P.P.H.U. RAMEX

Nowy Sącz

Opinie o P.P.H.U. RAMEX

Patrycja

@Karolek - a czy możesz napisać nieco więcej o swoich doświadczeniach związanych z pracą w P.P.H.U. RAMEX? Jak oceniasz warunki zatrudnienia oferowane na swoim stanowisku? Szczegółowe informacje są bardzo przydatne dla osób chcących zatrudnić się u tego samego pracodawcy co Ty. Doświadczenie pracowników jest cenną wskazówką przy podejmowaniu decyzji o przyszłości zawodowej.

Zrobiony

Ramex, ładna nazwa i tylko tyle . Szmaciarska firma, wyzyskać, zrobić w h....... Kierownictwo bez kultury jednym słowem hamota zwłaszcza pan M. Nie poleca pracy w tej firmie !!!!!!!!!!

Karolek

Tam wcześniej już napisałem co dotyczy zarobków,resztę przekonasz się będąc już tam. Pozdrawiam-Karolek

Anonim Gold

witam, byłym pracownikiem Ramexu jestem. Dobrze że już tam nie pracuję ponieważ tam się nie da pracować. Prawdą jest to że pracowników za wszystko obciązają. Nie ważne czy kierowca, czy magazynier, sprzedawca, handlowiec itd. Każdy powod jest dobry do obcięcia wypłaty. Szukają okazji jak zmniejszyć wypłatę. Szkoda mi magazynierów i kierowców. Czasem dostali taką karę finansową że nie opłacało się zwalniać tylko musieli prawie przez rok pracować żeby spłacić na raty nałożoną karę. Więc po co się tam zatrudniać skoro na wstępię zrobisz jeden mały błąd to przywalą Ci karę. Tez miałem karę pieniężną i oni sami automatycznie już Ci potrącają z wypłaty. Wszyscy praktycznie 99% mają najniższą umowe o pracę. Rotacja pracowników cały czas. Z nikim nie da się tam współpracować bo każdy jest nowy i nikt nic nie wie co gdzie jest w tej firmie. Dlatego własnie że przychodzą się zatrudnić a za chwilę się zwalniają. P.Rams ciągle krzyczy. Chce cuda wymagać od pracowników ale jak się rozmawia o kasie to nie ma Pana. Po dłuższej pracy tam zauważyłem że psychicznie coś ze mną nie tak. Ci ludzie co zarządzają tą firmą zaczęli mnie wykańczać psychicznie. Zwolniłem się - w porę! Życzę młodym ludziom aby rozsądnie wybierali pracę. Jeśli już faktycznie tam traficie to miejsce swoje twarde zasady. Ustalcie dobrą dla Was umowę i nie dajcie się wykorzystać. Patrzcie tylko na swoje dobro. a nie na cudze. Nie zostawajcie po godzinach, nie dajcie sie na wykorzystanie żeby płacić kary. Tego w umowie nie ma. Ale ja to już wiem po fakcie, jestem mądrzejszy ale co z tego jak swoje musiałem przejść. A Wy macie jeszcze szanse na swoją godność. Pozdrawiam.

Pedro

Nie można edytować - po weekendzie sam podejde i się dowiem wszystkiego, bo tu to różnie piszą i nie wiadomo w końcu co i jak! A mam rzut beretem to najwyżej dla sportu się przede :D

Pedro

To jaka kasa za tą Hiszpanie? 6 na rękę w miesiącu dostane? I co masz na myśli pisząc o tyraczce??? Czy tam jest aż tak źle?

Wald

Pracowałem tam jakiś czas temu w Handlu, zastraszanie ludzi, kierownicy i dyrektorzy to zwykłe chamy. I tak na marginesie nie zastanawia Was to, że taka jest tam duża rotacja, cały czas kogoś poszukują. Wyzysk i tyle. Odradzam startować tam na jakiekolwiek stanowisko, będziecie żałować. Chyba że nie macie pracy, to można spróbować w tym kołchozie.

Pedro

Piękne dzięki :) Mam nadzieje, że faktycznie wygląda to tak jak piszesz.

Kierowca

Umowa o pracę

Pedro

Eeeeee to super :) chyba podejde zapytać o wolny etat. Oczywiście umowa o pracę czy jakieś działalności itp?

