Opinie o UBS w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie UBS. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie UBS o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UBS w Kraków

Zapytanie

Cześć. Chciałabym zapytać o benefity w UBS. Czy to prawda ze jeżdżą do Zabierzowa autobusy? Skąd w centrum i co ile godzin? Czy powrotne tez jeżdżą? Jest jakieś dofinansowanie do posiłków? I zniżka na komunikację MPK? Pozdrawiam

TakiJeden
@Zapytanie

1. Autobusy jeżdżą z Pawiej 2 razy rano (7 i 8.40) i wracają na Pawią 4 razy (mniej więcej 16,17, 17.30, 18) - darmowe 2. Nie ma dofinansowania do posiłków 3. Nie ma zniżki mpk

Zapytam
@TakiJeden

Dzięki. A jest Home Office? Ile razy w tygodniu?

TakiJedej
@Zapytam

Home Office oficjalnie jest bardzo dużo bo chyba do 15 dni w miesiącu - jednak taką ilość można wykorzystać w wyjątkowych przypadkach i ustala się takie kwestie z menadżerem. Generalnie nikt nie będzie robił problemu 1 czy 2 dni w tygodniu. Jeszcze co do zniżki MPK - każdy pracownik dostaje dofinansowanie na dojazd które spokojnie wystarczy na pokrycie kosztów biletu miesięcznego... albo dwóch czy trzech...

Ciekawa

Czy to prawda ze jest Home Office az 3 dni w tygodniu? Czy moze w miesiącu? Bo nie spotkałam sie z HO az 3 razy w tygodniu w każdym z korpo. Czy każdy pracownik dostaje na onboardingu laptopa? Czy pracuje się na stacjonarnych a o lapki na HO trzeba requestowac? Ps. Co to jest dodatek za dojazd? Ile to kasy?

@Ciekawa

Home office do 3 dni w tygodniu - to się zgadza, jednak zalecane jest 2 dni/tyg. Komputer musisz mieć swój, zgłaszasz go i potem z niego się logujesz do systemu.

monique

Skoro tyle ludzi tutaj zrobiło wpis to chyba jednak jest coś nie tak z tą firma, menagerami i ich zachowaniem - te opisy negatywnych wrażeń nie wzieły sie z sufitu tylko z tego co Ci ludzie widzą na codzień i z jaka (usunięte przez administratora) maja do czynienia jeżeli tego firma nie dostrzega a dokładnie menagerowie to nigdy nic sie tam nie poprawi tylko zawsze bedzie taka(usunięte przez administratora) i traktowanie ludzi !!! Menagerowie w Polsce nie potrafia budować atmosfery ,robić zespołów i miłej atmosfery tylko po prostu patrzą na swój czubek nosa i tyle - empatia altruizm to obce słowa dla takich menagerów !!!!!

Henry

Może nie jest idealnie ale z pewnością nikt nie jest zwalniany po cichu i bez powodu!

Dariusz
@Henry

Rozumiem, że praca jest raczej stabilna i nie ma rotacji pracowników. Napisz na jakie umowy mogą liczyć nowo przyjęte osoby i jak długo trwa okres próbny?

Tom
@Dariusz

Nikt nikogo nie zwalnia. Okres probny 3 miesiace. Potem czas nieokreslony.

Dariusz
@Tom

Po przepracowaniu okresu próbnego rośnie również wynagrodzenie, które pracodawca oferuje w ramach zatrudnienia na podstawie umowy o pracę?

TakiJeden
@Dariusz

Nie

Staż

Bardzo nieprofesjonalna rozmowa rekrutacyjna. Pierwszy telefon - pani z HR miła, pytania typu, czy jestem zainteresowany zostaniem w UBS po stażu, ile godzin chcę pracować. Telefon umawiający na rozmowę - ta sama pani, nie było problemu z wybraniem dogodnego terminu. Rozmowa - miało być 2 rekruterów, przyszedł tylko pan z Indii, nic nie wspomniał o braku drugiej osoby. Po jego pokoju cały czas chodziły różne osoby, ktoś nawet wziął gitarę. Był hałas. Potem na łóżku siedziała dziewczyna, która patrzyła na mnie, słuchała odpowiedzi. Wyglądała na zniecierpliwioną i ewidentnie chciała, żeby rekruter się pospieszył. (Była przygotowana do wyjścia, trzymała torebkę.) Następnym etapem miała być rozmowa z managerem, zrezygnowałem z dalszej rekrutacji.

