Opinie o Footballco Services Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Footballco Services Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Footballco Services Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Footballco Services Sp. z o.o. w Katowice

Krzysztof

Pracowałem tam niewiele, ale paradoksalnie dzięki temu, że mnie stąd zwolnili znalazłem lepszą pracę. Dla porównania: - na pierwszym spotkaniu szefowa kazała nowym osobom zaplanować 2tygodniowe urlopy (w Footballco nie było to wiadome, a w sumie to ich nie ma); - mamy Excel, gdzie jest dokładnie napisane, co kiedy jakiego dnia trzeba zrobić (tu było mniej więcej, a potem wielka panika jak napisali Anglicy i pretensje, że wyszedłeś wcześniej bo miałeś wiedzieć); - jest zasada, że raz w tygodniu jesteśmy w biurze i są zapisy kto w jaki dzień na 2 miesiące do przodu (tu też niby tak było, ale ulubieńcy szefostwa nie musieli); - wyrozumiałośc dla nowych osób, że robią pewne rzeczy wolniej (tu usłyszałem "sorry, ale to co masz nie zajmuje tyle czasu", "nie wiem z czym masz problem"); - zapisywanie dokumentów na dysku (w Football usłyszałem, że zapisywanie księgowań nie ma sensu); - instrukcje do trudniejszych rzeczy, przydają się w razie gdy ktoś bierze L4 (w Football usłyszałem, że instrukcje robią z ludzi bezmyślnego robota); - gdy ktoś był niemiły, od szefowej usłyszałem, że jakby przekroczył granicę to ona chce o tym wiedzieć (w Football hasła typu "sprawdzę Cię alkomatem", "dostaniesz chłostę", "będzie mniejsza wypłata jak się pomylisz" na porządku dziennym, niby to żarty, ale jednak dorosłym ludziom w pracy to nie przystoi; - dodatki - obecnie mam wczasy pod gruszą, kasę na świetą bony (w Football dodatek to była wypłata przed Bożym Narodzeniem i "ładny widok z okna na Katowice") - byłem na 2-miesięcznym L4 z powodów psychicznych, jakże dzisiaj częstych - wróciłem bez problemu, szefowa tylko zapytała, czy może na mnie liczyć i czy nie będzie komplikacji (zgodnie z prawem pracodawca nie może mnie pytać o powód L4). Tutaj przechodimy sedna - na okresie próbnym bardzo mnie chwalono, że solidnie podchodzę do słowej pracy, dostałem umowę na czas nieokreślony. Niestety przytrafiiła się choroba 2tygodniowa. Dzień przed dostałem SMS-a, że "pracujemy z biura". Na dzień dobry wszyscy poszli do kuchni mnie nie zapraszjać i tylko dali maila, że jest spotkanie ze mną. Rozmowa, która ewidentnie była szukaniem paragrafu 22, żeby się mnie pozbyć (zgodnie z prawem jeśli jest umowa na czas nieokreślony trzeba podać przyczynę, a takiej nie było bo sami mówili, że nie ma podstaw do art, 52 kodeksu pracy). A więc jasno wskazuje, że ten SMS to było tylko oczekiwanie, czy wezmę dalej L4 czy nie. Do dwóch osób, które mi to zrobiły: - po pierwsze chciałbym Wam bardzo za to podziękować, bo dzięki temu znalazłem dużo lepszą pracę w swojej dziedzinie HR; - po drugie mam nadzieję i z całego serca Wam życzę tego, że przyjdzie kiedyś taki dzień, że ktoś Was tak potraktuje jak Wy wtedy mnie. To, że macie kasę i dużo zarabiacie nie świadczy o tym jakimi jesteście ludźmi. Skusiłem się zgłosić do tej firmy ze względu na pieniądze, ale dobrze się stało, bo wolę może trochę mniej zarabiać, a być traktowanym w taki sposób jak napisałem powyżej. Dziś pracuję w HR, na czym się dobrze znam, co też myślę, było jedną z przyczyn pozbycia się mnie, bo kilkukrotnie zauważyłem braki w jej podstawowej wiedzy na temat przepisów.

PowerVolume

Dodając przełożonych nie stać na zwykle "dziękuję" czy podanie ręki po zakończeniu współpracy.

