Arcus S.A.

Lublin

Opinie o Arcus S.A.

Roberto

Czy firma działa? Jak się pracuje, chciałbym aplikować!

Iwona

Czy wiedzieliście, że Spółka Arcus Systemy Informatyczne, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej, zajęła 1 miejsce w regionie lubelskim w rankingu przygotowanym przez gazetę „Puls Biznesu".? Nagroda potwierdza realizacje strategii rozwoju. Jak pracuje się w dynamicznie rozwijającej się firmie?

ypilkl

Pracownik Techniczno - Handlowy jest teraz do nich poszkiwany i praca opiera się głównie o częste wyjazdy tak naparwde, ale w wymaganiach podali jeszcze, że mile widziana jest znajomość AutoCAD i technik wentylacyjnych.

roolnik

oni w tej firmeie to mają kilka działów z tego co widze, jakiś przepływ informacji , systemy informatyczne czy tez zarządzanie dokumentami i korespondencją.. a mnie zastnawia jeszcze fakt ile mozna zarobić w kazdym z tych działów, tak mniej więcje, bo niby po trochu znam się na wszytkim, jednak są to pokrewne dziedziny.

stokrotka

chodzi o firme arcusplan w świebodzinie

stokrotka

pracujac w tej firmie to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] czym wiecej pracujesz to mniej zarabiasz ,swoj swojego gnebi,na wlasne dzieci nie mozna sie doprosic opiekunczego tak to jest w prywatnych firmach w polsce gnoic ludzi nic wiecej

@ktoś

nie żal firmy, która w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] leci z pracownikami, żal ludzi, którzy stracili pracę

@ktoś

Ci co pili byli dyscyplinarnie wyrzucani z budowy jeśli dało się coś zauważyć albo wyczuć, gdy sytuacja się powtarzała byli zwalniani, taka jest specyfika branży budowlanej w Polsce, na każdej budowie piją jak kierownik przejdzie chociażby na inne piętro i nie widzi, jest do tego sposobność, w końcu robota lepiej idzie wtedy :)Ci co chcieli pracować wyjechali za granicę ...

@ktoś

no ale atmosfera w pracy była w porządku, Prezes porządny człowiek szanujący drugiego człowieka, kierownicy życzliwie nastawieni, koleżeńska atmosfera, więc mimo tych paru niedogodności trzeba też podziękować że praca była

@ktoś

moi koledzy ze studiów trafili do różnych firm, zrobili uprawnienia ... mi w Arcusie też tak obiecali że zrobię ...po miesiącu wysłali w delegację do Warszawy płacąc 1800 netto, praca po 10 - 11 h. zakwaterowanie 1 godzina drogi od budowy na jakimś zadupiu o nazwie Halinów ...pracowałem rok w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] delegacji również w soboty, przez zimę mróz był a my z kierownikiem marzliśmy ..., często w drodze powrotnej kierowca czubek nie włączał ogrzewania (ponoć rodzina jakaś Prezesa) ... ludzi do roboty dali mi ...pijaków, z którymi musiałem się użerać i pilnować ciągle czy nie piją i czy nie wpadli w jakąś dziurę ...jeden się na napił, 3 godziny go szukałem a ten pod platformą od windy się położył (cud że nie zginął) ... widziałem jak pracują robotnicy ... puszki po piwach po wódce upychane w ściany działowe w wełne w apartamentach za kilka milionów ... po roku wróciłem z budowy, siedziałem tydzień w biurze po czym przyszła córka Prezesa i spytała co robię (czytałem gazetę) odpowiedziałem że czekam na dyspozycję bo budowa się zakończyła, zero wdzięczności od gorzej wykształconej osoby, która z pracą nie wiele pewnie miała do czynienia ... następnego dnia wręczono mi wypowiedzenie ... oczywiście uprawnień mi nikt nie podpisał bo Prezes wziął jakiegoś dziada z ulicy żeby podpisał się jako kierownik w dzienniku (a nawet budowy nie widział) poszedłem do tego dziada a ten chciał kasę od emnie za podpis do książki i to nie 400 zł ale parę tys. bo powiedział że Prezes mu nie zapłacił za tą jego pracę - 5 min. podpisu w dzienniku budowy ... na temat samej budowy można by było książkę pisać ... mam żal do firmy bo inni koledzy zrobili uprawnienia, są kierownikami a mnie po prostu wykorzystano ...

niczego

Dotarła odprawa i odszkodowanie za okres wypowiedzenia 5 x najniższa krajowa z FGŚP,po tylu latach pracy. Pozostało jeszcze wypłata za 2 miesiące ale to z masy upadłościowej jak woogóle cos tam utargują z dobytku arcusa, wszystko pod bankami,kredytami, niewiem czy czegos sie tu jeszcze spodziewac?