Pytania tylko techniczne. Część pytań była normalna, dużo dziwnych i mocno specyficznych, pytania o wzory matematyczne, konkretne funkcje, których normalnie nigdy się nie używa. Uważam, że pytania były przesadzone jak na pozycję stażową za 27 zł za godzinę. Oferowali umowę zlecenie i pracę tylko stacjonarną.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Bankowiec

Hej Jakie są ranki po kolei, oraz jakie widełki dla każdego ranku. Czy to prawda że pracuje się 8.5h ?

@Bankowiec

w PL filii - junior, junior z rocznym stażem, junior z 2 letnim stażem aż do juniora z n-letnim stażem. To nie prawda że pracuje się 8,5 h. Skype i laptopa w pierwszym dniu oczywiście po otrzymaniu dostępów po 3 tygodniach przyspawują do rąk zgodnie z warunkami umowy. Najbardziej fascynujące są tel. o 3 - 4 czasu GMT a w bonusie w weekendy. Raczej zapytałbym się inaczej - czy są momenty w których się nie pracuje :)

Oneman
@Bankowiec

Tak, pracuje się 8.5h. Ranków jest dość niewiele, w Polsce jeszcze mniej. Większość pracowników z Polski pracuje na jednym z 3,4 ranków

Mamona
@Bankowiec

Po kolei to mamy takie ranki: poniedziałkowy, wtorkowy,środowy,czwartkowy i piątkowy zdążają się też sobotni i niedzielny. Większość ma 5 ranków. Od pon. do garbatej środy to widełki są najostrzejsze potem z górki.

Magda

Jakie zarobki na AO?

Tom
@Jasio

Trzeba było się uczyć i pracować w teamie gdzie trzeba coś umieć.

@Tom

Zbyt długie przebywanie w złotej klatce zaburza percepcję

Ono
@Jasio

Nie martw się niedługo będzie masowe uwalnianie z klatek

Aljendro

zwalniaja po cichu... jezeli chcecie sie dowiedziec czy to jest dobra firma zawsze pytajcie tych co juz tam nie pracuja

megi

Na jaką pensje mogę liczyc na stanowisku Junior Business Analyst?

Tissol

Hej, Reporting and Analytics Team, staż - o co mogą zapytać na rozmowie?

@Tissol

Test z excela, jakiś analityczny, być może vba - ale tutaj kompletne podstawy. Plus typowo korporacyjne pytania

KiK

cześć, nie wiecie ile się czeka na jakąkolwiek odpowiedź? Złożyłam aplikacje na 3 stanowiska już niedługo będzie miesiąc i nic.... czekać dalej czy szukać gdzie indziej? :D

Misiek
@KiK

mam podobną sytuację... od miesiąca i 2 dni od aplikacji nic.... ciągle tylko stay tuned....

Bdd
@KiK

4 stanowiska i tez miesiąc... i nic

Hdjrnebej

Tragiczne miejsce pracy, niskie zarobki, menedzerowie terrorysci, szerzy sie lizodupstwo i pracownicy zachowuja sie jak niewolnicy. Dobre dla bezmozgow bez ambicji.

Ilona
@Hdjrnebej

Rozumiem, że jesteś rozczarowany tym pracodawcą, ale i tak muszę Ci przypomnieć, że na forum GoWork.pl dbamy o kulturalny język naszych wypowiedzi. Dobrze byłoby, jakbyś miał też na uwadze, iż niektórym osobom praca w UBS Service Centre może okazać się satysfakcjonująca. Przy okazji chcę Cię zapytać o jedną rzecz. Widziałam, iż wszystkie oferty pracy są w języku angielskim. Na jakim poziomie trzeba zatem znać ten język, by móc spokojnie ubiegać się o jakąś posadę w tym miejscu?

Grzegorz
@Hdjrnebej

Niskie zarobki? Pewnie tam sprzątałeś trollu.

namaste_boi
@Hdjrnebej

niestety to smutna i brutalna prawda.

WUBSDlaPieniedzy

Firma jest tragiczna, niekompetencja to drugie imię większości managerów i managerek, nakłanianie do nadgodzin etc. Jeżeli chcesz tylko zarabiać pieniądze i nie zależy ci na tym aby praca była dobrze wykonana, to jest ok. Ale licz się z tym że się nie rozwiniesz, a z dużym prawdopodobieństwem nabierzesz złych nawyków.

Tes
@WUBSDlaPieniedzy

Bzdura napisana przez frustrata z finansów :)

namaste_boi
@Tes

bzdura napisana przez lizo**pa wykonującego każdy przymus na zwałoanie. też kablujesz na kolegów jak inni ?

Mike_

jak chcecie sie dowiedziec prawdy do tej "super" firmie pytajcie tych ktorzy juz tam nie pracuja reszta ma kredyty lub nie moze odejsc z wielu innych powodow.....

