Solbeg

Opinie o Solbeg

Tati Nowy wpis

Widzę, że przynajmniej .NET Dev może pracować na UoP, co nie jest regułą w IT. Z zalet biura na Twardej podkreślanych w ofercie, mniemam, że praca zdalna nie wchodzi w grę? Jak wygląda u was onboarding?

Nowy wpis

@Tati

Dzień dobry, praca zdalna jest jak najbardziej możliwa. Mimo, że głównie stawiamy na model hybrydowy, to jak najbardziej staramy się dostosować do potrzeb pracowników. To samo tyczy się rodzaju umowy, obie umowy, UoP i B2B są możliwe.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Solbeg?

Dzień dobry! Jest to poważne oskarżenie. Żadna z wymienionych sytuacji nie miała miejsca. Jako firma kładziemy duży nacisk na działania prewencyjne i edukacyjne w tym zakresie. Jeśli czujesz się ofiarą sytuacji opisanej w komentarzu to zachęcamy do kontaktu z pracownikiem działu HR (People Partnerem)

Pomimo niepochlebnego komentarza pozostajemy optymistami

Nowy wpis

Niezależnie od tego czy jesteś byłym lub obecnym pracownikiem naszej firmy, zapraszamy do kontaktu i rozmowy. Każdego człowieka traktujemy z szacunkiem i wszystkie zarzuty, niezależnie od oceny ich prawdziwości, chcielibyśmy wyjaśnić z pełną powagą oraz w sposób na jaki zasługują.

Aleksander

Na stronie firmy jest oferta pracy na stanowisko iOS Developer. Chciałem dopytać czy można pracować całkowicie zdalnie? Czytałem o hybrydzie czyli 2 dni w tygodniu w biurze. Ja miałbym trudny dojazd więc tylko praca online wchodzi w grę. Można elastycznie to ustalić na rekrutacji?

@Aleksander

Dzień dobry! Staramy się tworzyć jak najlepsze warunki pracy aby nasi pracownicy czuli się komfortowo. Pozostajemy elastyczni co do wyboru trybu organizacji pracy i praca zdalna jest możliwa. Ostateczna decyzja jest podejmowana przez menedżera w trakcie procesu rekrutacji.

@Solbeg

Dziękuję za odpowiedź, akurat szukałem tej informacji :) Czyli praca zdalna w pełni jest możliwa. Podejrzewam, że mimo wszystko preferowana jest forma pracy hybrydowej? A jak jest ze sprzętem do pracy, jest zapewniany?

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Solbeg?

Oferujemy możliwość pracy na Umowie o pracę lub B2B. Zapraszamy po więcej informacji na naszą stronę :) https://poland.solbeg.com/

Czy rekrutacja na stanowisko Nauczyciel / Nauczycielka języka niemieckiego w firmie Solbeg odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
Syrok

W firmie pracowałem ~5 lat. Przez pierwsze kilka lat wszystko było w porządku, ale im dłużej pracowałem w firmie, tym bardziej otwierała się dla mnie jej ciemna strona. Poznałem wspaniałych ludzi, ale nie uważam tego za zasługę firmy, ponieważ proces rekrutacji jest niestrukturyzowany, nie ma żadnych mierników ani oczekiwań. Kumoterstwo to główny problem. Prowadzi do ogromnej liczby nieprofesjonalnych zachowań ze strony kierownictwa wyższego szczebla. Miały miejsce przypadki zwolnienia pracowników z dnia na dzień bez odszkodowań.. Okłamali swoich klientów i partnerów. Wykorzystywali każdą osobę, która im ślepo ufała. To tylko kilka wad. Moja rada to poszukać lepszej firmy (lub partnera).

@Syrok

Najpierw piszesz o wspaniałych ludziach, potem o kumoterstwie. Trochę mi się to gryzie. Chyba że to dwie odrębne grupy w firmie? Za co w ogóle te zwolnienia się zdarzały, dają zawsze jakiś powód zwolnienia?