były pracownik

nie wiem, nie wiem nie znam się, ja zawsze słyszałem, że jest kryzys :D haha, pozdrawiam zarząd

arcusowiec

dzis dotarł przelew z FGSP od syndyka: 3632zł, to nawet nie jest 3x najniższa krajowa, nawet tu jadą po najniższej lini oporu, i obcinają co sie da [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]

dziady, w porównaniu z HENPOLEM powinnismy miec pieniądze już na koniiec maja, widac jak dbają o nas pracowników, obsługa upadłości arcusa trzyma sie terminów, nie interesuje ich czy ktos czeka na te pieniądze,pewnie ma naodkładane- przecież pracował w arcusie.Pozdro dla syndyka- na wszystko jest czas?

arcusowiec

a pieniądze dopiero w czerwcu podobno, nikomu sie nie spieszy bo pracownicy mają naodkładane Bóg wie ile żeby przeżyć od stycznia....

aa1

Dziś ogłoszono upadłość likwidacyjną w monitorze sądowym i gospodarczym

okradziony przez arcus

czlowiek przepracowal tyle nadgodzin za przysłowiowe DOWIDZENIA. Jednak człowiek na stołku potrafi oszukać człowieka,firma PORTA która niedlugo startuje obiecać też potrafi. Podejrzewam że państwo B. sami zalożą te żółte stroje i postawią planowane tarasowce-apartamentowce, pozdro dla ARCUSOWCÓW

NIEwierny

Potwierdzam, wczoraj odebralem wypowiedzenie, zwalniają wszystkich od kierowników po kierowców, pracowników oraz biuro - takie wytyczne nadzorcy sądowego.(usunięte przez administratora)

arcusowiec

podobno sąd nie zgodził sie na układ z wierzycielami tj. upadłość układową, teraz czekamy na ogłoszenie upadłości likwidacyjnej (usunięte przez administratora)

gość

A ja im współczuję (zarządowi i rodzinie). Najgorsze to dopiero przed nimi, jak im się zaczną sprawy sądowe, a przede wszystkim karne; po mojemu, jak widzę, to dawno powinni upaść, wniosków stosownych nie składali bynajmniej, nie wspominając o machlojkach finansowych. Wszystko jest do wykrycia, jeszcze ich pracownicy będą zeznawać przeciwko nim ... Ludziom i firmom są za dużo winni, by im wszyscy darowali. Dopóty dzban wodę nosił, dopóki ucho się nie urwało .... - "Chytry był lisek, ale łapkę mu psycięło" jak mawiał Kwiczoł

NIEwierny

prezesom i rodzinie to bardzo nie zaszkodzi, człowiek był głupi że tak długo siedział w tak pustej firmie i wierzył w obietnice jak to będzie dobrze i że zaraz już za tydzień wypłacą wszystkie zaległości...(obietnice pana Korzenia) a teraz budzę sie z ręką w nocniku, koperty przepadły należne za kilka miesięcy,, niewiadomo kiedy fundusz gwarancyjny wypłaci wypłaty z najniższej krajowej, podziękować biurowej Elicie arcusa że wyssali nas do samego końca, (usunięte przez administratora)

ogołocony

z firmy nie dostaniemy juz nawet złotówki, jedyne na co można liczyć to fundusz gwarantowanych świadczeń gwarantowanych ale to dopiero po ogłoszeniu wyroku przez sąd, a to może potrwac, zarząd kombinuje jak tu najmniej stracic, coby dla nich więcej zostało

To płacić wcale już nie będą? Ma może ktoś jakieś nowe wiadomości w tym temacie?

to ja

firma padła juz w styczniu 2013 roku tylko tak zwodzili do dnia dzisiejszego-.i pieniedzy tez nie odzyskamy.z wierzycielami sie tez nie dogadaja.poczytajcie w dzienniku wschodnim o upadłosci firmy arcus

gość

do gość 2. Wszyscy to wiedzą, dostawcy i podwykonawcy już od miesiąca przeczuwali; zresztą można zawsze spytać w biurze, tylko, czy powiedzą prawdę, bo jak dotąd to .... wiadomo

gosc 2

skąd wiadomo ze zgłosili juz firme do upadłosci?

gość

WŁAŚNIE ZGŁOSILI UPADŁOŚĆ, i teraz pracownicy będą na łasce Państwa ... PADLI JUŻ DAWNO, TYLKO PRZECIĄGALI ... Pieniędzy ani widu, ani słychu, a jeśli ktoś tam twierdzi inaczej, to można myślę przyjąć, że jest zwykłym oszustem, bo nie sądzę by był świadomy ... NIKT SWOICH PIENIĘDZY NIE ODZYSKA, A JUŻ NA PEWNO NIE W CAŁOŚCI ... KTO PIERWSZY TEN LEPSZY .... A MAJĄTEK TEŻ WYPRZEDAJĄ ...

