BARTEX Bartol Sp. z o.o. Sp. k.

Nowy Tomyśl

BARTEX Bartol Sp. z o.o. Sp. k.

Opinie o BARTEX Bartol Sp. z o.o. Sp. k.

Rafał

Oferta pracy w 2018 roku na stanowisko Przedstawiciel handlowy miejsce pracy woj. śląskie. Wymagają założenia własnej działalności gospodarczej. Przez pierwsze trzy miesiące gwarantują 3200 zł netto na rękę po trzech miesiącach okresu próbnego masz wynagrodzenie tyle ile sobie wypracujesz czyli jedna wielka niewiadoma. Bardzo skomplikowany kilkustopniowy stopień premiowania (nie z obrotu, ale z marży). Niby po trzech miesiącach obiecują, że wynagrodzenie powinno być w okolicach 3000 zł netto (od tego trzeba odjąć koszty prowadzenia działalności a więc albo około 600 zł przez pierwsze dwa lata prowadzenia działalności albo około 1300 zł jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą ponad 2 lata). A więc przy wariancie prowadzenia działalności gospodarczej ponad 2 lata przez pierwsze trzy miesiące na okresie próbnym otrzymasz około 1700 zł na rękę (3200 zł wynagrodzenie minus 1300 zł działalność minus 200 zł koszty biura rachunkowego). Po okresie próbnym przyjmijmy np. wynagrodzenie około 3000 zł a więc zostaje nam z tego około 1500 zł na rękę (3000 zł minus 1300 zł koszt działalności gospodarczej minus 200 zł biuro rachunkowe). Czyli robisz komuś na przysłowiowy „kapelusz” a masz w zamian figę z makiem. Na te czasy zarobki na czysto w granicach 2000 zł na działalności to czysty wyzysk. Oprócz tego minimalna liczba odwiedzin to przynajmniej 20 punktów dziennie. Mają bardzo dużą rotację przedstawicieli handlowych, mało kto wytrzymuje z takimi śmiesznymi wynagrodzeniami rok czasu. Do tego samochody posiadają Gps. Pracuj za grosze i miej kaganiec w formie gpsu przy przysłowiowej nodze.

PH
@Rafał 20.09.2018 12:14

Tak kolego i to jest cała prawda,kiedys pracowałam jako PH i moje zarobki były mizerne tzn.700 PLN na czysto

@Rafał 20.09.2018 12:14

Niestety tak było jak ja pracowałem.

@Karol 01.12.2018 17:02

Jak długo pracowałeś na stanowisku przedstawiciela handlowego w firmie BARTEX Bartol? Czy Ty również współpracowałeś z firmą na podstawie własnej działalności gospodarczej? Jeżeli tak, to mógłbyś przedstawić, jak w Twoim przypadku kształtowały się zarobki po odliczeniu kosztów związanych z prowadzeniem firmy? Opisz proszę szczegółowo, jak to wyglądało.

paprykarz

A jak tam szczecin ? ten oddział jeszcze żyje? kierowcy magazyniera - jednoosobowej kadry logistycznej nie ma, to chyba znowu szczecin leży? Nic sie ta firma nie uczy na błędach tylko ślepo dalej swoje wyzysk i rotacja osób z przypadku oderwanych od pługa

@paprykarz 15.11.2018 06:56

Jeżeli chciałbyś uzyskać jakieś informacje na temat obecnej sytuacji firmy BARTEX Bartol w miejscowości Szczecin, to zachęcam, abyś założył, bądź znalazł wątek, który dotyczy akurat tej miejscowości. Wątek, w którym odpowiedziałeś, dotyczy opinii o pracy w miejscowości Nowy Tomyśl dlatego, proszę, aby dodawać wpisy zgodne z lokalizacją danego wątku, aby uniknąć opinii z innych lokalizacji, które mogą być mylące dla czytelników.

Wolna
@paprykarz 15.11.2018 06:56

A jak tam na Bartex sobie radzi na Sieciach Handlowych hmmm...co tam tak cicho...

