Opinie o michelin.pl - Michelin Polska Sp. z.o.o. w Olsztyn

Pierwsza filia Grupy Michelin w Centralnej i Wschodniej Europie została założona w1994 r. w Warszawie. W grudniu 1995 roku Grupa Michelin, kupiła pakiet większościowy akcji olsztyńskiej fabryki i stała się partnerem strategicznym i inwestorem na wielką skalę. Produkcja ciężarowych opon całostalowych ruszyła w 1996 r., a w 1998 r. otwarto Zakład Form. W 2000 roku w Warszawie powstało Centrum Szkoleniowe dla dilerów. Rok później olsztyńska fabryka rozpoczęła produkcję opon osobowych i ciężarowych pod marką Michelin. W styczniu 2005 roku fabryka w Olsztynie i Dyrekcja Handlowa Michelin Polska w Warszawie połączyły się w jedną firmę: Michelin Polska S.A. Powstały nowe inwestycje: Centrum Logistyczne, nowy Zakład Opon Osobowych i Dostawczych oraz Zakład Półfabrykatów.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Michelin Polska w Olsztyn

Panzer Commander

Odszdłem z firmy do woja i musze powiedzieć, że to był właściwy krok. Warunki służby oraz kwestie finansowe biją na głowę to co dotychczas oferował Michelin. Nie ma monotonii, żadnego systemu 4 brygadowego, płaca na dzień dobry na rękę obecnie 5100 zł. Weekendy wolne (w końcu mogę latem w sobotę o godz 13.00 jechać na plażę czy na działeczkę na grilla a nie w kierunku fabryki), święta w grudniu, 1 i 3 maja, oraz pozostałe dni świąteczne czy ustawowo wolne od pracy spędzam w domu (no chyba że wypadnie służba ale to już sytuacja losowa). 13tka, mundurówka plus inne dodatki finansowe zawsze płatne z góry na początku miesiąca. 2-3 razy w roku wiadomo jakiś poligon czy inne większe ćwiczenia ale idzie to przeżyć ale poza tym mam czas na rodzinę, znajomych czy inne pasje i nie jestem jak wrak, tak jak to czyni system 4-brygadowy z człowiekiem. Wiadomo nie każdy musi armię lubić ale polecam młodym jeszcze w miarę chłopakom i dziewczynom (śmiało do 40tki) spróbować a nie zarzynać się przy maszynie po nockach. Pamiętajcie praca jest dla nas a nie my dla pracy.

Soldier
@Panzer Commander

Powiem Ci że przerobiłem +1,5 roku w Michelin na Fischerze a potem wózek widłowy to robota spoko ale ten system to szkoda życia wojo jak piszesz pieniądze może i są ale ,bania też pada jestem teraz 4 lata już i pod rozkaz być i strzał że jutro wyjeżdżasz na 2 lub 3 tygodnie to też nie super sprawa a 25 to też czasu podliczysz to też (usunięte przez administratora),ale wszędzie dobrze gdzie Nas nie ma . Pozdro

@Panzer Commander

Cieszę się, że znalazłeś lepsze warunki służby wojskowej i jesteś bardziej zadowolony z obecnej sytuacji niż z pracy w poprzedniej firmie. Twoje doświadczenia pokazują, że istnieją różne ścieżki zawodowe i miejsca pracy, które oferują bardziej satysfakcjonujące warunki i lepsze wynagrodzenie. Wojsko może zapewniać stabilność finansową, a także szereg innych korzyści, takich jak wolne weekendy i dni świąteczne, możliwość rozwoju zawodowego, a także umożliwia służbę dla kraju. Również fakt, że masz więcej czasu na rodzinę, przyjaciół i własne pasje, jest bardzo cenny. Przypomina to, że każdy powinien dążyć do znalezienia takiej ścieżki zawodowej, która spełnia jego oczekiwania i umożliwia osiągnięcie równowagi między pracą a życiem prywatnym. To również pokazuje, że warto być elastycznym w podejściu do kariery i otwartym na różne możliwości. Dzięki temu można znaleźć bardziej satysfakcjonującą ścieżkę zawodową. Dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami.

ZWIAZEK P.. I NIE TYLKO

W 2024 ROKU PLACA MINIMALNA MA WYNOSIC OK 4300 A TU W TEJ FIRMIE SA SMIESZNE DODATKI LUDZIE PRZECIEZ MOWIA W MIESCIE TO ZA TO TO ZA TAMTO I PRACA W SOBOTY I W NIEDIZLEE I W SWIETA W NOCY ROWNIEZ SIE PRACUJE ......I MAJA LUDZIE PO 5 LUB 6 TYSIECY ECHHHHHHHHHHHH MOZE TE 7 OCZYWISCIE BRUTTO. ZAROBKI LUDZI OCZYWISCIE Z WATPILWYMI KWALIFIKACJAMI NA SWOICH STANOWISKACH SA OGROMNE I ZA CO ZA WOLNE SWIETA I WEEKENDY. ROBOTNIK PRACUJE W SOBOTE I W NIEDZIELE W SWIETA TAKZE I CO PIENIADZE MARNE SA TYLE POWIEM - W SZYNOBUSACH SIE TEZ SLYSZY ROZMOWY TYCH LUDZI CO JADA JAK NA .......ZEBY TEN KREDYT SPLACIC.A UMYSLOWI PROSZE WOLNE DNIE JAK AZ MILO I PENSJA PEWNIE NIE JEST MARNA. OJ MOWIA W LINII AUTOBUSOWEJ ZE TRZA PO PROSTU DOBRZE Z USZKA NADAWAC TO BEDA LEPSZE PIENIEDZE.

