Opinie o Alfa Elektro w Katowice

Alfa Elektro to sieć hurtowni oferujących szeroki asortyment produktów elektrotechnicznych: od kabli i przewodów, poprzez oświetlenie, aż do aparatów i elementów automatyki, wraz z całą gamą produktów uzupełniających. W swojej ofercie posiada produkty ponad 100 dostawców, dedykowane dla klientów profesjonalnych z sektora B2B. Posiada ponad 80 własnych oddziałów handlowych w całej Polsce. To firma z bogatą, ponad 25-letnią tradycją. Jednocześnie należy do najbardziej nowoczesnych, prężnie działających przedsiębiorstw, gdzie pracownicy mają możliwość rozwoju swojej wiedzy i kompetencji dzięki szerokiej ofercie różnorodnych szkoleń. W swojej działalności hołduje wysokim standardom zarządzania i etyki biznesu, charakterystycznym dla całej Grupy SONEPAR – francuskiej, rodzinnej firmy o zasięgu globalnym, której Alfa Elektro jest częścią. Jako Grupa – obejmuje swoim zasięgiem 5 kontynentów, 41 krajów, zatrudnia ponad 40 000 współpracowników. </br> </br> <font color="black"><b>Misja firmy</b>:</font> „Właściwe rozwiązania elektrotechniczne we właściwym miejscu i czasie.” </br> </br> <font color="black"><b>Wizja firmy</b></font> „Chcemy być firmą pierwszego wyboru dla klientów i pracowników, łączącą kompetencje techniczne z doskonałą organizacją.”

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alfa Elektro w Katowice

Dominika

@rozbawiony obłudą personalnej mylisz mnie z kimś, bo nie wiem kim jest Agnieszka. Ale obrażasz tą osobę, dlatego Twój wpis admin ma prawo zarchiwizować. @marta a skąd masz informacje co mogą robić pracownicy Gowork.pl? Nie jestem administratorem, a moderatorem. I o wszystkich moich działaniach na forum masz napisane na regulaminie: https://www.gowork.pl/regulamin Zapraszam do zapoznania.

personalny

@ Handlarz - tak jak pisaliśmy wcześniej, w naszej firmie jest podział stanowisk, na stanowisko Handlowca i Przedstawiciela Handlowego - to są dwa różne stanowiska, z innym zakresem obowiązków i odpowiedzialnością. W naszej firmie Handlowiec nie pozyskuje klientów, tym zajmuje się przedstawiciel handlowy. Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w procesie rekrutacyjnym - zapraszamy do złożenia aplikacji - informację o aktualnych ofertach pracy, znajdziesz na naszej stronie firmowej w zakładce praca. Pozdrawiamy

Miki
@personalny

Właśnie, że nie prawda.

xxs
@Miki

Miki - w pałacu są przekonani, że tak jest. Oni nie wychylają nosa dalej niż 10m od budynku a pech chce, że Hurtownia jest 20m dalej. Z oddziałów nikt z nimi nie gada bo już dawno wiadomo, że nie ma sensu. Dział HR praktycznie nie istnieje bo nikt nie ufa szefowej działu - obłuda.

zarobki

Pracownik najemny

Szuka alfa niewolnika a nie pracownika za takie pieniądze nie ma innego. Nie za takie pieniądze. Odradzam zwłaszcza że PH dziś inaczej się płaci. NIE ZA TE PIENIĄDZE

@Pracownik najemny

Dobry Ph wcale tak mało nie zarabia chyba że jest nieudacznikiem .

Pracownik Najemny
@pracownik

TYLKO NIE W ALFA ELEKTRO !!!

@Pracownik Najemny

nie rozumiem ludzi którzy całe życie narzekają jak im jest źle i nic nie robią aby to zmienić . czasy niewolnictwa już dawno minęły i nikt nikogo nie zmusza do pracy . Idź do konkurencji to w tedy zobaczysz jak jest super już nie jeden wrócił do Alfy z tego eldorado .

specjalista e-commerce

Profesjonalna i konkretną rozmowa, najpierw video z panie z HR i przełożonym, następnie spotkanie na żywo dodatkowo w obecności dyrektora. Miło, sympatycznie, konkretnie i profesjonalnie.

Adekwatne do stanowiska, żadnych dziwnych pytań typu jakim zwierzęciem jesteś etc.

logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. przygotowania inwestycji
Kaliszuk sp.j. Staff Partners
logo firmy 2024 Revenue Operations Summer Intern
Equinix Poland Sp. z o.o.
Sextans

Ogólnie jest ok, w sprawie zarobków brak kontroli i przejrzystości - totalna porażka. Jak się uzna Dyrektorowi to da a jak nie to obetnie premię po podwyżce aby się zgadzało. Po prostu masakra. Powinien być odgórny system płacowy a nie, że 1/3 wypłaty jest uzależniona od premii widzimisię Dyrektora. A u Góry nic nie podziałasz i beret. Ręka rękę myje i tyle.

s...e...r....b

Tylko wy wszyscy piszecie o hurtowniach i tam wam się praca nie podoba, totalny wyzysk jest w magazynach centralnych. Tam dopiero ręce opadają. np. magazyn centralny w Lubiczu, kierownik nie ma swojego zdania jest jak marionetka w rękach dyrektora nic a nic nie stoi za swoją załogą. Kierownicy zmian gdyby mogli to by matkę sprzedali tak sypia z ucha by tylko więcej premii dostać, a ich tzw. przydupasy tak samo - taka drabinka służbowa. A traktowanie pracowników z wieloletnim stażem nie ma zupełnie żadnego znaczenia dla firmy bo podwyżki 50 zł po kilku latach pracy opiewają na kpinę biorąc pod uwagę że stary pracownik ma taką samą wypłatę ja młody bez doświadczenia. Chyba że sobie flaki wypruwasz notorycznymi nadgodzinami ( od 14:00 do 2:00) a i tak ci premie kierownik zabierze byś za dużo nie zarobił. Tak prawdę mówiąc w Lubiczu tylko się podpier....a, a gów...o zarabia.

