STOLZLE
counter
3 271 1881 5 1
Pracownicy

Ta firma robi się po prostu żałosna. Obniżają pracownikom pensje do 80% a przecież w marcu były zyski 3razy większe. Sponsorują wszystkie kluby i akcje wokół a zabierają pracownikowi. AZS Stolzle? Co jeszcze? Raków Stolzle czy Włókniarz Stolzle? Śmiech. Prezes tylko jeździ i się chwali jak to huta dobrze nie stoi na rynku a ludziom ucina wszystko. Pora spadać z tej firmy. Na dekoracji nowy kierowniczek Panią karmiącym mówi ze nie maja prawa chodzić do pracy w trybie po 7h. A maja, gość straszy ludzi swoim prawnikiem.. szkoda życia marnować w tym zakładzie.

Sławek br lll

Witam wszystkich, ludzie jedno mnie dziwi czytając wasze wpisy, narzekacie na siebie, zapominając że wszyscy jesteśmy zwykłymi pracownikami, każdy z nas ma zapewne problemu swoje i zamiast zająć się nimi,to lepiej wypisywać na forum, macie problem idźcie na górę do k/z porozmawiać jak ludzie, każdy ma swoje wady i zalety, drugie co mnie dziwi to że nie macie za grosz odwagi napisać swoje imię i br, lepiej się chować za tandetnymi nickami, prawda jest taka ludzie będą się zwalniać i przychodzić nowi, jeśli komuś praca nie odpowiada to przecież nikt nikogo nie trzyma na siłę . Pozdrawiam .

Anonim 2

A może tak o 4 br. Gdzie liderka dostała od pani w twarz. Ludzie już nie wytrzymują napięcia. A teraz ten co każe robić żółte linie. Na 15/5 to poraszka czekać aż wozkowy znajdzie czas i podwiezie kratownice.

Do kiepskiej

Jak widać dużo osób się żali na innych kierowników. My tam do nich nic nie mamy wręcz przeciwnie. Jedynie co mamy to do tej liderki tandetnej z 4 brygady z incydentami o niskiej wartości, pozbawionej wyższych wartości. Nie tylko stawia ludzi na piece bez uprawnień , ale też na wózki widłowe do przewożenia palet. A teraz przepraszamy bo właśnie jesteśmy umówione na dobre lody z bakaliami . Życzymy miłego popołudnia .

Zainteresowana Nowy wpis

Witam czy wiadomo coś o przelewach premii za niechorowanie?

Brakarz Nowy wpis
@Zainteresowana

Macie grupe na faceboku a tutaj zadajecie takie pytania. Uwaga bo ktos wam odpisze.

Darek Nowy wpis
@Brakarz

Na Fejsie to się trzeba podpisać ????????????

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 16 dni.

Na jakie benefity można liczyć w STOLZLE?

Ania

Ludzie serio ? To jest forum aby opisywać warunki pracy a nie jakieś trudne sprawy. Rozumiem że skoro tam pracujecie zapewne jesteście pełnoletni, tak więc sprawy typu mam problem rozwiązuje się twarzą w twarz , nie na forum . Gwiazdy w necie jak widać. Skoro macie problem z ludźmi,z warunkami pracy, z pensją, czemu nie pojedziecie nie powiecie w twarz wyższej kadrze , ze tą i tą osobą nie nadaje się do pracy , że łamie przepisy , że się znęca psychicznie . Czemu nie zrobicie zebrania i nie powiecie że za mało zarabiacie , że nie pasują wam różne kwestie. Rozumiem że lepiej zaśmiecać forum . Zaczynam mieć wrażenie że w tej firmie pracują ludzie naprawdę mało inteligentni, skoro jedyne co potrafią to opisać na forum . Dzieci w podstawówce mają więcej rozumu niż osoby tu piszące ,poprostu wstyd że dorosłe osoby nie potrafią rozmawiać że sobą twarzą w twarz tylko piszą anonimy na forum . Brawa dla was I życzę powodzenia w dalszym życiu, i z takim podejściem do kariery nie wróżę. Pozdrawiam.

Xxx
@Ania

A ja myślałam że to zakład pracy a nie b.... .el co tam się wyrabia to głową boli?