@Syrok

Dzień dobry, to bardzo zaskakująca opinia ponieważ działamy w Polsce od 2 lat, ale spróbujemy odnieść się do niej. Cieszymy się, że poznałeś wspaniałych ludzi i ufamy, że jest to właśnie zasługa naszego procesu rekrutacji, który jest dobrze zdefiniowany i dopasowany do stanowisk. Nie możemy sobie pozwolić na niestosowanie mierników w postaci np. rozmów technicznych czy sprawdzających kompetencje miękkie. Gdyby tak było, nie mielibyśmy w firmie tylu wspaniałych ludzi :) Nie okłamujemy klientów ani pracowników, a jeśli zdarzają się zwolnienia, co zdarza się w każdej firmie, to stosujemy się do zasad prawa pracy oraz zapisów w umowach, które nas obowiązują. Nie ma tutaj miejsca na uchybienia czy dowolne interpretacje. Stawiasz bardzo poważne zarzuty dlatego zapraszamy do osobistego kontaktu (np. z Twoim byłym People Partnerem lub na adres: reviews@solbeg.com) w celu wyjaśnienia sytuacji. Chętnie porozmawiamy :) Pozdrawiamy serdecznie

Eddie
@Solbeg

To nieprawda, wielokrotnie zwalniano już ludzi z rażącym naruszeniem prawa, ale poprzez naciski i szantażowanie pracowników. Niestety, ci ludzie byli zbyt zranieni, aby zwrócić się do sądu.

Wiola
@Eddie

A jakie to było naruszenie, możesz konkretnie napisać? Dużo osób zostało zwolnionych niesprawiedliwie?

@Eddie

Rozumiemy, że jeżeli dochodzi do zwolnienia, to mogą pojawić się stres i trudne emocje po obu stronach, nigdy nie jest to łatwy proces. Każda ze stron ma prawo do swojej oceny przebiegu współpracy, natomiast samo zwolnienie zawsze odbywa się w ramach obowiązującej umowy oraz przepisów prawa. Każde zwolnienie ma jakąś przyczynę, może ona leżeć zarówno po stronie pracownika jak i obecnej sytuacji pracodawcy. W Solbeg zawsze staramy się, żeby ten proces przebiegał możliwie bezboleśnie. Dążymy do zakończenia współpracy, tak aby pracownik wyszedł z sytuacji na możliwie korzystnych dla niego warunkach. Jeżeli ktoś w trakcie zwolnienia czuje się zraniony, to jak najbardziej ma do tego prawo, ale jest to jego subiektywne odczucie. Rozumiemy, że Internet daje możliwość anonimowego komentowania, ale opinie, to nie fakty. Jeżeli jakaś sytuacja budzi czyjeś wątpliwości, bardzo chętnie wyjaśnimy podstawy. Pozostajemy zawsze otwarci na dyskusję o faktach. Zapraszamy do osobistego kontaktu :)

@Solbeg

A czy uprzedzacie pracowników dużo wcześniej przy zwolnieniu, tak żeby mieli czas na ogarnięcie czegoś nowego? Może pomagacie Państwo szukać tym osobom nowej pracy? Bo kilka razy już się spotkałam z taką polityką różnych firm.

Mateusz

Bardzo sympatyczne miejsce pracy. Rekrutacja jest prowadzona w jasny sposob a feedback jest rzeczowy oraz szybki. Praca jest natury konsultingowej, glownie dla amerykanskich klientow. Firma jest rewelacyjnie zoorganizowana a pracownicy sa na dobrym poziomie. Poza tym, sa inne mile elementy. Codziennie sa wystawiane owoce i orzechy dla pracownikow a w zime i w lato firma organizuje imprezy integracyjne. (W zeszlym roku impreza swiateczna odbyla sie w Belvedere w Lazienkach). Po prostu panuje tu mila atmosfera, serdecznie polecam!

