Matic S.A.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Aleksander Nawrat

Pracownik firmy - Prezes Zarządu

04.01.2024 10:01

Czym zajmuje się Państwa firma?

Aleksander Nawratikona wywiad

Firma Matic jest integratorem rozwiązań IT. Zajmujemy się przede wszystkim sprzedażą gotowych rozwiązań informatycznych (oprogramowania i urządzeń) głównych światowych producentów takich, jak: IBM, HP, Dell. Tworzymy i rozwijamy na zamówienie całe środowiska informatyczne i systemy bezpieczeństwa IT. Mamy swój dział programistyczny zajmujący się tworzeniem aplikacji własnych i tych na zamówienie klienta.

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

Aleksander Nawratikona wywiad

Firma powstała w 1990 roku tak, jak większość obecnie działających firm informatycznych. Był to czas przemian i dużych możliwości rozwoju dla przedsiębiorstw z branży IT. Polska przechodziła z okresu centralnego zarządzania na nową ścieżkę świadczenia usług. Założyciele firmy wykorzystali ten moment i rozpoczęli swoją działalność od sprzedaży gotowych rozwiązań sprzętowych producentów, takich jak: Apple, Silicon Graphic. Później firma zaczęła się specjalizować w dostarczaniu systemów dyskowych do archiwizacji danych, czym zajmujemy się do tej pory.

Jak wygląda specyfika Państwa usług?

Aleksander Nawratikona wywiad

Firma Matic jest typowym integratorem IT. Sprzedajemy rozwiązania informatyczne dostosowane do potrzeb każdego klienta. Kilka lat temu zainwestowaliśmy w produkcję oprogramowania dla małych linii lotniczych, która obecnie dalej jest rozwijana i sprzedawana poza granicami kraju. Nasze działania mają więc zasięg ogólnoświatowy.

Kto odpowiada za rekrutację w Państwa firmie?

Aleksander Nawratikona wywiad

Za zatrudnienie pracowników odpowiada kierownictwo firmy. Struktura zatrudnienia jest płaska, nie posiadamy specjalnego pionu HR, który zajmuje się rekrutacją.

W jaki sposób dbacie Państwo o osoby zatrudnione i atmosferę w miejscu pracy?

Aleksander Nawratikona wywiad

Najważniejszym kapitałem w firmie są nasi pracownicy. To ich praca i zaangażowanie przynoszą przedsiębiorstwu wartość dodaną. Otwarta komunikacja stanowi punkt wyjścia działań rozwojowych w firmie, a kulturę organizacyjną staramy się budować w taki sposób, aby zachęcała ona do rozwoju i samodzielnej inicjatywy. W naszym biurze podczas spotkań zespołowych promujemy otwarty dialog, tworząc przestrzeń do zadawania pytań oraz dzielenia się pomysłami. Konstruktywna informacja zwrotna pozwala pracownikom zrozumieć obszar, który stanowi dla nich wyzwanie. Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w branżowych konferencjach krajowych oraz międzynarodowych, jako słuchacze i prelegenci. Kluczem do budowania relacji są spotkania integracyjne, które skutecznie rozładowują wszelkie napięcia i pozwalają na chwilę odpocząć od codziennych obowiązków zawodowych.

Aktualność
Z ogromną przyjemnością informuję, że nasza firma znalazła się w prestiżowym gronie ,, Diamentów Forbesa 2024''. Matic znalazł się w zestawieniu firm o największym wzroście wartości przedsiębiorstwa. Tytuł ten jest potwierdzeniem wiarygodności wśród naszych partnerów biznesowych oraz miejscem w towarzystwie najlepszych firm w Polsce.

Aktualność
Matic jest wystawcą na nadchodzących targach Polsecure w Kielcach. Będziemy prezentowali najnowsze rozwiązania z zakresu analizy kryminalnej - I2, Mercure, Agumented Vision, Financial Trail i inne. Jeśli interesuje Ciebie analiza danych telekomunikacyjnych, finansowych lub video koniecznie odwiedź nasze stoisko. Do zobaczenia na Polsecure!