Kto to
@Ania

A może ludzie boja się iść do osoby wyższej rangi przez to , ze zostaną skarceni ? Za to , ze w ogóle się odzywają ?

Ludzie
@Kto to

Tez tak myślę że boja sie mówić. Taka osoba co umie powiedzieć co myśli zdarza się 1 na 100.

@Ludzie

Taka osoba która mówi co myśli jest gnojona nie lubiana stawiana na najgorsze (usunięte przez administratora) z Ukraińcami lub Polakami którzy mają lewe ręce . I robić musi za nich. A teraz zastępcy listów? Rządzą. A dziewczyny ze spreya są na 4 brygadówce i co robią stoją na spreyu bo tylko to potrafią. A na piecach cały czas te same osoby 15/5. 15/8.i matowanie C.

@Anonim 2

Bo dziewczyny które były na zmianach spray mają układy z kierownikami napewno i dlatego większość nie chodzi na piece.

@Brakarz

Tylko premie ich. A piecowych różnią się. I praca inna. Albo kierownicy dają ich na sprey bo nigdzie się nie nadają. A jak dadzą na piec to utrapienie. Bo się nie wyrabiają albo nie sprawdzają pakują wszystko bo one tylko sprey.

Praca
@Anonim 2

A te co z piecy przyjda na spray ? Sprawdzają butelki czy pakują do palety jak leci ? Nikt nie wybiera sobie gdzie ma stanąć tylko kierownik o tym decyduje Ludzie o co Wy macie pretensje ? Przecież było pare takich osób , które były wybrane do pracy na spray w systemie 3 zmianowym i nie chciały tak pracować , szukały zamiany Wiec o co chodzi ?

@Praca

Sprawdzają.bo zatrzymana paleta to nikomu się nie chciało by sortować. Kierownik woli postawić tych ze sprey na sprey. Bo wtedy nie ma z nimi problemu. A jak postawi na piec palety zatrzymane lub potrzeba więcej niż 3 osoby bo się nie wyrabiają. Dlatego na balweder , kirkland te same osoby. Żeby nowych nie uczyć i się nie truć. Że będzie (usunięte przez administratora)

Anonim 2

Bo kierownik .chce mieć spokój. Najlepiej niech wszyscy zaczną chodzić wszędzie. A nie młodzi lekki asortyment. Wszędzie ci sami ludzie. Stoją. A później brak paru dają ich a oni nic nie wiedzą. Przydało byś się żeby zaczęli wszyscy wszędzie zaczeli chodzić.

Greedy

Jak to gdzie? Ma weekend, w poniedziałek przyjdzie i będzie sraczka, oczywiście wszystko będzie winą operatora,bo on jest taki świetny że bez niego ani rusz.

Lolo
@Greedy

Świetny w lansowaniu sie u Lubasa hehehe

Xyz...
@Anonim 2

A wiesz dlaczego tak jest? Dlatego że właśnie znajdzie się jedna osoba która odważy się odezwać, natomiast nie ma poparcia. Pokatnie każdy się bulwersuje, ale jak przyjdzie co do czego zostaje właśnie ta jedna osoba, a późnej każdy z was się z niej śmieje ze się odezwała i stawiają ja na najgorsze (usunięte przez administratora) Gdybyście wszyscy się odezwali nie byłoby czegoś takiego. Wiem bo sama pracował tak kilka dobrych lat, było tak jak pisze wczszniej i widzę że do tej pory nic się nie zmieniło, a co gorsza nic się nie zmieni....

Agnieszka
@Anonim 2

Napiszesz od czego zależy stanowisko pracy STOLZLE? Czy są one przydzielane odnośnie doświadczenia, czy akurat wynikające z braków na działach?

Daniel
@Ania

Nie uogolniajmy ludzi z calej firmy. Wiekszosc postow na forum pisza osoby z jednego dzialu, dekoracji. A z tego co mi wiadomo tam faktycznie dostac sie do pracy zbyt trudno nie jest. Sam pracuje na hucie trzy lata, czasem jest lepiej czasem gorzej ale jesli chodzi o ludzi z ktorymi mam stycznosc to na prawde jest ok.