były pracownik

dobrze [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] powiedziane

czekający

padnie czy nie padnie - oto jest pytanie, J.B.

były pracownik

aha, no za moich czasów, koperty były na czas, albo parę dni po

na wykończeniu

wypłaty za styczeń nadal nie ma, koperty daleko w 2013, a zapowiada sie ze przelewy będą w maju 2014 -najbliższe fakturowanie dla firmy

były pracownik

a to co zauważyłem tzn. traktowanie ludzi, to Ci co nie piją na budowie i coś sobą prezentują byli traktowani lepiej, prawda jednak taka że jak nie ma kim robić to się bierze z ulicy kogo pobadnie, a póżniej taki hleje na budowie zamiast pracować, kierowca czubek z tym się zgodzę, mógłbym też parę słów powiedzieć o tym czy o innym ale nie ma sensu do tego wracać i obrzucać błotem tego czy owego choć pewnie sobie zasłużyli, myślę że kierownik B. jest w porządku i kierownik elek.

były pracownik

było to parę lat temu to fakt, teraz nie wiem jak tam jest, budowa w Warszawie, praca po 11 h i kwatery w Halinowie, ale Prezes zapłacił za nadgodziny :P

na wykończeniu

"były pracownik" kiedy to było...? musiałbyś zobaczyć co tu sie teraz dzieje i ilu pracowników pozostało, a lepiej sie nie zapowiada...

były pracownik

pracowałem w tej firmie i uważam że otrzymałem wynagrodzenie adekwatne do mojej pracy i stanowiska, Prezes jest bardzo porządnym człowiekiem, no ja go przynajmniej takim odebrałem

ja

"zrobił co miał zrobić", po prostu się poddał!!

firma,firma... i po firmie, to już bezczelny koniec ARCUSA, co z nami robią :(

Zaniepokojony

Mam trójkę dzieci i czekam na pieniądze od 3 miesięcy; powoli zaczyna nam brakować na chleb, bo jedna pensja żony to zdecydowanie za mało

x

Najpierw weżcie się do roboty na wypłatę trzeba zarobic,widziałem Was jak pracujecie na rynku w Kocku(usunięte przez administratora)

to znowu ja

czekam az sie imktos do zadow dobierze.ciagnijcie made jaksie da go to sie rozle-ci I kasa przepadnie

zamościanin

czekam na upadłość firmy, to rozwiąże problem, nie będą męczyć siebie i pracowników. pieniądze z najniższej umowy z problemami wypłacają na raty, nie wspominając o reszcie wypłacanej na lewo w kopertach, te zalegają do 5 miesięcy. Trzymajcie się z dala od arcusa, praca w Wawie po 12godz, spanie w kontenerach za najniższą krajową

może ktoś powiedzieć czy,płacą podwykonawcom i na jakich warunkach.

niezadowolony

Firma arcus wyglada ladnie tylko na internecie, cale biuro traktuje roboli jak smieci w szczegolnosci [usunięte przez admina] penske niskie, niewyplacane delegacje, zalegle pieniadze ( nawet fo 3 miesiecy ). p.s. chlopako czekaja na zalegle pieniadze

Firma jest ok .Te ich zolte stroje wygladaja nawet ciekawo .Tylko zmienilbym strone naszej firmy bo nic nie mozna sie z niej dowiedziec.Taka firma powinna miec jakas lepsza strone reklamowa .Nie macie tam informatykow?dodalibyuscie jakies zdjecia mapki gdzie sie mniejwiecej znajduje firma kto ja prowadzi jakie macie oferty czym mozece sie zajac.

mega

kierownictwo ok??????????????płaca niska,wymagania pracodawcy wysokie,pełna dyspozycyjność,

anonim - 2009-03-12 11:40:59 Słowa kojarzące się z ARCUS (np:.solidna, profesjonalna, rozwojowa, stresująca, wyczerpująca): Możliwość rozwoju i szkoleń oceniam jako ... . Atmosfera i ludzie tam pracujący są ... . Od jakiej stawki można negocjować pensję? Najbardziej podobało mi się w ARCUS: Najbardziej nie podobało mi się w ARCUS:Z PŁACĄ Słowa kojarzące się z ARCUS firma taka sobie do podpisu co miesiac delegacje (za ktore nie dostaniemy ani grosza) Możliwość rozwoju i szkoleń oceniam jako ... .jakie szkolenia :)))))))) Atmosfera i ludzie tam pracujący są ... .atmosfera drin za drinem Od jakiej stawki można negocjować pensję? jeszce by jak mogli to ucieli Najbardziej podobało mi się w ARCUS: zolte stroje Najbardziej nie podobało mi się w ARCUS: podejscie dyrektorow do czlowieka (totalne zero)

Zostaw opinię o Arcus S.A. - Lublin

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Arcus S.A.