Opinie o Velo Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Velo Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Velo Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - pozostała działalnoość

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Velo Sp. z o.o. w Gliwice

Byly

Bardzo zła firma, ze złą atmosferą. Prezes ludzi traktuje jak kombinatorow i leni, których trzeba odpowiednio "motywować" . A przede wszystkim kontrolować. Nie wolno wyjść nawet 5 minut wcześniej. Masz lekarza? I potrzebujesz się zwolnić pół godziny to trzeba wybrać połówkę urlopu. Na l4 trzeba pracować, na urlopie również. Najchętniej prezes wyznaczalby ci kiedy możesz iść na urlop. Umowa pierwsza na okres próbny a kolejne tak, żeby cię jak najdłużej trzymać na czas określony i móc cię zwolnić w każdej chwili bez uzasadnienia. Wieczne szukanie winnych i oskarżanie innych o niepowodzenia. Pochwała nigdy za to ochrzan za byle co. To prezesowi przychodzi łatwo bo uważa że każdy jego pracownik to jego własność i każdy ma chodzić jak w zegarku i być wdzięczny że ma pracę. Szkoleń nie ma, rozwoju też nie. Każdy robi nie to co powinien ale jak szef każe to nie ma co dyskutować. Nie polecam. Szkoda czasu, nerwów i zdrowia.

@Byly

@Byly potwierdzam. Jedyne co tam jest na plus to pracownicy.

xXx

Firma jest w strefie upadku. Zła forma jest spowodowana błędna polityka firmy, brakiem szacunku dla klientów i pracowników, brakiem kultury. Oceniam, że w ciągu dwóch lat zniknie z rynku. Czy warto się wiązać z taką firma?

@:)

To prawda że firma bardzo dobrze prosperuje i daleko jej do upadku. Ale traktowanie pracowników przez prezesa który uważa że pracują sami slodzieje. Zapomniał że gdyby nie ci ludzie jego firmy by nie było. Ludzie tam swoją pracę wykonują na prawdę bardzo dobrze, wkładają w to serce a są traktowani jak (usunięte przez administratora) przez Pana prezesa. Chorować nie można na urlopy chodzić nie można. Porażka.... jak dla mnie panuje tam (usunięte przez administratora)

Nie wiecie czasem ile w tym roku można zarobić na montażu rowerów? Jest to dla mnie dość istotna informacja, ponieważ mam już doświadczenie i po swoim rejonie w Gliwicach roboty szukam. generalnie nawet miałem ofertę z kiedyś przed sobą ale tam pisali, że płacą do 3 500 zł. no ale po takim czasie o ile więcej jest? myślicie, że ponad piątkę na spokojnie się ściągnie?

były pracownik Nowy wpis

Daleko Velobankowi do poziomu jaki, jakie pracodawca zapewnia pracownikom w innych bankach. Atmosfera bardzo zła, motywacja polega na szczuciu pracowników przeciwko sobie i podsycaniu niezdrowej rywalizacji, zamiast wsparcia pracy zespołowej. Dwie moje znajome zostały zwolnione po 50, bo zbliżały się do okresu ochronnego. Rekrutują większą ilość pracowników na jedno stanowisko i po okresie próbnym wyrzucają tych z mniejszym doświadczeniem. Wymagany dress code, a na biurkach bałagan, przełożeni używają niecenzuralnych słów na open space. Bank robi akcje sadzenia drzew którą promuje w sieci, a w biurze przynajmniej tym w którym przyszło mi pracować brak możliwości segregowania śmieci.

ciekawy Nowy wpis
@były pracownik

O jakiem dziale opisujesz no chyba, że tak jak opisujesz wygląda w każdym dziale? Możesz doprecyzować?

Pomyłka Nowy wpis
@były pracownik

Wpis dotyczy innej firmy, konto na którym dodano ten opis dotyczy firmy VELO sp. z o.o. z Gliwic, która nie ma nic wspólnego z Velo Bankiem.

Dzień dobry. Ile zarabia się na stanowisku pakowacz i jak wygląda praca?

@Kandydat

Dostaje się najniższą krajową I praca jest ciężka w sezonie jest (usunięte przez administratora) że pot spływa po (usunięte przez administratora) że człowiek chcial by na chwilę usiąść to nie ma szans bo pan prezes patrzy w kamerach

Roma
@Zeus

Poza najniższa jakieś premie chociaż? Jeżeli tak to ile takiej premii maksymalnie można uzyskać? Nie macie żadnych przerw podczas upałów?