@Pusia

mamy dwóch finance managerów na ten moment rozkłada się to pół na pół jeśli chodzi o płeć ;)

Kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

Cześć, Pojawiła się oferta na księgowego . Czy ktoś mógłby opowiedzieć jaka panuje atmosfera w dziale, czy są nadgodziny i czy rzeczywiście jak się wychodzi po 8 godzinach to jest to niemiłe widziane?

W czym jest problem, żeby podawać widełki na stanowiska IT? Szukają jakoby Android Engineers, a nawet nie wiem, ile może wynieść bonus roczny, bo od czego liczyć owe +10 proc.? Bez żartów. Wskazówka ze stycznia, że stawki na pozycjach finansowych były nierynkowe nie powie mi nic, bo nie dotyczy IT. Help!

Ciągle jest tak, że raz w tygodniu ktoś jednak musi stawić się w biurze? Jestem spoza Katowic, ale chcę wysłać aplikację, w ogloszeniu na stronie podali, że praca zdalna jest możliwa. I nie wiem jak to ma się do tamtego komentarza. Widełek finansowych dla full stack engineera brak, czyli wszystko do negocjacji? Dobre stawki można uzyskać?

Anon Nowy wpis

Kiedyś pracujący spoza Kato i tak musieli dojeżdżać. Nie wiem jak zarobki dla devów/inzynierów ale na stanowisko okołofinasowe na mida płacili mniej niż inne firmy za juniora

Treasury Accountant nadal ma opcję pracy zdalnej , tak jak obiecywali w ogłoszeniu z czerwca jakoś mniej więcej? Wtedy pisali o jednym dniu z biura, a czy docelowo można przejść na 100% home office po jakimś czasie? Będę bardzo wdzięczny za tę informację. Mam daleko i tak by mi najlepiej pasowało.

Aplikowałeś na stanowisko Treasury Accountant oferowane przez firmę Footballco Services Sp. z o.o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.

Sylwia
@PowerVolume

A jak się zachowują? Nie odzywają, są niemili czy jak?

Malinka
@Sylwia

Są mili, dopóki nie chcesz wziąć urlopu, pójdziesz na L4 albo potrzebujesz skończyć po 8 godzinach, gdy masz coś do załatwienia po południu ....

Olga
@Malinka

A to nie każdy potrzebuje skończyć po ośmiu godzinach przypadkiem? XD

Goku
@Olga

Każdy, ale w tej firmie super ważne zadanie na już komuś sie przypomina o 15:40, ale to też zależy bo niektórzy nie muszę przyjeżdzać do biura albo zostawać dłużej a inni muszą, równi i równiejsi. Nawet jak jeden pracownik przyjechał chory z czerwonym nosem i smarkający nikt go nie wysłał do domu (co w dobie covid powinno być oczywistością). Strach brać L4 bo za L4 jest zwolnienie, gdy z niego wrócisz. Tam powinien wejść PIP.

Olga
@Goku

Niby za każdym razem, gdy ktoś to l4 brał dochodziło do zwolnień czy parę razy się zdarzyło i teraz wszyscy żyją w tym przeświadczeniu? No piszesz o PiPie właśnie, czyli pracownicy widzą co się dzieje, ale nikt nie próbował jeszcze ingerować w to właśnie poprzez np. PiP?

