Opinie o Alfa Elektro w Katowice

Alfa Elektro to sieć hurtowni oferujących szeroki asortyment produktów elektrotechnicznych: od kabli i przewodów, poprzez oświetlenie, aż do aparatów i elementów automatyki, wraz z całą gamą produktów uzupełniających. W swojej ofercie posiada produkty ponad 100 dostawców, dedykowane dla klientów profesjonalnych z sektora B2B. Posiada ponad 80 własnych oddziałów handlowych w całej Polsce. To firma z bogatą, ponad 25-letnią tradycją. Jednocześnie należy do najbardziej nowoczesnych, prężnie działających przedsiębiorstw, gdzie pracownicy mają możliwość rozwoju swojej wiedzy i kompetencji dzięki szerokiej ofercie różnorodnych szkoleń. W swojej działalności hołduje wysokim standardom zarządzania i etyki biznesu, charakterystycznym dla całej Grupy SONEPAR – francuskiej, rodzinnej firmy o zasięgu globalnym, której Alfa Elektro jest częścią. Jako Grupa – obejmuje swoim zasięgiem 5 kontynentów, 41 krajów, zatrudnia ponad 40 000 współpracowników. </br> </br> <font color="black"><b>Misja firmy</b>:</font> „Właściwe rozwiązania elektrotechniczne we właściwym miejscu i czasie.” </br> </br> <font color="black"><b>Wizja firmy</b></font> „Chcemy być firmą pierwszego wyboru dla klientów i pracowników, łączącą kompetencje techniczne z doskonałą organizacją.”

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alfa Elektro w Katowice

Artur

Przez jakie agencje pracy przyjmojom do was do pracy ??

dssaa
@Artur

lepiej sam CV nie pisz. Daj komuś ,kto umie czytać i pisać.

Unleashed
@Artur

Przez agencję '' Kwiat Lotosu".

Dominika

@rollo, czy potwierdzasz opinię użytkownika @poinformowany dotyczącej połączenia firmy Alfa Elektro z inną firmą? Jak Ci się pracuje obecnie w tej firmie i czy jesteś zadowolony ze swojego wynagrodzenia? Może wiesz, czy firma poszukuje kogoś do pracy? Jeżeli posiadacie jakieś informacje o firmie warto podzielić się nimi i pomóc innym kandydatom.

Dominika

@poinformowany, twoja informacja nie zawiera właściwie żadnych konkretów, a skupia się na pracownikach firmy Alfa Elektro. Proszę Cię o zapoznanie się z regulaminem forum GoWork.pl Chciałabym Tobie przypomnieć, że forum nie jest miejscem na opisywanie prywatnych spraw pracowników, ani podawanie ich danych. Czy wiesz kiedy firmy mają się połączyć i jaka to będzie firma?

poinformowany
@Dominika

Dominika. masz racje. nie po to jest ten portal wiec wiecej nie plotkujmy. Kto pracuje w branży i tak wie z kim się połączymy. Będą fajerwerki. To jest wyłącznie moja opinia jakby co. Jesli złamałem reg prosze o usunięcie postów. nie bede oponował.

rollo
@poinformowany

fuzja a ciekawe z kim? Polska firma czy jednak z zagranicznym kapitałem?

Dominika

@poinformowany, czy możesz napisać coś więcej na temat ostatnich zmian w firmie Alfa Elektro? Ta informacja może być bardzo cenna dla przyszłych pracowników tej firmy. Aktualnie wiele firm jednoczy siły żeby pozostać konkurencyjnym na rynku. Czy to dotyczy właśnie tej firmy? Może wiesz na ten temat coś więcej?

poinformowany
@Dominika

bedzie duża fuzja z inna duża firmą i pozmienia się duuuuzo. min zniknie pewnie Wiesio, Rysio , Dario, Adamo, Piotro i polowa dyr . Niektórym życzę dobrze a co do niektórych jestem ciekawy gdzie i jak znajdą sobie robote .

specjalista e-commerce

Profesjonalna i konkretną rozmowa, najpierw video z panie z HR i przełożonym, następnie spotkanie na żywo dodatkowo w obecności dyrektora. Miło, sympatycznie, konkretnie i profesjonalnie.

Adekwatne do stanowiska, żadnych dziwnych pytań typu jakim zwierzęciem jesteś etc.

