Opinie o Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja elementów elektronicznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A. w Kraków

Na te święta i tak już nie zdaze się dostać, a widzę ze sporo na ich temat teraz tu piszecie. Pytanie czy na Wielkanoc tez cos się dostaje? :) i czy możecie mi napisać jak pracuje się jaki specjalista ds. umów? Myślę nad ta oferta już od jakiegoś czasu, chyba złoże CV. na rozmowie może ktoś był i by napisał o niej parę słów? Co weryfikują?

Sarah Connor

Bardzo dobre stanowisko pracy ,do codziennych obowiązków należy spisywanie umów,są to różne umowy np umowa o wywóz śmieci z wydziału ,umowa o pracę ,umowa o złomowanie ,umowa o przychodzenie później do pracy a wychodzenie wcześniej,oraz najważniejsza z umów nie mów nic nikomu tylko (usunięte przez administratora) ten kabel i szybko powtórzymy nikt się nie pokapuje ,a co do profitów świątecznych to są obfite bo to 2 tysiecy na rękę w kopercie dla każdego pracownika produkcji ,w biurach jest to natomiast 5 tysięcy dla równowagi ,więc myślę że niema się nad czym zastanawiać ,witamy na pokładzie Czarnej Perły wśród przedsiebiorstw

Zorro bez centry

Ale w święta dają 500 zł za jeden dzień , i karpia

Times

Listopad grudzień fala zwolnień ludzi z najdłuższym stażem

Dora
@Times

Druga fala? T podczas tej pierwszej o jakim stażu osoby odeszły tak w ogóle? i teraz jak z tym jest, ile lat? jak tak patrzy firma działa chyba od 2007ego, dlatego mnie to ciekawi. Co na to reszta zatrudnionych?

Wujek
@Dora

Firma Tf założono 1992 r .Ludzi zwalniali ze stażem od kilku miesięcy do kilkadziesiąt lat (15 lat? i więcej)

Norbert

Podobno podwyżki mają być o 15% w górę,Jawornik już się buduje a Kraków ma być rozwalony

Ssman
@Norbert

Potwierdzam , Kraków tylko do kwietnia na czas pozamykania kontraktów za 2023 rok,styczeń zapowiada się bardzo gorący w Krakowie

Pan Paweł
@Ssman

I te fikcyjne inwestycje ,remonty ,przenosiny maszyn ,wszystko układa się w nielogiczną całość ,najśmieszniejsze jest to że nie płacą pracownikom za wylotki ,ale za to dają nagrody kierownika po 500 PLN na lewo i prawo wystarczy że ktoś zostanie na parę nadgodzin za którego tak bierze sobie wolne ,kto pracuje na wielickiej ten w cyrku się nie śmieje

Ciepły Opałka

Już przed wybudowaniem TF na Wielickiej były plany aby firma znajdowała się w Jaworniku. Jak widać historia zatacza koło. Tylko ciekawe, czy znajdą się frajerzy, którzy z Krakowa będą dojeżdżali na 3 zmiany prawie 30 km do Jawornika

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

xxx

co do tematu nic nowego jak ja pracowałem na dawnym Bieżanowie do kierownictwo traktowało młodszych pracowników jak (usunięte przez administratora)czyli jak pan mistaż chciał ci coś powiedzieć a miedzy tobą a np. pracownikiem starszego stażu pracy to on ci tego nie powiedział tylko gadał w twoim kierunku przez tego starszego pracownika czyli ty czułeś się jak nikt

Snikers

Tak się akurat szczęśliwie składa że od 2 tygodni już nie jestem pracownikiem tej firmy ,wszędobylski chaos jaki w tej firmie panuje jest przerażający nawet dla wieloletnich pracowników a co dopiero dla nowych adeptów ,w tej firmie najcenniejszą umiejętnością jest umiejętność sciemniania na wielu płaszczyznach pracy oraz umiejętność unikania kierownika przez 8 h pracy ,jeśli opanujesz te dwie umiejętności to będziesz chodził jak wielu pracowników do tej firmy jak na wakacje ,duża część pracowników niema określonych obowiązków ani konkretnego stanowiska ,więc przychodzą na 8 h na teren zakładu tylko po to żeby te 8 h zaliczyć od momentu odbicia się na bramie do wyjścia ,nikt nie panuje nad tym bałaganem, co ciekawe rozsyłają plotki że brakuje ludzi na produkcji a to bardzo ciekawe bo nadwyraz widoczny jest przyrost szwedajacych się bez wyraźnego celu ludzi w zielonych bądź żółtych (usunięte przez administratora) czyt.kamizelkach ,tak więc ludzi do pracy niema natomiast wolnych elektronów przybywa jak grzybów po deszczu ,pozdrawiam miło było spędzić 21 lat w tej pseudo firmie ,szkoda że tak późno się ocknąłem

