Federal Mogul Gorzyce S.A.
counter
3 203 1462 5 1
Sam Nowy wpis

Witam czy ktoś z was dostaje pisma odnośnie zwolnień lekarskich chcą nas zastraszyć czy mają jakiś plan bo wiem że są wysyłane

Tak2Nie
Kk Nowy wpis
@Sam

Coś dokładniej na ten temat

Gulasz Nowy wpis
@Sam

Podobno sprawdzają jak ktoś ma L4 czy jest w domu czy go niema.

Sam Nowy wpis
@Sam

Ktoś dostał piso w sprawie chorobowego że często jest na zwolnieniu

Zwiozki

Ludzie wypisywać się z tych zwiozkow nic nie robiol tylko kasę biorą

Tak19Nie1
Robson
@Zwiozki

a należysz?

Tak1Nie7
@Robson

Premia przyznana 12% procent i do tego nagroda za przestrzeganie reżimu sanitarnego

TakNie4

PREMIA 90 ZŁ BRUTTO

Tak7Nie
trik
@Pracownik

Przeczytaj to jeszcze raz ze zrozumieniem:) Premia tylko, jak na razie za lipiec 12%, a nagroda od października dla wybranych (o ile odlewnia ok, to reszta pracowników jedzie na tym samym wózku). Czyli takim jak Ty uciszyli buźkę.

Tak2Nie1
plebs

I juz perkspektywa sie zmienia od udręczenia po euforie..wystarczy rzucic ochlap wiejskim parobkom pare procent premii i doznaja ekstazy..normalnie jak dzieci..huehue

Tak7Nie2
Piotr

Możecie narzekać , zadawać pytania gdzie premia, doradzać kogo zwolnić a sprawa ma się tak ,że tam na ,,górze'' już dawno wszystko postanowione co do losów tej firmy. Zwykli pracownicy, liderzy czy kierownicy zmianowi nie mają dostępu do takich informacji . Przełomowy będzie pewnie wrzesień bo wtedy kończy się postój .

@Piotr

Ale napewno ty masz dostęp do wszystkich informacji to czekamy do września

Tak2Nie3
Anzej
@Piotr

Przełomowy to będzie moment w którym zakład a inaczej nazywając po imieniu ludzi rządzący tym zakładem obudzą się z ręką w (usunięte przez administratora) Gdzie się ogarną ze nie ma kto pracować bo Ci co zostali to część na L4 część za te pieniądze ma wszystko gdzieś i kolejna część będzie się zwalniać bo nikt nie będzie pracował tutaj za 2 tysiące. Jedynie jedna część czyli Ci którzy pracują lata i nie mają gdzie pójść będzie pracowała za pół darmo. Szanujmy się.

Tak14Nie1
Rgb

Tak dobrze mówi

N40
@Anzej

Dokładnie... Wszystko zmierza w tym kierunku

Tak2Nie
N40
@Anzej

Zabierając premię zakład doprowadził do takiego spadku morali wśród załogi że każdy nawet na stalowym ma już wy...ane na jakiekolwiek normy robi bo robi a jak brak się zdarzy to też już nikt się tak nie przejmuje jak kiedyś... Ludzie tracą chęci do pracy i motywację by się starać. Wśród pracowników produkcji robi się na ten temat coraz głośniej i niezadowolenie rośnie z dnia na dzień pytanie tylko kiedy coś wreszcie w tych ludziach pęknie i postanowią zawalczyć o swoje.

Tak16Nie

@ta...k

Z której zmiany?

vb
@ta...k

Polecieli??? Oddali im przysługę. Stalowa tylko na Nich czeka, jak zechcą.

vc

Co masz tutaj bogaczu, dymasz za grosze! Chyba, że Ci elokwencja nie pozwala na nic innego, to zostaje rola chłopa pańszczyźnianego! Poza tym, to był tylko przykład, który powinien uświadomić pracodawcy, że może zostać sam z tą produkcją. No może z Tobą kłaniającym się do stóp i otrzymującym miskę ryżu za wynagrodzenie.

Tak8Nie3

C
@feliks

Brygada c?