@ZWIAZEK P.. I NIE TYLKO

Rozumiem Twoje obawy i niezadowolenie z niskich zarobków oraz nierówności w wynagrodzeniach w tej firmie. Wielu pracowników na stanowiskach robotniczych, pracujących w systemie zmianowym, może odczuwać trudności związane z pracą w soboty, niedziele, święta i w nocy, a to wymaga odpowiedniego wynagrodzenia za poświęcenie czasu i wysiłku. Warto zaznaczyć, że kwestia płacy minimalnej może się różnić w zależności od kraju i regulacji obowiązujących w danym regionie. Jeśli w Twoim kraju ustalono wyższą płacę minimalną na 2024 rok, to faktycznie płace poniżej tej kwoty mogą wydawać się niewystarczające. Jeśli czujesz, że jesteś niesprawiedliwie wynagradzany, warto zastanowić się nad podjęciem działań, takich jak: Rozmowa z przełożonym: Próbuj porozmawiać z przełożonymi lub działem HR, aby wyrazić swoje obawy i negocjować lepsze warunki wynagrodzenia. Konsultacja z związkami zawodowymi: Jeśli istnieją związki zawodowe w Twojej firmie, można zwrócić się do nich o wsparcie w negocjacjach z pracodawcą. Rozważenie innych opcji pracy: Jeśli obecna sytuacja jest nie do zaakceptowania, rozważ poszukiwanie innych możliwości zatrudnienia, które oferują lepsze wynagrodzenie i warunki pracy. Konsultacja z prawnikiem: Jeśli masz wątpliwości co do naruszenia swoich praw pracowniczych, zawsze można skonsultować się z prawnikiem, który pomoże Ci zrozumieć Twoje prawa i opcje. Nierówności w wynagrodzeniach są problemem, z którym wiele osób się boryka. Walka o sprawiedliwe warunki pracy może być trudna, ale warto podejmować starania w celu poprawy swojej sytuacji i wsparcia innych pracowników. Odpowiednia organizacja i wspólna akcja pracowników mogą pomóc osiągnąć pożądane zmiany w firmie.

Opinia

Zarobki w tej firmie dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych są niskie, wręcz śmieszne w porównaniu do nakładu siły , dni pracy na zmiany w sensie , że są 3 zmiany, w regule pracy również w święta 1 maj 3 maj 11 listopad itd,,,oraz w rozbiciu na życie prywatne - ludzie są rozerwani, odbici od rzeczywistości - nie wiedzą co to jest prawdziwe realne życie w rodzinie. Pieniądze są katastrofalne za te wszystkie nieudogodnienia , które wymieniłem. do tego trzeba dodać hałas, smród i brud oraz fatalne warunki społeczne w zespołach. Liczą się tylko tacy co kapują , donoszą(usunięte przez administratora) Ludzie na stanowiskach nierobotniczych czyli pracownicy umysłowi nie znają tego systemu pracy. A jeszcze gorsi są ci co pracowali i na produkcji i awansowali często przez różne tematy , a teraz nie wiedzą o co chodzi udają głupich czy jak? Wykształcenie czy język się nie liczy w tej firmie do awansu, ani ten śmieszny aplikacyjny program. Porównując zarobki bo słyszy się , że biurowi narzekają na zarobki wystarczy popatrzeć na parking i na samochody. Robotnicy mają stare auta jakieś tam volkswageny , bmw , audi czy inne starsze modele. Pracownicy umysłowi są w posiadaniu natomiast samochodów z wyższej półki mają toyoty , mazdy , mercedesy , hondy , volvo i inne drogie marki. Mówiąc krotko omijajcie tyle też ludzie mówią co pracują.

@Opinia

To ile taka osoba, która się dopiero zatrudniło na produkcję tu zarobi? Za pracę w nocy są dodatki, czy lepiej płatne dni świąteczne, o których pisałeś, że trzeba w nie robić?

@Opinia

Rozumiem, że opisujesz trudną sytuację w firmie, w której pracownicy na stanowiskach robotniczych czują się źle traktowani i źle wynagradzani w porównaniu do pracowników umysłowych. To problem, który jest niestety obecny w niektórych przedsiębiorstwach. Nierówności w wynagrodzeniach i warunkach pracy mogą wynikać z różnych czynników, takich jak brak etyki pracodawcy, brak regulacji rynkowych lub brak odpowiednich związków zawodowych, które bronią interesów pracowników. Jeśli uważasz, że jesteś niesprawiedliwie traktowany, ważne jest, aby próbować podejmować działania w celu poprawy swojej sytuacji. Możesz rozważyć: Rozmowę z przełożonymi: Próbuj wyrazić swoje obawy przełożonym i podać konkretne argumenty, dlaczego uważasz, że Twoje wynagrodzenie i warunki pracy powinny być poprawione. Konsultację z związkami zawodowymi: Jeśli istnieją związki zawodowe w Twojej firmie, możesz skonsultować się z nimi w celu uzyskania wsparcia w negocjacjach z pracodawcą. Poszukiwanie innych możliwości pracy: Jeśli uważasz, że obecna sytuacja jest nie do zniesienia, warto rozważyć szukanie innej pracy, która oferuje lepsze warunki. Rozważenie skonsultowania się z prawnikiem: Jeśli masz podejrzenie naruszenia swoich praw pracowniczych, warto skonsultować się z prawnikiem, który może pomóc Ci zrozumieć, czy masz podstawy do zgłoszenia skargi lub pozwu. Warto również zrozumieć, że walka o poprawę warunków pracy może być trudna i czasochłonna, ale jest to ważne dla poprawy jakości życia pracowników. Niektóre kraje mają przepisy i regulacje dotyczące minimalnych wynagrodzeń i warunków pracy, które można wykorzystać jako punkt odniesienia w rozmowach z pracodawcą lub w zgłaszaniu skarg do odpowiednich instytucji.

