Opinie o Koch Business Solutions-Poland Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Koch Business Solutions-Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Koch Business Solutions-Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Koch Business Solutions-Poland Sp. z o.o. w Katowice

Wydaje mi się, że troszkę ten komentarz nie jest na miejscu. Po co to straszenie i czemu winni są pracownicy tej firmy?

Krew

pracownicy nie są winni, ale mogą wywierać presję społeczną na swojego pracodawcę, aby się zachował właściwie, tak jak to robią pracownicy innych firm, które zmieniają swoje podejście - to proste. A owe straszenie jest, ponieważ dwa razy ten komentarz został przez gowork skasowany - niby czemu? Niech ludzie wiedzą, jaką politykę prowadzi rodzina Koch - chyba się jej nie wstydzą, skoro tak postępują?

stop
@Krew

ile bedziecie drogi goworku usuwac informacje ze firma prowadzi operacje w rosji? co wam daje kasowanie takiej informacji? kto wam za to zaplacil? moze abw powinna sie zainteresowac tymi dzialniami?

Kandydatka

Rekruterka znalzla mnie na LinkediN i zaproponowala role. Zgodzilam sie na proces rekrutacyjny, odbylam pierwsza rozmowe, a pozniej zaproszono mnie na rozmowe video, p.o ktorej mialam dostac odpowiedz/feedback Do dzis czekam na odpowiedz (mija miesiac). Employer Branding zerowy, poszanowanie czasu dla kandydata rowniez. Wiec jesli tak jest na wstepie, to mysle, ze traktowanie pracownikow w firmie jest na tym samym poziomie.

@Kandydatka

Senior VAT Specialist - Subject Matter Expert - na to stanowisko szukają od sierpnia/września, mamy połowę lutego :) może dlatego tak długo wiszą takie ogłoszenia?

at all
@xD

strasznie upada ta spoleczka brak decyzji dobrzy odeszli miernoty sie trzymaja bo i tak nic nie znajda z takimi rezultatami. Szkoda tylko ze nie stosuja norm etycznych Fundatora - żałosny widok.

Magda
@Kandydatka

@Kandydatka - i jak otrzymałaś jakąś odpowiedź? Zastanawiam się jak sytuacja i czy warto rekrutować

smutne

To bardzo smutne ze to centrum sie konczy, szkoda ze super liderzy odeszli a stawia sie na tych ktorzy calkowicie nie podazaja za filozofia Pana Kocha. Szkoda!

aplikant
@smutne

jak centrum sie konczy, jest przenoszone gdzie indziej?????????

AHDP

Byli, obecni i przyszli pracownicy KBS, Polski rynek pracy jest taki, że specjalista od finansów czy podatków może się nie martwić o pracę. Skąd więc te lęki? Życzę wszystkim odwagi! Kandydatom - odważnie podejmujcie decyzji, nie pozwólcie strasznym internetowym bajkom zagłuszyć waszą intuicję. Pracownikom - odważnie mówcie o swoich problemach i frustracjach z pracodawcą. Byłym pracownikom - najwięcej odwagi wymaga zwiększenie dystansu do siebie. Świat nie jest czarno-biały. Jak mawiał jeden wielki Polak, nie lękajcie się!

@AHDP

strasznie dziwny ton Twojej wypowiedzi - jakby z czasów (usunięte przez administratora) Mam nadzieje ze to nie wszyscy managerowie tak sie wypowiadaja..

Pracownik tej firmy
@AHDP

Zgadzam się z tym postem w 1000%.

boomerkowa
@AHDP

Powoływanie się na "wielkiego Polaka" nie jest kartą wyjścia z więzienia w Monopoly boomerze, szczególnie gdy na pozór jest się dobrodusznym, a pod paznokciami negatywne emocje...

Przebieg rekrutacji był dla mnie zaskoczeniem już na samym początku. Zostalam zaproszona aż na 4 rozmowy w ciągu jednego dnia, z czterema różnymi osobami (w tym dwie z Niemiec), które trwały w sumie od godz. 9:00 do 14:00 z przerwami. Conajmniej jakbym rekrutowała na VP, a nie specjalistę… Jak dowiedziałam się od działu HR - każdy chciał mnie trochę poznać. Odniosłam z każdej z tych rozmów bardzo pozytywne wrażenie. Niestety już na drugi dzień dostałam telefon, z informacją, że nie zdecydowali się podjąć ze mną współpracy, ze względu na brak czasu na wdrożenie nowego pracownika… Oczywiście byłoby to dla mnie zrozumiałe, gdyby nie fakt, że dzień wcześniej zajęli mi cały dzień na rekrutację… Wrażenie z kontaktu pozytywne, natomiast samo podejście i szacunek do czasu kandydata oceniam na bardzo niskim poziomie. Na szczęście dla mnie ta rekrutacja była taką „na wszelki wypadek” i ostatecznie dostałam pracę na tym samym stanowisku, a dodatkowo lepiej płatną.