Kierowca

Jako kierowca c+E międzynarodowy :wyjazd do Hiszpani i powrót do Polski za każdym razem. Czyli około 8-10 dni w trasie. Kasa : 6-7 tyś . Auta nowe. Tak jak pisałem wcześniej , gdyby nie problemy ze zdrowiem jeździł bym dalej.

pedro

Mogę prosić o jakieś info dotyczące pracy kierowcy C+E na Hiszpanie? Jak to tam wygląda, ile w trasie, za jakie pieniądze i tak dalej.

kierowca

Ja pracowałem jako kierowca przez 6 lat, z powodów zdrowotnych musiałem zrezygnować z zawodu kierowcy. Według mnie mimo różnych opinii było ok. i dalej bym pracował gdyby nie problemy ze zdrowiem. Najważniejsze że kasa niezła i na czas wypłacana.

Zainteresowany

Hej. Przyszła do mnie ulotka że szukają magazynierów i kierowców. Warto iść tam na magazyniera? co sądzicie? Jest tu ktoś kto tam pracuje albo pracował ? Jak traktują pracownika? Jakie są zarobki?

ToTamByłem

Znalazłem jeszcze o tej firmie inne opinie i wcale też nie są ciekawe sami zobaczcie: (usunięte przez administratora)

Tomek ST

Pracowałem tam chwile jakis czas temu ... Jedna wielka porażka .... Pracownicy płaca za wszystko .... Pamiętam ze raz ktoś rzucał sie przeterminowane farby ze płacimy za nie.... było głośno o tym firmie .. Pan Rams powiedział... cytuje.. To jest wasz towar i wy macie go sprzedac ... WTF? ... Rotacja ludzmi ze szok ... każdy uciekał . Pracuje tam kierownik powiazany z prezesem chyba zięć ... Takiego chama jeszcze nie widziałem .....

kuzyn

Jaki Prezes - popatrzcie do KRS to się wszystkiego dowiecie. To zwykły pracownik .Prezesem jest Pan Pióro . Ale kiedyś był 100 % właścicielem. Hm ale nie poszło. Więc większość musiał "sprzedać". Kocha tylko siebie, reszta to śmiecie. Zausznicy łaszą się bo tytuły dyrektorskie fajnie brzmią. Pracownik - a kto to jest - niewolnik. Uznaje zasadę Kalego.

Pracownik RAMEXU

Witam Pracuje na markecie w ramexie od jakiegos czasu. Sytuacje często tutaj są kuriozalne. Teraz np. zatrzymali nam wszystkim premie na poczet pryzszlej inwentaryzajci która bedzie za kilka tygodni. MAło tego każą nam przyjść na inwentaryzację w weekend w niedziele za miske zupy. TAK dosłownie miske zupy. Kierownictwo poinformowało nas że nie ma kasy. Że firma jest w głębokim kryzysie i zebyśmy przyszli pracować za miske zupy. Do dzisiaj w to nie moge uwierzyc..... Oczywiście po inwentaryzacjach bedziemy przez kilka miesiecy splacac wszelkie straty. nawet w przypadku jak sie jakies farby nie sprzedadza i sa przeterminowane to my musmy za to placic. Ja tutaj długo nie zamierzam juz pracowac wiec pisze to dla przyszlych pracowników bo pewnie zaraz bedzie ogłoszenie o prace.

WaWaWa

Przestrzegam wszystkich przed tą firmą, miałem przyjemność tam pracować. Właściciel i cała świata z tego ich głównego pawilonu to granatem od pługa oderwana ale pomimo to, że siedzą w biurze to zachowują się tak jak na polu. Dostali trochę grosza i myślą, że są bogami. Szeregowych pracowników mają w głębokim poważaniu i nie chodzi tu akurat o mnie ale jak widziałem jak rozmawiają jak traktują innych to nie mogłem z tym bydłem wytrzymać. Rams posłuszne pieski sobie wychował, typu Tomki i te inne wskakujące mu pod biurko towarzystwo za marne parę złotych. Na prawdę się zastanów nim pójdziesz na rozmowę. A za te marne 2 000 tyś to niech sami sobie pracują.

pracuś

dominik- myślę że warto umówić się na rozmowę, jeżeli traktujesz pracę poważnie i będziesz osiągał wyniki to będziesz zadowolony.

pracuś

gel - jeżeli czujesz się na siłach i masz doświadczenie to warto iść na rozmowę kwalifikacyjną. Mają nowe auta (fordy i peugeoty), wynagrodzenie w zależności od wyników sprzedaży można zarobić nieźle jak się robi sprzedaż. Ja pracowałem w Ramexie 3 lata jako przedstawiciel (zarabiałem od 3,5 do 5 tyś) ale nie obijałem się. Skuszony lepszą propozycją zmieniłem branżę i okazała się wielka kicha. Wyjechałem za granicę .