Sprawiedliwy

Nie opowiadaj głupot ,spoko gość tylko mało kto docenia jego ciężką pracę ,na tym stanowisku trzeba mieć wielkie (usunięte przez administratora)i być twardym zwłaszcza w stosunku do najbliższych współpracowników ,jak byś przeczytał jakąś ciekawą książkę o produkcji to byś wiedział że utrzymanie wysokiego rygoru i dyscypliny w najbliższym obrębie własnego biura tj ludzi pracujących za komputerami ,jest gwarancją sukcesu pracy nie tylko wydziału ale też firmy ,poniewaz dobrze funkcjonujący jak szwajcarski zegarek wydział zaczyna się i ma kluczowe znaczenie właśnie w biurze i osobach z biurem związanych ,dlatego przykłada on szczególną uwagę do pracy tych osób ,a WIELOZADANIOWOŚĆ planistów,mistrzów, referentów, sapowcow, technologów oraz ich pełna dyspozycyjność ,jest tutaj kluczem do sukcesu o którym ten facet widocznie wie doskonale .pozdrawiam

Doktor

Według propagandy którą zaczyna rozsiewać dyrekcja i na ich polecenie też kierownictwo firma zaczyna odżywać ,a co lepsze niektóre bezmózgi zaczynają w to wierzyć ,natomiast mamy do czynienia z ostatnimi etapami zamknięcia firmy ,pomijając już wyburzanie po kolei budynków ,następuje ostatni proces czyli przenoszenie z miejsca na miejsce maszyn bez oczywiście wyraźnego celu,co jest tylko (usunięte przez administratora)pieniędzy i wykazywaniem pseudo inwestycji ,na których zarobią na koniec kolejne firmy ,WAKE UP

Po stokroć

Nie podajcie ręki pracownikom którzy w obecnej sytuacji firmy ,przy takiej ilości zwolnień ,pracują na kilku stanowiskach , zostają na nadgodziny ,krótko mówiąc wchodzą w (usunięte przez administratora) swoim przelożonym,dajcie im wyraźnie do zrozumienia jaka krzywdę wyrządzają nie tylko innym ale też sobie i przy okazji niszczą takim sposobem firmę

Trefl
@Po stokroć

Zastępowanie innych bo są braki w ludziach , skakanie po innych zmianach i stanowiskach, maszynach,jak wesz po jajkach ,ludzie miejcie trochę godności

@Trefl

Przy tym trzeba jednak wykazywać się jakimiś umiejętnościami? Wszyscy są przeszkoleni z takiej ogólnej obsługi już na samym początku czy to jednak z czasem przychodzi? Czy to bardzo skomplikowane?

Don don

Po 14 latach pracy mogę stwierdzić że, pieniądz nie adekwatny do wykonywanej pracy(4tys max 4,5tyś) ludzie na produkcji bardzo w pożądku kierownictwo wymagające aż za bardzo, oczekujące cudów ,surowce marnej jakości Świątek piątek i niedziela praca jak wypadnie, gonitwa po maszynach majstrowie spanikowani urlopy w tym roku jak ktoś utrzyma będzie cudem w koło niezgodności na kablach łupania naprawy ten okręt tonie i to bardzo gdyby nie myslenice i bydgoszcz wielcka już by nie istniała

Orbita
@Don don

To po co tyle lat się tu męczysz ? Ja tu widzę wielu zadowolonych ludzi ,poplątają się 8 h po zakładzie a firma za to jeszcze placi ,a co do pieniędzy to wiadome śmieszne pieniądze za śmieszną robotę ,nikt tu w zasadzie nad niczym nie panuje ,wszystko funkcjonuje tutaj jak za komuny ,z 8 h na terenie zakładu tak naprawdę wielu robi max 4 godziny ,pozostałe 4 to ukrywanie się po kątach ,zwłaszcza w biurach ,masa fikcyjnych stanowisk ,30 % ludzi w biurach jest na etacie operatora maszyn ,straty z tego tytułu są więc ogromne ,ale dopóki nikt się nie wtrąca to się kręci ta karuzela , na produkcji zresztą nie lepiej się dzieje ,pozdrawiam

