Opinie o Korpo w Jawor

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Korpo. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Korpo na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Korpo w Jawor

niebieski

Dzisiaj w Gazecie jaworskiej ukazał się całostronicowy artykuł poświęcony korpo. Moim zdaniem i tak jest on łagodnie napisany. A swoją drogą panowie z korpo zapomnieli wyjaśnić do końca nasze 4/5 etatu. Pamiętacie jaka była gadka na zebraniu przed wprowadzeniem tych aneksów? 36-godzinny tydzień pracy, czyli CO DRUGI piątek wolny. I na to sie ludzie zgodzili a aneksy dostali na 4/5 i teoretycznie każdy piątek wolny. Dlaczego teoretycznie każdy? Bo niektóre działy pracowały też w piątki za podstawową stawkę, a taśma montażowa zaliczyła też kilka sobót, również na podstawowej stawce. Na montażu chcą wprowadzić na stołach system normowania pracy. Jeżeli ktoś nie będzie wyrabiać normy to te braki zostaną przeliczone na procenty i tyle procent zostanie zabrane z premii. To trzymając się tego jeżeli ktoś będzie wyrabiać 100% normy to dostanie 100% premii czy ogólnozakładową premię rzędu tych osiemdziesięciu paru %? Ot taka mała ciekawostka.

WC Kaczka

Pozdro

niebieski

Tak, jak koledzy wyżej napisali praca nie jest zła ale ta ciągła nerwowa atmosfera wykańcza psychicznie człowieka. Co chwilę dyrektor handlowy i kierownik kontroli jakości mają jakieś nowe bzdurne pomysły. Najlepsze jest to, że kierownik kontroli jakości nie kładzie nacisku na jakość tylko ilość sztuk. No pewnie - liczyć sztuki łatwiej jest niż sprawdzać jakość poszczególnych detali i gotowych wyrobów. A co do zarobków to płaca godzinowa to ok 1100 zł. I to jest taka rewelacja? A premia REGULAMINOWA, czyli w korpo w/g UZNANIA DYREKCJI raz jest, raz jej nie ma. Przykład ostatniej wypłaty: zakład zlecił przelewy w ostatni dzień roboczy przed 10-tym stycznia, więc się wywiązał. Ale czy krzywda by im się stała gdyby zrobili to dzień wcześniej, tak żeby pracownicy nie zostali bez grosza na weekend?? I nie chodzi mi o sobotnie chlanie bo ja tego nie stosuję. Nawet nie mogłem nigdzie dzieci zabrać na wycieczkę. Owszem nie wszyscy byli w takiej sytuacji, ale ja byłem i nie dotrzymałem przez to danego dzieciom słowa.

korpolud

narazie pracuje ale kiepsko nie mam zamiaru nikogo obrazac ale faktem jest ze dwoch panow zaklucilo pozadek a co do przestrzegania przepisow bhp i innych tez rozumiem ale nie w taki sposob jak to sie odbywa pozdro dla wszystkich

Aplikowałeś do Korpo na stanowisko Ślusarz - Konserwator? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
pracownik tego syfu

panie kandydat powodzenia bo jak tylko zrobi sie cieplej bedzie dużo wolnego miejsca w korpo wiec już składaj papiery.Ale żebyś po okresie próbnym niebył lekko zdziwiony w jaki sposób bedą cie traktować.A po okresie próbnym sam zrozumiesz o co chodzi ludziom któży sie tu wypowiadają i obyś nadal miał taką cheć tam pracować.Praca jes nie naj gorsza tylko jak już pisałem atmosfera do bani.A i jeżeli wytykasz komuś brak wykrztałcenia to się zastanów bo jeżeli pragniesz pracować w korpo to ty jesteś mało inteligętny lu jak wolisz mało wykrztałcony

obserwator

Kandydat jak pójdziesz tam to zobaczysz jaki to [usunięte przez moderatora] wiem co mówię. Szybko Ci minie euforia. Moim zdaniem dopóki nie wyrzucą tych niby majstrów niemieckich co nic nie robią tylko udają jak przez cały czas ich pobytu /ponad 10 lat/ (wiadomo o kogo chodzi) dopóty będzie coraz gorzej. Znam wielu z tej firmy porządnych bardzo ludków co cierpią przez [usunięte przez moderatora]włazów zwanych brygadzistami /nie lisu/. Wspólczuję im, ale jednocześnie wiem że lepiej nie będzie gdyż szefom kasa gra a to jest tam numero uno.

