Tychy

Opinie o Invenio QD

Misiek
użytkownik zarejestrowany

Każdej firmie można zarzucić, że nie dba o interes pracowników. Invenio QD to duża firma zatrudnia ok 500 osób . Wśród takiej ilości ludzi zawsze znajdzie się niezadowolony.

Ex

Zdeydowanie nie polecam. "zapominanie" o zapisaniu godzin to standard. Psychiczne znęcanie nad osobami nie chcącymi zostawać na nadgodziny lub pracować w weekendy .Zainteresowanie ze strony koordynatorów zerowe.

użytkownik zarejestrowany

@Maniek masz racje, że wszelkie problemy powinniśmy najpierw konsultować z pracodawcą, bo jest szansa, że znajdzie się wspólne rozwiązanie. Czy będziecie próbować?

Maniek
użytkownik zarejestrowany

Generalnie Invenio QD jest dobrym pracodawcą i jeśli nawet coś nie jest idealne to tak zwykle bywa. Może trzeba o tym rozmawiać w firmie z kierownictwem?

użytkownik zarejestrowany

@Marian no nie zawsze to jest powód ciszy, ale zawsze warto zapytać co się dzieje w Invenio QD i czy jest może jakaś rekrutacja. Informacje od pracowników są najbardziej cenne.

Marian
użytkownik zarejestrowany

Jak w firmie jest dobrze i nie ma powodów do narzekania to od razu widać na forum. Taka cisza przez tyle miesięcy? Mógłby ktoś napisać kilka słów jak się w firmie pracuje? Widzę, że firma ma nowe oferty.

Ciekawa

Idę na rozmowę do tej firmy. Proszę napisać tylko jakie w są zarobki brutto w tej chwili ( z premią jeżeli takowa jest) bez sobót.

użytkownik zarejestrowany

Invenio QD oferuje również szkolenia. Korzystaliście z nich?

Tragedia

Ogólnie jest świetnie pracuje się cały rok, nie chodzi się na chorobowe, nie ma żadnych premi miesięcznych ani za frekwencję, ani za wydajność, kompletnie nic. Przed świętami dostaje się ogromną premię za cały rok (świąteczną) 150 zł.

Misiek
@Tragedia 19.12.2016, 11:45

Człowieku czy TY uważasz że jak nie masz L4 to już dałeś z siebie wszystko? Ja mam zacząć u nich pracę od lutego bo słyszałem od znajomego, że firma solidna. Dla innych jest dobrze a Ty wszystko ganisz!!!

Szofer

Nikomu nie polecam tej firmy najpierw mowią że pracujesz w stystemie III zmianowych po miesciacu nagle nie wypłacaja ci dodatku za nocki bo przecież mialeś pracować na 2 zmiany. bez soboty i niedzieli nawet nie mysl ze zarobisz wiecej niz 1500 [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jak inni pracownicy którzy maja lekko 3000 bez soboty. po przepracowaniu 3 miesiecy daja ci 0,50zł brutto podwyżki gdy sie nie zgodzilem i chcialem zrezygnować nagle wielkie problemy bo jak to tak mozna itd ubranie cale ci zabieraja i taka to firma... nie polecam radze omijać szerokim łukiem

Rafał

No ja akurat mam stanowisko Kontroler jakości bez słowa o monterze i ani trochę się to nie zgadza z tym co robię. I akurat w firmie w której pracuje ta stawka to jest 50% tego co zarabiają tutaj

Rafał

Praca na kontroli jakości wygląda tak, że nie robisz nic związanego z kontrolą jakości tylko pracujesz na zwykłym montażu. Zwykła tania siła robocza, pracujesz na terenie innej firmy, robisz to co wszyscy i zarabiasz 50% tego co oni. Praca monotonna, niejednokrotnie ciężka, cały czas na stojąco. Zarobki to 12zł brutto na godzinę. Nie warto sie w to mieszać, chyba że ktoś lubi czuć się wykorzystywany, ewentualnie na miesiąc żeby sobie dorobić i spadać.

