Opinie o Zem Ełk w Ełk

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Zem Ełk. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Zem Ełk o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zem Ełk w Ełk

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Zem Ełk?

ZAPEWNE NA TAKIE,KTORE BEDA MU POTRZEBNE DO WYKONYWANEJ PRACY . G

Irenka

I co z nami będzie? Wrócimy po świętach?

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie Zem Ełk?

Arnold Boczek

Liderem nigdy nie zostanie osoba z zewnątrz (nowo przyjęta),choć w karierze byłem swiadkiem 2 takich przypadków,gdy osobe nowo przyjętą uczono na lidera.Były to jednak osoby protegowane czyli przyjete z czyjegoś polecenia

@Arnold Boczek

A ja byłam świadkiem kiedy na lidera przyuczano osobę, która dopiero co się zatrudniła i wróciła że szkolenia, bardzo zaprzyjaźniła się z kierownikiem na wyjeździe. Może jeszcze pracuje Gosia Ż.

@Mm

Tak było.

Mm

Nie kierowniczką tylko liderką, w tamtych czasach przynajmniej, nie wiem jakie są jej dalsze losy. Może ktoś inny się wypowie.

Ona

Wykorzystują ludzi wogle się nie liczą z pracownikiem omijać szerokim łukiem

Monter

Nie było rozmowy. Dostałam kwestionariusz, podałam w nim najważniejsze dane, pani wypisała skierowanie na badania i po wszystkim.

Czy zainteresowana jestem 2 tyg. wyjazdem na szkolenie w Rumuni.

Leszno
Cicha

Czyli tam kierowniczka została (usunięte przez administratora)?

KtośTam

Pracowałam tak z pięć lat, niedawno się zwlonilam więc mozna powiedzieć że jestem na bieżąco. Praca jest ciężka a pieniądze niestety słabe. Stare pracownice lubią sobie poganiac młode, po straszyć. Przez tydzień nie pracujesz w takim tempie jak one to w sumie jesteś gownem. Trzeba przecież pokazać władze. Kolesiostwo istnieje tam jak najbardziej,jesteś psiapsi kogoś tam to nawet jak nic nie umiesz to jestes super. Co najśmieszniejsze stare jecza jak im źle ale się upomniec o swoje to nagle już nie takie bohaterki. Urlopy na zeszyty. Co druga płatna sobota i to też w okresie rozliczeniowym.

@KtośTam

Stare babska włażą w d..e kierownictwu i dyrekcji że aż miło popatrzeć.Nie mają wyjscia bo poza ZEMem po prostu przestaną istnieć.Na urlopy na zeszyt absolutnie się nie zgadzać a nawet powiadomić Inspekcje Pracy o takich propozycjach.Wizyta w Inspekcji Pracy jest jie tylko zaszczytem ale wręcz obywatelskim obowiązkiem !

@Arnold Boczek

Inspekcja Pracy wie o urlopach na zeszyt, podobno ZEMowi taniej wychodzi zapłacić karę za zaległe urlopy niż wypłacić pieniądze pracownikowi. Jak nie włazisz w tyłek komu trzeba i masz swoje zdanie, to czeka Cię ciężki żywot. Robić, nie odzywać się i dziękować łaskawcom za te ochlapy z wypłaty.

Ciekawski

Na czym polega praca ''robotnika magazynowego'' w Zem bo aktualnie jest taka oferta? jaka atmosfera itd.Obecnie pracuję w firmie w której być może będzie upadłość , praktycznie już jest bo od 3 miesięcy nic nie produkuje , wyprzedajemy co zostało na magazynie więc się rozglądam za czymś innym :) posiadam uprawnienia na wózki aktualne jeszcze 3 lata (nie udt) ale tu jestem pracownikiem produkcji.

B
@Ciekawski

A kto tu zagląda :-) Pozdro koleżanka z upadłościowej :-)

Obecna pracownica

W Zemie trzeba mieć silną psychikę i nie dać się pojechać . Nie jest tak źle jak większość pisze . Pracuje dobrych parę lat i wiem co piszę . Praca do lekkich nie należy ale jak komuś zależy na robocie to będzie pracował . Nie wiem co niektórym daje wypisywanie takich bredni o tym zakładzie . Najlepiej nie słuchać niczyjej opinii tylko przyjść i samemu się przekonać .

