Alektum Sp. z o.o.

Opinie o Alektum Sp. z o.o.

abc

...ale co ma piernik do wiatraka ? to portal o pracodawcy , a nie sprawy jaką masz...

Zadowolona

Pracowałam tam ponad dwa lata. Najpierw jako praktykantka, potem zostałam na dłużej. Bardzo miła atmosfera. Duuużo premii. Miałam jedną podwyżkę w ciągu tych 2 lat. Nie warto z nikim zadzierać, bo rzeczywiście ludzie lubią szeptać prezesowi na uszko różne rzeczy jak się komuś podpadnie. Mnie to nie dotyczyło, ale widziałam sytuacje, w których ściany okazywały się mieć uszy. Ale ludzie to ludzie i wszędzie pewnie tacy sami. Ale ogólnie jest znacznie więcej plusów niż minusów. Nie było żadnej inwigilacji (przynajmniej w moim dziale, nie wiem jak w innych). Wydaje mi się, że zatrudniając nowe osoby ten pracodawca kieruje się raczej tym, czy nie zepsują one przypadkiem atmosfery, bo to ona tutaj jest chyba najważniejsza, a inne rzeczy są na dalszych miejscach :) Polecam w każdym razie.

Iza

Przypominam, że wszystkich użytkowników portalu obowiązuje regulamin. Niedopuszczalne są m.in. wpisy zawierające treści wulgarne, ordynarne, czy też propagujące przemoc. Zachęcam do zapoznania się z treścią linku: www.gowork.pl/regulamin

Iza

@antywindykator byłeś pracownikiem Alektum? Jeśli tak, to co możesz doradzić osobom, które zastanawiają się nad aplikacją? Dodatkowe informacje będą bardzo pomocne. Tym bardziej, że obecnie trwa rekrutacja na stanowisko Negocjatora telefonicznego. Co warto wiedzieć przed przesłaniem swojego CV do firmy?

Windykator

Pierwszy etap to zaproszenie na rozmowę. Drugi rozmowa z chyba HR i bezpośrednim przełożonym. Trzecia rozmowa to ustalenie warunków. Rozmowa średnioprofesjonalna.

dolin

@POMORSKIE forum dla rozżalonych dłużników jest gdzieś indziej... zwyczajnie miałeś pecha, że trafiłeś do windykacji :) Opinie o takich firmach rzadko są pozytywne, taka branża, ale jeśli płacą 5-10 tyś i traktują pracownika z szacunkiem to jestem zainteresowany.

@dolin

branża taka, że z 80% "długów" to sprawy przedawnione albo roszczenie w ogóle nie istnieje. tych nieistniejących to sporo w alektum - jak słynne maszynki do golenia czy rzekome encyklopedie zwierząt kwiatów i nie wiadomo czego jeszcze

Iza

@duzami piszesz, że polecasz pracę w Alektum, szczególnie w dziale prawnym. Mogłabyś powiedzieć dlaczego? Chętnie dowiemy się więcej o plusach pracy w firmie. @Nick2 rozumiem, że próbowałeś już dzwonić na numer, który jest zamieszczony na stronie internetowej firmy. Udało Ci się z nią skontaktować? Zawsze można również spróbować kontaktu mailowego. Ktoś z Was również miał problemy ze skontaktowaniem się z firmą?

Nick2

Czy ktoś mógłby podać nr telefonu do tej firmy? Tylko proszę o taki, który ktokolwiek odbiera...

malami

Nikomu nie polecam firmy Alektum Brak szacunku dla pracownika, brak możliwości rozwoju. Kierownictwo działu prawnego ma najciekawszy wpływ na decyzje samego Prezesa. Dział prawny poniżej jakiegokolwiek poziomu. Odradzam.