kierowca

Byłem na rozmowie i podejmuję pracę jako kierowca w transporcie krajowym na TIR, warunki jak dla mnie super przy zrobieniu 7000- 8000 km wypłata około 4000 zł. Rozmawiałem z kierowcą który mówił że w marcu zrobił 7200 km i zarobił ponad 4000 zł.

byly magazynier

Byłem magazynierem w tej firmie. odszedlem bez żalu do innej konkurencyjnej firmy tuż obok bo dostałem oferte za duzo lepsza kase. ktoś pisze że magazynier zarabia 2300. śmiech na sali. tam nawet kierownik tyle nie zarabiał. a co jest najgorsze to placenie za inwentaryzacje. wiadomo że jako magazynier ma się tą odpowiedzialność materialną ale tutaj za inwentaryzację placi sie w calosci. w obecnej firmie jest całkowicie inaczej. jest założone ze moze byc 20tyś zł zniszczen w towarach w roku jezeli sie staramy i wyjdzie np 15 tys straty przy inwentaryzacji to pozostale 5 tys pracodawca dzieli miedzy nami. jezeli wyjdzie 25ty straty to spacamy tylko 5. A w ramexie wrzucaja magazynierom wszystko. Towary przeterminowane (bo poprostu sie nie sprzedaly), uszkodzone nie raz w transporcie, etc. Bywało ze wychodzilo 30-40 tys straty. i pomyslcie ze dzielilo sie to na 8 magazynierów którym przez cały rok odbija sie to z wyplaty. wiec te 2300 to chyba nie w tej firmie. Pozdrawiam były pracownik PS bynajmniej nie pisze tego zlosliwie. kawa na ławe i takie sa tam realia.

kierowca

czy możecie coś powiedzieć o stawkach dla kierowców, słyszałem że ostatnio mocno podnieśli wypłaty. Szukam pracy jako kierowca z prawem jazdy C+E.

pracujeWramexie

heheh jak czytam te wszystkie pozytywne opinie to czuje się jak w gabinecie ramsa. Ciastko lukrowane a w środku krowie łajno. Żadna z pozytywnych tutaj opini nie została napisana przez pracownika. Wszystkie są tworami dyrekcji która ma problem ze znalezieniem pracowników. najwiekszym problemem są tutaj 2 osoby Robert Rams i Robert Pałka choć ten drugi już troche siadł. Ci panowie nie mogą pojąć ze firme budują / tworzą pracownicy. Że to oni nabijają im kieszenie. Chytrość skąpstwo i zero szacunku do człowieka to są cechy właściciela.

magia

Brak szacunku do ludzi, kombinatorstwo i zero współpracy. Niereformowalna dyrekcja prowadzi firmę prosta drogą na dno. Nawet próba reanimacji przez pana W. zdaje się ze na nic się nie zda.

budowlanka

Witam. Poznałem tą firmę od środka i mogę powiedzieć że jest duże parcie na kasę, co w ogóle nie przekłada się na wynagrodzenie. (wtajemniczeni wiedzą o czym mówię). Słynny Pan (producent bram z Sącza) zainwestował w tą firmę kupę kasy i też chce coś z tego mieć. Generalnie chcą być wszędzie i za wszelką cenę - bez powodzenia.

kierowca

Odpowiedź na ( pawel1701 - 2015-08-18 14:18:08) Myslę że jak masz doświadczenie w jeździe po kraju to na zagranicę po pszeszkoleniu sobie poradzisz. Wiem że ostatnio chłopak z krajówki się zatrudnił , zrobił dwa kursy w podwójnej obsadzie z doświadczonym kierowcą i teraz jeździ sam. Zadzwoń do firmy i pogadaj!