Totem
@Orbita

I właśnie dlatego ta firma upada bo takie wzorce są przekazywane z biur na produkcję ,jeśli pracownik z produkcji widzi że pracownicy z biura mają 10 przerw na papierosa ,i chodzą i dlubią w nosie to to taki pracownik kopiuje takie zachowanie na produkcję i koło się zamyka ,niema co w takim razie oczekiwać cudów ,jak się na to spogląda z boku to jest to poprostu wegetacja firmy ,wysysanej przez pasożyty ,najśmieszniejsze jest to że nikt ,żaden z dyrektorów i kierowników nieumie tego stanu rzeczy naprostować ,jak drużyna ma słabe wyniki to nie zwalnia się drużyny tylko trenera ,niestety nie przekłada się to zjawisko na firmę a szkoda

Don don
@Orbita

Właśnie się nie męczę zakonczyl3m kadencję i teraz stwierdzam jaki człowiek był głupi że się tyle męczył jeszcze w 4brygadach fakt da się posciemniac ale pieniądz ten sam co za 5 dni i wolne weekendy

Bob
@Don don

Tyle to ja zarabiałem w tf 6lat temu zanim się zwolniłem coś kiepsko z tymi podwyżkami

Bob
@Don don

A mam pytanie ile godzin musisz przepracować na te 4500zł?

xxx
@Don don

pracowałem w tf kable parę lat temu jak jeszcze bierzanów istniał a zarobki na ciagarni był ok 3000zł też nie wiem ile zarabia się na wielickiej mistrzów było dwóch (usunięte przez administratora)

Olo-Kolo
@xxx

Wierz mi że bieżanow to był inny zakład nowa hala czysto a tu brud na halach gołebie i wszędzie (usunięte przez administratora)i całe to kierownictwo jeden mądrzejszy od drugiego

Ciekawy

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego Sapowcy nie dostają posiłków regeneracyjnych ,wykonują przecież ogrom ciężkiej pracy do tego często przepoceni muszą wychodzić na zewnątrz i są narażeni na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych ,powinna w takim razie przysługiwać regeneracja w postaci gorącego posiłku ...

Nie mam pojęcia o jakie Państwo chodziło ale co dalej z tymi posiłkami referencyjnymi o których pisał? Czy te spostrzeżenia były w ogóle komuś zgłaszane wprost? Ciekawi mnie ewentualne odniesienie. i co z innymi stanowiskami? Na których on zatem przysługuje?

Maciek z klanu

Świetnie jest pracować w firmie w której płacą za 8 h pracy od momentu odbicia się na bramie wejściowej do momentu powrotnego odbicia ,przy czym droga do stanowiska pracy wolnym krokiem i z powrotem to około 40 minut ,regulaminowa przerwa na śniadanie 15 minut,7 razy przerwa na papierosa 35 minut,posiedzenie w ubikacji około 1 h ,rekreacyjna jazda na rowerze po terenie zakładu około 2 h, w sumie około 3 h czystej pracy ,żyć nie umierać .

Sokół

Wszyscy mają gdzieś rozpisywanie ,każdy udaje że coś rozpisuje ,później kierownik udaje że coś analizuje ,jedna wielka ściema ,kabaret moralnego niepokoju jednym słowem ,

Czy to już koniec? Prawdopodobnie tak. Fatalne zarządzanie, nietrafione inwestycje, stawianie na pociotków a nie fachowców, idiotyczna polityka personalna, zwalnianie lub nie zatrzymywanie wartościowych pracowników, uległość lub tchórzostwo w wyrażaniu własnego zdania nagminne, pseudo działania w ulepszaniu lub naprawie produkcji (te wszystkie tablice, debilne formularze, nic nie dające rozmowy), brak rzetelnego przepływu informacji, traktowanie pracownika jak (usunięte przez administratora) a nie świadomego partnera w produkcji, przerost administracji nad robotnikami zaangażowanymi w produkcję, na pewno błędy w handlu i strategii, działania na granicy prawa, by tylko zaoszczędzić ( te ograniczenia w ilości zwalnianych pracowników by tylko nie podpaść pod zwolnienia grupowe), skandaliczna postawa związków zawodowych. Mało? Dużo więcej dowiemy się jak to wszystko upadnie. Szkoda ludzi, szkoda historii tego miejsca, szkoda wysiłku ludzi którzy jeszcze chcą coś robić. Bez jasnego przekazu co do zamierzeń i pełnej współpracy z pracownikami ten zakład czeka śmierć. To jest pewne.

fafik

Cześć, słyszałem , że likwidują oddział na wielickiej i pójdzie pewnie pod deweloperke. Część maszyn ponoć pójdzie do Bydgoszczy, a ludzi zwalniają na potęgę i proponują prace w oddz. w Bydgoszczy. Szkoda... to kawał historii i duże miejsce zatrudnienia. Takie duże spółki nie powinny być w rękach prywatnych tylko jako skarbu państwa i trzymana bo prywaciarze powyprzedają wszystko i zostaniemy na łasce chińczyków. Polska musi zmienić ten bezwzględny kapitalizm.