PRACOWNIK - 15 lat w firmie

Odnośnie zarobków w tym zakładzie to są one nieadekwatne do nakładu siły człowieka oraz do zaborczego systemu pracy - ludzie pracują na 3 zmiany w systemie 4 brygadowym czyli w święta i w soboty i niedziele. W nocy także pracują a dodatki sa śmieszne wręcz są kpiną za taki trud jaki sie tu przelewa. Praca ludzi na stanowiskach robotniczych powinna byc o wiele większa niżeli jest obecnie - ludzie się o złotówkę wręcz ,,,,,,,,,,,,,,,,ze sobą kłocą , nienawidzą, ach slów brak. Umysłowi to pewnie się śmieja że ktoś na nich tu chce pracować na ich pensje . Czy uważacie że 4 tysiące lub 4,500 to jest wystarczająca wypłata za pracę w sobotę i niedzielę i w święta 11 listopada - umysłowi wolne, 1 maj umysłowi wolne , 3 maj umysłowi wolne, 6 styczeń umysłowi wolne i tak dalej by przytaczać. Do tego dodajmy pracę w nocy i półtora dnia wolnego po ostatniej nocce, Masakra wręcz zero życia prywatnego a już o rodzinnym nie ma co wspominać. Godne politowania jest życie pracowników fizycznych w tej firmie ech tylko współczuć nam wszystkim i coz pisac - chwała tym co są w biurze oni się z nas nabijają może.kto wie

Karola
@PRACOWNIK - 15 lat w firmie

A na żadną premię nie można liczyć? I czy w firmie zdarzają się nadgodziny, dzięki którym można dorobić do pensji? Bo mój mąż chciałby więcej zarabiać niż 4-4,5 k :/

do komunikacji firmy
@Karola

Tyle godzin w tym (usunięte przez administratora) i jeszcze dorobić w nadgodzinach? nie znam kto by chciał tu jeszcze pracować po swoich 8 godzinach chyba że samotni ludzie bez rodzin bez dzieci i partnerów życiowych to tak oni pewnie mogliby nocować w tej firmie. Bo jeżeli ktoś ma dzieci , rodzinę i kogoś bliskiego to kiedy ma spedzać czas jeśli bedzie jeszcze nadgodziny robic? chociaz sa majstrowie co o 4 rano przyjezdzaja i wszystko maja pod lupa czy to nie traca (usunięte przez administratora) .........................- zarobki wiadomo inne niz fizyczni . Premie sa ale male bo nie mozna sprostac wyznacznikom i regulacjom zaporowym tych znikomych premii - po prostu wskazniki sa tak dobrane zeby jej nie dostac albo bardzo malo jesli juz. to pracowac w nadgodzinach czyli co po 12 godzin? gdzie rodzina gdzie dzieci - tak to sobie moga robić bezdzietni i bezrodzinni ludzie. bez kobiety bez mezczyzny tylko zyc firma ale przeciez za 20 lat i tak nikt nie zapmieta ze tu robil jeden czy druga. Ludzie mówia ze sa owszem kierwoniczki co nie maja dzieci nie maja facetów zero życia prywatnego - to moze kto wie mogą sobie pozwolić na siedzenie po 12 godzin plus jeszcze na komputerze w domu --- bo i co robic z tym czasem skoro to sa samotne biedne osoby oczywiscie w uczucia bo nie w kase pewnie. Pewnie zwierza maja i to im wystrcza nie sprawa to nasza . Trzeba powiedziec o zarobkach fizycznych , bardzo małe zarobki . Do tego smród , hałas i nepotyzm kolesiostwo brak uznania ludzi co coś robia tylko kapo.....nie sie liczy 60 - ny sa na topie w tym przedsiebiorstiwe.

@PRACOWNIK - 15 lat w firmie

Rozumiem, że sytuacja, którą opisujesz, wydaje się być trudna i frustrująca. Praca w systemie zmianowym, zwłaszcza włączająca dni wolne i pracę w nocy, może być wyjątkowo wyczerpująca i wpływać negatywnie na życie prywatne oraz zdrowie fizyczne i psychiczne pracowników. Wielu pracodawców w różnych branżach stara się utrzymać niskie koszty pracy, co może prowadzić do niewłaściwego wynagradzania pracowników za ich trud i poświęcenie. To jest problem, który dotyka wielu ludzi, a nie tylko tych pracujących w opisanej przez Ciebie firmie. Jeśli czujesz, że warunki pracy są niesprawiedliwe, a wynagrodzenie jest nieadekwatne do trudów, to warto rozważyć podjęcie działań: Rozmawiaj z przełożonymi: Próbuj porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za zarządzanie personelem w swojej firmie i wyraź swoje obawy i oczekiwania. Być może jest możliwość negocjacji w sprawie lepszych warunków. Szukaj alternatywnych miejsc pracy: Jeśli uważasz, że obecna sytuacja jest nie do zaakceptowania, warto rozważyć poszukiwanie pracy w innych firmach, które oferują lepsze warunki i wynagrodzenie. Konsultuj się z innymi pracownikami: Rozmawiaj z innymi pracownikami w swojej firmie, aby dowiedzieć się, jakie są ich opinie i doświadczenia. Razem można podjąć bardziej efektywne kroki w celu poprawy warunków pracy. Rozważ działania związkowe: Jeśli jesteście zorganizowani w związku zawodowym, możecie próbować korzystać z jego wsparcia w negocjacjach z pracodawcą w celu uzyskania lepszych warunków pracy. Skonsultuj się z odpowiednimi organami: Jeśli uważasz, że Twoje prawa pracownicze są naruszane, warto skonsultować się z odpowiednimi organami lub radcami prawnymi, aby dowiedzieć się, czy istnieją podstawy do skierowania skargi lub skargi zbiorowej. Warto podkreślić, że walka o sprawiedliwe warunki pracy może być trudna, ale wspólne działania pracowników i odpowiednich instytucji mogą prowadzić do pozytywnych zmian.

