Zem Ełk

Ełk

Zem Ełk

Opinie o Zem Ełk

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Wieslaw

W tym zakladzie pracuja wiekowi pracownicy(najmniej oplacani),legactwo i ukraincy (zloto zakladu) wstydze sie mowic ,ze tu pracuje

Takatam

Hmmm... no w tym zakladzie to trzeba zasuwac nie ma co , myslę ze jak pracownik jest solidny i potrafi sie wykazac to moze o podwyzce porozmawiac z kierownikiem . Niestety prawdą jest ze ukraina rządzi polaka na nadgodziny nie wezma bo taniej ukrainca ktory sobie sie poopierdziela...i zarobi

Bryza

W tym zakładzie Polak jest od gorszej pracy za minimalna płace Ukrainiec ma 2400 za udawanie ze pracuje chodzą słuchy ze maja zakupić krzesła dla Ukraińców bo się buntują ze za takie wypłaty nie będą stać

Basia

Nie polecam tego zakładu jest wiele innych w miarę lepszych

Swoja

Dno i wodorosty zwłaszcza na volvo u Marka P na zmianie ale każda kosa trafi kiedyś na kamień hehe

@Swoja 04.09.2018 16:48

U Marka P jest jeszcze w miare znośnie.Nie byłaś jeszcze na przeciwnej zmianie,to byś dopiero zmieniła zdanie !

Yo
@Arnold Boczek 11.09.2018 15:21

Teraz to cyrki się dzieją na fiat 500- ce????????UKRAINA rządzi!!!

Dydyk
@Arnold Boczek 11.09.2018 15:21

Właśnie byłam Marek P powinien być do wymiany lub wyjechać na Ukraine

Ola
@Dydyk 14.09.2018 13:23

To jest święta prawda wiem co pisze

Ula

Ten zakład to porazka, dno, wstyd w nim pracowac

Karolina

Nie polecam nikomu tego zakładu, ludZi traktują jak popychadla, więcej i szybciej!!! A pensja śmiechu warta. Jest dużo zakladow w Ełku, byle nie tu. A poza tym dawno Polaka U nas na zmianie nie widziano, oj dawno więc byle nie tu. Mi nie dużo do emerytury zostało, ale to nie jest zakład dla młodych!!!

Teresa
@Arnold Boczek 20.08.2018 20:06

Zgadzam się, za dużo sąsiadów ze wschodu, zamiast dac Polakom porządną pensję to lepiej Ukraińcom płacić za ich wypociny, oni mogą I pracować po 16 godzin, ale jakie mają przywileje!!! Polak 100% z siebie dają a oni robią aby robić, czy majstrowie i liderzy nie widzą ich podejścia do pracy?

do Teresa
@Teresa 21.08.2018 23:44

Tak jak Pani mówi. 12-16 godzin w tempie spacerowym.Nikt nie wnika co,gdzie i ile ? Z Polaka to wycisną ostatnie krople krwi ze po 8h bedzie miał serdecznie dość.Na wydziale p-1 p.Santojan wyraznie faworyzuje pracowników ukrainskich,kierownictwo zresztą też

Jarek

Idealnych firm nie ma tylko niektórzy wybierają sobie niewłaściwą pracę i stąd to niezadowolenie?

Bogusia
@Jarek 16.08.2018 18:44

Hahaha, w ziemie kobiety wiekowe, emerytury czekają, mlodych na palcach liczyć, ci młodzi którzy tam pracują poprostu zbładzili????

Kamil

Mam zamiar aplikować ale po lekturze wpisów mam mieszane uczucia!! Podpowiedzcie coś.

@Kamil 24.07.2018 21:55

Jak nie masz wyjscia i mozliwosci zatrudnienia sie w innych miejscach to aplikuj.Zawsze mozesz sobie zmienić.Masz 2 tygodniową mozliwość złożenia wypowiedzenia i cześć !

