MAN Trucks Sp. z o.o.

Opinie o MAN Trucks Sp. z o.o.

ŁUKASZ

Witam proszę o konkretna informację o zarobkach: 1. Podstawa - 2. Premia/dodatek - Jak wygląda premiowanie? Proszę o jasną konretną odpowiedź bez mydlenia oczu w stylu "zarobki od 5tys zł"

Mikko
@ŁUKASZ

4300 brutto na umowie , na rękę z premia dostaniesz 3600 i nic więcej, nie wiem skąd te 5 tysięcy biorą ale nie jest to prawda, z nadgodzinami można dojść do 4600 na rękę , praca zła nie jest, średnio po 8 miesiącach dają umowę pod Manem

elo
@Mikko

4.300 brutto daje 3.100 na rękę, do tego całego "zarobki 5 tyś" wliczają pewnie premię z która jak sam mówisz wychodzi się 3.600 na rękę czyli właśnie te 5.000 brutto

elo
@Mikko

na jakiej zasadzie przydzielana jest ta premia? To jest procentowo czy po prostu kwota? Dostaje się ją zawsze czy można dostać gołe 4.300 brutto (3.100 netto)? Jak są płatne nadgodziny? Soboty tylko czy w tygodniu też?

@Mikko

Kolego ile trzeba mieć nadgodzin żeby zarobić te 4600 na rękę? I jak wygląda temat z nadgodzinami są to soboty czy zostaje się dłużej, np można robić 9 h codzień, jak to ogólnie wygląda. Idę na rozmowę kwalifikacyjną, pracy się nie boję, mieszkam niestety kawał drogi od mana i za te 3600 średnio mi się opłaci jeździć.

Bartek

Dzień dobry. Mam pytanie czy jeździ ktoś może z krakowa okolice mistrzejowic z kim można by było się zabierać? Za odpowiednią kasę oczywiście.

Manniedlamnie

Po tygodniu pracy stwierdzam jedno . Panowie i Panie to nie jest zakład pracy tylko o...z pracy. To co się tu dzieję przeszło moje najśmielsze oczekiwania i wyobrażenia o tym miejscu. Czasu brak na potrzeby fizjologiczne a wody się można napić tylko w przerwie od taki szacunek do pracowników ma ten wspaniały legendarny zakład . Niestety czas na mnie z tego miejsca. A cóż zakład prędzej czy później czeka góra lodowa z którą chyba się zderzy a pracownicy szalupami będą odpływać wsiną w dal. Ja odchodzę żegnam.

@Manniedlamnie

Dzień dobry, Każdy ma prawo do własnej opinii. Również i Pan. A czytając Pana słowa, sugeruję zając się zawodowo pisaniem:-). Metafora o górze lodowej i szalupach - bezcenna. Nieprawdą jest jednak stwierdzenie, że nie ma czasu na toaletę i napicie się wody, która znajduje się w dystrybutorach, niemalże pod ręką. W naszym zakładzie pracują również kobiety i dają radę. AHOJ! Dział HR

Manniedlamnie
@MAN Trucks Sp. z o.o.

Drogi dziale HR ,jak jest na linii produkcyjnej ,wiedzą pracownicy którzy tam pracują ,a nie dział HR który raczej zajmuję się czymś innym w tej firmie więc w tej kwestii proszę raczej nie zabierać głosu a opinię zostawić pracownikowi. Prawdą jest jednak, że nie ma tak naprawdę już na nic czasu na linii produkcyjnej i to jest fakt ... A dział HR jak nie wierzy to proszę spróbować na obojętnie na jakim dziale. Ahoj!!