Byłem tam sporo lat..........

tak to prawda słyszało się niejednokrotnie, że awanse są rozdzielane pomiędzy członków rodziny albo ludzi ......bez szkoły i wiedzy oraz jakichkolwiek kompetencji - ale swoi tak zwani doręczyciele - przyjaźni informatorzy - mówiąc w skrócie tajni współpracownicy co elegancko kapują na pracowników. Co do wykształcenia to wiele osób pracujących na halach ma wyższe . Natomiast słyszy się technolodzy to tylko średnie i to w wydziałach gdzie się uważają za super bombki. Średnie wykształcenie mają technolodzy w większości ludzie mówią bo przecież się znają ale i też sporo jest menadżerów co mają tylko średnią szkołe. Aj ludzie nie polecamy my oczywiście pracy tam bo się traktuje pracownika fizycznego jak ogra co ma swoje jak na plantacji bawełny przerobić. Wstyd i taka firma tak się chwalą wszystkim. Droga awansu oczywiście otwarta ale tylko dla swoich . Nie są ważne takie sprawy jak wykształcenie lata pracy doswiadczenie kompetencje inne honory nagrody czy zasługi dla firmy. Ważne są inne tematy...............................relacje...............................pod.................................kapo........................................i tego tam

Kora
@Byłem tam sporo lat..........

To prawda nic ująć nic dodać pracuje w tym (usunięte przez administratora) tyle lat że znam te układy od podszewki ciężka praca i marne pieniądze jeśli się niepoprawi to widzę marny los tej firmy przekształcona zostanie na magazyny opon

TPG
@Byłem tam sporo lat..........

Rozumiem, że masz pewne obawy lub złe doświadczenia związane z systemem awansów i zarządzaniem personelem w pewnej firmie. Niestety, w niektórych przedsiębiorstwach może dochodzić do nierówności i nieuczciwego traktowania pracowników. W takich przypadkach ważne jest, aby wyrażać swoje obawy i zgłaszać nieprawidłowości w odpowiedni sposób. Oto kilka uwag dotyczących sytuacji, którą opisałeś: Awanse oparte na związkach rodzinnych lub znajomościach nie są etyczne. Współpracownicy powinni być awansowani na podstawie swoich kompetencji, wiedzy i doświadczenia. Wykształcenie nie jest jedynym kryterium sukcesu zawodowego. Ważne jest, aby doceniać zarówno wykształcenie, jak i praktyczne umiejętności oraz doświadczenie zawodowe. W sytuacji, w której czujesz się niesprawiedliwie traktowany, ważne jest, aby zgłosić swoje obawy do przełożonych lub działu HR. Jeśli jesteś świadkiem nieprawidłowości w firmie, możesz również zwrócić się do odpowiednich organów lub instytucji, które zajmują się kontrolą i nadzorem nad przedsiębiorstwami. Warto też zastanowić się nad poszukiwaniem innej pracy, jeśli obecna sytuacja nie satysfakcjonuje Cię pod względem warunków pracy i zarządzania. Wszystkie firmy mają swoje własne wyzwania i problemy, i nie zawsze można uniknąć niesprawiedliwych praktyk, ale ważne jest, aby dążyć do uczciwości i równości w miejscu pracy oraz starać się rozwiązywać problemy w sposób konstruktywny.

Altaja

Czy to prawda ze są „zwolnienia” w Michelin ? Tzn przenoszą ludzi na gorsze działy żeby sami się zwalniali bo nie chce im się odprawy płacić?

Jak wyglada tam praca kobiet, w moim przypadku byłaby to w ogóle pierwsza praca i na co miałabym się szykować?

Wiem mówi się

Praca dla kobiet jest i owszem są zmiany w dzien się pracuje i w nocy i praca przy maszynach i jazda na wózkach widłowych płaca rzedu 3500 - 4000 netto. Ale masz sporo benefitów i opony , obiady, ubezpieczenie, filar emerytalny, pozyczki i sporo mozna wymieniac. Czasami na integracje sie pojdzie to wiadomo moze i cos sie przydarzy miedzy pracoenikami jakas blizsza znajomosc w postaci ukladu czy stosunku kto wie bywa roznie.

Taktyka

Dobra i solidna firma, przyzwoita kasa. Pozdrawiam

Bożena
@Taktyka

Ale jaka ta kasa i na jakim stanowisku? Widziałam że inni tu narzekali na wypłatę więc już nie wiem co myśleć. W ogóle czy oprócz tego sa jakieś benefity pozapłacowe?

Taktyka
@Bożena

Mnóstwo benefitów, na dzień dobry 6k na rękę, wymagane wyższe wykształcenie

Yyyyyy
@Taktyka

Jakie 6k na reke. Ja jako inz z 10 letnim stazem jak sie przyjmowalem na dzien dobry 4k. Myslisz ze po 2 latach mam 6k na reke (bez 13natki i premi)?

kathet

Witam Wszystkich Serdecznie Tych narzekających i narzekających mniej. Pracuje w Michelin Olsztyn od około trzech miesięcy. Jestem pełna pozytywnych wrażeń i pewnie patrzę w przyszłość, Dużo szkoleń, możliwość ukończenia różnych kursów i podniesienia swoich kwalifikacji. Mili ludzie począwszy od biura po produkcje. Pozytywne nastawienie i uczciwe podejscie do pracy i obowiązków pozwalają czuć się tutaj dobrze i z chęcią przychodzić do pracy. Piszecie ,że zarobić się nie da-owszem da się: że śmierdzi gumą,chemią- tak dla przypomnienia nie pracujemy w drogerii a zapach i jest ale zupelnie do wytrzymania. Firma ma bogaty wachlarz socjalny, uczciwe stawki ale ma tez i swoje oczekiwania względem pracownika co jest w pełni uzasadnione i nie wymaga komentarza. Ludzie nie narzekajcie bo to nic nie zmieni. Jak wam tak bardzo nie podoba się to się zwolnijcie i dajcie pracować tym którzy chcą pracować. A wszystkim przyszłym pracownikom radzę nie czytać subiektywnych opinii tylko przekonać się samemu jak to faktycznie jest zatrudniając się w Michelinie. Pozdrawiam serdecznie

Jest tak fajnie ?
@kathet

Z całym szacunkiem ale to była najgorsza praca w życiu ... Nigdy więcej czegoś takiego ! To nawet ciężko porównać do czegokolwiek bo nawet praca fizyczna na budowach czy rolnictwie to jest nic w porównaniu co tam jest ...

kathet
@Jest tak fajnie ?

