Opinie o Mdpi Poland Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Mdpi Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Mdpi Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Rozrywka i rekreacja - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mdpi Poland Sp. z o.o. w Kraków

Maria

Pracuję w firmie od ponad roku, zostałam zatrudniona początkowo na stanowisko Assistant Editora. W pracy panuje na codzień bardzo przyjazna, międzynarodowa atmosfera, zarobki są zadowalające (plus można liczyć na różnego rodzaju bonusy), dostępne są także różnego rodzaju benefity -tj. Luxmed/MultiSport itd. Co miesiąc organizowane są bardzo ciekawe spotkania/teambuildingi. Co do samej pracy, proces rekrutacyjny bardzo szybki i przyjemny. Plusem może być także brak typowych nudnych szkoleń; zaczynamy pracę od razu pod okiem tutora, który nam pomaga podczas całego okresu próbnego, przez co szybciej można się wszystkiego nauczyć. Systemy i programy komputerowe, na których bazuje praca, są bardzo łatwe w obsłudze. Praca jest ciekawa, a jako, że biuro w Krakowie powstało całkiem niedawno, możliwość awansu w krótkim czasie, przy dobrych wynikach, jest całkiem duża. Moim zdaniem, jest to praca godna polecenia!

@Basia

W jakim sensie w porządku. Mi nawet jednego zdania nie odpisali. Musiałem się sam dopytywać.

W firmie Mdpi Poland Sp. z o.o. właśnie zakończył się proces rekrutacyjny na stanowisko Assistant. Jakie warunki i benefity oferowali? Czy jest szansa na zarobki większe niż 3000 ?

Niko
@Pracodawca

Z czego wynikają tak duże widełki na tym stanowisku? Po prostu chcę na przyszłość wiedzieć, gdyby była prowadzona rekrutacja, czy samą rozmową i tym, jak na niej wypadnę mogę z tego pułapu początkowego 5600 brutto, wskoczyć przykładowo na 6000 brutto na start? Ciekawe jest to dla mnie stąd moje pytanie. Liczę na odpowiedź.

dr Nowy wpis

Jeżeli przy bezrobociu 2,5 % firma sama z siebie nie odpisuje osobie z doktoratem (trzeba się dopytywać) to perspektywy ma chyba małe.

Sabrina Nowy wpis
@dr

A o jakim stanowisku tutaj piszesz? Jakie w takim razie mają wymagania? Może bardziej patrzą na doświadczenie niż na wykształcenie stąd ten brak odpowiedzi?

Jaka umowa obowiązuje w Mdpi Poland Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

Magda Nowy wpis

Podczas okresu próbnego obowiązuje umowa o pracę na sześć miesięcy

Blanka Nowy wpis
@Magda

Czy po okresie próbnym, gdy osoba się sprawdzi, stawka przy przedłużanej umowie się zmienia? :) 6 miesięcy to trochę długo, były przypadki w firmie, ze ktoś szybciej zakończył ten okres? Czy firma nie przewiduje takich sytuacji?

Maria

@Maria

Zgadzam się - rekrutacja jest w porządku.

@Basia

Meryl

Czy ktoś może opowiedzieć jak wyglada rekrutacja na stanowisko Assistant Editor? O co pytają, na co zwrócić uwagę?

Aleksander
@Meryl

Odsyłam do mojego opisu - nie wiem czemu nie dodała się nazwa stanowiska, a pisałem właśnie o rekrutacji na stanowisko Assistant Editora :/ W wielkim skrócie mogę powiedzieć, że jeżeli umiesz angielski, lubisz naukę i potrafisz obsługiwać sprawnie programy takie jak z pakietu Microsoft Office to możesz zachować spokój i śmiało podchodzić do rekrutacji :)

@Aleksander

Zapomniałeś o jednym. Trzeba mieć wykształcenie minimum magisterskie z nauk ścisłych (najlepiej minimum mgr inż. lub wręcz doktorat z nauk ścisłych). Mam wykształcenie humanistyczne na poziomie doktoratu i nawet mi nie odpisali. Nie opowiadaj więc, że sama znajomość języka to podstawa bo to wprowadzanie w błąd.

3 etapy: 1) rozmowa z HR, czyli klasyczna rozmowa wstępna, 2) rozmowa z chińskimi przedstawicielami firmy, którzy tłumaczą szczegóły o samej firmie i dopytują o szczegóły dot. ciebie samego, 3) rozmowa z twoim przyszłym group liderem (dochodząc do tego momentu możesz być już spokojny o swoją pracę, chyba że naprawdę postarasz się jej nie dostać :) ) Chyba nie muszę pisać, że rozmowy są całe po angielsku, a osoby, z którymi przyjdzie ci rozmawiać są super miłe i rozmowne, prawda?