@Obecna pracownica

Rozumiem.Masz po czesci racje.Przyzwyczaiłas sie do takiego stanu rzeczy i tyle w temacie.Tym co dopiero przyszli to taka sytuacja jest nie do przyjecia,majac na mysli kulture osobista i szacunek do ludzi

Obecna pracownica
@Arnold Boczek

Wszędzie znajdą się wredne baby , Ja do pracy idę pracować i po wypłatę a nie zaprzyjaźniać się z współpracownicami . Jestem bardzo ciekawa dlaczego tak zależy Ci by przedstawiać ten zakład w tak ciemnych barwach . Tak jak już pisałam szału nie ma w Zemie ale nie jest tak źle . Trzeba dać szanse i spróbować a nie tylko posiłkować się negatywnymi komętarzami .

Opinia

Hala się paliła w sobotę a dla pracowników każą robić w spalonej hali. Jest czarna i śmierdząca wszyscy się tam dusza od toksyn po pożarze. Powinna się tym zająć inspekcja Pracy!!!

@Opinia

To trzeba iść z tym do Inspekcji Pracy i to wyjaśnić,a jak nic nie da to do lekarza na L-4. Podstawa do zwolnienia lekarskiego jak najbardziej adekwatna !

Ola

Nie polecam nikomu pracy w zemie, szczególnie na Volvo gdzie pracujące tam kobiety wykończyły mnie psychicznie. Brak kultury, hamstwo i nic więcej . Omijajcie z daleka ☹️

@Ola

Dokładnie ! Stare,nawiedzone i niereformowalne babsztyle,w 100% przyporządkowane oczekiwaniom kierownictwa i przekupnym związkom zawodowym starają się uwidocznić swoją i tak przegraną pozycję w tym jakże przewlekle chorym organizmie produkcyjnym

Plotkara nr 1
@Ola

Tak to prawda. Większość to podstarzałe plotkary, które ugrzęzły tam na lata bo nie mają wykształcenia ani innych perspektyw. Te są najgorsze, znęcają się nad młodymi pracownikami, kopiują zachowania liderek, które mają za zadanie wszelkimi sposobami wymóc zwiększenie normy (bo przecież jak cały wydział ma na + to i im coś skapnie). Te młodsze wiekiem i stażem też nie lepsze bo wsiąkły już w towarzystwo tych starszych i powielają ich zachowania, żeby im się przypodobać. Najżałośniejsze jest to, że nawet nie próbują szukać innej pracy pomimo, że mają wykształcenie bo im wygodnie albo zostały już tak zaszczute i stłamszone przez te pierwsze, że już psychicznie nie mają siły stamtąd się wyrwać. Najśmieszniejsze jest to, że jak je spotkam po latach to udają, że w ZEMie tak cudownie bo nie mają odwagi się przyznać przed sobą i przed innymi, że odniosły życiową porażkę pracując tam tyle lat.

@Plotkara nr 1

Nie szukają innej pracy bo po prostu by sie tam nie odnalazły.Tam postawiono by je zaraz do pionu,dano najgorszą robotę i oczekiwano bardzo szybkich efektów.Druga sprawa ,jeszcze gorsza,to mozliwosć spotkania na swojej drodze swoich dawnych ofiar z ZEMu,na których sie cały czas pastwiły.I co za tym idzie,obawa ze sytuacja mogłaby sie obrócić w drugą stronę.Stąd wolą uporczywie trzymać się ZEMu,bo tu mają wyrobioną swoją markę i włos im z głowy raczej nie spadnie.W razie upadku firmy to ci ludzie zmuszeni będą szukac pracy poza Ełkiem,gdzie ich nie znają lub jechac za granicę.

