Opinie o Zem Ełk w Ełk

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Zem Ełk. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Zem Ełk o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zem Ełk w Ełk

arnold boczek do były pracownik

A propo wymiany na Ukraińców to biedny prezesunio z przepracowania juz zapomniał że przestała już rządzić PO a nastał PiS. Czeka więc go przynajmniej 4 lata ciężkiej udręki z wdrażanymi zmianami nowelizacji kodeksu pracowniczego przez Rząd.Życze wiec mu z całego serca by ten uciążliwy mu okres,który może okazać sie gorszy od czasu wielkiego kryzysu światowego,przetrwał nie proponując pracownikom urlopów bezpłatnych dla ratowania zakładu

arnold boczek do były pracownik

Jak na byłego pracownika to widzę że za bardzo jesteś w temacie i za mocno sie interesujesz.Więc nie ściemniaj tu ludziom,bo raczej jestem 100% pewny że pracujesz tu nadal,w dodatku bardzo blisko tych na stołkach lub sie skutecznie kręcisz wokół nich.Ujawnij sie wreszcie i oszczędz sobie wstydu nie kamuflując sie

bosa_nova

I gdzie tu rozum, gdzie rozsądek? Po dwóch umowach odsyłają nas do APT, do wypłaty ekwiwalent za 7 dni urlopu i przepracowane soboty. Pomnóż razy co najmniej 60.To są oszczędności? Marnotrawstwo. A jak już się pogada z babkami z Jeleśni to w ogóle porażka, pracujemy za połowę ich stawki- pracownicy na linii...

arnold boczek do Iks

Wyrażasz opinie o której nie masz zielonego pojęcia.Cóż,w naszym wolnym kraju co nie jest zabronione jest dozwolone....Pytanie tylko,czemu takie standardy są ekzekwowane od ludzi z 20-letnim stażem? Młodzi robią ich w bambuko,bo nie widzą mozliwości rozwoju ani przyszłości tej firmy,a starych trzyma jedynie grawitacja gdyż nie będą mieli szans za swoim wiekiem i wyeksploatowaniem na angaż gdzie indziej.Powodzenia z realizacją planu OPLA!!!

Monter

Nie było rozmowy. Dostałam kwestionariusz, podałam w nim najważniejsze dane, pani wypisała skierowanie na badania i po wszystkim.

Czy zainteresowana jestem 2 tyg. wyjazdem na szkolenie w Rumuni.

Leszno
robol

Skąd ty masz takie informacje? Dobrze ze nie 1000 EUR. Przecież ci z Rumunii pracują. Podpisali lojalkę na 8 i pół tysia i muszą. rok od pękać

mała

Aż tyle to nam za Rumunię nie dali! 38 EUR za dniówkę.Bez przesady. Poza tym kilka osób odpadło na własne życzenie, nie wytrzymali "stresu". Praca w zem to porażka. Nie szanują ludzi wcale!!!

@mała

Po: 1. Badania nie są robione na koszt ZEMu, ludzie zatrudniani są przez agencje i robią badania na swój koszt (np. Job). Pieniądze są im oddawane przy wypłacie, jak ktoś uciekł kasy za badania nie dostał. 2. Ci co wyjechali do Rumuni dostali aż po 456 EUR(38EUR x 12dni), z czego cześć musieli oddać bo wyszło że za dużo dostali. 3. Ci co wyjechali do Rumuni wszyscy pracują w ZEMie niekoniecznie na oplu, przed wyjazdem podpisali cyrograf z firma że przez rok nie mogą się zwolnić chyba że zapłacą 8,5k zł W zakładzie wszyscy żyją plotkami wymyślonymi przez siebie, tylko zazdrość i nienawiść do innych pracowników bo nikt nie może mieć lepiej niż ja. Nowy plan prezesa zakłada wymianę wszystkich na Ukrainców co ma już miejsce od jakiegoś czasu.

arnold boczek

Sprowadzają do roboty ludzi ze wszystkich niemal stron świata.Są juz Ukraińcy,niedługo będą z gminy Orzysz.Byli tu juz z gminy Pisz,Grajewo,Giżycko itd.Miejscowi maja głęboko wywalone na nich i jak już Urząd Pracy każe im iść do roboty to omijają ZEM szerokim łukiem.Byli tacy co porobili badania lekarskie na koszt ZEMu i zaraz pouciekali.Znalezli sie również tacy co potraktowali delegacje do Rumunii jako wycieczke,zagarneli 500 EURO i słuch po nich zaginął

