Opinie o Alfa Elektro w Katowice

Alfa Elektro to sieć hurtowni oferujących szeroki asortyment produktów elektrotechnicznych: od kabli i przewodów, poprzez oświetlenie, aż do aparatów i elementów automatyki, wraz z całą gamą produktów uzupełniających. W swojej ofercie posiada produkty ponad 100 dostawców, dedykowane dla klientów profesjonalnych z sektora B2B. Posiada ponad 80 własnych oddziałów handlowych w całej Polsce. To firma z bogatą, ponad 25-letnią tradycją. Jednocześnie należy do najbardziej nowoczesnych, prężnie działających przedsiębiorstw, gdzie pracownicy mają możliwość rozwoju swojej wiedzy i kompetencji dzięki szerokiej ofercie różnorodnych szkoleń. W swojej działalności hołduje wysokim standardom zarządzania i etyki biznesu, charakterystycznym dla całej Grupy SONEPAR – francuskiej, rodzinnej firmy o zasięgu globalnym, której Alfa Elektro jest częścią. Jako Grupa – obejmuje swoim zasięgiem 5 kontynentów, 41 krajów, zatrudnia ponad 40 000 współpracowników. </br> </br> <font color="black"><b>Misja firmy</b>:</font> „Właściwe rozwiązania elektrotechniczne we właściwym miejscu i czasie.” </br> </br> <font color="black"><b>Wizja firmy</b></font> „Chcemy być firmą pierwszego wyboru dla klientów i pracowników, łączącą kompetencje techniczne z doskonałą organizacją.”

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alfa Elektro w Katowice

kkkkkk

nic o mnie nie wiesz. Właśnie dlatego że jestem dobry to się mogę rozglądać bo firma po ostatnich zawirowaniach idzie w kierunku utopijnym, kontrola zamordyzm tylko my jesteśmy dobrzy, tylko my mamy racje i ogólnie wszyscy są złodziejami. Klienci odchodzą regularnie a najgorzej, że odchodzą Ci najbardziej wartościowi a Pałac dalej myśli, że wszystko jest ich zasługą. W przyszłym roku zmieni się warta w Pałacu ...ale już będzie za późno. Jest rok teraz na spierdzielanie do jeszcze konkretnych pracodawców. Takie jest moje zdanie. Za rok zostaną słupki nie ludzie a idą za Timem z cieciami wszelkich kosztów - wiadomo najłatwiej tnie się ludzi. Pensje na ladzie nie odbiegają od kasjera w Kauflandzie a umiejętności trzeba mieć troszkę większe. Jak Pałac nie zrozumie że to ludzie im zapewniają byt i klient a nie systemy i kontrole to ....czas spierdalamento.

Itw

Jesteś słaby to się boisz.

kkkkkk

idzie to wszystko w pięknym kierunku..... czas zacząć się rozglądać dobrze nie będzie

czy to prawda, że dział HR ma już tylko jednego wybitnego specjaliste?

ubaw
@Michał

to prawda, w dziale HR jest teraz tylko jedna osoba... człowiek prezesa :-)

specjalista e-commerce

Profesjonalna i konkretną rozmowa, najpierw video z panie z HR i przełożonym, następnie spotkanie na żywo dodatkowo w obecności dyrektora. Miło, sympatycznie, konkretnie i profesjonalnie.

Adekwatne do stanowiska, żadnych dziwnych pytań typu jakim zwierzęciem jesteś etc.

logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. przygotowania inwestycji
Kaliszuk sp.j. Staff Partners
logo firmy 2024 Revenue Operations Summer Intern
Equinix Poland Sp. z o.o.
love

to jest bardzo dobry pracodawca i fajna firma, alfa przechodzi duzo zmian ale nie z własnej woli. Szkoda... bo to naprawdę fajna firma

ciekawy

Czy oddział w Ełku zostanie zamknięty?

php
@ciekawy

Firma przechodzi duzo zmian, duzo pracownikow zostało zwolnionych więc wszystko sie moze zdarzyc

rfr
@php

tak

php
@ciekawy

tak zostanie zamoniety i to pewnie nie koniec

ciekawy
@php

nie koniec czyli inne oddziały też do zamknięcia?

