Opinie o Jabil w Kwidzyn Lotnicza 2

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Jabil. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Jabil o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Jabil w Kwidzyn Lotnicza 2

czy kursuje jakiś autobus do Jabila zGrudziądza albo jakiś busik

Laluś Ford
@gość

Mi się pracuje dobrze , trochę przydziobie i pokrzyczę na ludzi i jest git.

Testerowiec

Pracuję na stanowisku technik testu 6 lat. Praca zaczęta zaraz po ukończeniu technikum. Czytając tu różne opinie to powiem że wszystko zależy od działu na jaki się trafi. Najgorsza jest produkcja. Tam naprawdę pracownik traktowany jest jako "zasób ludzki, cyferka w excell'u", szczególnie ci zatrudnieni przez zewnętrzną agencję. Wracając do mojego działu, w moim workcell'u na samą wykonywaną pracę nie ma co narzekać. Praca polega na usuwaniu awarii, przezbrajaniu testerów, modyfikacji oraz konserwacji sprzętu. Ale również bywają zadania specjalne typu przenosiny/budowanie stanowisk pracy, wsparcie inżynierów testu oraz innych działów gdyż ci rzadko posiadają umiejętności techniczne oraz budowa/modyfikacja różnych rozwiązań na potrzebę produkcji gdzie trzeba mieć trochę wyobraźni bo nie ma gotowych rozwiązań i materiałów podanych na tacy. Jeżeli sobie z czymś nie radzisz możesz liczyć na wsparcie bardziej doświadczonych techników lub inżyniera. Ogólnie bez umiejętności/wiedzy technicznej nie ma czego tutaj szukać. Również liczy się odpowiedzialność i sumienność, przez (usunięte przez administratora) błąd możesz spowodować firmie kilka milionów $ strat. Doceniany i pracowity technik nie ma co się martwić o zwolnienie w porównaniu do osoby w dziale produkcji. W razie utraty klienta przez firmę i zmniejszeniu zapotrzebowania na obsadę technicy są przesuwani na inne workcell'e ewentualnie działy. Co do rozwoju i awansu wiele się zmieniło po odejściu Menagera Testu Pana Jarosława. Teraz technicy testu z potencjałem mogą liczyć na awans na specjalistę (z początku z stanowiskiem starszy technik) lub inżyniera testu. Awans odbywa się poprzez 3 miesięczny warsztat gdzie osoba wdraża się w nowe stanowisko. Jeżeli obie strony są zadowolone wtedy się awansuje. Oczywiście musi być zapotrzebowanie ale na chwilę obecną jest deficyt inżynierów. Co do awansu i podwyżek w zakresie tego samego stanowiska (np z młodszego technika na technika lub starszego) nie jest już tak kolorowo. Często to zależy od widzimisia przełożonego. Jeden będzie dbał o pracowników i starał się wyrównywać stawki, inny nie. I tak na przykład są osoby ze stanowiskiem młodszy technik z 5 letnim stażem oraz starsi technicy po 2 latach. Również bywa tak że dostaje się "sztuczny awans" czyni stanowisko wyżej bez podwyżki. Za sumienne wykonywanie swoich obowiązków na podwyżkę personalną nie ma co liczyć. Ale już przy złożeniu wypowiedzenia nagle znajdują się pieniądze. To samo co do wyrównywania stawek. Bardzo często świeża osoba dostaje na początek większą stawkę niż wieloletni doświadczony pracownik, który musi szkolić tą nową osobę. Działa to bardzo dysmotywująco i po kilku takich akcjach traci się zapał do pracy. Oczywiście można awansować na specjalistę lub inżyniera, ale to zupełnie inna charakterystyka pracy i często wymaga poświęcenia czasu oraz życia prywatnego dla dobra firmy. Również co do podwyżek inflacyjnych nie jest to stała wartość ale procent. I tak taki technik ma wynagrodzenie coraz bliższe minimalnej krajowej co też działa dysmotywująco na pracę. Co do wynagrodzenia dla świeżych osób (koniec 2022/początek 2023 już uwzględniając podwyżkę inflacyjną na początek 2023) to osoba zaraz po szkole może liczyć na około 4000-4700 na stanowisku młodszy technik. Osoba z doświadczeniem na stanowisko technik to 4500-5500. Stawki brutto płacy zasadniczej. Do tego premia 4/6% oraz dodatek za pracę w systemie zmianowym. Wszystko zależy jak wypadniesz w rozmowie. Stawki wzięte z wywiadu środowiskowego w dziale, faktyczne widełki nie są znane, firma je ukrywa ponieważ okazało by się że starzy pracownicy są znacznie poniżej widełek w swoim stanowisku. Jeżeli nie jesteś zorientowany co do stawek, to gdy zaproponujesz np 3500 brutto to firma z otwartymi rękoma cię zatrudni nie informując że możesz żądać więcej. Firma zapewnia dofinansowanie do studiów na kierunku odpowiadającym stanowisku po przepracowanym roku oraz pozytywnej opinii przełożonego. Po pozytywnym ukończeniu szkoły trzeba przepracować w firmie jeszcze 2 lata żeby nie zwracać firmie kosztów w razie opuszczenia pracy. Nadgodziny płatne i nie ma przymuszania do nich (w porównaniu do produkcji, gdzie często są bezpłatne i wymuszane) Podsumowując, praca całkiem w porządku z kilkoma wyjątkami. Idealna dla ludzi którzy lubią elektronikę i majsterkowanie. Będąc pracowitym i sumiennym można poczuć się szanowanym i docenianym (nie koniecznie finansowo).

