x-kom sp. z o.o.

Opinie o x-kom sp. z o.o.

True

Czy ktoś wie jak wygląda rekrutacja do działu IT? Ile etapów, a przede wszystkim jak odbywają się teraz spotkania?

Annn

Zaoferowali mi umowę zlecenie 17,50 na h. Nie ukończyłam jeszcze 26 roku życia to jak to jest? Ile wychodzi netto w takim wypadku? Powiedzieli ze skoro nie mam jeszcze 26 to dostanę 17,50 na rękę. To co oni nie potrącają na żadne zusy itd? Ktoś to wytłumaczy? ????

Proktor
@Annn

Skoro tak twierdzą... I pamiętaj o darmowej herbacie kawie i lezakach oraz o gameroomie. Żyć nie umierać. Tylko nie kaszlaj w pracy jeśli łaska. Przybywa w końcu odpoczniemy i popatrzmy się jak młodzi pracują. Dzieki

ms
@Annn

eśli jesteś uczniem/studentem/ słuchaczem szkoły policealnej z ważną legitymacją, to nie musisz odprowadzać składek na zus ani ubezpieczenie, poniżej 26 roku życia nie jest konieczne odprowadzanie składek na podatek dochodowy. Jak spełniasz te warunki, to dochód brutto jest równy netto. Masz na umowie 17,50 - dostajesz 17,50

Bilzerian
@Annn

To od Ciebie zależą ile potrącą,tzn.czy zgłosisz się do ubezpieczenia ,jeżeli tak to dostaniesz niecałe 14zl netto .

@Bilzerian

Czyli istnieją tam kulturalni ludzie... dziękuję pięknie za odpowiedz i pozdrawiam !

Der
@Ann

Szkoda ze praca z takimi idzie jak idzie nie te osoby ?

@Ann

Powodzenia. Tylko nie licz na zbyt dużo kultury. To chyba nie te miejsce powinnaś wybrać jeśli o to ci chodziło...

@Der

Nie rozumiem tej wypowiedzi w żadnym stopniu . Może jakiś przecinek czy cokolwiek ?

@Mechu

@Ann Nie, nie mówię o kulturze u ludzi tam tylko o kulturę wypowiedzi i normalna grzeczna odpowiedz na zadane mi pytanie ;) Bo wyżej w innych pytaniach zauważyć można same gbury ;p na których to mniemam mam robić a oni będą patrzec . Tez mi coś.. ile zrobię to tyle zrobię, skoro jesteśmy teamem to chyba oberwie się wszystkim. Ja jestem nowa, nie muszę wszystkiego od razu umieć i wiedzieć. Bawią mnie takie osobniki, kim oni to nie są i czego nie mogą. Ja znajdę lepsza prace jeśli mi się nie spodoba a te ofermy zapatrzone w siebie pozostaną same i dalej będą tyrać ;/

@Ann

Wybacz jeśli niektóre zwroty były chamskie. Chodzi mi jedynie o zwrócenie uwagi jak tam jest naprawdę. Ooo pójdziesz i będą ci wmawiać że jest świetna atmosfera etc. Ale jej tam nie ma. Będziesz miała szczęście i będziesz przytakiwac to może będziesz "w grupie" a jak nie to będziesz sama stać i pracować za innych. Ogólnie normalna praca i ludzie... Lepsi. I gorsi.???? Pozdrowienia

Mechu

Nikt nie rypie po 1800. Nawet osoby nowe. Od razu dostajesz pensje plus premie do wysokości 200 zł. To dane sprzed roku więc mogło się zmienić ale nie na mniej... Chociaż odnośnie ludzi to niestety przyznaje. Jecza stekaja płaczą opiep...aja się ale nie robią zupełnie nic żeby coś zmienić. Xkom to nie jedyna firma w Czewie no może teraz to głupi pomysł się zwalniać ale wcześniej... A pracuje tam sporo inteligentnych ludzi którzy osiągnęliby więcej w innym miejscu. Poziom zarobków w Częstochowie to nie Kraków czy Warszawa weź też pod uwagę.

Analiza

Czy ktoś mi może podpowiedzieć, dlaczego firma cały czas szuka zastępcy głównej księgowej? Czy warto aplikować? Jaka jest atmosfera w dziale księgowym i ile osób w nim pracuje?

Księgowa
@Analiza

W księgowości prawie 30 osób. Atmosfera mało przyjacielska. Z niektórymi trudno się porozumieć. To nie przypadek, że tak długo wisi ogłoszenie...

Analiza
@Księgowa

Dzięki za odpowiedź. Lepiej zostanę na kasie w Biedronce. Tu lepiej płacą i fajne mam koleżanki.

