Opinie o Agencja Ochrony TFK w Częstochowa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Agencja Ochrony TFK. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Agencja Ochrony TFK o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy ochroniarskie

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Agencja Ochrony TFK w Częstochowa

Anon

Czy jest ktoś kto nie dostał ostatniej wypłaty od tfk?

Qwert
@Anon

A wlasnie tu wszedlem po to aby zobaczyc czy ktos tez sie odezwal w tej sprawie. Ja rowniez narazie nic nie mam.

woker z TG

Teraz TFK, Selam, Galana, Ochrona , RAMI, WZP i inne firmy słupy należące do rodziny Kucharzewskich-Ziębińskich będą zmuszone do ogłoszenia upadłości. Są sobie sami winni tej sytuacji. Przez wiele lat oszukiwali swoich pracowników finansowo. Zatrudniali na pół etatu a reszta godzin rozliczali jako umowy zlecenia aby ominąć składki ZUS. A nawet od umów o pracę składki były płacone tylko w części. Obecnie z tego powodu w Sądzie Okręgowym w Częstochowie w Wydziale Pracy trwają sprawy sądowe pomiędzy TFK i ZUSem ponieważ odwołali się od kar finansowych które ZUS na nich nałożył właśnie za zaległe składki i zastępowanie umów o pracę umowami zlecenia. Ja na szczęście w czerwcu 2016 roku odszedłem z tej firmy kończąc te wieczne oszukiwanie mnie finansowo. Zaraz po tym złożyłem bardzo rozległy donos do Państwowej Inspekcji Pracy oraz do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dołączylem do nich bardzo wiele dowodów na wszelkie moje zarzuty dotyczące łamania praw pracowników i oszukiwanie ich finansowo m.in. właśnie poprzez niepłacenie w pełni składek ZUS oraz zastępowanie umów o pracę umowami zlecenia. Sprawa sądowa trwa już od wiosny obecnego roku i być może potrwa jeszcze dłuższy czas ponieważ wciąż na wierzch wychodzą nowe brudy. Tak więc możecie mnie drodzy pracownicy nienawidzić za to że być może stracicie pracę ale jest szansa ze Konsalnet wam zaproponuje przejście do nich. A gdy zakończą się sprawy sądowe, sami się przekonacie jak bardzo TFK was przez lata oszukiwało i o ile przez nich mieliście mniejsze zarobki co miesiąc i jak bardzo obniżoną emeryturę w przyszłości

Zuzanna

@anonymous Bardzo dziękuję Ci za tak rzeczową odpowiedź, która na pewno pomoże osobom zainteresowanym tym pracodawcą. To ważne, że Agencja Ochrony TFK nie dyskryminuje kobiet. A co z osobami, które mają mały stopień niepełnosprawności - są tam takie stanowiska, które mogłyby obejmować?

@Zuzanna

Raczej tak, rzadziej na obiektach wymagajacych "sprawnej" ochrony, bo fakt faktem jesli chodzi o obiekt handlowy, to wymagana jest sprawnosc fizyczna z wiadomych powodow. Natomiast sa rowniez obiekty gdzie pewien stopien niepelnosprawnosci nie bedzie przeszkoda. Sytuacja w tej kwestii wyglada identycznie w wielu agencjach ochrony.

@anonymous

@anonymous A zatem dobrze, że pracodawca, jakim jest Agencja Ochrony TFK daje równe szanse wszystkim - bez względu na wiek, doświadczenie, czy płeć. A Tobie należy szczególnie podziękować za bardzo aktywne uczestnictwo w tej dyskusji. Jeśli masz coś jeszcze do dodania, to oczywiście gorąco do tego zachęcam.

@Zuzanna

Nie ma problemu, dziękuje rowniez :)

@anonymous

@anonymous Jeszcze raz Ci przypominam, że swoimi sugestiami możesz pomóc tym, którzy planują tam aplikować, a zatem śmiało zabieraj tu głos. Agencja Ochrony TFK od ponad dwudziestu lat świadczy usługi kompleksowej ochrony fizycznej. Na paru ważniejszych portalach z ofertami pracy widziałam, ze teraz zatrudnią parę nowych osób. Może ktoś z Was ostatnio był na rozmowie i opisze nam jej przebieg?

@Zuzanna

Myślę że na chwilę obecną aplikowanie tam może być utrudnione, ale zapewne i formacje pojawią się niebawem w internecie.