Ile ludzi tyle opinii....Ja jestem zadowolona a pracowałam w paru miejscach i zostaje przy swoim zdaniu .Wesołych świąt!

Lidia
@kathet

witam, te szkolenia i kursy mnie zainteresowały, bo napisała Pani, ze są co do nich duże możliwości, można dopytać jakie tak konkretnie? o jakich kursach tu mowa, co oferują?

kolhoz
@Lidia

wez sie nie ponizaj tymi propagandami masz gruba kase a oni nie na produkcji i po co te wyrywne wstawki

Bobo
@kathet

Proszę napisać czy dla kobiet jest bardzo ciężko fizycznie i jak Pani znosi zmiany nocne? Też złożyłam cv , podobno teraz nie mają miejsc dla kobiet na produkcji, ale w marcu będą potrzebować. Troszkę się obawiam czy praca jest ciężka fizycznie, jednak szukam pracy drugi miesiąc i to co oferuje większość pracodawców to dramat. Wymagania z kosmosu ,a sami oferują zleceniówki i najniższe wynagrodzenie. Michelin jest pewnym i wypłacalnym pracodawcą na dzisiejsze ciężkie czasy, dlatego zależy mi żeby zacząć pracować. Pozdrawiam.

Danuta
@kolhoz

A to jaka kasa na tej produkcji? Tak czy siak, mam nadzieję, że mi odpowiesz szczerze, bo bardzo bym chciała coś wiedzieć o tym, czy jest realna szansa na jakiś rozwój czy raczej stoją w miejscu pracownicy?

Xyz
@Bobo

Podbijam pytanie, również jestem bardzo ciekawa jak kobiety sobie radzą tu na produkcji. Szukam pracy 3 miesiące i mimo doświadczenia zawodowego nie mogę niczego znaleźć w Olsztynie. Jestem jeszcze młodą osobą, dlatego pokładam duże nadzieje, że tu mnie przyjmą. Mam jednak sporo pytań - czy jakaś pracownica może opisać jak to wygląda, czy daje radę fizycznie?

PRACOWNICA
@Xyz

ktos powie 25 zlotych za godzine moze i tyle sie zarabia. Zapomnij jednak kochana o swietach i innych wolnych dniach. Ludzie z biur odpoczywaja a Ty bediesz pracowac jak robol w kazdy dzien. Zejdziesz z nocki o 6 rano i za poltora dnia wstaniesz na 6 rano - kpiny i tyle ludzie sie zwalniaja.

Bobo
@PRACOWNICA

Jestem świadoma, że "czerwone" kartki i weekendy w Michelin są pracujące. Jednak jak wygląda praca dla kobiet od strony fizycznej, czy jest bardzo ciężka? Nurtują mnie pytania czy jest przerwa, czy można zjeść, jakie jest traktowanie pracownika? Mam 43 lata i ponad 20 lat pracy w handlu za sobą , więc ciężka i stojąca praca nie jest mi obca. Jeżeli kobitki pracujące w Michelin napiszą coś więcej na ten temat będę wdzięczna ????

Bobo2
@Bobo

Nie jest ciężka, no ale pracować trzeba. Przerwy normalnie są, jest w porzadku

Zuzanna

Stanowisko Account Development Manager- ktoś wie coś o tym? Szczególnie wiecie coś o podróżach służbowych? Bo piszą o tym, że są tu regularne. To za taki wyjazd jest tu dieta? I za dni wyjazdowe są dodatkowe dni wolne w tygodniu po powrocie?

Daga

Witam, mnie interesuje ogłoszenie do pracy konstruktora. Zastanawiam się tylko czy podołam.. w jaki sposób testują dokładnie znajomość francuskiego, bo tam pisali, że trzeba znać? Czy może papiery trzeba mieć na to?

@Daga

Gdzie tam. Bez fr Cie przyjma. Kwestia za ile. Mechanicy maja luuz, tylko rysowanie. Automatycy w michelinie maja przerabane, rys schematow, programow i wizualizacja, rozruch, nadzor aby ktos nie zawalil i planowanie, 8 projektow na raz plus , zamawianieczesci, terminy. Niby jestes automatykiem, a tak naprawde 3 etaty masz za srednia dla automatyka na rynku pracy

@Ataman

To czemu francuskiego wymagają, skoro się nie przydaje potem? Czy może jakąś naukę języka oferują? A za te wszystkie obowiązki które wymieniasz to są jakieś premie oprócz tej podstawy o której piszesz?

Ataman

Rozumiem ze piszesz o biurze konstrukcyjnym - stanowisko konstruktor. Masz za darmo nauke jezyka w szkole jezykowej. Jesli na miejscu w Olsztynie to jezyka fr nie zna nikt z moich kolegow. Dopiero wyzej trafi sie jakis menadzer gdzie wlada dobrze fr. Jesli trafisz do grupy na wyjazdy/delegacje to tak moga wymagac. Wszycho zalezy jeszcze od grupy, gdzie trafisz - atmosfera itp. Jednak kazdy kiero cisnie grupe jak w kazdej pracy korpo. Premie sa dla wybranych, chodzi o wyniki itp. Jesli trafisz na projekt ciezki, jeszcze w multi nation to powodzenia z premiami xD zrobisz swoja robote, a ktos z np. Wloch popelni blad i masz opoznienie to bez premi. Jednak nie odradzam i nie polecam ! Michelin to atrakcyjny pracodawca w Olsztynie gdzie nie ma duzo przemyslu... Jesli lubisz (usunięte przez administratora) korporacyjne standardy, brak czasu na tematy, 20 wiadomosci dziennie i wielozadaniowosc, wpychanie tematu dwa tygodnie przed realizacja bez mozliwosci odmowienia to praca dla Ciebie. Mozna przywyknac. Moi koledzy sa przykladem, pracuja po 30 lat. Z drugiej strony szkolenia, rozwój, kontakt z technologia, problemami inz ciekawymi, dobry sprzet, prawie darmowe obiady, kawa, odpowiedzialnosc, kierownicze stanowisko (mimo ze jestes szeregowcem - zalezy na jakiego menagera trafisz, jeden jest udany) to daje iskierkie a moze spróbuję.