Brak pojęcia odnośnie pracy z sprzętami komputerowymi przez rekruterów. Nastawienie na winiki nie na opinię klientów. Liczą się słupki i ilość wciśniętych usług niż miłe podejście do klienta. Pani która je zadawała nie miała bladego pojęcia co z czym się je, natomiast obok niej był w miarę doświadczony człowiek, potrafił wskazać błąd w montażu, lecz co ma na sucho gadanie o montażu bez widocznych części. Oczywiście jak później się dowiedziałem było to kierownictwo jednego z salonów, na rozmowie z kandydatami pili sobie kawę. PS jak chcesz pracę w xkom powiedz że będziesz pracował za najniższą bo jak powiesz wyższą kwotę sory ale na to miejsce jest inny kandydat co godzi się za najniższą krajową pracować. kolejnym aspektem jest brak informacji o benefitach nie chcą wgl o tym mówić, lecz dowiedziałem się od pracowników że benefity sa lecz trzeba za nie płacić firma dofinansowuje grosze a reszte płacisz ty xD co było inną informacją podczas rozmowy, a i najlepsze benefity z dofinansowaniem możesz otrzymać najwcześniej po roku i dobrym sopie (ocenie przez przełożonego) więc jeśli będziesz robił tak zwanego louuuuda to masz pracę w miłej atmosferze, jeśli raz się nie zgodzisz z głupotą przełożonych np. przy wykonywaniu bezsensownej czynności twój soop ucierpi. Ogólnie kandydacie szukaj innej pracy, lepiej zarobić mniej i nie mieć burdel(usunięte przez administratora)łowa niż więcej i potem leczyć się od mobingu :)

Czy do każdego komputera można włożyć pamięć RAM? Moja odpowiedz, tak do każdego lecz trzeba odpowiednio dobrać parametry. I tutaj było zdziwienie Pani od rekrutacji.

sandwolf

Oszukujecie ludzi. Piszecie, że przesyłka będzie jutro u mnie a tak nie jest. Co mnie interesuje że kurier nie dowiózł? To nie piszcie, że będzie u mnie jutro tylko że wyślecie jutro.

Wyzyskiwany od 3 lat

Witam Państwa chciałbym powiedzieć coś na temat tych robotów , moi mili to zwykli ludzie tylko że wyzyskiwani praca 8 h i 15 min przerwy jeszcze nas cisną żebyśmy przychodzili na nadgodziny po pracy lub w weekendy . Drodzy klijęci realizujemy co godzinę okł 1000 zamówień nie ciśnijcie tak aż tak po nas może co , jesteśmy również ludźmi mega ostro pracujemy ? . Zostali zatrudnieni nowi pracownicy na okres 1 miesięcy po co i tak walą byki lub mega słabo pakuję lub z błędami .Wynagrodzenie takie se dali 100 zł więcej parodia za taką ciężką pracę. Mam wiele więcej do powiedzenia o tej firmie ( mamy stawkę godzinową a pracujemy jak na akort ) tak trochę jak w wojsku cięgle poganiani .

Magazyn1
@Wyzyskiwany od 3 lat

A gdzie tu jest ciężka praca? Przy podnoszeniu kubka z kawa?

Magazyn1
@Magazyn1

Ja akurat Ciężko pracuję i nie wale Głupa , przede wszystkim napisałem prawdę a nie wale głupa .

Hania

W październiku 2019 roku kupiłam w x com laptopa , za prawie 7 tysięcy. Dwa dni temu przestała działać nam ładowarka, dzwoniąc na infolinię że oczywiście mogę oddać produkt na gwarancje, że mam wejść na stronę i złożyć wniosek. Okazało się że, aby wysłać zasilacz na gwarancje muszę wysłać cały sprzęt jaki był w pakiecie ( tzn sprawnego laptopa , oraz dysk zewnętrzny) którego niestety nie posiadam gdyż pożyczyłam go kuzynce która w tej chwili jest w Hiszpanii, mało tego mam wysłać laptopa który jest sprawny , gdzie są wszystkie moje dane , laptop jest rozladowany, nie mam możliwości usunięcia ich. Podsumowując, kupiłam druga ładowarkę. Napewno nie zareklamuje już tej zepsutej , gdyż obawiam się że coś celowo zostanie uszkodzone. Nie polecam , i opinia idzie dalej. Napewno już nigdy nic nie zakupie w tym sklepie.

@Hania

Może chcieli sobie pograć na komputerze? W końcu to zrozumiałe nudzą się.