Inżynier Nowy wpis
@Testerowiec

Lubię elektronikę i szukam pracy w dziale testu. Jak wygląda teraz praca, za starego szefa TE cięzko było o awans jak sie nie maiło studiów, jak to teraz wygląda ? Czy jest lepiej ?

TajemniczyMag Nowy wpis

Brak szacunku do człowieka . Są ludzie równi i równiejsi (mowa o magazynie na zakładzie B) . Liderzy na ogół bardzo w porządku (oprócz jednego - pana S.W.) Koordynator przy zwolnieniach umywa rączki , mówi o tym, że jest zadowolony i będą dzwonić w razie jak będą potrzebować ludzi do pracy . Nie polecam tego zakładu komuś kto jest zdrowy psychicznie (będzie gorzej) .

Kandydat Nowy wpis

Dzień dobry, pojawiła się oferta na stanowisku Inzynier Jakości Materiałów, mam pytanie odnośnie warunków pracy,zarobków oraz proszę o streszczenie zakresu obowiązków tak jak jest to w rzeczywistości.

Czy Jabil ma ściśle ustalone godziny pracy?

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Accounts Receivable Specialist – Credit Collection (m/f/d)
Bruker Business Support Center Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. przygotowania inwestycji
Kaliszuk sp.j. Staff Partners

czy kursuje jakiś autobus do Jabila zGrudziądza albo jakiś busik

Tak, rusza spod intermarche, prywatna firma Merc BUS

@Gość

A w jakich godzinach kursuje

Laluś Ford
@gość

Mi się pracuje dobrze , trochę przydziobie i pokrzyczę na ludzi i jest git.

Szukam

Witam, jaki jest obecnie system pracy na produkcji w Jabilu?

Chciałabym napisać tak nie będę obwijać to w bawełnę praca w Jabilu jest na tyle do (usunięte przez administratora) co jest bardzo na nerwowych obrotach bo się każdy boi ochrzanu od liderki następnego dnia bądź od kordynatora, nie wspomnę o dawaniu swojej plakietki innym osobom które wychodzą palić gdzie to jest wzbronione mimo tyle razy to widziałam , ja akurat byłam na ubieraniu i było zbyt ciężko nie dość,że to jeszcze nie raz nie dawałam sobie rady to jeszcze bardziej mnie dręczyli i męczyli bym bardziej pracowała mimo ze czasami coś źle zrobiłam od razu darli się mimo ze widzieli napis uczę się , to jest śmieszne moim zdaniem jeśli się nie nadajesz niech cię przeniosą , osoby które pracują dłużej urządzają sobie plotki z każdym śmiechy i chichy bo ty musisz jako nowy pracownik pilnować a podfirma Adecco jest jakaś dziwna mimo możesz pracować Max do 18 miesięcy albo zwolnią cię po 3 miesiącach twierdząc,że się nie nadajesz . Nigdy więcej nie wracaj do tej pracy i Przemyśl czy chcesz wracać czy nie do tego pracujesz i wykonujesz polecenia ale jechanie na szmacie przez kilka dni to już przegięcie

Czesc, na jakie zarobki może liczyć inzynier procesu ???