Urszula

A podasz przykład jakiś tych niekorzystnych zmian w umówie?

Partner
@Urszula

Np. dla sklepów prowadzonych i będących własnością Velo tzw. promoszopow, to Velo miało dawać towar na tzw. ekspozycję. Płatność za towar miała być po jego sprzedaży. Teraz jak towaru nie kupisz, jak w standardowej hurtowni, to nie będziesz go mieć. To samo dotyczy sklepów partnerskich.

Ej
@Partner

To chyba odnosi się do współpracy ze sklepami, wewnątrz firmy chyba jest ok? Ciagle szukają nowych pracowników, rozwijają się.

@Ej

Szukają co chwile nowych pracowników bo ludzie nie wytrzymują szczególnie na magazynie

Czy rekrutacja na stanowisko Pracownik administracyjny z elementami księgowości w firmie Velo Sp. z o.o. odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
xXx

@xXx

Nie wiem skąd takie prognozowanie, skoro firma prosperuje bardzo dobrze i wręcz odwrotnie od Państwa prognozowania, wcale nie zanosi się do stery upadku, skoro znajduje się w czołówce rankingu "Najbogatsze firmy z Gliwic. Ranking „Diamenty Forbesa” polecam zapoznać się a artykułem opublikowanym raptem 2 tygodnie temu! Serdecznie pozdrawiam :) Link do artykułu: https://dzisiajwgliwicach.pl/najbogatsze-firmy-z-gliwic-ranking-diamenty-forbesa/ https://www.forbes.pl/diamenty/2022/artykuly/diamenty-forbesa-2022-oto-najlepsze-firmy-z-wojewodztwa-slaskiego/xz3yljl

Ale
@:)

Bycie bogata firmą to fajna rzecz. Dobrze jeśli w parze z tym idzie szacunek do pracowników.

@Ale

A to prawda, bogata firma o etycznym postępowaniu to skarb. Jednak niestety prawda jest taka, że nawet gdyby ich nie szanowali zbyt specjalnie to wcale firma nie musi chylić się ku upadkowi tak jak tu zasugerowano. Bo jeśli to prawda, co piszecie to firma jest na to dobrym dowodem. Ciekawe w takim razie jak prezentowałyby się finanse tutaj gdyby atmosfera była całkiem inna niż ta, którą tu opisują?

?
@Iza

Podobno zadowoleni pracownicy generują większe przychody, ale niekoniecznie zawsze tak jest. Istnieją firmy o gigantycznych zyskach i bardzo prymitywnej kulturze korporacyjnej. Są też niewiele zarabiające przedsiębiorstwa gdzie ludziom pracuje się dobrze. Truizm. Gowork ma ułatwiać wybór środowiska pracy, a nie miejsca w rankingu. Z tego co tu czytam, to w Velo może być "toksycznie", ale o tym najlepiej wiedzą sami pracownicy.

@?

Oj zaginęła mi gdzieś Twoja odpowiedź. No dobrze może i masz rację, to zależy od sytuacji. Czyli koniec końców stwierdzasz, że po opiniach tutaj i tak człowiek niczego konkretnego się nie dowie?

@:)

Chyba TR sam sobie pisał komentarz. Czołówka to raczej pierwsze kilka miejsc a nie 74... Przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej w Tychach zajęło 17. Nie ma się czym chwalić.

Kerbi
@xXx

Nie zniknęła. Teraz działa pod nazwą velo bank i dalej robi klientów w bambuko. Infolinia godzina czekania. Placówka w której byłem to kanciapa 5 na 5. 2 pracowniczki. Jedna powiedziała że mnie nie obsłuży bo czeka na klientke. Przy drugim okienku Pani zalila się że 8 raz jest w sprawie że zglaszala do centrali i nic. Pracownica dzwoniła potwierdziła (usunięte przez administratora) w papierach. Obie wypisywaly reklamacje. Po czym klientka wyszła. Ja też razem z nią. Już tam moja noga nie powstanie.

Ciekawe
@Byly

Czy Prezes nadal twierdzi że na kazde miejsce w Velo czeka w kolejce 10 osób :-) To tosyczna firma, w której pracują naprawde fajni ludzie. Nietety są stłamszeni przez ego człowieka leczącego swoje kompleksy.