Bardzo książkowe, przykładowo: Co motywuje cię do pracy?, Jakie są Twoje mocne/słabe strony? Co jest dla ciebie najważniejsze w pracy?

logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Poznań
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
Exworkerka

Odradzam tą firmę, ze względu na bardzo słabą kadrę zarządzającą. (usunięte przez administratora) Atmosfera w firmie taka sobie, pandemia jakby tylko zaostrzyła stosunki miedzyludzkie. Ogolnie nie polecam, chyba że jesteś studentem i łatwo da się toba kierowac, do tego wlasnie jest mbm - sprawdzaja wszystkich pod tym wzgledem natomiast prawie nikt z managerow tego nie przestrzega

MMM
@Exworkerka

ale o który konkretnie dział ci chodzi i menadżerów?

@MMM

GBS

sss

finanse, hr?

@sss

sales GBS

@MMM

W finansach, tez sie ktos znajdzie, tak samo slyszalam o IT ale sprzedaz (Guardian) najgorzej.. Ludzie urwani z choinki ktorzy nie powinni zarządzać ludźmi.. jedyne co to w HR jest bardzo fajna atmosfera i management

AN
@Exworkerka

Bardzo fajne zarzadzanie i duza mozliwosc rozwoju w HRS - duze mozliwosci dla wielojezycznych osob z doswiadczeniem w Europejskim HR. Super manager!

at exworkerka
@sss

finanse

XD
@AN

Urojenia i proszę żeby nie kasować wypowiedzi bo zacznę opisywać od środka co tam się dzieje a mam WIELE do powiedzenia :)

AN
@AN

ale juz tez to rozwalili - ostatni dobrze zarzadzany dzial polegl.....trzymajcie sie

odradzam

polityki, niszczenie porządnych ludzi i manipulacje - wartościami :(

at exworkerka
@Exworkerka

a tamten sie caly czas trzyma - zero zarzadzania

xD

stautory and tax to jakaś porażka i rotacja jak na centralnym

xD

O takich rzeczach to mi niewiadomo, ale pracy jest bardzo dużo, ludzie albo przemęczeni, albo jarają się tym że mogą zrobić kilkadziesiąt nadgodzin i mają to wypłacone, team leaderzy czasem z przypadku, przejęcie miejscami tak fatalne, że tylko się rozpłakać, brak wizji poprawy sytuacji, zwiekszona rotacja, generalnie przykro.

@exworkerka
@Exworkerka

fatalny w finansach nic nie robi tylko prywate

@XD
@XD

Masz racje ksiazki mozna pisac....poziom spada z dnia na dzien

@xD

rotacja, brak zarzadzania i brak wiedzy i leaderzy do niczego raczej nawet nie stali kolo leaderów. Ci co maja wiedze i chca cos zmienic znikaja,

BonTon
@Exworkerka

Jest jeden plus, lody na zabrzańskiej strefie stały się jakby słodsze :)

GBS to nie KBS
@Exworkerka

GBS to inna firma! Jakie to jest dziwne! To jakbyś radziła komuś nie jechać do Bułgarii, bo właśnie wróciłaś z Mongolii i jest tam żle.

finanse
@Exworkerka

kiepskie procesy, niedoświadczeni liderzy, brak strategii i pleno bledow - zaden audyt nie zaliczony by byl

b1991

absorbujący proces - pytanie co to ma na celu? Szanujmy swój czas. Nie mam ochoty poświęcać jednej firmie x godzin z mojego życia i wcale nie uważam, ze to brak motywacji. Dwa: rozmówcy nieprzyjemni, sztywni, wręcz nieprzystępni, managerowie przypadkowi. Jeden rozmówca mam wrażenie przez całą rozmowę próbował mi udowodnić, ze wcale nie jestem takim dobrym kandydatem, zarzucając mi pracę w jednej firmie przez "tylko rok". (pozdrawiam "doświadczoną" panią z HR, jesli celem tego pytania było zniechęcenie kandydata to się to udało). Jednak najgorsze było, kiedy dowiedziałem się, że zespól wcale się nie rozwija, a po prostu odeszło z niego wiele osób przez ostatni rok. Ja takie "niedomówienia" uważam za jakiś żart. Nie wciskajcie ludziom kitu.

.....
@b1991

Nadgodziny, stres, fatalnej jakości transition, nierealne wymagania od osób decyzyjnych - nie masz czego żałować....

