Opinie o Zem Ełk w Ełk

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Zem Ełk. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Zem Ełk o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zem Ełk w Ełk

gosc

Jest bardzo ciezko ale jeszcze ciezej jak taka liderka co sama nie potrafi nic a od ludzi wymaga i na ich tylku sie slizga za pare zl co dostanie podwyzki od majstra ludzi topi E.S ja juz nie wiem jak dlugo tam popracuje bo nie mam juz sily

Jarek K.

Ci ludzie z ZEMu ... mowa o tych "kompetentnych" bhp-owcach mają za nic przepisy a w szczególności .... Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe Dz.U. 1998 nr 148 poz. 973. Może Pan Panie Prezesie w końcu postanowi coś w tej sprawie i zbada jak się ma sytuacja na produkcji bo przepisy są łamane nagminnie a to się z końcu zemści ...

co z naszym stażowym ? Byli pracownicy pamiętają.Jak Wam nie wstyd.Młodzi nie dajcie sobą manipulowac.Pogońcie niby związkowca. Szuja.

do były pracownik
@były pracownik

To se ne wrati.Jak mawiają Czesi.Firma postanowiła zejsc z kosztów i pozabierac wszystkim stażowe.Jak sie nie zgodziłeś,byłeś na 3-miesiecznym wypowiedzeniu.A związki się "pięknie" pod tą petycją prezesa podpisały.Stąd wyszła lawinowa masa odejsc ludzi ze związków.Przez to unikali jak ognia ludzi,którzy bezskutecznie dobijali sie o wnioski o rezygnacje z członkowstwa.

do pracownik

Śmieciówka póki co nie jest UZUSowiona więc na ręke pracodawcom jest je dawać pracownikom.Umowa na 3-5 lat też nic ci nie daje,bo pracodawca ma prawo w każdej chwili dac ci 14-dniowe wypowiedzenie.Co do wylatywania ze swojego stanowiska za zwolnienie lekarskie,to przyzwyczaj sie do tego.Ja wyleciałem ,kiedy wysłali mnie na przymusowy 1-tygodniowy urlop!!!

Monter

Nie było rozmowy. Dostałam kwestionariusz, podałam w nim najważniejsze dane, pani wypisała skierowanie na badania i po wszystkim.

Czy zainteresowana jestem 2 tyg. wyjazdem na szkolenie w Rumuni.

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.

ja pracuje w zemie juz ponad rok na smieciowce...a czemu...bo majstrowi sie nie podoba dac mi umowe na 3 czy 5 lat ale jako pracownik jestem dobra skoro mnie tyle zatrudniaja. za zwolnienia wylatujesz ze swojego stanowiska no bo jakim prawem....syf i nic wiecej

agnieszka

traktuja jak smieci,nie pozwalaja osiagnac premiii,bo jak wiadomo norme trzeba wyrabiac caly tydzien.jednego dnia wrzuca cie na inne stanowisko i po premii. na swieta? zapomnij ze cos dostaniesz od nich,ani zlamanego grosza,przykre ale prawdziwe, liderki w oczy pieknie ladnie,a za plecami mowia co innego. tak,zobacza ,ze ktos robi dobrze to zaraz podwyzsza norme to jest nie do pomyslenia, kapie na glowe gdy pada i do tego zimnica straszna,ludzie chodza w kurtkach ,a jak biora l4 to za jakis czas ich wywala,to ludzie boja sie i chodza chorzy z goraczka w pracy. znam mnostwo takich p[rzypadkow.to sie zaczyna byc juz chore co tu sie wyrabia... i najnizsza krajowa,kazdy tak ma.

do agnieszka
@agnieszka

Pracują tu ci co muszą.Brak innej pracy,kredyty,utrzymanie rodziny itd. ZEM bezlitośnie wykorzystuje trudną sytuacje z pracą na ełckim rynku.Ludziom nie pozwalaja na uzyskanie premii za wyrobienie normy bo przecież pewna ilość gotówki musi iść na świeżo upieczonych majstrów,liderów czy pseudo-skoczków

alicja

czy pracujesz pierwszy dzień czy 30 lat to masz taką samą stawkę,zabawne. Nie dopuszczają do premii. A jak już zobaczą,że ktoś robi norme to zabierają ze stanowiska dobrych pracowników,a wstawiają nowych. Ich taktyka. Wiecznie narzekają,że mało zrobione ,mimo,że człowiek bardzo się stara. Trzeba naprawdę dobrze się podlizywać,żeby mieć cały czas premie.Szkoda młodych ludzi,którzy niestety w Ełku nie mają innych perspektyw. i pracują przez umowę agencyjną,która różni się od normalnej umowy o pracę.

