Opinie o LABSOFT Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie LABSOFT Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie LABSOFT Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Fotografowie
Fotografowie Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o LABSOFT Sp. z o.o. w Warszawa

Czy LABSOFT Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

labsoft

Z automatu - nie zapewnia, albowiem nie dla każdego to jest wartość dodana. Warunki zatrudnienia w tym tego typu bonusy zawsze negocjujemy indywidualnie z każdym zainteresowanym.

@labsoft

Ciekawe podejście. No a jaki próg cenowy w takim razie mają te bonusy, które samemu można proponować?

@Ewa

Akademicka dyskusja. Każdy przypadek jest indywidualny. Jak pisaliśmy - nie ma automatu, a zatem ani limitów, ani kwot. Każdy ma różne swoje motywatory. Staramy się nowocześnie i ze zrozumieniem indywidualnych potrzeb rozmawiać i negocjować. W negocjacjach mogą padac przerózne wartości i ich "wyceny" w pieniądzu czy bonusach niepienieżnych. Nie ma co teoretyzować. Zapraszamy do otwartych rekrutacji u nas. Pozdrawiamy. Labsoft.

Marzena
@labsoft

A jakie są te bonusy niepieniężne? Możesz opisać?

Labsoft Nowy wpis
@Marzena

Jak w wielu podręcznikach można przeczytać to dość standardowe rzeczy, dla jednego specjalne godziny pracy, dla kogos innego konkretna marka samochodu słuzbowego lub jego konfiguracja czy jakieś specjalne wyposażenie biurowe, wykraczające poza standard podstawowy biura, dla kogoś ubezpieczenie rodzinne itp. Indywidualnie. No i zależnie od zaangażowania, stażu, wyników, postawy itd. Nie "wg grafiku".

labsoft Nowy wpis

NIE, chyba, że ktoś nalega i mądrze uzasadni, że wyjątkowo potrzebuje. Ale "rozdawnictwa dla reklamy" - nie prowadzimy. U nas trzeba chcieć być z innych powodów niż te rozreklamowane "pseudo-pozapłacowe-zachęty" Pozdrawiamy Labsoft

Jak jest z pakietem medycznym w LABSOFT Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

Labsoft Nowy wpis

Na każde pytanie z kategorii "jak jest....? ...czy można?" - odpowiadamy - jest fajnie, to zależy. :-) Pakiety bywają, u niektórych z rodziną. Są to zawsze ustalenia indywidualne stanowiące część negocjacji warunków umowy o pracę. Nie jesteśmy korporacją.

Wiecie może, czy w LABSOFT Sp. z o.o. szukają chętnych na staż?

Niestety nie szukają.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w LABSOFT Sp. z o.o.?

Labsoft

Najprostszy z możliwych - umowa o pracę, etat.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w LABSOFT Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.

Jaki dress code obowiązuje w LABSOFT Sp. z o.o.?

LABSOFT

W Labsoft obowiązuje zawsze "właściwy dress code"... to powinno wyjaśnić wszystko ! - dla tego dziwacznego i prowokacyjnego pytania. Na naradę wewnętrzną, gdzie nie będzie klientów, można przyjść nawet w dresie albo w piżamie...bo liczy się merytoryka i człowiek, a nie pozory. Znamy się, wiemy o sobie dość - i tyle. Jeżeli mamy interakcję z klientem, gdzie w grę wchodzi wizerunek firmy i relacja - to wtedy - inna bajka - garniaki, pinsy z logo firmy w klapę, "elegancja-francja", bo to jest SZACUNEK dla klienta... czy potencjalnego klienta. To nie są podwójne standardy - tylko prosta hierarchia wartości, które szanujemy. Nasza praca jednak to głównie teren, a nie biuro - wtedy oczywiście ten standard obowiązuje. A kto zadaje nam takie dziwaczne pytania ?? może się ujawni ? cykor...czy coś ? po co to ? o co chodzi ? nasz telefon to 669 666 662 - ZAPRASZAM !!

Mateusz

Jak firma radzi sobie z pandemią?

Co jaki okres czasu w LABSOFT Sp. z o.o. można ubiegać się o podwyżkę?