Xxx
@Ataman

Piszesz o tematach które pojawiają się na dwa tygodnie przed terminem ich realizacji, dodając że nie można odmówić. Skąd to przekonanie? Odmówiłeś, albo byłeś świadkiem, jak ktoś odmawia podjęcia się tego typu tematów? W jaki sposób firma przekonuje do zostawania dłużej w pracym nadgodziny są jakoś lepiej płatne?

@Xxx

Bo jakas grupa z zagranicy przyjezdza Ci na wydzial za 3 tyg. Maja konkretna robote. Tydzien spotkanie, zakres prac. Brak mozliwosci modyfikacji programu w 2 tyg. Inne tematy. Naciski, belkot, naciski. Jak z(usunięte przez administratora) Zrobilem ta robota na ile sie dalo bo narracja byla ze bym nie dal rady. Zalosne, brak rzeczywistej oceny sytuacji. "Dasz rade" Bo "dasz rade".

Lara
@Ataman

A za to "dasz radę" to chociaż są jakieś nagrody lub premie? Ogólnie normy macie tak ustalane, że da radę je wyrobić? Ten nacisk to na jakie stanowisko głównie jest?

Co jaki czas w Michelin Polska można ubiegać się o podwyżkę?

Kub

Siema po jakim okresie jest umowa na czas nieokreślony ?

Szukający

Jest tu jakiś dział gdzie jest tylko jedna zmiana ?

Ella

W biurze wydzialowym to sie dzieja dantejskie sceny z reguly jest zamkniete. Jak to mozliwe zeby nie miec mozliwosci wypelnienia dokumentow co akut=rat sie pracownikowi naleza. Zawsze co zajdziemy to biuro zamkniete a jak sie dzwoni to albo jesem na zdalnej albo w miescie. Panie dyrektorze prosimy w koncu o kogos kto tam bedzie mial czas dla pracownikow. Dziekujemy,

Iwona
@Ella

Jeżeli chodzi o pracę w biurze tzw wydziałowym to jest możliwość pracy zdalnej? Wiesz może jakie warunki zatrudnienia? Rozumiem, że wyłącznie chodzisz tam wypełnić przykładowo jakieś dokumenty ale może coś jednak wiesz. Jakie umowy i wynagrodzenie?

Ol-fa
@Iwona

Wiesz praca zdalna to każdemu się należy na stanowisku nierobotniczym. To raz Dwa do biura wydzialoewgo to naprawde nie trza mieć szkoly wyzszej. Kiedys dostala się dziewczyna po średniej szkole bez znajomości żadnego jezyka obcego. Zatem mozna. Starac sie trzeba .

MASZYNA

Jest dział co technolodzy sa ze srednim wyksztalceniem tylko. Ich szef moze ma wyzsze wykształcenie ale to pewnie jednostka. Człowiek pracuje na maszynie stara sie i ma wyzszą szkołę. I zna jezyk obcy ale to nic bo nie wiem jakie sa kryteria zeby sie dostac do grona technologow na tym wydziale - ,srednia szkoła moze,, nie wiem. A szef brak czasu na rozmowe rekrutacyjna zawsze ma tak parafrazujac. Prosze w koncu o odbywanie rozmów rekrutacyjnych.

Natalia
@MASZYNA

Chodzi o jakieś rekrutacje wewnętrzne? Działa to czy raczej tak jak piszesz? Są osoby które w ten sposób awansowały?

NERW..

Pracownicy działu organizacji pracy normują ludzi z premedytacją. :Liczone są każde sekundy nieobecności pracownika na stanowisku przerwy etc. Proszę wejść na stołówkę i policzyć czas spedzony na obiedzie przez cały wydział organizacji na wydziale Z2. Mówiąc krótko śmichy hichy relax pełen dowcipkowanie non stop i ogólnie świetne nastawienie plus śmianie się z ludzi na stanowiskach robotniczych. Prosze sie tym zająć szefowo działu bo ludzie patrzaja i maja oczy i widza ze oni siedza po godzinie nawet .

Rolnik

To co piszecie to prawda praca jest cieszka donoszą na ludzi atmosfera pomiędzy menadżerami a pracownikiem do (usunięte przez administratora) zarobki jeszcze ujdą ale atmosfera porąbana ekipa dyrekcyjna ma za nic pracowników a teraz szukają haków na ludzi żeby ich zwolnić nie polecam tej firmy

Iwona
@Rolnik

Dlaczego firma na zwalniać pracowników? Jakaś redukcja etatów? Piszesz, że zarobki "ujdą" mógłbyś przedstawić jakiś zakres zarobków dla nowych pracowników? Ile można oczekiwać?

Ktoś
@Iwona

Firma to jedna wielka (usunięte przez administratora) co z tego że na start dadzą Ci 26zl brutto jak za 3 lata młody co przyjdzie będzie miał od ciebie więcej bez doświadczenia. Tak ludzi zwalniają za często głupie wypadki gdzie koszta to grosze a wina jest brak wiedzy i przeszkolenia. Kierownicy to śmiech, ciekawe ile czasu będą sobie wmawiać, że jest masa ludzi na miejsca innych zatrudnionych. Polecam zawijać manatki z tej fabryki marzeń, mamy rynek pracownika, roboty pełno, omijać ten (usunięte przez administratora) szerokim łukiem.