Agnieszka

@Olga 40 Dobra i zdrowa atmosfera w pracy to niewątpliwie jeden z najważniejszych czynników efektywnej pracy. Szkoda, że Twoim zdaniem w Zem rzecz ma się inaczej. Dalej tam pracujesz? proponuję, żebyś jeszcze coś nam powiedziała na temat tego pracodawcy. @Arnold Boczek Dobrze, że są w ogóle wypłacane. A co z kwestią ubezpieczenia?

@Agnieszka 12.07.2018 19:11

Kilka dni temu widziałam, jak majster i lider w obecności wszystkich na hali wytrząsali się nad jedną z kobiet, doprowadzili ją do takiego stanu, że nie była w stanie pracować. To się stało już po wspomnianym przez @Arnold Boczek szkoleniu. Potem już jej nie widziałam. Od pracowników dowiedziałam się tylko, że babka raczej spokojna i bezkonfliktowa, ale słowna i wiedziała co może a czego nie, więc pewnie tego tak nie zostawi (jak sama to powiedziała).

@Olga 40 15.07.2018 22:45

To juz jest sprawa do Sądu Pracy.Pod żadnym pozorem nie wolno pracownikowi ublizać,znęcać się psychicznie czy wymuszać jakieś nieokreślone zachowanie.Nie mozna tego tak zostawić.Nalezy zebrac świadków tych nieprzyjemnych scen (o ile sie takowy znajdą,bo ludzie moga tez sie bać z powodu pozniejszych represji od przełożonych) i udać się do Państwowej Inspekcji Pracy a oni tam pomogą skierować odpowiedni wniosek do Sądu Pracy.Nie pozwolić pod zadnym względem na zagłaskanie sprawy przez Kierownictwo Wydziału czy Dyrektora Produkcji,gdyż w/w osoby przeszły niedawno szkolenie z zakresu okazywania szacunku wobec pracownika i należy by Sąd wyciągnoł odpowiednie wnioski z tego tytułu by podobna sytuacja nie przydarzyła sie wiecej w tym zakładzie.Sąd moze ukarać nie tylko dyscyplinarnym odsunieciem od władzy w/w majstra i lidera ale i karą finansową dla zakładu.Nie warto tego odpuścić!

Olga 40

Dno i 7 metrów mułu. Tam nie ma znajomych, współpracowników, tylko wrogowie. Nie ma szacunku tylko strach.

@Arnold Boczek 30.06.2018 04:42

Tak wiem o tym, wiem też, że nie dało to za dużych... o ile w ogóle jakiś skutek

@Olga 40 30.06.2018 20:15

Najwyrazniej to sobie oleli,skoro po przerwie urlopowej ma przyjechać 50 ludzi ze Wschodu ,to po co sie wysilać ? Nie bedzie ten to bedzie nastepny.Korzystają z niewiedzy wielu ludzi

Agnieszka

@Arnold Boczek Widzę, że masz sporą wiedzą dotyczącą formy Zem - to bardzo dobrze. Jesteś, czy byłeś ich pracownikiem? Wspominasz, iż soboty są dodatkowo płatne - a czy pracodawca zapewnia jeszcze jakieś dodatkowe premie? @Peres To może sam wypowiedziałbyś się na temat firmy Zem? Myślę, że inni użytkownicy forum byliby Ci za to wdzięczni - zatem zachęcam.

@Agnieszka 29.06.2018 18:44

Premie są,jak codzień,od wykonanej normy.Jednak naliczane miesięcznie.Gdy choc raz w miesiącu ich nie wykonasz lub przydarzy ci sie L-4 to wszystko przepada ! Co do płacenia za soboty,to maja taką zasadę ustaloną ze Związkami Zawodowymi(do których prawie juz nikt nie należy),że połowa dniówki wypłacana jest przy najblizszej wypłacie,druga połowa dopiero po minięciu 3 miesięcznego okresu rozliczeniowego

Peres

Arnold weź się do roboty

@Peres 29.06.2018 16:40

Właśnie to robię.Pisanie komentarzy to jest moja robota !

Anita

Jak myślicie czy brak ludzi do pracy wpłynie na firmę i podniosą zarobki?