@Wolna 23.11.2018 21:15

Pracowałaś kiedyś w tej firmie? Ciekawi mnie, dlaczego zapytałaś akurat o sieci handlowe, w których działa firma BARTEX Bartol. Masz jakieś doświadczenie, którym mogłabyś się podzielić? Sprecyzuj, proszę swój wpis, abyśmy mogli poznać jego motyw.

jagoda bartol
@paprykarz 15.11.2018 06:56

tak żyje a co......??????????

jagoda bartol

Moje sugestie dla BARTEX Bartol Sp. z o.o. Sp. k.: mają smaczne wina. wiem bo prubuje

suwalki ph

Witam - Suwałki mialem rozmowe i zaproponowano mi albo swoja dzialalnosc, albo prace na etat. na dzialalnosc sie nie zgodzilem wiec ich propozycja to - praca na etat- najpierw 1800netto na czas probny, telefon, auto nawet do celow prywatnych po pracy, a pozniej jak sie sprawdze praca na czas okreslony. takze czytam wasze komentarze i nie wierze ze o tej samej firmie rozmawiamy

@suwalki ph 02.10.2018 16:51

Jak ja pracowałem to więcej nie było.

Były Pracownik

Ta firma to jedno wielkie oszustwo. Pracowałem tam 3 miesiące i dzięki Bogu, że nie dłużej. Wypłata co miesiąc nie wyższa niż 2000 tyś. Czyli goła podstawa mimo mojej ciężkiej pracy, ( która często była chwalona nie otrzymałem złotówki premi) i tak na prawdę żaden pracownik nie ma pojęcia jak te premie są przyznawane i czy w ogóle są. Auto tylko i wyłącznie do celów służbowych. Zrobisz jeden km więcej i jesteś z tego rozlliczany. Rozliczasz się z gotówki w banku albo na siedzibie i za każdy dzień zwłoki są naliczane odsetki. Mycie auta za własne pieniądze. Opóźnienia z dostawami przez co handlowiec nie zarabia bo nie ma zamówień na sklepach. Żenada. Nikomu nie polecam.

@Były Pracownik 17.10.2018 10:09

Niestety muszę się z Tobą zgodzić.Tez tam kiedyś pracowałem. Porażka !

najlepsze wina

Bartex Bartol to firma o której mówi się głośno.Pan Bogdan i Grzegorz Bartol są najlepszymi szefami w tej pracy

najlepsze wina

Firma Bartex Bartol jest najlepsza Moje sugestie dla BARTEX Bartol Sp. z o.o. Sp. k.: jak najlepsze, Lubię atmosferę w BARTEX Bartol Sp. z o.o. Sp. k. za: wszystko

ewka

praca na umowe, 2500 netto w podstawie, premia do zrobienia min 250 max 1500 w sumie co miesiąc na koncie min 3000 netto. kiedy chce dostajesz wolne. Żadna działalność....tylko umowa 1. na 3 miesiace, 2. na rok. 3 na stałe... 8 godzin pracy, od 7 do 15...co tu narzekać

ona
@ewka 04.10.2018 19:38

w jakim miescie daja takie warunki?

Natka
@ewka 04.10.2018 19:38

Ewa czemu piszesz takie bzdury? Pracujesz w Bartexu lub pracowałaś ? Panie Dyrektorze może to Pan znowu okłamuje ludzi ....

Natka
@ewka 04.10.2018 19:38

Ludzie weźcie się w garść praca w Bartex to jedno wielkie oszustwo ... Współczuję każdej naiwnej osobie !Współpraca skończy się nie wypłaceniem wam pieniędzy lub sądem ! Droga Ewo prosimy powiedz nam który z ph ma umowę na stałe?

anonymous
@ona 04.10.2018 21:46

wielkopolska

@Natka 05.10.2018 14:44

nie pisze bzdur, pracuje juz ponad rok i jestem zadowolona, rejon wielkopolska

@Natka 05.10.2018 14:48

jezeli potrafisz walczyc i się odezwać to dostajesz umowę

@@ewka 09.10.2018 20:21

Po jakim czasie otrzymałaś umowę o pracę od firmy BARTEX - Bartol? Czy na początku zatrudnienia zatrudniona byłaś na podstawie umowy zlecenie? Przedstaw, jak to wyglądało w Twoim przypadku.