@Kandydat

Młodszy inżynier ma ponad 6k brutto podstawy. Inżynier to ponad 7K brutto. Do tego premia 4 albo 6 %.

Lidia
@Testerowiec

Dzięki że napisałeś. A są dodatkowe benefity? Interesuje mnie pakiet prywatnej opieki lekarskiej. Przysługuje pracownikom czy nie?

@Lidia

Prywatną opiekę medyczną w pakiecie mają stanowiska kierownicze i liderskie. Reszta może wykupić za 25/37zł miesięcznie za indywidualny pakiet podstawowy/rozszeżony

@Testerowiec

A tak z ciekawości ile jest osób na stanowiskach kierowniczych a ile tych pozostałych? I czy coś jeszcze w ten sposób przysługuje tylko na tym wyższym?

Przeczytałem większość tutejszych opinii i trochę sprostuję. Generalnie nie polecam tego zakładu pracy. Dlaczego? Otóż dlatego że ten zakład absolutnie nie gwarantuje stałego zatrudnienia i jak tylko straci zamówienia to zaraz zaczną się zwolnienia. A to z prostej przyczyny: zakład jest tylko podwykonawcą i nie oferuje żadnego produktu pod własną marką. Dlatego też chodzi bardzo trafiony żart - "Zakład pracy tymczasowej". Kto parę lat mieszka w Kwidzynie lub w pobliżu pamięta ile osób potrafili dosłownie wyrzucić na bruk. Dodatkowo ogromna część pracujących tu ludzi jest zatrudniona przez agencje pracy i w umowach nie mają żadnych praw i mogą być zwolnieni z dnia na dzień, nie mają żadnego socjalu oraz 24 dni urlopu wypoczynkowego w roku a nie 26. Pracują na tych samych liniach co pracownicy Jabila, wykonują dokładnie te same czynności a są 2-gą kategorią człowieka można powiedzieć z Jabila ludzie, z agencji podludzie. Nie kojarzy się to najlepiej ale tak jest. I tak pewna część pracowników z Jabila odnosi się z wyższością do pracowników z agencji ale to zależy na kogo się trafi, nie wszyscy są źli. Dalej jak kończy się umowa w agencji wspaniałomyślnie możesz dostać nową umowę ale w drugiej agencji pracy (nie wiem czy nadal są dwie), bo w ten sposób w Polsce omija się prawo do maksymalnego zatrudnienia przez agencję u jednego zleceniodawcy. Jabil bezpośrednio zatrudnia tylko inżynierów i techników, ale czasami można mieć szczęście. Generalnie na linie to aktualnie przez Adecco. Dalej: nie liczcie na jakieś super zarobki bo na kwidzyńskim rynku pracy od niepamiętnych czasów istnieje niepisana zmowa zarobkowa pomiędzy największymi pracodawcami tzw lokalne warunki pracy i siedząc tutaj długo będziecie coraz bardziej w tyle z zarobkami od wielu innych regionów pracy. Przykład: dawniej do pracy w Kwidzynie jeździło dużo ludzi z Grudziądza, aktualnie w tych samych zawodach coraz więcej ludzi jeździ do Grudziądza. Po prostu Kwidzyn stanął w miejscu i mowa o dobrych zarobkach jest aktualnie tylko mitem. Wielu bardziej energicznych pracowników rzuciło już te prace. Kto trochę dłużej siedzi w Jabilu wie o czym mowa. Co do zarobków to szeregowi pracownicy mają od najniższej krajowej do trochę ponad 2 tys netto, ci co pracują kilka lat dłużej wyciągną ok 2,5 tys netto ale to zależy gdzie trafią. Tyle o pracownikach liniowych. Technicy mogą wyciągnąć ok 3,5 tys netto + jakieś ochłapy, ale i tak jest duża rotacja bo w Polsce można spokojnie znaleźć lepiej płatną pracę. Inżynierzy w tym zakładzie niemal noszeni są na rękach bo niewielu jest chętnych do pracy w Kwidzyńskim zaścianku. Dostaną te "zawrotne" 7-8 tys netto, ale wielu naprawdę kumatych szybko ucieka w Polskę bo tam dostają "naście". Dotyczy to szczególnie młodych i zdolnych, dobrze wyuczonych inżynierów którzy w tym zakładzie po prostu by się zmarnowało a ich potencjał został by wyrzucony w przysłowiowe błoto. Tyle o zarobkach. Produkcja to bardzo często jeden wielki chaos. Nowa wdrażana jest na wariata, a jak już się wdroży to często stanowiska na liniach są bezsensownie przestawiane a tylko dla tego że za tzw "innowacje" jeden czy drugi inżynier linii dostanie dodatkowe srebrniki a pracownicy na liniach klną jak z dobrze ustawionej linii powstaje coś mniej sensownego. Czasami jest to poprawienie ale najczęściej są to zupełnie bezsensowne ruchy. Wiele osób nawet nie wie że za te bezsensy niektórzy biorą całkiem fajne dodatkowe pieniądze. A na liniach wydziera się ludziom z gardła każdy grosz. Teraz ciekawostka. Czy wiecie że jak czasami uda się w kwidzyńskim Jabilu załatwić delegację do pracy wJabilu na Węgrzech to za taką samą pracę dostaje się znacznie lepsze wypłaty, bardziej zbliżone do europejskich? O co w tym wszystkim biega? Staliśmy się już lennem zachodnich korporacji? Zapewne tak. Niewolnik też dostawał jakieś wynagrodzenie by miał siły dalej pracować. Na koniec absolutnie wisienka na torcie. Kadry. W agencji jest interes i za każdą głowę agencja ma kasę. W procesie rekrutacji osoby rekrutujące są bardzo pomocne dla potencjalnego kandydata i proces przebiega bardzo sprawnie. Ale już rekrutacja bezpośrednio w Jabilu to totalny kosmos. Mimo że na gwałt potrzeba techników to każe się kandydatowi czekać miesiąc bo np jest sezon urlopowy a umówioną rozmowę potrafią w przeddzień przesunąć np o tydzień. Od lat jest to samo, jakby za bramą czekało 150 kandydatów na jedno miejsce. I nikt z tym od lat nic nie robi. Kadry cierpią na tzw przerost zatrudnienia i nie ma tam komu pracować. Pewna znajoma osoba z pobliża powiedziała: 50% do zwolnienia a efekt pracy będzie ten sam. Na koniec dodam że w Kwidzynie mieszkam ponad 40 lat i znam ten rynek pracy od podszewki. Wszystkie ciekawsze stanowiska idą po znajomości. W Jabilu mam wielu dobrych znajomych. I wierzcie mi: tu i w innych zakładach w Kwidzynie nie liczy się wiedza i doświadczenie tylko możliwe najniższa cena za jaką zgodzisz się pracować, chyba że na kluczowym stanowisku. Generalnie: NIE POLECAM!

Kwidzyniak
@Kandydat

Zgadzam się w 100 %. W końcu ktoś poświęcił czas i napisał prawdę. Niech Bóg Ci wynagrodzi. Szkoda, że rządzący nie wezmą się za agencje, bo to wyzysk pracy w Polsce. Dojdziesz to wieku emerytalnego a tam brak składek, bo pracował człowiek całe życie na umowę zlecenie.

Beata

Jest zgodna z prawda!

pracownik jbl
@Kandydat

Wszystko w punkt. lepiej bym nie opsial po paru latach pracy w jbl.