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Producent ds. Promocji Antenowej
Telewizja Puls Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik ziemny, Drogowy, Firmy podwykonawcze - PRACA W BELGII
Brugia
Ready Construct NV sp zoo sp k
logo firmy Kierownik ds. produktu (Air/Sea/Rail)
Loginex Sp. z o.o.

Dział Personalny

Potwierdzam, że Dominika pracuje jako moderator tego i pewnie wielu innych wątków o pracodawcach. Nie jest zatrudniona przez Alfa Elektro, ani nie wypowiada się w imieniu firmy. Działa wyłącznie w interesie portalu GoWork.

Dominika

@Pracownik Najemny większość użytkowników formułuje swoje wypowiedzi z argumentowaniem. Za to Twoja wypowiedź jest strasznie krótka i użytkownicy w sumie nie wiedzą, dlaczego według Ciebie mają nie aplikować do firmy Alfa Elektro? Czy chodzi Ci tylko o stanowisko przedstawiciela handlowego?

@Dominika

Agnieszka źle się podpisałaś. Podpisuj się normalnie swoim imieniem bo to jest żenada. Robisz firmie antyreklamę.

@Dominika

Aga zrozum, że to jest luźne forum. Tu nikt nie patrzy na poprawność zdania podwójnie złożonego. Pisząc takim językiem od razu się odsłaniasz. Jaka Dominika może być zainteresowana argumentami jakiegoś kolesia. Używająć takiego języka w sumie się podpisujesz. Mogłaś równie dobrze napisać: @pracownik Najemny. Rozpatrując Twój wpis naszły mnie wszelakiego rodzaju wątpliwości. Byłam skłonna złożyć aplikacje cv i list motywacyjny do ( z tego co słyszałam) super profesjonalnego działu Hr w firmie Alfa elektro ale po twojej mało wyczerpującej odpowiedzi w wątku naszły mnie srogie wątpliwości. Z racji późnej pory nie męczę Cię dzisiaj lecz gdyby czas Twój pozwalał napisz mi proszę precyzyjniej z argumentacją na papierze firmowym minimum 2 strony co miałeś na myśli pisząc : firma jest (usunięte przez administratora) i płaci gorzej od konkurencji i w zasadzie nie wiadomo co jest za co!!.......................tak to widzę a Ty już po raz kolejny wypisujesz jakieś bzdety nie pod swoim nazwiskiem.

@rozbawiony obłudą personalnej

Od długiego już czasu nie reaguję, ani nie komentuję zamieszczanych tu wypowiedzi. Nie mam zamiaru nabijać kasy właścicielowi tego portalu. Szczególnie, że każą sobie słono płacić za usługę "budowania pozytywnego wizerunku pracodawcy". Właśnie na tym zarabia ten portal - nakręcają pracowników do wypowiedzi, a od firmy wyciągają pieniądze za swoje usługi. Zatem jeszcze raz jednoznacznie odcinam się od jakichkolwiek działań i komentarzy pisanych przez moderatora.

Dominika

@rozbawiony obłudą personalnej nie wiem o jakiej Agnieszce piszesz, ale ja nią nie jestem. Nie jestem w żaden sposób związana z firmą Alfa Elektro, więc tym samym nie mogłam się "podpisać", co to miałoby w Twojej wypowiedzi znaczyć. Jestem moderatorem forum gowork.pl, więc Twój atak na mnie jest niewskazany. Jestem tu po to, by pomagać w dyskusji i może dlatego mój język Ci nie odpowiada. Ja chcę, żeby najwięcej informacji znalazło się na forum, które mogą się komuś przydać.

marta
@Dominika

Bardzo ciekawe, że nie jesteś pracownikiem Alfy - bzdura!!! Od kiedy administrator forum koordynuje rozmowę i się wypowiada?? Z tego co wiem, to pracownicy goworku.pl nie mogą się wypowiadać i moderować rozmów, jedynie sprawdza czy wypowiedzi są zgodne z regulaminem! Alfa nie ma pojęcia jak odbudować wizerunek!!!!!

@marta

Uprzejmie informuję, że Dominika nie jest pracownikiem firmy Alfa Elektro. GoWork moderuje dyskusje na poszczególnych wątkach różnych firm po to, by jak najwięcej aktualnych komentarzy pojawiało się na ich stronach. Dzięki temu pozycjonują wyżej swoją popularność w sieci.