jack
@ciekawy

alfa przechodzi duze zmiany, zamyka oddzialy i zwalnia pracownikow, nie wiadomo w jakim kierunku to jeszcze pojdzie

SDL

Wiesz Agnieszko, może to i dobry sposób na podzielenie się swoimi opiniami na temat firmy itd, ale już widzę z autopsji że sygnały które tutaj dochodziły, które także dochodziły innymi drogami nie tylko do Ciebie, ale na dużą szerszą skalę niczego nie zmieniły. Cały czas jestem przekonany że jednak mimo samych superlatyw Alfy-Elektro i warunków zatrudnienia nie ma w tym organizmie czynnika ludzkiego i wiary w zwyczajną ludzką uczciwość, liczy się poziom zrealizowanego planu a problemy są bagatelizowane. Wygląda to jak piramida finansowa w której o chęci rozmowy z coraz to "niższym szczeblem" w hierarchii nie ma mowy, zwyczajnie tak, kto stoi wyżej ten ma rację, a poniżej nic nie jest nawet analizowane i tym sposobem poświęca się wartościowych pracowników. Można przecież tym sposobem poświęcić całą kadrę nie zająć przysłowia - "ryba psuje się od głowy".

Agnieszka Gałązkiewicz

Zachęcam wszystkich byłych i obecnych pracowników do przesyłania swoich propozycji zmian - zarówno w skali całej firmy, jak również konkretnie pod adresem Działu HR. Rozumiem, ze to forum daje poczucie anonimowości, ale zachęcam również do wypełnienia ankiety (również anonimowej), stworzonej na potrzeby specjalnie do dzielenia się pomysłami: https://www.webankieta.pl/ankieta/260818/opinie-z-goworkpl.html

Tede

Jak można samemu wystawiać sobie opinie na takim portalu. Przecież to ma odwrotny skutek. I jeszcze samemu sobie na nie odpowiadać. Stosunek do Pani osoby jest w naszym oddziale bardzo ugruntowany i raczej długo się nie zmieni. Każdy kontakt z Pani osobą generuje problemy i tyle w temacie.

mikemagic
@Tede

Twoje wypowiedzi to jedne wielkie brednie... pracuje w Alfie ponad 3 lata i nie mogę złego słowa powiedzieć odnośnie działu HR - poza tym w dziale pracują 2 osoby. Moim zdaniem koleżanki są bardzo profesjonalne, serdeczne i zawsze chętnie pomogą... twoją opinia odnośnie Agnieszki jest dla mnie nie zrozumiała

@mikemagic

Mikemagic - ludzie nie używają takiego języka. Równie dobrze możesz się podpisać personalny. . na milion procent znów Aga odpisujesz sama sobie. To jest mega żenujące tak jak Twoje stanowisko w tej notabene dobrej firmie. Ludzie w całej firmie się z Ciebie śmieją otwarcie od magazynierów do zarządu. Żeby nie było prace w AE polecam ja przynajmniej jestem baardzo zadowolony. Należy się tylko wystrzegać fałszywych ludzi typu Pani Agnieszka.

rozbawiony.
@mikemagic

to jest luźne forum jakbyś była facetem to wiedziała byś, że jak już chcesz się podszyć pod "zadowolonego pracownika" to byś napisała : Tede nie pierdziel ( powinien być ostrzejszy wulgaryzm) - nie są takie ostatnie. Ty jednak piszesz, że koleżanki są profesjonalne i serdeczne. ..... kto kuźwa używa słowa serdeczne???? chłopak ma racje. Co do drugiej koleżanki zdanie nie mam nie miałem kontaktu - krąży opinia że robi za Ciebie wszystko i jest od Ciebie dużo bardziej rozgarnięta.

@mikemagic

Aga w czym wy komuś w Alfie pomogłyście? w zwolnieniu ? Moze program Vitaj? jak kolega w zeszłym roku pojechał to po powrocie chciał się zwolnic. Jesteście potrzebni jak dział przemysłu .....