@PowerVolume

Hej Vanessa, Olga, Goku, Malinko, Power Volume czy po prostu „Były Pracowniku”. Podobała mi się jeszcze ksywka Britney Spears ale niestety zniknęła. W każdym razie adresuję to bez cienia wątpliwości do tej samej osoby ???? Czy jesteśmy typowym korpo? Myślę, że tak. Przestrzegamy kodeksu pracy, płacimy wypłaty na czas, opłacamy wszystkie należne składki, podatki i ubezpieczenia (co dla każdego pracownika jest absolutnie sprawdzalne w urzędzie odpowiedzialnym za takową ewidencję). Oferujemy elastyczny czas pracy – bez równych i równiejszych (raz w tygodniu w biurze w celach dobrych więzi w zespole ???? ). W kwestii benefitów typowe „korpo” sprawy! Multisporty, Medicover, PPE, roczny bonus, ciastki i owoce w biurze, picka na Mariackiej, serce na talerzu, wypłatę na konto nie do koperty. Full pakiet. Cieszę się, że w gąszczu tych gorzkich słów chociaż z pieniędzy byłeś zadowolony, myślę, że nie oferujemy nic poza widełki rynkowe, ale doceniam. Nie dochodziło w tej firmie do żadnych zwolnień z powodu L4, właściwie od początku funkcjonowania Footballco zwolniono jedną osobę – Ciebie drogi kolego – i powody tego zwolnienia zostały Ci przedstawione. W kwestii nadgodzin, załatwiania prywatnych spraw w godzinach pracy i generalnie kultury firmy zachęcam do odniesienia się do linku, który wysłała Lidia. Nie wiem też w jaki sposób mielibyśmy być niemili jeśli chodzi o urlopy – Twoja krótka - i jak wygląda burzliwa - kariera w naszej firmie nie dała nam nawet możliwości na uzgodnienie Twojego urlopu o który nie wnioskowałeś. W związku z tym takowy ekwiwalent został Ci wypłacony, co widzę w danych kadrowych. Dziękuję Ci za te niecelne opinie, myślę, że uczciwym jest nadmienić, że po zakończeniu współpracy nie za bardzo mieliśmy za co sobie dziękować, bo przypomnę, że zostałeś zwolniony z obowiązku świadczenia pracy za swój naganny stosunek wobec przełożonych. Niestosownym chyba dziękować za takie wyczyny, nieprawdaż? W razie wątpliwości jeszcze raz zachęcam do oficjalnego kanału komunikacji z naszym działem HR, a urzędników PIP jak najbardziej zachęcamy do kontroli i zapraszamy na kawę w biurze z dobrą panoramą na Kato. Powodzenia Ci życzę i do namysłu zostawiam, czy nie warto czasem spojrzeć w lustro, bo może tam tkwi sedno Twoich kłopotów i rozterek. Piątka

@Lukasz Wiecek

Niestosownym jest też czekać aż wrócę z L4 wmawiając mi, że pracujemy wszyscy z biura tylko po to żeby mnie zwolnić. (Był to SMS w ostatni dzień mojego L4 o 15 więc ewidentie było to czekanie czy go nie przedłużę). Niestosownym jest też uciekanie po wręczeniu wypowiedzenia bez choćby uścisku dłoni. Niestosownym jest brak zapytania jak się czuje po L4 (była to dłuższa choroba) i wiele innych. Niestosownym jest też nie danie mi nawet szansy na pożegnanie się z innymi pracownikami. Naganny stosunek do przełożonych jest argumentem śmiesznym bo było to tylko pytanie "możesz mnie ciągle nie pytać o to samo" po pytaniach ciągle o to samo. Spojrzałem w lustro i widzę w nim człowieka dobrze znającego kodeks pracy, którego nikt nie da zrobić w (usunięte przez administratora) czego i Tobie życzę :)

Były Pracownik
@Lukasz Wiecek

Fantastyczna próba zmanipulowania ludźmi udając, że wszystkie negatywne głosy płyną od jednej osoby, która po prostu zmienia nicki. Ogólnie standard w firmie do nie dostrzegania problemu i tłumaczenia jego występowania "winą wszystkich dookoła", gdyż według liderów tej firmy - wina zawsze leży po stronie zespołu i ludzi. Natrafisz na problem i implementacja się wydłuży - dlaczego nie wykryłeś tego problemu wcześniej i dlaczego to tak długo trwa?! Coś Ci nie pasuje i wyciągasz to na retro - ale dlaczego Wy zawsze macie jakiś problem?! Team XYZ jakoś sobie radzi i nie narzeka! Zwolnisz się przekazując obszerny feedback co można zmienić i poprawić i co Ci nie pasowało w efekcie czego odchodzisz - Zespole, Pan XYZ poszedł za lepszą kasą i nic więcej... Standard w tej firmie. Złe zarządzanie i tyle. Wina zawsze leży po stronie pracownika. Zero docenienia, zero pozytywów, jedynie kopanie dołków i tworzenie toksycznej atmosfery.

