Opinie o INTRUM JUSTITIA w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy INTRUM JUSTITIA. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w INTRUM JUSTITIA o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o INTRUM JUSTITIA w Warszawa

Mała

Zarobki -> Marne. Na szczęście wypłaty zawsze,,na czas". Niestety, człowiek pracujący w IJ często po przepracowanym miesiącu, gdy otrzymywał inf. o wysokości pensji - czuł sie jak frajer ? Ludzie -> cały dział operacyjny - super ludzie i to chyba tylko dzięki nim udaje się znosić tą pracę. Koordynatorzy/manadżerowie działów w większości też ok ale nie każdy nadaje sie na swoje stanowisko, szkoda tylko, że ich przełożeni tego nie widzą.. Podsumowując: super atmosfera w dziale operacyjnym, dużo nerwowej pracy, duże ,,ciśnienie" ..nieadekwatne do otrzymywanych zarobków. Uodparniająca psychicznie praca dla bardzo młodych osób, zaczynających dopiero kariere zawodowa..aczkolwiek kariery w IJ nie zrobicie.

wkx

Pracowałem w dzile IT tej firmy, nie polecam, firma żeruje dosłownie na ludziach, karze robić nie realne rzeczy w czasie pracy.

kancel.

Nie baranów tylko cwaniaków którzy w 4 literach mają przyjęte normy społeczne i do póki tzw.instytucje siłowe (Policja, Prokuratorzy, ABW oraz CBŚ) nie "uziemią" zarządu tej korporacji funduszy inwestycyjnych do póty będzie robić takie i inne brzydkie rzeczy. Szkodliwość społeczna jest olbrzymia , a ponieważ bezpieczeństwo Państwa i ład społeczny narażone jest w ten sposób na szwank więc oczekujmy na dość spektakularny finał. I jeszcze jedno. Pewnie ludzie nie zdają sobie sprawy ale każda osoba pracująca (nawet w takiej firmie) w sposób naruszający ład społeczny, prawo na terenie RP naraża się na konsekwencje nie tylko cywilne ale karne. Pozdrawiam

magda

Witam, jetem pracownikiem IJ od 2 lat. Jak zauwazyli moi porzednicy atmosfera wśród wspolpracowników jest bardzo przyjemna. Nie zauważyłam donoszenia, obgadywania itp. Pensja jest na koncie na czas, czesto przed czasem. Zarobki od 1400zł do 2tys + premia. Premia nie jest ucinana bez powodu.Musisz sobie zasluzyc - z tego co widze zdarza sie rzadko. Na swój wynik pracujesz sam. Jeżeli starasz sie sumiennie wykonywac obowiazki to jestes za to wynagradzany i nie ma problemu z przelozonymi:) Osoba startująca do IJ musi być świadoma, że nie da się tu przyjść posiedziec, wypic kawe, poplotkowac i wyjsc. Rozmawiasz z dluznikami przez caly dzien - na tym polega ta praca. Trzeba być też dość opanowym bo z roznymi ludzmi zdarza sie nam rozmawiac. Od cwaniaków typu: "a co ty [usunięte przez moderatora] zrobisz" po starsze babcie ktora podpisuja zobowiazania zupełnie nie zwazajac na konsekwencje. Jeżeli chodzi o legalnosc dzialan IJ, to rozne urzedy i instytucje na biezaco sprawdzaja czy nie jest lamane prawo. Gdyby tak bylo firma juz dawno przestalaby isntniec, a funcjonuje w kiklunastu krajach Europy od dawna. My egzekwujemy prawo, przepisy, regulaminy, każde dzialanie IJ ma podstawe prawna - bez tego nie da sie skutecznie prowadzic windykacji. Dluznicy nie czytaja tego co podpisuja i zawsze do innych maja pretensje, ze "im nikt nie powiedzial". Jak zrozumieja swój błąd pod naszym adresem leca wyzwiska...koniec merytorycznej rozmowy... Po tych miesiacach przepracowanych w IJ mam kilka wnioskow na temat naszego spoleczenstwa i dlugow, Do windykacji trafiaja (oczywiscie nie w 100%) ludzie ktorza czuja sie bezkarni albo nie do konca swiadomi wlasnych czynów. Jezeli jest inaczej wsytarczy przedstawic dokumnety (uznane reklamacje, wypowiedzenia umow, pisma potw wywiazanie sie z regulaminów i ustaw) a sprawa jest zamykana. Przyznam szczerze ze odczuwam niemała satysfakcje kiedy oddzwania do mnie taki "cwaniak" z informacja ze ma komornika na pensji albo ze nie dostal kredytu bo Ij wpisalo jego dane do krd. Dla mnie jest to potwierdzenie ze ta praca ma sens. Jednym slowem: jezeli czujesz sie na silach, przyjdz do pracy w IJ, jak sie nie sprawdzisz zawsze mozesz odejsc!