Debt
@malami

Możesz rozwinąć temat? Trochę tak ogólnikowo, bez szczegółów. Jako pracownik Alektum mam trochę inne zdanie, zwłaszcza na temat szacunku dla pracownika i możliwości rozwoju, bo tu popłynęłaś. A co do działu prawnego, to ciekawe jest to co piszesz, bo akurat, że jest poniżej jakiegokolwiek poziomu to ostatnia rzecz jaką można o nim powiedzieć. Jeżeli możesz to dorzuć coś więcej i uargumentuj swoją wypowiedź, bo podejrzewam, że : A) nie miałaś nigdy nic do czynienia z tym działem i może nawet firmą. B) jesteś jednym z byłych sfrustrowanych pracowników . Czekam z niecierpliwością na odp.

duzami
@Debt

Obstawiam B :) po odejściu tej pracownicy Dział Prawny znacznie poprawił poziom - polecam.

Dejwin

@ciekaey w tym momencie widzę, że niestety nadal nic nie ma. Też mnie to trochę martwi, bo miałem nadzieję, że uda mi się zmienić pracę do końca tego roku. A wiemy chociaż ile taka rekrutacja w ogóle może potrwać?

antywindykator

a mi się wydaje, że już zakończyli zanim na dobre konkretnie zaczęli :)

Nowa

Od tygodnia pracuję w Alektum w dziale prawnym i jestem w szoku, że są jeszcze takie miejsca gdzie tak bardzo liczą się z pracownikiem. Od samego początku zaproponowano mi szereg szkoleń itd. Firma nie jest duża, ale wygrywa tym, że stawia na pracownika i inwestuje w niego. Tak jak rozmawiałam z ludźmi, to pracują tu po kilka lat, więc dla mnie to świetna informacja :).

Ka
@Nowa

i jak tam po 3 miesiącach?

nego1

Witajcie ! :) Dobre opinie napawają optymizmem. Czy w najbliższym czasie firma przewiduje rekrutację na negocjatorów ? Chętnie bym się podzielił swoim wieloletnim doświadczeniem i dołączył do takiego Zespołu :) Pozdrawiam.

Windykatorka

Pracuje w Alektum od 3 lat i jestem bardzo zadowolona. Pracowałam wcześniej w Ultimo i u Kaczmarskiego, ale praca tutaj jest nieporównywalnie lepsza! Po pierwsze lepsza kasa (na początku mniej, ale w ciągu 3 lat miałąm 4 podwyżki (pierwsza po 3 miesiacach, później co roku) plus w międzyczasie doszła premia kwartalna od zysku- dla dodatkowej motywacji. Atmosfera w pracy jest bajeczna, super ludzie, zintegorowani i najlepsze w świecie kierownictwo. Nigdzie mnie tak serdecznie nie traktowano jak tu. Zdarzają się cięższe chwile, nie powiem. Na przykład dopada człowieka monotonia po jakimś czasie, ale wystarczy pogadać z przełożoną i zawsze coś zaradzi. Pasują mi też godziny pracy 8-16, czasami trzeba przyjść 13-21, ale grafik jest elestyczny i można się z kimś zamienic. Nie myślę o zmienie pracy, bo wypracowałam sobie dobrą stawkę i nawet za trochę większe pieniądze nie poszałabym na nieznane, bo do tej pracy przychodzę bez stresu, a gdzie indziej może być różnie. Polecam!Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej to piszcie :) Ps. Nie słyszałam żeby trzeba było mieć 2 lata doswiadczenia na to stanowisko, może 2 miesiace. Bo tutaj mamy wewnętrzne szkolenia i można się doszkalać.

windykator

Dziwna sprawa, że kobieta nie wie komu i za co nie zapłaciła! Wyłudzanie to raczej korzystanie z towarów czy usług i niepłacenie za nie, niż dochodzenie swoich roszczeń. Jeżeli jej zobowiązanie jest z 2001 to zapewne jest prawomocny wyrok sądu i pewnie ze 3 razy sprawa była u komornika. Ile ona musiała tych "wyłudzeń" popełnić, że nadal nie wie za co to??? I niestety, drodzy "wyłudzacze", jak wierzyciel pilnuje, to zobowiązanie się nie przedawni nawet po 50 latach