NICKU
@Hania

A możesz mi odpowiedzieć w jakim aspekcie sklep jest odpowiedzialny za uszkodzona (usunięte przez administratora) To mnie więcej takie porównanie jak by nie jeździć więcej samochodem marki X bo ci się opona przebiła i obarczać odpowiedzialnością dilera samochodowego. Jak dla mnie otępienie umysłowe. Sprzedawca nie jest gwarantem sprzętu ani jego producentem .

Maga1
@NICKU

Pracujesz w xkom zaraz widać... Jaki rok? Skoro napisała czytaj ze zrozumieniem październik 2019. Do roku to daleko chłopcze. Kreatywność działu PR jest zadziwiająca ale naprawdę ukończenie podstawówki a nie plecy powinny być kryterium przyjęcia... I tak tu jest ze wszystkim. I kolego jeśli xkom sprzedaje towar to jest odpowiedzialny za niego tzn przesyła do serwisu i nie utrudnia tego. A u was norma to olewanie klienta. Opakowania jakby je ciorali po ziemi też nie podnoszą poziomu usług. Pozdro

Nigdy więcej nie kupię w x-kom

Obsługa zerowa ,kontaktu brak , zamówienie opłacone dawno temu ,a realizacji zero

Witam,pracuje tez dłuższy czas na magazynie i prawda jest taka ze osoba która ma większe umiejętności na swoim dziale zarabia tyle samo co osoba która przychodzi do pracy i robi ciagle jedną i tą samą czynność.Nie ma zróżnicowania,ty potrafisz robic cztery różne czynności a ktoś inny tylko jedną i jesteście tak samo wynagradzani.

ela

Zgłoś proszę swoje uwagi i wątpliwości do swojego lidera.

Abcd
@ela

Domyślam się o kogo może chodzić.. I zgadzam się z przedmówca. Liderzy doskonale wiedza tylko nikt nic z tym nie robi.

ela
@Abcd

O kogo? Roztrzasanie takich spraw na forach internetowych jest zupełnie bezsensowne. Nic to nie zmieni. A liderzy są właśnie od tego aby takim sytuacjom zaradzac. Rozmowa i komunikacja właściwa to jedyny sposób. W końcu lider w większości przypadków też zaczynał od najniższego stanowiska... Powodzenia i siły woli aby być asertywnym.

Tak z ciekawości, wykonujesz te 4 czynności równocześnie jak mniemam? Czyli rozmowiasz, pijesz kawę, drapiesz się po głowie i za przeproszeniem dlubiesz w n...ie? Wybitnie uzdolniony.

Xxx
@Zainteresowany

Tam wyżej ktoś napisał że wykonuje 4 czynności ale nie na raz tylko ogólnie.. Czytanie ze zrozumieniem się kłania

@Xxx

Wiesz co to sarkazm wytykaczu? Chyba zabrakło ci zdolności do jegoz rozpoznania. Pewnie umiesz aż 5 rzeczy robić. Dobra, widzę że trzeba prościej bo chłopaki nie pojmuja. Rób tylko 1 rzecz i osiągnij nirwane.

Xxxxx
@Zainteresowany

Jedna rzecz.. A to dobre :) chociaż są i tacy co i jednej rzeczy nie potrafią zrobić dobrze bo i tak (usunięte przez administratora)

Lekarz
@Xxxxx

No to opowiedz nam jak do tego doszło że jesteś taki felerny i wszystko s####**, słuchamy. Zacznij od dzieciństwa. Bo pisałeś o sobie tak?

Loklo

Z 2000 miesięcznie da radę wyciągnąć na tym magazynie ?

@Loklo

Ależ oczywiście. I to tylko na start. Później już tylko lepiej. Przychodz szybko bo starzy pracownicy na L4 i nie ma komu (usunięte przez administratora). Trzeba jakiegoś naiwnego który by robił za innych. Serdecznie zapraszamy, ty będziesz pracował a my sobie postoimy i porozmawiamy. I kolego to nie jest żart. Sam się przekonasz. Do zobaczenia więc.

luffy

Zainteresowany ile magazynier zarobi na początek?

Nicky
@luffy

Kupę kasy. A poważnie zwykle masz w ogłoszeniu podane. To się zmienia a teraz przy tych L4 i koronce trudno powiedzieć ile będą dawać nowym. Zapytaj po prostu.