Równia_pochyła

Kołchoz

arnold boczek

Działania związków zawodowych w tym zakładzie nabierają coraz większego rozmachu.Już podpisali sie pod petycją Prezesa odnośnie odrabiania Sylwestra.Pragnę jeszcze poinformować że wypadałoby jeszcze odrobić Zaduszki,może Trzech Króli(wersja dla Ukraińców),no i jeszcze nie zapominajmy o Wielkim Piątku w przyszłym roku.Związki tu zawsze szły "na ręke" ludziom,zapewniając im 100% zakres pracy we wszystkie 7 dni tygodnia.I ciesz sie że masz pracę,bo 100 osób czeka na twoje miejsce! Proszę sie więc określić!

do dren

Nic tylko ci pogratulować.Masz wszystko,jak mówisz,dobre stosunki,na kasę nie narzekasz.Sądzić tez sie nie będziesz,bo z twoim marnym stażem kilku lat i tak nie miałbys najmniejszych szans,więc wybrałeś włażenie bez mydła i wazeliny wszystkim wyższym stanowiskiem,a oni takich tu uwielbiają,Na robote tez nie narzekasz,bo ze swoją postawą na pewno zrobili cie juz "swoim człowiekiem".Powiem jedno:buduj w ten sposób nadal potęge tej firmy.Mnie jakoś honor na to nie pozwala.Tak trzymać! P.S Mnie,owszem,może i nie wyszło,ale tobie na bank wyjdzie,najszybciej ostatni włos z głowy!

kolo

posłuchajcie ta firma to dno ci majstrowie i kierownicy to matoły co dbajo o swoje dupy i wasz los ich gowno opchodzi pracuje tu juz troche i wiem .tak naprawde to premie dostajo tylko maistrowie i kierownicy z wami sie nie podzielo a ten majster marek chudy to najgorszy fałszywiec ile ludzi juz przez niego płakało? a kierownik to mały konus i nic do gadania nie ma sam trzesie dupo jak ktos moze niech spiepsza z tego burdelu ta firma to tylko przejsciowka dla kazdego bo jaka firma nie dba o ludzi z duzym doswiadczeniem i tak ich poniza ze som na takich stawkach tylko zem ełk

do kolo
@kolo

Nie narzekaj na Marka Brodacza.Za krótko tu widać pracujesz to wiedz że to jeden z najlepszych tu,chyba trzech majstrów.Gdybyś,dajmy na to ze 3-4 miesiące temu przeniósł sie na przeciwną zmianę,do majstra który notabene tu juz nie pracuje,to gwarantuje że normalnie w podskokach wracał z powrotem do Marka.Tak to juz jest jak w firmie brak szacunku dla starszych pracowników,na których sie notabene opiera cała robota,a których jest juz coraz mniej.Jak tak dalej pOjdzie,podobne firmy p.Gryncewicza czy p.Strużyny wchłoną tych zdolniejszych a ZEM zostanie wtedy z niczym.No chyba że z wielce przemądrzałą kadrą liderską,majstrowską czy kierowniczą.Tej firmy po prostu nie stać na dobrych ludzi!

@do kolo

na drogiej zmianie u p.Tomka M.tez nie bylo zle teraz jest p.Wiesik i jest gorzej niz za p.Tomka. a tym co narzekają to wcale nie muszą tam pracowac pozdrawiam. PRACOWNIK

do pracownik
@pracownik

Idz więc za p.Tomkiem M. do Padma Art Suwałki. Po takich ciepłych słowach pod jego adresem na pewno pomoże ci w rekrutacji do jego nowej firmy

kufel

Czy w pracuję się w soboty? Jeśli tak to czy potem dają dzień wolny za sobotę czy dodatkowo płacą?

@kufel

dają dzień wolny

Kassandra

Do wszystkich narzekających. Ludzie nikt w ZEM-ie nie trzyma nikogo na siłę. Skoro jest źle idźcie tam, gdzie płacą kokosy na produkcji tylko za leżenie.Każdy ma wybór.

pikus

Nie ma obowiązku pracy w ZEM

jolka
@pikus

Obowiązku nie ma, ale za coś trzeba żyć, pracują tu ludzie,żeby jakoś wegetować, niestety czasami kosztem zdrowia.

moniś

Powiedzcie mi,czy mając doświadczenie w zemie,gdzie indziej można ubiegać się o pracę? Po co te staże? to jest komiczne.