Agnieszka Gałązkiewicz
@Tede

Witam serdecznie wszystkich biorących udział w tym wątku. I spieszę sprostować, że nie podszywamy się pod pracowników naszej firmy jako dział HR. Robimy to celowo, gdyż w ten sposób możemy odpowiadać i reagować na realne i rzeczywiste opinie, a to jest dla nas bardzo ważne. Odpowiadamy na nie pod nickiem "personalny". Przyjmuję również z pokorą wszelkie uwagi krytyczne pod swoim adresem i dziękuję, że zechcieliście się w tej sprawie wypowiedzieć. Stoję na stanowisku, że bez krytyki - nie ma zmiany, bez zmiany - nie ma poprawy. Zatem jeszcze raz dziękuję za wszystkie opinie, także te negatywne.

personalny

Co jest powodem negatywnego nastawienia do naszego działu HR? Cały czas staramy się ulepszać naszą pracę – Pana merytoryczna opinia może nam w tym pomóc.

Pracownik konkurencji.

Tyle co jestem w stanie napisać z opinii mojego kolegi który był pracownikiem Alfy, a ja pracuję w konkurencji i trochę znam Alfę od środka. Firma generalnie jest bardzo nowoczesną firmą z wszystkimi standardami dla pracowników. Na rynku trudno o lepszego pracodawcę. Pensje na przyzwoitym poziomie. Jednak wszystko zależy od dyrektora oddziału. Akurat u kolegi było tak że dyrektor oddziału był albo i nadal jest nie kompetentny, a całą robotę robią pracownicy żeby słupek się zgadzał i nikt się go nie czepiał, podobno wprowadzał mobbing , wyżywał się na pracownikach i klientach, a jeszcze bardziej na dostawcach- o tym słyszałem od przedstawicieli różnych firm producenckich. Jakkolwiek niewyobrażalnie to brzmi to podobno tak było, podobno facet bez żadnej klasy i taktu, bez żadnej wiedzy i podstawowych zasad funkcjonowania nowoczesnego przedsiębiorstwa, podobno traktuje to jak swój rodzinny biznes. Kolega wygrał sprawę w sądzie po tym jak go zwolnił. Wszyscy się dziwią na lokalnym rynku że ten człowiek jeszcze tam pracuje. Natomiast inny kolega z innego miasta z Alfy jest bardzo zadowolony z pracy w oddziale. Ceni sobie komfort i jakość pracy. Także wszystko zależy od dyrektora oddziału, samą firmę wydaje mi się że warto polecać.

@Pracownik konkurencji.

Dziękujemy za pozytywną opinię o naszej firmie wypowiedzianą przez osobę pracującą w konkurencji. Tym bardziej jest nam miło, że nasza firma jest tak odbierana. Zależy nam na takiej opinii w każdej naszej lokalizacji, dlatego bardzo proszę o bezpośredni kontakt z działem HR, chcielibyśmy wiedzieć jaki oddział ma Pan na myśli. Zależy nam na poznaniu wszystkich aspektów zaistniałej sytuacji, aby móc poszukać rozwiązania.

Pracownik konkurencji.
@personalny

Nie ma za co, jeszcze raz potwierdzam że Alfa jest bardzo dobrą firmą. Ponieważ nie mam kontaktu do Waszego działu HR, poproszę o bezpośredni kontakt.

@Pracownik konkurencji.

Bardzo proszę o kontakt mailowy rekrutacja@alfaelektro.pl bądź telefoniczny 32 603 65 65 http://alfaelektro.com.pl/praca/kontakt

@Pracownik konkurencji.

Bardzo proszę o kontakt telefoniczny 32 603 65 65 bądź mailowy rekrutacja@alfaelektro.pl http://alfaelektro.com.pl/praca/kontakt

zh
@Pracownik konkurencji.

Czyzby chodziło o oddział w pięknym mieście polskiej piosenki ;) ?

Est

Wydaje mi się, że warto próbować tutaj dostać jakąś prace, wiadomo że z początku lekko nie będzie, ale przecież nie o to chodzi, mi się wydaje, że żadna praca to nie jest leżenie na poduszkach jednak.

gosc

Wynagrodzenie dla PH jest uzależnione od jego wyników sprzedażowych, PH zajmuje się głównie sprzedażą i pozyskiwaniem nowych klientów, ja pracowałem jako PH w Alfie i nie narzekałem na zarobki. Alfa to firma w której liczy się współpraca, rozmowa, prawa pracownika - wszystko jest legalne, na czas i bez problemów. Ludzi się życzliwi i nastawieni na dobre relację. Wiadomo że nie wszystko jest super, ale firma uczy się na swoich błędach, wyciąga wnioski i robi wszystko aby pracownikom pracowało się dobrze. Polecam pracę w alfie ja akurat byłem bardzo zadowolony ze współpracy

@gosc

To jest ściema napisana przez HR Alfa Elektro. Ta firma to porażka. Nie wierzcie w żadne obietnice.

gosc_gosc

A czemu tak uważasz?

