Opinie o Ammega Poland Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Ammega Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Ammega Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ammega Poland Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Międzydwomatoporami

Zwykle nie piszę opinii na goworku, ale tym razem zrobię wyjątek. Omijajcie Ammega szerokim łukiem. Jeszcze nigdy nie pracowałem w takim stresie. Noce nieprzespane. O ile zwykle w korporacjach kadry są niedoszacowane, o tyle tu jest to podniesione do granic absurdu. Normalnym jest praca na kilka projektów, krajów. Menadżerowie stają na głowie żeby wypełnić braki. Firma jest źle zarządzana z poziomu góry (Alessandro G.) Do tego oczekuje się pracy z biura która jest mniej efektywna, osobniki obcojęzyczne są oderwane od rzeczywistości. Moja "szurska" teoria brzmi, że celem drugiego dna tej "matrixowej" korporacji jest robienie ludziom wody z mózgu. Tak nimi zakręcić żeby nie wiedzieli gdzie przód, gdzie tył, co (usunięte przez administratora) a co malina. Odradzam pracę tam, to niszczenie rynku.

Zuzanna
@Międzydwomatoporami

To nie ma tu opcji pracy zdalnej albo chociaż hybrydowej? Główna bolączką jest nadmiar obowiązków czy jeszcze coś wpływa na tak stresująca atmosferę ?

Zdzisiek
@Międzydwomatoporami

Popieram całkowicie. Stres jest tutaj na porządku dziennym to nie jest normalne, a mam duże doświadczenie i porównanie do innych korporacji i miejsc pracy. Nie zgodzę się jedynie z tym, ze managerowie stają na głowie żeby wypełnić. Managerowie tylko myślą o sobie i o tym jak wypełnić target żeby góra była zadowolona. Pracownicy dla nich do tania siła robocza która nie ma nic do powiedzenia. Szczególnie jedna pani manager stosuje system gróźb i zastraszania, nie uznaje kompromisu i nie przyjmuje do siebie ze ktoś może mieć inne zdanie . Kto może niech omija szerokim łukiem

Zdzisiek
@Zuzanna

Jest opcja pracy hybrydowej ale góra i tak narzuca konkretne dni pracy z biura, pracownicy muszą się dostosować. Nadmienię ze dla pracowników nie ma parkingu (parking wykupiony tylko dla managerów i dyrektorów). Jak się dostaje samochód służbowy, kartę paliwowa i prywatne miejsce w podziemiach budynku tak jak dyrektorzy i managerowie to przyjazdy do biura nie są problemem . Niestety szarego pracownika nie stać na parking w centrum Katowic a paliwo tez swoje kosztuje.

Zakres obowiązków przejmowanych przez firmę z zagranicy wystarczyłby na stworzenie setek wakatów ale braki kadrowe i skąpstwo szefostwa ogranicza wysokość pensji. Jak zwykle w Polsce zyskują właściciele luksusowych biurowców a nie pracownik, który najlepiej jakby zrezygnował z czasu wolnego i natłukł nadgodzin do odbioru. Capgemini II

bolo

Ciesz się że siedzisz

@bolo

W sensie, że gdzie siedzi? Tu w firmie? Bo ona to już tu nie pracuje przecież

@Ania

Opinia z maja 2022 jest styczeń 2023 a nic się nie zmieniło. Albo zmieniło się na gorsze. Coraz więcej ludzi stad odchodzi a ich prace wpycha się ludziom którzy tu zostali

@M

Serio? W sensie są braki na stanowiskach teraz? To ile było osób tutaj w styczniu 2022 a ile teraz jest? I jakie obowiązki są obecnie przekazywane?

@Aleksandra

Tak braki są ciagle ale teraz są bardzo duże braki. Osób jest więcej niż było w styczniu ale stanowisk tez jest coraz więcej dlatego ciagle brakuje osób. Jakie obowiązki? Jakiekolwiek. Od osób z innych działów które z takim typem pracy nie miały nigdy nic wspólnego. Dużo osób siedzi do wieczora codziennie i nikt nic z tym nie robi

M

Porażka i jeszcze raz porażka. Nikomu nie polecam i każdemu odradzam. gorszego chaosu nigdy nie widziałam. Dla nowych pracowników nie ma sprzętu który jest im potrzebny do pracy. Żadnych podwyżek, bonów, wyrównań… nawet nie było żadnych prezentów na święta. W każdej firmie to wszystko jest, tutaj jest minimum z minimum i patrząc po opiniach z zeszłego roku nic tu się nie zmienia na lepsze

