Książka Sp. z o.o.
counter
2 437 1268 5 1
Frukty

Chyba juz dosc robienia nas w ciula byłem i nie byłem za tym zeby olać to wszystko.Prezes chciał czasu dostał to zamiast wypłaty stosuje srodki penitencjarne..Trzyma tam Pania G bo tak jak ona ma nas za wiadomo co....Kazdy wie ze ta osoba niewiele potrafi procz mało inteligentnego szmacenia nas.Panowie i Panie mysle ze miarka się przebrała ,to bez nas nie bedzie ich nie odwrotnie,to my pracujrmy na świńską inteligencje nie ona na nas,kończmy to dzieło.

Preezes

Dziś pieniàdze zostały zapłacone.

dociekliwy

Syndyk wystawiła rachunek na 88 tys. za obecną pracę i sędzia komisarz Anna Poborska zatwierdziła te rachunki. SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!. A Syndyk PIT 11 nie chce wystawić.

zły

Teczki osobowe, faktury i serwery zabrała prokuratura okręgowa : Iwona Mielniczuk. W końcu się wzięli za (usunięte przez administratora)

Pytanie Nowy wpis

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Książka Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Lolo Nowy wpis
@Pytanie

bardzo chętnie zatrudniają, można powiedzieć, całymi garściami.

Byly pracownik

Przy PIT37 dołączyłem pismo do skarbówki odnośnie tej "firmy" i napisałam dlaczego nie dostałam PIT11, dziś dzwonili do mnie i chcieli przedstawienie dokumentów bo nie mogą namierzyć firmy :D Co za kraj :D Chcą xero umowy o pracę, świadectwo i info co się z tą "firmą" teraz dzieje. Opiszę im ze wszystkimi szczegółami, dołączę też płytkę DVD z dokumentami z TVP1 ALARM. Wątpię by to coś dało ale czemu nie spróbować? Skoro syndykowi się nie chce to trzeba inaczej działać - dołączę też xero jego obwieszczenia. Proponuję Wam wszystkim też poskładać pisma do US z dokumentami zatrudnienia tam. Jeśli ktoś nie ma umowy o pracę to chociaż paski wypłat itd itp.

Wtorek
@Byly pracownik

W kieleckim US perypetie Drogowca/Książki znają od dawna.

@Wtorek

Jak widać nie, bo by nie dzwonili. Idę pokserować dokumenty i tam jadę :-)

Pawcio
@Byly pracownik

To jakaś masakra. A z czego rozliczyles pit37?Rozumiem że Tobie też nie płacili od początku stycznia 2020r.

@Pawcio

Z pasku wypłaty, oczywiście znajomi musieli mi pomóc gdzie jakie bzdury w które kolumny i co wpisywać. Musicie się z tego rozliczyć jeśli jakiekolwiek pieniądze ci "uczciwi ludzie" Wam wpłaciły w 2020!! A że dzwonili bo nie mogli firmy "namierzyć" to uznałem że trzeba im dostarczyć: 1 – ksero paska wypłaty za grudzień 2019 2 – ksero Umowy o Pracę 3 – ksero Wypowiedzenia Umowy o Pracę 4 – ksero Świadectwa Pracy 5 – wydruki wypłaty (w obu ratach) za grudzień 2019 6 – ksero oświadczenia Syndyka Tycjana Saltarskiego, który prowadzi sprawę upadłości firmy. I tak zrobiłem. I może coś wreszcie fiskus łaskawie z tym zrobi! Wy też tam się ruszcie z dokumentami jakie macie, macie na to czas do końca kwietnia. Pozdrawiam

Stach Nowy wpis
@Byly pracownik

Po co się z tego rozliczać skoro w urzędzie skarbowym nie mają nawet żadnej informacji o pit 11

Były pracownik Nowy wpis
@Stach

Jak to po co, jeśli jakiekolwiek pieniądze wpłynęły to trzeba się rozliczyć, nawet gdyby to była 1 złotówka. Żyjemy w kraju w którym urzędasy są gotowi nas zjeść jeśli choćby 1 grosza haraczu im nie damy. Wejdź sobie tu i zobacz co naskrobał "niezwykle pracowity" syndyk: (usunięte przez administratora) Pisze tam wyraźnie: "Jednocześnie Syndyk wskazuje, że brak informacji PIT – 11 nie zwalnia podatnika z rozliczenia rocznego przed urzędem skarbowym, co jest możliwe na podstawie wpływów uzyskanych na rachunek podatnika, bądź otrzymanych dokumentów KW od byłego pracodawcy." Jeśli komuś się nie chce to niech potem nie płacze jak dostanie pisemko od US. Pozdr

