Opinie o Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach na temat rozmowy kwalifikacyjnej.


Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach w Katowice

baner wywiady
były pracownik Nowy wpis
Były pracownik

Pracowałem w WFOŚiGW w latach 2017-2021, w ciągu tych lat zarobki wzrosły o 200-500 zł, kpina. Awanse tylko dla osób podstawionych i tych po "odpowiedniej" politycznej stronie. Nie istnieje cos takiego jak ścieżka kariery. Bywa, że osoby kilka lat są na najniższym szczeblu, mają większe doświadczenie od "specjalistów" a zarabiają nawet 1-2k mniej. Premia niby zależy od wyniku, ale tak naprawdę od widzi mi się kierownika/kierowniczki lub prezesa. Zwiększają listę obowiązków, stosują różne naciski itd., a nie idą za tym ŻADNE premie, podwyżki itd. Nie docenia się doświadczonych osób, które ostatecznie składają wypowiedzenia. Zarząd wydaje się nie przejmować ludźmi. Tragedia. Szczególnie nie polecam działów związanych z Czystym Powietrzem. Mobbig ze strony kierownictwa, które nawet się z tym nie kryje jest wszechobecny. To, że stale szukają pracowników o czymś świadczy. Współpracownicy raczej mili i pomocni, ale WFOSIGW jako pracodawcę radzę omijać szerokim łukiem.

Julia Nowy wpis

A w tym roku jakieś podwyżki mieliście czy też nic? Bo dużo firm itp jednak ze względu na inflacje i wzrost minimalnej coś dorzucało do pensji. Wypowiadasz się o tym samym dziale co osoba wcześniej? Czy w innych podobna sytuacja jest jeśli chodzi o atmosferę?

byłyurzednik Nowy wpis
Były pracownik

Nie polecam Nie polecam, marne zarobki , Bóg wie jakie wymagania , praca dla osób , które nie mają swojego życia . W przypadku problemów zawsze zwalanie winy na pracownika. Warto sie zastanawić dlaczego jest taka rotacja np w Wydziale Infrastruktury.

Administrator

Czy w mieście Katowice da się zarobić więcej niż 5800 pracując jako Inspektor?

Kkk
Były pracownik
@Administrator

Jako Inspektor to max 3500

Mirosław
@Kkk

Dziękuję za informację. Poproszę jeszcze o informację, czy do tej kwoty dochodzą jeszcze jakieś premie, dodatki, lub 13 pensja? No i jak wygląda socjal?

Teresa Nowy wpis
@Kkk

max? czyli w ogóle można mniej dostać? na jakiej to umowie jest?

Wilia
Inne

Przyjechałam z daleka, w ciąży, nikt nie może normalnie pomóc, odpowiadają tak niby im coś winna albo coś złego zrobiłam. Nikt nie mog doradzić oprócz Pana z ochrony (niestety nie znam imienia) dzięki mu rozwiązałam swój problem w ciągu 5 min.

Wiktoria
@Wilia

A czemu tak ciężko było im z tą pomocą?

 Rozmowa kwalifikacyjna
Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach na stanowisko Inspektor wojewódzki do spraw: nadzoru i kontroli zadań z zakresu gospodarki nieruchomościami Skarbu Państwa w Wydziale Nadzoru Właścicielskiego? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?
logo firmy Specjalista ds. pomiarów PEM
Katowice
NetWorkS!
(22 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Specjalista ds. Sprzedaży
Katowice
Netmove Sp. z o.o.
(23 opinii)
Wyślij CV
logo firmy INŻYNIER TECHNICZNO-HANDLOWY
Katowice
VALIANS INTERNATIONAL Sp. z o.o.
(4 opinie)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
T.
Inne
 Pytanie

2 godziny oczekiwania na infolinii. Czasami dzwonię z kilku telefonów i wtedy jest szansa, że ktoś za godzinę odbierze. A jak odbierze, to zwykle nic nie wie albo nie chce udzielić informacji. Brak możliwości rezerwacji kolejki online, brak dostępnych dat. Nikt nie odpowiada na maile. Często nie zwracają oryginałów dokumentów. Czy to kiedyś się zmieni? W czas globalizacji wszystko można zrobić elektronicznie. Tylko nie w Urzędzie Wojewódzkim, gdzie akceptują tylko papierowe dokumenty (oryginał wraz z kopią musi być). Po prostu WSTYD. Szlak to trafi

Teresa
@T.

