Opinie o Scanfil Poland Sp. z o.o. w Mysłowice Brzezińska 59

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Scanfil Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Scanfil Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby metalurgiczne - Nakładanie powłok na metale

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Scanfil Poland Sp. z o.o. w Mysłowice Brzezińska 59

Wojtek

Ryba psuje się od głowy! Cała kadra do wymiany!

@Czesio

Haha... ty napewno jesteś z tego kierownicta:) swój swego zawsze chwali...

Cnc

Chciałbym się zatrudnić jako operator prasy krawędziowej, może mi ktoś mniej więcej opowiedzieć o pracy?

@Jarosław

Czas na zrobienie niektórych detali to jest nieporozumienie.... dostajesz od brygadzisty zlecenie idziesz na stanowisko pracy uzbrajasz maszynę i zanim skończysz to już czas na zrobienie detali minoł...

Były pracownik Nowy wpis

Odradzam pracę w scanfil na stanowisku spawacz. Spawanie ocynku, większość pracownikow to karierowicze.. a lider K.B. nie wie co się dzieje w swoim dziale...

Nikinick Nowy wpis

Jak wygląda praca w scanfil na stanowisku spawacza? Jakie minimalne i maksymalne wynagrodzenie? Normy? Klimat? Sprzęt? Itdp

Gość Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 31 dni.

@Pracodawca dlaczego brygadziści karzą zostawać 30 minut za jedną "wadę" gdzie naprawienie niezgodności zajmuje np 2 minuty ? Gdy ktoś nie chce zostać to grożą zabraniem premii. Jeżeli detal jest poprawiony to jest po temacie. Czasy niewolnictwa się skończyły już dawno temu. Na pewno PiP będzie zainteresowany tematem.

Wojtek

Ryba psuje się od głowy! Cała kadra do wymiany!

Czesio
@Wojtek

Cześć, Wojtek - świetny, merytoryczny wpis. Możesz być z siebie dumny. Akurat pracownicy, ale również kierownictwo firmy mocno przyczynili się do tego, że firma działa solidnie i osiąga wyniki od kilku dobrych lat. Kasa na czas, premie są, podwyżki są, benefity są, normalne godziny pracy są i do tego dobra atmosfera. Rzucać agresywne hasła, wylewać pomyje i oczerniać na forum zamiast coś zrobić dobrego. Wolny rynek, idź gdzieś indziej. Dla mnie Scanfil zrobił olbrzymi postęp, właśnie dzięki tej "kadrze".

@Czesio

Prawda zawsze boli najbardziej! Bronić to się będziesz po wizytacji ! Nie ma gorszej kadry ! I to nie jest tylko moje zdanie! Cały czas płaczecie o ludzi i to nie tylko u siebie ale również w firmach zewnętrznych. Takie brednie dzieciom! Mnie nie oszukasz. Za dużo czasu w tym zakładzie straciłem i Czesio się wysypał , że rączka rączkę myje, czyli mają tylko ci którzy kadrze wchodzą w z..... Nie będę z tobą dyskutował, to i tak nie ma sensu , kiedy samego siebie się wychwala. Zobaczymy jak zaczną spadać główki, co wtedy zrobisz i co powiesz. Chyba w Mysłowicach jest tylko gorszy Colektor Welteh! Nawet do Manuli Hydraulics ludzie uciekają ze Scanfil! I raczej na tym zakończę retorykę o którą prosiłeś. Musiał bym spędzić pół dnia , by wymienić wszystkie uchybienia!

Czesio
@Wojtek

teraz jest merytorycznie, wymyślone "wizytacje" i "cięcia głów". Jeżeli gdzieś indziej jest lepiej, a tu tak źle, to zachęcam do zmiany otoczenia. Nikt tu nie jest trzymany na siłę. Tylko dlaczego, skoro jest tak źle, byli pracownicy chcą powrócić do Scanfila? Nie zgodzę się, żeby obrażać solidnych pracowników (w tym kierownictwo), którzy przyczyniają się do dobrych wyników tej firmy. Cytując "i to nie jest tylko moje zdanie". Na tym zakończę, bo "mądremu to dwa słowa wystarczą, a głupiemu to i referatu mało".

Były pracownik Nowy wpis
@Czesio

Haha... ty napewno jesteś z tego kierownicta:) swój swego zawsze chwali...