@Grzegorz 17.10.2018 12:15

od samego początku, najpierw na okres próbny, potem na rok , i na stałe. Pełen etat. ile do ręki tyle na umowie

@@ewka 29.10.2018 20:59

Możesz napisać coś na temat możliwości rozwoju zawodowego pracując w firmie BARTEX - Bartol Sp.J.? Czy zatrudniony pracownik ma w przyszłości szansę awansować na wyższe i lepiej płatne stanowisko?

xxx
@ewka 04.10.2018 19:38

Ewka gdzie takie warunki pracy w jakim oddziale ….. to składam cv...

@xxx 03.11.2018 12:27

Rozważasz zatrudnienie w firmie BARTEX? Mógłbyś uzasadnić, co sprawiło, że akurat ta firma Cię zainteresowała? Siedziba firmy mieści się blisko Twojego miejsca zamieszkania, czy mają może na to wpływ inne czynniki? Podziel się z nami, jak to wygląda.

Agata

@suwalki ph, gdybyś otrzymał już odpowiedź, co do Twojego ewentualnego zatrudnienia w firmie BARTEX - Bartol to proszę, abyś podzielił się tym z nami. @ewka, przedstawione przez Ciebie warunki wyglądają bardzo przyzwoicie. Jak ocenisz atmosferę, która panuje w tym miejscu pracy? Zespół pracowniczy zatrudniony w firmie BARTEX - Bartol dobrze ze sobą współpracuje i pomaga sobie nawzajem? @Natka, widzę, że masz nieco inne zdanie o tym, jak wyglądają warunki zatrudnienia w firmie BARTEX - Bartol. Mogłabyś opisać szczegółowo, jak to wygląda z Twoich doświadczeń?

Agata

@suwalki ph, przyjąłeś finalnie propozycję pracy na stanowisku przedstawiciela handlowego w firmie BARTEX - Bartol Sp.J.? Czy poza podaną przez Ciebie stawką zaproponowaną przez pracodawcę można liczyć na jakieś premie bądź miesięczne bonusy? Napisz, jak to wszystko dalej wyglądało.

suwalki ph
@Agata 03.10.2018 09:49

czekam na tel od nich ale widzialem ze osoba rekrutujaca byla zainteresowana moja osoba. oprocz "podstawy" mowiono i o premiach ale jezeli sprzedaz bedzie powyzej ustalonej normy. za duzo na raz bylo informacji aby to wszystko spamietac za co jest dodatkowa premia, ale ponoc ma byc

Agata

@Rafał, dziękuję za Twoją opinię na temat stanowiska pracy przedstawiciela handlowego w firmie BARTEX - Bartol. Czy możesz przedstawić, czy pracę w tym charakterze można traktować jako pełnoetatowe zajęcie, czy raczej jako dodatkowe? Średnio ile godzin dziennie zajmuje wykonanie obowiązków na opisanym przez Ciebie stanowisku? @PH, jak długo pracowałeś w firmie BARTEX - Bartol na stanowisku przedstawiciela handlowego?

Agata

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale chcecie przekazać swoimi wiadomościami, że firma BARTEX - Bartol zatrudnia przedstawicieli handlowych tylko i wyłącznie na podstawie własnej działalności gospodarczej potencjalnego pracownika? Czy rzeczywiście wychodzi tak niskie wynagrodzenie, które przedstawia użytkownik @Anonymous? Ktoś może potwierdzić, czy rzeczywiście tak to wygląda?

Agata

@anonymous, czy możesz bardziej precyzyjnie przedstawić, jak wygląda praca w firmie BARTEX - Bartol Sp.J.? O jakich planach konkretnie piszesz? Czy firma współpracuje z pracownikami tylko i wyłącznie na podstawie własnej działalności gospodarczej? Przedstaw, jak to wygląda szczegółowo.

Anonymous
@Agata 12.09.2018 13:50

Tylko na działalności i jak napisałem na PAPIERZE tylko 1250 NETTO mogę wysłać zdjęcie

PLANY czyli pozyskanie nowych klientów i np. Procent marży od obrotu. Dlatego każdy się sam zwalnia.

