Opinie o STOLZLE w Częstochowa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy STOLZLE. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie STOLZLE o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja szkła gospodarczego, płaskiego, włókien szklanych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o STOLZLE w Częstochowa

Petr

No witam was smieszne ludki. Jak ja to czytam to mnie pusty smiech ogarnia. Pracowałem w tym burdlu 5 lat temu i na szczęście mi podziekowano.Myslę ,ze spotkam Stolice Mądrości z Jarosławia i uściskam go serdecznie ,że doszedłem do pieniędzy bo mnie wywyalili.Pamietam jeszcze czasy pracy w Stolzle sprzed 7-8 lat,szacunek do ludzi wśród starszych pracowników był cudowny,ale chamstwo zaczęło się powoli już wtedy panować.Znałem kilku starszych operatorów i specjalistów,którzy bardzo ciężko przypłacili zdrowiem pracę w tym syfie.Myslę ,ze wdychanie gotującego się oleju,smaru,przekroczone normy hałasu i udary cieplne do 70-80 stopni są bardzo zdrowe dla Was żuczki kochane.Myślę,ze zacznie wam to wychodzić po jakiś 10-15 tury.Chorób nie muszę cytować,bo łatwo się domyśleć.Ciekaw jestem ,który z was wtedy będzie pod niebiosa chwalil te cudowne 3-4 tyś. A jeśli chodzi o zostanie operatorem to co najlepsi z was mogą być dobrzy po min.2 latach,reszcie niestety 3 braknie a i tak nie będziecie znali wszystkich sztucek z automatami,bo można z nimi cuda robić.Ale cóż nikt wam tego nie powie ,ponieważ tego nie znają Specjaliści i nie mają interesu te "wiejskie chłoptasie".Proponuje Wam przejechać się do hut grupy do Austrii,Anglii ,czy Czech zobaczycie jak wygląda cywilizowana praca(ale nikt was tam nie wysle bo jeszcze byście zastrajkowali i Najjasniejszy nie dostałby tej gigantycznej rocznej premii w OJRO).Jak macie pojęcie to wyjeżdżajcie do hut szkla do Europy,fajne warunki pracy i kasa.No cóz proponuje powoli Ukraców brać bo będą tyrać za 5zł na godzinę,ale jak znam tych ludzi to pa paru tygodniach lub miesiąch uciekną.Wieć pozostaje podniesienie ludziom kasy bo nie będzie komu tych ton przerzucać na zimnym końcu.A swoją drogą czy normalne jest ze właściciel SGP był byłym szefem kontroli jakiości w STO?Sami sobie ludzie odpowiedzcie jaką tam karierę możecie zrobić. GUD LAK ,robic robić robic

bottero

Ale "operrator" lubi specjalistów bo to pewnie jeden z ziomali.

Pracus

Dzien Pierwszy ....zobaczymy jak bedzie :)

franek
@Pracus

dzien pierwszy na jakim dziale?

Operatorro

Przecież jak ci tak źle w tej pracy to po co tam jeszcze robisz? Zwolnij się idź do dych wszystkich lepszych firm jakie są w mieście i zarabiaj tyle co bracia, lub więcej. A po drugie to oni nie kradną nikomu tylko tyle dostali na głowie więc co cię to interesuje?

G-100
@Operatorro

Rzeczywiście kolega miał racje,takich jak ty w tym zakładzie jest mnogo.Reasumując to porównując prace operatora i specjalisty to te zarobki operatora są smieszne,bo jak nie ma specjalisty na sobote i niedziele to operator musi radzić sobie sam,więc za co mają te pieniądze specjaliści ZA PODPIERDALANIE OPERATORA,BLOKOWANIE KOMPA I SIEDZENIE W KANCIAPIE I NAJLEPSZE "ZRÓB TO I TAMTO!!!!!!!!!!!!!!" NAJLEPSZE TEKSTY NASZYCH SPECJALISTÓW.Zobacz na ile % idzie teraz automat 2D,a na ile szedł rok temu. TAKICH MAMY SPECJALISTÓW PODKRĘCAĆ AUTOMATY!!!!!!!!!! ŻENADA.

Drukarz

Klasyczna rozmowa nic trudnego.

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
logo firmy Młodszy operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
operratorro

A ja tam pracuje już od ponad dwóch lat i nie narzekam , jak ktoś lewus i obibok nastawiony na nieróbstwo to nawet za ciecia mu będzie źle. Zarobki rzeczywiście na automatach nie są powalające szczególnie na poczatku kariery, ale później nie jest źle, a z roku na rok po podwyżkach jest ok. Jeśli chodzi o specjalistów to bracia bliźniacy są wporzo, zawsze pomogą i wytłumaczą, nie spotkałem się tam z nikim ze specjalistów co byli by chamscy i nie chcieli pomóc, a najlepszy z najlepszych to chyba Zbyszek D, pomysły nie z tej ziemi , i zawsze wyciągnie maszynę na prostą. Praca ciężka , w gorącu, ale jak jest się spoko gościem to koledzy zawsze pomogą.

