Opinie o Rossmann w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników na temat firmie Rossmann, jak również Klientów firmy. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Rossmann na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rossmann w Łódź

Analityk

Dzień dobry :) Pracowałam w centrali rossmanna około 2 lat i mam co opowiadać. Praca w logistyce ma stanowisku analityka jest bardzo ciekawa i rozwijająca. Koledzy z działu pomocni, ambitni! Pracy bardzo dużo, na tyle że każdego dnia nie wiadomo w co włożyć ręce. Uważałam to za plus bo nigdy się nie nudziłam i bardzo wciągałam się w pracę. Natomiast nie jest to praca dla ludzi o słabych nerwach, nie potrafiących pracować pod presją czasu. Muszę przyznać że wymagania kierownictwa są ogromne, liczba pracowników jest za mała żeby im sprostać. I tu zaczynają się minusy pracy. W rossmannie niestety zdarza się (usunięte przez administratora) którego sama doświadczyłam. Jest kilku niekompetentnych kierowników, którzy improwizują byle przetrwać dany dzień a następnego "gasić pożary" i tak w kółko. Od ponad roku w firmie nie było prawie żadnych podwyżek. Praca jest nieelastyczna. Nie można pracować z domu, mimo że spokojnie nasze obowiązki są wykonywalne w domu bez najmniejszego problemu (pracowaliśmy przez część pandemii na ho). Ciekawostka: firma nie zapewniała komputerów i musieliśmy korzystać ze swoich własnych. Godziny pracy są praktycznie sztywne i musisz przychodzić idealnie punktualnie. Są kierownicy którzy nie wypuszczą Cię np. 2h wcześniej z pracy żebyś mógł iść do lekarza - musisz wziąć urlop na żądanie. A oczywiście gdy trzeba zostać dłużej w pracy to Cię o to poproszą. W mojej opini firma jest bardzo skostniała i nie nadąża za innymi korporacjami pod tym względem. Regularnie w firmie odbywa się "pranie mózgu". Zachowanie podobne do partii rządzącej pod względem pandemii. Raz mówią że pandemia odeszła - raz że jest spowrotem. Raz mamy pracować w domu bo w centrali jest niebezpiecznie, a za tydzień już nagle jest bezpiecznie i mamy pracować w centrali. Na początku po korytarzu chodził Pan i obserwował czy nosimy maseczki, jeżeli kogoś przyłapał na nienoszeniu to była nagana. :D Widziałam na oczy kilka dziwnych niepokojących zwolnień w firmie, gdzie np. komuś obiecali że przedłużą z nim umowę i ostatecznie tego nie robili a osoba z dnia na dzień zostawała bez pracy. Aż sama zostałam w ten sposób potraktowana. Nie mam jak tego niestety udowodnić ale wszystko wskazuje na to że zostałam zwolniona przez wypowiedzenie (kulturalnie) swojej opinii na temat tego że firma zmusza pracowników do szczepień. Zwróciłam im na to uwagę ponieważ sama nie mogę się zaszczepić z powodów zdrowotnych, a oni dosłownie naciskają na pracowników żeby się szczepili, pytają każdego z osobna kiedy ma termin czemu tak późno itd. Tydzień po wyrażeniu tej opinii zostałam zwolniona. Widziałam, że w internecie rozpętała się jakaś burza na temat zwolnień pracowników którzy nie chcieli się szczepić, więc wiem, że nie jestem sama :) Pozdrawiam.

Jaki jest wkład kierownictwa Rossmann w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Caressing
@Pytanie

Żaden szczególnie taki pan M zrobi wszystko by cię z gnoić na oczach pracowników unikać tej firmy jak ognia

Caressing

Nie polecam pracy w tym bajzlu w Łodzi w centrali w magazynie zero poszanowania pracowników (usunięte przez administratora) układy i (usunięte przez administratora) na porządku dziennym brygadziści do niczego się nie nadają jest jedno co robią dobrze (usunięte przez administratora) pracowników

