W ciągu ostatniego roku na naszym profilu pojawiło się sporo opinii na nasz temat. Wszystkie głosy, zarówno pochlebne i jak i krytyczne, są dla nas ważne. Do niektórych uwag chcielibyśmy się oficjalnie odnieść. Żeby było łatwiej czytać, w podpunktach:
- w RST pracownicy zatrudniani są w oparciu o umowę o pracę lub na B2B. Nie zatrudniamy developerów/testerów na umowę zlecenie. Mówimy to zawsze wprost na rozmowach kwalifikacyjnych. Każdy nowy pracownik otrzymuje najpierw umowę próbną na trzy miesiące, a później - jeśli i firma, i pracownik są zadowoleni ze współpracy - umowa zostaje przedłużona
- wynagrodzenia ustalane są indywidualnie na podstawie umiejętności i stanowiska. Kandydat zawsze otrzymuje od nas ofertę wraz z wykazem dodatkowych świadczeń oraz informacjami o premiach, płatnościach za nadgodziny itp. Podchodzimy do tematu bardzo transparentnie
- pracownicy otrzymują od nas zawsze sprzęt dobrej jakości i licencje na potrzebny soft. Bardzo często sami wybierają sprzęt i oprogramowanie, na jakich chcą pracować. Nie ma sytuacji, w której komuś brakuje np. RAMu, dbamy o to, by pracowało się sprawnie. Jeśli pracownik potrzebuje dodatkowego softu, to może zgłosić zapotrzebowanie i jego prośba jest realizowana w miarę możliwości. Chcemy też zaznaczyć, że brane pod uwagę są nie tylko osobiste preferencje, ale również plany projektowe całego zespołu i m.in. na tej podstawie kupujemy soft i sprzęt
- w RST pracują ludzie otwarci i zawsze można szczerze porozmawiać ze współpracownikiem. Zapewniamy w ramach pracy szkolenia z komunikacji i kompetencji miękkich oraz wyjścia zespołowe, które są dobrą okazją do wymiany różnych uwag
- za wdrożenie organizacyjno-HRowe, techniczne i zespołowe nowego pracownika odpowiada zawsze wyznaczona osoba z zespołu oraz osoba z HR. Jeśli nowy pracownik czuje jednak, że jego wiedza nie jest kompletna, to zespoły są zawsze otwarte i pomocne
- nasza firma ma płaską strukturę, a zespoły są samoorganizujące się. To oznacza, że każdy sam musi zaplanować sobie pracę tak, aby zdążyć z zadaniami, nad nikim nie stoją dyrektorzy ani kierownicy. Rozumiemy, że nie wszystkim odpowiada taki charakter pracy, na pewno są osoby, które wolą mieć jasno wytyczone zadania. Nie jesteśmy korporacją i działamy w oparciu o nieco inne standardy - dajemy na pewno więcej swobody, ale wiąże się to z dużo większą samodyscypliną i odpowiedzialnością
- oferujemy pracownikom śniadania w formie szwedzkiego stołu w przestrzeni zwanej Meethubem. W tym miejscu można również napić się kawy i porozmawiać z innymi. Nie wyliczamy, ile kto zjadł, wręcz przeciwnie :) atmosfera w pracy jest dla nas bardzo ważna, cenią ją również pracownicy
- w tym roku wprowadziliśmy w firmie rozwiązanie SAFe, czyli Scaled Agile Framework, które ma usprawnić naszą pracę. Stosujemy w codziennej pracy metodologie zwinne, każdy zespół ma swojego Scrum Mastera. Rozwijamy się cały czas w tym kierunku i testujemy najlepsze dla firmy rozwiązania
- RST Software Masters ma oddziały w dwóch miastach: we Wrocławiu i w Świdnicy. Przy ogłoszeniach o pracę zawsze zaznaczamy, do którego z nich aktualnie poszukujemy specjalistów. Zdarza się, że szukamy jednocześnie do obu oddziałów, zdarzają się też migracje, które jednak zawsze są konsultowane z pracownikiem. Nie mamy oddziałów w żadnym innym mieście. Ważne jest też, że w skład naszej grupy wchodzi spółka RST-IT, jest to jednak osobna spółka, która odpowiada za inny segment technologii i klientów oraz ma osobną siedzibę
- całe piętro w naszym biurze we Wrocławiu zostało zaaranżowane na wspólną przestrzeń, zwaną Meethubem. Jemy tu wspólnie śniadania, odbywają się tu spotkania zespołowe i jest pokój rozrywki. I wbrew pozorom pracownicy z niego chętnie korzystają ;) uważamy, że czasem lepiej oderwać się od pracy na kwadrans i pograć w piłkarzyki, niż bezczynnie siedzieć przy biurku. Work-life balance jest dla nas ważny i o ile ktoś nie spędza pół dnia przy Play Station w ramach pracy, to wszystko jest w porządku
- na naszych rozmowach kwalifikacyjnych nie ma 5-godzinnych testów! Kandydaci na niektóre stanowiska otrzymują zadanie do wykonania, ale krótkie. Zadanie ma na celu pokazać, czy dana osoba potrafi szybko znaleźć rozwiązanie problemu, w jaki sposób podchodzi do zadań i czy jest gotowa uczyć się nowych rzeczy. Weryfikacja tych umiejętności nie zajmuje długo
- jesteśmy dość wymagającą firmą i zatrudniamy zwykle osoby z doświadczeniem. Nie znaczy to jednak, że zamykamy się na osoby mniej doświadczone w pracy. Najważniejsza dla nas jest chęć uczenia się i otwartość - pracujemy w zespołach, w których wszyscy są równi i trzeba umieć ze sobą współpracować. Zwracamy uwagę na umiejętności twarde oraz miękkie
Każdy, kto chciałby się przekonać, jak się u nas pracuje, może wpaść do nas na kawę - zapraszamy :) pogadamy, po