Agata

@Guzik, czy możesz sprecyzować, dlaczego, tak często firma BARTEX - Bartol, poszukuje pracownika na stanowisku przedstawiciela handlowego? Czy chodzi tutaj o plany sprzedażowe, jakie nakłada na pracowników firma? Stawka, którą podałeś w swoim komentarzu, jest stałą stawką podstawową, bez prowizji? Sprecyzuj, proszę, swój komentarz w tym temacie.

Guzik
@Agata 29.07.2018 17:21

Bo ciężko im kogoś zrekrutowac, a jak już zrekrutuja to osoba jak zobaczy co i jak się tam dzieje to ucieka. Żeby na działalności zarobić 2800 to ludzie wybierają Mc donald bo mniej zmartwień.

anonymous

(usunięte przez administratora) nie odsyłają planów podpisanych przez prezeska. Płacą 2800 na działalności z czego zostaje 1200zł. Super płacą za 12h jazdy i rekordowy wynik obrotu w regionie w tym roku:-). Porażka. Dno firma dno i 10000000m mułu.

Syn Agaty

@Agata, firma jakich szkoleń by nie dała to i tak Ci ich klienci powiedzą ze jest tam 3 Ph na kwartał, a w roku może nawet 10-15

Guzik

Na terenie mazowieckim to rekrutacja już trwa od 3 lat, tak 3 lata temu byłem w tej firmie 2 tygodnie jako PH i ciągle widzę ich ogłoszenie. Kto Ci prawdę powie jak nie ich klienci ? firma się zbiera z rynku, a przynajmniej z roku na rok obroty znacznie maleją. Co to za polityka że żeby zarobic 2,5k prowadzić działalność gosp... Wolalbym iśc do maka bo warunki płacowe takie same, dają etat i realne możlości awansu :) Gratulacje dla osób które tam wytrzymają powyżej 30 dni :) szkoda życia na takie pseudo firmy

Agata

@Jasiu, dziękuję za odpowiedź i wyjaśnienie kwestii związanych z pracą w firmie BARTEX - Bartol. Czy możesz napisać coś na temat możliwości rozwoju zawodowego w tym miejscu pracy? Pracodawca dba o ten aspekt i organizuje ciekawe merytoryczne szkolenia, które podnoszą kwalifikacje zatrudnionych pracowników? Napisz proszę jak wygląda ta kwestia.

Agata

@Jasiu, dziękuję za odpowiedź. Nie wybieram się aktualnie do pracy w BARTEX - Bartol - jestem moderatorem tego forum, a do moich zadań należy między innymi dopytywanie o wszelkiego rodzaju szczegóły. Jak aktualnie przedstawia się sytuacja pracowników w tej firmie? Zachęcam do dodawania swoich opinii!

Jasiu
@Agata 27.06.2018 15:16

Agata to masz szczęście że nie musisz tam pracować. Generalnie dużo wolnych etatów (własna działalność), a jak ktoś coś umie to ucieka. Nie znam nikogo kto nie narzeka, jest źle. Potwierdzają to również klienci. Zarządza tym jeden z członków rodziny, który się do tego totalnie nie nadaje a myśli, że jest najmądrzejszy a nie jest.

Agata

@ja, rozumiem, dziękuję za odpowiedź. Pracujesz aktualnie w BARTEX - Bartol? Czy ktoś z Was także pracował lub pracuje w BARTEX - Bartol? Jak oceniacie tego pracodawcę i oferowane przez niego warunki? Zachęcam Was do dodawania swoich opinii!

Jasiu
@Agata 06.06.2018 15:10

Agata, synek tatusia się niczego nie nauczy, zawsze tylko próbuje kogoś oszukać. Tak już ma, więc jeżeli wybierasz się do działu sprzedaży, a jest tam dużo słabo płatnych miejsc to odradzam.