GLASMOLLD 9
@operratorro

To chyba z Ciebie niezły GIMBAZA(jeśli wiesz co to znaczy!!!!) a te 4 tys. za taką prace to rzeczywiście rewelacja,cienko się liczysz Operatorze.A jak tam pracujesz 2 lata to mało jeszcze wiesz,chyba że plecy twojego kolegi wszystko zasłaniają i nic już nie widzisz.Takich ja Ty to tam potrzeba,spytaj starszych kolegów ile zarabiają bracia M, to może się obudzisz (o ile Ci powiedzą prawdę),pochwal się jeszcze jak tam twój słuch??? bo z roku na rok każdy ma coraz gorszy,ale Ty pewnie ze swoimi 3.5 tys BRUTTO ,masz pewnie rewelacyjny.

Produkcja

Nie nazywajmy tego wynagrodzeniem,to jest śmiech aby za taką prace (automaty) płacić takie pieniądze, w Austri też zarabiają 4 tys. ,ale EURO!!!!!!!!!!!!! i automaty idą prawie o połowe wolniej,a operator siedzi prawie cały czas w klimatyzowanym pomieszczeniu i wychodzi praktycznie tylko na smarowanie,a nie jak u nas wiecznie coś się dzieje.A jeśli chodzi o rozwój ,to trzeba być dobrym przydupasem,albo mieć konkret plecy.Szukam czegoś nowego bo nie mam jeszcze 40-stki ,a już mi zdrowie szwankuje,szkoda życia na taką tyrke.POWODZENIA!!!!!

pracujesz tam?

Emi

Tak na dekoracji będziesz mieć rozwój zawodowy hehe Zapraszamy to sama Pani zobaczy. Zgadzam się z przedmówcami 1.5 dnia wolnego po 7 dniach pracy to masakra. Bardzo ciężka praca. Tempo szalone ,a z pensją szału nie ma na dekoracji. Na produkcji wynagrodzenie i dodatki są wyższe.

Franek

Ciężko jest ale jak ktoś chce albo musi pracować to będzie pracował.

Franek

Na dekoracji są przyjęcia zapraszamy na 7 dni pracy zajebisty system 1,5 wolnego i znowu ale będzie odbiórka którą ci zabiorą jak sobie zaplanujesz bo inny wdupowłaz wezmie sobie wolne i ktoś musi (usunięte przez administratora)

4 brygady

to zapraszamy 7 dni pracy i półtora dnia wolnego, a potem znowu 7 dni,brakuje chętnych ZAPRASZAMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zniesmaczony

a zapomniałem dodać ,ze ta laska sie nie skarzy i sumiennie prace wykonuje ale kiedyś powiedziała ,ze ona inaczej swoich podwładnych traktowała z szacunkiem i stosownie do wieku. Produkcja produkcja i zachrzaniać trzeba ale z Sgp to praca bez przyszłości kiedyś jakaś czerwona z huty powiedziała ,że żal jej nas bo na hutę i tak się nie dostaniemy jak pleców nie ma a Kisielek sobie rządzi (pieprzony majster z Turowa nie pamięta jak wól cielęciem był) Ja wołam o szacunek każdy miał swój pierwszy raz kiedyś. Czerwone podkoszulki nas i wdrażajcie w arkana swojej pracy a nie rządzcie i wydzierajcie sie wszyscy jesteśmy ludzmi i tez chcemy się nauczyć

zniesmaczony

Pracuje od kilku m-cy i mam zamiar zrezygnować panują tam jakieś nieludzkie zwyczaje nie ma szacunku do nikogo nie liczą się z nikim i niczym pracuje tam wiele osób wykształconych wiem ,ze ostatnio jakaś dziewczyna dołączyła z tytułem magistra prawa na produkcji zachrzania ponoć to jej pierwsza praca fizyczna przez 11 lat na stanowisku kierownikiem byla 200 ludzi pod sobą miąła

Lena

A na dekoracji jest gorąco ponieważ okna się nie otwierają oraz jest problem z wyciągiem powietrza z hali. Tempo pracy szalone. Nastawienie na ilość. Płaca nieadekwatna do wykonywanej pracy.