@dociekliwy

Ha ha, a komu wystawiła ten rachunek? Niech łaskawie ureguluje niewypłacone wynagrodzenia a potem niech sobie wystawia "rachunki" :D Tak czy siak najwyżej do prokuratury się ją poda :-) I tyle w temacie. Co do PIT-11 to trzeba w ZUSie wyjaśnić jaka sytuacja i tyle.

Calineczka possa ogoreczka
@dociekliwy

Dobre, a kto dokładnie jest tą panią syndyk? Bo patrząc przez pryzmat ceny jaką sobie wystawiła za pierdzenie w krzesło to miejmy nadzieję że to nie nasza wspaniała agusia z dwoma dyscyplinarkami na koncie ?

Dario
@Zeus

Witam. Jak się rozliczyć z PIT skoro nie ma pita z drogowiec?Ktoś coś wie na ten temat?

Dociekliwy
@Dario

Trzeba napisać oświadczenie do Urzędu Skarbowego . Opisać dlaczego nie ma się pitu

Desperado
@Dociekliwy

Oraz rozliczyć się tylko z pieniędzy które te (łaskawie sam ocenzurowałem zanim jakiś (usunięte przez administratora) zgłosi) były łaskawe zapłacić. Przyjdzie czas że sprawiedliwość weźmie górę i zwrócą wszystkim pracownikom niewypłacone wynagrodzenia ale to potem. Ogólnie chodzi o to że za rok 2020 rozliczyć się tak jak napisałem wyżej.

@Dociekliwy

Napisalam 3 pisma do drogiwiec Pl drogowiec eu i książka sp.zoo o wystawienie pitu 11 , wysłałam za potwierdzeniem odbioru .w 2 pierwszych pewnie nikt nie odbierze a co do książki to się okaże ale będę miała podkładkę do US ze robiłam coś w tym kierunku zeby te.Pity uzyskać....poki co rozliczyłam się tylko z jednego pitu ze starka, obliczenia na.podstawie wyplat ,składek w zusie itd... później będę robila korektę jak coś..

Nowy
@Madelinka

Panowie: Tomasz D. Dariusz J. i Bartłomiej K. występują teraz jako firma Blackpool Sp. z o.o.

ja
@Nowy

A pan StB założył nową firmę poligraficzną i ma wszystkich głęboko....

@ja
@ja

A jaka to firma? Jak się nazywa

@@ja

BST-NEXT KOLBERGA 9 KIELCE

nadelinka

czy ktos zna dokladny adres firmy ksiazka sp. zo.o ??? potrzebuje zeby napisac pismo z zadaniem wystawienia Pitu 11 zeby miec podkladke do Us?

ja
@nadelinka

https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,26324833,firma-w-upadlosci-sa-wielkie-dlugi-wscieklosc-pracownikow.html?disableRedirects=true pisz na Gdańsk! https://www.imsig.pl/krs/0000054733

Oksygen
@nadelinka

Ktoś się już rozliiczyl z urzędem skarbowym?Powie jak to mniej więcej zrobić bo kasa nie była wypłacana a pit nie ma.

@Oksygen

Maz się rozliczyl pracował w drogowiec pl , drogowiec Eu i teraz stark i z dwóch pierwszych nie dostal pitow...dostal pit ze starka zrobiłam screny wyplat z tych firm i screeny z zusu trzeba mieć profil zaufany i wyslalam Pani i ona mi wyliczyła...dostalam juz zwrot a do drogowiec eu, drogowiec .pl i książka wyslal.pisma z prośbą o wystawienie pitow za potwierdzeniem odbioru i o dziwo kazda firma odebrala...ale póki co nie wyslali...pod koniec kwietnia napisze pismo do US dołączę potwierdzenia odbioru przez te firmy tych pism...i juz podobno oni jakoś to dokończą...wylicza i albo doplaca roznice albo.trzebabedzie oddać...ważne żeby wykazać ze robiło się.wssystko zeby dostać ten pit .

