Opinie o Bank Pekao S.A. w Kraków Jerzego Bajana 4

Bank Pekao SA działa od 85 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Bank Pekao SA dysponuje siecią około 1000 oddziałów w całym kraju oraz oferuje swoim klientom dostęp do sieci ponad 1700 bezpłatnych bankomatów w Polsce i ok. 20 000 w 17 krajach Europy. W grupie kapitałowej Pekao znajdują się również największe w Polsce Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, fundusz emerytalny, dwa wiodące na polskim rynku domy maklerskie, oraz spółki zajmujące się leasingiem i faktoringiem. Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Bank Pekao S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Bank Pekao S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników i kandydatów do pracy o Bank Pekao S.A. w Kraków Jerzego Bajana 4

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Pracownik oddziału PLPN

Od przyjścia dobrej zmiany, czyli od prawie 3 lat nic innego się nie dzieje tylko zmiany, zmiany i na dole i u góry.Dół zwalniają bo im nie jest potrzebny , górę awansują rozdają kasę na lewo i prawo , średnio raz w tygodniu przychodzi nowy dyrektor dyrektorów, który jest przełożonym innych dyrektorów. Do góry trafiają albo rodziny dobrej zmiany albo ludzie upadłych banków / RB, DB/ , a raczej banczków, którzy nie mają pojęcia o zarządzaniu tak dużym bankiem i taką ilością produktów jaką posiada w swojej ofercie Pekao.Ogólnie olbrzymi chaos co widać po spadku notowań na giełdzie , kupili bank za 126pln za akcję a po swoich rządach doprowadzili do spadku ponad 60% , do ceny 48pln.Żeby bank wrócił do dawnej świetności trzeba usunąć zarazę z RB , która zalała nasz kochany bank i zniszczyła ludzi, którzy budowali ten bank od podstaw. Mam nadzieję, że nowy Prezes zauważy co dzieję się z bankiem, który przed wejściem ludzi z RB miał wyniki, miał ludzi zaangażowanych i lojalnych, miał specjalistów , no i miał bardzo dobre opinie wśród klientów.Ale to już wszystko było.....i mam nadzieję, że wróci. Jeśli nowy Prezes nie zamieni ludzi z RB na specjalistów to bank Pekao skończy tak samo jak RBank i DBank , których już nie ma na rynku.

Uciekac

Brak szacunku dla pracowników z długoletnim stażem i nowych...zwalniają ludzi którzy pracowali po 20 lat ... ci ludzie znajdują prace od razu w innych bankach bo to fachowcy przez duże F

El
Klient

Specjalista ds. Sprzedaży i Obsługi ile można spodziewać się na takim stanowisku ? Dobrze płacą ?

Zdegustowana Nowy wpis

Chaos, i głęboki PRL. Oszukują ludzi na pieniądzach, mówią jedno robią drugie. W departamencie windykacji taki syf, że nie da się tego opisać. Dyrektor mitoman, wiele obiecuje i nic nie robi, nie na darmo ma ksywkę "czarodziej" . Pracownicy wykonują wiele obowiązków na raz są przeładowani pracą. Omijajcie szerokim łukiem. Beznadziejny pracodawca a premie kwartalne śmiechu warte. Odejście z tego syfu było najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć.

Maria Nowy wpis
@Zdegustowana

A długo tam wytrzymałaś? Inni tez tak odchodzą z firmy?

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 43 dni.

Czy w Bank Pekao S.A. zatrudniani są obcokrajowcy?

Jak wygląda sprawa grafiku w Bank Pekao S.A.. Czy pracodawca idzie na rękę?

roma
@Pytanie

Nie ważny jest grafik tylko wykonanie planów sprzedaży najlepiej 200% normy.A na rękę pracodawca idzie tylko tym którzy chcą się zwolnić.