Dostawca

Firma totalna porażka, mimo terminowej dostawy, przyjęcie towaru nastąpiło po kilku godzinach czekania. Oczekiwanie na wjazd poza terenem firmy bez dostępu do toalety. Wielki Rossmann a w rzeczywistości totalny (usunięte przez administratora) nie polecam i jeśli kto może omijać dziadów szerokim łukiem.

logo firmy ASYSTENT PROJEKTANTA - BRANŻA BUDOWLANA
logo firmy OPERATOR WTRYSKAREK
Protekt Grzegorz Łaszkiewicz
(232 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Magazynier- operator wózka widłowego
Łódź
UNIQ LOGISTIC sp. z o.o. sp. j.
(169 opinii)
Aplikuj na wiele ofert
NICKNICK

Jak wyglada praca w Rossmann podczas #zostanwdomu- jakie przywileje w tym trudnym dla wszystkich okresie przewidział pracodawca?

Marzyciel
@NICKNICK

Jak wszyscy się już zamykali to Rossmann nadal w Centrali normalnie pracował i #zostańwdomu przyszedł bardzo późno i dla niewielu osób. Obecnie pomysłem jest "przyjdź co drugi tydzień". Jeden tydzień praca zdalna a jeden normalnie w biurze. Udają że pomagają - z kim mam dziecko zostawić co drugi tydzień jak do szkoły nie chodzi a rodzic musi iść do biura posiedzieć tam przed komputerem? Poza tym, co zmienia chodzenie do pracy na zmiany? I tak idziemy do biurowca, siedzimy w pomieszczeniach, mijamy się w łazienkach i co? Wirusa nie ma bo jest o połowę mniej osób w wieżowcu? To jest niepoważne. A co drugi tydzień idziesz normalnie do biura no bo tak.

Jacek
@NICKNICK

Obecnie już prawie całkiem odeszliśmy od pracy zdalnej. Został tylko jeden dzień w tygodniu. Nie odeszliśmy natomiast od obostrzeń i każą nam chodzić w maskach, dezynfekować biurka i zakazują jedzenia w kuchni. Nie ma też dostępu do różnych benefitów bo epidemia

Matii

Absolutnie odradzam pracę, jako programista, dla działu IT w Łodzi. Lepiej spędzić dodatkowy miesiąc na szukaniu pracy niż siedzieć tutaj z nadzieją o rozwoju osobistym czy finansowym. Kompetencje 2 kierowników tego samego działu są mizerne. Często wydają sprzeczne polecenia, po czym mają pretensje do programisty. Należy pamiętać, że winowajcą za wszystko jest zawsze programista. Obiecują różnym komórkom firmy gruszki o smaku truskawek rosnące na wodorostach w środku pustyni 'na jutro'. Zerowa konsultacja z samymi programistami w zakresie terminów dostarczania projektów, czy poziomu ich złożoności. No może za wyjątkiem człowieka od dank memsów o tematyce niemców z okresu 1939-1945, który jest traktowany jak bóstwo programowania. Komunikacja z innymi działami IT to zasadniczo nieustanny ping pong. Nikt nic nie wie i radź sobie sama. Stawka programisty jest ścisłą tajemnicą rodem ze służb wywiadowczych, o której rozmowy są surowo zabronione. Kwota, którą można otrzymać po rozmowie kwalifikacyjnej obowiązuje minimum 1,5 roku (ale tego wam nie powiedzą na rozmowie kwalifikacyjnej). Kierownictwo dokłada wszelkich starań, żeby przypadkiem nie podnieść programiście stawki nawet o jakieś groszowe sprawy związane z inflacją, czy wzrostami podatków. No ale raz na jakiś czas wspaniałomyślnie rozdawane są pracownikom kosmetyki. Z jakimś tygodniowym-miesięcznym terminem przeterminowania. Firma niby wiele obiecuje pracownikowi w postaci benefitów, ale na dobrą sprawę oczekuje również, że utrzyma się z nich. Szkolenia bywają... najczęściej tylko po to, żeby kierownictwo pochwaliło się, że coś robi. Atmosfera pracy odbywa się na zasadzie 'z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach'. Rzucanie mięsem w programistów, którzy próbują spełnić nieracjonalne terminy jest porządkiem dziennym. Kierownicy innych dzialów również mająprzyzwolenie na rzucanie mięsem w programistów. Przełożeni wolą żeby programiści za nich rozwiązywali problemy. Nieelastyczny czas pracy, podporządkowany pod inne komórki firmy. Dochodzi nawet do kuriozalnych sytuacji, gdzie kierownik potrafi 'wygonić' programistę od pisania kodu i sądzi, że sam napisze potrzebną funkcjonalność w 5 minut, zamiast tygodnia. Najczęściej jednak odchodzi od tego pomysłu po 5 minutach, bo nie rozumie co jest do niego napisane w ów kodzie. Pomijając oczywiście fakt, że gdyby się dało, to najlepiej gdyby wszystkie systemy i narzędzia były napisane w samym SQLu. Prowadzenie kodu jest idealnym przykładem tego przed czym przestrzega się studentów na 1 semestrze 1 roku studiów- totalny sphagetti code, który rozumie garstka starej gwardii. Potajemne podglądanie pulpitów programistów również się zdarza. Sprzęt do pracy programistycznej nadaje się do odpalenia co najwyżej kalkulatora i internet explorera. Lecz skoro odpali VS to uznawany jest za cutting-edge. Niby zatrudniają programistę na konkretny obszar backend czy frontend a w rzeczywistości jest to totalny fullstack. Chociaż ta strategia zdaje się zmienić co 2-3 miesiące w nadziei że robienie tego samego jakoś naprawi dawne problemy. Pracowałam ponad rok i zatrudnienie oceniam 1/10. Tylko dla ludzi o stalowych nerwach.