Dominika

@Pracownik, możesz opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z pracą w firmie? Dlaczego odradzasz zatrudnienie w tym miejscu? Może są też rzeczy, które mógłbyś uznać za plus? @Rozczarowany, wnioskuję, że nie odpowiadał Ci zaproponowany poziom zarobków, a jak przedstawiały się inne kwestie? Czy firma oferuje dostęp do benefitów pozapłacowych?

wow
@Dominika

Albo Agnieszka albo w portalu jest możliwość opłacenia trolla. Przecież aż się wymiotować chce od czytania o ratowaniu opinii tej firmy.

@wow

Uprzejmie informuję, że GoWork - jak każda inna firma - żyje dzięki zainteresowaniu jakie wzbudza wśród swoich klientów/użytkowników. Każda opinia zamieszczona na tym portalu podbija jej rankingi i pozycjonuje wyżej w statystykach Googla. Alfa Elektro (a już szczególnie Dział Personalny) nie ma interesu, by promować ten portal wśród użytkowników. Potwierdzam zatem, że Dominika nie jest pracownikiem Alfa Elektro a działa wyłącznie na zlecenie GoWork jako moderator tego wątku (zależy jej, by wątek był popularny).

Bartek

Czy firma prowadzi aktualnie jakieś rekrutacje?

@Bartek

Witam i zapraszam do odwiedzenia strony www.alfaelektro.com.pl/praca. Są tam na bieżąco zamieszczane informacje o wszystkich wolnych miejscach pracy.

Jacek

Czy jest jakiś powód, że tak sporadycznie piszecie na forum?

Unleashed
@Jacek

Tak, pracujemy.

Rozczarowany

Alfa Elektro Chorzów centrum dystrybucji. Rozmowa 17.05.2018. Oferta to 2400,00 brutto i umowa przez trzy miesiące pod agencją pracy. Dziękuję.

Bartek
@Rozczarowany

1000zł więcej w Biedronce i w Lidlu płacą !!!

nell
@Bartek

A czemu maja w biedrze i Lidlu płacić mało ? To ciężka praca i nie te czasy w których ty żyjesz.

Dominika

@Bartek, czy poza kwestiami finansowymi masz jeszcze jakieś spostrzeżenia na temat pracy w firmie? Może napiszesz, co według Ciebie warto byłoby zmienić? Napisz proszę, jakie dostrzegasz plusy i minusy tego pracodawcy.

(usunięte przez administratora) i obłuda. Omijać z daleka. Negatywne opinie są prawdą.

Diema

Jeśli Pani rzeczywiście jest moderatorem to też baaardzo nisko Pani lata...bardzo.

Tymon

Słyszałem o firmie, że ma opinię dobrego pracodawcy. Czy potrzebują aktualnie pracowników?

Dominika

@rozbawiony obłudą personalnej dlaczego tak uważasz? Przeszkadza Ci to, że na publicznym forum wszyscy użytkownicy muszą przestrzegać regulaminu i ja Ci o nim przypominam? Możesz swoje opinie o firmie Alfa Elektro wyrazić w sposób merytoryczny, ale nienaruszający w żaden sposób regulaminu. Komentarze negatywne nie muszą równać się z tym, że łamią regulamin.

@Dominika

dotarła Pani do dna i kopie dalej. Proszę o podanie kontaktu w celu weryfikacji, że jest Pani adminem tego forum czy tam moderatorem. Nie wierzę, że nie piszemy tutaj z Panią szefową działu HR. Wystarczy mi że ten post zniknie lub zostanie zmodyfikowany a uwierzę i odszczekam. Pracuje w firmie od 14 lat i znam Panią na wylot. Nie będę się tu rozpisywał nad Pani intelektem bo Pani nieudolne wpisy mówią wszystko. Firmę AE cenie i polecam mimo wszystkich jej wad skupionych w osobie Prezesa - oderwanego od rzeczywistości, który nie wiadomo czemu Panią trzyma. Jak słyszę relacje ze zlotów kadry zarządzającej to się można nieźle ubawić. Prezes który boi się wprowadzić nawet rodzaju papieru w toalecie bez zgody członka zarządu. Ogólnie w oddziałach pracuję się dobrze - lepiej w oddziałach gdzie dyr. oddziału umie umiejętnie przekazać herezje zarządu na język dostępny na rynku. Zmiana polityki sprzedaży co 3 miesiące jest największym minusem firmy. Za to pracuje się wygodnie i przyjemnie - jest czas na dodatkowe zajęcia