Baybw
@roma

Na jakie wynagrodzenie mogę liczyć na stanowisku Specjalista ds sprzedaży i obsługi klienta? Mam 8 lat pracy w bankowości.

domel
@Baybw

Max 4.000,00zł plus premia 200-500 kwartalnie oczywiście jak wykonasz kosmiczne plany.

Askier Nowy wpis
@domel

Pekao tak zdziadziało? Podstawa taka sama w innym molochu na literę p. Premie wyższe ale nowa prezeska z Aliora i to zetnie w dół. To już lepiej iść do Lidla

Nowwy
Kandydat

Witam, czy jest szansa na otrzymanie 5500brutto na stanowisko specjalista ds sprzedaży i obsługi? Że stażem 10 lat w bankowości obsługa klienta?

akacja
@Nowwy

Zapomnij o takich kwotach, Góra 4500,00 zł brutto i przy założeniu że wykonasz kosmiczne plany sprzedaży. Twój staż nie ma żadnego znaczenia, liczy się tylko legitymacja.

Grzegorz
@akacja

O matko, brutto? To słabo niestety to wygląda ;/ A bez wyrobienia planów jaką podstawę dają?

@Grzegorz

Jesteś niepotrzebny, do zwolnienia

Rozmowa kwalifikacyjna
Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Bank Pekao S.A.? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
Pracownik oddziału PLPN

@Pracownik oddziału PLPN

No cóż widzę że winny już wyznaczony a raczej winni.To że pojawił się kryzys koronawirus to nie ma nic wspólnego z wynikami,prawda? Trzeba zacząć od siebie.To już nie czasy komunistyczne gdzie łaskawie Pani z banku jeśli akurat nie piła kawy czy nie malowała paznokci to obsłużyła klientów. A ja mam nadzieję, że te zmiany w większości pozytywne sprawią, że będzie normalnie a plotkowanie i donoszenie do związków nie będzie codziennością.

aaa
@Pracownik oddziału PLPN

To se ne vrati. Chcieli ludzie repolonizacji to ją mają a że pracownika na dole wszyscy mają w 4 literach cóż poradzisz .. Wcześniej czy później będzie połączenie z innym bankiem dobrej zmiany na p ale to jeszcze chwila.

Śmieszne
@Bla bla

Co Ty za (usunięte przez administratora) piszesz??? Koronawirus wpłynął na zyski banków id marca 2020, a problemy w Pekao pojawiły się dużo wcześniej, a dokladnie od pojawienia się "dobrej" zmiany...i nie obrażaj Pracowników, ze niby łaskawie obsługują klientów, bo malują paznokcie, czy piją kawę!!! Macie cudownych, kompetentnych i pracowitych pracowników!!!! Jestem klientem Waszego banku, jak przeczytałem te bzdurne, bezsensowne, nieszczere, kłamliwe uwagii o paznokciach, kawie, czy o czasach komunistycznych, to prawie szlag mnie trafil!!! Od wejścia dobrej zmiany, wszystko w pekao sie sypie i nie jest to wina pracowników, którzy wypracowują zyski dla banku, tylko jak ktos wcześniej napisal, jest to wina kadry zarządzającej bez kompetencji...

@Śmieszne

Oczywiście.Pytanie kto tak krzyczy?Klient, który widzi co na zapleczu się dzieje???No chyba,że to mocno relacyjny klient, który widzi organizację od środka. W jaki sposób te kompetencje kadry zarządzającej zostały sprawdzone?a raczej ich rzekomy brak?Klient przyszedł i sprawdził?To co powyżej-trzeba zacząć od siebie. Niestety zmiany jak wszędzie pewnie nieuniknione część lepszych część gorszych.Ale takie wieczne narzekanie nikomu na dobre nie wychodzi.

@Pracownik oddziału PLPN

Kolejny nowy prezes. Nie liczyła bym na jego pomoc. Zwolnili specjalistów zatrudnili ludzi bez wiedzy. Rada nadzorcza to śmiech. Szkoda banku i ludzi którzy w nim przez tyle lat harowali. Odkręcić tego już się nie da.