@anonymous

@anonymous Dlaczego właściwie twierdzisz, ze aplikowanie tam może być w tym momencie utrudnione? Wyjaśnij nam to. A wszystkich byłych albo obecnych pracowników Agencji Ochrony TFK serdecznie zachęcam do wyrażenia swojej opinii o tym pracodawcy. Czy z Waszej perspektywy proponowane przez niego wynagrodzenie można już uznać za dosyć wysokie?

IA
@Zuzanna

Sprawa już jest oficjalna tak więc mogę napisać. Bardzo duża część obiektów tfk to markety Tesco, które na chwilę obecną w całej Polsce przejmuje firma Konsalnet. Zmiany wchodzą w życie od 01.12.18.

@IA

Bardzo Ci dziękujemy za te informacje - być może posłużą one niektórym użytkownikom tego forum. Ale nie wiem, w jaki sposób powiązany jesteś z Agencją Ochrony TFK - zdradź Nam to zatem w swoim kolejnym wpisie. A wiesz może coś na temat rekrutacji do tej agencji?

@Zuzanna

Pracuje(jeszcze) w agencji TFK. Generalnie jestem bardzo zadowolony ze wspolpracy i smialo firme moge polecic.Jesli chodzi o.rekrutacje to.tj. napisalem uprzednio-narazie sytuacja jest dosyć "dynamiczna"tak wiec trudno cokolwiek podpowiedziec na ten temat.

Tutejszy
@anonymous

A ja nie jestem zadowolony! Najniższe możliwe stawki, szczucie jeden na drugiego, agent (agentka) śpi na służbie a potem donosi na współpracownika dobrze instruowana przez kierownictwo...i to wszystko praca jako agencja u największego pracodawcy w Częstochowie...jakieś knucie, jakieś załatwianie....

@Tutejszy

Stawko róznia sie w zaleznosci od obiektu, a wlsaciwie od zleceniodawcy. Być moze byles na takim obiekcie. Moze tez napiszesz jaka stawka zostala Ci zaproponowana? Co do drugiej czesci opinii-nie wypowiem sie, nie znam sytuacji. Kazdy obiekt ma swoj zespol, a kazdy zespol musi jakos ze soba wspolpracowac w zasadzie co-op to podstawa, ale fakt faktem relacje miedzy pracownikami bywaja "rozne".

@Tutejszy

Pragniemy poznać pracodawcę, jakim jest Agencja Ochrony TFK zarówno od dobrej strony, jak tej nieco gorszej. Dlatego też szanujemy Twoje zdanie na jego temat. Opisałeś na pokrótce kwestię wynagrodzenia. A powiedz jeszcze - czy organizują Wam jakieś cykliczne kursy doszkalające?

Zuzanna

@anonymous Chodziło mi o to, czy w ogóle Agencja Ochrony TFK jest skłonna do organizowania dodatkowych szkoleń - nie takich, które są "obowiązkowe". To jeszcze dobrze byłoby, jakbyś poruszył jeszcze dwie istotne kwestie. Czy firma potrzebuje w chwili obecnej nowych pracowników? I na jaką formę umowy mogą oni liczyć?

@Zuzanna

Dodatkowe szkolenia...trudno powiedzieć, bo tak jak wspomnialem- w przypadku zaangażowanego pracownika, który ma chęć się rozwijać i pozostać na dłużej w strukturach firmy, to kierownik regionalny może coś podziałaćw tej kwestii. No bo tak naprawdę zwróćmy uwagę na jeden aspekt pracyw ochronie. W jakim zakresie tam się szkolić? Jedynie kwalifikacja, ale o tym wspomniałem wyżej, można zrobic tak zwaną "masówkę" czyli pozwolenie do obstawy impres masowych, no i pozwolenie na broń, ale w tym celu kierujemy się do odpowiedniej KWP, firmy takich rzeczy nie robią, chociaż w niektórych można się starać o "dofinansowanie". Czy poszukują pracowników-Tak jest mnóstwo ofert pracy w różnych regionach, problem z tym, że często jest sytuacja w której mamy jeden obiekt w danym mieście. Jak z ogłoszeń łatwo wywnioskować-głownie markety Tesco. Forma umowy tak naprawde zależy od człowieka , bo na pierwszy miesiąc będzie to na pewno zlecenie. Natomiast jeśli taka osoba normalnie pracuje, ma chęć do pracy(nie mowimy o wynikach bo to dopiero nowy pracownik), chodzi normalnie, a nie jak wielu nowych, młodych ludzi juz w pierwszym tygodniu pracy, akurat w piątek "się zatruł", to dostanie normalnie umowe o prace. BTW- Na dzisiejszym rynku pracy cięzko o dobrego i zaangażowanego pracownika, większość młodych ludzi przychodzi w nadzieji, że nie bedą musieli nic poza przęglądaniem facebooka robić, a kasa będzie lecieć. No sle to nie dotyczy tylko ochrony, dużo bardziej firma woli zatrudnić osobę na pierwszy rzut oka starszą, ale taki człowiek, uwierz na słowo, jest duuużo bardziej "konkretny".Jest w pracy tak jak jest w grafiku, nie "zatruwa się" co tydzień w weekendy, przez co absencja jest ogromna i dużo bardziej jest nastawiony na działanie w przypadku sytuacji kradzieżowej. Młodzi ludzie z tymi cechami to NAPRAWDE rzadkość, a przynajmniej w ochronie.