Były na szczęście pracownik.
@Manniedlamnie

A potem, mimo tego że człowiek się starał zwolnią Cie jak psa z dnia na dzien

Sagub
@Manniedlamnie

Już jakiś czas temu dział HR zapraszał mnie na rozmowę wychowawczą gdy pisałem, że nie ma kiedy iść do toalety, teraz ja zapraszam dział HR, żeby zobaczył co dzieje się na dziale 210, Wy tam za szkłem nie macie pojęcia co my produkujemy, nie macie pojęcia jak wygląda nasza praca, Wasz stary "szef" działu nakłada Wam obowiązki i Wy je wykonujecie, nowy prezes (usunięte przez administratora) bo ma dużo dziwnych pomysłów, jak chociażby ten z pracą po 9h. Nie wspomnę już o pracy na nocną zmianę....

xyz
@MAN Trucks Sp. z o.o.

Widze ze reprezentant MANa na goworku wali scieme niczym czas taktu na legato:):) Kazdy kto robi wie jak jest a nowy jak przyjdzie to zobaczy....i pewnie szybko sie zwolni :)

Były na szczęście pracownik.
@xyz

Z taką rotacja jak mają to wystartuje ta 3 zmiana że fest. Czarują w manpower, masz robic wolno, najważniejsze bezpieczeństwo, a potem przy pierwszym wypadku, czemu tak wolno:) ta firma ma bardzo dziwne priorytety i jeszcze dziwniej poukładany system pracy. Jesteś sam, nie licz na jakąkolwiek pomoc, zwłaszcza na logistyce która ledwo wyrabia, a właściwie nie wyrabia

SMERF

MAN - MARNOŚĆ, ALUZJA, NEPOTYZM

Dramat młode kobiety nie mające bladego pojęcia jak prowadzić rekrutację 1- po przyjściu 20 minut wcześniej pukam i się pytam czy można i że byłem na daną godzinę umówiony a panie mówią że ktoś jest przedemna i muszę czekać ( tej osoby co miała być przedemna nie było wcale ) I tylko słychać było śmianie i gadanie ( i popijanie kaweczki ) 2- po ok 30-40 minutach raczyła wyjść do mnie I zaprosiła na test żeby złożyć zawór ( trochę mnie to rozbawiło ) no ale dobra Pierwszy raz coś takiego człowiek składał no ale jakoś to poszło jedna mała pomyłka przez stres i nerwy Po zakończonym teście były rozmowy rozmowa tragedia Wypytywanie o wszystko - dlaczego zmiana pracy - dlaczego się zwolniłem z poprzedniej pracy - co bym zrobił jak bym zobaczył pracownika/kolege/znajomego pod wpływem alkoholu - czy mam plany wyjechać za granicę I dużo innych bez sensownych pytań Wszystko trwało ok 2 godziny Po wszystkim miałem czekać na wiadomość Byłem przed świętami Wiadomość dostałem 16 stycznia że pozytywnie rekrutacja przeszła i że muszę czekać bo została wydłużona Mamy 23 marca Dalej bez informacji śmiech na sali

Zmieńcie system

TOM

Dzień dobry, mam pytanie do biura HK firmy MAN. Chciałbym się dowiedzieć, czy pracownik biurowy, byłby w stanie się odnaleźć w pracy "na produkcji" w firmie MAN. Chciałbym nadmienić, że pracy fizycznej się nie boję, czy będzie się mi ciężko przestawić?, czy mam szansę w rekrutacji? Pozdrawiam

Czas leci a MAN bez zmian

Nie polecam. 40 latki handlowcy boją się o swoje stoliki.

Michal

Czy jest szansa przejść z zatrudnienia pracownika tymczasowego na stałe do Mana ? Czy wtedy również są takie przerwy w pracy ?

@Michal

Dzień dobry, w obecnym czasie systematycznie przejmujemy pracowników z firmy Manpower do firmy MAN. Sytuacja jest dość dynamiczna i trudno powiedzieć, jak długo to potrwa. z uszanowaniem, Dział HR

@MAN Trucks Sp. z o.o.