do Alicja
@alicja

Na szczęscie rząd od nowego roku uZUSowił wszystkie umowy zlecenie,przece przez agencje przcy itd. A umowa na czas określony nie może wynosic dłużej niż 33 miesiące.Stąd reakcja zakładu jest takaze dano młodocianym umowy przez zakład z ZUSem na okres ok.3 lat

do mario

Nie bedzie żadnych inewstycji ani w pracowników ani w produkcje.To jest mówiąc nie mówiąc nadal własność nieistniejącego FSO Żerań,w którym istnieje tylko dyrekcja i inne pionki do pobierania wypłaty.Tutaj wszystko odbywa sie na zasadzie podwykonawstwa dla Delphi Jelesnia i nic nie jest własnością ZEMu Ełk,no może za wyjatkiem murów i podłóg

tolla

ludzie w zemie to do was co majo duzy staz ztubny cos jakis mały strajk lub wszyscy na chorobowe niech ta smieszna dyrkcja zobaczy ze bez nas to to wszystko nie ruszy płaco dobrze tylko liderom i maistrom premie podwyzki itd. obudzcie sie my na tych baranow pracujemy nie bojcie sie ze nas zwolnio bo jak to zrobjo to oni znami na dnie skonczo bo mlodzi im nie na robjo na ich premie i podwyzki dac tym trolom do zrozumienia ze my mamy takie same zoladki i tez chcemy pare zl nom pa

kiki

zem w ełku to(usunięte przez administratora)ludzie ciezko charujo za nainizszo krajowo a ptemie i podwyzki dostajo maistry lidezy i wyzej to czysty wyzysk po 20 latach pracy z duzym doswiadczeniem masz 1200 zl to skandal tak tylko w polsce a zwiazki so;idarnosc to me--dy spoleczne so w kieszeni dyrekcii robio co im kazo to tyle pa

kiki

zem w ełku to(usunięte przez administratora)udzie ciezko charujo za nainizszo krajowo a ptemie i podwyzki dostajo maistry lidezy i wyzej to czysty wyzysk po 20 latach pracy z duzym doswiadczeniem masz 1200 zl to skandal tak tylko w polsce a zwiazki so;idarnosc to me--dy spoleczne so w kieszeni dyrekcii robio co im kazo to tyle pa

Praca jak w akordzie za najnizsza krajowa. Niby jak wykonasz norme to ci dadza premie ale normy sa niewykonalne a jak komus sie udaje to zaraz podnosza norme

ikara

Praca w zemie to nie zabawa dyscyplina rutyna i wymagania pracuje tam22 lata styrane zdrowie brak szacunku a pracujesz bo musiusz i nikt cie w twoim wieku nie zatrudni jedno mozna przyznac kasa na czas najnizsza krajowa brak perspektyw na lepsza kase

dedalos
@ikara

Płaca na czas bo mała,to po pierwsze,a po drugie bardzo wiele spraw sądowych przegrali jak robili numery z opóznianiem wypłaty.Mała kasa bo zakład robi jako podwykonawca a po drugie ma do utrzymania FSO Żerań gdzie nic sie nie produkuje

jolsky

Non stop najniższa krajowa,bez mozliwości awansu,wybicia sie czy gwarancji zatrudnienia.Nie wiem czy teraz to śmieciówa czy już umowa o prace? Na Strefie łatwiej wywalczyć coś więcej z tej racji ze firmy co poniektóre zwolnione są z płacenia podatków co jest przywilejem ze stania na Strefie Ekonomicznej

andżelo

kasa czy dla początkujących czy dla starych ta sama:najnizsza krajowa+ dodatek za stojące ok 70 zł brutto,za tydzień normy ok 36 zł brutto czyli ok 25 zł na rękę. Nie polecam tym którzy chcą pracować ale się nie przepracować.Praca jest taka bo u nas nie ma wyboru.syf totalny.traktuja ludzi jak raboty,upał i mdleją i nic i nikt tym się nie interesuje.Coraz gorzej maja ze znalezieniem ludzi bo kto raz juz tam był nie chce wracać.Chyba że nóż na gardle...

Witam. A jak jezeli chodzi o zarobki w ZEMie ???? Ile na początek dostajesz ??? Pozdrawiam

Lancia ;p

hej pracuję w zemie od paru miesięcy i nie jest tak zle jak piszecie . Wiadome to praca fizyczna ale bez przesady lepsza taka niż żadna proste ;) Kto chce pracować to będzie a klimat jest różny zależy na jaki dział się trafi .

Norma wyrobiona:)

NIE JEST TAK ŹLE:) ALE JAK KTOS NIE ZNA CO TO FIZYCZNA PRACA NO TO WYBACZ .... BEDZIE GADAC ZE CIEZKO !!!

Zostaw merytoryczną opinię o Zem Ełk - Ełk

• Jak się pracuje w Zem Ełk?

Zobacz opinie na temat firmy Zem Ełk tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zem Ełk?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 5, z czego 0 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zem Ełk?

Kandydaci do pracy w Zem Ełk napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zem Ełk