@Bla bla

Może w centrali mają czas na bzdury. Ale w oddziałach była zawsze orka, często mobbing i praca po 10 godzin ... Zmiany pozytywne? Chyba żart takiego bałaganu nie było nigdy wcześniej a przeżyłam wiele zmian w tym banku.

@Gav

Jeśli mobbing to chyba są miejsca gdzie to trzeba zgłosić?Na pewno wiele zależy od tego jaki oddział kto zarządza i jacy ludzie tam pracują.Ja mam zupełnie inne wrażenie.a każdy kto tak bardzo narzeka na to co teraz jest w Pekao polecam pracę w prawdziwym korpo.Trawa zawsze u sąsiada wydaje nam się bardziej zielona co niekoniecznie jest prawdą....

Askier
@Bla bla

Bzdury piszesz. I bawi mnie spróbuj w prawdziwym korpo. Spróbuj w bankach dobrej zmiany czytaj najgorsze korpo plus sitwy rodzinno układowe i potem oceniaj innych. Mobbing? Nikt tego w żadnym korpo nie rozwiązał bo i nikt tego nie chce zrobić..

@Askier

Otóż porównanie mam doświadczenie wieloletnie w różnych instytucjach.Reansumując wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

Piasecki bogdan
@Pracownik oddziału PLPN

Potwierdzam że taka jest rzeczywistość w tym banku. Obecnie od miesiąca jestem emerytem ale mam zamiar powalczyc z bankiem. Jak wiecie w banku trwają zwolnienia grupowe i osoby które zglosily chęć odejścia otrzymały odprawy. Zgłaszałem chęć odejścia dwukrotnie, w poprzednim roku oraz tym roku. Niestety za każdym razem nie ujęto mnie na liście. Ponieważ osiągnalem wiek 65 lat to zdecydowalem się złożyć wniosek o rozwiązanie stosunku pracy z względu na zły stan zdrowia. Przed rozwiązaniem pracy ponownie pytałem się o możliwość odejścia w Ramach Zwolnienia Grupowego. Dyrekcja ponownie odmówila mi takiej możliwości. Przeszłem na emeryturę ale radość z tego zepsuła mi informacja ze w moim regionie w tym roku odeszły na emeryturę 3 osoby, dużo mlodsze, z takiego samego stanowiska pracy, (inspektor ds. Sprzedaży) ktore Dostały odprawy w ramach zwolnienia Grupowego oraz dostały odprawy emerytalne. A decyzje podpisała ta sama dyrektor obszarową. (usunięte przez administratora).

Tsk
@Piasecki bogdan

Ze mną postapiono w ubiegłym roku podobnie.

@Pracownik oddziału PLPN

Bank Pekao zamierza do końca czerwca przeprowadzić proces zwolnień grupowych, w ramach którego rozwiązanie umowy o pracę ma nastąpić z nie więcej niż 1 110 pracownikami banku, co stanowi ok. 8 proc. wszystkich zatrudnionych. Zmiana warunków zatrudnienia objąć ma nie więcej niż 1 250 pracowników banku, co stanowi ok. 9 proc. wszystkich zatrudnionych - poinformował Pekao w komunikacie.

@Piasecki bogdan

@Pracownik oddziału PLPN

Niestety ta opinia jest nadal aktualna,

Doresss

Tragedia :-(

Czy w Bank Pekao S.A. zatrudniani są obcokrajowcy?

zubr
@Pytanie

W Pekao tylko zwalniają - już ponad 3000 osób - a nie zatrudniają. Obcokrajowców zatrudniali tylko za rządów Włochów.

Czy zdarzają się nadgodziny w Bank Pekao S.A.?

zoom

Nadgodziny to norma.