żytkownicy czekają na odpowiedź 21 dni. Chciałem jeszcze zapytać z czym wiąże się przejście bezpośrednio do Mana ? Większe pieniądze , lepsze dodatki czy tylko płatne przestoje ? Czy w Manie jest jakiś fundusz emerytalny ?

@Michal

Dzień dobry, "Ale w miarę czekania przestaje się już czekać." Autor: Albert Camus, Dżuma Żyjemy w takiej rzeczywistości, że pracownicy mają możliwość wyboru. Niektórzy wolą pracować dorywczo, bez długich umów, aby mieć możliwość podejmowania bardziej swobodnych decyzji, niektórzy natomiast preferują większą stabilizację. W związku z tym trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie. Pracownicy MAN wraz ze wzrostem umiejętności i stażu pracy mają możliwości uzyskania podwyżek. Dajemy również możliwości rozwoju, awansu, wspieramy finansowo samokształcenie pracowników, oferujemy program zniżek na zakup samochodów marek VW, Skoda i Seat. Nie do końca rozumiem, co ma Pan na myśli poprzez "przerwy w pracy"? Mamy tzw. korytarze urlopowe, ale nasi pracownicy są wówczas zatrudnieni i otrzymują wynagrodzenie. Jeśli chodzi o fundusz emerytalny to oczywiście uczestniczymy w PPK, gdzie wspieramy pracowników dofinasowaniem od pracodawcy. z pozdrowieniami, Dział HR

@MAN Trucks Sp. z o.o.

Przerwy w pracy miałem na myśli przestoje oczywiście. Jeśli chodzi o te podwyżki to czy przechodząc do mana dostaje się automatycznie podwyżkę czy zaczyna się od tego samego pułapu co agencja? Możliwości zawsze w każdej firmie jest wiele ale czasem z tego niewiele wynika

Szczęśliwy Szafirowy 38

E tam gadacie Fajna praca dla mnie Super trochę ruchu nie zaszkodzi nie kazdy sie nadaje Pozdrawiam

@Szczęśliwy Szafirowy 38

:-)

Roek

Nie polecam tej firmy . Kadra kierownicza porażka większość z nich niema pojęcia o pracy ( małolaty )

Adrian 2

Chciałem się dowiedzieć jak wygląda prace jako magazynier w firmie oraz jakie jest wynagrodzenie miesięczne

korpo ludzi

Witam, Nie polecam pracy w firmie MAN Trucks Sp.z o.o. Brak szacunku do pracownika. Obgadywanie za plecami. Brak poszanowania. Teraz z chęcią po wyciągnięciu wniosków z moich błędów jak dawałem/dawałem się poniżaj, to na ulicy jak spotkam te osoby to z chęcią prosto w twarz powiem co o tym ludziach sądzę. Mówię to z własnego doświadczenia w pracy biurowej po ponad 1 roku stażu.

Michal

Jak to jest z tymi okresami postojowymi ? Ile one trwają ?

@Michal

Dzień dobry, spieszymy poinformować, że wszyscy ubiegający się o pracę w agencji pracy tymczasowej Manpower są informowani o tym, że co roku przez około 3 tygodnie, zazwyczaj w sierpniu, jest planowana przerwa technologiczna. Okres, w którym nie zatrudniamy pracowników tymczasowych to również koniec roku, mniej więcej, od Świąt Bożego Narodzenia aż do Trzech Króli. Nie jest to tajemnicą i kandydaci są o tym informowani zarówno przez agencję jak i MAN. pozdrowienia dział HR

@MAN Trucks Sp. z o.o.

Jestem ciekaw czy w najbliższym czasie w firmie na linii będzie praca na trzy zmiany? Takie dochodzą mnie słuchy od osób tam pracujących. Jeśli tak to od kiedy mają być nocne zmiany na produkcji, nie naprawach.

@zainteresowany podobno od maja maja być 3 zmiany

@Santi

Czekam na odpowiedź od MAN, coś cicho siedzą.

