środki dezynfekujace. Ale co to da jak na terenie firmy pojawi się osoba z wirusem. Pójdzie to lawinowo. W obecnej sytuacji fabryka powinna zostać zamknięta i przeczekać tej okres. Ludzie boją się ponieważ nie wiesz czy nie przyniesiesz jakiegoś syfu do domu. A pytając się przełożonych co w sytuacjach gdyby.... Oni nie wiedzą bo tym zajmuje się sztab kryzysowy. Jak pracownik ma się nie bać. Chodzą słuchy że przy potwierdzonym przypadku z firmy mają zamknąć fabrykę razem z ludźmi... co to ma być.

Tak8Nie1
@Zbynio

A wolałbyś, żeby zamknięto fabrykę, a pracownicy zostaliby pozbawieni wynagrodzenia za ten czas?

Tak5Nie8
@Ja

Czy Ty myslisz co piszesz? Wydaje mi sie ze jestes jednym z tych którzy stoją nad pracownikami i chłoszczą nas gdy ktos chce zwrocic sie o pomoc

Gosc

Pracodawcy maja obowiązek zapłacić minimum 80 procent wynagrodzenia na czas kwarantanny i nie mówcie mi ze zostaniemy bez grosza. Bezpieczeństwo i zdrowie powinno byc wazniejsze. Lepiej niech pracownicy przesiedza ten czas w domu i niech wrócą zdrowi i pełni sil do pracy Wszyscy jestesmy narazani, my, pracownicy ochrony, ekipy sprzątające, kierowcy. Wszyscy oczywiście mają nas w poważaniu a jak coś sie stanie to kopną nam w cztery litery i nawet koroniówki nie dostaniemy. Idź Pan w UJ z taką firmą. Gdzie jest mowa o bezpiecznej odleglosci jaka maja pracownicy zachować. Przykładowo pracownicy ochrony jak nas kontrolują bez maseczek i rękawic to co mamy zrobić? Juz nawet nie wkładam wszystkiego na tacę bo sie boje i tylko trzymam w ręku swoje rzeczy bo nie będę po kims dotykać tacy na ktorej ktos inny wykładał swoje rzeczy. Male niedopatrzenia ale jednak jesli mówimy o higienie to powinna byc przestrzegana. Tak samo jak od nas chodza osoby chore po zakładzie i zakatarzone. A zaklad najchętniej odesle na bezpłatny urlop pomimo ze mam wypracowany przez nadgodziny ktore czlowiek wyrabia. O L4 zapomnij bo ludzie z góry patrzą krzywo i nie przedłuży firma umowy bo nie jestes wydajnym pracownikiem

Tak6Nie1

Ciężko jest w systemie 12/12 w Flextronics? Ktoś coś?

@Pytanie

Jesli chodzi o system 4 brygadowkowy to nie wyobrazam sobie pracowac w innym systemie.

sten74

Witam. Pragne się zapytać jaka jest obecnie sytuacja we Flextronicsu. Jakie są pensje i klimat jaki panuje w tej firmie? Wiem że kiedyś było tam o.k, ale teraz to chyba tam jest wielka porażka? Za info z góry dziękuję.

WaliKonik
@sten74

Powiem ci że klimat jest dobry ale z zarobkami nie jest już tak kolorowo, ogólnie polecam jak nie sprubójesz to się nie dowiesz, więc śmiało wbijaj do FLEXa :D

Tak2Nie1
Tm
@sten74

Najniższa krajowa

Izabela
@Tm

Naprawdę? Na jakim konkretnie stanowisku w Flextronics masz najniższą? I to bez żadnych dodatków?

Tak1Nie1
Pan Bozek
@Izabela

Zapraszamy do BASE. Zwlaszcza spawaczy i slusarzy.

Andrzej Andrzej

Witam czy ktos wie czy beda jakieś ludzkie podwyżki typu 500 zł brutto a nie nawet nie inflacyjne 100 pare? Oczywiscie chodzi mi o nas leni na pradukcji a nie cięzko pracujące biura które sa po godzinie na przerwie oraz co 30 min na papierosie

Tak5Nie
@Andrzej Andrzej

Z tego, co wiem to można było dostać 220 złotych podwyżki w lipcu i pod koniec zeszłego roku jakieś 150-200 złotych. Dodatkowo w lipcu były wyrównania pensji. Przynajmniej ja tak dostałam. I wcale nie pracuję w biurze. Trzeba tylko wziąć się za robotę, a nie siedzieć na L4. A leserom ile by nie dali, to i tak będzie mało, bo ściemnianie jest przecież bezcenne.

Tak10Nie2
Gebelsss
@Andrzej Andrzej

Po co ci podwyżki skoro PIS daje ci kolejne 500+ :)

Tak7Nie5
Schetyna
@Gebelsss

Dobrze prawi polać mu!

Tak1Nie
Tomek

Pani z kadr prowadzącej blogi o motywacji itd. Polecam zająć się tym co się dzieje wewnątrz firmy zamiast bujać w obłokach. Pracowałem w 4 dużych, międzynarodowych firmach. Nigdzie nie było tak niezintegrowanej załogi oraz wrogo nastawionej dyrekcji do ludzi i dyrekcji między sobą.

Tak8Nie
Marcin
@Tomek

Dobrze prawi co do całego działu HR to sto procent prawda ciężko co kolejek tam załatwić same księżniczki petenta traktują jak natrętna jak mam iśc do HR po jakiś kwitek zbiera mi się na wymioty a przecież dział HR powinien być dla ludzi a nie być żeby być u generować zbędne etaty!

Tak10Nie
Pani P.
@Marcin

Zgadza się , Panie z działu HR siedzą chyba za karę na swoich stanowiskach...... Nic nie można załatwić , tylko wrogie spojrzenia. A najlepiej wszystkich odesłać do innych firm działających na terenie HR . Panie z HRów nie znają swojego zakresu obowiązków, wszystkich odsyłają i nie chcą pomóc. Smutna prawda!

Tak10Nie

Zostaw merytoryczną opinię o Flextronics - Tczew

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Flextronics