No faktycznie ludziom odbiera to wiele zachodu, ale nie wiem czy to od razu aż tak wielki "wstyd"? Tradycja ważna sprawa. ;p A tak poważnie to fajnie byłoby jakby wprowadzili hybrydową opcję. Tylko ciekawe co trzeba byłoby zrobić, żeby ich do tego zachęcić?

Mi
Inne
 Pytanie

Cześć. Czy w ŚUW można przychodzić do pracy w stylizacjach eleganckich ale przemycających sportowe czy wygodne ubrania? Czy można do koszuli, eleganckiej bluzki założyć jeansy? Do marynarki adidasy? Latem sandały?

Natalia
@Mi

Hej, pytałaś o dress code bo tu pracujesz czy szykowałaś się dopiero do pracy w tym miejscu? Może jak już tam pracujesz, to podzielisz się swoimi wrażeniami co do tego dress codu? ;)

kandydat
Kandydat
 Pytanie

Cześć, jakie są zarobki w urzędzie? Na ile można liczyć na start, a na ile po jakimś czasie?

Robert

Przeczytałem, że warunki pracy w Urzędzie nie są dotrzymane. Co to dokładnie oznacza? Ktoś to może wyjaśnić? Pomóżcie, szukam pracy.

Z
Inne

Ludzie tam pracujący niemili, wprowadzają w błąd i nie odbierają telefonów. Robią wszystko żeby nic nie robić. Beznadzieja.

Zainteresowana
Kandydat
 Pytanie

Cześć, jakie są godziny rozpoczęcia pracy w Urzędzie? Na jakie wynagrodzenia można liczyć na start na stanowisku Inspektora, na jakie po roku lub dwóch latach, a jak to wygląda później np. po 5 latach?

BYŁA PRACOWNICA

Kiedyś pracowałam w tym Urzędzie, sporo lat temu, wiele bym dała by tam wrócić, Choć nie jestem z Katowic i teraz jest mi trudniej się tam dostać to żałuje że z tamtąd odeszłam ,

Robert
@BYŁA PRACOWNICA

Dlaczego w takim razie odeszłaś z tego miejsca pracy? Jak dawno tam pracowałaś i co najlepiej wspominasz? Czy atmosfera wewnątrz zespołu była Twoim zdaniem w porządku? Czekam na Twoją odpowiedź!

@@@@@
Pracownik
@BYŁA PRACOWNICA

Nie masz czego żałować, że odeszłaś, bo jest TRAGICZNIE. Ja już pierwszego dnia chciałam "uciekać", i mam nadzieję, że w krótce będę to mogła uczynić. Nie są w ogóle dotrzymane warunki pracy i płacy, czuję się jak w (usunięte przez administratora), wiecznie ze wszystkim jest problem, na rzecz Urzędu trzeba się wyrzec rodziny itd. Dużo by pisać przy tak krótkim okresie pracy, ale wiem, że niektórzy rzeczywiście rezygnowali po jednym dniu pracy...To jest praca dla osób, które nie mają nic do roboty poza pracą...

Wanda
@@@@@@

Skoro swoją pracę nazywasz tragiczną to dlaczego jej nie zmienisz? Nie ma sensu się męczyć. Ewidentnie tego nie czujesz.

Paulina

Z tego, co wiem, to rekrutacja do urzędów jest nieco bardziej skomplikowana od rekrutacji do prywatnych firm. Z drugiej strony nie wiem dokładnie, na czym polega i jak przebiega, bo nie mogę znaleźć dokładnego info. Czy ktoś mógłby coś powiedzieć w komentarzu na ten temat? Ciekawe, czy teraz podczas pandemii w ogóle przyjmują.