@Były Pracownik

Dzieki za opinie. Rozumiem, ze zostalem wywolany, bo jestem jedna z nielicznych osob tutaj ujawniajaca sie pod imieniem i nazwiskiem. Moje wpisy nie są próbą manipulacji, a jedynie refleksją nad odniesieniem się do pewnych sytuacji, które pozwalają sądzić, że wcześniejsze opinie pochodziły od jednej osoby. W tym wypadku myślę, że tak nie jest, bo też treść wypowiedzi sugeruje, żę pisze to osoba z innego działu. Ja jak zwykle zachęcam do podzielenia się Twoją opinią bezpośrednio z HRami, albo otwartą dyskuję pod imieniem i nazwiskiem :)

Pusia
@Lukasz Wiecek

mam pytanko - czy wsrod finance managerow jest jakis mezczyzna czy tylko same kobiety? rozumiem ze ona sa twoimi bezposrednimi podwladnymi?

@Pusia

Słyszałem kiedyś o pracy w firmie wiele dobrego — trochę mnie rozczarowały wasze wpisy o złym zarządzaniu, zwalaniu winy na pracownika i niedocenianiu go, gęstej atmosferze... ktoś jednak może się podzielić plusami pracy w firmie? Chciałbym aplikować na stanowisko HR & Payroll Administrator, widełki mnie przekonują, podobno w tamtym roku oferowali widełki na poziomie. 8 500–9 000 zł. Teraz jak to wygląda? Wy pewnie bardziej orientujecie się, czy nie planują jakiego naboru ponownie, na to stanowisko?

Kandytat

Miałem dostać feedback (niezależnie od przyjęcia czy nie) po 2 godzinnej rozmowie rekrutacyjnej w ciągu dwóch tygodni czekam już miesiąc :)

@Kandytat

To długo coś się nie odzywają. Nie myślałeś żeby samemu się do nich odezwać i podpytać? Bo takie czekanie w niepewności nikomu nie służy. Na jakie stanowisko aplikowałeś? Dowiedziałeś się coś o warunkach? Np. pytali o twoje wymaganie finansowe?

Klaudia

Cześć Izo! Cieszymy się, że nasz projekt i profil Cię zaintresował. Nasze aktualne oferty pracy znajdziesz na: https://www.linkedin.com/company/footballco/jobs/ Zajmuję się rekrutacjami w Polsce więc jeśli miałabyć więcej pytań śmiało możesz skontaktować się ze mną mailowo: klaudia.kukowska@footballco.com Do napisania!

Jolanta
@Klaudia

Dzień dobry :) Przeglądam dostępne aplikacje, byłabym zainteresowana stanowiskiem w dziale contentu. Widzę, że to praca hybrydowa w Anglii. Czy w Polsce również odbywają nabory na to stanowisko?

Klaudia
@Jolanta

Cześć Jolanto! Zdarza się, że rekrutacja jest otwarta na UK i Polskę ale co do pytań o konkretne stanowisko myślę, że będzie nam łatwiej rozmawiać mailowo lub telefonicznie :) Zostawiam swojego maila i zapraszam do kontaktu: klaudia.kukowska@footballco.com

Jolanta
@Klaudia

Witam, pozwoliłam sobie wejść na podany link linkedin z ofertami. Mam pytanie odnośnie pracy w Dubaju lub w Tokjo. Czy jest to praca zdalna? Jeżeli stacjonarna to czy dojazd opłaca firma?

Krzysztof

Były kandydat

Niestety forma rekrutacji na programistę nie idzie w tej firmie z biegiem czasu. Pytania techniczne które były zadawane 5-10 lat temu. Osoba rekrutująca ze specyficznym poczuciem humoru i przerywająca w połowie zdania. Rekrutacja bardzo ciężka pod względem psychicznym po godzinie już miałem dość :). Projekt z zewnątrz wydaje się dosyć ciekawy lecz przy takiej rekrutacji wypada wyjątkowo słabo.

Sylwia
@Były kandydat

Specyficznym poczuciem humoru? To jakiego typu żarty padały?

Iwona
@Były kandydat

A poza pytaniami technicznymi miałeś tez jakieś zadania techniczne?