Kasia91
@Rafał 02.08.2016, 12:48

Ale bzdury opowiadasz! Ja akurat po 3 miesiącach mam 13 zł brutto i wcale nie zarabiam połowy tego co pod firmą? Po co siejesz spustoszenie? Owszem zdarza się taka praca na montażu, ale masz stanowisko Monter/ Kontroler.... Istnieje szansa, że można przejść pod firmę

rast

Kasa na czas (chociaż raz zdarzyła sie wtopa) i to jedyny plus, kasa słaba, robota monotonna do bólu przełożeni niekompetentni i z przypadku. Jako praca na wakacje tak, jeśli coś na dłużej to nie polecam. Pracuję ponad 1.5 roku rzadko ktoś tyle wytrzymuje....

Znawca

To co w takim razie napisałem źle? Nie wypisywałem plusów i minusów outsourcingu tylko krótko opisałem formę zatrudnienia na kontraktach. Nie rozumiem twojej irytacji?

Znawca

Jak znam Invenio QD, to osoba będzie formalnie zatrudniona w tej firmie, ale pracę będzie świadczyć na terenie zakładu Klienta. Tzn. outsourcing. Pozdrawiam

Buntzoll

esencja z Prawa Pracy [nie dajcie sie oszukiwać]: cyt.: " ... Umowę o pracę można zawrzeć poprzez: Rokowania - umowa zostaje zawarta, gdy zostaną uzgodnione wszystkie postanowienia objęte rokowaniami (np. zakres obowiązków, wynagrodzenie, termin rozpoczęcia pracy itd.). Złożenie oferty i jej przyjęcie przez drugą stronę – jedna ze stron zgłasza ofertę pracy bądź chęci podjęcia pracy z podaniem przedmiotowo istotnych elementów umowy, a druga strona ją przyjmuje. Umowa o pracę zawierana jest w formie pisemnej. Jeżeli tak się nie stało, to pracodawca ma obowiązek niezwłocznego potwierdzenia pracownikowi na piśmie rodzaju umowy i jej warunków, nie później jednak niż w dniu rozpoczęcia pracy. Pracodawca informuje pracownika na piśmie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia zawarcia umowy o pracę, o obowiązującej dobowej i tygodniowej normie czasu pracy, częstotliwości wypłaty wynagrodzenia za pracę, urlopie wypoczynkowym oraz długości okresu wypowiedzenia umowy, a jeżeli pracodawca nie ma obowiązku ustalenia regulaminu pracy - dodatkowo o porze nocnej, miejscu, terminie i czasie wypłaty wynagrodzenia oraz przyjętym sposobie potwierdzania przez pracowników przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy. ..."

Kulturka

heh, dokładnie. Invenio to nie żaden pośredniak, Owszem, zajmują się również outsourcingiem specjalistów i operatorów produkcji, ale główna działalność to usługi kontroli jakości. Powiem teraz z doświadczenia jako osoba, która pracuje w tej firmie ok 3 lata, że lepszej firmy z tej branży na pewno nie spotkacie, a przynajmniej ja z lepszą nie miałem do czynienia. Praca jak praca, ale nigdy się w niej nie spotkałem z sytuacją gdzie ktoś mnie próbowałby oszukiwać, albo traktować nie fair. Co do możliwości rozwoju to jak najbardziej są, ale jak wszędzie oprócz posiadania wiedzy i umiejętności trzeba się znaleźć w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. a osoby, które marudzą że nie dostały umowy po 3 miesiącach najprawdopodobniej zwyczajnie źle zaliczyły okres próbny. Nie bez przyczyny tak się on nazywa. Nie ma nic za darmo, chociaż niektórym ciężko to zrozumieć.