Zener

Pewnie już tak skoro srają się i zatrudniają kogo pobadnie bo ludzie się boją i poszli na l4

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w X-Kom Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Wieszcz

Czterdzieści i cztery

Dzień dobry, chciałabym zapytać czy ktoś z Państwa orientuje się co do zarobków na stanowisku specjalisty ds. kadr i płac oraz czy firma proponuje jakieś dodatkowe benefity jak np nagroda roczna?? Pozdrawiam,

Zorro
@Kasia

Hehehehehehehe dobre. Rozbawiłaś mnie. X-Kom?????? Oferują kapcie i chill room. I kawę z automatu. Brać nie przebierać.

Stefan
@Zorro

Wiesz może, czy osoby uczęszczające na studia w kierunku informatycznym mogą liczyć na odbycie stażu bądź praktyk w firmie X-Kom? Poza taką możliwością interesuje mnie to, czy ewentualne praktyki są bogate w wiedzę i umiejętności, które mogą przydać się w dalszej karierze zawodowej? Mam nadzieję, że wiesz coś na ten temat.

@Stefan

Jeśli chciałbyś odbyć praktyki lub staż w obszarze IT to idź do ZF - tam w IT jest duże zapotrzebowanie i po stażu masz możliwość dostać normalną umowę. Mój kolega odbył praktykę, staż, teraz ma normalną umowę i po 2 latach od praktyk zarabia 3 800 zł netto - w X-komie to 1700 zł maks dostaniesz jak przebrniesz staż.

Stefan
@Michał

Rzeczywiście rozbieżność zarobków jest dosyć znacząca. Może przynajmniej w firmie X-Kom osoba otrzymująca zatrudnienie po odbyciu praktyk może liczyć na szybki awans i podwyżkę? Jesteś w stanie przedstawić, jak to wygląda? Chciałbym, aby właśnie tak było.

Bonifacy
@Stefan

Jakie te sztuczne komentarze motywujace do dyskusji są denerwujące... (usunięte przez administratora)

S
@Michał

To bogato. Ja jako magazynier mam 3k, pół dnia robiąc nic.

Wolny

Dlaczego? Bo człowiek zawsze wierzy w normalność... W coś co jest tu obce i zapomniane. Jasne jeśli pracujesz dobrze to nie stracisz pracy ale dostajesz tyle samo co osoby Zero robiące i jeszcze narzekające ze ciężka praca. I gdzie tu sens się starać? Ty jesteś zmęczony i nie masz siły ani chęci na nadgodziny bo padasz z nóg a "Elyta" sobie przyjdzie w końcu od siedzenia nie bardzo się męczy.

Zawiedziony

Witam, Pracuje od kilku lat na stanowisku specjalisty. W tym roku otrzymałem podwyżkę rzędu 75 netto gdzie najniższa wzrosła 250 netto. Dyrektor Karol myśli że jak podniesie podstawę a obetnie premię to głupi pracownik się nie połowie. Omijajcie szerokim łukiem tą firmę. Obecnie liczy się zysk a pracownik to popychadło za kiepskie pieniądze.

@Zawiedziony

Jeśli jesteś specjalista na magazynie a sądzę że tak wnosząc z tego co mówisz to cóż.. Dziwi mnie ze dostałeś aż tyle!!!!!! Jak rozumiem wykonujesz super wazna i odpowiedzialna pracę na stanowisku na które zapracowacowales inteligencja i zaangażowaniem? Eee nie. To nie ta firma.

Majster
@Magazyn

Warto wysłać CV, bo co chwilę kogoś zatrudniają. Przyjęcia na magazyn/produkcję są w okresie letnim kiedy zaczynają się urlopy i spada więcej zamówień. X-kom współpracuję z agencją pracy która zatrudnia całorocznie na umowę zlecenie. Jeśli chodzi o warunki pracy na magazynie/produkcji to uważam że są bardzo dobre, praca łatwa, ludzie pomocni i mili, ale wynagrodzenie bardzo przeciętne. Uważam że na początek to bardzo dobre miejsce aby zdobyć te pierwsze doświadczenie. Może to nie jest idealny zakład pracy ale ktoś kto zaczynA "przygodę" z pracą to jest to fajne i ciekawe miejsce.

Zawiedziony
@Magazyn

No tak oczywiście bo przecież pracuje się dla przyjemności a nie dla godziwej pensji za którą prowadzi się egzystencję na tym świecie. Przecież ceny w sklepach nie rosną. Pracujmy za najniższe krajowe bez premii i dodatków. Będzie fajnie.Z takim podejściem daleko nie zajedziesz. Zapracowałem na to stanowisko wiedzą i doświadczeniem a bez mojej pracy jeden z działów nie funkcjonowałby prawie w ogóle. Owszem nie każdy ze specjalistów zasługuje na to stanowisko lecz nie mnie to oceniać. Od tego jest wyższa kadra zarządzająca. Jest to forum do wyrażania swojej opinii. Uważam że tak dużą firmę strać na więcej skoro wszędzie rozgłaszają jacy oni nie są super. Nie wiem na jakim Ty pracujesz stanowisku lecz każdy zasługuje na godziwe podwyżki i pensję za uczciwie wykonaną pracę. Jeśli masz inne zdanie to jesteś jednym z tych którzy patrzą tylko wydoić i wykorzystać innych. Gratuluję.