LeonZawodowiec
@zainteresowany

Niemożliwe, że od maja 3 zmiany, Man to rzetelna i uczciwa firma na pewno dali by kilka miesięcy wcześniej informacje o planowaniu 3 zmiany pracownikom oficjalnie a nie z plotek , każdy by się mogł przygotować ,ewentualnie odejść z firmy, bo nie każdemu to będzie odpowiadać a nie postawi przed faktem dokonanym. Tak by nie zrobili ...mam nadzieję.

Capo di tutti capi
@LeonZawodowiec

Od maja nie. W tym roku tak.

wolf spider
@LeonZawodowiec

Aleś pojechał z tą rzetelnością. Informują kilka dni wcześniej, nie miesięcy. Jedyną rzecz którą nagłaśniali to ten niewypał geo stacja, która zostanie zlikwidowana. Masz przykład 2019 gdzie tymczasowi mieli pracować do grudnia, a drugą zmianę zlikwidowali w październiku z zaskoczenia.

@MAN Trucks Sp. z o.o.

Firma podobno rzetelna, a tu dalej brak odpowiedzi w kwestii trzech zmian. Jak mam do tego podejść? Jeśli do każdej sytuacji firma tak podchodzi, to dziękuję za pracę w takiej instytucji.

@Michal

Dzień dobry, okresy planowanych przerw w naszej firmie to zazwyczaj 3 tygodnie w sierpniu oraz okres po Świętach Bożego Narodzenia do Trzech Króli. Z uszanowaniem, Dział HR

daro92
@zainteresowany

Firma MAN jest aktualnie w wirze zdarzeń restrukturyzacji przez ,które nie może określić kiedy to nastąpi. Jedno jest pewne -> Zakład w najbliższych miesiącach i latach będzie przechodził transformację po której będzie jednym z największych zakładów w Europie produkujących pojazdy ciężarowe. Nie będę zdradzał szczegółów , w nadchodzących tygodniach dostaniecie zapewne odpowiedzi z działu HR. Trochę cierpliwości !

@LeonZawodowiec

Dzień dobry, Nasza firma ma nadzieję na wzrost produkcji i w przyszłości uruchomienie 3 zmiany. Patrząc od strony biznesu to naturalne, że zakład chce się rozrastać, produkować więcej i generować zyski. Rozumiemy, że praca w trybie nocnym to zmiana w życiu każdego pracownika. Zapewniam Państwa, że nasi pracownicy są informowani o ważnych decyzjach tak szybko jak tylko możliwe. Pracownicy naszej firmy w środę 21.04.2021 zostali poinformowani o przyszłości firmy. Kiedy nadejdzie odpowiednia chwila dowiedzą się o tym oficjalnie też inne osoby. Z pozdrowieniami, Dział HR

Santi

Witam. Praca w MAN szczerze nie jest łatwo,praca bardzo ciężka .Na linii brakuje ludzi jest obciążenie ponad 100% I nikt tego problemu nie rozwiązuje produkcja ma iść. Ludzie po 2 dniach pracy nie mają siły dlatego coraz więcej osób się zwalnia lub ucieka na L4 żeby odpocząć. Kierownictwo obudźcie się!!

@Santi

Dzień dobry, odpowiemy faktami: obecnie mamy zatrudnionych w MAN Trucks ponad 600 osób - w tym miesiącu wypowiedzenie złożyła 1 osoba. Przestrzegamy wszelkich norm kodeksu pracy oraz zasad BHP, normy dźwigania, przerwy itp. Każde stanowisko jest opisane pod względem wysiłku energetycznego i oceny ryzyka. Pracownicy na stanowiskach, na których występuje przekroczenie efektywnego wysiłku energetycznego, otrzymują posiłki regeneracyjne. Pracowników przy trudniejszych czynnościach wspomagają suwnice czy manipulatory. Stanowiska różnią się miedzy sobą - występują stanowiska trudniejsze i lżejsze. Pracownicy, w związku z tym są rotowani i pracują na różnych stanowiskach, aby obciążenie było w miarę równomierne i by uniknąć monotonii. Nikt nie wykonuje pracy, która byłaby niedozwolona polskim prawem czy przepisami bezpieczeństwa. Należy zauważyć, że praca na linii jest pracą fizyczną, której towarzyszy wysiłek. Jeśli danemu pracownikowi nasze warunki nie odpowiadają to nikogo na siłę nie trzymamy. I kolejny temat poruszony przez Panią/Pana SANTI. Jeśli ktoś wykorzystuje zwolnienie lekarskie w celach niezgodnych z przeznaczeniem narusza podstawowe obowiązki pracownicze. z uszanowaniem Dział HR