@b1991

Hej, proces jest wieloetapowy, rozmowy z managerami z roznych krajow. Pytania podobne ale dostalem informacje zwrotna. Nie bylo to zle doswiadczenie w porownaniu do innych firm.

@.....

to sa inne spolki GBS jest dosc kiepski, ta nowa KBS jest ok.

@.....

i znowu chyba pomylily Ci sie spolki

at

Wiec o jakim dziale mowisz?

@at

Nadgodziny, stres i fatalnej jakości transition dotyczy tam jednego działu - i myśle że doskonale wiesz o jakim pisze dziale.

at all
@…

tak finanse sa fatalnie zarzadzane wspolczujemy

fin
@…

tak tam jest masakra ludzie sie zwalniaja brak strategii i wsparcia i doswiadczenia, ale inne sa ok

rotfl
@fin

o finansach to niedługo książki będą pisać, bo atmosfera tak gęsta, że tylko kroić...

at at
@at

FLC

@rotfl

bardzo zle procesy finansowe, brak szkolen i kooperacji - jaki manager takie wyniki zespolu.(usunięte przez administratora)

Znowu inny

Drogi GoWork, Dlaczego jestem w stanie pod każdą moją opinią podpisywać się innym nickiem? Nawet nie muszę zmieniać urządzenie czy czyścić cookies…. Jedna osoba z urojeniami może w taki sposób udawać 100 osób i w jedną godzinę zalać firmę błotem. Dlaczego nic nie jest weryfikowane? Widzę tutaj opnie o KBS, o GBS (inna firma), o jakichś nie istniejących rekrutacjach i stanowiskach, większość nawet nie ma pewności o jakim pracodawcy mowa. Wprost oskarża się szefa KBS o jakieś idiotyczne łapówkarstwo…. Czy ktoś z adminów robi przynajmniej weryfikacje pod kątem zdrowego rozsądku… ?

AHDR
@Znowu inny

Od niedawna śledzę ten forum. Staram się zrozumieć i nie mogę! Widzę pod tym postem 4 smutne minki. Bardzo szybka reakcja, chyba w nocy. Czy to oznacza, że przynajmniej 4 osoby nie zgadzają się z tym, że: Jedna osoba nie powinna mieć możliwości udawać wiele różnych opiniodawców? W temacie KBS mają być tylko opnie dotyczące KBS? Przecież to tak, jak opiniować kadrę zarządzającą Skody na forum Wolkfvagen. Każda osoba, uważająca, że można dać łapówkę na rozmowie kwalifikacyjnej najwyraźniej nie jest w szczycie swoich możliwości intelektualnych.

i znowu
@AHDR

ale o co Ci chodzi - bronisz kogos na formum "go work" - przeciez to niedorzeczne, porozmawiaj z managerem, zadaj pytanie do dzialu kontroli wewnetrznej, audytu.

@Znowu inny

Taki jest model biznesowy GoWork - pozwalasz na zamieszczanie anonimowych komentarzy, bez logowania użytkowników, w taki sposób, że jenda osba może występować pod nieograniczoną ilością nicków, dzięki temu jedna lub kilka niezadowolonych osób może wygenerować masową ilość negatywnych wpisów. Wówczas z pracodawcą kontaktuje się sprzedawca GoWork, który oferuje zakup "Złotego Profilu", który umożliwa ocenzurowywanie wszytkich nowych wpisów i wszscy są zadowoleni (pracodawca bo ma super opinie i GoWork bo ma kase)... "W ramach usługi Złoty Profil Klient ma możliwość samodzielnego administrowania wpisów (w zakładce "OPINIE O PRACODAWCACH") od momentu przekazania dostępu do konta pracodawcy zgodnie z Regulaminem GoWork.pl - dostępnym na stronie www.gowork.pl. Nowe wpisy na profilu promowanym pojawią się po 6 godzinach od momentu zamieszczenia przez użytkownika, o ile wcześniej klient nie zmodyfikuje (moderacja) lub zatwierdzi zamieszczonego komentarza."

@znowu inny cd
@@Znowu inny

I w taki sposob mozecie ukrywac prawdziwa opinie o firmie i manipulowac, filtrowac informacje. Brawo KOCH!

MacPAC
@Znowu inny

To przestań wstawiać te komentarze. Tyle.