TakNie1

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

stulejarz

kochani , mozecie tego nie wiedziec ale gdy zaklad cierpi to na kazdej plaszczyznie i polu..takze związkowej..skladki pewnie zubożone najpierw 75% a obecnie 50% a moze i calkowite wstrzymanie pobierania oplat na rzecz zwiazku...dlatego mając na uwage dobro naszych obroncow wesprzyjmy niezalezne samorządne zwiazki zawodowe na naszym zakladzie..niebawem podam nr konta bankowego do donacji tej jakże szacownej isntytucji bez ktorej nie wyobrazamy sobie funkcjonowania..howgh

TakNie12
Anzej
@stulejarz

Ja Ci dam związki zawodowe, te związku powinny być zlikwidowane, co prezesi chce to związki całują go po łapkach i wszystko jest ok, a później że wywalczyli tyle i tyle a (usunięte przez administratora) prawda

Operator o 60

Praca na 60 nie jest ciężka tylko trzeba na chwilę obecną wykazać się swoimi umiejętnościami i być uniwersalny na różnych liniach to prawda że przez to ciężko jest utrzymać jakość i wymaganą ilość i smuci fakt że tych pieniędzy jest mniej niż być powinno wątpię czy którykolwiek zakład jest w stanie dać lepsze pieniądze przy takim stanie. gospodarki .(usunięte przez administratora)

Tak1Nie20
Solidarność
@Operator o 60

trzeba zredukować biórokrację o 50%tam idą nasze pieniądze starsi na emeryturę bo i tak nic nie robią jakieś pralki tulejki chodzą za liderami za rękę młodzi się zwalniają przy takich układach produkcja nie jest opłacalna sam stalowy na to nie wyrobi

Tak12Nie1
Denver
@Operator o 60

Chlopie Co ty piszesz Pis przecierz zaklad niejest polska firma tylko od lat rzadzi zyd wiec pomysl co piszesz.Wszystko tkwi w tym ze ci na najwyzszych stanowiskach zarabiaja kokosy a tacy jak my zarqbiamy mniej bo taka jest polityka firmy a jesli chodzi o uniwersalnosc to z tego tytulu niema pieniedzy wiec poco robic wszedzie chyba poto zeby lider i kierownik siedzial i niemial nic do roboty.

Tak12Nie1
Ona
@Operator o 60

Ale mnie rozbawiles OPERATORZE ???? Dzięki, już mam dobry humor na cały dzień!

Tak5Nie1
Gosc

Zamknac to bo tu nic madrego nie ma. Kazdy wylewa swe zale. Bez sensu

Tak4Nie3
Lkj

Czy to prawda ze niektórzy dostali wypłaty mniejsze niz 1000 zl

Tak4Nie
Robson
@Lkj

Jeśli nie pracował to ile miał dostać?

TakNie6
Lkj
@Robson

Najniższą krajową

Tak4Nie
J10

Panie prezesie co z tą premią ?Linie pracują cały miesiąc więc pieniądze są ,załoga dopasowana do faktycznych potrzeb i każdy z nas tu na dole pracuje naprawde ciężko .

Tak14Nie
Prezes
@J10

Będziesz miał premię ale nie na tym zakładzie! Znajdź inną pracę tam gdzie płacą premię bo tu się skończyła

wiem
@J10

Ale na premię ma wpływ sprzedaż a nie produkcja.

TakNie6
J10
@wiem

No jakoś nie widzę żeby miliony tłoków zaległy na halach to chyba że klientom po promocji za darmo wysyłamy .

Tak7Nie1
Special
@J10

Zamiast wylewać żale na forum którego prezes nie widzi zastanów się nad zmianą pracy bo premii do końca roku nie będzie. To jest jawne wykorzystywanie ludzi i to nie tylko na zakładzie w Gorzycach ale i całym regionie. Premia powinna być z tym miesiącem, koniec tarczy koniec dymania ludzi, ale jak ludzie daja się (usunięte przez administratora) to jest i efekt braku premii.