Joanna
@Mateusz

To faktycznie wszystko brzmi zachęcająco. Czy łatwo dostać u nich pracę? Mają jakieś mocno wygórowane wymagania? Oczywiście, jak podejrzewam, jest wymóg komunikatywnego angielskiego. Czy kontakt z amerykańskim klientem jest codziennie czy zdarza się z różną częstotliwością?

@Joanna

Cześć, dziękujemy za pytanie :) Nasze wymagania różnią się w zależności od projektu, oferujemy stanowiska zarówno dla juniorów jak i bardzo doświadczonych specjalistów. Co do języka angielskiego, to częstotliwość jego używania również zależy od projektu i klienta. Generalnie, część komunikacji w firmie odbywa się właśnie po angielsku, co daje możliwość szlifowania języka. Zapraszamy :)

Sławomir
@Solbeg

A prócz szlifowania w pracy można też dostać dofinansowanie na jakiś kurs językowy? Firma w ramach benefitów to oferuje czy nie ma takich dodatków?

Oshka

nice company

Paulina
@Mateusz

To ile trzeba czekać na feedback? 2 dni, 3 dni czy może tydzień?:) Można liczyć na jakieś inne benefity pozapłacowe oprócz owoców, orzechów i imprez?:) Jest coś jeszcze innego?:)

Jakub S.

Ta firma to jakiś żart, (usunięte przez administratora) na kółkach. Wymagacie znajomosci języka angielskiego na poziomie fluent, a rekruterki nie są w stanie nawet z Tobą się dogadać w tym języku. Tak nie profesjonalną firmę jeszcze nigdy nie spotkałem. Obserwowałem konto Solbeg na linkedin, i co to za wieśniackie tiktoki na linkedin, serio? To jest profesjonalne podejście i reprezentowanie wizerunku firmy?

@Jakub S.

Cześć! Dziękujemy bardzo za podzielenie się swoją opinią. Jesteśmy zdania, że każdy człowiek powinien mieć możliwość tworzenia treści, które lubi! Cieszymy się, że każdy ma różne zainteresowania i że na LinkedIn można znaleźć treści dla każdego: zarówno zabawne memy, jak i poważne artykuły. Myślimy, że to właśnie nasza różnorodność czyni świat tak interesującym! Szanujemy prawo naszych pracowników do kreatywnego wyrażania siebie, a jednocześnie cenimy opinie naszych widzów i czytelników. Będziemy więc zadowoleni, jeśli zechcesz omówić nasze treści bardziej szczegółowo z nami. Prosimy o kontakt na adres e-mail: career@solbeg.com

Waldek
@Jakub S.

Na rekrutacji jest tyko rozmowa po angielsku czy też jakieś testy? Wyszło że językowo byłeś lepszy niż panie które cię przyjmowały do pracy? A inne pytania? Też ci nie pasowały bo jesteś dość negatywnie nastawiony. Co było jeszcze nie tak?

Partactwo

Niewykwalifikowana kadra. Popełniają kardynalne błędy językowe na poziomie podstawówki z angielskiego. Pytają się pisemnie o rzeczy, które zostały czarno na białym wysłane do nich jak adres. I dostali to, co sobie wypracowali.

@Partactwo

Cześć! Chcielibyśmy poznać bliżej opisaną sytuację, aby w razie potrzeby podjąć działania mające na celu poprawę procesu w przyszłości. W tym celu prosimy o kontakt z Twoim rekruterem (jeśli jesteś kandydatem) lub People Partnerem (jeśli jesteś obecnym pracownikiem) i podzielenie się szczegółami sytuacji. Będziemy bardzo wdzięczni za kontakt! Z poważaniem, Solbeg Team

Robert

Dlaczego usuwacie komentarze? Prawda boli? Chcecie mieć tylko same dobre opinie?

@Robert

Cześć Robert, komentarz może zostać usunięty tylko za zgodą administratora strony i w związku ze złamaniem regulaminu (jeżeli jest nieprawdziwy). Doceniamy każdą opinię, nawet tą nieprzychylną, ponieważ pozwala ona nam doskonalić się w tym co robimy

Ilona

Napiszesz coś więcej? To chyba nie z Twojego doświadczenia skoro jeszcze pracujesz. Jeśli to prawda to kiedy tak właściwie miało dojść do tego typu zwolnienia?

