Alektum Sp. z o.o.

Opinie o Alektum Sp. z o.o.

専門家

part 1) W ogłoszeniu napisane, iż szukają osób z doświadczeniem, ale prawdopodobnie nie za dużym...bo za dużo trzeba by było zapłacić pracownikowi ;) Rozmowa kwalifikacyjna, wydawałoby się, na standardowym poziomie. Do odegrania scenka windykacyjna przez telefon z dzwoniącą z CC pracownicą. Pytania pani rekrutującej szczegółowe, też prywatne typu "a czemu pan/i nie pracuje już w tej, czy tamtej firmie windykacyjnej...?". Pytania w sumie nie na miejscu, bo każdy ma swoje własne plany i sytuacje życiowe, wyjazd i pracę np. w Japonii, własne wybory życiowe, rodzinę czy likwidację stanowisk pracy, sytuacje też niezależne od pracowników, tylko firm; nie musi męczyć się też w jednej firmie aż do emerytury w Polsce, a chcąc ciągle się rozwijać i zdobywać nową wiedzę, a warunki już mu nie odpowiadają. Tym bardziej pani rekrutująca mogłaby spojrzeć na świadectwa pracy, po to one są, prawda??? Ale do tego etapu nie doszło i nie odbyło się to profesjonalnie. Więc wybieganie, aż tak daleko, w życie osobiste na rozmowie rekrutacyjnej nie świadczy o profesjonaliżmie firmy, to już nie czasy socjalizmu, wywiadu, one już dawno minęły, a to przecież ponoć szwedzka firma, może wcześniej rosyjska, bo skupia ponoć 28 mniejszych firm windykacyjnych z całej Europy (tak przynajmnie mają napisane w opisie powstania firmy). Myślę, że chwalenie się znajomością 3 innych języków, w tym j.japońskiego w 3 dialekcie, mogłoby zniechęcić jeszcze bardziej panią rekrutującą, więc o tym, uważam, dobrze było nie mówić, pani pytała TYLKO o znajomość angielskiego :) Staż pracy 10 lat w największej i najlepszej firmie windykacyjnej w Polsce pani nie przekonał i to, że stanowiska pracy zostały zlikwidowane na wzgląd na przeniesienie firmy do innego miasta, doświadczenie w bankach i 5 innych największych firmach windykacyjnych w Polsce też widocznie stało się przeszkodą. Propozycja podstawy netto 2500-2600 zł, słabo, jak na realia płatnicze w innych firmach windykacyjnych, tak przynajmniej dla eksperta z 20-letnim stażem w windykacji, w najlepszych i największych start upach w Polsce na poziomie światowym, jak firma ze słynnym niebieskim Krukiem w swoim firmowym logo. Dodatkowo kuszenie wyjazdami zagranicznymi 1 raz w roku. Śmieszna sprawa dla kogoś kto zjeżdził caly świat i pracował nawet w Tokyo, to wyjazd do Szwecji naprawdę nie jest żadną atrakcją, tym bardziej, że bywa się tam co najmniej 3 razy w roku u przyjaciół lub w związku z wcześniejszą tam pracą. Nie wiążę pracy ze swoimi przyjemnościami i pracuję za adekwatne środki, przynosząc firmom spore zyski, a nie za bilet lotniczy do Szwecji, Honolulu czy na Maltę... Rozmowa rekrutacyjna trwająca ok. 40 min., głównie większość prywatnych pytań, niż stricte związana z wykonywaniem pracy, pytań z wiedzy prawnej, ochrony danych, RODO czy zapytań o produkty-Klientów, których się obsługiwało na sprawach własnych czy zleconych przez lata. Mało profesjonalne. Pani rekrutująca obiecała, iż powiadomi o wynikach rekrutacji do 2 dni, czy będą one pozytywne czy negatywne; upłynęły 4 dni i nikt się nie odezwał. Powtórzę - mało profesjonalne, tym bardziej po rozmowie z osobą z wieloletnim stażem. Rozmowa wydawałoby się, że z osobą rekrutującą poważną i odpowiedzialną. Moja osoba musiała się sama skontaktować z Alektum z zapytaniem o wyniki rekrutacji, a i tak pani rekruterka nie miała widocznie odwagi oddzwonić, tylko napisała maila po kilku h. Cała rozmowa rekrutacyjna ogólnie ok, ale jeżeli umawiamy się na otrzymanie wiadomości i kontakt to należałoby się z tego wywiązać, ponieważ należy traktować każdego poważnie i z szacunkiem. Ale to tylko świadczy o poziomie firmy i jest to jasna informacja dla pracownika przede wszystkim, aby raczej wycofać się ze współpracy póki czas, bo to świadczy tylko o poziomie traktowania w przyszłości pracownika...a nie szanować czyjegoś czasu, tym bardziej gdy mam inne oferty pracy...? To świadczyć też może o poziomie traktowania klientów i poziomie realizacji zleceń czy pracy własnej firmy.