@Pracownik AE

Przykro nam, że w taki sposób odbierasz pracę w naszej firmie. Staramy się, aby każdy z pracowników czuł się u nas komfortowo. Zachęcamy Cię do bezpośredniego kontaktu. Jesteśmy otwarci na dialog oraz współpracę i chętnie z Tobą porozmawiamy.

@personalny

Po co. Dialog? Chyba przesadzacie. Współpraca? - na rok czy dwa. Są inne o wiele bardziej poważne hurtownie. NIE POLECAM

@Pracownik AE

Ponownie zachęcam Cię do bezpośredniego kontaktu z nami, opinia naszych pracowników jest dla nas bardzo ważna.

@personalny

To jest po prostu żenujące. Nikt oprócz śmiesznego działu HR z Alfy nie zajmuje głosu. Po co to robicie. Opinie pracowników Alfy nie są nic warte - nikt nie bierze ich pod uwagę. Pracownicy traktowani są przedmiotowo. Dyrektorzy Regionalni, jak marionetki w obecnym rządzie wykonują polecenia. Przestańcie. Jesteście firmą bez duszy. Praca w tej firmie to porażka. APELUJĘ do wszystkich, którzy mają zamiar składać CV w tej firmie - zastanówcie się i nie wierzcie w te bajki, jakie się pokazują ze strony Alfy na stronach internetowych - chyba, że jesteście Ukraińcami i zasypiecie tłum magazynierów wg ostatniego pomysłu Dyrektora Logistyki. Polacy już dla tej firmy nic nie znaczą.

@Pracownik AE

Alfa Elektro jest etyczną firmą, która przede wszystkim dba o swoich pracowników. Dokładamy wszelkich starań, aby pracownicy w naszej firmie czuli się komfortowo i dobrze. Opinia naszych pracowników, jest dla nas bardzo istotna, tym bardziej uprzejmie proszę o kontakt z działem HR, chcielibyśmy poznać powody Twojego niezadowolenia i poszukać rozwiązania.

buu

Witam, Alfa Elektro jak na tak dużą hurtownię elektryczną mało sobie ceni wykształcenie i wiedzę ludzi. Słupki muszą się zgadzać i w sumie tyle. Mamy 21 wiek a podstawa rzędu 1900-2300 na rękę nie jest kosmosem w tych czasach. Kredyt na mieszkanie + czynsz u niektórych to 1200-1500zł :) A tekst typu " sprzedawaj więcej to będziesz miał lepiej" jest niezbyt miły. Paru moich znajomych pracuje jako Inżynier sprzedaży i podstawy lepsze ale jak to się mówi "wszędzie dobrze jak nas tam nie ma". Atmosfera jest super, ludzie ok, warunki korzystania z laptopa, telefonu i auta bardzo luźne bez problemów. Atmosfera zależy chyba od dyrektora placówki. Czasem można spotkać się z totalnym brakiem logiki z strony dyrektorów. tak jak wyżej pisałem słupki muszą się zgadzać hehe.

asasasa

to ja zaprostestuję, na satelitach handlowcy również muszą pozyskiwać klientów. Wszystko zależy od dyr. i ph... więc satelity proponuję omijać szerokim łukiem.

personalny

@Misiek - w naszej firmie są dwa stanowiska: Handlowiec - praca stacjonarna w oddziale i stanowisko Przedstawiciela Handlowego, który pozyskuje klientów.

