Opinie o Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy S.A. w Gliwice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pojazdy specjalistyczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy S.A. w Gliwice

Toma

Może wreszcie nasza (usunięte przez administratora)załatwi problem czasem korków rano. Skończy się sprawdzanie przepustek i zabieranie na przeszukiwanie bagażników stoimy jak głupki. Jak chcą żebyśmy pracowali to po co te kontrole. Po co ta kontrola rano jak wjeżdżamy to żart jakiś , przy Grochowskim (usunięte przez administratora) nie mogła się przebić po naszych telefonach.

robotnik

Mówią gdzie kucharek 6 nie ma co jeść. Powinna sprawdzić ilu jest elektryków w WZM, a ilu w ZM

Jan

Ty jesteś na pewno z Bumaru. Byłeś kiedyś w innych zakładach PGZ? Najlepiej nie robić żadnych remontów. Jeszcze w zeszłym roku na holu stał kiosk i były boazerje plotki itd slabej jakości i estetyce wychodka. Każdy kontrahent wchodząc do zakładu wiedział że może liczyć na współpracę że świetna firma. Najlepiej nic nie robić nic nie zmiemiac i wszystkich krytykować jak coś robią. A zapytam pokazał któryś jak to świetnie pracuje ? Porównać się da jest HSW i jakoś sobie radzi, jest WZM i sobie radzi i jest Bumar i sobie pokrzykuje.

Rozrzutny

Jeżeli zrobi porządek to zasługuje na 10 razy tyle bo nikt sobie z marksistowskim podejściem do pracy nie poradził. Podpowiem 1- Wydajność pracownika, porównać z WZM, przez ten pryzmat ocena kadry kierowniczej Dyrektorzy kierownicy 2- Działy i pracownicy nieprodukcyjni , liczba i wynagrodzenia 3- Umowy sprzątanie i zieleń stawki i przetargi 4- Umowy najmu metraż, stawka, prądzik i inne np. co mogą sobie skombinować z naszego 5- Magazyny szczelność dokumentacji, zużycie i ubytki 6- Inwestycje chociaż ostatnie 5 lat zamówienie cena i ostatecznie zapłacone bardzo dużo zapłacone na koniec , już tym zarobi na wypłatę Jak wykryje to do prokuratury i jeszcze premie powinna dostać

Wacek co sie zna
@Rozrzutny

Ha ha. Żeby to sprawdzić musi dostać dokumenty , nie dostanie zanim nie wyprodukują :) Jak zmiany to wszędzie w papierach też :))) Największa produkcja u nas to dokumentów zawsze była, po czasie i zawsze takie różne. Powodzenia!!!

Elektromechanik

Okropna, uważajcie na tę firmę. Rozmowa była przeprowadzona z 2 mężczyznami, szydzili, poniżali, od samego początku czuć było, że są negatywnie nastawieni, reagowali potępiającym spojrzeniem i głupimi śmiechami/komentarzami, na wszystko, co się powie.

Dot. rysunków technicznych, ocen w szkole, doświadczenia, militarii.

ZZ

Pamiętacie artykuł w gazecie? Nasza dziewczyna zrobiła audyt magazynów i ja wywaliło. Pani BJ zrobiła audyt jak się patrzy dla zarządu, może niech wróci do pracy niesłusznie zwolniona i niech pokaże BJ jak się to robi i jaka jest prawda.

Edek

zwolnienia...będą zwolnienia przez nowy zarzad. U siebie niema co robić więc zwolni naszych żeby swoim dość robotę.

Biura pełne starszych pań i jeszcze przyjmowali nowe twarze pomoc nawet nadgodziny biedaczki musiały robić bez przesady !!!

Maria Kędziorska

Pracowałam w tym Zakładzie -d sierpnia 1968roku do 1993 .Zakład rozwijał sie i kwitł az ktos położył łapę na produkcji tego Zakładu potem zaczęły sie schody to co mi wiadomo. Pozdrawiam ekipę i pracowników tego Zakładu zawsze utozsamiam się z nim.Życzę Wszystkim aby nadchodzący Nowy Rok 2020 był udany.

Janek
@Maria Kędziorska

A może było tez tak , ze nie wykonano kilku kontraktów i tak nic się nie stało dalej wielu ma etaty i płace. Wystarczy wyjasc na zakład i sie obejrzeć strach patrzeć dokoła lata 70 i pełno ludzi wyciagajacych reke po pieniądze od państwa.

@Janek

To święta prawda tu tylko podwyżki chcą pani Prezes a nie jeden chciał by się dostać do Bumaru i do emerytury przelazić a to socjal co to za premie Prezesa dzień wolny dla kobiet 8 marca jest równouprawnienie

Wszystko jasne. WZMOT przejmie pracę Bumar. Wszyscy wiemy jaką opinie posiada o zakładach prezes z konkurencyjnej firmy.

uczciwy

Mam nadzieje, że choć odrobine zbliżymy się do przedsiębiorstwa. Ładne hale i wreszcie jedno zamówienie wykonane do końca bo od kilkunastu lat jedziemy na zaliczkach. Zacznijmy zarabiać na produkcji nie pożal się boże wynajmach. Na tym to zarobili tylko nieliczni. Patrzę na wieloletnich pracowników i przecieram oczy ze zdumienia że się tym chwalą. Gdzie byliście przez te wszystkie swoje 20 czy nawet 40 lat pracy, schyliliście się po przysłowiowy papierek? Czy w domu też nie przeszkadza ci urwane to czy tamto. Pani Elżbieto proszę niech Pani zmieni tą firmę i odedrze z przywar zasiedziałych próżniaków!