Łukasz

Ja również nie polecam. Wysokość wypłaty wypada bardzo słabo w porównaniu do konkurencji, pracy w Ammedze jest dla więcej niż jednej osoby, a wypłata tylko dla jednej. Jedynym benefitem jest comiesięczne doładowanie systemu my benefits za zatrważającą kwotę 60 zł. Brak wczasów pod gruszą, na święta żadnych bonów, czy nawet paczek ze słodyczami dla dzieci. Jedyne, co dostaliśmy na święta to bomka z logo firmy, paczka cukierków i kartka z logo firmy. Jedyna podwyżka jaka była to wyrównanie inflacyjne, które wyniosło około 5% (szkoda, ze inflacja tyle nie wynosi). Jak się jednak później okazalo podwyżki nie były jednakowe dla wszystkich, jedni dostali mniej a drudzy więcej - podwójne standardy to motto tej firmy. Awanse po cichu, nie wiadomo za co i to tylko dla osób, które znają się z managerami lub są blisko z szefem i działem HR. Podsumowując - bez znajomosci czy podlizywania się nie masz na nic szans, szefostwo myśli, że pracownicy nie widza cichych awansów i faworyzowania niektórych. Na rozmowie obiecano mnóstwo benefitów i kursy językowe, czego jednak nikt nie doświadczył. No może poza panią manager, która została zatrudniona bez znajomosci języka angielskiego i dla niej znalazło się natychmiastowo kilka tysięcy na przyspieszony kurs języka angielskiego - zwykłym pracownikom mydli się oczy i każe się czekać do przyszłego roku. To są pieniądze, czy ich nie ma?

Maria
@Łukasz

czyli koniec końców na jakie benefity można tutaj w ogóle liczyć ?

@Łukasz

Ciesz się ze dostałeś bombkę bo w tym roku pracownicy nie dostali nic

@Łukasz

co do kursów językowych to tez się nic nie zmieniło a pani manager która dostała kurs angielskiego za darmo to nie była tylko jedna, jest ich więcej. Ludzie nie wytrzymują tutaj bo zdrowie im siada przez nadmiar pracy i wymagania nie do spełnienia i ida na l4. A osoby które zostały maja za karę wykonywać ich prace

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Tom

Cześć, a jak wyglądają warunki BHP? czy są przestrzegane?

Wózkowy

Pracowałem w jednej z filii jako planista produkcji. Na rozmowie o prace nie usłyszysz od pana kierownika, że połowę tego czasu będziesz pracował fizycznie jako pakowacz.Po raz pierwszy w życiu spotkałem się z sytuacją, gdzie pracownik umysłowy znajduje się na końcu łańcucha pokarmowego . Podczas rekrutacji pan kierownik obiecał mi całkowity zwrot pieniędzy za dojazdy do pracy. Po trzech miesiącach powiedział, że owszem, dostanę te pieniądze, ale dopiero jak wyszkolę nowego pracownika. Po kolejnych ośmiu usłyszałem, że on wcale nie pamięta takiej rozmowy i że może bym poszedł sobie gdzieś dorobić jak brakuje mi pieniędzy :) Pan łaskawy całkowicie zablokował mój rozwój w firmie, chodził ciągle obrażony i ledwo podawał mi rękę. Równie szybko jak o pieniądzach na dojazdy zapomniał, że podczas korony tylko ja jako jedyny zostałem w biurze i ciągnąłem ten grajdołek do przodu. Rewelacją był pomysł pana kierownika, że w niedługim czasie będziemy mieli szkolenie na wózki widłowe bo dodatkowo będzie trzeba rozładowywać transporty :) Kolego sympatyczny, może tak wpadniesz jeszcze na pomysł i wyślesz tych swoich bidoków planistów żeby zrobili uprawniena na koparkę :) Oprócz wyżej wymienionego i dwóch Pań, ludzie w firmie oraz atmosfera całkiem sympatyczna. Jeżeli chodzi o zarobki, myślę że jako wózkowy idzie zarobić dużo lepsze pieniądze …byle nie w tej firmie :)

Serwus

Do firmy dołączyłem kilka tygodni temu. Młoda organizacja, ale bardzo dobrze zarządzana, z duzymi perspektywami i ambicjami. Sporo się tu dzieje, można się dużo nauczyć i jest od kogo. Fajna atmosfera, ludzie przyjaźnie do siebie nastawieni. Wszystko poukładane i jasne. Polecam. Dobre miejsce i super biuro w KTW.