Bolo

Invenio to nie agencja...

ii

zgadzam się z poprzedniczką też mam nie miłe wspomnienia z ta agencja

oo

Ja z kolei pracowałem w invenio w Wałbrzychu i jestem zadowolony. nie wiem, na czym polegała "nie miła obsługa" ale moze ktoś miał słabszy dzień?

vv

invenio w Wałbrzychu nie polecan kiepska agencja a jeszcze gorsza nie miła obsługa !!!!

iii

ja pracowałam w firmie invenio nie polecam

bart

Pracowałem z nimi na kontrakcie w Toyocie przez rok. Najlepsza firma z jaką pracowałem z pośród pośredników. Kasa nie zależy tylko od nich, bo są klienci którzy nie chcą płacić, a w końcu żadna z firm takich jak Invenio nie pracuje charytatywnie, resztę każdy sobie dopowie - ja byłem zadowolony. Nigdy nie słyszałem od kolegów pracujących z ramienia Invenio na inspekcji / produkcji żeby byli niewłaściwie traktowani. Co do różnic w wypłatach jeśli miałem jakiekolwiek wątpliwości zawsze wszystkie zostały wyjaśnione, pomyłka była tylko raz. Po skończonym kontrakcie były kolejne propozycje, ale tamci klienci chcieli mniej płacić lub wymagali przeprowadzki.

kamczi

Firma Invenio sama w sobie nie jest zła ,tylko zawsze cos sie nie zgadza z wyplata. Niby po 3 dniach probnych dostajesz umowe o prace ,i przysluguje ci urlop,l4 i dodatek nocny lecz zawsze ktos ci za cos odejmie pare zlotych .Dodatkowo paski z rozliczeniem sa zawsze z miesiecznym opoznieniem ...

Buntzoll
@kamczi 13.01.2015, 02:09

w polskim Prawie Pracy nie ma takiego czegoś "trzy dni pracy na próbe". Tylko zawiadomić Inspekcję Pracy za łamanie prawa pracowniczego ! Każdy pracodawca zanim dopuści do pracy nowego pracownika musi jego przeszkolić i przed przystapieniem pracy pracownik MUSI mieć umowę o pracę ! Jak będziecie godzić się na łamanie prawa to w razie tych "3 dni próby" nie daj Bóg wypadku i macie rękę w kloace ! Jeśli firma nagina prawo na szkodę pracownika to już o niej bardzo źle świadczy !

Invenio QD

Witam serdecznie, proszę się skontaktować wcześniej z naszym biurem, aby dowiedzieć się szczegółów oferty. Pozdrawiam

Invenio QD

Witam serdecznie, bardzo proszę o kontakt z naszym biurem w Tychach. Udzielimy wszelkich informacji na ten temat. Pozdrawiam

czarna

zatrudniają ludzi na 3 miesiące, a potem szukają dziury w całym i zwalniają.kiepskie zarobki i beż przerw, wykorzystują ile mogą

Dużo
@czarna 29.05.2014, 19:02
zatrudniają ludzi na 3 miesiące, a potem szukają dziury w całym i zwalniają.kiepskie zarobki i beż przerw, wykorzystują ile mog...

Pracuje w firmie od sierpnia. Umowa po okresie próbnym 3 miesiące na dłuższy okres. Umowy dłuższe nie śmieszne tygodniowki. Wypłata na czas do 10 umowa o pracę. Atmosfera sympatyczna bardzo kolezenska. Można zwiedzić parę miast Polski. Czasami monotonia straszna ale nie ma nic za darmo. Praca nie fizyczna bardziej zręcznościowa na pewno dla ludzi odpornych na monotonie. Zarobki większe trochę jak najniższa krajowa ale tylko dla singli. Dużo zaoszczędzić nie idzie w sumie jak wszędzie. Ważna dobra atmosfera bo fajnie się pracuje.

Dawid
@Dużo 29.11.2016, 14:08

Podpis miał być Dawid.

GREG

Możesz podać linka gdzie są konkretne opinie o tej firmie bo ja nigdzie nie znalazłem takowych-ani dobrych ani złych

kolezanka

Bzdury... ja dostalam propozycje na 3 miesiacy proby a poten dostalam po tyn okresie umowe na rok. Jestem z pracy zadowolona, praca nie jest ciezka, ani meczaca. A co do Walbrzycha to od znajonych ktorzy byli tam na delegacjach slyszalan ze tez wszystko ok.

Zostaw opinię o Invenio QD - Tychy

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Invenio QD