Opinie o Mastec WTech Sp.z o.o w Mikołów

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Mastec WTech Sp.z o.o. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Mastec WTech Sp.z o.o o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - Produkcja urządzeń dźwigowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mastec WTech Sp.z o.o w Mikołów

Dagmara

Jaka jest średnia wieku tak mniej więcej między pracownikami? Czy jest to młody zespół?

Kunta Kinte

Pracownik jest w tej firmie nikim.Jeżeli ma odwagę odezwać się lub zacząć się domagać swoich praw to staje się wrogiem nr.1.Jest pilnowany,bez przerwy obserwowany i jeżeli tylko coś zrobi np. zapali papierosa metr od hali to staje się przestępcą i bez przerwy straszy się go zwolnieniem.Pracownikowi nic się nie należy oprócz marnej płacy.Nie ma Funduszu socjalnego a więc zapomnij o świadczeniach z tego funduszu jak:zapomogi,świadczenie urlopowe pod gruszą ,paczki czy bony na święta.Nie ma systemu premiowania.Pracownicy o słabszej psychice boją się przełożonych a ci wtedy jeszcze bardziej się na nich wyżywają i zwalniają.ta firma to (usunięte przez administratora) nie polecam nikomu pracy w tej firmie.

@Kunta Kinte

chcesz być zdrowy i pożyć na tym świecie to z daleka od tego (usunięte przez administratora)

Her Flick
@Kunta Kinte

System premiowania jest.... W zasadzie to go nie ma, masz racje bo sa widełki od 160zl brutto do 40zl brutto wiec mysle ze bardziej sie osmieszyli tym niz pracownik na tym zyskal. Jest coraz gorzej i wielu ludzi to widzi. Dyrektor jak i Adolf kerownik niestety nie dają nam szans na pozytywne mysli o przyszłości

Realista
@Her Flick

To żałosne, że pracodawca może w dzisiejszych czasach proponować komuś 40-160 zł premii. Niech sam sobie taką premię wypłaci, to może wystarczy mu na "waciki". Proponuję zbiórkę tych premii do kapelusza i raz w miesiącu dostanie to jeden pracownik, no wtedy może to przypominać premię. To jednak też nie jest pewne, bo to zależy ilu ludzi ją dostało i ile w sumie tej pseudo premii zostało wypłacone. To nie wiarygodne i poniżające dla pracowników. Wstyd !!!!!!

Nel
@Realista

To jest żałosne. Pracuję w firmie, która z Wami współpracuje i zaświadczam, że u nas premia za....załatwienie odroczonej płatności tudzież znalezienie "tańszego" dostawcy to.....20 zł:) Pozdrawiam

@Kunta Kinte

Poniżej wycinek z pracuj.pl Czy to prawda czy ktoś jest oderwany od rzeczywistości? Chyba, że na którymś dziale tak jest, chciałbym wiedzieć na którym Interesującą pracę w firmie nastawionej na innowacyjne rozwiązania i nowoczesne technologie - można wiedzieć co jest tam takie innowacyjne Przyjazna atmosfera pracy w zgranym oraz profesjonalnym zespole - w którym dziale? Atmosfera wzajemnego szacunku i zaufania - super

Mojkotr

Firma nie godna posiwecenia ani chwili czasu Jeżeli się człowieku szanujesz to lepiej daj sobie spokój z tą firmą

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie MASTEC-FRENZAK Sp. z o.o.?

Ttt

Żaden bo za chwilę wszystkich zwolnią bo się będą przenosili, jak długo można przynosić straty...

Pracownik Biurowy

Tragedia

Bez komentarza

Leszno
Aaaautor

Statek sięgnął dna,ale można jeszcze kopać głębiej, ci ludzie potrafią. Teraz super wymówka bo koronawirus,oby trwał jak najdłużej dla firmy bo potem co jeszcze można wymyślić,żeby ludziom wytłumaczyć swoją nieudolność.