@Mike_

Ja tam siedzę z przyjemnością i nie, nie mam żadnego kredytu. Jeśli uważasz że UBS jest zły to spróbuj Goldmana albo Citi w Wawie, znacząco zweryfikujesz swój pogląd.

Krystyna
@Mike_

Może opowiesz w takim razie o swoich doświadczeniach w pracy w firmie UBS Service Centre? Jestem ciekawa czy ta firma to dobre miejsce, aby rozpocząć swoją karierę zawodową. Czy UBS Service Centre zatrudnia osoby bez doświadczenia?

@Krystyna

UBS zatrudnia ludzi bez doświadczenia. Ja osobiście zaczęłam od stażu. Pracuje już na stanowisku i jestem w firmie od półtorej roku i uważam, ze jak na początek kariery zawodowej to naprawdę dobra firma.

Szukający pracy

Czy ktoś pracował w UBS w dziale rekrutacji i może się wypowiedzieć o warunkach pracy? ????

@Szukający pracy

Mam nadzieję, że Ty oraz kilka osób piszących tu niedawno niedługo uzyskacie odpowiedzi na swoje pytania, też mnie to ciekawi. Jeśli ktoś posiada informacje na temat atmosfery i warunków w pracy oraz potencjalnego wynagrodzenia, to bardzo proszę o odpowiedź, takie wpisy są bardzo cenne dla kandydatów.

Dżo
@Szukający pracy

Obecnie zarobki w firmie są średnie ze względu na widoczne oszczędności. Atmosfera zależy od tego na jaki dokładnie trafi się team (czyli taki standard korporacyjny). Generalnie pracy jest bardzo dużo a niestety widać , że dużo ludzi odeszło co jeszcze dokłada obowiązków. O awans lub podwyżkę jest z roku na rok coraz ciężej. Kontrola i mocne parcie na dotrzymanie SLA bez względu na workload.

@Dżo

Kazdy ma inne wymagania finansowe ale zarobki (w porownaniu z innymi korpo w krk) w moim odczuciu nie sa zle, sa duzo powyzej sredniej krajowej. Wiadomo, jezeli jest to twoja pierwsza praca to nie licz na takie same zarobki jak ktos z 9letnim doswiadczeniem

@Eire

Rozumiem, na jakie zarobki mozna liczyc na najnizszym levelu? 3500-4000 Brutto oraz kiedy mozna liczyc na jakis awans?

@maria

Lol, 3500-4000 NETTO to byłoby niespecjalnie, nie wiem kto normalny poszedłby pracować za taką kwotę brutto.

@SEDOL

Ok, dzięki za odpowiedz. Pytam, bo są korpo w krk gdzie 3700 brutto na entry level to standard ;/ czy praca jest trudna, co trzeba umieć, jakie studia itp?

@maria

Powiem Ci tak, na najnizszym stanowisku przedzial zarobkow ( jezeli dobrze pamietam) to 4 tys do 8,5 tys brutto plus dodatek za dojazd. Wszystko zalezy od doswiadczenia

@Eire

Super, bardzo dziękuję za odpowiedz, powiedz czy dodatek za dojazd dotyczy kazdego? Czy są jakieś wytyczne jak przygotowac się do rozmowy kwalifikacyjnej do ubs? Jakieś pytania, zagadnienia itp? Z góry dziękuję za każdą pomoc :)

@maria

Dodatek jest dla kazdego, niezaleznie gdzie mieszkasz. Ciezko powiedziec jak sie przygotowa. Do rozmowy. Na 100 proc zostanie sprawdzona wiedza zwiazana z Twoim dzialem. Sposob w jaki rozwiazujesz problemy zwiazane z praca itp

@Eire

Wielkie dzięki za odpowiedz, jakie zagadnienia zatem mogą pojawić się na interview na stanowisko: Data Protection Office - Junior Analyst?

Aks
@maria

wprowadzili teraz internetowy assessment test - 15 pytań weryfikujących pożądane zachowanie w relacjach wew. i zewn. 15 przykładowych sytuacji, które mogłyby się wydarzyć w zw. z pracą

Konrad

Hej! Czytam i czytam wypowiedzi i nigdzie nie mogę znaleźć konkretów dotyczących zarobków w UBS w Krakowie. Czy może ktoś jasno podać przykłady ile płacą? ???? Dzięki

Tes
@Konrad

Co to za pytanie? Wszystko zależy od działu, stanowiska i rangi. Jak ktoś ma plan na życie w postaci klepania raportów w finansach to nie będzie wcale zarabiał dużo lepiej niż w Lidlu na kasie bo praca mniej więcej jest tak samo wymagająca. Jak ktoś umie prowadzić analizy ryzyka, ma doświadczenie i zna języki programowania będzie zarabiał kwotę z czterema zerami.