Gosc
@s...e...r....b

Jeszcze nie pracowałem w takim magazynie centralnym, w którym nie zapierd..a. A płaca to się różni może o 100-200 zł...

majkel

Oddzial w Poznaniu - brud,syf,kurz,niemili ludzie.zero premii,wiecej obowiazkow niz w umowie.duze wymagania-male place.ODRADZAM PRACE W TEJ FIRMIE!!!!!!

@majkel

Ciekawa oferta w firmie handlowej w branzy technicznej https://www.pracuj.pl/praca/regionalny-przedstawiciel-handlowy-wielkopolskie,oferta,5601189

Dominika

@majkela czy do obowiązków pracowników nie należało sprzątanie wokół siebie? Może wtedy nie byłoby brudu i kurzu. A skoro nie było premii, to chociaż co jakiś czas firma Alfa Elektro przyznawała swoim pracownikom podwyżki?

Dominika

@s...e...r....b długo pracowałeś w magazynie centralnym firmy Alfa Elektro? Czy kto na forum miał podobne doświadczenia jeżeli chodzi o premie? A może ktoś jeszcze nadal pracuje w magazynie Alfy Elektro w innych oddziałach i mógłby się podzielić swoimi spostrzeżeniami dla osób zastanawiających się nad pracą tam.

Wasilków

Zwijają oddziały po dwóch aferach. Wypłynęło sporo towaru bokiem. Niby mają taki system kontroli... Przychodzą klienci i dalej się chwalą, że dostaną towar jako jakiś towar zarezerwowany, nawet jak nie zapłacili poprzednich faktur. Bo są zaufani. Nic się nie uczą. I kolejne braki w towarach wyjdą. Niech dalej rozdają towar na zeszyt to konkurencja będzie mniejsza.

Iiii

Padl nastepny oddzial. Mozna skladac cv :)

w firmie nie mozna miec innego zdania niż przełożony wiec ludzie szukają ujscia emocją. Czuja się tu bezkarni na swój sposób.

Łukasz

Nie rozumiem tych pretensji na forum, jeśli coś się nie podoba to wystarczy się zwolnić, takie siedzenie narzekanie i smarowanie tyłka firmie jest prostackie.....

widzę , że portal wprowadza cenzurę. Coś tu było o Opolu jeszcze wczoraj i zniknęło.

gosc

a co niby mieli napisać, że dali dupy! Ambitny plan rozwoju, robiony na chybił trafił byle było, byle słupki się zgadzały.... to teraz redukują etaty i oddziały, zwalniaja pracowników, taka jest cena za ich plan rozwoju

iiiiiiiii

To planowane działania są nie redukcja. Wyżej napisane że wyciągnięto wnioski po 2015 roku. Rynek przecież w ogóle się nie zmienił wiec wnioski z 2015 roku są idealne. Dopóki ten pseudo prezes tam siedzi nic się nie zmieni.

Gosccc

I co uspokoilo sie cos? Czy dalej redukcja?

iiiiiiiii

tak mniej więcej działa Alfa. Proces zamknięty w 2015r - decyzje 2017..... Wszyscy robią ruchy i różne działania ale nie Alfa...Alfa jest stabilna....jak poziom wody w muszli. Każda reakcja na działania rynku trwa mniej więcej od 1,5 do 2 lat. Płakać się chce jak się patrzy na beton zarządu. Dotychczas się bronili u właściciela różnymi sprawami typu "sukces" satelitów , lider rynku itp. Teraz pomysłów brak - ultimatum i albo oni albo my :-)W końcu i na nich przyjdzie pora ale ilu ciekawych ludzi już nie będzie tego nikt nie policzy. Dla idących do pracy do nas polecam na starcie walczyć o wysoką podstawę bo premie to nikt nie wie za co i kiedy są i od czego zależą.

Dobra firma dla młodych chcących się czegoś nauczyć w tej branży, na pewno dużo pokory można się nauczyć i zdobyć ciekawe doświadczenie :) Generalnie polecam dla średnio ambitnych ludzi.

personalny

Koleżanki, koledzy, jak wiecie firma zdecydowała się na zmniejszenie swojej sieci punktów handlowych. Decyzja ta jest wynikiem podsumowania i rozliczenia projektu otwierania 50 nowych punktów handlowych, zakończonego w 2015 roku. Bardzo mi przykro z powodu tych osób, którym Alfa nie mogła w związku z tym zapewnić dalszego zatrudnienia. Szczerze życzę im powodzenia i trzymam kciuki, by trafili do dobrych pracodawców.

ubaw
@personalny

przecież wszyscy wiedzą że zwolnienia pracowników wynikają z kiepskiej sytuacji finansowej firmy i dwóch sytuacji które miały miejsce w zeszłym roku, a nie z podsumowania projektu otwierania nowych placówek... mydlenie oczu....

Zostaw merytoryczną opinię o Alfa Elektro - Katowice

• Jak się pracuje w Alfa Elektro?

Zobacz opinie na temat firmy Alfa Elektro tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alfa Elektro?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alfa Elektro?

Kandydaci do pracy w Alfa Elektro napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alfa Elektro