Jaka jest twoja motywacja do podjęcia pracy? Jakie studia skończyłeś i czy planujesz dalsze studia (np. doktorat)? Jak radzisz sobie ze stresem? Jak radzisz sobie pod presją czasu? Co robisz, żeby się odstresować po pracy? Jak poradziłeś sobie ze stresującą sytuacją z poprzedniej pracy i/lub na studiach? (krótki opis) W jakim dziale nauki się konkretnie specjalizujesz? etc.

Dziękujemy za pytanie! Proces rekrutacyjny na pozycję Assistant Editor nadal trwa, więc zachęcamy do zapoznania się z naszym ogłoszeniem i zapraszamy do aplikowania na to stanowisko. Co do warunków, proponujemy stawkę powyżej 3000 zł, oferujemy także prywatną opiekę medyczną, kartę Multisport, teambuildingi.

Basia

Tak, jest szansa. Benefity: Multisport, Luxmed, raz w miesiącu ciekawe wyjścia integracyjne.

Halina
@Pracodawca

W ogłoszeniu podaliście zarobki rzędu 5600 - 6500 zł / miesiąc, a tutaj piszecie ze powzyej 3000 zl... To jak to naprawdę wygląda, rozumiem że nie ma błędu w ogłoszeniu ? czy te benefity o których piszecie to są opłacane przez Was czy coś ściagane jest z pensji ?

@Halina

Cześć @Halina, dziękujemy za pytania. Zgadza się, tak jak napisaliśmy w ogłoszeniu, zarobki na stanowisku Assistant Editor to 5600-6500 zł brutto miesięcznie. Jeśli chodzi o benefity, prywatna opieka zdrowotna pokryta jest przez pracodawcę, natomiast karta MultiSport częściowo finansowana przez firmę.

Niko

@MDPI Poland

Beware, they write in "Polish English" not English. For example for them "I have problem" is more correct than "I have a problem." This seems to be a recurring common theme among most Polish companies. They do not have access to native speakers so Polish English becomes the norm.

Jak szefostwo w Mdpi Poland Sp. z o.o. traktuje ludzi?

Basia

Pracowałam w MDPI przez pół roku jako Assistant Editor. Zaletami niewątpliwie są zarobki, kompleksowe wdrożenie oraz team buildingi (wyjścia integracyjne). Wada jest tylko jedna: jako Assistant Editor, żeby spełnić normę, recenzenci których zapraszasz musza się zgodzić na recenzowanie artykułu. Jeżeli żaden się nie zgodzi lub artykuł nie zostanie dopuszczony, wtedy praca idzie w błoto (nie liczy się do normy). Jeśli masz pecha i dodajesz dobrych recenzentów, ale mało kto się zgadza, jest zagrożenie ze nie spełnisz normy. Więc jest 50/50: rezultaty w 50% zależą od Twoich starań (czyli kogo i kiedy zaprosisz do recenzowania artykułu) a w 50% od czynników od Ciebie niezależnych. Jeżeli masz „popularne” lub „łatwe w recenzowaniu” tematy artykułów, możesz liczyć na wysokie wyniki. Jeśli mało kto będzie recenzować, wtedy wisi nad Tobą widmo niespełnionej normy i nieprzedłużenia umowy.

Koleżanka

Rozpoczęłam pracę w krakowskim biurze MDPI prawie dwa lata temu. Na etapie wdrażania bardzo ważna była dla mnie pomoc dwóch tutorów, a w razie konieczności group leadera czy innych przełożonych, ponieważ dzięki temu można było szybko rozwiązać każdy problem i uniknąć niepotrzebnego stresu. Pracownicy w MDPI są zwykle pomocni i mają duże poczucie odpowiedzialności za innych członków zespołu, jednak wiele szczegółowych aspektów pracy zależy od czasopisma, w którym się pracuje (techniki mikrozarządzania stosowane w niektórych z nich mogą być czasem odbierane jako presja i wymagają nabrania pewnego dystansu). Generalnie w firmie bardzo ważna jest sprawna komunikacja z innymi osobami pracującymi dla danego czasopisma, którzy pochodzą z różnych kręgów kulturowych, co jest na pewno ciekawym doświadczeniem. Pracy jest sporo, ale zarobki są adekwatne. Przy dobrych wynikach można liczyć na dodatkowe bonusy i podwyżki. Dzięki temu, że biuro się szybko rozwija, są też szanse na dość szybki awans lub dodatkowe funkcje, za które przysługuje dodatek (można np. zostać tutorem nowego pracownika). Pracujemy w biurze typu open space, co dla osób nieprzyzwyczajonych do takiej formuły może być na początku trudne, ale ułatwia wymianę doświadczeń. Mamy częste i różnorodne spotkania integracyjne, a to jest niewątpliwie atutem, zwłaszcza dla młodych osób. Na pewno jest to propozycja warta rozważenia dla osób, które poszukują pracy biurowej.