@Anita 18.06.2018 20:23

Na razie braki w ludziach starają się załatać płatnymi sobotami pracującymi.Dopóki rynek ludzi z b.ZSRR jest jeszcze niewyczerpalny,będą starali się ciagnąc jeszcze ta taktyką.Kiedy i ten wariant zawiedzie i ludzi napływowych bedzie coraz mniej,nie bedą mieli wyjscia i będą musieli podnieść pensje ale tylko na krótki czas by podokańczać projekty

Mela
@Arnold Boczek 23.06.2018 04:39

Predzej przeniosa produkcje np.do serbii lub do afryki maroko, egipt aktualnie duzo firm otwiera tam swoje zaklady miedzy innymi APTIVdawne DELPHI .

@Mela 28.06.2018 00:56

To gdzie przeniosą produkcję, to ZEM bedzie miał juz najmniej do powiedzenia.To jest tzw.zakład usługowy,podwykonawcy dla firmy DELPHI(APTIV). Jedna ich decyzja i po ZEMie pozostaną juz tylko wspomnienia

Była pracownica

Ten zem to porażka, przyjeżdżają Ukraińcy po miesiącach nie wyrabiają normy i mają płacone więcej niż my Polacy, którzy robimy jak roboty, żeby norma zeszła. Śmiech na sali dziewczyny u mnie na zamianie za normę ręce łamią, a ukrainki mają w nosie normę i robią sb jak chcą. Gdzie sprawiedliwość, my zasowamy jak osły, Na hali robi się naprawdę nie miła atmosfera. Majstrowa też gardzi ludźmi, padają nie miłe słowa, to wszystko to jedne (usunięte przez administratora) uciekajcie gdzie cokolwiek na strefę tam lepiej wam zapłacą i poszukują. Zem firma Ukraińsko- mołdawsko- rosyjska. Upadek tuż tuż!!!!

@Była pracownica 07.06.2018 19:02

Ten moloch,niestety,nie upadnie dopóki będą przyjezdzać ludzie z byłego ZSRR.Gdyby nie było takiego przywileju,to po tym zakładzie nie zostało by nawet śladu a stał by tu juz jakiś Hipermarket bądz teren wykupiłby jakiś Developer.Ukraińcy nie mają płacone za wykonanie normy jedynie za przepracowane godziny.Nie kwapią sie zbytnio przepracowywać.W mysl zadady-co masz zrobić w 8 godzin,zrób 12-będzie więcej pieniedzy.Wiedzą ze tylko ich napływ trzyma przy zyciu firmę,więc nie boją sie stawiać takich warunków

Agnieszka

@Arnold Boczek, a co możesz powiedzieć w temacie warunków pracy w firmie Zem Ełk? Pracownicy firmy Zem Ełk mogą liczyć na jakiegoś typu dodatki socjalne do pensji? Chętnie poznamy więcej informacji, będzie nam niezwykle miło za Twój kolejny wpis.

@Agnieszka 06.06.2018 05:47

Na dzień dzisiejszy jest to tylko i wyłącznie płaca minimalna i nic więcej.No i jakieś grosze za prace stojącą.Aby uzyskać premie za wydajnosc nalezy pracować okraslony czas w jednym miejscu i wtedy dochodzi sie do wprawy.Jesli sie jest rzucanym w rózne miejsca to na 100% wydajnosc nie ma najmniejszych szans.Z powodu upałów pracodawca powinien zaopatrywać ludzi w zimne napoje.Jest to spełniane połowicznie.Na całą hale postawiony jest 1-2 automat schładzający normalną z kranu wodę,która na pewno nie spełnia norm sanitarnych potrzebnych do masowego zaspokajania pragnienia pracowników.Druga sprawa to przerwy klimatyczne.Przyznawane są tylko pracownikom na linii montazowej(nie wiem dlaczego) z załozeniem ze norma i tak musi byc wykonana a nie jest wcale minimalizowana przez koniecznosc wprowadzenia dodatkowych przerw

Agnieszka

Zapraszam was do najświeższych komentarzy dotyczących pracy w firmie Zem Ełk, z wielką ochotą poznamy najnowsze informacje związane z rozwojem tej firmy, kwestie dotyczące obecnego zatrudnienia również będą tu bardzo istotne. Nowe wieści w tym wątku, będą bardzo przydatne dla innych!