Cnc

Jerzy
@Cnc

A co chciałbyś wiedzieć? Bo jeśli chodzi o atmosferę to komentarze wcześniej nie były zbyt pozytywne. Szukają tylko jednej osoby na operatora czy oferta jest dla kilku pracowników?

Operator
@Cnc

W Scanfil są jakby dwa niezależne działy w których możesz pracować na prasach krawędziowych. Głownie różnią się rodzajem maszyn na których się pracuje: Trumpf vs Amada. Sam mogę Ci opisać jak to wygląda na FMS (Trumpf). Jeśli jesteś osobą z doświadczeniem to sobie poradzisz. Jeśli potrzebujesz się przeszkolić ale oferujesz zapał oraz masz to "coś" technicznego także się odnajdziesz. Natomiast jeśli jesteś typem humanisty (bez obrazu dla nich) to możesz mieć problem. Będziesz mieć szkolenia stanowiskowe, czym dłużej będziesz pracować tym więcej maszyn poznasz (od ręcznych po automaty). Po około 1-2 miesiącach nie będziesz mieć już taryfy ulgowej i będziesz rozliczany z norm. Żeby je zrobić już musisz być zaznajomiony z setkami detali żeby się nie zastanawiać 10 minut nad rysunkiem, tylko działać. Możesz mieć też szanse na zmianę z gięcia na cięcie (to będzie zależało od zapotrzebowania na takiego operatora). Zarobki ani niskie ani wysokie. Operatorzy na FMS zarabiają 3800-5400 brutto gołej pensji. Sam oceń czy to jest praca dla Ciebie. Ja pracuję tu wiele lat więc nie mam dylematu czy sobię poradzę ale miałbym dylemat czy polecić ją znajomym ze względu na to czy sobie by tutaj poradzili.

Jarosław
@Operator

Z tego co piszesz, zastanawiam się jak bardzo wyśrubowane są normy? i co jeszcze płacą oprócz gołej pensji?

A pierwsza kwestia? czego konkretnie wymagają i o jaką kasę chodzi? cokolwiek dorzucą czy to jeszcze od czegoś innego zależy?

@Jarosław

Leszno

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Scanfil Poland Sp. z o.o.?

Jeżeli będziesz wchodził głęboko w (usunięte przez administratora) to spoko robota. Ale jak już zaczniesz się odzywać to szybko Cie wyrzuca. U nich jesteś tylko liczba...

Dezdichado

Brak informacji zwrotnej po zakończeniu procesu rekrutacji. Pomimo kilkukrotnych zapewnień, że niezależnie od wyniku, będzie informacja zwrotna. Nie polecam udziału w rekrutacji. Człowiek angażuje swój czas i jeździ na spotkania, po czym nawet nie chce się im poinformować o wyniku rekrutacji. Zachowanie HR bardzo nieprofesjonalne w tym zakresie.

Bkm

Po rozmowie rekrutacyjnej zero odzewu, mimo obietnicy odpowiedzi, słabo ;)

Kandydat1312
@Bkm

I co wkońcu? Się odezwali? Bo mam już tydzień po rozmowie, ale żadnej informacji.

@Kandydat1312

No i minął kolejny, teraz to ja Ciebie pytam, jak tam? Było info?

Kandydat1312
@Monika

Zero odzewu, ale już prawie rok pracuję na wymarzonym stanowisku, i nie mam stycznosci ze SCUMfilem

Scanfil Poland Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko Inżynier Jakości w miejscowości Sieradz. Bierzesz udział w procesie rekrutacji? Jak wrażenia?

Agnieszka

@M@rek, praca w dziedzinie IT jest zazwyczaj dobrze nagradzana :) Warto pójść na rozmowę kwalifikacyjną i samemu dowiedzieć się na temat warunków pracy. Będziesz się wybierał?

ooo
@Agnieszka

może i jest dobrze wynagradzana ale nie w tej firmie.

AXL
@Agnieszka

@Agnieszka @ooo a ile zarabia się w IT ?

Brzeszczot

Byłem na rozmowie rekrutacyjnej, nie doczekałem się odpowiedzi - minęło parę miesiący. Firma zachowuje się nieelegancko.

Janusz
@Brzeszczot

Oj to niedobrze ;/ A próbowałeś się z nimi skontaktować żeby się dowiedzieć czegoś na ten temat?