Czy Zem Ełk narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

Tak 2 pierwsze tygodnia sierpnia wydzial p2

Arnold Boczek

Tak.Narzuca.Niby są urlopy planowane ale to jest tylko w teorii i na papierze dla Inspekcji Pracy.W rzeczywistosci to wzięcie urlopu graniczy niemal z cudem.Wciskają ci go na siłę gdy klient ma przestój i nie robi lub w okresie przed i poświątecznym gdy są małe zamówienia

Lilka

Witam. Interesuje się pracą w Zemie. Proszę o odpowiedź obecnych pracowników, jak teraz wyglądają Zarobki w tej firmie? Byłam wcześniej pracownikiem, praca mi odpowiadała, ale zarobki trochę smieszne były, mówię tu o 3 lata wcześniej... . A jak teraz vwyglada sytuacja? Warto czy nie? Dziękuję za odpowiedź

@Lilka

Nic się nie zmieniło dalej najniższą krajowa

@Lilka

Nie wiem jakim cudem najnisza krajowa bo przy ostatnich podwyszkach w styczniu 2019 pracownicy dostali podwyżki ja mam 2450 na umowie i dziewczyny ktore ze mno pracuja tez to jak najnisza

Eryk

Ludzie omijajcie zem szerokim łukiem szkoda nerwów i zdrowia. Tam człowiek się nie liczy. Jak nie wylizesz tyłka dla majstra czy kierownika jesteś nikim gnebia do tego stopnia że w końcu spoerdzielasz z tej firmy. Serdecznie nie polecam.

@Eryk

Obrażasz ludzi, którzy osiągneli coś w tym zakładzie , ale nie metodami o których piszesz.

Agnieszka
@Eryk

@Eryk Rozumiem, że Twoje wspomnienia z Zem Ełk bardzo odbiegają od ideału, ale pamiętaj, żeby wyrażać się tu w sposób kulturalny.Napisz nam, jak długo byłeś zatrudniony. Skupiasz się na samych negatywnych aspektach pracy tam - a czy naprawdę nie znajdziesz chociaż jednej jego pozytywnej strony?

Olga 40
@Agnieszka

Nie ma pozytywów, jeśli chodzi o tą firmę, według mnie, płaca nie adekwatna do wykonywanej pracy, bardzo zła atmosfera, ludzie szczuci przez tzw.lideròw jeden na drugiego....

@pracownik

A co ty osiągnełeś ? Nic oprócz złego stanu zdrowia i starganych nerwów,o ile nie jesteś zwykłym pracownikiem tylko wyżej od lidera po dyrektora

@Agnieszka

Jedyną pozytywną rzeczą w tej firmie jest wypłata na czas,choc w latach 2000-2008 tez było z tym różnie.Jej wysokosc i pozostałe kwestie w tym zakładzie nadają sie do szerszej dyskusji

Agnieszka
@Olga 40

@Olga 40 Rozumiem Twój punkt widzenia. Ale jeśli chodzi o wysokość wynagrodzenia, to przecież różnie bywa - jednym pasuje, a drugim już nie. Wspomniałaś nam jeszcze o atmosferze w Zem Ełk - to dobrze. A jak wygląda sprawa związana z ubezpieczeniem - macie do niego pełny dostęp?

@pracownik

Jakimi metodami osiągnęli ? Tu droga awansu zablokowana. Najniższa krajowa na odcinku . Zero nadgodzin a i w soboty od 2 miesięcy nie ma pracy . Zabrali dodatki za absencję a normy tak zwiększyli ,że na wielu obszarach są nie osiągalne . Rotacja pracowników jest ogromna , Polacy z dużym stażem uciekają , Ukraina też się wykrusza . Jeszcze trochę to nie będzie komu robić .

@Mała

Co według Ciebie jest głównym powodem rotacji personelu w Zem Ełk? Czy niskie wynagrodzenie to główny powód?

@Adam

Powodów jest dużo : wynagrodzenie , traktowanie pracowników przez niektórych majstrów i liderki , fakt że Ukraina jest lepiej traktowana od Polaków . Zawyżane normy lub dostawianie pracowników na obszarach - wszystko aby nie było premii .

@pracownik

Uczciwi ludzie nigdy nic nie osiagneli i nie osiągną bo im to skutecznie uniemożliwią.Tak jak wyżej ktoś opisał.Trzeba być lizajdupą i utrzymywać kontakty prywatne z przełozonymi by ciebie wywindowano.Ale tacy ludzie nie maja uznania i szacunku !

@Agnieszka

He he ! Jedynym pozytywnym aspektem jest to ze ci pozwolą tu przyjsc i pracować !!!

@Arnold Boczek

Może jednak można powiedzieć coś dobrego na temat pracy w tym miejscu? Jak uważasz?