Tak3Nie3
Special
@wiem

Za sprzedaż jest odpowiedzialny kto inny, zresztą ponoć wykonywane jest zamówienie a nie żadna nadwyżka w magazyn , norma zrobiona więc premia się należy i o co "kaman"

Tak6Nie

braki

Na 60 ludzi zwalniają czy tam przenoszą a lider z chemii ze zmiany ..... łazi zachlany i jest ok . ile mamy oglądać jak pijany facet udaje fachowca ale jest trudny w kontakcie. Czy kierownictwo na to zezwala ?Ten gość powinien pracować przy sprzątaniu kto go powołał . I wszyscy wiedzą o kogo chodzi i nie reagują .

Tak11Nie1
Premia0%

Podobno premii ma nie być do końca roku.

LKi
@Premia0%

Podobno? Moze zarzad by sie w koncu okreslil co i jak bo to juz jest smieszne

Tak4Nie1
Marek
@LKi

Określą się bo ty tak chcesz. Dostaliśmy jasny sygnał komu pasuje praca bez premii niech zostanie a komu nie to za bramę. Tyle w temacie.

Tak5Nie4

Niech pije Stupka gamonia przykryje ale niech nie wali od niego zgnilizną .

Tak8Nie
sda
@Marek

Tak to dziala w normalnych firmach kolego, ze pracownik wie na czym stoi ;)

Rodo

Miej gościu odwagę to powiedzieć przełożonemu a nie pisz takich bzdur,Masz odwagę to napisać bo myślisz że jesteś anonimowy.Już Cię namierzają ,zaczniesz niebawem buty czyścić rękawem.

Tak1Nie8
Manio

(usunięte przez administratora)a tak naprawde Liderzy Bodzio, Taśma i Boja to najbardziej pracowici ludzie na tym zakładzie . Trzeba się cieszyć ze jest praca nie wazne za ile wazne ze jest

Tak2Nie9
Prawda

Zapraszam Pana prezesa, i dyrektora popracowac za 2300zl na produkcji. Pewnie sobie mysla. Co oni (usunięte przez administratora) chca barany. Niech (usunięte przez administratora) za darmo. Nawet jak oni nie maja premi to wyplaty sa mwga wysokie a tu maja ludzi w (usunięte przez administratora) Mowie np o wydziale 40 gdzie idzie moz a powiedziec prawie na max.

Tak13Nie1
Julek

Powinni dawać odprawy jak w 2009 kto sam się zwolni a przyjmować ludzi którzy chcą pracować za 2300zł

Tak9Nie
@Julek

Za 2300 z nockami, świętami i w takich warunkach. Na przykład na odlewni, topialni. Gratuluję pomysłowości i zapraszam do pracy

Tak13Nie
tłokekipa

ale kochani przecież nikt dla pieniedzy nie pracuje , gdyz one szczescia nie dają...cieszcie sie ze w ogole jakakolwiek praca jest..inni nawet tego nie maja i jestem pewien ze tysiace chcialyby nawet pracowac bez wynagrodzenia a nie biadolic ze jakiejs tam premii nie ma..to takie niehonorowe..mhm

Tak9Nie
@tłokekipa

Boże widzisz A nie grzmisz. Ciekawe co na te twoje przyjemności twoja żona. Pewnie ona nie ma możliwości pracować dla przyjemności mając męża realizującego swoje marzenia.......

Tak1Nie2
Tadeusz
@tłokekipa

No i dobrze wam tak Bar. any róbta dalej za te grosze swiątek piątek i niedziela po nocy śmiech na sali ja wcześniej znalazłem sobie pracę za dobre pieniądze większe od pensji tych waszych śmiesznych liderów a teraz korona wirus i praca najwyżej przy wywalaniu (usunięte przez administratora) w swiniarni dobrze wam tak zakład was wychuśtał bez na mydła za waszą ciężką wieluletnią pracę dajcie jeszcze dmuch nąć kierownikowi waszą żonę może popracujcie miesiąc dłużej ha ha ha

Tak2Nie1
ktos z 20

maja zwalniac ludzi i przyjmowac na ich miejsce nowych?? a kto tu cur va przyjdzie??puknij sie w zakuty trocinowy mozdzek pa canie