Agnieszka

Chciałabym podzielić się opinią o pracy w MDPI. Obecnie pracuje tam prawie dwa lata, a zatrudniona zostałam na stanowisko Assistant Editor. Jeśli chodzi o sam rodzaj pracy, jest to typowa praca biurowa, przyuczenie się do stanowiska nie jest trudne, ponieważ każdy nowy pracownik otrzymuje opiekuna na okres próbny, a system w którym pracujemy jest bardzo przyjazny i intuicyjny, a dodatkowo na bieżąco aktualizowane/dodawane są jego funkcje, które ułatwiają nasza pracę. Ponadto, jest wiele dziedzin naukowych w których specjalizuje się firma, wiec jest to napewno zaleta, która pozwala na dopasowanie wykształcenia/zainteresowań do stanowiska. Atmosfera w pracy i biurze jest przyjazna, a samo biuro komfortowe, zlokalizowane przy Politechnice Krakowskiej i AWF. Kadra menadżerska jest młoda, ale na wysokim poziomie, zawsze służą pomocą i wyjaśnieniem jeśli istnieje taka potrzeba. Podsumowując, polecam prace w MDPI - zarówno jeśli chodzi o zarobki jak i atmosferę czy tez ewentualny rozwój kariery edytorskiej.

Aleksander
@Agnieszka

Potwierdzam wszystko powyżej :) Praca jest bardzo przyjemna, zarówno dla osób, które lubią ciszę, jak i dla osób szukających miłej atmosfery w biurze i osób do rozmowy.

Umowa o pracę czy B2B - co się bardziej opłaca w firmie Mdpi Poland Sp. z o.o.? Jaką formę zatrudnienia wybierałeś/aś?

Dziękujemy za pytanie i spieszymy z odpowiedzią. Oferujemy naszym pracownikom umowę o pracę.

Production Editor

Hej. Pracuję od kilku miesięcy w MDPI jako Production Editor. Jest to stanwisko edytorskie, gdzie odpowiedzialni jesteśmy za techniczną stronę publikacji - dostosowanie artykułów do wymogów stylu firmy, zmianę formatów plików z tekstowych na takie, które umożliwiają wyświetlanie na stronie, itp. Kilka informacji dla osób, które zastanwiają się nad pracą tutaj: - biuro jest zlokalizowane w Podium Parku, niedaleko Parku Lotników - w tej chwili zatrudnione jest ponad 100 osób (w sumie), ale około 30-40% pracuje zdalnie - mamy standardowe pakiety tj. Multisport, Luxmed. Co do intergracji zespolu to firma ogranizuje teambuildingi poza biurem. Ogólnie atmosfera jest bardzo przyjazna, ludzie są pomocni. Pracujemy na miesięcznych targetach, ale są one do zrobienia. Pracujemy na open space, jednak w biurze jest cicho, to nie jest praca "na słuchawce", że ciągle ktoś gada. Czas pracy to 7.5 godziny (+ 30 min przerwy na obiad). Jest to entry-level stanowisko. Przez pierwsze 6 miesięcy dostajemy tutora, który pomaga nam w nauce i sprawdza nasze pliki. Jeśli chodzi o awans, to główną ścieżką jest specjalistyczna, polegająca na pogłębianiu znajomości formatowania przy uzyciu innych formatów (XML, Latex). Firma dostarcza szkolenia i treningi z tych formatów, ich wcześniejsza znajomość nie jest wymagana. Bardzo pomaga natomiast „smykałka do komputera”

Dorota
@Production Editor

Dzięki, wiele konkretów przytaczasz. A jak z zarobkami Editora? Można je zestawić z kasą jaką teraz zarabiają junior programiści?

Production Editor
@Dorota

Nasze stanowisko nie ma za wiele wspólnego z IT/programowaniem, więc trudno zestawić te zarobki. Jedynym elementem wspólnym jest wykorzystanie języka XML, ale to w zasadzie tyle co nic.

Dorota
@Production Editor

Dzięki, wyjaśniłeś mi różnicę, ale nadal nie znam zarobków Editora :) Myślę, że wiesz, jak to jest kluczowe i ważne przy 18 proc. inflacji i - nie czarujmy się - stagflacji.

Halo. Mam zagwozdkę w sprawie specyfiki współpracy w firmie Mdpi Poland Sp. z o.o.. Czy kierownictwo buduje sprzyjającą pracy atmosferę w firmie? Czy firma gwarantuje pozapłacowe bonusy? Wyraz wdzięczności.

Hej! W firmie pracują głównie młode osoby, więc atmosfera jest zdecydowanie luźniejsza. :)

Zostaw merytoryczną opinię o Mdpi Poland Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Mdpi Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mdpi Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mdpi Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 4 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mdpi Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mdpi Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mdpi Poland Sp. z o.o.
  • Al. Jana Pawła II 43A