Nie polecam ze względu na faworyzację studentów, skoro w ogłoszeniu jest informacja , że tylko studenci to nie jest to grzeczne zachowanie, dyskryminacja innych osób poza studentami jest nie do przyjęcia, zresztą samo PRAWO o tym mówi, że nikomu nie wolno dyskryminować ze względu na wiek, płeć etc.

Róża

Polecam każdemu tego pracodawcę. Pensje na czas, firma oferuje dobre wynagrodzenie jak na tę branżę. Pracownik ma gwarantowane 2600 złotych brutto, dochodzą też premie które czasami niektórym udaje się uzyskać, wtedy cały dział świętuje. W naszym dziale w tym roku jeszcze nie było, nie mniej jednak ciągle walczymy wytrwale. Firma zapewnia dobry socjal dla zatrudnionych. Są ubezpieczenie grupowe, ośmiogodzinny dzień pracy, mamy też imprezy integracyjne wówczas balujemy do późnej nocy. Na przerwach potem możemy rozmawiać i opowiadać sobie jak się to działo. Nie wachajcie się ani chwili i aplikujcie.

Magda
@Róża

brutto czy netto?

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Mucha

Tak, z tym ze najpierw na czas określony, czyli do 3mcy, a potem na czas nieokreślony.

Nikogo nie zatrudniają teraz, część osób zwolniono. Powód wiadomy.

Xyz

Bzdura, nikt nie został zwolniony. W tej chwili trwa rekrutacja.

@Xyz

Bzdura, jest cięcie kosztów i redukcja z uwagi na spadek działalności operacyjnej teraz i w kolejnych kwartałach. O rekrutacji nie ma mowy w obecnej sytuacji.

Alektumek

Żadne cięcie kosztów, a tym bardziej żaden spadek operacyjny. Firma cały czas obroty ma na plusie. Rekrutacja do działu CC w trakcie.

też pracownik

@ Pracownik, skąd Ty bierzesz takie informacje? Rekrutacja - do sądówki zakończona, do CC trwa nadal, do administracji tez była... o ile się nie mylę się na staż, więc nie pisz takich bzdetów. Stan na dzisiaj 16.06.2020 jedno aktywne ogłoszenie .Cięcie kosztów?? haahhaah:) żaden zespół tego nie odczuł....wręcz przeciwnie.. wynagrodzenia i premie na czas, plus bonusy. Zwolnień nie było więc daruj sobie:)

ABC

Hahaha... bajki piszesz :) wystarczy wejść na stronę w zakładkę Praca , tam widnieją aktualne procesy.

Alektum

Tak, w dniu rozpoczęcia szkolenia wdrożeniowego nowo zatrudnione osoby otrzymują do podpisania umowę o pracę.

Aga
@ABC

Nie ma żadnych ofert.

@Alektum

A jaki jest nr tel który działa żeby się dodzeonic

Windykator

Pierwszy etap to zaproszenie na rozmowę. Drugi rozmowa z chyba HR i bezpośrednim przełożonym. Trzecia rozmowa to ustalenie warunków. Rozmowa średnioprofesjonalna.

Jadwiga

Cześć robaczki, w dalszym ciągu musicie zajmować się sprawami encyklopedii zwierząd sprzed 20 lat albo jakichś darmowych majtek czy maszynek do golenia? Zmieniło się coś od czasu kiedy się pożegnałam z tą firmą?

MońkaPetrońka
@Jadwiga

Encyklopediami już nie ale gaciami i maszynkami do golenia nadal się zajmujemy ???? plus niezapłaconymi fv za suplementy na potencję. Tak windykujemy, że już później konar nie zapłonie.....

Jakie są warunki zatrudnienia w Alektum Sp. z o.o.?

Wojciech

Finansowo beznadziejnie, czyli jak? Powiesz coś więcej?

