Opinie o Itechart Group Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Itechart Group Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Itechart Group Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Itechart Group Sp. z o.o. w Łódź

Hej, wcześniej w internecie widniała oferta dla Asystenta ds. Administracji i HR i było w niej wspomniane ze czas pracy jest elastyczny. Po pierwsze czy to dalej aktualne? a jeśli tak to w jaki sposób na dzień dzisiejszy mogę to rozumieć?

Jaka jest umowa w firmie Itechart Group Sp. z o.o.? Wiecie, czy jako DevOps zatrudniają na umowę zlecenie?

worker Nowy wpis

nie, tylko b2b lub uop

Bywalec Nowy wpis

Firma zapowiadała się dobrze i miała ambitne plany, jednak rzeczywistość to zweryfikowała i nastało bolesne spotkanie z betonową ścianą. Na początku zapewnienia o różnorodności projektów i ich ogromnej liczbie. Realia? Projektów nie ma, gdyż większość jest obsadzona przez wschodnie teamy a jak coś się pojawi to ma się nijak do omówionych oczekiwań. Finalnie firma przeprowadziła masowe zwolnienia na początku roku z ww względów. Ludzie od początku siedzieli na ławkach po x miesięcy, żeby finalnie zostać i tak zwolnionymi. Ktoś decyzyjny dał ciała i oczywiście za to nie odpowiedział, tylko odpowiedzieli zwykli ludzie. Szkoda.

Były Bywalec

A ja byłem tam Managerem i sobie chwalę.

@Były Bywalec

No, to extra. A ja chętnie dowiem się więcej. Ile taki Manager zarabia pensji zasadniczej? I czy jest jeszcze szansa na awans, jak się pracuje na tym stanowisku, czy raczej szklany sufit?

Programista
@Irena

lepiej wybierz inną firmę w tej firmie nie ma pojęcia o wartości pracowników, tylko „kierownicy” czują się dobrze i bezpiecznie w sytuacjach kryzysowych

@Programista

Ej ale o jakie sytuacje kryzysowe chodzi? Jakieś konkrety i przykłady? Pewnie się czują, w sensie, że w sytuacjach kryzysowych zwalniają pracowników poza kierownikami? Czy o co z tym chodzi?

Aplikowałeś do Itechart Group Sp. z o.o. na stanowisko DevOps Engineer? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
P12

Firma potrafi bardzo dobrze w sugarcoating. Chwalą się empatią i zdrowym podejściem do człowieka- niestety tak nie jest, wieczna presja i brak uśmiechów w pracy to standard, do tego dochodzi zła komunikacja wew. Jesteś dla nich tylko numerem, firma chwali się ze ściągnęła swoich pracowników z Białorusi do Polski po czym po miesiącu ich masowo zwalnia. Obecnie chyba robią rebranding bo PR-owo strzelili sobie w stopę z tymi zwolnieniami. Nie polecam, wydaje mi się że na rynku IT znajdą się lepsze miejsca do pracy.

Insider
@P12

Ludzie, czy Wy naprawdę myślicie, że rebranding robi się w jeden dzień? Przecież to jest rzecz planowana od 2021 roku i odłożona przez wojnę z Ukrainą i konieczność zajęcia się falą uchodźców z głównego centrum delivery na Białorusi. Fajnie się pluje, bo wróciłeś na rynek pracy, ale może nie wiesz, że po wybuchu wojny firma lekką ręką pozwoliła pracownikom w tydzień wydać 100 000 na pomoc uchodźcom i musiała zatrudnić nowych ludzi, żeby pomóc swoim inżynierom w ucieczce przez oprawcami. Nie wiesz, bo nikt się tym na zewnątrz nie chwalił. Aż się czasami we mnie gotuje jak to widzę. Zgadza się, były zwolnienia i jest to organizacja, która w komunikację globalną się uczy, ale na pewno nie jest to miejsce, gdzie człowiek człowiekowi wilkiem. Rozumiem rozgoryczenie, tak po zwolnieniach jest zawsze, ale w końcu to jest biznes, a nie instytucja charytatywna dla biednych programistów.

analysta
@P12

Z całego serca Cię popieram! jak nieprzyjemnie jest być zwolnionym przez krótkowzrocznych menedżerów, kiedy wszystko krzyczało, że nie będzie projektów i że garstka ludzi już siedziała na benche, ale wciąż zatrudniała nowe osoby z rynku. rebranding im nie pomoże, a to nie pierwszy przypadek masowych zwolnień. jednocześnie z każdą taką falą winni nadmiernego zatrudnienia pozostają bezkarni. ta firma powstała z myślą o menadżerach, tylko zanosi się na to, że już niedługo nie będą mieli kogo „zarządzać”

programista aplikacji mobilnyc
@Insider

"Insider"? podpisz lepiej "Menedżer" i tak każdy zrozumie kto to pisze! :) co ma do tego Twoja wzmianka o "100 000 na pomoc uchodźcom", co to za bzdury i jak to się ma do Twojej porażki z zatrudnieniem? lepiej powiedz mi, jak w firmie zwalniasz z ostrzeżeniem za kilka dni, ludzi, którzy pracowali dla ciebie przez lata, najlepiej z minimalną opłatą miesięczną która jest nielegalna i śmieszna! co za hańba! ten rebranding Ci nie pomoże, bo ludzie długo będą pamiętać takie porażki twoja nowa nazwa Vention nie ukryje strasznego stosunku do zwykłych pracowników

Firma w ostatnim czasie dokonuje masowych zwolnień. Management nie chciał ujawnić na jak dużą skalę, ale dało się zauważyć, że były to grupowe zwolnienia. Wewnątrz firmy trwa propaganda rozwoju i sukcesu, a w tym samym czasie zwalnia się kolejne osoby.