Pracownik roku

I bardzo dobrze że was zwalniają. Jakbyś był dobrym pracownikiem to by nie zwolnili. Ja np pracuję już tu 5 lat i od 5 lat mam niezmiennie ten sam wynik - plan zawsze wyrobiony na 1000% i pensja na poziomie ok 30 tysięcy. Jak się chce to się ma!!!

magdalena
@Pracownik roku

A kto Ci dziecko te plany i pobory przyznaje???? Nawet zwykły menadżer tak nie zarabia, a zwykły pracownik jak realizuje 1000% to mu plany podnoszą . Coś mi tu nie pasuje.

Chyba rocznie ????????

@Pracownik roku

bardzo ciekawi mnie Twoja entuzjastyczna wypowiedź. Tylko proszę dopisz , że nie pracujesz w Pekao.Dzięki

ewcia

Ale się uśmiałam!!!!

żubr
@Pracownik roku

W Oddziale szary pracownik tyle nie zarabia, może dyrektor za poganianie szaraków. Ale w centrali, i owszem tak może być.

Franek

Bank ma bardzo dobre notowania jako pracodawca. Czy z tego powodu jest ta cisza na forum?

@Franek

A gdzie czytałeś te notowania, sprzed ilu lat ?

pekao
@Franek

Cisza jest bo już większość doświadczonych procowników została zwolniona

Nikt

Pracuje w tym banku prawie od zawsze grubo ponad 20 lat i czegoś takiego nie myślałam że dożyje totalny brak szacunku dla pracowników ze stażem. Przyszli z butikowego banku i pokazują jak pracować to jakiś żart. Wyniosłość, zarozumiałość i pozjadane jakiekolwiek wartości. Wieloletnich pracowników z doświadczeniem się zwalnia od tak, nazywa się to teraz brak efektywności w pracy, każdy powód się znajdzie. Ludzie psychicznie wykończeni i najgorsze że bardzo często z winy bezpośrednich przełożonych, które chore ambicje dają przepustkę na poniżanie i lekceważenie. Mówią o empatii której w ogóle nie znają. Mam swoje lata i wiem że ciężko będzie mi znaleźć nową pracę ale mam dość

nemo
@Nikt

To już jest koniec , nie ma już nic, butkowi menedżerowie zniszczą to co 90 lat budowano. Starych pracowników się nie szanowało i nie szanuje. Poczekaj jak zaczną znowu zwalniać - przez telefon. To dopiero świadczy o szacunku.

Nooowy
Kandydat

Jak wygląda etap szoolen wstępnych na specjalistę ds sprzedaży? Jakie zarobki są obecnie proponowane?

@Nooowy

Zapomnij o szkoleniach, nikt w oddziale nic Ci nie powie, bo nie będzie miał na to czasu oraz ochoty. Kadra kierownicza nie potrafi szkolić.

Uciekac

Jakub
@Uciekac

Jak objawia się brak szacunku, o którym wspominasz? Poprosiłbym Cię o napisanie czegoś więcej na ten temat. A może podasz przykłady takich sytuacji? Jaka jest przyczyna tego, że tylu pracowników, w szczególności tych doświadczonych, z dużym stażem, jest zwalnianych?

Elka
@Jakub

Są zwalniani dlatego że mieli wynagrodzenia wyższe (chodzi oczywiście o koszty)i zatrudnia się nowych bez doświadczenia wiedzy ale z niższym wynagrodzeniem. Najwięcej pozwalniali ludzi z najwyższym potencjałem, wiedzą , menedzerów ludzi najlepszych( na menedzera przecież awansowani byli najlepsi sprzedawcy którzy wyróżniali się najlepszą sprzedażą a póżniej po kilkunastu latach im podziękowali. Tak się nie robi . Kiedyś kiedy było jeszcze Pekao Unicredit byłoby to nie do pomyślenia. NOWY BANK i czas na zmiany zmiany zaczęli od zwalniania najlepszych ludzi. ŻENADA . Gdzie jakaś KARTA ZASAD ?