Ludzie, włos się jeży na głowie, jak się czyta te posty. Słownictwo i sposób dyskusji poniżej godności (wiadomo o czyje posty chodzi). Póki co nie pracuję w tej firmie, ale dużo bym dał, by się tam dostać. Może więc ci niezadowoleni powinni zwolnić miejsca? Mam nadzieję, że szefostwo już zna personalia wypowiadających się tu osób – do tego nie trzeba nawet IP, wystarczy spojrzeć w dokumenty tych, którzy nie skończyli żadnej szkoły...

fnvenvineivniev

dobrze gadasz kolego...ten leonsio to moze pracuje w urzędzie pracy???czy co???on nie wie jakie są realia w korpo....no chyba ze on w słomkach pracuje???hehehehe

pracownik tego syfu

Hola hola.kolego c piszesz że wypłata na czas to jakaś super sprawa to chyba nie masz pojecia ze czas wypłaty za prace to [usunięte przez moderatora] obowiązek zakładu a atmosfera i traktowanie ludzi to zupełnie co innego więc wsadz sobie te pochwałki i jak porobisz 3 miesiące to wtedy chciałbym poczytać twoją opinie.I apropo tych wspaniałych plac to ja uważam że 1300 a w następnym miesiącu 1800 to jakaś paranoja

leonsio

nie pracuje ale mam prawo wypowiedzieć się na temat zakładów w jaworze różne są opinie a według mnie zakład funkconuje najlepiej w powiecie jaworskim tu wyrażasz opinie o zakładzie a nie o personaliach nie znam kierownictwa więc nie wypowiadam sie na temat :) zakład oceniam pozytywnie ;

iwkifornchdkwhf

te leonsio czy jak ci tam..z tego co zauważyłem to ty chyba nie pracujesz w korpo więc jesli nie to sie nie wypowiadaj na ten temat..a jezeli sie myle to może to ty pokazywałeś dyrekcji te opinie???tak ci kazali napisac????

leonsio

idzie na dobre w jaworze ile jest zakładów pracy ?

leo

nie wyzywaj nikogo zakład pracy to nie kawiarnia wyrażam opinie o zakładzie według mojej opini to dobry zakład w jaworze , w pracy się pracuje 8 godzin wolno mi wyrażać opinie jaką chce i nie podlizuje sie ale sami zobaczcie jakie są zakłady w jaworze ten zakład jest najlepszy i już tyle lat na rynku ,troche ludzi zatrudnia:)

nn

A po co tak niektórzy narzekają i obrażają wszystkich ,jeśli ktoś jest nie zadowolony to przecież może iść do innej pracy, to najlepsza firma w jaworze i pewnie idzie ku lepszemu :) cieszcie się że macie prace

abc

zakład solidny zadbany czysty wiele osób chętnie by w nim pracowała:przede wszystkim wypłaty są regularne

leonsio

Pracownik ma obowiązek przestrzegania przepisów .po to są przepisy żeby je respektować ,Polecam ten zakład w jaworze najlepiej funkcjonuje

leonsio

jedyny zakład co słyszałem zawsze wypłaca pensje na czas,które nie są chyba najmniejsze ,w niektórych firmach ludzie nie mają pieniędzy nawet pół roku , są regularne pensje w tym zakładzie napewno jest socjalne ,ubrania robocze zakład przestrzega przepisów BHP ,a że dyscyplina w każdym zakładzie musi być to dla bezpieczeństwa pracy .Pamiętajcie Pracodawca jest odpowiedzialny za prace i pracownika ,przepisy muszą być przestrzegane,narazie to jest najlepiej funkcjonujący zakład w okolicy

niebieski

Na temat [usunięte przez moderatora] lepiej się nie wypowiadać bo jeszcze go zdegradują za bycie człowiekiem . [usunięte przez moderatora] oby tak dalej!!

pracownik tego syfu

Słuchajcie głupie pisanie o tym co jest nie ma sensu. która nie ma pojecia co się dzieje.Jeżeli chodzi o brygadzistów przynajmiej z montażu to normalny jest tylko [usunięte przez moderatora] stara się poprawić o reszcie nie ma co wspominać nie pisząc o baranie co za 2 przekładnie więcej wywiózł by matke na autostrade.

korpolud

porazka robie tam juz troche ale takiej beznadziejnej sytuacji nie pamietam tylko do gazety isc i dac wywiad szok a panowie z kierownictwa nie maja pojecia o prowadzeniu zakladu a kierownik kontroli niech skonczy pozadna szkole a nie technikum mechaniczne i nic poza tym oprucz kursow i mysli ze ma wielka glowe to jest madry zygac mi sie chce na ta robote czas z tamtad spadac

Zostaw merytoryczną opinię o Korpo - Jawor

• Jak się pracuje w Korpo?

Zobacz opinie na temat firmy Korpo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 127.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Korpo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 54, z czego 9 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Korpo