Kolega kolegi

Mobing w tej firmie stosowany ze strony osób zarządzających w tej firmie to wręcz nawyk wiem bo notowałem wszystkie sytuacje. (usunięte przez administratora)

Kolega

Powiedział mi jeszcze że w trakcie wręczania wypowiedzenia przez świeczkę w obecności Romka i stonka,świeczka na pocieszenie wygłosił płomienną mowę o jego osobie. Zdradził mi że jak tego słuchał to miał wrażenie jakby mu żona robiła loda no prawie mu staną mi powiedział.Tak prawdę mówiąc to stał mu jak świeca

Kolega

Kolega mówił mi że zwolnili go za to że spoiny wykonane magiem nie spełniały parametrów mimo to że nieposiada on uprawnień na maga tylko na tiga. Zmuszano go do wykonania tej roboty bo nie było nic innego do wykonania pomimo że protestował tłumacząc że nie będzie w stanie wykonać prawidłowo spoiny. Tak więc łamie się tutaj zasady związane z uprawnieniami spawalniczymi i pod fałszywym pretekstem zwalnia się fachowców.CDN.

Klub miłośników frenżaka

Dam im czas jeżeli nie odszczekają zapadłych decyzji, bede im siedział na karku do znudzenia ot tak dla sportu.

!!??

Gdyby ta pseudo firma miała uczestniczyć w rankingu najgorzej zarządzających oraz oszukańczych i zdemoralizowanych pod kątem podejścia do współpracy z pracownikiem jak też warunków pracy, zdobyła by z pewnością najwyższe miejsce. To na prawdę dziwne że jeszcze ktoś tam pracuje.

Co wchodzi w socjal MASTEC-FRENZAK Sp. z o.o.?

Prawda

Nic. Ani wczasów pod grusza, ani paczek na święta

??!!

No ale świńska inteligęncja na święta wypłacila sobie premię od 1500 do 3500 no przecież nie godzi się bez premi do domu co na to rodzina.

Mam 12-sto letnie doświadczenie w tokarkach cnc,obsługuję wyłącznie system Fanuc.Na ile można liczyć bez nadgodzin?

Izabela

Widzę, że jesteś zainteresowany podjęciem pracy w MASTEC-FRENZAK. Nie wiem, czy ktoś Ci tutaj odpowie, jeśli chodzi o kwestię wynagrodzenia, ale trzymam kciuki, aby tak się stało. A może warto skontaktować się bezpośrednio z firmą i po prostu dopytać? :)

Joo

Faktycznie Sebastian,zgadzam się z twoją opinią. Grupa ludzi, która kieruje teraz zakładem wprost obrzydza pracę. Pan dyrektor stojący całe lato na schodach z kawą i papierosem co godzinę,pokazującym dobitnie kto tu rządzi jest tego przykładem. Jego giermek donoszący w pięknej fryzurce,ten co się zna na wszystkim ( podobno zepsuł kilka maszyn w firmie bez jakich kolwiek konsekwencji) traktuje ludzi jakby byli jego własnością,wręcz niektórzy się go boją(ha ha ha). Kobieta w biurze,pani kadrowa,pasuje do tej kliki. Atmosfera w tej firmie jest na dzisiejsze czasy nie do przyjęcia. Słabo z zamówieniami bo podobno ludzie są niewydajni. Niedawno jeszcze wszystko hulało,teraz umiera śmiercią naturalną. NIE POLECAM TEJ FIRMY.

Wiktor

Chociaż firma działa dopiero od czterech lat to udało jej się zdobyć dobre opinie, polecam prace.

T
@Wiktor

Firma dziala od 28 lat.

biały niewolnik
@Wiktor

(usunięte przez administratora) Oto nowy twór na miarę unii europejskiej z elementami mocarstwowości w uosobieniu charyzmatycznego dyrektora tj.. szara eminencja który marzy o tym żeby wszystkim postawić,w barze oczywiście. oraz niezastąpionego kierokiero,ze wszystkimi atutami osoby kompetentnej kompletnie bez żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. ale jak sam mówi szybko się uczy. nie wspomnę tu o wybrykach,, majstrów" oni muszą tak, inaczej będą bezużyteczni tak że wybaczam im. Pewien niezły spec który kilka lat temu pracował jako kierownik majster oraz pracownik fizyczny, opowiedział mi jakich przekrętów dopuszczają się kierownicy wespół z majstrami i jakie metody represji stosuje się wobec pracowników on sprzeciwił się tym faszystowskim metodom w białych rękawiczkach no i otrzymał wypowiedzenie, w języku korpo mowy (zbyt ludzki. Mówię wam to podłość najwyższych lotów. Kto tu pracuje to wie a kto zamierza niech się dowie.

