Opinie o Asseco System SA w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Asseco System SA. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Asseco System SA na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Asseco System SA w Gdańsk

Okoniewski

Poczytaj Kodeks Pracy. Nie możesz odmówić. Do tego mogą bezpłatny dyżur dowalić z obowiązkiem siedzenia pod telefonem i blisko komputera praktycznie cały dzień (praca, dyżur, nadgodziny) i kochane Asseco to ludziom robi na codzień i na okrągło. Nie ma litości, bo dyscyplinarka, albo zwolnienie z winy pracownika w najlepszym wypadku. Czasami coś sypnią za dyżury i nadgodziny, ale to naprwdę nie warte takiego martnotrawienia życia, bo to niewola. Ktoś tu już wspominał o lojalkach na nieprzydatne szkolenia, co jak do tego dołożą, aby ktoś młody i tani pracy zmienić nie mógł, to mają pracownika-niewolnika, który na obietnicach pociągnie z 3 lata, aż nie zacznie pyszczeć i wtedy go wywalą, albo zagłodzą brakiem awansu i podwyżek. Przed Asseco przestrzegam kolegów i tu na forum także. Ktoś musi o tym powiedzieć na głos.

loki

Powiedzmy, że zachęcają do kontraktu, gdzie umowę rozwiązać łatwo, a firma nie podpadnie pod zwolnienia grupowe, gdy rozwiąże umowę nawet z 1000 kontraktowców. Do złego nie warto się przyzwyczjać. Na dobre mi wyszło, że rozwiązali ze mną umowę. Byłem na kontrakcie wiele lat w Asseco, od wielu lat miałem projekt można powiedzieć dla kluczowego klienta jako wiodący, techniczny (mniejsza o stanowisko) i nagle niespodziewanie poleciałem. Aż klient się dziwił i dopytywał, o co poszło i musiałem kłamać, że to nie zwolnienie i że nie warto aby klient robił zamieszanie i interweniował. Miałem dość Asseco po czymś takim.

Okoniewski

Ale ja pracuję nad odejściem, ale łatwo nie będzie, bo lojalki i muszę poćwiczyć mówienie "nie", jak chcą abym robił darmowe nadgodziny. Tu nie chodzi o filozofię, ale o brak wdzięczności ze strony Asseco. Narzucają niesamowite tempo, zwalniają ludzi jacy pomagali przy projekcie, zabierają premie, zabierają czas wolny spędzany z rodziną. O nadgodziny trzeba się wykłócać i podpadać tym że ma się niby rozczeniowe podejście, a potem w nagrodę potrafią wyrzucić, jak paru kolegów, co dzwigało projekty. To nie filozofia, a szukanie naiwniaków gotowych poświęcić wszystko. Możliwość pracy zdalnej jest, ale nastaw się, że wrzucają Ci wtedy zadania całą dobę, bo tak to w praktyce tu działa i wielu kiedyś zdalnych woli być na miejscu i odbębnić 8 lub nawet 10 godzin i mieć potem spokój w domu.

Okoniewski

Nie ma dużej rotacji? Jak sępy na uczelniach koledzy latają rekrutować i ja też latałem, ale uczciwie już nie wiedziałem co mówić, bo szkoda mi było tych praktykantów, z którymi do ostatka pogrywano ze stażem za darmo, umowami śmieciowymi i tym czy im przedłużą. Obrotniejsi odeszli sami, a mi szkoda czasu na kolejne rekrutacje na uczeniach, skoro firma ich potem nie szanuje. Powtarzam, te benefity to wielka ściema w Asseco.

logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Kierownik Magazynu
Logart Sp. z o.o.

wing

Obserwuje się w Asseco efekt jo-jo. Panicznie zwalniają, aby się potem okazało, że i tak muszą zatrudniać. Zatrudniają po aktualnych wysokich pensjach rynkowych, które mocno kontrastują z niskimi pensjami starszych pracowników, więc niedługo potem zwalniają nowo zatrudnionych, chyba że starsi pracownicy sami zaczną odchodzić.

Slav

Zupełnie nie wiem skąd u Ciebie taki entuzjazm, bo nikt z mojego pionu takiego nie miał z wyjątkiem kadry zarządzającej, która bardzo dobrze sobie żyła za naszą niedolę. Atmosferę to mam dobrą teraz. Nie myślałem, że tak miło można pracować w firmie informatycznej. Byłem zły, że Asseco mnie zwolniło bez mojej najmniejszej winy i do tego coś insynuując, a teraz jestem wdzięczny, że dostałem kopa z tego post prokomowego wariatkowa i zacząłem w końcu normalnie pracować, i normalnie żyć.