@Zawiedziony

Istotnie masz rację i wybacz uogolnianie. Hm hm ale przyznaj cześć specjalistów lekko odstaje od części która faktycznie się czymś zajmuje. Zresztą dotyczy to każdego stanowiska i działu. Krew zalewa jak pewne indywidua się opie..a a inni pracują za 2-3 osoby bo tamci maja plecy. Tak jak piszesz to anonimowe forum inie wiem kim jesteś a faktycznie wiem aż za dobrze ze paru specjalistów z magazynu ciężko pracuje. Może trochę pod liderów was zaliczyłem sory.

Chetny

Mam pytanie czy będą w najbliższym czasie przyjęcia na magazyn? Kolega mówił mi że praca jest lekka i można robić nadgodziny?

Majster
@Chetny

Warto wysłać CV, bo co chwilę kogoś zatrudniają. Przyjęcia na magazyn/produkcję są w okresie letnim kiedy zaczynają się urlopy i spada więcej zamówień. X-kom współpracuję z agencją pracy która zatrudnia całorocznie na umowę zlecenie. Jeśli chodzi o warunki pracy na magazynie/produkcji to uważam że są bardzo dobre, praca łatwa, ludzie pomocni i mili, ale wynagrodzenie bardzo przeciętne. Uważam że na początek to bardzo dobre miejsce aby zdobyć te pierwsze doświadczenie. Może to nie jest idealny zakład pracy ale ktoś kto zaczyna "przygodę" z pracą jest to fajne i ciekawe miejsce.

Aż zastanawiam się czy iść do pracy Chyba zrezygnuje

Wyzyskiwany

Witam Państwa pracuje w tej firmie już 3 rok na magazynie na dziale który jest odpowiedzialny za pakowanie towaru do salonów stacjonarnych . Zarabiam 1900 zł + 200 zł premii. Wynagrodzenie jest żałośnie niskie , musimy charowac a zamówień jest coraz więcej , widać że pracodawca woli dać sportowcom i biurze kasę zamiast nam . Pracujemy za najniższą krajową . Pracujemy na starych komputerach które się zacinają , ciągle wychodzą jakie dłędy przez niedokończony system który udoskonalają już 2 rok no po prostu śmiech na sali . Klimatyzacja nie działa poprawnie. Kierownicy jak i liderzy mają ciebie za totalne zero . Tylko żebyś zapiepszał i będzie okey . Kierownicy nie znają systemu z poszczególnych działów i nie wiedzą również jakimi transportami towar ma jechać na poszczególne miasta. Jeden pracownik musi ogarniać dwa działy bo kierownik (usunięte przez administratora) wie siedzi i podrywa kobietki żałosne. Mógłbym napisać książkę o minusach pracy w tej firmie .(usunięte przez administratora)

Heaven

A co boisz się że się dowiedzą że to Ty uszkodziłes ten komputer na magazynie haha? Mi się to podoba. Takie opinie pasują do tego co piszą pracownicy.

H1
@Heaven

To do tej wiadomości. cosik nawalilo Hell 14.01.2020 01:22 @IBS To nie opineo, człowieku idź do sądu nie gryzmol na portalach które służą do czegoś innego. Kogo twoje problemy interesują!?

On

Jak wyglądają zarobki w product Managemencie? Bo widzę jakiś czas wisi oferta na PMa w gamingu na 2 miejsca i nic

Kak
@On

Dużo słabiej niż mógłbyś się spodziewać po wielkości firmy. Na 99 procent jest to dużo mniej niż 5k na rękę. Pracujesz po warszawsku zarabiasz po czestochowsku.

Przestrzen
@On

Radzę najpierw zobaczyć miejsce pracy i się zastanowić. Nie każdy lubi pracować gdy na 1m2 znajdują się 4 osoby.

Zostaw merytoryczną opinię o x-kom sp. z o.o. - Częstochowa

• Jak się pracuje w x-kom sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy x-kom sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 183.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w x-kom sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 125, z czego 8 to opinie pozytywne, 88 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy x-kom sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w x-kom sp. z o.o. napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

x-kom sp. z o.o.