Paulina
Kandydat
@Paulina

Kiedy pojawi się ogłoszenie o naborze to wysyła się wymagane dokumenty. Jeśli pozytywnie je zweryfikują to otrzymuje się zaproszenie na test wiedzy. Osoby z najlepszymi wynikami testu (w moim przypadku było to 10 osób) przechodzą do etapu rozmowy kwalifikacyjnej. Po niej wybiera się kandydata.

Kinga

Czy urząd aktualnie ma przyjęcia do pracy?

Ciekawy
Kandydat
 Pytanie

A na jakie zarobki można liczyć na start w Urzędzie?

ja
Były pracownik
@Ciekawy

Parę lat temu zarobki inspektora wojewódzkiego oscylowały w okolicach 2700-3000 brutto zależnie od wydziału. Jak widać szału nie było. Wątpię, aby sytuacja się polepszyła. Biorąc pod uwagę wzrost płacy minimalnej, to tak naprawdę sytuacja jest tragiczna, bo zarobki w urzędach nie rosną proporcjonalnie tylko stoją. Od ponad 10 lat. Przykładem są praktycznie wszystkie urzędy w Polsce, gdy miały nagle podwyższać wynagrodzenia, bo minimalne dobiło do standardowego w administracji. Sytuacje nieco ratuje tzw. 13 i jakaś niewielka premia od czasu do czasu. To jednak jest nic w porównaniu do wiedzy i odpowiedzialności, którymi w teorii trzeba się wykazywać na szczeblu wojewódzkim.

1
Marta

Czy w urzędzie biorą chętnie na staż ?

info
Kandydat
@Marta

biorą osoby na staż zarejestrowane w urzędzie pracy. ale jeśli jesteś zarejestrowana w katowickim urzędzie pracy to niestety nie.

Piotr

Tragedia jacy ludzie tam pracują po prostu ręce opadają!!!!!!!

antyWUP

Żałosny Urząd Pracy podczas gdy byłem zarejestrowany w tej anty-instytucji skierował mnie pod groźbą wyrejestrowania a co za tym idzie utraty ubezpieczenia zdrowotnego NFZ, na staż za 1000 złotych brutto w okresie letnim na 3 miesiące. Tak się bezczelnie w Polsce łata luki kadrowe w budżetówce podczas sezonu urlopowego! Nic nie obchodziło urzędasów że nie szukam takiej pracy, że ten staż mi nic nie da a pieniądze 800 na ręke to jest dla mnie poniżenie jako człowieka. Urzędasy uparte bo nikogo ze swoich rodzin i znajomych by w takie (usunięte przez administratora) nie wpuściły to koniec końców utraciłem ten cały status bezrobotnego po odmowie i wyjechałem za granice do pierwszej lepszej roboty na magazyn. Wstyd i hańba jak w tym kraju działają instytucje.

Jagi

Widać że aktywnie udzielają się aby w Zwardoniu były miejsca dla zbrodniarzy Islamskich ..jeśli życzycie Sobie tego scenariusza..co we Francji.. akceptujcie wszystko dalej!!!Pomyślcie o własnych rodzinach bo chyba myślenie boli.A później jak coś się stanie będzie płacz i lament.

5
Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach - Katowice

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach?

  Zobacz opinie na temat firmy Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

 • Jak wygląda rekrutacja do firmy Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach?

  Kandydaci do pracy w Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
2/5 Na podstawie 4 ocen.
 • Zobacz wywiad
 • Jagiellońska 25
  40-032 Katowice
 • NIP: 9541727830 REGON: 000514259
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w marcu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. pracuj.pl 4 476 708
 2. GoWork.pl 3 989 574
 3. linkedin.com 3 495 960
 4. olx.pl - praca 3 386 448
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
Przejdź do nowych opinii