@Brzeszczot

Cały czas są przyjęcia na każdy dział, oprócz kierownictwa! Wystarczy sprawdzić ogłoszenia w Google! Ja bym się tam nie pchał i szukał innej pracy. Nawet do najgorszego zakładu w Mysłowich, czyli manuli hydraulics ludzie uciekają ze scanfila! (usunięte przez administratora) , rotacje a po za tym gęsta atmosfera raczej nie zachęca do pracy w tym podmiocie. Nie wiem czy nie lepsza już by była praca sprzątaczki. Pensja ta sama i mniej stresu. Powodzenia i postawiam.

Dramat

Obiecali za 14 maszyn premie 200zl Szkoda ze nie powiedzieli ze będzie ona podzielona na 9 osob ???? Odradzam ta firmę to jest (usunięte przez administratora)!

Biblista
@Dramat

Szanuj operatora swego albowiem zawsze możesz mieć gorszego... Lub nie mieć go po prostu wcale.

Czy w Scanfil Poland Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

70 20 10

Nie, praktykuje się głównie zasadę 70 20 10. Czyli uczysz się dostając więcej zadań do wykonania. Jest to zapisane w rozmowach rocznych.

Ehhh

DLACZEGO FIRMA SCANFIL JESZCZE NIE MA BUSA DLA PRACOWNIKÓW!!! TO JUŻ JEST PODSTAWĄ W TEJ BRANŻY!!!!! DOJEŻDŻAM Z, DALEKA I ZWYCZAJNIE NIE STAĆ JUŻ MNIE NA DOJAZDY. DLATEGO Z BOLEM SERCA JESTEM ZMUSZONY PO TYLU LATACH ZAKOŃCZYĆ WSPÓŁPRACĘ JAK I KILKU INNYCH Z, TEGO POWODU.

Nik
@Ehhh

To jest tylko Twój problem

@Nik

A w zasadzie to było to jakoś wprost zgłaszane, że jest tego typu potrzeba? chodzi mi o to czy więcej osób o to wnosiło i jaka mogła być potencjalna reakcja. często problemy tej kategorii się tu zdarzają?

Rex

Nie polecam tym co nie lubią sobą pomiatać!!!! No chyba że jesteś z Sosnowca

Julian

Firma szuka pracownika na stanowisko - Specjalista ds. Spawania. Czy ktoś mógłby by opisać jak wygląda praca na stanowisku, ewentualnie spawalnia i jakie stawki są oferowane.

Ela

Czy w Scanfil zarobki inżyniera są już na poziomie co najmniej 10 tyś brutto ? Mogę składać cv do skrzyneczki koło działu kadr ?

brbr
@Ela

Tak w 2 miesiące :)

@brbr

Czyli 5 to max? :(

Alicante

Witam wypowie się ktoś na temat zarobków na stanowisku operator wózka widłowego?

Duży Albert
@Alicante

3000 tys zł na rękę bez nadgodzin pod Scanfilem. Nie opłaca się pod firmą robić, tym bardziej, że z trzech firm podwykonawczych dwie płacą dużo więcej.

Ilona
@Duży Albert

O a tak w ogóle to często są tam nadgodziny? Czy raczej rzadko?

Maśloczek

Jeśli masz swoje zdanie, nie jesteś tam mile widziany. Banda karierowiczów co za stanowiska brygadzisty lub majstra dadzą sobie dorysować piersi na plecach. Szczególnie kierownik spawalni, który o spawaniu lub składaniu wie tyle co małpa w NASA na temat pilotowania statku kosmicznego. Nawet nie potrafi się dobrze wysłowić. Próbuje zastraszać zwolnieniem jak nie chcesz w sobotę przyjść do pracy. Brygadzisci udają kolegów a potem jak coś usłyszą to zaraz u kierownika pod biurkiem siedzą. Nie znają prawa pracy ani troche. Najniższy z brygadzistow spawalni to po.... lacz nr 1. A najwyższy z kompleksem władców pierścieni to leser do kwadratu. Nagminnie łamie przepisy BHP np. jeżdżąc wózkiem (tzw. na zakładzie biedronką) bez uprawnień. Nawet do toalety na niej jeździ. Jak dla mnie masakra. Nie polecam nigdy nikomu a wręcz przestrzegam.