Labsoft

Odpowiadamy jako pracodawca. Mamy politykę otwartych drzwi, zawsze można rozmawiać, czynność "ubiegania się o coś" jest dość szerokim i niemiło brzmiącym pojęciem, bo takim nieco odczłowieczonym, sformalizowanym. Jeżeli ma się znaczne osiągnięcia, wyniki (zależnie od działu i zakresu obowiązków), twarde argumenty, widoczny wzrost kompetencji, wydajności itd. - to należy się oczywiście tym pochwalić i... rozmawiać z przełożonym bezpośrednim w pierwszej kolejności. To bym proponował najpierw - zamiast pisania w internecie - czy też pytania na takim forum anonimowo-publicznym "czy coś można...?". U nas wyjątkowo wiele można :-) Nie jesteśmy firmą z korporacyjnym modelem ze sztywną "siatką wynagrodzeń" czy jakimiś schematami płacowymi - ustalającymi kwoty w zależności od stażu siedzenia, czy rozmiaru buta. Szanujemy wartości firmowe z naszej elipsy-siódemki. Wokół nich się wszystko kręci. Stawiamy na ludzi, mamy tylko ludzi, cenimy przede wszystkim ludzi. Z pozdrowieniami. :-)

Ile jest zmian w LABSOFT Sp. z o.o.?

Labsoft

U nas ? - trójpolówka - trójzmianówka... Tzn. są 3 zmiany - jedna - ustawowa, druga - dobrowolna, trzecia - "Tylko dla Orłów" i profesjonalistów. A na serio - raczej zadaniowy system pracy i swoboda planowania własnego czasu - w oparciu o wartości. ;-)

Jonasz

Miałem nadzieję, że tu znajdę opinie pracowników, Super, że firma udziela informacji ale np. o atmosferze to pracownicy mogą napisać

@Jonasz

Nie ma wszak zakazu żeby pracownicy się ty wypowiedzieli. Nawet ostatnio poinformowaliśmy ich - przypominając o istnieniu takiego bloga i naszego na nim profilu.

Czy w obrębie jednego działu w LABSOFT Sp. z o.o. są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

LABSOFT

Nie do końca rozumiemy pytanie ? ...rekrutacja na lidera ? ...wewnętrzna ? - takowym się ewentualnie zostaje poprzez dłuższy proces po jakimś wymiernym okresie pracy i dokonań, szczególnie w zakresie miękkich umiejętności a także zrozumienia i poszanowania organizacji. Tak - mamy kilku liderów w zespołach. Ale też Nie - nie ma na to "zapisów" ;-) (jeśli pytał ktoś spoza firmy - to chyba wyjaśniliśmy, jeśli to ktoś z pracowników - to niech się nie wygłupia tylko porozmawia wewnętrznie)

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w LABSOFT Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

LABSOFT

Nie mamy sztywnej procedury z etapami. Jeżeli ktoś z kandydatów - jak wyczuwam z pytania - ma takie odczucie, że czeka i nie ma odpowiedzi - to przepraszamy z góry. Prowadzimy rekrutację nieco na zapas, poprzez kilka agencji, ale też bezpośrednio. Rekrutacja często wynika z podpisywanych bądź planowanych dopiero nowych kontraktów i zobowiązań wymagających rozszerzenia kadry. Te procesy nie z naszej winy często trwają dłużej niż zakładamy pierwotnie, a kandydatów musimy mieć - zanim zobowiązanie podejmiemy. Jeżeli ktoś czuje zwłokę - bardzo prosimy bez obaw pytać i przypominać się. Jeszcze raz przepraszamy za powodowanie jakiegokolwiek dyskomfortu. Labsoft Team.

Dev

Trudno ocenić w jednym zdaniu czy wymagania są duże, czy też nie. Firma jest dystrybutorem sprzętu i nie posiada własnego R&D. To nie uzasadnia inżynierskiego przygotowania, zatem najbardziej adekwatnym kandydatem do działu handlowego jest student daleki od absolutorium. Inaczej jest z serwisem. Tu też dobry będzie student, ale musi mieć ukończone technikum, zacięcie do dłubania, doświadczenie w prowadzeniu auta. To ostatnie dotyczy też działu handlowego. Tłumaczenie decyzji o zwolnieniu serwisanta niedostatecznymi kompetencjami może zabrzmieć sensownie - nie każdy się do tego nada. Jednak w przypadku handlowca kompetencje sprowadzają się do zapamiętania oferty firmy, tłumaczenia tekstów eng => pl (bo trzeba oferty przygotować) i wreszcie kontaktu z klientem. W sumie to jest robota jak dla sekretarki, tytuł mgr inż. w zasadzie zbędny. Przypuszczam, że każdy kto na rozmowie rekrutacyjnej zapyta o poprzednika usłyszy tę samą bajkę o niedostatecznych kompetencjach. A prawdziwe clue sprawy to finanse. Tutaj firma ma dość wyśrubowane wymagania. Pojęcie odpłatnych nadgodzin nie istnieje, tryb pracy określany jako "zadaniowy" (zdarza się siedzenie w biurze/na instalacji do rezystancji względnie: impedancji). A wynagrodzenie podstawowe to kwota rzędu 2k netto, gdzie koszty skromnego utrzymania w stolicy zjadają jakieś 65 - 70% z tej sumy.