Tak4Nie3
Antek
@ktos z 20

Ale po co przyjdzie? Myślisz że z tego co teraz zakład produkuje jest w stanie się utrzymać? Zostanie parę osób do produkcji ciężarowych bo z tego jest kasa a między czasie upadłość przez lata , syndyk i takie tam

Tak2Nie3
@ktos z 20

Czemu Pan prezes nie zrobi zebrania i nie wyjaśni załodze jaka jest sytuacja? Tylko domysły. Wiadomo że jest źle, więc niech powie ile będziemy pracować bez premii za marne grosze, czy planowane są zwolnienia grupowe? Czy może będą szukać byle pretekstu do zwolnień żeby odpraw nie dawać. Niech ktoś, kto ma jaja powie jak jest

@Antek

Ciekawe czy informują wcześniej że umowa nie będzie przedłużona,czy wysyłają na zalegly urlop.ciekswe jak teraz z przedłużeniem umow

Tak1Nie2
Marcel
@Kk

Na k35 chłopakowi normalnie przedłużyli więc problemów chyba nie ma z tym

@Marcel

Ciekawe czy wcześniej się dowiedział czy będzie miał przedłużona umowę

Tak3Nie2
Konrad

W Biedronce z racji ,,pandemii pracownicy dostali 500 zł więcej a nam zabrali premię i dodatki i każą pracować normalnie.

Tak5Nie1
Racja

Właśnie domagajmy się zebrania niech prezes powie czy będzie premia? Bo jeśli nie to większość ludzi będzie szukać nowej pracy . Za 2000 tys na 4-zmiany to śmiech

Tak16Nie
Szok
@Racja

W szkodliwych warunkach

Tak6Nie
Bazyl

Szykują się jakieś zwolnienia grupowe?

Tak3Nie
xxxx
@Bazyl

tak górę mają zredukować o 50%

Tak11Nie
@Bazyl

Wątpliwe raczej umowy nie będą przedłużane

TakNie3
Hhhh
Kandydat

Premia pod dużym znakiem zapytania

TakNie3
Rgb
Kandydat

Jakoś ci z góry biorą całą wypłate z premia podobno dla nich kasa jest a dla fizycznych już nie

Tak7Nie2
Olek
@Rgb

Wszyscy na jednym jadą wozie nikt nie bierze premii nawet prezes.Jeszcze kilka miesięcy i będzie po problemie bo będziemy wszyscy pracy szukać.Teraz to tylko takie ciąpanie bo zakład wziął tarczę i dzięki temu jeszcze pracujemy.

Tak6Nie3
Ttt

Ale wózek lżejszy jak dawniej , ten rok raczej wołom niedołoży ciężaru ,przykre to .Nadzieja umiera ostatnia. Ludzi żal , ale przemysł w samochodówce ogólnie przysiadł , a jeden w tej dziedzinie ciągnie kooperaantów ot i cały temat. Jak nie ruszą linie montażowe aut we francji,włoszech,i najwaźniejsze niemiec z mocą jak przed 2 laty to i silników niepotrzeba, tak jest w naczyniach połączonych. Lepiej przestawiać i dostosowywać produkcję do aktualnych potrzeb rynku,ale kto takie decyzje jest kompetentny podjąć ? Szkoda bo ludzie w tej firmie wypracowali lata i nie dla siebie!!!! A właściciel zarządzi różnie, wiadomo jak....

Tak4Nie1
Polk
Użytkownicy czekają na odpowiedź 21 dni.

Stalowy czyli?

Ooo

Premia?

Lider
@Ooo

A co tam koniec nic nierobienia na taki Taśma z 50 i reszta pożal się Boże kierowników i śmiesznych liderów na jabłka tyrać bo takiej pracy już nie będzie teraz to trzeba będzie nawet psy zamykać bo z głodu te blokowe nieroby będą kraść wszystko co się rusza Brawo koniec z tym zakładem nareszcie

Zostaw merytoryczną opinię o Federal Mogul Gorzyce S.A. - Gorzyce

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Federal Mogul Gorzyce S.A.