Prymus
@anonymous

Całkowicie się z tym zgadzam

@Prymus

Dziękuję:)

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie Agencja Ochrony TFK? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Sokółka
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Administrator nieruchomości mieszkaniowej
GGKO - Zarządzanie Nieruchomościami sp. z o.o.
Zuzanna

@anonymous Oczywiście, Twoje wypowiedzi mają charakter merytoryczny, dlatego na pewno posłużą osobom, które szukają tu informacji o Agencji Ochrony TFK. Jakie rady dałbyś dla osób aplikującym tam? Chodzi o jakieś wskazówki, które pomogłyby im pomyślnie przejść przez cały proces rekrutacyjny. @Prymus Jesteś pracownikiem w tej firmie? Jak z Twojej perspektywy przedstawiają się tam warunki zatrudnienia - według Ciebie warto ubiegać się tam o pracę?

@Zuzanna

Cóż, w zasadzie na stanowisko pracownika ochrony, to na co ja patrze u osoby ubiegającej się o zatrudnienie, to np. Jak taka osoba się wysławia, jaki3 ma ogólne podejście do pracy-czy chce pracować czy tylko "przesiedzieć", a to i tak wyjdzie w trakcie, z gory zaznacze, ze nieprawdą jest jakoby kobiety się odrzuca, bo slyszałem juz takie opinię i mogę śmialo stwierdzić, że kobiety świetnie sobie radzą, moze jedynie pod katem fizycznym jest nieco cięzej. Tak naprawde nie ma duzych wymagan na sanowiska podstawowe, wlasciwie mozna wymienic tylko glowne czynniki tj.nienaganna prezencja, zasob slownictwa i odpowiednia dykcja oraz kultura osobista. To wszystko.

Zuzanna

@anonymous Dziękuję, musiałam nie zauważyć. Może chciałbyś coś jeszcze dodać na temat tego pracodawcy? Każda uwaga i wskazówka mogą okazać się pomocne dla tych, którzy będą tam aplikować. Czy ktoś z pracowników Agencji Ochrony TFK wyraziłby chęć na podzielenie się z nami opinią o tym miejscu pracy? Może posiadacie wiedzę o rzeczach, których tu jeszcze nie poruszano? Zapraszam do dyskusji.

@Zuzanna

Myslę, ze juz wszystko wyjasniłem w miare klarownie i mam szczera nadzieje, ze komus te informacje pomoga, jedyne co moge dodac to tylko to, ze generalnie polecam prace w tej firmie. Ja sam przyjmujac sie tak naprawde nie wiedzialem jak to bedzie, a nawet balem sie, ze cos bedzie nie tak z wyplatami czy cos bo mala firma itp. A przeszedlem z duzej firmy ochroniarskiej i musze powiedziec, ze naprawde nie zawiodlem sie :)

M.