Krystyna
@Kandydat

Kwidzynianin napisał cała prawdę o jabil.to są realia i nic się nie zmienia a szkoda.ludzi powinno się traktować jednakowo bo robią razem na tych samych liniach.ktos kto wymyślił ten system to ma coś z głową.na święta jedni dostają inni tylko oblizują się i to jest poniżające bo normy wykonują razem wszyscy bez wyjątku.!!!zmieńcie coś!

Sosna

Zaklad, w ktorym łamane jest prawo pracy i człowieka. Moj brat leczy się na depresje, w związku z tym przbywal na zwolnieniach lekarskich, wrocił do pracy to przełożona nadal wyżywała sie na nim przez co jego stan psychiczny jeszcze sie pogorszył, oststnio wrócil do pracy to dostal dyscyplinarne zwolnienie, za nieobecności w pracy, praca przez Adecco

Jacek
@Sosna

Choroba była nie mile widziana? A co do firmy to ciekaw jestem, jak na takie zachowanie przełożonej brata zareagowałby właściciel, on o całej sytuacji wie? Jak reakcja?

Jak wygląda sprawa grafiku w Jabil. Czy pracodawca idzie na rękę?

Rtu

Nie ma takiej możliwości

nick

Kobieta siedziała w maseczce na rozmowie zdalnej na Teams albo Skype :p Dlaczego akurat Pani wybrała Naszą firmę? A po co idziemy do pracy...? Mam negatywne odczucia po rozmowie. Szukają 100 lat Planisty koordynatora, a zarobki śmieszne, a wręcz żałosne. Nie proponują pracy zdalnej więc gorzej być nie mogło. Nie polecam.

Zaciekawiona
@nick

Witam serdecznie czy mogłabym się coś więcej dowiedzieć o rekrutacji na to stanowisko?? Dlaczego tak długo szukają kogoś do pracy na tym stanowisku??

@Zaciekawiona

Też ciekawa byłam, tyle że widząc poprzednie komentarze zaczęłam nabierać wątpliwości... Myślisz, że to tylko hejt?

Widziałem b często ogłoszenie na stanowisko inżynier jakości. Wie ktoś może czym to jest spowodowane ? Duża rotacja czy rozwój działu jakości ? Pozdrawiam

Pracownik jabila
@Zainteresowany

Hej, myśle ze ogromna rotacja jaka panuje. Praca po 8 h dziennie nie wystarcza, 12 to taka norma plus robotę bierzesz do domu. Zawsze mało… pracy jest jak na trzy etaty a musi to przerobić jedna osoba.. Nie polecam.

Artur
@Pracownik jabila

Hej! Zgadzam się całkowicie, pracowałem w dziale Planowania- nie polecam bardzo! Masa stresu i masa pracy. Team leaderzy zorientowani tylko na słupki i wyniki, nie obchodzi ich nic poza tym, człowiek się nie liczy. Pracowałem krótko, na szczęscie szybko się zorientowałem jak wygląda sytuacja. W trakcie pracy nie było czasu nawet zjeść obiadu, a tłumaczone to było tym, że "niektore dni tak właśnie wygladaja, ale inne są spoko". Nieprawda, nie są i nie bedą. Urlopu wziac nie mozesz, bo ktos musi cie zastąpić, jesli ktoś jest chory - musisz go zastąpić. Nie polecam, nie polecam i nie polecam. Chyba, że ktoś lubi stres :)

BLEEEE
@Artur

Człowiek się nie liczy jak pisze poprzednik tylko słupki i wydajność .

Boshe
@Pracownik jabila

Czlwieku nie wiesz co piszesz, sa xzialy gdzie jest ludzka atmosfera I fajnie się pracuje.

@Boshe

Ta? A które? I jaki dział tu jest najgorszy pod względem właśnie atmosfery?

Co sądzicie o pracy jako koordynator dostaw? Widziałem, ze maja ciagle to stanowisko. Tak słabo płaca czy nikt nie chce przyjść do Kwidzyna? Napiszcie coś więcej o tym dziale

nikt

a kto tam szczerze pójdzie? Nikt!