Tysiek

Cześć, czy orientujecie się ile może zarobić osoba na stanowisku Business Analyst ze znajomością HTML i JavaScript z 3-letnim doświadczeniem w marketingu? Ile można sobie krzyknąć na start w UBS lub jakie są widełki dla ranka AO?

Rafał

Cześć. Powiedzcie mi czy można "dorabiać" sobie w weekendy ? Czy byłoby to źle odebrane ?

@Rafał

Jezeli pytasz o nadgodziny to tak, jest taka opcja. Liczba nadgodzin jest zalezna od dzialu

@Eire

Bardziej mi chodzilo o zupelnie inna prace w innej firmie.

@Rafał

To z tego co wiem nie ma takiej opcji.

@Eire

Może doprecyzuje. Dostałem ofertę pracy w zupełnie innej branży w weekendy na umowie zlecenie. Czy będzie to problem dla UBS ?

@Rafał

Jezeli jest to inna branza, brak konfliktu interesow to nie powinien to byc problem, jednak zawsze lepiej to zglosic do kadr

@Eire

Możecie napisać, czy w ciągu tygodnia również jest możliwość pracować w godzinach nadliczbowych, aby poprawić poziom otrzymywanego wynagrodzenia? Jestem ciekaw, czy pracodawca daje możliwość dorabiania w taki sposób.

@Piotr

Pracodawca daje mozliwosc robienia nadgodzin w kazfej mozliwej konfiguracji ( tak aby bylo zgodne z prawem), nadgodziny wyplacane sa 10go kazdego miesiaca a wyplata stala 28go

memw

Ogolne wrazenie o firmie, dosyc pozytywne. Pani na recepcji mila, co nie czesto zdarza sie w innych firmach. Rozmowy kwalifikacyjne prowadza osoby (potencjalni przelozeni) o nizszych kwalifikacjach niz kandydat, co jest od razu widoczne/wyczuwalne dla obu stron i rzutuje na klimat spotkania. Panstwo rekrutujacy nie wiedza jak sie w zwiazku z tym zachowac, czerwienią sie, atmosfera robi sie momentami żenująca, do tego stopnia, ze kandydat zaczyna czuc sie nieswojo. Mialem rozmowe z dwiema osobami o wyraznie nizszych kwalifikacjach niz moje. Pracy nie dostalem. Decyzja firmy jest dla mnie zrozumiala. Nie mogla byc inna.

Anonimowy

Witam, Mam pytanie co do zarobków w UBS, jakiego wynagrodzenia mozna sie spodziewać w Treasury Dept. mając 2-3 letnie doswiadczenie w Treasury?

Mateusz

Czy ktoś mógłby napisać jak wygląda praca Quantitative Risk Analyst w UBS? Podobno managerowie są z zagranicy? Jak w takim razie wygląda komunikacja na co dzień? Czy na miejscu w Polsce nie ma żadnego managera i wszystkie sprawy administracyjne, jak na przykład urlopy czy chorobowe, trzeba załatwiać z managerami z zagranicy? Czy warto aplikować na to stanowisko?

ZlyNick
@Mateusz

Tak, są z zagranicy. Urlopy requestujesz przez system. Komunikacja jest tylko po angielsku.

Mateusz
@ZlyNick

Jak w takim razie wygląda zarządzanie zespołem i pracą tu na miejscu w Krakowie? Czy managerowie wysyłają maile z zadaniami czy jak to jest zorganizowane?

@Mateusz

Wyobraź sobie Wielkanoc. I jak jesteś wierzący tą doroczna wielką spowiedź. I teraz zamiast księdza masz szefa z zagranicy, zamiast ambony skypa, zamiast spowiedzi standup. Amen

@Jasio

E tam, ksiądz to będzie tylko jakieś smęty ględził, natomiast na callu często jest przyjemna atmosfera, choć oczywiście zależy to głównie od tego, kto siedzi po drugiej stronie.

Mac

Po jakim czasie od rozmowy rekrutacyjnej w biurze dostaje się odpowiedz? Pozdrawiam

@Mac

Do 2 tygodzni ale zywklento trwa tydzien

Zostaw merytoryczną opinię o UBS - Kraków

• Jak się pracuje w UBS?

Zobacz opinie na temat firmy UBS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 411.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UBS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 136, z czego 11 to opinie pozytywne, 54 to opinie negatywne, a 71 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UBS?

Kandydaci do pracy w UBS napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UBS
2.3/5 Na podstawie 405 ocen.
  • Krakowska 280
    32-080 Kraków