AUDIT

Zapraszam wszystkich Pracodawców, którzy chcą legalnie zatrudnić cudzoziemca w Polsce do kontaktu. Zajmujemy się przygotowaniem wszystkich niezbędnych dokumentów. Tel. 534-000-350.

Czarek

Spoko firma więc wystarczy dobrze robić swoją pracę as nie będzie powodu do narzekania.

Jam

a jak wyglada praca na magazynie ?

Pierwsza praca

Ta firma to jakiś koszar współczuję każdemu młodemu człowiekowi, który zaczyna swoją karierę zawodową od niej, może mu to wypaczyć świadomość na temat relacji pracownik pracodawca. Pamiętajcie że nie wszędzie tak jest, są miejsca w Ełku gdzie szanują i doceniają pracownika. Współczuję tym co tam zostali.

Pracownik500

Dawno mnie tu nie było i widzę same głupoty, czytam i czytam nie wierzę "herbata zamarza " wiatraki nie działają - tak nie działają ale trzeba po prostu zgłosić awarie nie raz nie dwa ale do skutku a zwykle nie robicie tego tylko głowę spuszczacie i cicho siedzicie i tu żale wylewacie jak źle i nie dobrze Nie jest lekka praca trzeba się narobić ja w miesiącu marcu zarobiłam 2700 i jestem zwykłym pracownikiem Polko i nie lizusem

@Pracownik500

Przede wszystkim gratuluje zadowolenia ,optymizmu i radości z wykonywanej pracy.Jednak odezwe się do pani gdzieś za 0,5-1 roku i się zapytam czy dalej pani tak tryska energią i wszystko idzie w dobrym kierunku !? Nie jednokrotnie widziałem jak przez brak wiatraków lub ich zepsucie kobiety mdlały o odwoziła ich karetka.Wtedy działanie było rzeczywiscie błyskawiczne.Znalazł się raptem i elektryk i nowy sprzęt.Uznano ze to lepsze rozwiązanie niż wizyta Przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy.Nadmienie tylko ze elektryk zjawi sie błyskawicznie gdy jakas usterka spowoduje przerwanie pracy.Tak to mozna czekac w nieskonczonosc,a ludzie przeciez muszą chodzić do pracy by zarabiac pieniądze.Mimo wszystko zyczę pani by się pani nie zniechęcała moją wypowiedzią i pracowała dalej rzetelnie i sumiennie

@Pracownik500

Zarobiła pani 2700 bo stoi pani gdzieś pewnie na stołach stacjonarnych.Proszę zatem przenieśc sie na linie to wtedy rozwiniemy dyskusję szerzej

@Arnold Boczek

Zgadzam sie oki brak wiatrakow jest jedno z przyczyn ze kobiety mdleja karetki zabieraja ale ja tez sie spotkalam z takim czyms ze kobietka ze stanowiska nie pozwala wlonczyc wiatraka bo ja przewieje a to czy bede zadowolona za 0,5 roku czy za rok moze nie ale chwili obecnej juz pracuje 5 lat jest duzo rzeczy w tej firmie do zmiany i do narzekania ale wiem tez jak sie pracuje u innych i w cale nie lepej

@Arnold Boczek

Tak na stole nie ma lini ktora wymusza mi tepo ja musze nadac sobie sama i nie jedno krotnie jest ciezko

Peres
@Pracownik500

Zgadzam się z Tobą praca na 500 zwłaszcza na montażu nie należy do lekkich. A czy brak wiatraka jest przyczyną omdlenia? Wątpię.

PATI
@Pracownik500

Żeby zarobić 2700 musiala (usunięte przez administratora) nadgodziny od 14-2 w nocy i soboty i norma ,ale tego nie dodałaś bo za 8 godzin tyle nie dostaniesz. A nikt ci zdrowia nie zwróci po paru latach pracy wszystko wysiada łokcie, nadgarstki stawy kolana. Teraz gdy są trzy zmiany nie zarobisz tyle !!!!

@Pracownik500

Bo tak prawde mówiąc to stanie w miejscu jest gorsze niż dreptanie np.na linii. Gorzej bolą nogi

@PATI

Patti Tak dokladnie 2 soboty pracujace i 16 nadgodzin i norma moze i jest ciezko ręce siadajo bo taka praca ale zawsze mozna zmienic tylko ja wole po pracowac wiecej i wiecej zarobic niz minimalno sorki

do PATI
@PATI

Zgadzam się w 100 %. Po paru latach,przyniesie pewnie zaświadczenie na lekką pracę a ci ją zaakceptują,w podzięce dla swojej ulubienicy !