@Dev

Drogi Dev, Nie przypominam sobie kiedy ostatnio kogokolwiek firma zatrudniła za taką stawkę, więc to historia może sprzed wielu, wielu lat i mogła dotyczyć właśnie studentów jeszcze bez dyplomu i okresu próbnego. Zgoda też, że osoba z osobistą charyzmą i wrodzoną sztuką manipulacji i wpływu mogłaby wykonywać skutecznie pracę handlowca bez merytorycznego rozumienia materii, jednak jest to niezwykła rzadkość w przyrodzie. Gdyby tak nie było - większość firm z tej branży zatrudniała by owe "sekretarki" tylko. Kryteria wykształcenia kandydatów, obycia z wiedzą ogólną i środowiskiem akademickim są naszym wyborem i wymogiem oraz praktyką u naszych partnerów korporacyjnych. Takie podejście sprawdzało się na plus w historii wielu karier w firmie. Na rozmowach rekrutacyjnych nie opowiadamy bajek, dbamy o atmosferę i otwartość w zespole, a od pracowników oczekujemy oczywiście kreatywności i zaangażowania, także samorozwoju i edukacji - poza merytorycznym przygotowaniem do rozumienia działania oferowanej aparatury. Przypominam też, forumowiczom, że system wynagrodzeń stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa. Pozdrawiam.

kiep

to nie wymagają chyba jednak zbyt dużo od pracowników

Labsoft

Pragniemy sprostować informację Pana Johnnego, Pan Johnny rzeczywiście odszedł z firmy pod dwóch latach, ale niestety dlatego, iż nie sprostał wysokim wymaganiom stawianym pracownikom. Został zwolniony w związku z brakiem kompetencji na zajmowanym stanowisku. Przyznać muszę natomiast iż słabością naszej firmy było dawanie czasem zbyt wielu szans niektórym pracownikom w tym również Panu Johnnemu, któremu życzymy bardziej wyrozumiałego pracodawcy.

Johnny

Ja właśnie odchodzę z tej firmy po przepracowanych 2 latach. Generalnie oceniam ten czas jako stracony.Czołowe stanowiska są już obsadzone przez sprawdzonych handlowców i jeśli ktoś myśli że się przebije, to się rozczaruje. I to srodze. Firma tnie na pracownikach. Zarobki jak na Warszawę - niziutkie. Awans - a co to takiego? Struktura do niedawna była mocno spłaszczona, teraz istnieje już szczebel średni, ale zajmują go Ci najbardziej doświadczenie i najlepiej opłacani. Można poświęcić rok, żeby ubogacić CV. Dłużej - nie warto. Pozdrawiam Johnny

nowy

Witam Zastanawiam się nad podjęciem pracy w w/w firmie. Mam prośbę o opinie, rade czy warto wiązać z nią przyszłość. Pozdrawiam

kolega007

Witam! Czy ktoś może napisać coś więcej o pracy w tej firmie? Interesuje mnie głównie, czy będąc jeszcze studentem (jeden dzień zajęć w tygodniu + zaczęta, ale jeszcze wymagająca trochę roboty praca magisterska) dam sobie radę? Jak jest z elastycznością pracodawcy wobec studenta? Bo mam propozycję umowy na 4/5 etatu, ale się zastanawiam czy ten wybrany dzień tygodnia będę mógł mieć realnie wolny? Za wszelkie opinie i rady dzięki wielkie!

sem

Kilku do kilkunastoosobowa firma z branży aparatury naukowo-badawczej zmierzająca w stronę ogarnięcia wielu dziedzin. W sensie asortymentu - przedstawicielstwo dla wielu profesjonalnych aparatur (FEI, VEECO, LEICA) - choć nie tylko. W sensie merytorycznym - realny ekspert - również w sensie praktycznym - szef i założyciel firmy - Pan [usunięte przez moderatora] Co do organizacji firmy i strategii - nie wiem jak teraz, ale 3-4 lat temu - niestety z tym było gorzej. Dość mało elastyczna filozofia w stosunku do pracowników - często studentów/absolwentów - którzy zniosą wiele, niewielkim kosztem. Spodziewam się, że do tej pory pewne rzeczy się zmieniły, bo wcześniej przyjęta startegia dała o sobie znać osobom zarządzającym w formie nieoczekiwanych odejść pracowników, momentami bardzo kluczowych.

Zostaw merytoryczną opinię o LABSOFT Sp. z o.o. - Warszawa

LABSOFT Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 26 ocen.
  • Puławska 469
    02-844 Warszawa