Wojak
@fafik

Czy tylko w Myslenicach planowanie jest tak beznadziejne ??? Tyle lat i co miesiąc te same błędy...???

David Attenborough

Co ,że niby w biurach mało pracujemy ,trzeba się było uczyć ,a nie skończyli 6 klas podstawówki i się wymądrzają ,a tak w ogóle to National Geographic powinien nakręcić film o człekokształtnych pracujących na mikserach ...

zoo
@David Attenborough

Odezwał się brytyjski pisarz i opiekun Afryki. Tak właśnie jest że biuro: fajeczki i obiadki i wiele innych ważnych rzeczy, tylko nie firma. Chodzę po biurze i widzę, szkoda że tu nie można wstawiać zdjęć

@David Attenborough

Nie wiem czemu wszyscy czepiają się ludzi na mixerach pracujemy w zapyleniu z całą tablicą Mendelejewa i w brew pozorom to nie jest lekka praca czasami trzeba po kilka ton przełożyć trzeba samemu spróbować tej lekkiej pracy a potem rzucać oszczerstwa

Mati
@Sprawiedliwy

Jak pracujecie w takim zapyleniu i z tablicą Mendelejewa i praca jest tak ciężka że po kilka ton dziennie przezucacie,tzn że jest dokładnie tak jak napisał David Attenborough jesteście małpami człekokształtnymi które tylko do takiej roboty się nadają , tyle w temacie

Miks
@Sprawiedliwy

Sprawiedliwy nie ma co tłumaczyć bo wiekszość wykształconych i zapracowanych biurowych nie ma pojecia jak wyglada mikser i produkcja.

David Attenborough

W takim razie przyjrzę się dokładniej waszej pracy i zobaczę czy tak ciężko pracujecie 8 h .pozdrawiam

David Attenborough

Wiolka dziecko kochane ty się o mnie nie bój,my w biurach mamy roboty na kilka lat do przodu ,tutaj zwolnienia nikomu nie grożą,no chyba że grupowe i za dużą odprawę, my tutaj umiemy zadbać o swoje interesy , nie to co małpy z produkcji

Małpa
@David Attenborough

Czyli już u was w ulu zaczął się wyścig (usunięte przez administratora), który silniejszy to przetrwa a na pierwszy ogień pójdą słabeusze takie jak ty i reszta chorowitych (usunięte przez administratora).

David Attenborough

Tedyne na co pracujesz to na właściciela tej firmy i na swoją emeryturę z której i tak się pewnie długo nie nacieszysz skoro wdychasz codziennie tablice Mendelejewa

No to się mylisz jedna osoba na produkcji pracuje na 3 w biurach

David Attenborough

Nawet sobie sprawy nie zdajesz jakie jest ciężkie wysyłanie e-maili,twoje przerzucane tony gumy to przy tym mały pikuś,i nie mądruj mi tu

@David Attenborough

Skończyłeś wogole jakąś szkole,,że tak umiesz ładnie mówić,sam jesteś szympans

@David Attenborough

Widzę że należysz do anonimowych cwaniaczków

Miła.pani

Samo robienie kilka razy dziennie kawy potrafi być bardzo męczące ,a do tego dochodzą jeszcze obowiązki zawodowe ,pozatym monotonna praca od poniedziałku do piątku nie to co urozmaicona praca na zmiany na produkcji

Niemiły.pan :D
@Miła.pani

racja :D ahahahha na produkcji przynajmniej coś się dzieje, ja nie wyobrażam sobie siedzieć 8 h przy biurku, lepiej się poruszać.

Kolagen

Jak to jest że z produkcji zwolniono sporo osób,a w biurach powstały dodatkowe stanowiska ,ktoś jest to w stanie logicznie wytłumaczyć ?

Pracownikaktual
@Kolagen

Dokładnie, ludzi z maszyn też pozwalniali a w ich miejsce nie przyjmą nowego tylko każą się komuś uczyć kto już pracuje na maszynie.

Generał
@Pracownikaktual

Ale za to dają dużą podwyżkę,więc jak ktoś chce to się opłaca prowadzić nawet 5 maszyn równocześnie, i nie chodzi tu tylko o pieniądze to także prestż

@Kolagen

Ja właśnie w sprawie tego dodatkowego stanowiska, bo widzę ze asystentki referenta potrzeba. Pytanie tylko z jakich powodów? To oznacza, że zespól będzie większy? Zna ktoś atmosferę? tu więcej ludzi z produkcji pisze?