Lolek

Zaczne od tego pracuje juz dluzszy czas w tej firmie spotkalem sie w roznymi ludzmi tyle sie przewinelo po zmienialo byla stara polska sama ekipa bylo fajnie atmosfera wesola ale od kiedy przyjechala Ukraina, Bialorus i inne nacje wszystko sie po psulo. Wladze zle tym rzadza poddaja sie emocjom nie radza sobie kiedys zaklad byl super dziala pracownik mial raj dodatki talony wszystko co trzeba miec w zakladzie. Teraz nie ma nic o rekawiczki sa zawsze problemem bo nie ma albo czekac trzeba albo oddaja ostatnie. To samo majstrowie kierownictwo zle tym dziala. Pracownik na problemem nie raz z wolnym dniem cmokaj, wzdychaja i rzucaja sie a pelno ukrainy jest kim zawsze zasapic. Mala placa jak na tak ciezka prace po obdzierane rece po krwawione po tygodniu paznokcie po lamane za szybkie tempo przesadzaja nie raz sam nie raz odczułem . Wszyscy polscy pracujacy w Zem. Wezmy sie do zmian. Odprawmy ta ukraine i inne nacje niedługo przyjada z Mongolii bedzie sie oplacalo . Sami zostańmy wroca stare polskie sklady bedzie latwiej sie dogadac i szanujcie ludzi. Prosze tych co pracuja dluzej w zem troche incjatywy nie wlozyc glowe w piach i patrzec siebie. Jeszcze raz zmiany w zakladzie sa potrzebne. Wezmy przykladu z zachodu w kazdej firmie jest jakis porzadek i lad i szanuja ludzi i ciezka praca jest nagradzana nie jak w Zem wszystko zabiora ukrainie lepiej dac tez obiboki lesery. Do Niemiec na szpragi lub inne prace zachod jest otwarty na nich. Zmienimy zaklad to ludzie wroca nowi nasi. Czekam na opinie. Kto pracuje dlugo sie wypowie nie ktorzy ci co pracuja po 20 lat i wiecej maja gdzies oby do emerytury dotrwac. Dziekuje za kilka słów prawdy.

@Lolek

Lolek.Nic tu nie zmienisz.To jest walenie głową w mur.I tak zrobią co zechcą.Mają alternatywę w postaci Ukraińców,których mogą miec w kazdej ilosci i Wielce Przekupne Związki Zawodowe. Moim zdaniem jest jedno wyjsćie-musi powstać w Ełku konkurencyjny Zakład Produkcji Wiązek. Lepsi ludzie odejdą do nowego pracodawcy.Tutaj zaś interes bedzie się w oka mgnieniu zwijać.Pozdrawiam

Lolek

Moze kogos urazilem ale tez uważam ze w zespole musi byc zgranie nie plotkowanie kazdy wie o sobie nie powinno tak być. Zycie prywatne nikogo nie interesuje owszem pogadac mozna z ludzmi ale nie opowiadac dosc dokladanie. Ja tez zastanawiam sie nad zmiana pracy bo rzadnych awansow nic nie ma. Tylko szukaja tych co sa dlugo i zmieniaja im stanowiska pracy z inne na prawde czasem jest ciezko przestawic sie nie kazdy wszystko musi umiec. Ale w zem króluje haslo musisz umiec nie to Ukrainiec umie wszystko . To tyle. Zmienimy to wiecej usmiechu i radosci i przede wszystkim madrych pomyslow nic nie daje robienie dwoch skladow po pół. Dwa cale sklady. Moich ludzi zmiany zostalo nie wiele zaczynal ze mna caly sklad a zostalo nas moze kolo 10osob my musimy szkolic nowych pracownikow od tego sa majstrowie ,technolodzy i inni. Czekam na zmiany w tym zakladzie.

Zostaw merytoryczną opinię o Zem Ełk - Ełk

• Jak się pracuje w Zem Ełk?

Zobacz opinie na temat firmy Zem Ełk tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zem Ełk?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 5, z czego 0 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zem Ełk?

Kandydaci do pracy w Zem Ełk napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zem Ełk