Ludzie
@Anonim 2

Prawda najgorsza brygada jaka może być . State pracownice czuja sie bezkarne mysla ze im wszystko wolno tak jak lider.

Arek
@Ania

Pani Aniu. Uważam że ludzie powinni tu poruszać, gdyż jest to argument dla ludzi szukających lepszą pracę w celu polepszenia swojej doli. Jak dla mnie do pracy idzie się aby zarobić pieniążki, zrobić co do mnie należy i wrócić do domu do żony i dzieci. Kiepsko z firmami, które obcinają pensję ludziom z powodu covid19 a jednocześnie produkcja idzie na 100%. Zwykły pracownik nie jest po to aby rozmawiać z pracownikami, ale uważam że umowa, którą menedżer jako przedstawiciel firmy podpisuje z pracownikiem jest wiążąca. Każdy musi płacić rachunki. Drugą rzeczą są relacje międzyludzkie. Jeżeli mistrz czy brygadzista jest nie ma odpowiedniej kultury osobistej. To na pewno menedżer firmy to wie i godzi się z tym. A więc dobrze że ludzie opisują kierownictwo niższego szczebla. W końcu nikt nie zmieni pracy na gorszą tylko po to aby dostać T-shirt z napisem STOLZE. ;)

@Arek

O czym Ty piszesz... nie dostałes kasy od Prezesa wlasnie? Za te wyniki, o których mowisz. Nie zawsze szlo na 100%, powinienes widziec ile linii stalo. Czasami lepiej spojrzec na cala firme, a nie tylko na swoj automat. Znajdz mi firme w miescie, ktora chwile przed takim kryzysem wyplaca ludziom od tak 700 zl. Dostalismy najwyzsza premie na wielkanoc, bonus za prace w Covidzie - 700zl, premia 250zl dla tych co nie robili 7 tylko 8 godzin, za za chwile pewnie premia na boze narodzenia. A sapiesz czlowieku, ze 2 miesiace robiles 4 dni krocej. To idz tam, gdzie nie dostaniesz koszulki, ale bedziesz szczesliwy. Dostaniesz umowe na najnizsza krajowa i zero dodatkow. No idz!

Kajra
@Ania

Ty tak bronisz tego zakładu bo może dostajesz więcej kasy ale pomysl może o inny nie tylko o czubku własnego nosa.

Takie tam
@Ania

Sama kładziesz na siebie bata. Zawsze jakieś linie stały, stoją i będą stać. Nie zawsze szło, i będzie szło na sto procent. Zależy od zamówień w danym miesiącu czy jest covid czy nie. Jeśli firma pracuje na 100% i daje takie dodatki to znaczy że przy covidzìe nie miała żadnych strat . Jak widzisz inne firmy covid dotknął i ich na to nie stać. Sama kładziesz bata na siebie i firmę. Firma (usunięte przez administratora) Państwo na to wygląda.

@Ania

Sa branże w Częstochowie co pracują cały czas za większą niż najnizsza krajowa i za 100% . Też mają socjalne i inne dodatki . To co piszesz to bzdura .

@Gość

To idź do tej firmy. Co Cię tu trzyma?! No idz, jak jest tak źle! Już mnie drażni to ciągłe narzekanie, proszę się zwolnić, jeśli Wam nie odpowiada. Dają - źle, nie dają - jeszcze gorzej. Może problem jest po Waszej stronie? Hahahah dobre, bata na firme krece, ciekawe jakiego?!

@Ania

Mnie nic nie trzyma w tej firmie bo już tam nie pracuje. Mam 5 tyś na rękę i wszystkie socjalne. Na dodatek wszystkie święta i łykendy wolne ha ha ha . Żal mi was ludzie ze jesteście tacy niepoprawni . Sami nieudacznicy w tej firmie robią. Nawet normalnej pracy nie mogą sobie znajsc bo ich na to nie stać. Jeśli nie możesz znajsc pracy to na hutę tam wszystkich przyjmują ha ha ha. Sprawdzam czy coś się zmieniło ale jak widać nie ha ha ha .