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w INTRUM JUSTITIA? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
sonia

a ty sobie tak świetnie radzisz [usunięte przez moderatora] w życiu,ciekawe?

Ktoś

qwerty - 2012-01-23 19:44:18 Jakoś działa ta firma na polskim rynku od 1998r i prokuratury nie ma. Nie jedna była taka mądra, straszyła co się nie stanie, że podała na policję, do sądu i telewizji i jakoś nic nie widać i nic nie słychać. Firma działa zgodnie z prawem, co jest stale sprawdzane przez różne urzędy i instytucje np. UOKIK czy KNF. Gdyby to co robią było nielegalne juz dawno ich by zamknęli.Już jedną karę sąd nałożył i to nie małą. Do tego jeszcze dochodzą pozwy cywilne o [usunięte przez moderatora]. Więc jeżeli chcesz mieć problemy prawne to droga wolna.

Spoko spoko, niedługo będzie kolejna kara bo już się dwie instytucje na was szykują Znowu zacznie się obcinanie premii pod byle pretekstem hehehe

mądra

ok, dostała karę i się czegoś nauczyła. ale z tego co kojarzę to chyba jedyna? prawda? jakaś banda nierobów, zadłużonych po uszy poczuła się niekomfortowo... jaka szkoda . pozdrawiam

w Białymstoku.

kaatja

Pracowałaś w Warszawie czy Białym ?

prac

Ja pracowałam w Intrum, traktują pracowników jak [usunięte przez moderatora], zarobki marne, tylko szukaja jakby obciąć premie. Jak przyjmują do pracy to złote góry obiecują , stabilizację zawodową, a potem zwalniają, bo nie chcą zatrudnić na czas nie określony i to w jaki sposób, kończysz pracę i wręczają wypowiedzenie. Czułam się jak najgorszy śmieć. Straszą na kazdym kroku, na umowy czeka się po 3 tygodnie albo dłużej i jeszcze mają pretensje jak się upomnisz. koordynatorzy wszystko donoszą dla \"góry\". Trzymajcie się z dala od tej firmy, nabierają ludzi , szkolą i zwalniają i tak w kółko, a ty człowieku robisz za murzyna.

ytrewq

qwerty - 2012-01-23 19:44:18 Jakoś działa ta firma na polskim rynku od 1998r i prokuratury nie ma. Nie jedna była taka mądra, straszyła co się nie stanie, że podała na policję, do sądu i telewizji i jakoś nic nie widać i nic nie słychać. Firma działa zgodnie z prawem, co jest stale sprawdzane przez różne urzędy i instytucje np. UOKIK czy KNF. Gdyby to co robią było nielegalne juz dawno ich by zamknęli.\"Warszawska spółka Intrum Justitia wywierała na dłużników niedopuszczalną presję, kierując do nich pisma, które wprowadzały w błąd. Działania te naruszały zbiorowe interesy konsumentów - uznała Prezes UOKiK i nałożyła na spółkę karę w wysokości ponad 220 tys. zł...\" źródło: [usunięte przez moderatora]

a ja powiem tak, pracowałam krótko i całe szczęście. to nie jest praca tylko (usunięte przez administratora) . ja powiem tak ludzie którzy pracuja są naprawde świetni ale tylko ludzie (operatorzy) co do kierownictwa... wyzej sra niz dupe ma... a co do zarobków masakra... umowy podpisują jak chcą przyjmują ludzi nie mając miejsca na nowych ludzi i z tego powodu wywalają starych. nacisk niby na zarobki? heh. podobno nie tylko to sie liczy. ja mam tylko nadzieje ze nigdy sie nie spotkam z ta firma :)