Kacpersky
Klient

Złożyłem CV na pracownika magazynu, dodałem w nim informacje, że mam wyrobione zezwolenie UDT kategorii 1. Niedługo później, zadzwoniła do mnie sympatycznia Pani z działu rekrutacji. Rozmowa mimo tego, że krótka, była moim zdaniem kompetentnie przeprowadzona. Zaznaczę, że ze względu na epidemię odbyła się telefonicznie. Po krótkim wstępie i poznaniu kandydata Pani przeszła do oferty, co zaoszczędziło nam obojgu czasu. W ogłoszeniu widniała kwota 3900zł/ brutto. Według informacji, kwota składa się z 3100zł/ brutto podstawy i reszty w postaci premii obecnosciowej i zależnej od wyników, także brutto. Jedną ze składowych premii był dodatek chyba w wysokości 50 zł (nie zapamiętalem dokładnie), która ma się docelowo zwiększać co pół roku. Podziękowaliśmy sobie z rekrutatorką i życzyliśmy miłego dnia.

On
@Kacpersky

(usunięte przez administratora) Też to znalazłem, rzeczywiście można zarobić przy pełnym miesiącu 3900 brutto czy 4500? Kto pracuje lub był ostatnio i się wypowie na temat finansów?

Magda
@Kacpersky

Czy ta praca na magazynie jest na 3 zmiany?

Gregor120
@Magda

Tak

Kris
@On

Cześć, pracuje od dwóch lat tam i moja najniższa pensja na rękę to około 3100 złotych, tyle w kwestii finansów.

Kandydat

Warto próbować do działu Marketingu? jaka atmosfera, pensja?

Młody Centaur

Z zewnątrz wszystko piękne - wielki, przeszklony budynek, masa benefitów (dofinansowania do wyjazdów, OK system, LuxMed) i wielki prestiż no bo w końcu to lider na rynku. Jeśli ktoś chce utrzymać ten obraz to niech tam nie idzie. Jedno wielkie kumoterstwo, nepotyzm, ręka rękę myje. Ludzie pracujący powyżej 10- 15 lat zachowują się jakby byli nie do ruszenia, wszechobecna niekompetencja i lenistwo a młodsi pracownicy pracują na "szlachtę". Jak Ci się nie podoba to do kogo pójdziesz skoro szefostwo z nimi od lat na zagraniczne wyjazdy i imprezy jeździ? Nakablujesz szefowi że jego dobry kumpel tuszuje własne błędy i zwala na wszystkich robotę a potem zbiera pochwały za Twoją pracę? Powodzenia. Możliwości rozwoju brak a pensje śmieszne. Za jakąkolwiek inicjatywę jest się gaszonym stwierdzeniami "po co to ruszać, nie pracuj tyle bo my też będziemy musieli". No brawo. Młodszy specjalista z wyksz.wyzszym i doświadczeniem ok 4-5 brutto. W ramach podwyżki dadzą 500 PLN brutto żebyś nie marudził a uprzywilejowani kupuja kolejne samochody służbowe, opłacaja sobie prywatny jacht Rossmanna w Cannes (!) i wyjazdy do Grecji, Szwajcarii, SPA itp. Odejście stamtąd było jedną z lepszych rzeczy jakie mi się przytrafiły. Teraz pracuje w miejscu, gdzie mnie doceniają a nowe pomysły i świeże spojrzenie są chętnie widziane.