Profesjonalne podejście na każdym etapie rekrutacji, jasne zasady, szybki feedback. Sprawne załatwienie wszystkich formalności związanych z zatrudnieniem. A sama praca? Jest tak jak powinno być do tego dużo benefitów, z którymi nie spotkałem się wcześniej np. na wsparcie psychologiczne, bonus urodzinowy, dużo eventów wewnętrznych. Przyjazna atmosfera, uśmiechnięci ludzie, polecam każdemu!

Violetta

W Solbegu pracują w różnym wieku ludzie, i młodzi i starsi, którzy chętnie ze sobą rozmawiają, współpracują, niosą wzajemną pomoc. Atrakcją są wspólne wyjazdy, spędzenie w miłej atmosferze świąt, wspólne gry, możliwości uczenia się języka angielskiego i polskiego ze wspaniałą, kompetentną kadrą.

Sherine

Solbeg to świetne miejsce na rozwój swoich możliwości. Jeśli chcesz korzystać z angielskiego na co dzień to na pewno będziesz mieć taką możliwość, ponieważ zespoły są międzynarodowe. Bardzo atrakcyjne benefity oraz onboarding. Z czystym sumieniem mogę polecić tą firmę :)

Max

The Office is located in the Warsaw city center in one of skyscrapers. It is modern and comfortable. People that works here are kind and friendly. There is nice working atmosphere and the right place for self-realization in the profession.

Anastasia

I like this company for the atmosphere, people and the opportunity for personal development )

Jan.

Solbeg is a team of great professionals and people close in spirit to me. I'm glad to be part of this team. Friendly atmosphere, cozy office with delicious coffee and fresh fruit, smiling people. Interesting events and nice gifts. We are one close-knit team when we solve work tasks and one friendly family when we are going to relax together.

Kanye100

Jak wyglada praca w Solbeg ? Czy jest presja, nadgodziny , szkolenia , selfdevelopment ? Czy w Warszawie dominuja Biaorusini ? ilu jest Polakow ?

@Kanye100

Dzień dobry! Pochodzenie, wygląd czy orientacja seksualna to dla nas wyznaczniki, według których nie oceniamy innych ludzi. Najważniejsze są kompetencje zawodowe. Wspieramy rozwój kompetencji poprzez uczestnictwo w kursach, które dofinansowujemy, oraz uzyskiwanie odpowiednich certyfikatów. Staramy się budować partnerskie relacje :) zapraszamy!

Alicja

Wspomniano tutaj w wypowiedzi coś o ciekawych projektach... mógłby tu jakiś pracownik się wypowiedzieć na temat tych ciekawych projektów? w jakiej tematyce się obracają ? ;)

Anastazja
@Alicja

Cześć! Są ich dużo, zapraszam sprawdzić na stronie: https://www.solbeg.com/company/portfolio

Kamil
@Anastazja

Faktycznie sporo. Można się dostać do jakiegoś? Macie projekty które są w trakcie realizacji i można dołączyć? Potrzebne jest duże doświadczenie?

@Kamil

Ta, doświadczenie jest mile widziane.

Ilona
@pracownik

Czyli w razie czego bez również ma się jakąś szansę? Można liczyć na szkolenie?

Sergey K

Absolutely unstressful interview. Interviewers were cheerful and it was easy to communicate with them. At the agreed time I got feedback with the offer. And I am really happy that I accepted it. I really like the way SolbeSoft people works. It's really a team of professionals. I've joined an interesting project. High level of communication within the team and all processes are well established.

Zostaw merytoryczną opinię o Solbeg - Warszawa

• Jak się pracuje w Solbeg?

Zobacz opinie na temat firmy Solbeg tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solbeg?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 7 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Solbeg