Oksygen
@Madelinka

Jak firma nie placila wypłat to pewnie składek I podatków też nie. To skąd to wszystko wyliczyć

@Oksygen

To nie doczytalam...maz dostawał.wyplaty ale pitow nie dostal ani.polsmiego ani niemieckiego

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Książka Sp. z o.o.?

Syndyk
@Pytanie

Tak, zarządzanie przez syndyka jest bardzo profesjonalne

Nick
@Syndyk

A Syndyk w ogóle zrobił cokolwiek do tej pory ;-) ?

Syndyk
@Nick

Został syndykiem!

@Syndyk

Nikt nie dostał jeszcze zaległych wynagrodzeń z FGŚP i raczej chyba nie dostanie, bo łaskawy niezwykle Pan Syndyk teraz będzie dokumentów firmy szukał!!!! To po co nam były te wszystkie klauzule wykonalności, sprawa w sądzie itp, skoro Pan Syndyk musi mieć "dowody" na to, że firma wynagrodzeń nie wypłaciła?! Chore!

Ania
@Były pracownik

To, że syndyk zakosił kasę pracowników to mnie nie dziwi, każdy chce kasę, ale, że ZUS, któremu Drogowiec jest winien 10 milionów przekazał część odzyskanych pieniędzy jest nie do pojęcia,

@Ania

Dlatego zwolnili Prezesa i Wiceprezesa ZUS w naszym mieście.

Dario
@Były pracownik

Ktoś może dostał jakieś zaległe wynagrodzenie z drogowca?

Ja

W celu otrzymania wynagrodzenia z funduszu gwarancyjnego kontaktujcie się z adwokatem pan D. Wiecha ul. Wojska Polskiego Kielce do 20.10.

@Ja

Dostał już ktoś zaległe wynagrodzenia od FGŚP ?

@Zeus

No właśnie ktoś coś już?

@TakiJa

Ciekawe kto kliknął niezadowoloną buźkę :D Już się prezesikom coś nie podoba ;-) ?

Operacja 50

Jak tam życie wygląda teraz w GRAWEN jeszcze coś się dzieje słyszałem że jest nie ciekawie

Grawen
 Rekomendacja
@Operacja 50

Tutaj jest świetnie, dobrze, że uwolniliśmy się od Stasia, dopiero teraz jest dobrze!

PO
@Operacja 50

Graven już nie ma. Od ponad miesiąca. Teraz wszyscy, którzy płakali, że w starym Drogowcu było źle, i że są wyzyskiwani, teraz mogą pokazać na co ich stać i jakie pieniądze potrafią zarobić bezpośrednio w niemieckich firmach.

Frukty

Grzegorz
@Frukty

Długo pracujesz już w Drogowiec-PL? Czy w firmie zawsze dochodziło do sytuacji, które opisujesz, czy jednak coś zaczęło się zmieniać dopiero niedawno? Daj znać, jestem ciekaw co powiesz mi na ten temat.

Oko
@Grzegorz

Długo jak chcesz cos wiedziec dokładniej to ok ale nie tutaj.

Były były
@Frukty

Wigilia w tym roku na Siennej?

@Były były

Na jakiej Siennej? U Jana Heweliusza!

Koleś z Radiomia
Użytkownicy czekają na odpowiedź 200 dni.

Jak tam wygląda sytuacja w graven kontrakt jeszcze pracuje w Grunewaldzie? Herr Wawszczak robi?

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Książka Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

xyz
@Pytanie

W tej chwili to w każdej chwili możesz nadgodziny odebrać. Przez tyle co ich masz nie przychodzić do pracy!

His

Ty tam pracujesz M

xyz
@His

juz nie

zły

@zły

Cała banda czy tylko dąbrowski? Wiadomo coś na temat wypłat?

Wspaniale
@zły

Świetnie. To rozumiem, że po świadectwa pracy to teraz do prokuratury? Czy prokuratura też wypłaci zległe pensje?