Żorż
@rozbawiony obłudą personalnej

Mój dyrektor się śmieje, że jak Prezes che iść do toalety to się finansowego pyta czy mu wolno. W zasadzie dział finansowy rządzi firmą. Pracuje się nieźle ale np. w oddziałach wprowadzają zakaz obrotu gotówki - bo ryzyko złodziejstwa mniejsze. To że utrudni się prace handlowcom nie jest ważne - ważne jest tylko to , że wykazał się dział finansowy. Praca jest fajna bo od pon do piatku w cieplym, spokojnie się pracuje i nikt jakoś głowy za byle co nie urywa ale czym wyżej tym śmieszniej. O jest np funkcja - dyr. regionu. Jak się zapytałem co on robi - daje lub nie daje urlopy i robi statystyki dla dyr. Handlowego i zarządu. Super fucha.

doktor
@rozbawiony obłudą personalnej

czyli musi miec racje. Super tam musi byc ta babka jak ją tak uważają.Zresztą jeśli ma racje i to ona tu pisze to wielkiej klasy Pani musi miec intelekt.

K.

Pracuje w Alfie w Łodzi długo i to co się teraz dzieje to masakra. Dyrektor zmienia godziny pracy oddziału bo musi wyjść wcześniej do domu żeby nie stać w korkach, wielki pan i władca. Wszyscy muszą się dostosować do tego. Odradzam pracę w Łodzi !!!

były podwładny
@K.

Friderico już 2 oddział naprawia. Mówią, że protegowany regionalnego bo lubi szepnąć co widział, co słyszał . Tylko kolegów nie ma bo nikt kapusia nie lubi.

K.
@były podwładny

Wszyscy się modlimy, że otworzą oddział w Żyrardowie i chłop będzie miał blisko do roboty a my będziemy mieli wreszcie spokój.

Dominika

@Przeciętny :) to wynagrodzenie na tym samym stanowisku może zależeć od wielu kwestii i dlatego jest różne. Na przykład każdy może mieć inne wykształcenie, doświadczenie czy kwalifikacje i dlatego mimo tego samego stanowiska firma Alfa Elektro może przyznawać różne wynagrodzenia.

@Dominika

zenada...dosięgnęłaś dna i kopiesz dalej.

Dominika

@anonymous przypominam, że jest na forum regulamin i mnie też nie możesz obrażać, tak jak i innych użytkowników. Twój wpis zostaje zgłoszony do administratora i zapewne w najbliższym czasie zostanie usunięty. Nie musisz mi wierzyć, że jestem moderatorem, ale nim jestem i nie rozumiem w czym Ci przeszkadzam na forum.

Przeciętny :)

Witam, bardzo chętnie podzielę się opinia na temat Alfa Elektro w której spędziłem kilka lat. Na początku mojej kariery firma bardzo przyjazna pracownikowi (zasługa ówczesnego Dyrektora), dużo szkoleń oraz możliwość rozwoju. Wynagrodzenie średnie, osoby pracujące na tym samym stanowisku zarabiają inaczej, premie przyznawane przez Dyrektora również różne i nie do końca adekwatne do wykonywanej pracy. W oddziale, w którym pracowałem zła atmosfera, każdy do każdego nastawiony wrogo, przez ostatni okres bardzo duża rotacja pracowników, spowodowana mobbingiem obecnego przełożonego. Zgłaszane problemy najczęściej były lekceważone a w odpowiedzi zamiast pomocy,wskazówek - pretensje i krytyka. Przykre jest, że przez "nigdzie niechcianą jednostkę" cierpi oddział, wizerunek firmy oraz pracownicy... Wierze, że "TROCHĘ CZASU UPŁYNIE ZANIM KARMA BIEG RZEKI ZMIENI"... Z poważaniem były pracownik

Zostaw merytoryczną opinię o Alfa Elektro - Katowice

• Jak się pracuje w Alfa Elektro?

Zobacz opinie na temat firmy Alfa Elektro tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alfa Elektro?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alfa Elektro?

Kandydaci do pracy w Alfa Elektro napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alfa Elektro