Ana
@Młody Centaur

Gdzie teraz pracujesz ? Dla jakich firm warto pracować ?

On
@Młody Centaur

Jakakolwiek skarga czy zastrzeżenie co do metod pracy czy czyjegoś zachowania i momentalnym out z firmy.

Młody Centaur
@Ana

Obecnie pracuje dla dużo mniejszej firmy jako menadżer projektów. Taka sama stawka jak Rossmann a atmosfera super - firma idzie do przodu, dbają o pracownika. Po 3 miesiącach umowa na czas nieokreślony itp. Poczucia docenienia i ciekawych zadań nie zamieniłabym na żadne "benefity". A gdy wszyscy się przerzucili na prace zdalna przez pandemię żeby dbać o pracowników, Rossmann każe im chodzić co drugi tydzień do pracy. Haha, no bo przecież najwyraźniej wirus zaraża tylko co drugi czwartek... A tak to mocno innych sektorów nie znam. Słyszałam że z korpo dobrze jest nawet w mBanku i BSH. Ale to tylko że słyszenia.

@Ana

Na pewno nie dla korporacji. Znam to z autopsji

@On

Tak Jest. Przykre Ale tak właśnie traktują ludzi

Marta
@Młody Centaur

Witam, Osoby rozczarowane obecną pracą w Dziale Kadr i Płac oraz Księgowości, zapraszam serdecznie do kontaktu, mam ciekawą propozycję pracy. Mój e-mail: marta.ratajczak01@gmail.com Pozdrawiam, Marta

Pat
Kandydat

Witam. Jak wygląda praca w Rossmanie jako kasjer-sprzedawca ? Ile razy w miesiącu ma się nocki?

TonyS

Dałem jakiś czas temu sobie szansę pracy w Rossmanie przez APT i cóż... Z uprawnieniami 1 wjo zostałem wrzucony na słynny AKL. Z racji dość słusznej budowy ciała szło mi wg przełożonych słabo, ale też nie na tyle by pożegnać się tą pracą. Przeniesiono mnie na wózki na komisje na halę - też dość ciężka praca szczególnie jak trafi się komisja - "siłownia", ale tam już szło mi dużo lepiej. Po trzech miesiącach była opcja przejścia na firmę z ale już coś miałem na oku. Teraz za lepsze pieniądze robię lżejszą robotę dzięki uprawnieniom UDT. Ogólnie atmosfera ok, z przełożonymi da się dogadać, trenerzy do bólu wyjaśnią co i jak robić więc ok. Do roboty w końcu przychodzi się pracować a nie szukać przyjaciół. Ale tak jak mówię, jeśli ktoś dysponuje uprawnieniami udt raczej niech sobie odpuści tę firmę - można lżej pracować i za lepszą kasę

Zainteresowany.
@TonyS

Napiszesz coś o kasie? Mam udt1 ale do Rossmana nam 15 minut piechotą.wiec nie wiem czy próbować,czy rozglądać się dalej?dużo pracuje kolegów z Ukrainy?

Bu
@TonyS

Jakie są zarobki na wózkach na rękę? Mam iść na rozmowę i jej wiem czy warto :D

Jak długo trwa proces awansu w Rossmann?

Urszula

Cześć, są tutaj osoby, które miały okazję pracować na stanowisku Brygadzisty/-ki na magazynie Rossmann w Łodzi? Rozumiem, że do obowiązków na tym stanowisku należy między innymi nadzorowanie pracy podległego zespołu pracowników. A ile osób maksymalnie liczy taki zespół?