Pracowałem w TFK niemal półtora roku. Premie uznaniowe, które agencja obiecuje w każdym ogłoszeniu nie istnieją. Są przyznawane 2 koszule raz na 2 lata. Pensja rzadko kiedy jest na czas. 1 przerwa 15-minutowa na 12 godzin, którą trzeba odrabiać. Moim największym błędem było to, że zawsze jak któryś pracownik nawalił i mając po prostu wywalone postanowił nie przyjść sobie do pracy, to ja leciałem, bo "no ktoś musi". Przez 2 tygodnie (usunięte przez administratora) em równo z drugim kolegą - on dniówki, ja nocki. Człowiek padał na pysk a jeszcze był dodatkowy stres związany z wrogim nastawieniem eksperta DBiZS Tesco, który odkąd tylko przyszedłem do pracy pierwszego dnia starał się o to, żebym jak najszybciej wyleciał. Ot, bez żadnego powodu. Po prostu jeśli ktoś się tej pani nie spodobał, to ona miała wytłumaczenie, że nie chce tej osoby na obiekcie. Niestety, Tesco to niewdzięczna firma a TFK wchodzi w (usunięte przez administratora) pani regionalnej DBiZS bez mydła. Zwalniają naprawdę dobrych pracowników a poprzyjmowali kilkudziesięcioletnich dziadków, którzy teraz siedzą sobie przy pulpicie i majtają nóżkami. Jeśli tak wygląda ten "dobry system ochrony", którym TFK się tak chwali, to ja dziękuję bardzo. Reasumując cały mój wywód, zdecydowanie nie polecam pracy w tej firmie.

Prymus
@M.

Wydaje mi się że wiem o którym sklepie piszesz,...tak było i jest obecnie nie wiele lepiej

Zuzanna

@anonymous Bardzo dziękuję za Twój wkład w dyskusję. Twoje wpisy z całą pewnością przyczynią się do pomocy osobom, które zastanawiają się nad aplikowaniem do Agencja Ochrony TFK. Poruszyłeś już bardzo wiele kwestii związanych z warunkami pracy w tej firmie, ale chyba nie wspomniałeś nic jeszcze o ewentualnych premiach - można na nie liczyć?

@Zuzanna

Wspomniałem w poscie ponizej, przekopiowane. "Premii stałych naprzyklad za brak absencji itp. W zasadzir nie ma. Dla całego zepołu również nie, ale sa sytuacje odnoszące sie do poszczególnych pracowników, którzy mają dobre wyniki tzn.dużą skuteczność w ujęciach tudzież udaremnieniach "

Zuzanna

@anonymous Serdecznie dziękuję Ci za Twój wkład w dyskusję, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że ostatnio niewiele osób się tu udziela. Twoja opinia jest bardzo merytoryczna, a ponadto wyczerpująca, ale chciałabym jeszcze dopytać o kwestię rozwoju pracowników - czy firma TFK organizuje Wam jakieś szkolenia czy kursy?

@Zuzanna

Nie ma za co:) To znaczy o jakie szkolenia chodzi i w jakim zakresie. Bo same w sobie szkolenia, ktore odbywaja sie na obiekcie w zasadzie nie maja zbytniego wplywu na rozwoj w firmie, a sa one poprostu wymagane. Jesli np. Chodzi o awans to owszem jest taka mozliwosc jezeli przykladowo dochodzi do rotacji na stanowisku kierownika ochrony to tak jest mozliwosc wtedy "wskoczyc na stolek" kierownika. W takiej sytuacji sa brani pod uwage na poczatku pracownicy podstawowi-jesli jest dobry do ma szanse sie wykazac. Jesli chodzi o kursy tj. Kwalifikowany pracownik ochrony to firma oficjalnie nie funduje takich kursow, ale mysle ze w przypadku zaangazowanego, dobrego pracownika mozna liczyc na korzystniejsze podejscie przelozonych. Jesli chodzi o roznego rodzaju premie czy ewentualne kursy oficjalnie ich nie ma, ale firma, personalnie jest elastyczna i do konkretnych pracownikow sa kierowane rozne propozycje.

Zuzanna

@anonymous Dziękuję Ci za odpowiedź. To dobrze, że Agencja Ochrony TFK w jakiś sposób wynagradza swoich pracowników. A co z ubezpieczeniem zdrowotnym - można na nie liczyć? Czy ktoś jeszcze posiada jakieś rzetelne informacje o tym pracodawcy? Myślę, że przydałby się osobom, które chcą tam pracować, więc zachęcam Was do aktywności na forum.