Maciek

Pracuję w firmie Ramex od niedawna, zastanawiam się czy ci którzy piszą te oszczerstwa pracowali napewno w Ramexie? Według mnie jest ok! To moja 3 praca , i oby tak pozostało. Jestem zadowolony że w końcu pracuję w normalnych warunkach po 8 godzin i mam wypłatę na czas ( nie tak jak w poprzednich pracach) a co do poprzedniej wypowiedzi Piotrka to piszesz bzdury bo prezes nie ma zięcia ( ma dzieci w wieku kilkunastu lat) .

piotrek

czytam powyższe negatywne komentarze 90% jest w tym prawdy. Pracowałem tam chwilowo przed przejściem do cermaiku. i musze stwierdie ze faktycznie zięć prezesa a nie teściu (nie bd pisał naziwiska) ,,ktos sobie powyżej w komentarzu pomylił,, to jeden wielki cham.

kierowca

Ludzie piszą różne bzdury. Pracuję w RAMEXie jako kierowca od 8 lat, firma godna polecenia.Jeżdże na trasie POLSKA-HISZPANIA zarabiam od 5 do 6 tyś zł (w zależności od kilometrów) jeździmy zgodnie z tachografem (nie tak jak w innych firmach - oczy na zapałkach i wio!)wypłaty zawsze w terminie co do minuty. Oczywiście międzyczasie kilku kierowców się zwolniło lub szef ich zwolnił ale to byli szpece (kombinatorzy) którym auta paliły po kilka litrów więcej (dlaczego sami wiecie!) i tacy będą zawsze pisać bzdury bo są oburzeni że ktoś nie pozwolił się okradać!

pawel1701
@kierowca 07.08.2015 10:05

Witam kolego. Mam pytanie. Jak chciałbym przyjąć się na trasy międzynarodowe a dokładnie na ta Hiszpanie a jezdzilem wcześniej tylko po kraju to sa szanse jezdzic na ta Hiszpanie?

Karolek
@kierowca 07.08.2015 10:05

Koleś,też tam jeżdziłem... Może dodasz jak szybko potrafią Cię ściągnąć z Krakowa do Sącza? Bo nie wierze,że na pusto jedziesz... :D Dodaj potem ile jesteś w domu nim Cię wygonią ponownie. Mieli BARDZO DOBRĄ EKIPE i ta ekipa ZWOLNIŁA SIĘ SAMA i chłopaki są teraz po różnych innych firmach,gdzie są bardzo szanowani za swoją fachowość. Przedewszystkim szanuje się ich za terminową jazdę i co ważne EKONOMICZNĄ! Tacy kierowcy z firmy odeszli bo mieli rozsądek. Firma nie chce się przyznać do błędu,dla tego wolą powiedzieć,że sami zwolnili kierowców,bo... A słyszałem,że nawet do paru dzwonili,by się wrócili,bo byli bardzo dobrzy. Pozdrawiam

pracuś

Do Maćka- widać jakie było Twoje zaangażowanie w pracę i to co się dookoła dzieje. Teść prezesa nie żyje od 20 lat. Wiem bo znałem go osobiście .W ramexie pracuję już kilka lat i naprawdę żenujące są wpisy "byłych leni i karierowiczów" wiem bo pracowałem z nimi (chcieli by nic nie robić i zarabiać grubą kasę. U nas pracujemy po 8 godzin z przerwami , karierowicze wyjeżdżają do Anglii i harują po 14 godzin na zmywaku i cieszą się że zarobią więcej. Internet jak zwykle jest najlepszym nośnikiem do opluwania.

pracownik_byly

Pan Prezes Rams wyjechal kiedys z takim tekstem do pracownikow: Przez jedna noc w kasynie przegralem wiecej niz jedna wasza pensja. Zenada. Placa nieadekwatna do obowiazkow i odpowiedzialnosci. A to wszystko w atmosferze stresu, nerwow. nie polecam!

maciek

Pracowałem tam zaraz po liceum. Porażka !!! Kierownicy jedna wielka chamota a dokładnie teść prezesa (kto pracował tam to wie) odkąd zyje nie spotkałem takiego hu=ja.. Zarobki jak wszędzie. Umowa na 3 miesiace oczywiscie smieciowa. Starszy pan co pracował bodajze 7 lat zarabua 1500 zł + jakies 60 premi w sezonie i tyle. Pracownicy płacą za wszystko co do grosza tzn za uszerbana płytke, panele, za przeterminowane farby,silkony, kleje, co nie sprzedaza Prezes RAMS słyszłaem to na własne uszy jak ktos sie oburzył o to to powiedział ze ,,to jest wasz towar i wy macie to sprzedac,, za uciete skleki płyty wiorówe jesli ktos przytnie nie równo i zostanie !!!!! Jesli chodzi o market to faktycznie w biurowcach jest dwa razy wiecej ludzi niz tych co pracuja na magazynie i na sklepie. Przez 3 miescieczny staz przewineło sie bodajze ze 12 osob zwalnuiali zatrudniali na 3 miescae brali stazystów z biura pracy nie dawali im zatrudnienie na jakies okres co było w umowie normalnie patologia jaki wyzysk jest w tej firmie.