@Gość

Dla mnie ta praca jest normalna, a na rękę mam 4900 :) Po co się wypowiadasz, skoro już tutaj nie pracujesz? Tak Ci żal serce ściska, że musiałeś odejść... albo Cię zwolnili, bo brzmisz właśnie tak. Życzę powodzenia i samych wspaniałości w nowej firmie :) I proszę nie obrażać tutaj nikogo! Bo wyzywanie kogoś od "nieudaczników" świadczy tylko o Pana poziomie, takim typowym dla "nieudacznika" życiowego :0

Ciekawe kto tyle ma.

@Ania

Sama odeszlam . Cieszę się że podjęłam ta decyzję . Wiem za ile Pani pracuję za grosze . Pomyliła sobie Pani cyfry . Jest Pani nieudaczników i życiowym 0.

@Ania

Za dwa miesiące mamy tyle . Jeśli Pani Aniu Pani ma tyle to my też chcemy.

Problem
@Ania

Brakarzem to Ty raczej nie jesteś,drukarzem też nie więc pewnie siedzisz w pałacyku skoro twierdzisz że tyle masz !!! W sumie papier wszystko przyjmie,każdy może napisać jakie to kokosy zarabia na hucie a tak naprawdę ,płacą nie jest adekwatna do pracy tam wykonywanej. Najgorsza prace mają brakarze i to oni powinni zarabiać więcej ale cóż polityka firmy jest jaka jest ,a nowy kierownik robi jeszcze pod górkę, strach chorować i iść na zwolnienie bo premii ani podwyżki nie zobaczysz i jeszcze na rozmowy wzywa.

@Brakarz

Pracuje na produkcji ????

Anulka
@Xxx

No ja też tak myślałam a teraz jak patrzę to się mogę nadziwić co nie które dziewczyny wyprawiają.

Wojtek

Jaki był świąteczny dodatek?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Andrzej
Klient

Jakie są stadnie zarobki w biurze i na produkcji

S.seagal

To co napisalem o mojej zonie to glupi wybryk zazdrosci i nie prawda

Stolzlowy pracownik
@S.seagal

Proszę Pana, takie żarty raczej nie są tutaj na miejscu. Liczymy na szczere opinie na temat naszej firmy. Pozdrawiam

Czy STOLZLE ma ściśle ustalone godziny pracy?

Adam
@Pytanie

Głownie czterobrygadówka, ale są tez od do

Kandydat

Czy jest możliwość pracy bezpośrednio pod zakład?

Loko
@Kandydat

Jak jest rekrutacja ze strony zakladu to mysle ze tak np automaty, mechanik itp. Jak na produkcje czy dekoracje to chyba najpierw musisz sie wykazac czy Ci zalezy na tej pracy.

Klient

Jak sie pracuje w hucie ,sa wolne dni w święta?

Marta
@Kandydat

Wszystko zalezy od stanowiska. W czterobrygadówce zalezy jak wypadnie.

Iwona
@Pracownicy

Co Ci uciął? Dał premie swiateczną najwyższa, dodatek finansowy za prace w dobie koronawirusa? A moze premii produkcyjnej nie dostaniesz? Wczasów pod grusza Ci nie wypłaci?! Ludzie. Zrozumcie moze to, ze w marcu jeszcze inne kraje były pootwierane i moglismy tam spokojnie wjechac z towarem, a teraz nie! Idz do TRW! Tam miesiac siedza w domach za 50% pensji.. nie majac zadnych innych dodatków, czy premii. Moj maz tam pracuje od lat i wiem, jak jest! Idz, znadź teraz prace... jak tak Ci zle. Firma nikogo nie zwalnia, daje pelne dodatki finansowe. A to, ze zeby dostac kase z panstwa musi obnizyc czas pracy, to wina raczej naszych rzadzacych krajem, a nie firmy. Pff... jeszcze tylko na miesiac!