Wesołych Świąt!

Czy istnieje możliwość rozwoju w Matic S.A.?

Nowy wpis

W naszej firmie staramy się budować kulturę organizacyjną która zachęca do rozwoju, wynika to zarówno z inicjatywy pracodawcy , jak i pracownika. Plany rozwojowe pomagają pracownikowi stać się specjalistą w danej dziedzinie ,a firmie zdobyć przewagę na rynku.

Aplikowałeś do firmy Matic S.A.? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?

KAM

I wciąż obstaję w 100% za tym ​TL to na pewno nie jest osoba z którą miałam nadzieje na przecięcie się jakichkolwiek dróg i z resztą jemu w tym mailu nie dziękowałam. Przemilczałam. Natomiast za resztą obstaję w szczególności za opinią w mailu o Alku - który niestety nie był moim bezpośrednim przełożonym i myślę, że jak by był to współpraca wyglądała inaczej. Co do reszty to tak każdemu można za coś podziękować - to nie ich wina że miałam słabego przełożonego, ale po części ich wina, że nie potrafili nic z tym zrobić. Inni pracownicy - nie mieli zbytnio do czynienia ze mną profesjonalnie - oni mogą pisać , atmosfera była jaka była, argumenty przez mojego przełożonego były podawane, że zarząd go ciśnie, że musi się tłumaczyć. Może w takim razie powinniście lepiej zdać sobie sprawę z tego co sami pracownicy o wszystkim myślą. Pozostawiam opinii status neutralny. Proszę natomiast o natychmiastowe usunięcie danych osobowych, inaczej kroki prawne zostaną podjęte.

@KAM

troche wyglada to jak Opinia o jakims TL niz o firmie

KAM

Szczerze mówiąc nie polecam pracy w Matic S.A. Jeśli jest słowo, które przychodzi mi do głowy po przepracowaniu tam kilku miesięcy to "zaściankowość" Wszystkie negatywne cechy starego PRLwskiego podejścia do pracy ta firma posiada. - Zarząd krzywo patrzący się na pracowników, pod względem wykonywanej pracy, kwestionujący czy w ogóle pracują. - Sztywne struktury Pań Pani - W żadnych rozmowach o pracowniku sam pracownik, nie bierze udziału i rzadko kiedy jest o czymś informowany. - Wynagrodzenie przeciętne jak na Warszawę -Słabe struktury, czasem mam wrażenie że tam nikt do końca nie wie co robi. -Pan programista TL, który był ,moim bezpośrednim przełożonym - polecam unikać. 82 minutowe bardzo agresywne atakowanie pracowników za drobne błędy. Zero umiejętności przyjęcia tego, że podwładny (w tym wypadku dodatkowy problem może stanowić, że kobieta i to młoda, może mieć inne spojrzenie na sprawę) Innemu pracownikowi, który również miał szczęście uciec spod jego skrzydeł mówił "nic prostszego nie ma, możesz iść umyć naczynia zrobię to sam". Wytykanie błędów na forum publicznym nie tylko zarządu, ale też innych pracowników - z nastawieniem na jak największe upokorzenie. Wszystko zależało od humorku Pana TL Atmosfera strachu, upokorzenia beznadziejności, jedyny powód dla, którego nie zakwalifikowałam tego jako kwestię mobbingu to fakt, że mogłam sobie pozwolić na odejście zanim te zachowania stały się długotrwałe. Plusy: Nie można zostawić, że firma pozwala się rozwijać. Dużo się nauczyłam, a przy wyrażeniu chęci na więcej dano mi znać, że taki rozwój jest możliwy. I zdecydowanie są wartościowe osoby od których można się uczyć. Brak ścisłego dresscodu. Możliwość pracy z domu

@KAM

Czyli po staremu

Zostaw merytoryczną opinię o Matic S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Matic S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Matic S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Matic S.A.?

Matic S.A.