Jan

Beznadziejna firma. Pomimo niezwłoczego doknania płatności, bezczelnie nie potrafią wysłać potwierdzenia załatwienia sprawy już od 2 miesący

prac

haha zabawne, ze usunięte zostają fragmenty, tylko te które mówią źle o firmie :D no tak... jakoś reputacje ratować trzeba. :D odradzam Białystok! kierownictwo dno, zarobki koszmarne! pozdrawiam :)

true

stanowczo odradzam...zarobki koszmar...na szarego czlowieka spychaja windykacje w stylu radz sobie sam dzwon rob co chcesz aby byl efekt. a szkolenia.....czy ktos tam wie co to sa szkolenia. to wylegarnia malych robotow do klepania tekstu od a do z. no i oczywiscie problem ze znaleznieniem pracy z taka opinia i zdobyta wiedza ze nie wspomne o reputacji nazwiska wsrod firm do ktorych trzeba dzwonic !!!

O oddziale w Białymstoku mogę coś powiedzieć.... moje zdanie jest takie, że faktycznie atmosfera wśród pracowników ( i tylko pracowników) jest świetna! Większość młodych, uśmiechniętych i fajnych osób. Z tego powodu na prawdę warto tam pracować. (usunięte przez administratora) Podsumowując jeśli liczycie na dobre kierownictwo i zarobki, to nie ta firma, jeśli na fajnych znajomych jak najbardziej ta :) tak więc decyzja w waszych rękach. Pozdrawiam.

Pracuje tam ponad 5 lat i jestem zadowolona.

qwerty

exIJ

Widzę, że przeważają głosy dzieci neostrady, które miały z IJ do czynienia tylko będąc dłużnikiem i z tego tytułu wylewają rozgoryczenie. Firma, jak firma - działa w majestacie prawa jako zleceniobiorca zleceń windykacyjnych i niech żaden matoł nie pisze, że nie ma do tego prawa bo zarówno KC jak i w UOODO pozwala LEGALNIE działać tej firmie. Za moich czasów (2010) najniżej stojący w hierarchii "Konsultant ds. windykacji" zarabiał ok. 1500zł na rękę. Szkolenia ZTCP trwały 1-1,5 tygodnia i powiem szczerze, że 70% ludzi przychodzących na szkolenia to nierozwinięte emocjonalnie dzieci z zerowym poczuciem odpowiedzialności - trudno byłoby podpisywać umowę szkoleniową i płacić jakiekolwiek pieniądze ludziom, który tak nonszalancko podchodzą do obowiązków. Oczywiste jest, że szkolenia nie przygotowywały w 100% do pracy, ale kolejnym etapem było "osłuchiwanie" się przy doświadczonych pracownikach, a kolejnym prowadzenie prostych spraw. Z perspektywy czasu oceniam ustawienie procesu szkoleniowego na 4+. Dostrzegam także, że żale wylewają tutaj ludzie który z IJ zetknęli się jako dłużnicy - a to już samo w sobie nie dodaje im wiarygodności. Jeżeli ktoś nie windykował. nie zdaje sobie sprawy z jak beznadziejnymi ludzmi prowadzone są rozmowy - nie są oni świadomi zaciągania kredytów, podpisywania umów, biorą telefony/dekodery a nie mają czego do garnka włożyć - cóż takich trzeba edukować, bo za ich nieodpowiedzialność i nie bójmy się tego słowa głupotę płaci całe społeczeństwo. Firma przeprowadzała kiedyś badania dot. odsetka długów będących wynikiem nieszczęśliwego zbiegu okoliczności (choroba/śmierć/utrata pracy) - tylko 20% obsługiwanych wierzytelności było tym spowodowanych; pozostałe 80% długów powstało przy pełnej świadomości braku płynności finansowej w danym gospodarstwie domowym (niskie dochody, uzależnienia, brak stałej pracy, odbywanie kary pozbawienia wolności) i jednoczesnym braniem na kredyt co tylko wpadnie w ręce. Ok, starczy teraz o IJ: siłą tej firmy zawsze byli ludzie; chętni do pomocy i uprzejmi, ale niestety im wyżej tym gorzej. Wiadomo, im wyższe stanowisko tym wiecej wody sodowej uderzało do głowy, ale były też wyjątki; [usunięte przez moderatora]

Zostaw merytoryczną opinię o INTRUM JUSTITIA - Warszawa

• Jak się pracuje w INTRUM JUSTITIA?

Zobacz opinie na temat firmy INTRUM JUSTITIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w INTRUM JUSTITIA?

INTRUM JUSTITIA