Agata

@daj zyć, a długo pracowałeś w BARTEX - Bartol? Co Twoim zdaniem powinno się zmienić w tej firmie? @zzz, widziałam, że pytałeś o pracę w BARTEX - Bartol. Zdecydowałeś się finalnie na wysłanie swojego CV do tej firmy? @trzymaj się z daleka od nich, czy jedyna opcja na współpracę to otwarcie własnej działalności? Czy można negocjować formę zatrudnienia w BARTEX - Bartol?

ja
@Agata 18.05.2018 21:15

Pewna osoba z Poznania musiałby się przestać zajmować sprzedażą. Dostał zabawkę i robi eksperymenty na osobach na własnej działalności, sprawdzając do jakich granic można ich demotywować swoimi głupotami. Około połowa etatów nie obsadzona, ponieważ nikt dla niego nie chce pracować.

daj zyć

JA ZACZOŁEM kariere w tej firmie ok 2 lata temu (na szczęście nie trwała ona zbyt długo) Jezeli 95% klientów mi mowi że jestem 10 czy 15 ich handlowcem w ostatnim kwartale to daje do myślenia... Omijać ten ursus z daleka...

zzz

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje aktualnie człowieka na przedstawiciela handlowego?

AAA

A na jaki teren?

PH
@zzz 18.03.2018 20:33

Ta firma zawsze potrzebuje PH do pracy bo tak często się zmieniają....

olo
@PH 21.03.2018 04:44

poznaj swojego ph bo tak szybko odchodzą

Aro
@zzz 18.03.2018 20:33

PEWNIE ZE TAK ! Idz zanieś Cv napewno cię zatrudnią jesli bd miał chociaż 10% predyspozycji. Tylko potem gwarantuje Ci że tu wrocisz i bd powielał nasze zdanie za to że zmanowałeś na nich swoj czas...

trzymaj się z daleka od nich

telefon, samochód zniszczony (chyba ze już flotęwymienili). Pracowałem tam 2 lata temu (o ile mozna nazwaćpraca 4 tygodnie) Własna działalność której nie warto było otwierać. Ogolnie bałagan !!!! od 3 lat widze non stop ich ogłoszenie na PH... to daje do myślenia Pojedz do ich klientów (np. bardzo ogarniete stoisko alkoholowe na marywilskiej) a dowiesz się co sami klienci o nich mówią.... Potrzeba tam cudo twórcy............. Radze ich omijać, szkoda czasu..

niezależny

Jeśli naprawdę jest tak źle w tej firmie, to jakim cudem prosperuje ona od 1990 roku !!! a na dzień dzisiejszy jest obok Ambry liderem na krajowym rynku winiarskim ? Poza tym jest firmą rodzinną od początku tylko i wyłącznie w rękach właścicieli polskich i bazuje tylko na ich kapitale. Ciekawe jest to, że posiada w swojej ofercie nie produkty, tylko dobrze rozpoznawalne marki, z których większość jest tzw. samograjami.

Prawda
@niezależny 18.04.2018 16:22

Darku twoje słowa klucze. Zawsze mówiłeś "samograje" boże czy tobie nie wstyd tak się poniżać ? Zastanów się ile osób może wiedzieć takie fakty na temat firmy jakie zawarłeś w tym poście.

niezależny
@Prawda 23.04.2018 23:06

Kto to jest Darek ? Informacje dostępne na stronie firmy. Dla osób z branży handlowej "samograj" nie jest jak sądzę słowem nieznanym.

Prawda
@niezależny 18.04.2018 16:22

Darku proszę tych informacji nie ma na stronie internetowej. Proszę to nie ładnie kłamać, nie kompromituj się.

zorientowany
@niezależny 18.04.2018 16:22

Firma nie jest liderem rynku i nigdy przy takim podejściu właścicieli szczególnie młodego z Poznanie nie będzie. Bartex bardzo mało płaci pracownikom, którzy funkcjonują na własnych działalnościach gospodarczych uzyskując minimalne wynagrodzenia. Ciągła rotacja pracowników, którzy znajdują lepsze prace z godziwszym wynagrodzeniem

Znany
@niezależny 18.04.2018 16:22

Prosperuje ponieważ, właściciele zarabiają na "swoich" pracownikach, pracownik jest na wlasnej dzialalnosci, niestety firma nie oplaca skladek zus, przy zarabianiu w tej firmie 1500 zl gratuluje utrzymania siebie, swojej rodziny jak i działalności

Daniel

Podpowiedzcie jakie wyposażenie otrzymuje przedstawiciel handlowy?