mr kaktus

Ale propaganda. Koledzy, których znam od dziecka powiedzieli mi dziś na piwie zupełnie co innego. Sami próbują się stamtąd ewakuować, ale czasu brak im na rozeznanie na rynku, na poduczenie się, bo tak ich w Asseco gnają. A do tego zarobki im się zatrzymały z czasów gdy jeszcze mało umieli. Chaos, bałagan, chore układy, gnojenie kolegów za plecami i donosicielstwo. Naprawdę poczułem się znów szczęśliwy, z tego, że pracuję w małej firemce, a nie w korporacji tego typu.

qwerty
@mr kaktus

Zapomniałeś dodać, że w Asseco co mniejsze bóstwa, modlą się do magicznych tabelek i one często przewidują gniew lokalnego boga, który ciska piorunami, ale tylko w tych najbardziej pokornych i niczemu winnych. Tracą oni pracę.

weterano gka

Nie zapomnij dodac o ile budzet pozwala na podwyzke. Jest super to pieniadze sa extra podwyzki, premie itd. A jak sie posypie to i zwolnienia nieuniknione jak w kazdej firmie czy it czy spozywczak...w sumie 17 lat tam pracuje i daje rade i to praktycznie w tym samym dziale:)

david

Extra firma, Warto! Ale......Negocjuj max kasę, umowa na czas nie określony i ewentualnie gwarancje zatrudnienia. I podstawowe pytanie jak rozliczają/ ewidencjonują nadgodziny!! Good luck:)!

Obsceniczny
@david

Tak, gwarancja zatrudnienia na co najmniej 2 lata to mus w Asseco. Bez tego spodziewajcie się zwolnienia z końcem projektu. Mimo umowy o pracę na czas nieokreślony nawet odprawy nie dostaniecie, bo coś na każdego z Was wymyślą. Jak nie chcą dać gwarancji zatrudnienie, to znaczy że kombinują i planują Was na chwilowe gaszenie pożaru. I negocjujcie max kasę, bo podwyżki, lub awansu tu nie będzie mimo, że mogą Wam wciskać, że tak.

GD

Dobrze słyszę? Asseco i "dojść do kompromisu"? W Asseco nie znają takich pojęć jak "kompromis", a dyrektorzy nawet nie wnikają w sprawy, tylko bezmyślnie zwalniają, gdy tylko pojawiają się jaskółki problemu rentowności działu.

GD

Wywalono mnie niespodziewanie i bez powodu z mojej strony. Ponadto dyrektor wiedział, że pracowałem w domu w swoim wolnym czasie nad projektem i że niebawem miałem oddać istotne zmiany. Nie oddałem, bo nie dali mi się nawet zalogować do komputera w pracy. Kolega powiedział mi, że powodem było, że zarabiałem trochę więcej niż inni w tym samym dziale, a padł odgórny nakaz okresowej redukcji zatrudnienia i padło na mnie. Ostatnio poleciał także inny mój kolega i też nie wiadomo dlaczego.

GD

Mimo totalnego nieładu w Asseco, ja też miał bym dobre zdanie o tej firmie gdyby nie to, że niespodziewanie mnie zwolniono, nie podając nawet przyczyny i odrzucając jakąkolwiek możliwość negocjacji, czy relokacji.

Krakus

Firma nie radzi sobie całkiem nieźle, skoro pracownicy są na okrągło zwalniani, a jak nie to zostają i robią robotę swoją i za tych zwolnionych. Co do siatkarzy, to w sumie miło, ale to idzie z naszej kasy i o tyle mniej kasy mamy w portfelach. W poprzedniej robocie się nas pytano na co ma iść socjal i wybraliśmy benefity, czyli prawie 400 zł miesięcznie w kieszeni więcej - w Asseco zabierają sobie niemal cały socjal i nic się nie dostaje.

Kasik

Tak. Można by rzec, że już się układa w Asseco, bo nasi najwyżsi nikogo nie planują zwalniać, w myśl starej zasady "zaharujmy ich na śmierć, a sami kiedyś odejdą". Niestety zatrudniać też nikogo nie zatrudniamy, choć dajemy ogłoszenia - ale to chyba z uwagi na granie cenami akcji, bo jak firma niby zatrudnia, to powinny iść w górę. Były rekrutacje, ale Asseco ponownie nie stać na dobrych informatyków, bo wielu zatrudnienie w Asseco widzi jako inwestycje wielkiego ryzyka i daje zaporowe kwoty na rozmowach. Tak zrobił mój kolega i w sumie dobrze, bo zamiast zatonąć na jednym statku, zawsze będzie mógł mnie poratować wkręceniem się do jego firmy. Niestety smród po masowych i chamskich zwolnieniach z Asseco dotarł już do wszystkich.

nostr-adamus

W telekomunikacji, bankach i ZUS masakra. W telekomunikacyjnym (tzw. PTiM) ostatnio poleciało 30% załogi (jakieś 50-70 osób). ZUS też zwalniał po trochu, ale wcześniej bardzo dużo. W bankowym jest inny problem - małe zarobki i ostra harówka. W jakich pionach było i jest jeszcze dobrze w Asseco?