@biały niewolnik

Potwierdzam. Co rano o godzinie szóstej odbywa się zbiorowe ośmieszanie osób które coś tam zawaliły to norma nie zawalisz jeśli nie pracujesz. Bez znaczenia w jakiej skali ważny jest powód. Wg mnie powodem jest doprowadzenie pracownika do psychicznej bezbronności oraz poczucia indywidualnej winy co jest oczywiście nie prawdą. Całą winę za ten stan ponosi Kierownik ze świtą ponieważ to on ma kompetencje do aranżowania tych spędów porannych. Nie wie jednak że czeka go bardzo niemiła niespodzianka.

@biały niewolnik

No widzę że cenzura tutaj działa. Pośrednio to dobrze ponieważ przez usuwanie wpisów można wywnioskować że firmie zależy na ukrywaniu nieprawidłowości.W przeciwnym razie prawda obroniłaby się sama.Przypomnę poprzedni usunięty wpis:Firma łamie zasady bezpieczeństwa zdrowotnego zafałszowując wyniki poziomu chalasu i zapylenia.

Mike

Jest jak jest, nadgodziny są wypłacane normalnie 50 i 100 ale nie możesz robić bo nie ma roboty i ta zadżumiona atmosfera ,żadnej informacji to jak polowanie na czarownice. Nie ma chętnych do pracy.

Mastec - Frenzac Sp. z o.o.

W pierwszej połowie tego roku szwedzki zarząd firmy Mastek – Frenzak zauważył potrzebę zmian w naszym zakładzie. Stanowisko Dyrektora Zarządzającego obsadzono nową osobą, która zainicjowała proces zmian. Na przełomie sierpnia i września do zespołu dołączyli nowy Kierownik Produkcji oraz HR Business Partner. Każda z tych osób wspólnie z pozostałą częścią zespołu ma za zadanie uporządkować tematy związane z obszarem zarządzania w firmie. Chcemy być uczciwym pracodawcą, dla którego najważniejszy jest pracownik. Od czerwca dzieje się u nas naprawdę dużo. Dążymy do tego, aby w firmie Mastec – Frenzak poukładać wszystkie toczące się procesy oraz projekty, a także szukamy nowych rozwiązań. We wrześniu rozpoczęliśmy duży program zmian, którego motto dużo mówi o tym na co stawiamy w nadchodzących miesiącach – to hasło to: „Mastec – Frenzak … to dla Was zmieniamy się na lepsze…”. Już właśnie we wrześniu nasi pracownicy mogli zobaczyć to jak się zmieniamy, gdy wprowadzony został jednakowy dla wszystkich system naliczania wynagrodzeń. Dla całej kadry zarządzającej Pracownik jest najważniejszym ogniwem firmy dlatego w najbliższym czasie będziemy podejmować wiele działań, których celem będzie poprawa jakości życia pracowniczego w naszej firmie. My stale inwestujemy w nowe narzędzia, sprzęty oraz wyposażenie, ciągle się doskonalimy, aby praca naszych Kolegów i Koleżanek stawała się łatwiejsza. Usprawniamy funkcjonujące procedury i procesy, tworzone są również nowe, nowoczesne schematy działania w obszarze produkcji, aby praca była prostsza, efektywniejsza i przyjemniejsza. Wiemy, że jeszcze wiele przed nami do zrobienia, ale z każdym miesiącem będziemy o kolejny krok do przodu. Widzimy jak wiele opinii pojawia się na tym i innych portalach dotyczących naszej firmy, zespołu. Jest to dla nas dodatkowa motywacja do kontynuowania podjętych działań. Wiemy, że kierunek, który wybraliśmy jest dobrym kierunkiem i z biegiem czasu opisywane tutaj doświadczenia będą już tylko historią. „Mastec – Frenzak… to dla Was zmieniamy się na lepsze…”

@Mastec - Frenzac Sp. z o.o.

Zmiany muszą być fundamentalne skoro kto może ten ucieka.Nie pracuję w Frenzaku ale uchodźcy od was ,którzy już są w mojej firmie ciekawe rzeczy opowiadają.