Helena
@Elka

@Elka, to bardzo przykre, co piszesz. Czy w tej sytuacji zwalniani otrzymali przynajmniej godziwe odprawy?

@Elka

Uwierz, że nowo powołani , bez żadnego sukcesu w poprzednim banku, bo gdyby ci wszyscy nowi mieli sukcesy to ich banki nadal by istniały, mają wyższe wynagrodzenie niż ich poprzednicy, a nawet wyższe niż ci "starzy", którzy z łaski RB zostali i ratują ten bank.

zaik
@Uciekac

swieta. prawda , starych pracownikow sie nie szanuje

Rob
@Wow

Przecież już nie ma kto pracować jedna osoba robi za 3ech l, Klienci wkurzeni na maxa, sypie się wszystko

@Uciekac

Niestety ta opinia jest nadal aktualna.....

Drajwerka
Kandydat

Co powiecie o dyrektorze Marcinie Wielg.?

Na jakie wsparcie w Bank Pekao S.A. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Alex

Bank nie dba o kapitał ludzki.pracownicy z doświadczeniem wymienieni na nowych bez doświadczenia za większe pieniądze.konczy się na tym ,że nowy nic nie umie, a długoletni stracili Power do pracy

TakWłaśnieJest
@Alex

Niestety tak tu jest.

@TakWłaśnieJest

Niestety! Szkoda, że Prezes banku tu nie zagląda. Może przed kolejną zmianą porozmawiałby z nami , tymi, którzy codziennie otwierają oddziały i pracują z klientami.A tak niewiele nam trzeba, Prezesie zacznij słuchać PRACOWNIKÓW!

Agata
@Ann

Szukam opinii pracowników na temat pracy w Banku i itp. Chętnie posłucham o potrzebach, problemach, wyzwaniach, trudnościach.

@Alex

zaik
@Agata

Szukasz opinii?? Najgorszemu wrogowi nie zycze tam pracowac , beznadzieja. malo placa. wykorzystuja na kazdym kroku .Sprzet jak z epoki kamienia. drukarki halasujace aplikacje ktore sie ciagle zawieszaja awarie wstyd przed klientami . Szkolenia jak zapisuja to hurtem ....niewazne ze masz klientow miedzy obsuga. sie szkolisz, jak myslisz cos z tego wyniesiesz? ale musisz zaliczyc test . Tak wyglada praca. w Pekao SA

Słowa kojarzące się z BANK PEKAO : rozwojowa, stresująca Możliwość rozwoju i szkoleń oceniam jako dobrą . Atmosfera i ludzie tam pracujący są rewelacyjna . Od jakiej stawki można negocjować pensję? 2000 zl brutto Najbardziej podobało mi się w BANK PEKAO: życzliwość współpracowników Najbardziej nie podobało mi się w BANK PEKAO: brak konkretnej informacji podczas ewentualnych awarii sysytemu.

lee
@anonim

nie wiem czy twoją opinię należy traktować jako faktyczne doznania emocjonalne czy jako zastanawiającą ironię. Jesli to 2gie to to sie zgadzam, a jesli nie to myślę ze jestes opłaconym trollem nie mającym żadnej wiedzy o pracy w tym (usunięte przez administratora)

@lee

Włodek

Mądrze zarządzaj ludzkim kapitałem!!! Zapewne zwróci Ci się w dolarach :)

@Włodek

Gość
@Wow

I ma podobno pozamykać oddziały bo ludzie już ich nie potrzebują

Gg
@Gość

Tak likwidują dochodową placówkę. Która ma klientów sprzedaż perspektywy. A tylko dla9ze korporacja się pomyliła i zamknąć placówkę na której nic się nie dzieje zamykają placówkę na której po prostu aż burczy. No cóż dobra zmiana