@Agnieszka 31.05.2018 05:41

Na dzień dzisiejszy brakuje 90-96 osób.Jest to spowodowane niskimi zarobkami i paskudna atmosfera wewnatrz firmy.Ludzi z jakimś doswiadczeniem jest jak na palcach jednej ręki policzyć.Polityka firmy sprowadza się do oczekiwania na bezgraniczny napływ Ukraińców by ratowali plany produkcyjne.Nie jest to do konca rozsadna polityka,gdyz braci ze Wschodu napływa za kazdym razem coraz mniej.Wyjezdzają i juz nie wracają.Agencje Pracy znajduja im lepsze,bardziej popłatniejsze miejsca.Zbliza sie okres letni,okres zbiorów na Zachodzie.Młodzi ludzie nagminnie opuszczaja stanowiska w firmie by wyjechac.Dla młodych nagła zmiana miejsca pracy to rzecz normalna

Agnieszka

Jakiś czas temu widziałam ofertę pracy w firmie Zem Ełk, oferta dotyczyła stanowiska elektronika przemysłowego, czy udzieli ktoś z was informacji, na jakie benefity oraz dodatki pracownicze może liczyć nowy pracownik tej firmy? Pracodawca oferuję pakiet szkoleń przed zaczęciem pracy? Zachęcam was do udzielenia nam odpowiedzi, proszę także innych by przestrzegali zasady regulaminu serwisu gowork, gdyż komentarze obraźliwe są niedopuszczalne na forum!

@Agnieszka 23.05.2018 23:41

Sądze ze lepiej samej przejsc sie do kadr i tam uzyskać odpowiedzi na zadane pytania.Tam na pewno przestrzegają regulaminu wypowiedzi i obrazliwych komentarzy

Pracownik666

Powiem krótko. Stan na 04.2018. Zarobki ok. 1700 zł w kilkuletnim, kilkunastoletnim stażem pracy. Ludzie zwalniają się na potęgę bo teraz jest okres gdzie mogą szybciej znaleźć zatrudnienie w innej firmie proponującej atrakcyjniejsze warunki zatrudnienia. Mnóstwo pracowników z Ukrainy (coraz wiecej), którzy są tanią siła roboczą. Efekt jest taki, że nasi nie mają szans na podwyżki pomimo, że są braki kadrowe. Co rusz dojeżdżają nowi ze wschodu. Wymagania nakładu pracy ogromne przerastające możliwości fizyczne człowieka co doprowadza do licznych schorzeń i zwolnień lekarskich. Tam według mojej opinii oczekują od człowieka pracy ponad ludzkie możliwości za nieadekwatne wynagrodzenie za które ciężko związać koniec z końcem. Dyrektor produkcji Volvo pan. S. gardzi ludźmi wypowiadając sarkastyczne, dwuznaczne komentarze (niejednokrotnie). Życzę mu aby nim gardzili kiedyś. Kierownik jak to kierownik jest narzędziem pana S. do wykonania brudnej roboty. Pzdr.

@Pracownik666 03.05.2018 08:59

Dyrektor Produkcji pan S. pomimo legitymowania się wyzszym wykształceniem przejawia tzw.subkulturę.Jego prymitywne zachowanie,słownictwo wręcz z rynsztoka oraz brak szacunku dla podwładnych stawiają w całym świetle Zarząd Spólki ze awansowanie tego człowieka z Głownego Technologa na Dyrektora Produkcji było chyba największa pomyłką w 70-letniej historii tej firmy.To stanowi odpowiedz dlaczego masa ludzi sie zwalnia,idąc za podobne pieniądze do innych firm.Polityka tej firmy nie idzie z duchem czasu,zatrzymała sie w miejscu od lat 90-tych kiedy to ludzie biegali i dosłownie błagali o pracę

Znaczenie atmosfery w miejscu pracy jest coraz większe. Czy podobnie jest w Zem Ełk? Napisz, co o tym myślisz, ułatwiając tym samym innym osobom podjęcie decyzji związanej z pracą w przedsiębiorstwie.