@Byly

@Byly potwierdzam. Jedyne co tam jest na plus to pracownicy.

Brak stabilnego zatrudnienia i niskie zarobki.Brak dobrej organizacji pracy dla pracowników.

Jolanta

Możesz dać znać czym się przejawia ten brak stabilności? Chodzi o umowę? Czy jakieś inne sprawy na to mają wpływ?

Kto to jest?
@Jolanta

Zastanów się nad odpowiedzią dla Joanny. Kogo ona (on) reprezentuje. Velo? Te wpisy noszą znamiona prowokacji

@Kto to jest?

Hahahah serio? Dla mnie te pytania noszą znamiona ciekawości. :D Mnie za to interesują bardziej te niskie zarobki. Co to znaczy? Ile płacą pensji?? I są jakieś podwyżki za staż pracy w firmie?

nick
@Kto to jest?

ojej i komuś sie udało! zostałem sprowokowany! jest niestabilnie, bo w każdej chwili czujesz ze polecisz. za byle co. zrobisz tak jak ci każa a nastepnego dnia sie okazuje, ze tak nie mialo byc. firmą rządzi sfrustrowany człowiek z jeszcze bardziej sfrustrowanym kierownictwem. szczególnie w złym humorze kierownikiem importu. ten to dopiero ludzi nie szanuje.

@nick

Ale czy w tych umowach są jakieś okresy wypowiedzenia, które no nie pozwalają zwolnić z dnia na dzień. Jest taki okres w umowie? Ile trwa?

Chyba trochę niektórzy tu pomylili tematy. Przecież to temat dotyczący firmy Velo ale nie jako banku a firmy, która dostarcza akcesoria do rowerów. Wszedłem tu się coś o firmie dowiedzieć, bo szukają teraz Junior Product Managera a tu zdziwko, że o banku opinie :D No ale dobra w ofercie podali, że jest jakiś wewnętrzny regulamin nagradzania. To ja dopytam zanim aplikuje, czy dobrze finansowo tam można wyjść w skali miesiąca? O te premie mi chodzi :D

do Paweł
@Paweł

regulamin wynagradzania jest smieszny. Jak myslisz, ze dobrze zarobisz to sie myslisz. Za wynagrodzenie urlopowe to moze pojdziesz dwa razy na rybke nad morzem. A premia swiateczna.... no cóz kazdy to widz inaczej ale nie mysl sobie ze dostaniesz bez problemu, bo beda szukac na wszystkie sposoby zeby Ci obnizyc albo najlepiej wcale nie wyplacac.

@do Paweł

A to jest w tej firmie jakiś regulamin wynagrodzenia? Nie ma jasno pokazane, ile zarobi się w miesiąc lub jaka jest stawka za godzinę? To jest regulamin jako aneks do umowy, czy jak to formalnie wygląda?

Joanna
@do Paweł

To w takim razie może podasz jakieś widełki finansowe? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat zarobków. A ta premia świąteczna? Wypłacana gotówką czy może w formie jakiegoś bonu?

Royal

Kursy walut przeliczają jak chcą ściema drugi Alior Bank

Nie znam się.

Ale czy przypadkiem ten bank którego reklamy pojawiły się znikąd i w sumie żeby nie to,to by nikt o tym przybytku nie słyszał w szerszym świecie nie jest kolejnym wałem na którym ludzie stracą tak jak na przekrecie Getin Noble Bank??????

IT zdalnie/Warszawa

Jak oceniacie pracę w Velo Bank w Dziale IT - zdalnie/Warszawa?

Zdziwiony

Dostałem zestawienia opłat a ja nigdy nie korzystałem z usług tego banku i poraz pierwszy o nim słyszę.To mówi wiele, że bank ten jest nieuczciwy.

Velo Sp. z o.o. ma teraz aktualne oferty pracy w Gliwice. Czy ktoś z pracowników może powiedzieć, czy warto tutaj pracować i czego spodziewać się na stracie w temacie warunków pracy?

PRACOWNIK

Nie wolno nam o tym mówić, bo grozi to surowymi konsekwencjami.

też pracownik
@PRACOWNIK

Oddychać też można tylko wtedy, gdy szef pozwoli.

@też pracownik

Konsekwencje za rozmowę na temat warunków? Przecież podczas pracy i tak widzicie jak jest. To co was zachęca do pracy tutaj skoro tak piszecie a wciąż w firmie jesteście?