MadziaProdukcja
@Iwona

Dokładnie Iwona, zgadzam się z Tobą w 100%! Dostaliśmy najwyższa premie świąteczna, dodatki z prace mimo koronawirusa, mamy zapewnienie, ze nikt nas nie zwolni w najbliższym czasie, ale nadal zle. Nóż w kieszeni sie otwiera. A co do sponsorowania, to zawsze tak było i bedzie. Jakbyś człowieku nie wiedział, to za taka kasę, która idzie na to mozna niezłe odliczenie od podatku zrobić i firmie sie to po porostu opłaca. Pracuje tylko 2 lata tutaj, mam znajomych co po 10 lat w innych firmach robią i ich zwolnili.. bo nie ma kasy i roboty. Albo siedzą w domu za śmieszne pieniądze. Ale my jak zwykle mamy zle! To sie zwolnij!!! Z pocałowaniem ręki bedzie 7 na Twoje miejsce w obecnej sytuacji.

Bogdan
@Pracownicy

A to te same matki karmiace co fajki pala przed dekoracja? Pol dniowki na fajeczce, a jeszcze wychodzom wczesniej i sie znas simieja, ze tyramy za nich.

@Iwona

No i co cwaniaczki? Miesiąc? A tu do lipca przedłużone. Wysłannicy prezesika.

Iwona
@Pracownicy

Wysłanniku ludzi, zwolnij sie, jak ci nie pasuje. idz do trw, tylko w kwietniu 300 osob tam poleci. WOle sie meczyc 2 misiace za nizsza kase, niz na zasilku siedziec.

Tralala
@Pracownicy

Szkoda gadac.(usunięte przez administratora) Teraz wprowadzili umowy zlecenia Zero dodatku za nocki i 300zl kary jak sie spoznisz.(usunięte przez administratora)

@Tralala

Moze robisz pod tymczasowka? Bo na hucie nigdy umow zlecenia niebyło!

Tralala
@Brakarz

Bylem na rozmowie o prace i podziekowalem. Nie bede pracowal na 4brygady za 2000zl bez dodatku za nocki week i w dodatku 300zl kary za spoznienie. (usunięte przez administratora)

Dekoracja
@Tralala

Na bank nie pod huta, tylko w tymczasowce jak pisali wyzej. To ze prcaujesz w hucie nie znaczy ze jestes zatrudniony w hucie. sa jeszcze agencje tymczasowe i pewnie o tym mowisz. Warto wiedziec skim sie umowe podpisuje, nawet zlecenie i pisac na forum tej firmy. Zanim napiszesz cos o auschwitz to sie zastanow co ci ludzie tam przezywali, porownanie jakiejkolwiek pracy do ich cierpienia jest s(usunięte przez administratora) po ludzku. nie chodzi tu o bronienie huty. A co ci ta kara 300zl przeszkadza (jestem zatrudnuona bezposrednio na hucie i tego nie mamy) tak czesto sie spozniasz? to moze pora wydorosleć.

...
@Dekoracja

(usunięte przez administratora) Jednak dajmy na to autobus ci sie spozni. Spoznisz sie do pracy kilkamin i juz ciach robisz ponad dwa dni za darmo. Masz racje to agencja i ja podziekowalem. Za wszystko kary. W (usunięte przez administratora) sie poprzewracalo. Zadnych dodatkow. 300zl kary tez jest jak chcesz sie zwolnic. Co to kurde za agencjw sa...

Hutnik
@...

Bo ludzie przyjmowani przez agencje zachowywali sie jak rozkapryszone bachory a nie dorosli. Podejrzewam że jesli spoznil by ci sie autobus i poinformował bys wczesniej o tym przelozonego ze nie dojedziesz na czas to kary bys nie dostal.

Niunia
@Hutnik

Oczywiście, że po uprzednim poinformowaniu przełożonego nie będzie kary...

$$$$$
 Problem
@Pracownicy

Ta firma to melina i więcej nic. Nawet za 10000złm-ce bym tego badziewia nie wzięła.

Niunia
@$$$$$

Najpierw znajdź takiego, który zaoferuje ci 10000 tys.zl./m-c

Do kiepskiej

Prawda

Andrzej
@Do kiepskiej

Dlaczego liderka jest pozbawiona "wyższych wartości"? Wiesz czy często zdarzają się sytuacje z pracą osób bez uprawnień na dane stanowisko? Napisz dokładniej jak to wygląda.

@Do kiepskiej

Kiepska to ta liderka jest .Zgadzamy się.

Ha ha ha

Też się zgadzamy.