Robotnik
@Ktoś

Zgadzam się z przedmówcą. Żeby 4 tysiace zarobic to na serio trza się narobić. Pamiętajmy nocki i system 4 brygadowy czyli po ostatniej nocy półtora dnia wolnego. Święta takie jak boże ciało czy 3 króli czy 1 i 3 maj lub 11 listopada zapomnijcie tu się pracuje non stop tylko wielkanoc i boże narodzenie jest wolne. Do tego właśnie sa młodzi co po krótkim czasie mają tyle samo co ludzie z 10 i 20 letnim stażem pracy. Może zwiększyć dodatek za wysługę pracy lat sporo więcej ? a nie standardowe majowe. Do tego umyślaki rozumy pozjadały nei pamietając że wcześniej pracowali na produkcji . Weekendy 2 zmiany lub nocki albo pierwsze, dodatek śmieszny, a biurowi na obiadkach siedzą i godzinę. Pracę najlepiej ocenicie jak przyjdziecie i popracujecie sami . Gdyby tak odjąć dodatki to ile by zostało za prace ? Policzyć można przeciez

co tu dużo można napisać *praca po 7 dni *układy na zasadzie donosisz na innych masz dobrze *zarobki 3 tysiące *Halas smród i bród *największy minus jak pracujesz już dłuższy czas to to że ludzie nowo zatrudnieni często mają stawkę podobna do twoje albo i większą Jeżeli szukacie pracy to polecam się trzy razy zastanowić .Michelin to powinien być ostatni na liście pracodawcą do którego się udajecie

kiedys pracowałem
@pracownik

Takich kilka refeksji sie nasuwa kiedys byly postoje i teraz tez sa co sie slyszy na miescie i ludzie z produkcji na wolne roznymi oczywiscie metodami sa na wolne zapraszani. Co z pracownikami z biura? Czy jezeli jest postój dwa czy 3 lub 4 dni czy nie powinni tez byc odsylani na wolne postojowe? Jesli produkcja stoi kilka dni co robia ci planisci technolodzy organizatorzy majstrowie i cala ta grupa zarzadzajaca? Czy dyrekcja panuje nad nimi w ogole? Czy platna prace wezma na telefon ? i na benzynie da sie zaosczedzic? Moze w koncu dyrekcja wezmie sie za nich? Naprawde co robia oni ci z biur w te dn postojowe skoro tyle pracy maja w dni postojowe produkcji to az sie nie chce wiedziec jak sa zarobieni w dni kiedy produkcja przebiega zgodnie z planem chyba sie nie wyrabiaja tedy hha naprawde pytanie do dyrekcji az samo sie nasuwa . Wszystko stoi a oni sa w pracy i pracuja a fizycznych nie ma.

Mirek
@pracownik

Idealne warunki, może i mnie tam kiedyś przyjmą to moje marzenie.

Mirek
@pracownik

Swietne warunki zlozylem cv i czekam juz trzy tygodnie nie moge sie doczekac jak przekrocze prog fabryki moich marzen boze kiedy zadzwonią moze ktos mnie poleci tu z forum?

Sandra
@pracownik

tak zgadzam sie to wszystko prawda nie polecam

@pracownik

Praca ciężka każdy wie jak wygląda praca w tej fabryce, czytałem komentarze. Jako pracownik fizyczny jesteś traktowany jak śmieć, masz problem nikt ci nie pomoże, pójdziesz się po skarżyć życzę powodze, mają na twoje miejsce miliony chętnych ha. Czy trzeba popierdzielac ludzi hmm ta żeby mieć lżej. Masz 2 dni wolnego po nockach ????, półtorej dnia. Umysłowi mają weekendy my nie, płacą jaką ja mam 26 brutto, premie lepiej nie gadać bo to śmieszne. Obiady zgadzam się ochydne wolne w domu ugotować ok 8 zł teraz 8razy 30 dni 240 zł ile za to kupisz rzeczy do lodów ze g zrobić sobie obiad samemu. Fajnie pracuje 5tys osób a czemu nie napiszą ile ludzi zwalniają miesiecznie lub sami uciekaja. W lato na hali można zemdleć z tego gorąca ktoś Ci pomoże ha Nie. Też uciekam z tego (usunięte przez administratora) za 2 miesiące lepsza oferta.. Pracy nie polecam nie wierzysz mi przekonaj się i pracuj w michelin sam się przekonasz. Jak jest przestuj ukradna ci twój urlop to nie nasza winna że firma ma przestuj przecież. I tak trzeba wyrabiać normy jak ich nie wyrabiasz to pa pa i kolejna osoba. Na Michelinie mają usunąć wszystkie palarnie więc koniec będzie palenia, dobrze że mamy ten jeden weekend w miesiącu za to trzeba im dziękować ze są tacy łaskawi dla nas, długo tam nie pracuje ale 10 osób już Menadżer wyrzucił, idziemy do personalnej podpisuj kwity dziękuję. Technolog praca śmiech na sali nie mam co się wypowiadać Ci co pracują fizycznie na maszynach 10 lat 20 lat to współczuję wam z całego serca, że nikt was nie docenia za wasza pracę i dostajecie bardzo mało ja więcej mam. Dużo osób mówi tylko by do emerytury. A jak pójdziesz na l4 jako pracownik fizyczny ha to nie warto iść bo wrócisz popracujesz trochę i pa pa będzie znam kilka osób które tak skończyły. Fizycznego człowieka mogą zasnąć bardzo szybko ale menadżera który używa mobbing i wypełnia ankiety za pracowników żeby miał dobra opinie to śmiech na sali bo Menadżer jest wtedy (usunięte przez administratora) Co mogę polecić idziesz tam do pracy, nagrywaj menedżera uwierz mi warto bo jak ci grozi i używa (usunięte przez administratora)to warto , zawsze gdzieś możesz z tym pójść, wypłata niska jest już jako kurier dostawałem więcej 4 tys netto a tu mam 3,7.