brutality
@Maśloczek

Dokładnie stary to co piszesz to wszystko prawda, robiłem 3 lata, aż mnie kondon paleta zwolnil bo buntowalem pracowników :D buntowanie polegało na tym, ze uswiadomilem sporej wiekszosci wspolpracownikow jakie przysluguja im prawa i ze ten obszczymur i klamca ze slinotokiem nie moze nikogo przymuszac do nadgodzin bo '' pilna produkcja '' z brygadzista dobrze to zylem tylko z jednym, ktorego pozdrawiam, a reszta to parówy co za 3oo brutto gotowi sa zeszmacic sie zwyklym mailem z donosem do liderka, aby tylko przyplusować. Ta firma bazuje na chamstwie, bezczelnosci, klamstwie i mobbingu. W grudniu 2018 glowna kadrowa zmija wykolegowala ludzi na nadgodzinach z listopada i kazali odbierac zamiast wyplacic na swieta pieniadze ludziom, ktorzy maja swoje rodziny i wydatki, na szczescie z garstka osob trzezwo myslacych poszliśmy do radcy prawnego i wystosowalismy pismo po dwoch tygodniach zalegle pieniadze za ich rzekomy przestoj trafily na konta. Nie polecam nikomu tej blaszanej montowni, kiedy mam okazje obok niej okazjonalnie przejezdzac zawsze pluje w ich strone i wstydze sie, ze tam pracowalem.

Jacek
@brutality

Mam to samo

Ulubieniec macieja m.
@Maśloczek

Mogę tylko dodać, że to sama prawda.Mam swoje zdanie "wniosek o zwolnienie" bo "podważanie mądrości pana M. jest niezgodne z ambicjami pana M ". Nie ważne,że detale są zle i (usunięte przez administratora) wygięte "spawaj". A leser(usunięte przez administratora) nawet do sracza jedzie biedronka,że o uprawnieniach i kasku nawet nie wpomne

Muha ce ce
@Maśloczek

Niestety sama prawda. O ile na spawalni brygadzista jeden czy drugi jezdza bez uprawnien na biedrodronce to robia to zeby cos pomoc, posprzatac ale pan M jezdzi biedronka po prostu do sralnicy na pol godziny, z czego ma beke 3/4 zakladu. Nawet brygadzisci z innych dzialow maja problem co by koleaia namierzyc "albo w kiblu na koncu zakladu albo na bajerce uj wie gdzie". Nie daj boze miec inne zdanie niz jasnie pan M. Od strzala jest info zze jestes problematycznym ptacownikiem ktorego nalezy usunac. Lize chlopina jaja kierownika wkurza nawet reszte brygadzistow (2) a przed dyrektorem du.. by mydlem wysmarowal. Patologia nic wiecej.

plata_o_plomo
@Muha ce ce

żeby komuś lizać bile to musi najpierw je mieć, a to sepleniące tyranisko gdyby wyjął trociny z ryja i dało się go zrozumieć to jedyne logiczne zdanie jakie złoży będzie brzmiało '' nadbuasiba naosd bsid ioa '' więc...

Coś się znam
@Maśloczek

Co do kierownika, to kierownik nie musi mieć kompetencji spawalniczo-monterskich od tego jest kadra pracowników spawalni . Ale fakt faktem chłop nie ma żadnych kompetencji na bycie kierownikiem , odklejony całkowicie widział bym go za listonosza .

@Maśloczek

Szkoda czasu na ten zakład!!!. Wszystko to kolesiostwo, rodzina i dobre znajomi Same pocioty tam pracują. Ktoś kto zna się na pracy nie ma szans tam na stałą pracę. Plus zazdrość o wszystko, samochód, wakacje, żonę itd. Obgadają i zwolnią. Ci ludzie to zakompleksione przeszczepy, zfrustrowani seksualnie, którz mają władzę zniszczyć nowego pracownika i to robią z przyjemnością i uciechą. Codziennie jest to sesem ich życia.

Ilona
@Szczery

A co to, do pracy idzie się plotkować i mówić o prywatnym zyciu czy pracować?? Ja bym takie rzeczy zostawiała dla siebie skoro taka zazdrosć tam panuje :P Nikomu nie musisz opowiadać na jakie wakacje jedziesz.

Ryszard
@Szczery

Uuuu, widzę że mocno Cię wkurzyli. Ile tam spędziłeś? Od początku widziałeś że coś jest nie tak, czy zaczęło się wszystko sypać po czasie dopiero?

Zostaw merytoryczną opinię o Scanfil Poland Sp. z o.o. - Mysłowice

• Jak się pracuje w Scanfil Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Scanfil Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Scanfil Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 0 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Scanfil Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Scanfil Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Scanfil Poland Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 75 ocen.

Scanfil Poland Sp. z o.o.