@Dobry

Prokuratura Okręgowa zajęła się całokształtem przejęcia DROGOWCA-PL.Od 2019 roku włącznie.W sprawach łamania praw pracowniczych ,uzyskania dokumentacji należy pisać do Prokuratury Rejonowej -Zachód w Kielcach.Dotyczy to pracowników DROGOWIEC-Pl jak również DROGOWIEC.EU.W sprawie przestępstwa gospodarczego do Prokuratury Okręgowej w Kielcach.Prokuratura Okręgowa jest w posiadaniu dokumentacji firmy.Natomiast Prokuratura Okręgowa,zajmująca się sprawą łamania praw pracowników,niewypłacaniem należnych wynagrodzeń,itp ma obowiazek zwrocić się do Prokuratury Okręgowej o udostępnienie kopii dokumentacji pracowników w celu zweryfikowania nieprawidłowiści.

Arek
@Były pracownik

Stasiu! Czy prokuratura wystawi świadectwo pracy?

@Były pracownik

Tu jest trochę coś pokręcone: Napisałeś: "Natomiast Prokuratura Okręgowa,zajmująca się sprawą łamania praw pracowników,niewypłacaniem należnych wynagrodzeń,itp ma obowiazek zwrocić się do Prokuratury Okręgowej o udostępnienie kopii dokumentacji pracowników w celu zweryfikowania nieprawidłowiści." Innymi słowy: do której Prokuratury trzeba się zwrócić w sprawie niewypłaconych wynagrodzeń od stycznia br włącznie?

Dział Kadr

Proszę odbierać listy polecone od spółki, bo potem są pretensje, że nie ma świadectwa pracy.

Dfgh

Jest 20 a świadectwa brak

Abc
@Dział Kadr

Proszę przekazac prezesowi, żeby rozliczyl się z byłymi pracownikami i wypłacił zaległe wynagrodzenia i ekwiwalenty za urlop.

Pracownik stw
@Dział Kadr

Jak uzyskać zaświadczenie do rozliczenia podatku niemieckiego? Na jaki adres pisać???

Norbert Gołąbek
@Dział Kadr

Najpierw proszę wystawiać te świadectwa pracy poprawnie. Proszę o kontakt w mojej sprawie, ponieważ moje świadectwo wystawione jest niepoprawnie. n.golabek@gmail.com

@Dział Kadr

Proszę odpowiadać na korespondencję od byłych pracowników.Przesyłacie nieprawdziwe deklaracje do ZUS.Twiefdzicie w nich,że pracownicy mają wypłacane świadczenia i wynagrodzenia wraz podanymi kwotami.Pracownicy Drogowca z Kielc od stycznia nadal nie mają wypłaconych wynagrodzeń,ani świadczeń.Proszę tu na forum pracownikom to wytłumaczyć.Kolejne osoby mają umierać z braku środków do życia i leków?ZUS osobom chorym odmowił wypłacania świadczeń chorobowych ponieważ pracodawca zadeklarował,że je wypłacił.Co Dział Kadr ma na ten temat do powiedzenia ?

Były pracownik II
@Były pracownik

Dział kadr to gó@no ma do gadania, mówią tylko co na co im prezesik pozwala a jak pytania o pieniążki to oczywiście piszą żeby do prezesika pisać. Co do ZUSu to trzeba by tam iść, przedstawić sytuację i zgłosić że żadnych wypłat za ten rok się nie otrzymało i poczekać co z tego wyniknie.

@Były pracownik II

Do ZUSu byli pracownicy piszą od lutego. Pracodawca deklaruje wypłaty świadczeń,których fizycznie nigdy nie było.ZUS na tej podstawie odmawia przejęcia wyplaty świadczeń.Pan prezes odpowiadać na pytania byłych pracowników ani ZUS,nie chce.Twierdzac,że już od maja nie jest prezesem.Kadry nie odpowiadają na pisma,zarówno pracowników jak i z ZUS.Zmieniają się wirtualne siedziby firmy,nazwa.Dokumenty w sprawie są przekazywane do instytucji w kolejnym mieście i procedura zaczyna się od początku.A kolejne osoby głodują,stracą dach nad głową i kolejne nie przeżyją,bo jak długo można przetrwać,bez leków niezbędnych do przeżycia ?A panowie prezesi nie mają nawet odrobiny godności czy zwyklej ludzkiej przyzwoitości.Nawet korekty nie złożyli do ZUS,pomimo pism z prośbami od tej instytucji i pracowników(wtedy ZUS wypłaci świadczenia).Co ich obchodzi czyjeś życie.Powiem tylko jedno.Zło wyrządzone innym wraca i to z wielokrotną siłą.Wtedy tacy ludzie stracą to na czym im w życiu najbajdziej zależało.Jeśli to czytają,kiedyś przypomną sobie te słowa.