Handlarz
@personalny

I jak w danym oddziale brakuje PH i handlowca, to handlowiec już zatrudniony nie musi jeździć i nie musi nakręcać sobie klientów? To z czego handlowcy nabijają sobie obroty? Wiem, że w 2008r Alfa miała już oddział Gdynia i tam była taka sytuacja, że z ogłoszenia poszukiwany był handlowiec. A na rozmowie okazywało się, że ten poszukiwany handlowiec miał robić za przedstawiciela. Taką politykę rekrutacji uprawiał ówczesny dyrektor o. Gdynia - niejaki Pan Krzysztof K. Czy coś się faktycznie zmieniło od tamtej pory?

@Handlarz

Handlarz myślę ze jesteś niesamowitej klasy miernotą społeczna zadufaną w sobie i grubo przeceniającą swoje możliwości. Nie znasz się a się wypowiadasz. Nic nie wiesz o firmie i jej działaniu ani branży a zajmujesz opinie experta. Jestem z trójmiasta z konkurencji. Znam Krzyśka i jeśli Cie pogonił to znaczy żeś tępak i tyle. Jeśli choć minimalnie znałbyś realia branży nie gadałbyś takich idiotyzmów. Nadajesz się na PH w Leysach i tam szukaj szczęścia...i to najlepiej na magazynie......później człowiek musi na takiego durnia tracić minutę rekrutacji bo więcej nie potrzeba żeby się przekonać o klasie zawodnika. Alfa ma swoje plusy i minusy, jak każda firma ale żeby się starać o stanowisko handlowca i narzekać że się będzie musiało sprzedawać to trzeba być kretynem i tyle. Nie pracuje w tej firmie już 3 lata i odszedłem z własnej woli....złego słowa nie powiem, znam ludzi którzy pracują tam do dziś. Tyle samo jest narzekania co chwalenia, jak ktos chce to sie odnajdzie i zarabia srogo a jak ktoś zachowuje się tak jak kolega handlarz to sie go po okresie próbnym dezynfekuje po prostu. Firma ma właściciela który oczekuje zysków - czasy PRL się skończyły a handlarzowi to polecam się zapisać do partii Razem - tam się dostaje za darmo bo się należy. Smutno się człowiekowi robi czytając takich magików.

personalny

@Handlarz - zapraszamy do udziału w procesie rekrutacyjnym. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej otrzymasz informację odnośnie warunków współpracy.

handlarz
@personalny

No właśnie potrzebne są konkrety żeby stwierdzić czy warto aplikować. Nie warto nawet wysyłać aplikacji jak podstawa ma być poniżej 2 tysięcy na rękę. Zwykle w sieciówkach jest nędzna podstawka i obietnica dużej premii, której potem i tak się tyle nie dostaje z byle błahego powodu. Chciałem jeszcze zapytać czy obecnie praca handlowca w AE jest stacjonarna, czy może handlowiec jeździ po klientach i w rzeczywistości robi za przedstawiciela.

handlarz
@handlarz

Pytam o to ostatnie, bo już kiedyś na rozmowie z dyrektorem gdyńskiego oddziału H-26 z ulicy Janka Wiśniewskiego spotkałem się akcją, że aplikowało się na handlowca, a po napisaniu testów do wzięcia była tylko posada mobilnego PH.

@handlarz

@handlarz - Handlowiec w naszej firmie jest stanowiskiem stacjonarnym. Jeśli chodzi o projekt rekrutacyjny prowadzony w Gdańsku,to w tym oddziale prowadziliśmy rekrutację na stanowisko Handlowca i Przedstawiciela Handlowego.

Handlarz

Ktoś z pracujących może napisać od jakiej kwoty w AE zaczynają się stawki podstawki na rękę dla handlowca z doświadczeniem w branży? Mam na myśli oddział w okolicy Gdyni.

asd
@Handlarz

Witam. Przyjdź na rozmowę to się dowiesz :)

personalny

@M - samochód służbowy jest przewidziany na stanowisku Przedstawiciela Handlowego :-)

personalny

@zenon jedyną formą zatrudnienia która jest preferowana ze strony firmy to zatrudnienie na podstawie umowy o pracę :-)

Zostaw merytoryczną opinię o Alfa Elektro - Katowice

• Jak się pracuje w Alfa Elektro?

Zobacz opinie na temat firmy Alfa Elektro tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alfa Elektro?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alfa Elektro?

Kandydaci do pracy w Alfa Elektro napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alfa Elektro