@windykator

@windykator - co ty pieprzysz za bzdury. specyfiką tych prób wyłudzeń jest żądanie zapłaty za coś sprzed 10-15 lat, kiedy towar nie został dostarczony bądź w ogóle nie był zamawiany. wysyłają pisemka licząc że jakiś naiwny frajer da się nabrać i zapłaci nienależne pieniądze. podobnie rzecz się ma z żądaniami zapłaty za jakieś maszynki do golenia i inne pierdoły. i dureń jesteś sądząc że jest jakiś wyrok, a tym bardziej że były egzekucje. sprawy takie przedawniają się po 2 latach i WSZYSTKIE te rzekome faktury są i bezzasadne, i przedawnione @windykatorka - hahaha zadzwonić i dowiedzieć się o swoim zadłużeniu :) najpierw to ono musi być zasadne i udokumentowane, nie na zasadzie że ktoś coś twierdzi bo sobie papierek wydrukował

Windykatorka

A może zadzwoń po prostu do nas i dowiesz się więcej o SWOIM zadłużeniu. Telefon masz podany w piśmie. Może trafisz na mnie. Zapraszam :)

2,5-3 tys zł? kto wam takie głupoty opowiada

byly

To ja wypowiem jako była procownica. Byłam tam ponad 4 lata na CC i w sumie nie żałuję. 2 razy zmieniałam stanowisko plus miałam nowe obowiązki. Socjal i inwestowanie w ludzi potwierdzam. Zarobki? Cóż bez szału na start to na pewno, ale jak się ok i robi swoje mozna liczyc na podwyżkę to z premią 2,5-3 da rade zrobić na CC, a w innych działach podobno więcej. Ja najmilej będę wspominac jednak ludzi, bo to oni są najważniejsi, o czym czasem kadra zarządzająca zapomina. Atmosfera super, ludzie raczej młodzi iw porządku, nie szczury:)

JK

Właśnie dostałem się do Alektum, na razie jestem na szkoleniu i wygląda to naprawdę nieźle. Z tego co mówią, bardzo inwestują w pracowników, jest mozliwość rozwoju, kasa jak na początek - ok, więc zapowiada się dobrze. Zobaczymy jak będzie :)

ka
@JK

czy dalej jest ok? napisz proszę kilka słów

Alkm

Od tygodnia pracuję w Alektum i jestem pozytywnie zaskoczona. Warunki pracy zupełnie inne w porównaniu do moich poprzednich miejsc pracy. Jasne zasady, pomocni ludzie, jak czegoś nie wiesz - wytłumaczą, od początku wiesz co masz robić i ile, żeby było ok. Znasz swoje cele, wiesz za co pracujesz, jak wygląda system premiowy. Oprócz tego karta multisport, dofinansowanie do angielskiego (angielski w siedzibie), szkolenia. Bardzo stawiają na rozwój - jak tylko chcesz się rozwijać i zależy Ci na podnoszeniu kompetencji - zrobią wszystko, żeby Ci to umożliwić. Rozmawiałam w Alektum już z kilkoma osobami i każda mówi to samo, nie usłyszałam jeszcze negatywnego słowa, więc tym bardziej się cieszę, że udało mi się tutaj dostać :)

Rad pracownik

jezeli już to nie oni naciągają, przecież oni nie są wierzycielem, a windykują na czyjąś rzecz. Co do pracy, pracowałem już na kilku CC i tu jest w sumie najlepiej, nie jest to fabryka, jasne zasady gry. Co do kasy, ile wynegocjujesz tyle masz plus kwartalna premia, wiec jest znośnie ale tez bez szału. Generalnie jest ok, ale raj to tez nie jest żeby było jasne

Zostaw merytoryczną opinię o Alektum Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Alektum Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Alektum Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 83.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alektum Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 60, z czego 8 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alektum Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Alektum Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alektum Sp. z o.o.