Była pracownica
@Były pracownik

Dziwne to co piszesz, ja dostałam wszystkie dokumenty, które były mi potrzebne. Nie dostałam pieniędzy, ale rozumiem, że z pustego i Salomon nie naleje.

Jan
@Była pracownica

(usunięte przez administratora) Ludzie nie maja swiadectw pracy (a Ci co maja to glupoty powypisywane), dokumentow do zus do swiadczen za zwl lek i cala mase innych papierow o pieniadzach nie wspomne. A sama pieniądze nie poszly w swiat.

Wszelkie sprawy związane z dokumentami byłych pracowników DROGOWIEC-PL należy kierować do Prokuratury-Zachód w Kielcach.

Kriss

Słyszałem że Ci co poszli do Starka nie mają A1 i nie dostanom Napisałem to na Starku ale wymazali.oszukujom was chłopaki, spytajcie w starku o A1 i Ekuzy.

Marian
@Kriss

sie nie martw o inncyh boicie sie ze wam nic nie zostanie i nie bedzie skad kasy brac bo emerytury tez nie będzie mieli sam ze zadzwon do zusu to sie dowiesz hhahahahahahahahaha dobrze kasuja wasze bzdury

Kontrakt
@Kriss

W starku jest wszystko pozdro

@Kontrakt

Potwierdzam mąż dostał A1 nie ma problemu z ta.firma potrzebowałam dokumentów żeby złożyć do Niemiec i w ciągu 3 dni już.je miałam

monika
@Madelinka

Jak udalo Ci się dostać te dokumenty/ u mnie zero odzewu

@monika

Tak wysłałam maila i w ciągu tyg dokumenty dostalam

Monika

Ma jaki adres mailowy? Mogę prosić o podanie. Będę wdzięczna

Roberto W
Użytkownicy czekają na odpowiedź 282 dni.

Witam z pisze wasz mistrz z graven,dlaczego nasza firma upadła? Przecież tak wszysko było dobrze, drukarnie pracowały 24/7. Ja sam tyle piłem i chłopaka barszcz gotowałem z moim giermkiem norkiem i z sabaka lufą na dzerego kiełbasie.

sdnsjf
Użytkownicy czekają na odpowiedź 285 dni.

Ktoś posiada jakiś kontakt do drogowca ? Mail czy nr telefonu ?

Ona
Użytkownicy czekają na odpowiedź 294 dni.

Czy ktoś wie skąd mogę uzyskać dokumenty o wysokości zarobków? Znajomy pracował tam w latach 90. i potrzebuje to do uzyskania renty. Nie mogę ustalić gdzie przechowywane są dokumenty kadrowe po Drogowcu a aktualna spółka, czyli Książka Sp. z o.o. ma wirtualne biuro w Gdańsku i nie ma opcji, żeby się z kimkolwiek skontaktować :( Proszę o pomoc.

Franka

Ciekawa jestem czy zlecający produkcję serduszek i reszty dla Wielkiej Orkiestry wie jaki pan uczciwy

Aurora Management w likwidacji

Waszczak qń

Witam. Ropek pisze dlaczego nie dostaliśmy maney maney za kwarantannę. Grunwald wysłał do kard Diegi

Giermek norek
@Waszczak qń

Ty ropek nie dostaniesz bo wyszystko przepijesz.

Roobertooo
@Giermek norek

Kiedy te pieniądze będą?

Giermek robka norek
@Roobertooo

Witam kiedy będą Diegi za pracę w grunwaldzie?

Maselinka
@Waszczak qń

Papiery złożone w.kwietniu do firmy Drogowiec. Pl i pieniędzy za.kqarantanne nie ma do tej pory

Zostaw merytoryczną opinię o Książka Sp. z o.o. - Gdańsk

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Książka Sp. z o.o.