Sony

Tzn że chcą zastąpić referenta,praca lekka i przyjemna

Żelisław

A czego tutaj nie rozumiesz,jeśli szukają kogoś na obsadzone już stanowisko to znaczy że ta osoba nie pasuje im do układanki i ją poprostu zwolnią,zastępując kimś nowym po krótkim przeszkoleniu ,na pewnych stanowiskach nie wystarczy tylko dobrze wykonywać swojej pracy ale też trzeba być osobą lubianą w swoim otoczeniu a to jest czynnik najważniejszy ,bez którego po pewnym czasie współpraca się poprostu nie ułoży ,zwłaszcza w przypadku prac związanych z biurem ...jeśli czujesz że współpracownicy rozmawiają o tobie za twoimi plecami lub ucinają temat rozmowy w momencie jak się pojawiasz to poważny znak że jesteś persona non grata w tym srodowisku , a decydujace jest jeśli wykonujesz więcej pracy w tym samym czasie od osób na tym samym stanowisku ,to możesz mieć wtedy 100% pewności że nie jesteś tam lubiany i długo nie zabawisz w tym gronie ,zresztą powinieneś to odczuć i zauważyć kłody rzucane pod nogi .pozdrawiam pozytywnie myślących ...

Pompon
@Kolagen

Ktoś się orientuje o co chodzi ze stanowiskiem sapowcow od października ,co to za zawirowania

Jcvd
@Pompon

Niema żadnych zawirowań wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegarku

Konstant

O 14 odbyło się zebranie,glownym tematem bylo: co zrobić z tzw wolnymi elektronami ,niestety nie mam dobrych wieści

@Konstant

a przedstawisz te wieści? Ostatnie oferty pracy na stronie macie z maja, one są aktualne? i do dziś już nie było większego zapotrzebowania? Jedyne co mi się rzuciło to ogłoszenie dla speca od kontroli jakości, ale taka praca mnie nie interesuje. Co z technologami?

Na stronie Lento.pl zamieszczono 26 września kilka aktualnych ofert pracy do firmy Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A.. Poszukiwana jest osoba do pracy jako asystent osoby niepełnosprawnej. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Sauron

Na 2 zmianie też się posypało przynajmniej na naszym wydziale

@Sauron

Chyba nie wiem co to za wydział? Przybliżysz go i wyjaśnisz o co chodzi z tym całym posypaniem? Ludzie odnosili się wcześniej do jakości surowca, a jak praca nad jego kontrolą teraz wygląda? widzę, że są ogłoszenia, kiedy dział ostatni się rozwijał? Chyba ze to rotacja?

Biurowiec

Nowo zatrudniony pan w bialym kapeluszu odpowiedzialny za dalszą selekcję ,ma za zadanie na sucho bez znajomości ludzi na wydziałach a jedynie po weryfikacji ich przydatności tu i teraz odstrzelić ustalona liczbę osób także a może i przede wszystkim na cechy ekonomiczne korzystne przy zwolnieniu takich osób dla firmy

Patrycja

Już oficjalnie ,od września wydziały tke i tks zostają wyłączone z produkcji .zwolnienia w sierpniu obejmą 75 % pracowników tych wydziałów, zwolnienia otrzyma 3 Sapowcow tych wydziałów oraz jedna osoba z raportowania ,plus dwie osoby ze stanowisk bezpośrednio nie związanych z produkcją z wydziału txl. Na innych wydziałach bez nerwowych ruchów w tym miesiącu .

Patrycja
@Patrycja

Zwolnienia obejmą też pracowników biurowych ,kilku z nich zastąpi tym samym pracowników na wydziałach którym zostaną wręczone wypowiedzenia

Emeryt
@Patrycja

Właśnie w biurze nie zwalniają tylko na produkcji. W biurze jest jeszcze więcej ludzi niż było, i mają się dobrze .

Blondi

Na technologa przy rekrutacji sprawdzają znajomość angielskiego, czy się ma certyfikat? Bo w ogłoszeniu jest podane, że trzeba znać, ale ja papierów nie mam. To duży problem? I ogólnie dużo się pracuje w tym języku tak w mowie?

WYPŁYWKA

Jeden SAP-apwiec na wszystkie wydziały Po prostu wspaniały pomysł.... :-( Współczuję chłopakom ....

Zostaw merytoryczną opinię o Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A. - Kraków

• Jak się pracuje w Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 358.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 294, z czego 93 to opinie pozytywne, 101 to opinie negatywne, a 100 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A.?

Kandydaci do pracy w Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A.