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy S.A.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

JustMe

Ja dostałem dofinansowanie do studiów mgr, zostałem też wysłany na drogie szkolenia, także uważam, że jeśli ktoś w firmie chce się rozwijać to firma go wspiera. Ci co mówią, ze nie ma rozwoju chyba po prostu się o niego nie starają.....

brak monotonii

Zakład rozwojowy brak monotonii jak przy pracy na taśmie jeśli ktoś lubi wezwania to jak najbardziej polecam, ludzie w większości chętni do pomocy, i od fachowców można naprawdę dużo się nauczyć

Zwolennik monotonii
@brak monotonii

Brak monotonii. Raz pracujesz na hali, raz zamiatasz ulice, raz odgarniasz śnieg z dachów, a czasami malujesz ściany. Stanowisko monter: Prace ciekawa polecam:)

Czy Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy S.A. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Umowa o pracę. Nie ma tu żadnych smieciówek

Podróżnik PGZ

WZM hala wybudowana za swoje, porządek i dyscyplina. HSW wybudowana hala za swoje porządek i dyscyplina. ZM komuna na placu i w sercu wtedy liczono ze przyjdzie ruski i da, teraz tez na to liczycie koledzy? Po sąsiedzku przyszla Elzbieta płoty pomalowane, każde wejście i wyjście rozliczone co do minuty i pewnie Ośrodek sie podniesie czy nie czas u nas na dyscypliny każdy kto pracuje co najmniej kilka lat powinien się walnąć w pierś i do roboty.

Kolejny fizol

Prawdziwy dramat. Chłopki "pracują" poza etatem na konto obcej firmy na dodatek się cieszą! Żal i żenada jak można w 21 wieku tak dać się wykorzystywać.

norm
@Kolejny fizol

Panowie i Panie, jest dużo firm które tylko czekają na prawdziwych wykwalifikowanych pracowników. Szanują przy tym staż i doświadczenie i cenią osoby z rocznika 1975,1974 itd. bo osoby te uczyły się i posiadają wiedzę której brakuje często gimbolom

Fizol

Po wielu latach pracy na produkcji, zarabiam netto 2200-2300 zł. Mimo posiadanego wykształcenia średniego technicznego, i znajomości wyrobów (dawny wydział 500) niczego się tu nie dorobiłem. Garstka ludzi którzy są fachowcami czeka tylko na dociągnięcie do emerytury, wielu z nich po poświęceniu swojego życia temu zakładowi niczego nie osiągnęła po za brakiem szacunku i lekceważenia od dużo młodszych i znacznie mniej zdolnych przełożonych jak i utratę zdrowia. Stawka za jaką tu ludzie na produkcji (monterzy, ślusarze, mechanicy itp.) pracują wacha się od 13.80 do 15.70 zł. Oczywiście brutto. Warunki BHP są tylko na papierze, palenie wozami na hali bez wyciągów to norma, spawanie czy szlifowanie również bez wyciągów itp. Jeśli masz wiedzę i umiejętności to jesteś przegrany / przegrana. Stwarzasz zagrożenie dla pasożytów które bimbają sobie i utrudniają innym życie za znacznie większe wynagrodzenie. Ludzie na stanowiska wyższego szczebla są zatrudniani po znajomości i bez jakiegokolwiek pojęcia o tym co będą mieli robić plus za brak kompetencji oraz za swoje rażące błędy nigdy nie poniosą jakiejkolwiek odpowiedzialności. System wynagradzania, wynagradza tylko "swoich" a ci którzy są prawdziwymi fachowcami czy to w biurze czy na produkcji są wynagradzani obelgami ujętymi w ładne słowa i dodatkową ilością pracy jaką mają wykonać za jadących na ich plecach pasożyty. Żywy PRL i to w bardzo negatywnym tego skrótu znaczeniu. Układy i układziki, rączka rączkę myję. A fizole i ludzie z biur ci bez znajomości i układów chodzą i szukają poprzedniego dnia, miesiąca gdzie jest ta wypłata. Te 2300 - 2500zł netto po 30 latach pracy chwalebnej.

Realista
@Fizol

Tu akurat się zgodzę. Szefem hali jednego z podwydziałów został gościu który wcześniej prowadził sklep z warzywami

Łukiii

Ja pracuję w Bumarze i jestem zadowolony, stawka na początek waha się w granicach 3500 zł brutto. Przez 3 miesiące miałem swojego opiekuna który wdrażał mnie w obowiązki. Bogaty socjal, dużo dodatków . Ekipa fajna, praca wymaga myślenia nie pracuję jak robot na strefie.

@Łukiii

@Łukiii Napiszesz co dokładnie znajduje się w świadczeniach socjalnych w Bumar-Łabędy? Będę bardzo wdzięczna.

Mmm

Witam, jakie są zarobki na poziomie mistrza zmianowwgo? Warto aplikować ? Czy te wszystkie negatywne opinie są rzetelne?

ADAM...

Jakie zarobki na stanowisku magazyniera, na początek ?

man
@ADAM...

1800-2000zł netto

bez pleców

Praca w biurowcu bez znajomości = cieć do zapie...................lania na tych po znajomości. Nie polecam - szkoda czasu. PRL do potęgi n. Rozwój wsteczny.

Zostaw merytoryczną opinię o Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy S.A. - Gliwice

• Jak się pracuje w Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy S.A.?

Kandydaci do pracy w Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy S.A.