Maria
@Serwus

Jeżeli firma jest tak dobrze zarządzana i ma duże perspektywy oraz ambicje, to pewnie na starcie też dużo wymagali, prawda? Powiesz coś o tym?

Fuzekla

Firma jak firma. Jest nowa na rynku więc nie wiem czemu ludzie z poprzednich wpisów tak się oburzają. Przecież to oczywiste, że najpierw trzeba coś zbudować a dopiero potem się to stabilizuje, zwłaszcza, że panowie mogą mieć maks(!) rok doświadczenia bo firma w katowicach jest od marca 2021. To już wtedy nie oczekiwałem gruszek na wierzbie. Na minus chyba lokalizacja - niby centrum, łatwy dojazd, spoko biuro i tak dalej, ale trzeba dojeżdżać komunikacją bo nie ma dedykowanego parkingu. No i ta hybryda - 2 dni z biura to trochę dużo jak na obecny rynek. Na plus wydają się benefity za 10 ubezpieczenie i lux med i też dla członków rodziny się nie dopłaca. ta karta no ok, 60 zł to rzeczywiście nie dużo i mogliby na tym popracować. Jak dla mnie firma wydaję się spoko miejscem jeżeli nie ma się za dużo doświadczenia, już sam fakt, że do mnie zadzwonili i jestem po rozmowie dużo znaczy. Pani rekruterka wspominała też o możliwościach przenoszenia się między działami i spróbowania swoich sił gdzieś indziej więc jeśli jest to chociaż w połowie prawda to super. Ja się niestety nie dostałem, ale chyba będę dalej próbował.

@Fuzekla

Aha, bo tak to opisywałeś, że sądziłam, że tu pracujesz. A tak z perspektywy kandydata to niestety można domniemać. Ciekawa więc jestem czy wszystko to co napisałeś ma pozytywne przełożenie na rzeczywistość. A dostałeś może jakiś treściwy feedback z jakiego powodu nie dostałeś oferty?

Mam zagwozdkę pod kątem charakteru współpracy. Czy istnieje szansa podjąć pracę w niepełnym wymiarze czasowym? Czy rekrutacja odbywa się zdalnie? Czy pracodawca oferuje dodatkowe benefity? Szczerze dziękuje za wskazówki.

Nie ważne jakie są ustalenia początkowe zmieniane są w trakcie zatrudnienia. Aktualnie jest duży deficyt pracowników bo firma chce mało płacić za egzotyczne języki obce. Praca rozdzielana jest wśród pracowników a nadgodziny są do odbioru. Benefity to bombka na święta i komputer w leasingu, bez działającej baterii.

@Ania

A sporo tych nadgodzin wychodzi jeśli można do odbioru? To ile płacą za te egotyczne, że aż chętnych nie ma?

Benefity: Karta na siłownię, LUXMED, praca zdalna covidowa nie telepraca więc pracodawca da Ci używanego kompa i masz samemu się troszczyć o rachunki, internet, myszkę, monitor, etc. Ja przynajmniej nie dostałam nic więcej

@Ania

No ale to chyba nie problem zapewnić sobie samemu całą resztę? Ogólnie to jak oceniasz tę cała pracę zdalną tutaj?

@Aleksandra

Faktycznie nie problem zorganizowac za pracodawcę stanowisko pracy... Serio? Wy na Śląsku to jesteście pozbawieni rozumu, zdrowego rozsądku i logiki. Nie ma sensu dalej dyskutować. Idź na kolanach i proś o przyjęcie, takich im trzeba - (usunięte przez administratora) Odnajdziesz się.

zabawne
@Ania

a wy tam poza Śląskiem to umiecie czytać i zadawać pytania? o warunkach pracy dowiedziałaś się dopiero po pól roku?

Magdalena
@zabawne

A Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? przecież Ania napisała, że zmienili ustalenia w trakcie zatrudnienia

Zostaw merytoryczną opinię o Ammega Poland Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Ammega Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ammega Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ammega Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 4 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ammega Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Ammega Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ammega Poland Sp. z o.o.
2.8/5 Na podstawie 5 ocen.
  • Strażacka 72
    43-382 Bielsko-Biała