Arnold Boczek

Wszystko sie zgadza co do joty.To jest zakład dla niechcianych w innych firmach lub mających nóż na gardle z powodu zaległości kredytowych czy alimentacyjnych.

Pracownica obecna

Jest troszkę prawdy w tym co tu piszecie ale nie do konca . ja pracuję w Zemie od paru lat i dosc soie chwale . Razem z premia za wykonana norme wychodzi ponad 1700 zl wiec nie jest tak zle . pracowac trzeba tak jak wszedzie . Praca w Zemie nie dla leni.

brrrrrrr
@Pracownica obecna 12.10.2017 18:53

za 1700 zapierdzielasz w innej firmie dostaniesz 2500 jest różnica

@Pracownica obecna 12.10.2017 18:53

Oczywiście.Pod warunkiem ze stoisz na linni i masz non-stop te samo stanowisko.Jakby cie poganiali troche po linii i stołach stacjonarnych,to zycie nie byłoby juz takie rózowe i z premią trzeba by było sie pożegnać

arnold boczek

Siedzę na zwolnieniach ale pracuje gdzie indziej.Tu wystarczy że płacą mi ZUS plus jakieś grosze.Pieniądze na zycie zarabiam w innym miejscu.Tu jestem tylko zatrudniony !

Kiepski
@arnold boczek 09.10.2017 11:55

długo tak nie posiedzisz Arnoldzik, ZUS Cię namierzy po tym wpisie

Arnold Boczek do Kiepskiego
@Kiepski 14.12.2017 11:47

Ciekawe jak ustalą kto jest tym Arnoldem Boczkiem ? A propo...to nie ZUS a zakład pracy płaci do 30 dni zwolnień i ja sie staram tego przestrzegać.ZUS jak ci nie płaci za zwolnienia to i nie wnika w to !

ukrainiec

masz racje zabioro 100 zl z absecii i dadzo 100 zl jako podwyzka to dopiero jaja .tam tylko zarabja dyrekcja maistry i lidezy reszta to darmowa sila robocza

muzynek bambo z zemu

ten zaklad to wyzysk i brak szacunku dla pracownika a nailepsze to podwyzki w ZEM zabioro premie za absencje i dadzo jako podwyszka hehehe czupki pajace zlodzieje i brak slow na nich jak mozecje to spiep. z tego bagna

muzynek bambo z zemu

Ten zakład to szais najniższa krajowa i200 zł premii a zapierdol i wymagania jak na 2;5 tysiąca wtej firmie to liczony się tylko Ukraińcy major darmowe zamieszkanie darmowe bilety MZK i mogło pracować za kasę ile się da a Polacy tu pracujący to darmowi robole google som poniżani i wykozystywani szefostwo i maistry to totalne dno brak kultury i szacunku do pracownika polskiego

arnold boczek
@Pracownik 16.09.2017 23:00

Wszystko potwierdzam.Kompletny brak szacunku dla starych pracowników którzy wyciągneli ten [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] kiedyś z bagna.Na swoje nieszczęście zresztą.Radzę....masz jeszcze kuroniówkę lub inna robotę na wzglądzie to omiń ten syf szerokim łukiem.A jak juz tu trafisz,to jedz na L-4 ile sie da.Reperuj zdrowie bo tylko tam jesy czas,miejsce i sens

Agnieszka

@pracownik, na stronie internetowej Zem Ełk w zakładce 'kontakt', możesz znaleźć dane kontaktowe do firmy (również adres e-mailowy): http://www.zem.elk.pl/kontakt.htm

miak

Ciekawe, że zarobki dla przedstawicieli handlowych są urozmaicone.

Zostaw opinię o Zem Ełk - Ełk

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Zem Ełk