@Zuzanna

Jesli chodzi o takie benefity to niestety nie ma. Rzecz jasna mozna liczyc na NNW, ale jest to w zasadzie obowiazem w takiej pracy. Generalnie rynek uslug ochrony i mienia w Polsce dopier "raczkuje", male lokalne firmy, ktore szybko powstaja rownie szybko padaja albo trzymaja sie kilku obiektow na zasadzie plac budowy i tyle. Duze korporacje orchroniarskie tj. Securitas czy konsalnet tez nie sa dobrym rozwiazaniem dla szeregowych pracownikow bo jak kazda firma, sa nastawione na zysk co przeklada sie na wynagrodzenia. Pod tym katem jednak Towarzystwo TFK daje naprawde rade-finansowo przedewszystkim. Uwazam ze stawka 12zl na godzine pracy to ogolnie niezle, zwlaszcza ze w zakladach produkcyjnych takoe stawki sa nieosiagalne, a tutaj tez wlasciwie nie trzeba spelniac zadnych specjalnych wymogoe oprocz niekaralnosci co juz reguluje ustawa o ochronie osob i mienia. W razie pytan chetnie pomoge oczywiscie w granicach tajemnicy sluzbowej.

Zuzanna

@anonymous Fajnie, że postanowiłeś podzielić się z nami swoją opinią o Agencji Ochrony TFK. Z pewnością pomożesz w ten sposób osobom, które planują tam aplikację. A czy firma, oprócz pensji podstawowej, wynagradza swoich pracowników dodatkowo? @Zainteresowany Widzę, iż jesteś zainteresowany pracą w tej firmie, a od Twojego wpisu upłynął już pewien czas. Czy w związku z tym postanowiłeś już aplikować?

@Zuzanna

Premii stałych naprzyklad za brak absencji itp. W zasadzir nie ma. Dla całego zepołu również nie, ale sa sytuacje odnoszące sie do poszczególnych pracowników, którzy mają dobre wyniki tzn.dużą skuteczność w ujęciach tudzież udaremnieniach to można liczyc na jakis dodatek, ale nie sa to wielkie sumy, myśle ze 100 do 200zl o takich pieniądzach tu mówimy.

Stella

Jak sądzicie czy są jakieś szanse na podwyżki? Wszędzie firmy szukają pracowników to może??

@Stella

Kasa zależy od obiektu...na jednym mogą dac 9 na innym masz 12.Uważam że np.12zl na rękę to jest dobra stawka jak na ochronę pomijając że na produkcjach czasami tyle nie daja

Tymoteusz

Jeszcze nie słyszałem żeby wszystkim dogodzić. Jak jest tak źle to można firmę zmienić!!

Bonus
@Tymoteusz

Dokładnie, zgadzam się. Przecież każdy wie co podpisuje. Ja pracuje od niedawna ale jak na razie jest ok. Wypłata jest na czas, atmosfera też ok. Wiadomo że lepiej było by trochę więcej zarabiać za godzinę ale na dzisiejsze czasy niema tragedii.

Jest mozliwosc dostac umowe o prace tylko trzeba sie najpierw zapytac, a nie jak wiekszosc ludzi siedzi geby nie otworzy, a potem narzeka.Firma jak na ochrone placi naprawde dobrze i jesli jest mozliwosc z godzin wyrobic etat to umowe na caly etat dostaniesz.Jesli nie ma tyle godzin na obiekcie dostaniesz pol etatu

Qwerty
@anonymous

Pomijając fakt że płacą lepiej na h jak na produkcji

Jaką macie atmosferę w pracy? Warto aplikować?

Karol

Czy dowiem się coś o aktualnej sytuacji w firmie? Czy warto aplikować?

Zuzanna

@m.rozumiem, że dobrze wspominasz swoją współpracę z Agencją Ochrony TFK. Jeśli chodzi o formę umowy to czy dotyczy to wszystkich pracowników firmy? Czy też jest szansa na przejście na umowę o pracę?

m
@Zuzanna

Miałam po prostu bardzo w porządku szefową. Tam się pracowało tylko na umowę zlecenie. Teraz nie wiem czy są przyjęcia bo Tesco ma kłopoty finansowe.

m.

Ja pracowałam rok,ale niestety Tesco obcięło godziny i nas pozwalniali,w ogóle tam jest teraz tragedia,likwidują działy. Nie było tam tak źle,atmosfera całkiem fajna,jedyny minus to był brak umowy o pracę.

Zuzanna

A jakimi doświadczeniami z pracy w Agencji Ochrony TFK możesz Ty się podzielić? Chętnie dowiemy się jak obecnie wygląda praca oraz warunki zatrudnienia w firmie.

gość

Wiadomo jakich zarobków można się spodziewać? Dzięki

Zostaw merytoryczną opinię o Agencja Ochrony TFK - Częstochowa

• Jak się pracuje w Agencja Ochrony TFK?

Zobacz opinie na temat firmy Agencja Ochrony TFK tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Agencja Ochrony TFK