Agata

@Ph, dlaczego po okresie próbnym wynagrodzenie spada o połowę? Czym jest spowodowana taka sytuacja? Czy to, że później nie masz żadnej podstawy oznacza, że po okresie próbnym wynagrodzenie jest wyłącznie prowizyjne? @ABC, dlaczego uważasz, że "porażka"? Napisz bardziej merytoryczną wypowiedź popartą konkretnymi przykładami. Zapewne dla wielu osób na tym forum Twoja wypowiedź jest niejasna, a chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie pracy w BARTEX - Bartol. @OLX, dlaczego jak napisałeś/aś na umowę o pracę mogą liczyć tylko magazynierzy? Czym jest to spowodowane? @AAA, napisałaś, że słyszałaś, że zatrudniają na umowę o pracę. Gdzie słyszałaś takie informacje oraz czy są one zweryfikowane? Na jakie konkretnie stanowiska w BARTEX - Bartol są zatrudniane osoby na umowę o pracę?

prawda
@Agata 06.04.2018 13:51

Jezu Darek przestań. Teraz piszesz pod nickiem "Agata"

Ona

Witam Dostałam pracę jako PH. Nie proponują całkiem mało. Jedyny minus to tak działalność gospodarcza...nigdy jej nie miałam Proszę powiedzcie mi czy praca na samozatrudnieniu jest straszna? Trochę jestem przerażona tym....

@Ona 08.03.2018 16:59

Tak - po okresie próbnym bo wtedy możesz zarobić tyle, że na ZUS nie wystarczy, chyba, że masz tzw.mały no i przy ewentualnym chorobowym czy urlopie nie jest fajnie. A swoją drogą nie wiem czy fajne pieniądze Ci zaproponowali bo po oplaceniu zusu i podatku i po okresie próbnym ile Ci zostanie ?

@Ph 09.03.2018 06:31

3000 netto i z tego jest tylko ZUS plus wiadomo ze jak zrobię wiecej do dostane wiecej . A jak to wygląda po okresie próbnym ? I w ogole podczas urlopu bądź chorobowego ? Ty tam pracujesz ?

@Ona 09.03.2018 08:54

3 tys to pierwsze słyszę, zawsze proponują 2500 ale to obowiązuje tylko przez okres próbny a później co najmniej o połowę wynagrodzenie spada. Na wolnym czy urlopie na samozatrudnieniu nie zarabiasz. Pracy dużo, wymagania duże, kasa bardzo mała. Na rozmowie, żeby zachęcić obiecują cuda na kiju. Później się każdy przekonuje i jest rozczarowanie.

@Ph 09.03.2018 15:44

A żeby coś sprzedać to trzeba się napracować bo produkty firmy są wszędzie i w lepszych cenach. Tym bardziej jako nowy ph będzie ciężko się przebić.

@Ph 09.03.2018 15:47

Wiem i to rozumiem...ale wszędzie jako nowy PH będzie ciężko. Niestety takie są realia. No po odjęciu ZUS-u zostaje 2500...wiem o urlopach itp. Ale czy jako praca na zdobycie doświadczenia to jest ok?

@Ona 09.03.2018 17:03

Jak chcesz za bylejakie pieniądze pracować to tak. Pamietaj , że to co obiecują to 3 miesiące tylko , później nie masz żadnej podstawy.

@Ph 09.03.2018 17:13

Wiem...ale musze gdzieś doświadczenie zdobyć żeby poszukać czegoś bardziej na stałe ;) Ty pracujesz w tej firmie czy pracowales?

ABC
@Ona 08.03.2018 16:59

Porażka

@ABC 09.03.2018 23:35

Porażka z czym dokładnie?

AAA
@Ona 09.03.2018 18:36

Z kasą szału nie ma, dużo pracy, o urlopie zapomnij jeśli na działalności, Ale słyszałam, że teraz na umowę o pracę zatrudniają. Na jaki rejon idziesz? Pracowałam jako ph przez dłuższy czas...

Ciekawski

Witam :) czy praca w Bartexie się opłaca ? Jest szansa na umowe o prace ? Polepszyło się coś?

OLX
@Ciekawski 14.03.2018 12:00

Tak opłaca się ale tylko dla nich... Umowę o pracę jest szansa ale tylko dla Magazynierow....

Zostaw opinię o BARTEX Bartol Sp. z o.o. Sp. k. - Nowy Tomyśl

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie BARTEX Bartol Sp. z o.o. Sp. k.