Stiw

Handlowcy raczej są z długoletnim stażem! Ale wszystko zależy od wyników! Jak się chce pracować to można zarobić!

Krzychu

a handlowcy często się tam zmieniają?

Pracuś

Nie wiem "były kierowca" gdzie ty pracowałeś, ale chyba pomyliłeś firmy bo w Ramexie nie pracuje siostra szefa i nie ma on dwóch synów! Patrz gdzie i co piszesz!!!!!!

Były Kierowca.

Pracowałem w tej firmie i nikomu nie polecam tam pracy chyba ze chcecie być nie szanowani i gnojeni przez synków szefa dwóch szczyli Łukaszka i Barteczka a dodam jeszcze ze jest siostra która tez ma dużo do powiedzenia . NIE POLECAM TAM PRACY !!!

J-23

Jak sie przygladam tym wpisom na forum to od razu mam przed oczami szyld Mlyn Malinie tam tez kierowcy opisywali jakie to bagno, ale byly tez wpisy pozytywne. Ja zaufalem tym pozytywnym i podjalem tam prace po 4 miesiacach zostalem zwolniony i oskarzony o kradzieze, na szczescie nasza policja jaka jest to jest ale uczciwie wykonala swoja prace i oczyscila mnie z zarzutow pracodawcy. sadzac po wpisach szkoda oczu meczyc na ta firme i czas poszukac czegos innego...

Malinek

10, 15 czy 18 lat pracuja tam ,ale tylko dyrektorzy !!!!

Witam! Pracuję w firmie RAMEX ponad 10 lat, to co piszą niektórzy to wielkie kłamstwo. Ci którzy zrezygnowali z pracy to osoby które myślały że nic nie robiąc będą otrzymywać wysokie wynagrodzenie .System płacy jest sprawiedliwy ponieważ premia jest od wykonanych planów więc jeżeli wszyscy się przykładają to można zarobić niezłe pieniądze. Sami eliminujemy tych którzy się "obijają". Wynagrodzenie zawsze jest wypłacane na czas (w innych firmach płacą w ratach). Co do warunków pracy to życzył bym wszystkim takich warunków (super sanitariaty, jadalnie, szatnie itp.) Jeżeli byłoby tak źle jak niektórzy piszą to nie było by ludzi którzy pracują po 10,150 czy 18 lat. Co do odpowiedzialności materialnej to normalne że za powierzony towar musimy odpowiadać ! Jeżeli wszyscy w danym dziale dbają o powierzone nam mienie to braków nie ma (oczywiście byli tacy którzy uważali że to nie ich towar i niszczyli czy wręcz sami okradali firmę i zostali zwolnieni ) pewnie to oni wypisują te bzdury!

@pracownik 18.09.2013 10:14

komentarz dodany przez właściciela który widzi tylko czubek własnego nosa. Pracowałęm tam 8 lat i fakt faktem zero szacunku do ludzi. Słoma z butów Panie Rams.

Szach

Kiedyś tam pracowałem i po wpisach poprzedników widzę że nic się nie zmieniło. Szkoda czasu i nerwów.

uyt

trzymajcie sie od tej pseudo firmy z daleka. Płacą marnie a wymagają bardzo dużo. Pozatym w tej firmie nie szanuje się pracownika, ba... nie szanuje sie człowieka. Zresztą rotacja w tej firmie jest tak duża, że kto ma choc troszke rozumu wie dlaczego... Jest to firma , w której jest więcej kierowników i ludzi za biurkiem niż konkretnych fachowców uczciwie pracujących.(usunięte przez administratora)

Anonymous

Witam. Ja także byłem pracownikiem firmy ramex i moge potwierdzic słowa przedmówcy. Panujący bajzel w tej firmie jest nie do opisania a płaca: najniższa krajowa. Do tego obiecanki cacanki którymi pracownicy są karmieni w żaden sposób nie przekładają się na rzeczywistość. Odradzam podejmowania tam pracy. P.S A władze firmy jak dalej tak będą pomiatać ludzmi to kiedyś się mogą obudzić z ręką w nocniku.

Zostaw opinię o P.P.H.U. RAMEX - Nowy Sącz

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie P.P.H.U. RAMEX