ONNNN

PORAŻKA PRZEZ DUŻE PPPP. Ostrzegam wszystkich przed pracą w tym banku, a raczej banczku, bo bankiem to on był dopóki władza się nie zmieniła. Teraz jest ta jedyna narodowa!!!! , dla której największą przyjemnością jest (usunięte przez administratora)mówienie o tym co zrobili żeby pracowało nam się lepiej. Jak zmniejszyli ilość stron w umowie dla klienta to stwierdzili, że teraz obsługa klienta zamiast 1 godziny będzie trwała 10 minut, zapominając o tym, że najdłużej to trwa rozmowa z klientem a nie drukowanie dokumentów, bez komentarza. Na 15 pracowników JEDNA DRUKARKA - BRAWO!!!!Pracowników ścigają za każde nie tak wypowiedziane słowo RODO, a jak zepsuło się zabezpieczenie drzwi to departament bezpieczeństwa jechał do oddziału 10dni. Kasjerzy z pieniędzmi muszą przechodzić między klientami, tak wygląda bezpieczeństwo w Pekao.Co drugi dzień problemy z systemami , ale na koniec dnia rozliczają cię ze sprzedaży.Plany KOSMOS !!! To był mój trzeci bank i takich planów jak w Pekao to nie miałem nawet jakbym plany z poprzednich banków zsumował i pomnożył przez DWA.

Specjalista
@ONNNN

Jestem długoletnim pracownikiem tzw sprzedaży, z doświadczeniem i wiedzą-dobra zmiana zniszczy cały 90 letni dorobek tego Banku. Brak szacunku dla pracowników, którzy budowali pozycję Pekao ,bezpardonowe zmiany na miernych ale wiernych menedżerów od poganiania, kosmiczne plany i wynagrodzenie na poziomie średniej krajowej brutto. Oczekiwanie na realizację planów na poziomie minimum 80%, za premię punktowaną miesięcznie 250 zł. Oczywiście nikt z zarządu nie raczył podziękować za pracę z okazji jubileuszu. Bank nie ogłosił fuzji a całe rzesze kierowników z Reifaisena wykurzyły bardzo dobra kadrę z Pekao. Czekam na godziną odprawę, nie widzę sensu pracy w tych warunkach

Elka
@Specjalista

To prawda

Alex
@Specjalista

Szkoda tych wypracowanych relacji z Klientami, nie ma już czasu na dobrą obsługę Klientów. Budowanie tej marki poszło w diabły, tyle lat ,szkoda wielka.dobra zmiana,znajomi w zarządzie

Ewa221

Witam, Czy w Banku pko sa podpisuje się tzw. "lojalnosciowke" na rok odnośnie zwrotu kosztów szkolenia w razie zwolnienia? Z góry dziękuję i pozdrawiam

Jakub
@Ewa221

Nie napisałaś jakie stanowisko pracy Cię interesuje. Na stronie https://www.pekao.com.pl/kariera/ jest sporo ofert, więc jeśli tam zajrzysz na pewno znajdziesz coś dla siebie. Firma oczywiście oferuje możliwość szkoleń i rozwoju, ale niestety nie wiem nic na temat umów lojalnościowych. Na pewno dowiesz się o tym już od rekruterów. Daj znać jeżeli będziesz składać CV.

Misiek
@Ewa221

Koleżanka tam pracowała i raczej negatywnie się wypowiadała. Kompletny rozstrzał pomiędzy wynagrodzeniem specjalisty i Dyrektora. Coś jak NBP, specjalista 3500 brutto, Dyrektor 60000 brutto. Do Zachodu nam jeszcze daleko więc dysproporcje znikną za 20 lat. Na tą chwile musimy tuczyć te tłuste koty

@Misiek

No to koleżanka nie wie o czym pisze albo błądzi we mgle.

@Jakub

Zostaw merytoryczną opinię o Bank Pekao S.A. - Kraków

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Bank Pekao S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Bank Pekao S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bank Pekao S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 1 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Bank Pekao S.A.?

Liczba opinii klientów firmy Bank Pekao S.A., to 5, z czego 0 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a, 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Bank Pekao S.A.