Vanessa

Najbardziej w tej firmie rozwaliła mnie pani "kadrowa", która nie ma pojęcia o kodeksie pracy, nie wie że świadectwo pracy wysyła się do 7 dni (trzeba było się o nie upominać żeby w ogóle je wysłała). Nie dziwię się opiniom innych ludzi.

Maria
@Vanessa

a było prawidłowo wypełnione? skoro piszesz ze trochę poza znajomoscia KP jest?

Vanessa
@Maria

Na szczęście tak :) ale nie zmienia to faktu że wysłane za późno, a także tego że pracownik musi robić wojnę żeby w ogóle dostać świadectwo pracy

Teresa
@Vanessa

Tylko Ty miałaś taką sytuację czy każdy musi się o to prosić?

@Teresa

Nie tylko Vanessa miała problem ze świadectwem. Tam ogólnie trzeba toczyć wojny o respektowanie KP (dopiero groźby zgłoszenia sprawy do PiPu coś dały, inaczej było się zbywanym). O wypłaty też toczyłem wojnę, bo mają problem z prawidłowymi wypłatami. Ale spokojnie, tam każdy problem jest zaadresowany (tylko rozwiązań brak).

Żałuję każdej sekundy spędzonej w tej firmie. "Janusze biznesu" w wersji korporacyjnej, dla których najważniejsze jest to żeby się pokazać, równi i równiejsi jeśli chodzi o pracę zdalną czy nadgodziny, dział HR, któremu trzeba tłumaczyć jak się liczy urlopy, zwalnianie pracowników za L4 dzień po tym jak się wróci po chorobie, reasumując brak słów.

Interduk

Omijajcie z daleka(usunięte przez administratora) "Wdrożenie w obowiązki" w tej firmie polega na oglądaniu filmików, gdy zaczynasz coś robić nikt nie ma czasu Ci wytlumaczyć bo inni są zawaleni robotą, więc albo czekasz kilka godzin aż ktoś Ci pomoże albo słyszysz "radź sobie sam, bo inni też tak musieli". A jak już zaczniesz robić jedną rzecz to każą ci ją przerwać i robić coś innego bo nikt tam nad niczym nie panuje.

PowerVolume

(usunięte przez administratora) praca w totalnym chaosie robi się to, co się komu przypomni ze względu na zaległości, nad którymi nikt nie panuje. Jest bardzo niemile widziane, gdy kończysz pracę o 16. (usunięte przez administratora) Przyciągają ludzi pieniędzmi ale nic poza tym, typowe korpo, szkoda czasu i nerwów.

@PowerVolume

Hej! Bardzo proszę o kontakt i więcej szczegółów z działem HR Footballco. Nie wiem skąd bierze się taka opinia i co masz na celu pisząc takie rzeczy, ale skoro z nami pracowałeś/aś, to dobrze wiesz, że elastyczny czas pracy to jedna z rzeczy do których przykładamy dużą wagę. Jeśli naprawdę było jak piszesz, daj nam znać? W sprawie COVID i urlopu ciężko mi napisać rzetelną odpowiedź na ten tekst, który jest zwykłą nieprawdą. Kimkolwiek jesteś zwyczajnie rzucasz anonimowa opinie w internecie, która nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia. Podaj nam konkrety, ktory przelozony nie udzielil Ci 14 dniowego urlopu i chętnie zweryfikuję dane kadrowe w tym zakresie.

Lidia

Cześć! Chętnie Ci odpowiem :) Tak, rekrutacja odbywa się zdalnie. Pracujemy również zdalnie, ale jeśli ktoś chce może też pracować z biura. Tak, atmosfera w miejscu pracy jest przyjazna. Zapraszam Cię serdecznie do zapoznania się z naszym profilem "Pracodawcy na medal" tu: https://dookolapracy.pl/pracodawcy/footballco/ gdzie znajdziesz opis kultury jaką wspólnie rozwijamy oraz benefitów jakie oferujemy. W przypadku dodatkowych pytań zapraszam Cię do kontaktu: lidia.kocur@footballco.com :) Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Footballco Services Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Footballco Services Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Footballco Services Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Footballco Services Sp. z o.o.?

Footballco Services Sp. z o.o.
  • Żelazna 4
    40-851 Katowice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042
Footballco Services Sp. z o.o.