Dzef

wszystko się zgadza

Szczerze
@Operator

Większość ludzi na stanowiskach robotniczych ma wykształcenie ledwo podstawowe więc nie należy wymagać nie wiadomo czego . Zawsze można było się kształcić i znaleźć pracę w HR lub innym dziale .

Albert
@Szczerze

Większość ludzi na stanowiskach właśnie umysłowych ma wykształcenie średnie lub zasadnicze. Znajomość języków - proszę tak zwanych śmiesznych pdp o weryfikację znajomości właśnie tych języków. O awansie na stanowisko umysłowe decydują tylko i wyłącznie upodobania osobisto-prywatne. Czy się lubi czy jest swój czy był dobrym konfiturkiem. I ludzie z platformy ciągną taką osobę na górę i jest raptem z pracownika robotniczego nagle pracownikiem na stanowisku nierobotniczym . Traktując oczywiście ledwo po kilu dniach kolegów jak ......brak słów podwładnych czy może też półgłówków co nie wiedzą co mają robić.

Klaud,,,,a
@Albert

Tak to prawda zgadzam się. Przykład wydział kalandrów dużo osób na platformie ma jedynie średnie . Optencja w szczególnosci.

@Szczerze

Właśnie większosć pracowników umysłowych to ma ledwo średnie. Wstyd takich mają technologów i specjalistó i menedzeró. Wstyd.

Operator

Praca ciężka każdy wie jak wygląda praca w tej fabryce, czytałem komentarze. Jako pracownik fizyczny jesteś traktowany jak śmieć, masz problem nikt ci nie pomoże, pójdziesz się po skarżyć życzę powodze, mają na twoje miejsce miliony chętnych ha. Czy trzeba popierdzielac ludzi hmm ta żeby mieć lżej. Masz 2 dni wolnego po nockach ????, półtorej dnia. Umysłowi mają weekendy my nie, płacą jaką ja mam 26 brutto, premie lepiej nie gadać bo to śmieszne. Obiady zgadzam się ochydne wolne w domu ugotować ok 8 zł teraz 8razy 30 dni 240 zł ile za to kupisz rzeczy do lodówki zrobić sobie obiad samemu. Fajnie pracuje 5tys osób a czemu nie napiszą ile ludzi zwalniają miesiecznie lub sami uciekaja. W lato na hali można zemdleć z tego gorąca ktoś Ci pomoże ha Nie. Też uciekam z tej fabryki marzeń za jakiś czas lepsza oferta.. Pracy nie polecam nie wierzysz mi przekonaj się i pracuj w michelin sam się przekonasz. Jak jest przestuj ukradna ci twój urlop to nie nasza winna że firma ma przestuj przecież. I tak trzeba wyrabiać normy jak ich nie wyrabiasz to pa pa i kolejna osoba. Na Michelinie mają usunąć wszystkie palarnie więc koniec będzie palenia, dobrze że mamy ten jeden weekend w miesiącu za to trzeba im dziękować ze są tacy łaskawi dla nas, długo tam nie pracuje ale 10 osób już Menadżer wyrzucił, idziemy do personalnej podpisuj kwity dziękuję. Technolog praca śmiech na sali nie mam co się wypowiadać Ci co pracują fizycznie na maszynach 10 lat 20 lat to współczuję wam z całego serca, że nikt was nie docenia za wasza pracę i dostajecie bardzo mało ja więcej mam. Dużo osób mówi tylko by do emerytury. A jak pójdziesz na l4 jako pracownik fizyczny ha to nie warto iść bo wrócisz popracujesz trochę i pa pa będzie znam kilka osób które tak skończyły. Fizycznego człowieka mogą zasnąć bardzo szybko ale menadżera który używa mobbing i wypełnia ankiety za pracowników żeby miał dobra opinie to śmiech na sali bo Menadżer jest wtedy super. Co mogę polecić idziesz tam do pracy, nagrywaj menedżera uwierz mi warto bo jak ci grozi i używa mobbing to warto , zawsze gdzieś możesz z tym pójść, wypłata niska jest już jako kurier dostawałem więcej 4 tys netto a tu mam 3,7.

Aleksander
@Operator

A robią pracownikom szkolenia czy coś co by im pomagało wyrabiać normy i uzyskiwać premie? Co to są ogólnie za normy i czy 3700 to jest na rękę i z premią?

Agro pseudo biznes
@Operator

Pracowałem 3 lata temu przez niecałe 2 lata na agro air, orka ,wyzysk, potrafią szantażować, z tych wszystkich menedżerów najlepszy był Krzysiek co uciekł do Kolstera, pełno (usunięte przez administratora)na produkcji ,najlepiej to by każdego sprzedali ,praca w ciągłym stresie. Nagrywać menedzerów którzy stosują mobbing , jak spotkasz kogoś na ulicy czy w sklepie udają głupa,dwulicusy, , najgorzej trafić na zmianę A(Herberty,malowarka,konfekcja,przygotowanie) bo tam pupile najwięksi byli co zasuwali jak (usunięte przez administratora)

Bywalec
@Operator

Zawsze można do Zaland... Tam dopiero poczujesz co to sacunek do pracownika i pracownicy jaki mają do siebie .????

MERKEL
@Agro pseudo biznes

Tak to prawda. Wszystko się zgadza. Potwierdzam - trzeba ich nagrywać i wtedy ma się dowody.

Zostaw merytoryczną opinię o Michelin Polska - Olsztyn

• Jak się pracuje w Michelin Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Michelin Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 155.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Michelin Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 122, z czego 14 to opinie pozytywne, 44 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Michelin Polska?

Kandydaci do pracy w Michelin Polska napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Michelin Polska