Odpowiedź

Pracjąc a Alektum możesz liczyć na pensje w wysokości średniej pensi, lekko ponad, z tej branży. Na start otrzymuje się 2-3 mc-e okresu próbnego, następnie umowę na czas nieokreślony. Czas pracy jest dość elastyczny, zaczyna się między 7-9. Wyjątkiem jest CC, gdzie są 2 zmiany 8-16, 12-20 ( przy czym 2ga zmiana wypada 1x w tyg tylko) Firma zapewnia fajny socjal, jest m.in.: szeroki pakiet lux med możliwość grupowego ubezpieczenia nw lekcje języka ang za symboliczne 5 zł w pon i środy są owoce, w pt kanapki raz w roku imprezy integracyjne, a także duza impreza wyjazdowa do Szwecji na 2-3 dni całkowicie sponsorowana przez pracodawcę. Dodatkowo można liczyć także na szkolenia zewnętrzne, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Również można ubiegać się o dofinansowanie szkoły - o ile jest zgodna ze ścieżką rozwoju w firmie. Kultura firmy zupełnie nie jest korporacyjna. Przyjazna atmosfera, struktura raczaj dosc płaska zarzad-manager-pracownik + stanowiska eksperckie/samodzielne.

Xerix

Cy ktoś może zdradzić jakie są przedziały wynagrodzenia w tej firmie? Zarówno szeregowych jak i managerów? Managerowie / dyrektorowie mają auta służbowe?

mia
@Xerix

w tej firmie nie ma menagerów i dyrektorów...

Jakie narzędzia pracy zapewnia Alektum Sp. z o.o.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

antywindykator

a po co ci służbowe auto na słuchawce?

Wojciech
@antywindykator

Pracujesz w call center? Szukałem na stronie firmy takich ofert pracy, ale niestety nie ma żadnych aktualnych ogłoszeń. Czy mógłbyś napisać kiedy będą rekrutacje na stanowisko negocjatora telefonicznego i jakich warunków zatrudnienia można się spodziewać?

Karol

Czy firma zapewnia socjal?

Magdalena

@Iga Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że nie jesteś zatrudniona w Alektum Sp. z o.o.. Na forum Gowork.pl piszemy na temat panujących warunkach zatrudnienia w tej firmie od wewnątrz. Czy wiecie coś o aktualnie prowadzonych rekrutacjach w tym miejscu?

Antychwilówka

Cześć! Poszukuję osoby (były pracownik, lub obecny) do wywiadu na temat pracy w windykacyjnym call center :) wywiad pojawiłby się (oczywiście autor pozostałby anonimowy) na blogu poświęconym antywindykacji. kontakt: kontakt@antychwilowka.pl

Waldek

(usunięte przez administratora) i naciągacze

ale że o co chodzi?

Henry

Może wiecie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje? Czy trudno dostać się?

@Henry

biorą jak leci

Windykatorka

Update. Minęły kolejne 3 lata i wciąż tu jestem. Kilka przydatnych informacji: płaca - minimum 2500 zł netto na początek, premia - dostępna dla każdego - w CC system rotacyjny, darmowa opieka medyczna, nauka j. angielskiego z lektorem lub native speakerem za 5 zł za godzinę na miejscu w biurze w godzinach pracy, jeśli już znacz angielski - możliwość uczestnictwa w ciekawych, międzynarodowych projektach z wyjazdami na terenie Europy darmowa opieka medyczna w LuxMed, dofinansowanie do MultiSport, dofinansowanie do ubezpieczenia grupowego, coroczne wyjazdy zagraniczne dla wszystkich pracowników na weekend - integracja (na koszt pracodawcy), oprócz powyższego 1 lub 2 razy do roku integracja z noclegiem i rozrywką poza Wrocławiem, realna szansa na awans, finansowane przez firmę uczestnictwo w konferencjach, szkoleniach i/lub kursach o tematyce którą się zajmujesz w pracy, bogata biblioteczka w biurze- można wypożyczać książki dot. rozwoju osobistego, sprzedaży, prawa i windykacji, od maja 2018 odnowione biuro - nowy wystrój i meble, każdy ma pod dwa monitory na biurku, wygodne, ergonomiczne krzesła, piłki do siedzenia itp. praca od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20 (w CC 8-16 lub 12-20, w innych działach 7-15 lub 8-16 - jak kto woli). ...i wiele wiele innych powodów by czuć się tu docenianym.

