Opinie o Ryanair Sun S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Ryanair Sun S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Ryanair Sun S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ryanair Sun S.A. w Warszawa

Ciekawa Nowy wpis

Czy obecnie Buzz zatrudnia na umowę o pracę lub zlecenie, czy tylko na wB2B?

.. Nowy wpis
@Ciekawa

B2b

CC buzz Nowy wpis

Pracuję trzeci miesiąc i nie mam powodu do narzekania. Jak jakiś się znajdzie, to wystarczy, że pomyślę o zarobkach - 24,50 euro za godzinę latania (tylko polskie bazy, za granicą bardzo kiepsko), stawka rośnie gdy awansujemy. Pod tym względem Buzz przebija LOT i inne polskie linie. Na dodatek praca w super atmosferze, możliwość poznania lotnictwa "od kuchni" i rozwinięcia znajomości angielskiego. Brak posiłków pracowniczych, ale można zawsze przynieść coś ze sobą i odgrzać w piekarniku. Bezpłatna woda (butelkowana) na pokładzie. Prowizja od sprzedaży: 10% od kwoty netto którą nabijamy na vposy. Na intensywniejszych lotach do Anglii lub Irlandii można bez problemu wyciągnąć 30-40 euro dziennie (samej prowizji!), mistrzowie podwajali swoje wypłaty. Oprócz tego zniżki pracownicze na bilety. Już od drugiego miesiąca pracy można kupić dla siebie bilety bez limitu w dowolne miejsce i dzień za około 100 zł w każdą stronę. Po roku pracy 6 biletów w dwie strony w dowolne miejsce za około 10 euro, które można też kupić dla znajomych. Co według mnie jest najlepsze to to, że mimo dużych zarobków nie pracuje się wcale tak wiele. Poza sezonem letnim lata się 50-60 godzin miesięcznie (w zależności od bazy). Ponad połowa dni pracy to będą standbaje, czyli płatne 10 euro dyżury w domu. Pracuje się w systemie 5 dni pracy 3 dni wolnego, co zostawia bardzo dużo czasu na hobby, podróże, a podczas standby - naukę, sprzątanie, odpoczynek. Z minusów pracy to przede wszystkim nieprzewidywalność lotnictwa. Czasami zdarzy się, że trzeba będzie stać przez pół dnia na lotnisku za granicą, żeby potem dowiedzieć się, że lot odwołany. Firma co prawda opłaca wtedy minimum 3 gwiazdkowy hotel i transport, ale potrafi to zepsuć plany. Warto zauważyć, że firma płaci wyłącznie za godziny latania, czyli stanie na lotnisku i czekanie godzinami na pasażerów przy opóźnieniach nie jest w żaden sposób rekompensowane. Oprócz tego idąc na szkolenie trzeba trochę zainwestować i przygotować się na to, że pierwsza wypłata będzie za 2-3 miesiące. Nie jest to praca dla każdego, ale dla osób, którym znudziła się praca 9-5 za biurkiem, lub szukają przygody i fajnego początku kariery w lotnictwie, ta praca jest idealna. Odradzam jedynie bazy zagraniczne, w tym zwykłego Ryanair DAC, UK, laudę i maltę.

Maria Nowy wpis
@CC buzz

Cześć, a skoro płacą tylko za godziny latania, to jakie tam macie umowy? Jakieś prowizyjne? Ciekawa jestem, jak to wygląda.

Czy ciężko dostać się do tych linii lotniczych ?

@Ania

Bardzo ciężko się nie dostać. No chyba, że nie spełniasz wymagań lub twój angielski leży.

Edyta

Serio łatwo jest się dostać? To podczas pandemii szukają pracowników? Myślalam, że może być z tym problem własnie

FF
@Edyta

Podczas pandemii Ryanair nie zatrudniał, zatrudniał Crewlink. Czyli po prostu jak skończył ci się kontrakt z Crewlinkiem to musiałaś zrezygnować lub aplikować od nowa.

Zauważyłem, że jeden z pracowników sektora IT odradza pracę w tym miejscu i ciekaw jestem dlaczego? Napisał, że gdzie indziej jest lepiej, jeśli chodzi o to, co pracownik dostaje od firmy. Czy ktoś jeszcze ma podobne odczucia i mógłby napisać pod jakimi względami konkurencja jest lepsza? Jeśli oczywiście ma porównania Ryanair - konkurencja w przypadku sektora IT.

Dotyczy rekrutacji online, która chyba jest najwygodniejsza i najłatwiejsza. Po złożeniu aplikacji, jakoś dzień później dostałem maila z prostym testem z angielskiego. Następnego dnia dostałem link do wybrania terminu rozmowy kwalifikacyjnej (można wybrać dowolny dzień i godzinę, uwaga na strefy czasowe). Odbywała się na Zoomie, przeprowadzali ją ludzie z agencji Crewlink, która zajmuje się rekrutacją dla linii z grupy Ryanair. Połączenie trwało 15 minut, wszystko po angielsku. Po kilku dniach dostałem maila z informacją o kursach do wyboru. Podali daty i miejsca, miałem do wyboru Kraków i Warszawę, ale jak wam nie pasuje, to wystarczy zaczekać. Raz na jakiś czas wyślą wam kolejne maile z innymi datami i miejscami.

- Tell us something about yourself - Why do you want to work for Ryanair? - What character traits should cabin crew have? - Do you have any tatoos? - Are you willing to accept any European base? (jedyna poprawna odpowiedź to tak, wszystko inne z automatu cię odrzuca) Czasami zadają więcej pytań, czasami pytają tylko czy masz tatuaże i przechodzą do konkretów od razu. To zależy od rekrutera, osobiście polecam Sofię i Eduardo, jeżeli wciąż można wybrać.

tomasz

firma Ryanair poszukuje pracowników na kilka bardzo dobrych stanowisk, brałem opd uwagę aplikowanie @Roman może napiszesz jakieś konkrety? To co napisałeś nic nie wnosi do tematu jak się pracuje w firmie

Roman

Zdecydowanie ponizej standardow rynkowych jezeli chodzi o IT - odradzam. Pracuje jakis czas i stwierdzilem, ze jadnak nie - zmieniam. Gdzie indziej po prostu jest lepiej i nie chodzi tylko o klimat ale tez o to co sie dostaje od firmy.

stewardessa ryanaira

niestety wszystko to co negatywne na forach apropo ryanaira okazuje sie prawda. pracuje juz dla nich kilka miesiecy i szczerze nie spodziewalam sie ze w dzisiejszych czasach jakas firma moze sobie bezkarnie tak postepowac z pracownikami. wszelkich dodatkowych info moge udzielic na gadu: 25095073. tutaj sie nie rozpisze bo miejsca by zabraklo na opisanie tego thrillera.

JAROSLAW

MIAL PRACA MILI LUDZIE

Zostaw merytoryczną opinię o Ryanair Sun S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Ryanair Sun S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Ryanair Sun S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ryanair Sun S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ryanair Sun S.A.?

Kandydaci do pracy w Ryanair Sun S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ryanair Sun S.A.
  • Cybernetyki 21