GoskaK

Czy zatrudniacie na produkcji kobiety (była operatorka na maszynach)

daro92
@GoskaK

Tak są zatrudniane ,ale to bardziej jeśli chodzi o podmontaże aniżeli na linie produkcyjną.

@GoskaK

Dzień dobry, tak, mamy kilka pań na produkcji. Można składać CV i jeśli tylko są wakaty zapraszamy panie na rozmowy kwalifikacyjne. Chcielibyśmy, aby liczba kobiet na produkcji powiększyła się i będziemy do tego sukcesywnie zmierzać. Jesteśmy natomiast związani prawem pracy i obostrzeniami związanymi z płcią typu dźwiganie itp. z uszanowaniem, Dział HR

Jakub

Czy jako absolwent LO mogę znaleźć u państwa w firmie prace? Zainteresowało mnie stanowisko w logistyce np. kompletowanie części pod zabudowę ciężarówki itd. ? Pozdrawiam

Erika

Chciałbym dodać merytoryczną odpowiedź, jednak komentarze umieszczane na tym profilu są skutecznie "moderowane". Jak pracownik tej firmy nie jestem w stanie wyrazić swojej opinii na tym portalu. Z racji zaistniałej sytuacji, jestem zmuszony wystawić negatywny komentarz. Jest kolejny przykład na arogancje i hipokryzję opisywanych tutaj WARTOści. Przestrzegam zatem przed traktowaniem treści publikowanych tutaj przekrojowe. Nawet stare posty zostały częściowo usunięte lub ocenzurowane. Jest to kolejny przykład "szacunku" o którym tak głośno trąbią wszem i wobec. Gratuluje pracownikom działu odpowiadającego za cenzurę za zaangażowanie. Z wyrazami pogardy Erika

@Erika

Dzień dobry, Zapraszam na rozmowę do działu personalnego w celu wyjaśnienia wątpliwości. Moderowane czy usuwane są np. komentarze obelżywe, zawierające wulgaryzmy, w których brakuje szacunku do innych, kiedy ktoś narusza dobra osobiste, komentarze niemerytorycznie. Jest to zgodne z regulaminem portalu, na którym Pani/Pan umieszcza wypowiedzi. z wyrazami szacunku, Dział HR

Korpo ludzik były

Były pracownik/pracownika

Witam, Nie polecam pracy w firmie MAN Trucks Sp.z o.o. Brak szacunku do pracownika. (usunięte przez administratora). Obgadywanie za plecami. Brak poszanowania. Teraz z chęcią po wyciągnięciu wniosków z moich błędów jak dawałem/dawałem się poniżaj, to na ulicy jak spotkam te osoby to z chęcią prosto w twarz powiem co o tym ludziach sądzę. Mówię to z własnego doświadczenia w pracy biurowej po ponad 1 roku stażu.

Ponoć od maja.

Zostaw merytoryczną opinię o MAN Trucks Sp. z o.o. - Niepołomice

• Jak się pracuje w MAN Trucks Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MAN Trucks Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 803.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MAN Trucks Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 446, z czego 55 to opinie pozytywne, 155 to opinie negatywne, a 236 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MAN Trucks Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w MAN Trucks Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MAN Trucks Sp. z o.o.