@nikt

No jak niby nikt? Gdyby serio nikt to firma by sobie nie działała, a działa chyba normalnie, więc to jednak jakiś dowód? ;p

Proces

W Jabilu pracowałem prawie rok jako młodszy inżynier, firma przyjmuję ludzi na takie stanowiska bez doświadczenia i wszystkiego uczy. Trzeba włożyć sporo pracy, żeby zacząć łapać, ale po czasie proces jest w miarę zrozumiały. Atmosfera w zespole panowała bardzo dobra, każdemu takiej życzę. Zarobki w porządku jak na start, jednak jeśli chodzi o podwyżkę to faktycznie trzeba pokazać, ze się na nią zasługuję. Firmę polecam jako pierwszy wybór dla świeżo upieczonych studentów, którzy chcą zacząć przygodę z przedsiębiorstwem produkcyjnym. Czasem jest dużo na głowie, ale to taka specyfika pracy.

Jak się pracuje z ludźmi z Jabil?

Z relacji moich dobrych znajomych: to zależy na kogo trafisz. Można trafić na super fajnych ludzi albo wpaść w przysłowiowy kibel i szybko nerwowo się wypalić do łykania psychotropów włącznie. Ale generalnie ten zakład jest bez przyszłości i nie polecam tam pracować. W innym poście wyjaśniłem szczegółowo o co chodzi. Przy okazji pozdrawiam pewnego śmiesznego szefa pewnego działu. W moim przypadku narobiono przy rekrutacji na technika takiej otoczki jak bym miał tam zarobić grube tysiące a moje oczekiwania minęły się z ostateczną ofertą o dobre 1500 zł netto. Mam 20 lat doświadczenia ale ostatecznie przyjęto człowieka po szkole bez doświadczenia do tzw przyuczenia ale za to za dużo niższe uposażenie. Kadry chciały mi dać oczekiwane uposażenie ale mieszny dzef działu stwierdził że nie przewiduje zwiększenia uposażenia ma tym stanowisku. Mimo zaproszenia mnie przez kadry już do podpisania umowy odmówiłem z oczywistych względów. I jak to już u Polakow bywa nie ze swojego płaci ale zarobić godnie nie da. Chociaż słyszałem plotkę że szefowie działów za oszczędności dostają grube premie i zapewne o taką oszczędność w moim przyadków chodziło. Chociaż to tylko płotka to sprawdziła się teza że nie liczy się wiedza i doświadczenie ale znajomości i możliwie niska cena za jaką zgodzisz się pracować Nigdy więcej korporacji.

Detektyw

Firma daje ogromne możliwości rozwoju ale tym ludziom, którzy tego chcą!

Jb

Umowa przez jabil tylko po znajomości.

Doritta
@Jb

Witam i nie zgadzam się z tym, że umowa tylko po znajomości. Owszem dużo pracujących tam osób z tego co wiem dostało umowę po znajomości, ale nie wszyscy. Ja nikogo tam zanim pracę zaczęłam nie znałam , poprostu wysłałam swoje CV na ich ogłoszenie o pracę i mialam rozmowę kwalifikacyjną i pracę dostałam. Pozdrawiam.

Jabil20215

Moze kilka osob naprawde sie znajdzie ktora sa OK. Ale wiekszosc to Stara Brygada ktora dostala stanowiska po znajomosciach. No blagam Mr. (usunięte przez administratora)przeciez tylko chodzi na Kaki, nic madrego nie powie tylko tlen zabiera, tak samo jak Mr. (usunięte przez administratora), tylko on dodatkowo ślini sie na mlode inżynierki i panie na montazu.

Kogut

Przepracowalem w Jabilu 10 lat i bardzo milo wspominam ta prace.Praca dosyc spokojna pozatym poznalem tam mase fajnych ludzi .Prace zmienilem bo trafila mi sie okazja na lepiej platna ale prace w Jabilu wspominam bardzo milo.

Zostaw merytoryczną opinię o Jabil - Kwidzyn

• Jak się pracuje w Jabil?

Zobacz opinie na temat firmy Jabil tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Jabil?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 2 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Jabil?

Kandydaci do pracy w Jabil napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Jabil