Jak to dobrze że można usuwać wpisy????. Dobre zmiany to te przy podpisywaniu umów,gdzie niektórych pracowników zmusza się do jej podpisu lub wynocha???? Gdzie ludzie muszą znosić fochy pseudokierowników???? Gdzie kolegów obsadza się na stanowiskach pomimo braku wiedzy i kompetencji???? Opinia o firmie już krąży po okolicy i mam nadzieję ,że ludzie będą omijać to miejsce z daleka. Korporacja ,gdzie pracownik jest traktowany jak Szarak,a kierownictwo to bogowie.

Pan żabka

Niestety jest to prawda co ludzie pisza pod spodem... Socjalu nie ma, ZERO. Nadgodziny platne bo zwyklej stawce, soboty to samo. Myslalem ze w 21 wieku juz jazda większa firma powinna miec jakies rozwiązanie na to ale niestety nie w frenzaku a szkoda bo ludzie w porzadku na zakladzie(oczywiscie nie wszyscy????) Zarzad jesli nie bedzie z tym cos robił to ludzie zaczna odchodzic a kwestia podwyzek predzej czy pozniej kazdy z pracownikow będzie poruszal. Dziekuje za uwage ????

Renata
@Pan żabka

Rzeczywiście źle brzmi kiedy nadgodziny w firmie są płatne tyle samo co stawka godzinowa. Napisałeś jednak, że w firmie pracują ludzie, którzy są w porządku. Z pewnością wpływa to na dobrą atmosferę w firmie, a co jeszcze można dodać na plus dla MASTEC-FRENZAK?

Pytek
@Renata

Źle brzmi Pani Renato są na to mocniejsze słowa.... Ludzie na spawalni robią w warunkach szkodliwych gdzie powinno być to płacone do wynagrodzenia tak samo jak nadgodziny czy praca za soboty.... Jest paru ludzi którzy są normalni na hali i w biurze reszta to lizusy szefa i kapusie którzy myślą że to coś daje.... Badania jakie się wykonuje na hali czy lakiernia to kpina ludzia zabrania się pracować lub w przerwie robi się badania na hałas czy zanieczyszczenie Pan behapowiec który chodzi po zakładzie wie o tym że normy są przekroczone i nie robi się kompletnie nic z tym.... Prosze kiedyś wejść na hale przepracoeac tydzień w tych warunkach co ludzie tam robią i zobaczymy czy będzie pani taka mądra bo dobrze się siedzi za biurkiem przy kawie ogląda się fb czy strony z ciuchami przy otwartym oknie i wtedy może pani zrozumie co znaczy praca.... Ti się dużo mówi obiecuję mydli się ludziom oczy a nie dostaje się kompletnie nic..... Z tego zakładu ludzie odchodzą i to fachowcy a przyjmuje się ludzi z Ukrainy bez pojęcia o pracy znajomości jakiej kolwiek z rysunkiem a tym bardxiej nie są ubezpieczeni..... Ale lepiej przyjąć kolejnych kierowników płacić im za to że są a kompletnie się nie znają na niczym jeden od pralek drugi od coca coli sami fachowcy..... To co ludzie tu piszą co pracowali piszą prawdę i nawet ludzie którzy tam pracują powiedzą to samo......

Wojciech
@Pytek

Jeżeli normy dotyczące szkodliwości są przekroczone to jednak osoba odpowiedzialna za BHP powinna coś z tym zrobić. Próbowałeś to zgłosić?

Alex
@Pan żabka

Dokładnie Żabka takie są realia w tym zakładzie nie ma kompletnie nic ludzie tu zapiepszaja za 15zl bez podwyżek bez zapłacenia za nadgodziny czy soboty 50% gdzie w normalnych zakładach takie coś jest, przyjmuje die ludzi z Ukrainy gdzie nie mają pojęcia żadnego o pracy, fachowcy sami odchodzą i zarząd nie robi kompletnie nic by ich zatrzymać bo wola przyjąć czterech ludzi z Ukrainy i przyjąć nowego kierownika który tak samo jak oni nie ma kompletnie pojęcia o pracy rysunku zamiast ludzia dać podwyżki i trzymać fachowcow i poprawić jakość w firmie, logika i myślenie zarządu jest na poziomie bezmozgowia, nie ma szacunku żadnego do pracowników którzy tu pracują po kilkanaście lat i mają większe pojęcie o pracy niż niejeden przyjęty kierownik czy kolejny inżynier do biura który na niczym się nie zna i na takich ludzi trzeba robić a poprawy jakiej kolwiek nie ma i w życiu nie będzie z takim podejściem do ludzi którzy w tym zakładzie jeszcze robią. Są tam fajni ludzie co niektórzy to można na palcach wyliczyć a reszta są sami siebie warci jeden drugiemu świnie podkłada