Obecny pracownik

(usunięte przez administratora) prawda, że nie chciał ujawnić, bo wszystko mogłeś sobie sam policzyć w wewnętrznych systemach to jest raz. Dwa, firma w PL ma 800 osób, to co to są te masowe, bo z tego co piszesz to można w tysiącach liczyć. Trzy, nikt nie robi propagandy sukcesu. Firma mocno się rozwijała przez długi czas, ale nie wiem czy zauważyłeś, że jest globalny kryzys. W IT przez długi czas była hossa, teraz świat się zmienia - Meta 20 tys. osób zwolniła. Wszyscy muszą trochę bardziej liczyć kasę. Mam nadzieję, że udało Ci się gdzieś dobrze wylądować.

An-pracownik
@Obecny pracownik

Serio, co to za bzdury? Czy firma jest tak zła w paleniu, że dawno temu nie widziała, jak inne firmy zamroziły rekrutację??! Dzięki takiemu podejściu zbudowało się wiele osób, które przez lata pracowały w firmie, bo nie było projektów dla nich ani dla nowych pracowników. Szkoda takich „wielkich” menedżerów, którzy nie potrafią odpowiednio ocenić sytuacji na światowym rynku. I pamiętajcie moje słowa, że ​​jak tylko minie fala kryzysu, znowu otworzą rekrutację nowych osób, tylko teraz ich reputacja została już zrujnowana przez te zwolnienia i rebranding im nie pomoże!!

Developer
@An-pracownik

z tego co udało mi się dowiedzieć - taka sytuacja nie jest pierwszy raz w firmie bo kompletnie nie wiedzą jak odpowiednio zaplanować rekrutację ludzi a takie zwolnienia masowe zdarzały się już wcześniej w ich historii

Mask

po ponad dwóch latach pracy w firmie zostałem wyrzucony na ulicę bez ostrzeżenia, ponieważ firma ma ogromne problemy z projektami. jeśli pójdziesz tam do pracy, pamiętaj, że możesz zostać zwolniony w każdej chwili, ale jednocześnie kierownik, który nadmuchał kadrę ludzi bez projektów, będzie siedział do końca i nikt go za to nie ukarze. także stosunek do programistów i wszystkich innych (analityków biznesowyc, testerów i innych) jest bardzo różny. jeśli jesteś programistą, to firma może ci się spodobać, ale innym radzę się zastanowić - na przykład ja byłem zmuszony iść do biura, a programistom pozwolono pracować z domu do woli.

@Mask

Poza pracą zdalną, to ja dopytam o pensję. Ile taki programista początkujący może tutaj zarobić miesięcznie? Skoro dla takich firma może się spodobać, to właśnie też pod względem kasy?

tester

Po dołączeniu do ItechArtu we wrześniu zapowiadało się dobrze, obietnice ciekawych klientów i projektów....i na obietnicach się skończtyło. Minęły ponad 4 mce na benchu, bez żadnych perspektyw na projekt, finalnie w okolicach lutego zaczęły się masowe zwolnienia (oczywiście po cichu, firma robiła wszystko żeby nie podeszło to pod zwolnienia grupowe, oferując skrócenie okresu wypowiedzenia i podsuwając pod nos porozumienia krzywdzące dla pracownika). W obecnej sytuacji zdecydowanie nie polecam.

Software engineer

Polskie oddziały tej Białoruskiej firmy w większości składają się z ludzi realokowanych z Białorusi. W biurach dominuje język rosyjski. Firma krótko po otwarciu rekrutowała bardzo dużo osób i angażowała się w liczne akcje promocyjne (DevTalki, programy dla studentów itd.). Prezentowała otwarte podejście do rozwoju i gwarantowała dobre warunki. Niestety obecnie bardzo ciężko trafić tam ciekawy projekt, o ile w ogóle dostanie się projekt. W ostatnim czasie zostało zwolnione bardzo dużo osób, z powodu cięć budżetu. Firma długo zapewniała, że wszystko jest dobrze i dynamicznie się rozwija, po czym nagle niespodziewanie w jednym momencie wielu developerów musiało poszukać nowej pracy. Mam mieszane uczucia co do tego miejsca, posiada zalety, ale również sporo wad.

@Software engineer

A czy język rosyjski w takim razie jest warunkiem koniecznym? Wymagają znajomości od pracowników? Pytam ponieważ piszesz, że dominuje w biurach. Może podasz więcej zalet i wad pracodawcy?

Zostaw merytoryczną opinię o Itechart Group Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Itechart Group Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Itechart Group Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Itechart Group Sp. z o.o.?

Itechart Group Sp. z o.o.
  • Aleksandra Zelwerowicza 41 lok. 2
    90-147 Łódź

Itechart Group Sp. z o.o.