6x
@moniś

Skoro córka trafiła na staż, to znaczy że mama nie pomogła jest znależć pracy i poradziłą jej iść na zasiłek.

xxxx

Zem to najgorsze dziadostwo powinni go zamknąć a winny jest szczególnie Urząd Pracy bo ciągle kierują na starze młode dziewczyny a tam już stoją nad nimi osoby które je zmuszają do coraz szybszej i morderczej pracy wiem to bo moja córka tam była

pikus

Za soboty powinno się udzielić dnia wolnego. Płaci się dopiero gdy nie dano wolnego.

wulgarna

po co narzekacie,snujecie po kontach że Wy tego nie zrobicie albo tego że nie damy się!!! Ze w soboty nie będziemy robić za darmo...,tylko gadaniem przy stoliczku nadrabiacie ale jak przychodzi co do czego to na zebraniach cisza... nikt się nie odezwie bo się boicie!!!!.Jedna czy dwie się przeciwstawią a reszta??? Gdzie wtedy jesteście!!!! To te dwie wychodzą na idiotki na złych ludzi, pracowników. Przestańcie pieprzyć tylko wesprzyjmy się wszyscy razem i walczmy o swoje!!! 2-3 osoby nic nie zdziałają musimy wszyscy!!! Zastrajkujmy, nie przyjdżmy do pracy albo wstrzymajmy produkcję!!! Zobaczycie co wtedy będzie!!! Oni kasę dostają na zaś więc będą nas prosić i błagać żebyśmy pracowali. Wszystkich nas nie zwolnią!!!!! NIE DAJMY SIĘ TRAKTOWAĆ JAK ŚMIECI!!!

do wulgarna
@wulgarna

W 100% popieram! Jakis przewrót w tej sprawie musi być! Inaczej nie prędko coś w tym sie zmieni.Nie pomogą tu nawet "wielce przekupne" związki zawodowe,które ustanowione są po to by wspierać pracodawce w ciężkich chwilach.Są na pensji prezesa,więc mają za to swoje zobowiązania.Żałosne w tym jest to że ich wypróbowane praktyki stosowane są juz w DELPHI JELEŚNIA.Tylko kwestia czasu gdy u nich zacznie sie przez to biznes sypać

monika23

Tak,ludzie z najwyższym stażem pracują ,bo muszą. Bo mają zobowiązania... Ale wszystko kosztem zdrowia. Stawy siadają. Rece wykreca. Znam kobiete ,ktora pracuje 10 lat i ma problemy ze zdrowiem juz. Nie chodzila na l4 ,chodzila z kaszlem,goraczka do pracy... po to,aby nie wyleciec,bo potrzebna byla kasa na chleb. aco teraz z tego ma? nic... zwiazki zawodowe? zostala po nich tylko nazwa. nic nie zrobili w sprawie premii ,ktora aby dostac teraz trzeba wypracowywac 100% normy caly miesiac,a nie tak jak wczesniej bylo tygodniowe rozliczanie. przeciez to oczywiste,ze ludzie beda zasuwac resztkami sil,ale nie maja pewnosci czy przypadkiem ich nie przeniosa na inny obszar i wtedy -o premii mozna zapomniec. ich taktyka,oczywiscie. ma byc rowniez ciecie kosztow - wiadomo na kim najlepiej oszczedzic-na pracowniku.tak bylo,jest i bedzie. zastanowcie sie ludzie... czy wartro? wyprowac sobie zyly? mnie to krew zalewa jak widze osoby ktore pracuja,nie chodzac na przerwe... wczesniej zaczynaja,aby miec te 150zł premii. Zobaczycie dopiero po czasied,tylko czy nie bedzie za pozno? ja szukam innej pracy i nie zamierzam dalej tu pracowac. zwlaszcza,ze czuje sie tam jak smiec,robot do zapierdzielania za najnizsza. i skacze z jednego miejsca na drugie. przez co nie mam nawet mozliwosci dostania premii,ale liderki popedzaja...100% musi byc,ale ja nic z tego nie mam,tylko liderki chodza z glowa w chmurach bo maja 2zł do każdej godziny. wiec premia im wychodzi calkiem dobra za popedzanie.

do monika23
@monika23

Ten zakład jest traktowany jako okres przejsciowy dla ludzi szukających pracy oraz dla tych ,którym karze Urząd Pracy pod grozbą zerwania kuroniówki.Tylko na ludzi 40+ mają bata,bo wpędzili ich w lata i doskonale wiedzą że bez znajomości nie uda sie im nic znalezc.U pozostałych jest droga otwarta.Wszystko zależy zatem od ludzi:jak jeden pokaże że da rady wyrobić normę kosztem długiej przerwy i wcześniejszego przychodzenia do pracy,tak samo będą jechać po pozostałych

przebrzydła

Ludzie gdzie wam (usunięte przez administratora) będzie dobrze??? Oczekujecie gruszek na wierzbie? Zyjecie w Polsce a nie w Ameryce.W Ełku gdzie nie spojrzysz to żle,a być może piszecie tak tylko po to by się inni zniechęcili i pracy nie szukali? Lepiej mieć tą najniższą krajową jak stać za zapomogą w MOPS-ie.

Zostaw merytoryczną opinię o Zem Ełk - Ełk

• Jak się pracuje w Zem Ełk?

Zobacz opinie na temat firmy Zem Ełk tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zem Ełk?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 5, z czego 0 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zem Ełk?

Kandydaci do pracy w Zem Ełk napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zem Ełk