Zaniepokojona

Od pewnego czasu można zauważyć coraz gorsze traktowanie pracownika, pracownicy wysyłani są na rozkładanie towaru do innych sklepów które zostały dopiero otwarte w innym mieście, odbywa się to w godzinach pracy pracowników, nie ma z tego tytułu żadnych dodatków a czasami jedzie się bardzo daleko, zwykły pracownik może liczyć tylko na umowę 3/4 etatu, cały etat ma kierownik sklepu. Coraz więcej firma wymaga od pracownika zaś wypłata stoi w miejscu, na dzień dzisiejszy godziny są obcinane z powodu pandemii choć na początku były dodatki. Pracownik który ma za sobą lata stażu tj. powyżej 15 lat w nagrodę dostaje dyplom w ramce, takie podziękowanie. Można zapytać co dalej

Zoja
@Zaniepokojona

Zgadzam się w 100% z Twoją opinią w rosku już było dobrze teraz to zeszli na psy pensja, etat masakra pozdrawiam

Czy w firmie Rossmann są regularne szkolenia pracownicze?

Nie!

Kacha

Hahahaha ????

Sebastian
Klient

Witam widziałem ogłoszenie na magazyn Rossman ktoś pracowało i da jakieś info ile zmian jak płaca napisane jest napisane od 39000brutto za miesiąc czy to prawda ??

MałaMiss94
Kandydat

Czy do pracy w rossmanie trzeba mieć zaświadczenie o niekaralności?

Kandydat

Czy warto sprobować pracy w magazynie centralnym przy św. Teresy? Czy można zarabiac powyżej tych 3900 zł brutto? Jeśli tak to o ile więcej? Jak jest z weekendami? Co druga sobota pracująca? Czy kompletacja jest wykańczająca fizycznie? Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Fanatyx
@Pracownik

Podpisuję się pod pytaniem. Czy ktoś coś wie o warunkach pracy? 3900 na starcie , + 2 premie? Jaka atmosfera? Czy umowa na stałe ?

abc
@Fanatyx

Przede wszystkim te podane 3900 brutto to farsa, proponują ZNACZNIE mniejszą podstawę. Fakt, można sobie wypracować premię, ale kuszenie nieosiągalną podstawą jak w ofertach na pewnym portalu "2000-8000" dla takiego pracodawcy powinno być wstydem. Takimi chwytami marnują tylko swój i kandydatów czas.

Elo

Na samym wejściu przy procesie rekrutacji zostałem (usunięte przez administratora)przez Panią Osę co do możliwości robienia NIEOGRANICZONEJ liczby nadgodzin.Po czym ledwo dorabiałem na pełen etat.Niecałe 130godzin pracy miesięcznie.Okres pierwszego lockdownu.Rzucany między sklepami.Moja zasługa to przynajmniej 1/4 zapakowanych paczek, ale przecież kierowniczka na Św Teresy zbiera laury.Obgadywanie cięcie w knota.I nocki dostawy, popołudnia i weekendy, a kierownicy pięknie 8godzinna zmiana od rana.Raz na 4godziny w dzień raz na 12godzin.10godzinne nocki praktycznie zerowe dodatki.Nie polecam!!!!

@Elo

Wyzysk maksymalny człowieka do granic możliwości

NormanZNormy

Jak czytam te nie które komentarze to żałuje że nie mam przy sobie czegoś cięzkiego, bywały takie sytuacje że kierownik zmiany sam nie wiedział co się dzieję na Magazynie z jakim kolwiek problem zbywał człowiek a póżniej perfidnie wołał na spotaknie dotyczące "wydajności" jak się dostawało ch**we komisje to nie szło wyrobić a te rozmowy to mobbing psychiczny moim zdanie przepracowałem tam 3 lata sam nie wiem jakim cudem, jak ktoś nie miał układów to był w(usunięte przez administratora) fakt że wynagrodzenie było w normie i socjal na wysokim poziomie...

Zostaw merytoryczną opinię o Rossmann - Łódź

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Rossmann