No
@Iza

Generalnie potrzeby życiowe. Jedzenie na przykład nie jest za darmo.

Joanna
@PRACOWNIK

A co to te surowe konsekwencje? I tak naprawdę za co? Każdy ma inną stawkę, że nie możecie o tym rozmawiać? Jak to jest?

Xx

Witam Jak z zarobkami w tej firmie na początek?

Mela

Bank na skraju upadłości wiec dorabia na nieuczciwym przewalutowaniu które zabierze nawet 700 zł dla siebie tak jak to było w moim przypadku. Skutek? Odrazu z miejsca zamknięte wszystkie konta. Bardzo szybko potrafią zniechęcić i pracowników i klientów co chyba jest wybitnym talentem.

Słyszałam, że szukają księgowej. Czy ktoś się orientuje, jakie są warunki pracy i płacy w księgowości, czy jest duża rotacja w tym dziale, dlaczego szukają? Ktoś odchodzi, czy nie wyrabiają?

Nata
@Marta

Zapewne kogoś zwolnili, rotacja jest tam spora, jak się nie zgadzasz z szefem albo nie spodobasz się współpracownikom nie masz życia w tej firmie.

Antoni
@Nata

To widzę napięta atmosfera. Długo tam pracowałaś?

Nata
@Antoni

Wystarczająco żeby poznać od środka specyfikę działalności.

@Nata

To skoro tak bardzo udało się ją poznać to podzielisz się szerzej tą obserwacją? Przydałoby się chyba wiedzieć..

nick
@Marta

ludzie sami odchodza, nikt nie chce byc traktowany jak (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) Atmosfera jest bardzo toksyczna.

@nick

No cóż nie wiadomo jakie słowa tu padły ale idzie wywnioskować, że praca tutaj niezbyt Ci się podobała. :/ Jakie konkretnie traktowanie masz na myśli, pytam bo bez sensu jest się domyślać

Czy Velo Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

nie

Arleta

@Ho czyli czy dzień będzie dobry dla pracowników, zależy od humoru prezesa?

Ho
@Arleta

Tak. Wystarczy odwiedzić firmę żeby się przekonać jak bardzo wszyscy są zastraszeni.

Ho
@Arleta

Przeczytaj opinie @serio. Jest prawdziwa. Sam podjąłem taka decyzję. Jak minie kryzys koronawirus to duża część ludzi odejdzie.

Lilianna
@Arleta

Tyle, że w firmie Velo opiekę nad pracownikami sprawują odpowiednio kierownicy działów, do których należą a nie samego prezesa, więc nie za bardzo jest dla mnie zrozumiałe, jak bezpośrednio humor prezesa ma niby wpływać na pracę pracowników? Przecież pracownicy podlegają kierownikom, a nie prezesowi. Jestem pewnym, że osoba, która napisała tą opinię nie ma zielonego pojęcia jak wygląda praca w tej firmie i nigdy w niej nie pracowała. W innym wypadku dobrze by wiedziała, że to co napisała w żadnym stopniu nie pokrywa się z rzeczywistością.

OJOJ
@Lilianna

Ktoś tu chyba nie pracuje w Velo. Kierownicy może i są, ale prezes jest wszędzie i zawsze ma coś do dodania. Wszędzie węszy i chce mieć wpływ na wszystko. To nie korporacja z wyraźnym podziałem obowiązków, a wyrosły na dobrej koniunkturze biznes. Kultura pracy w tej firmie polega na przytakiwaniu i obgadywaniu. Mylę się?

Byly

Dobrze wam radzę. Omijajcie ta firmę dużym łukiem.

czemu
@Byly

Dlaczego? Jakie stanowiska omijać? Atmosfera zła? Ludzie źli?

Antoni
@Byly

Fajnie jeśli napiszesz co konkretnie nie pasowało Ci podczas pracy w Velo. Chodzi o atmosferę, pieniądze, a może coś jeszcze innego? Wyjaśnij to proszę, jestem ciekaw co Twoim zdaniem nie działa w firmie tak jak powinno. :)

TR
@Antoni

Szef.

@Byly

A coś dokładniej? Dlaczego omijać? Napisz konkretnie o co chodzi, czy to kwestia kasy, umowy, relacji?

Zostaw merytoryczną opinię o Velo Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Velo Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Velo Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Velo Sp. z o.o.?

Velo Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 5 ocen.
  • Pszczyńska 305
    44-100 Gliwice