Ex Traumatyk
@nostr-adamus

W PTiM poleciało w.g. obliczeń kolegów nawet 200 osób, którzy robili dla Orange i Polkomtel. Policz też kontraktowców, którym obiecywano kontrakt na parę lat. Asseco to jak aktywny wulkan i zapewne niebawem znów wyrzuci z siebie paręset developerów i tak jeszcze parę razy, a potem zapadnie się i zrówna się z ziemią.

Grześ

To inaczej niż u mnie, bo ja nie znam w pełni zadowolonej osoby w Asseco. Nie to, że narzekają, ale się boją co będzie i z tego strachu pracują ponad wszelkie normy, co jest standardem, a ponoć kasy nie starcza im do pierwszego. Ponoć od 8 lat podwyżek nie było - ja tu znacznie krócej więc nie wiem. Lekki zamordyzm tu jest i tak zwane mikro kierowanie, czyli ciągłe pokazywanie palcem, strofowanie i wnikanie czy robisz, to co masz robić. Widać Asseco ma wiele twarzy, a ja Wam mówię dziwna to firma. Jak się nie ma rodziny, to można się przemęczyć pół roku, ale dłużej nie. Tyle sobie daję.

kiedyś
@Grześ

no to jakieś niemiłe doświadczenia,aż dziwne.. jestem w Asseco parę lat i nie ma takiej sytuacji o jakiej piszesz. nie ma strachu, bo nie ma przed czym, atmosfera taka sama jak była kiedyś, jasne że czasem się ktoś zmieni w zespole,ale to norma, stres na poziomie mobilizującym. także nie ma się czym przejmować, i na pewno warto w takiej dużej i znanej firmie popracować.

mróz

no to chyba w innej firmie pracuję ;) szkolenia są i to całkiem na czasie, do tego językowe, bo na tym mi zależało.pieniądze dostaję na czas, nie muszę się martwić,że czegoś na koncie zabraknie. w Asseco jest sporo ludzi i nie każdy zadowolony wchodzi na forum i pisze,że jest ok, to logiczne, a narzekać lubi każdy co widać po wpisach.

polon

mnie nie zwalniają, cały czas pracuję i nie zamierzam się stąd urywać.jest umowa, jest praca i jest kasa.

DynX

No muszę to napisać, bo pomyślicie, że jakiś nieudacznik jestem i firma dobrze zrobiła. Byłem de facto wiodącym w dużym projekcie. Senior Architekta i wiodącego projektu uczyłem co to Java, UML i jak ma diagramy rysować, aby kod dało się wygenerować. Taki tam poziom, a nie wspominam o małolatach, co nie wiedzieli jak skompilować kod Java i siłowali się z tym dwa tygodnie. Czułem się jak w żłobku, ale młodzi święta rzecz, bo za darmochę są. Chyba najgorszy sort, którego nie chcieli do normalnych firm. I ta firma chce nowe projekty robić na agencji kosmicznej. Ale widać nacisnąłem komuś na odcisk, a tam kolega koledze pilnuje odwłoka, bo gdzie tacy pracę znajdą w Trójmieście, jak nie tam? Kosmici Jacek i Karl plotą niezłe bzdury, że jest OK. Nastrój w Gdyni jest nietęgi. Ludzie co mają rodziny roboty szukają, bo czują że już niebawem. Młodziaki mało to jeszcze w nosie, tym bardziej że kosztu nie stanową i długo podwyżki nie dostaną. Firma mówi, że zwolnień nie będzie, a za chwilę coś się nie udaje ugrać i panika, że 1% pracowników mieć zasobowania nie będzie przez miesiąc i zwalniają. Debile bez pojęcia, a nie dyrektorzy!

DynX

Mnie zwolnili niespodziewanie, więc wiecie jaką mogę mieć opinię. Asseco znów się sypie, bo klienci mówią dziękuję, a z takim mizernym zapleczem trudno coś ugrać u nowych. Dlaczego ta firma ma zero bufora na przeszkolenie w nowych technologiach i załadowanie nas nieszczęśników do innego projektu, jak ten się wydarzy, a chyba musi się wydarzyć, aby firma rosła, chyba że plajtuje? Ja tam nie wiem co ze starymi, ale ponoć stawiają na młodych, których wyrwą z uczelni za friko, a potem na umowach śmieciowych przez prawie rok. Tylko młodzi się nie dają, albo spylają po paru miechach, bo projekty i styl pracy szkoda gadać.

Zostaw merytoryczną opinię o Asseco System SA - Gdańsk

• Jak się pracuje w Asseco System SA?

Zobacz opinie na temat firmy Asseco System SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Asseco System SA?

Kandydaci do pracy w Asseco System SA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Asseco System SA