@Windykatorka

dobra ściema nie jest zła :)

@Windykatorka

100% prawdy, polecam, ciężko aktualnie trafić ta takiego pracodawcę.

poszukująca
@Windykatorka

Wiesz może jakie są zarobki w Dziale Sądowym?

@poszukująca

marne

Windykacja

Antywindykator widać że jesteś typowym dłużnikiem który coś tam poczytał w Internecie i wie że dzwoni ale nie wie gdzie. O przedawnieniu akurat to decyduje sąd nie Ty. Dwa że do zawarcia umowy i wobec tego wymagalności wpłaty do niedawna wystarczyła zgoda telefoniczna. Więc najpierw doczytaj dokładnie zanim coś napiszesz i nie ośmieszaj się.

@Windykacja

raczej tobie polecam się nie ośmieszać, niewolniku alektum :)

Wyborcza.pl

Poziom wypowiedzi poniżej krytyki, ale to sygnał dla obrażanych "pracowników-śmieci", żeby nie wchodzić w zbędną dyskusję z kimś takim. A opinia kogoś takiego jest mało znacząca dla merytorycznej oceny firmy. Dla wszystkich, w tym dla Ciebie drogi sfrustrowany życiem kolego, którym firma windykacyjna kojarzy się tylko z oszustwem i złodziejstwem, polecam artykuł - http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/7,134263,22499443,gdy-dlug-sie-przedawni-a-windykator-sciga-jak-dziala-przepis.html Pozdrawiam

@Windykacja

czy mogę dostać jakiś aktualny numer telefonu do alektrum bo nie mogę się dodzwoni

gość
@Windykacja

Rozumiem windykację faktycznie istniejących długów, jednak firma Alektum zasłynęła z windykacji nieistniejących długów, o czym było swego czasu głośno w mediach. Temat był opisywany min. na www.stop-oszustom.pl https://stop-oszustom.pl/dziwne-wezwania-do-zaplaty-od-alektum-inkasso/

Iza

@Arek, jesteś zainteresowany pracą w firmie Alektum? Aktualnie firma szuka pracowników do działu call center jako negocjator telefoniczny. Pracodawca oferuje stabilne zatrudnienie i system premiowy. Czy takie stanowisko byłoby dla Ciebie satysfakcjonujące? Jeśli się zdecydujesz i będziesz na rozmowie o pracę napisz jak Ci poszło i czy zostałeś przyjęty? Czekam na Twoją opinię.

Kamil
@Iza

Dzień dobry, czy w grę wchodzi praca na pół etatu w godzinach przedpołudniowych ? Pozdrawiam

Ewa z Wałbrzycha
@Iza

Call Center a ile to Cc ma pracownikőw

Jakub
@Ewa z Wałbrzycha

Interesuje Cię zatrudnienie w firmie? Ilość pracowników nie jest mi znana, ale myślę, że pracuje sporo osób, gdyż na stronie firmy https://www.alektumgroup.pl/pracuj-dla-nas nadal jest prowadzona rekrutacja do działu call-center. Jeśli zdecydujesz się na rozmowę kwalifikacyjną, dodaj na forum informację jak ona przebiegała.

@Jakub

A coś więcej niż pracownik szeregowy.

Arek

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie jakieś rekrutacje? Na jakie zarobki min. można liczyć?

Dział CC : praca zmianowa 8-16/12-20. Bez nadgodzin. Premia co kwartał- zależna od targetu. Podstawa do wynegocjowania na rozmowie kwalifikacyjnej(2000 netto na pewno). Wyjazdy ,szkolenia wewnętrzne, zewnętrzne, benefit, op.medyczna. Portfele - koszmar,dno. Atmosfera w pracy luźna , ludzie sympatyczni , chętni do pomocy. Są kliki. Kiedyś było lepiej , teraz jest znośnie.

Właśnie wyjęłam ze skrzynki zawiadomienie o cesji za jakiś domowy poradnik lekarski zamawiany 14.03.2002. Tylko oczy jutro otworzę i oczywiście natychmiast składam zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w Prokuraturze na Malczewskiego w Warszawie. Powinni zamyjać gnoi za wyłudzenia finansowe.

Zostaw merytoryczną opinię o Alektum Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Alektum Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Alektum Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 83.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alektum Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 60, z czego 8 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alektum Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Alektum Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alektum Sp. z o.o.