Pytek
@Wojciech

@Wojtek pytanie podstawowe czy robisz w tej firmie czy robiłeś....???? Bo jak byś robił to nie zadawał byś idiotycznych pytan czy to ktoś zgłaszał i coś z tym robi.....!!!! Bo to jest zgłaszane odkąd przeszło ludzie na starą hale i zrobili z tego spawanie szlifiernie i od samego początku jest to zgłaszane dyrekcji majstrom i bhp ale każdy ma to w poszanowaniu..... Spędź tam proszę tydzień to wtedy może zrozumiesz co znaczy problem który nikt z tym nic nie robi a każdy o tym wie.......

Pan Żabka
@Pytek

Problem zawsze jest w zime...odciągów nie ma, wrota pozamykane i zasyfiona cała hala bo po co wentylacja na kazdym stanowisku spawalniczym, po co odciągi nad robotami, lepiej wdychać ten (usunięte przez administratora) Nad przyłbicami tez mogli by pomyślec z filtrami. Można tu wymieniać sporo ale w pojedynke niestety nikt nic nie załatwi z tymi na górze. Przyznaje racje co do tego że nie potrafia utrzymać dobrego pracownika, a bedzie gorzej bo wiadomo jaką opinie ma ta firma wiec ciezko im bedzie sciagnąc kogos ogarnietego

Agnieszka

@Arnold, jako warunki zatrudnienia rozumiem m.in. rodzaj umowy podpisywany przed rozpoczęciem współpracy, system premiowy i inne aspekty składające się na zatrudnienie w MASTEC-FRENZAK. Czy mógłbyś zamieścić kilka słów na ten temat na forum?

Romek
@Agnieszka

szef naobiecuje a nic nie dostaniesz. Wynegocjujesz jakąś stawkę to dostaniesz, ale za nadgodziny nie zapłaci ani złotówki. Podwójna lista obecności. Obiecane wczasy pod gruszą były wypłacili dopiero po roku. O podwyżce zapomnij usłyszysz że kiedyś wrócimy do tematu bo na razie nie ma pieniążków. Krętactwo i kombinowanie. Okradanie pracownika, nadgodziny jeżeli już się uprzesz, to nie dostaniesz kodeksowych 50 czy 100% tylko 30% premii za 1h do wypłaty. Przy czym wypłacania nadgodzin unika jak ognia.

XXX
@Agnieszka

W tej firmie nie ma żadnego premiowania a tym bardziej socjalu czy płacenia za nadgodziny dużo się obiecuję a tak naprawdę dostaje się wielgie G..... Zapierd..... Bo inaczej nie da się napisać tu się nie pracuje tylko zapierd.... Na zadłużenia które zrobiła firma i dyrekcja a wyladowuje się na pracownikach którzy nie są niczemu winni... Wysyła się produkcję nie sprawdzona bo liczy się kasa i sprzedaż a że są reklamację i zaległości to tylko i wyłącznie z winy pracodawcy......

Tymon

Jakiś powód macie , że tak sporadycznie piszecie? Myślę aplikować i szukam opinii.

Zostaw merytoryczną opinię o Mastec WTech Sp.z o.o - Mikołów

• Jak się pracuje w Mastec WTech Sp.z o.o?

Zobacz opinie na temat firmy Mastec WTech Sp.z o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mastec WTech Sp.z o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 2 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mastec WTech Sp.z o.o?

Kandydaci do pracy w Mastec WTech Sp.z o.o napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mastec WTech Sp.z o.o
1.6/5 Na podstawie 81 ocen.

Mastec WTech Sp.z o.o