bottero

kolego jak nie masz TZW.(PLECÓW),to najwyżej będziesz wyciągać flaki z automatu którego co nie którzy ""specjaliści"" nie potrafią ustawić,ale tak to jest jak się ma plecy,a szczególnie bracia bliżniacy (operatorzy wiedzą o kogo chodzi,szczególnie jeden z nich niezły cwaniaczek)

kierownik

To ja sobie pozwolę nie zgodzić się z przedmówcą. Sam zrezygnowałem z pracy po krótkim czasie, mimo że zaproponowano mi stanowisko kierownika. Wcześniej zajmowałem się organizowaniem pracy ludzi przy dużo większych inwestycjach, kontraktach i obsadzie kadrowej ( w innych firmach - więc mam porównanie). Po pierwsze - brak organizacji pracy. Kierownicy donoszą jeden na drugiego (to sposób na wypromowanie się) , zamiast starać się rozwiązać problemy i tak zorganizować pracę aby naprawdę ciężko pracujący na produkcji ludzie wiedzieli co i jak robić. Moim zdaniem kierownicy nie rozumieją że ich zadaniem jest takie zorganizowanie pracy, aby pracownik nie musiał improwizować, tylko działał zgodnie z utartymi procedurami i bez zbędnego pośpiechu wynikającego z bałaganu powodowanego brakiem planowania. Nadzór też nie jest bez winy. Widziałem jak decyzje nadzoru spływające do kierownictwa zmieniały się pięć razy w ciągu zmiany i za każdym razem przerzucano ludzi z miejsca na miejsce co tylko potęgowało chaos. Po drugie - byłem wielokrotnie świadkiem poniżania pracowników i to raczej standard niż wypadek (na zmianie na której pracowałem) i ku mojemu zaskoczeniu kierownik tej zmiany miał najlepsze opinie u swojego szefa. Po trzecie - wszyscy odpowiadają za wszystko czyli można ukarać każdego z pracowników, a kadra kierownicza prześciga się w tej konkurencji co jest idiotyczne. Efekt jest taki, że wszyscy na wszystkich krzyczą, a problemy są zamiatane pod dywan. Ogólnie - zrezygnowałem choć umiem kierować ludźmi i pracą. Po prostu nie schodzę poniżej pewnego minimalnego poziomu jeśli chodzi poszanowanie robotników i wiem, że aby oni pracowali wydajnie, trzeba im stworzyć do tego warunki. Powszechne karanie robotników jest dowodem braku organizacji nadzoru a nie wynikiem lenistwa. Ludzie dobrze wiedzą, że przychodzą do pracy. Tylko że jeśli w niej panuje taka atmosfera, najzwyczajniej w świecie nie dają rady.

....

ale wy tu ludzie bzdury wypisujecie smiechu warte pracuje na hucie kilka miesiecy i nic takiego nie ma miejsca do ciebie XYZ nap[isze ze jak sie robic nie chce to nikt mily dla ciebie nie bedzie tu jest produkcja musi isc plynnie jakby tak kazdy spacerki urzadzal to linie caly czas byly by zablokowane no ale na nierobow nie ma rady a mowia ze w Polsce bezrobocie...ludzie na hucie bardzomili pomocni kierownik Kisiel super nie ma co narzekac

xyz

Naprawdę nie wierzyłem wam wszystkim jak się do huty w tamtym tygodniu przyjmowałem że to co wypisujecie jest prawdą ale wszystko jest prawdą wymieniam: człowieka nie szanują,drą się na mnie,wyzywają,klną ale najgorsza jest brygadzistka i te stare kury z którymi jestem na produkcji naprawdę wam wszystkim nie wierzyłem poszedłem dzisiaj do toalety a jak wróciłem to ta z morda ne mnie co to (usunięte przez administratora) za spacery (usunięte przez administratora) wieczki mi stanęły w oczach nic się nie odezwałem spuściłem głowę i dalej pakowałem te (usunięte przez administratora) butelki ale pracuje tylko do najbliższej środy :) Ja bym nazwał tą hutę i tych ludzi To jest po prostu Obóz Jeniecki Auschwitz z 1940 roku naprawdę nikomu nie polecam tej pracy !!!

mycha

Napisz mi coś czego nie wiem... Pełno tutaj podobnych wpisów które nie dają pełnej jasności sytuacji. Potrzebuję konkretnych odpowiedzi a nie lania wody i narzekania.

@

Tak.... do tego kwiaty na imieniny i szwedzki stół na śniadanie. Zarobisz odciski ewentualnie zrypę od wymądrzającego się szefa

mycha

Witam, mam kilka pytań do osób pracujących w hucie, zastanawiam się nad zmianą pracy i słyszałam że w Wymiarkach zarabia się ponoć dość ładnie (od 2,500zł). Z tego co wyczytałam na dekoracji jest marnie... jak jest na innych działach, np. produkcji? I czy prawdą jest że zwracają koszty dojazdów i zapewniają pełen pakiet socjalny?

Zostaw merytoryczną opinię o STOLZLE - Częstochowa

• Jak się pracuje w STOLZLE?

Zobacz opinie na temat firmy STOLZLE tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w STOLZLE?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 7 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy STOLZLE?

Kandydaci do pracy w STOLZLE napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

STOLZLE
2.6/5 Na podstawie 297 ocen.
  • Warszawska 347
    42-209 Częstochowa