Sprawdzam nadgodziny

Czy to prawda, ze pracownicy ciagle pracuja w nadgodzinach nawet kilkadziesiąt miesiecznie, czy jest to spowodowane zlym zarzadzaniem i planowaniem czy złymi procesami?

pracownik statutory
@Sprawdzam nadgodziny

tak pelno nadgodzin niektore uzasadnione ale wiekszosc zeby podbic wynagrodzenia. Bardzo zle zarzadzanie i (usunięte przez administratora)

Tym razem wybrałem inny nick

Słuchajcie, to dziwne. Mam takie wrażenie, że ludzi udają pracowników Koch. Rotacja niska, to jest matematyczny fakt. Pracownik KBS będzie wiedział, jeśli choć trochę interesuje się jak się mają koledzy z pracy. Co oznaczają smutne minki, że mała rotacja to smutne? Post, gdzie napisano, że nie ma łapówkarstwa i jest rada rozmawiać z managerami jest zły, bo aż 12 osób wierzy, że w naszych czasach w Polsce daje się łapówki na rozmowie kwalifikacyjnej? Patrzę na opinii o rekrutacji - jest źle, a wymieniony stanowiska to analityk finansowy czy kontroler finansowy…. Nie mamy takich stanowisk w KBS - LC…. Co się dzieję? Jakiś czarny PR?

T- tym razem.....
@Tym razem wybrałem inny nick

moze zamiast "wrażeń" zajmij sie praca lub odpoczynkiem po pracy.

Jestem na etapie rekrutacji i rozmowa dwa etapy. Dział w pl związany ze sprawozdawczością. Bardzo miła i przyjemna rozmowa. Ale te komentarze mnie przerażają… ktoś może podać jak to wyglada od środka.

Niestety duza ilosc pracy, sporo balaganu i nienajlepsze relacje miedzyludzkie. Rozwoj - raczej zaden...bo sie o to nie dba. Jak ktos lubi podporzadkowac zycie pracy to miejsce idealne.

1. Napiszesz do koleżanki o coś co jest w zakresie jej zespołu "Owszem będę, ale nie miałam czasu". 2. Przekazanie procesu będzie wyglądać tak, że po 5 dniach zaczniesz szukać nowej pracy 3. Jak trafisz na niefajnego lida lub liderkę, to poczujesz co to znaczy brak szacunku do drugiego człowieka 4. Jeśli cenisz porządek, zwariujesz w pewnym momencie. 5. Jeśli nie przymierasz głodem i nie jesteś zdesperowany/ana nie przychodź tu, bo uciekniesz szybko #sprawdzone

PartyAllTheTime

Konglomeracka przygoda… 1 dzień Spotkanie, gdzie dostaniesz listę spółek do przejęcia, wraz z numerkami. Od razu. Nie będzie łatwo. Konsylium w postaci Twojego zespołu będzie orzekać, a Ty notować - jaka TO przygoda Cię czeka. 2 dzień Między szkoleniem z tego jak rejestrować czas pracy, a innymi kadrowymi szkoleniami, będziesz mieć 30 minutowe "spotkanie-przekazanie", gdzie otrzymasz listę ok 30. oddziałów do ogarnięcia, usłyszysz ich nazwy, numerki, systemy na jakich działają, kto jest listą kontaktową dla nich - ale nie pełne imię i nazwisko, oj nie! Samo imię, tak jakbyś był/była w tej firmie 30 lat i znał każdego w organizacji. Szukaj roszczeniowcu! 3 dzień Dowiesz się, że kolega/koleżanka chce iść na 2 tygodnie urlopu, więc żeby się ze wszystkim wyrobić to musi zrobić trochę nadgodzin - jasna sprawa. Czasem wchodząc o 8 na komunikator zobaczysz ją/jego że pracował/a do 22, 23 ;). Śpiesz się z gromadzeniem wiedzy. To Ty ją/jego zastąpisz. 4 dzień (przy założeniu że trafisz na przełożonego-objawienie zarządcze) Jak o coś napiszesz z pytaniem, to otrzymasz pasywno-agresywną odpowiedź, ale nie martw się! Jest dodana emotka ":)"? Jest! Wszystko więc w porządku, kultura i kurtuazja są zachowane. Nic się nie martw. Jest w pytę. 1 i 2 tydzień Zrobisz już nadgodziny, pewnie siedząc z koleżankami i kolegami, którzy pilnie chcą oddać ci swoje taski, bo pracy jest wiele, oj wiele. Jest fantastycznie ciekawa, kreatywna, DOSKONAŁA. Nie mniej jak już je zrobisz i zaraportujesz, to będzie ochrzan, że je robisz i że masz zgłaszać. No ale przecież kazano ci przejmować te rzeczy, a ci ludzie pracują na zamknięcie w nadgodzinach... Czas na sprzęt. Nikt się nie zainteresuje czy wydano ci myszkę, klawiaturę - musisz o to zadbać sam/a. Coś takiego jak induction, buddy w tej firmie nie ma miejsca, bo nie ma na to czasu. 3 tydzień Będziesz robić wszystko jak najlepiej potrafisz, ale będziesz się zderzać z brakiem informacji / brakiem czasu na przekazanie / brakiem osób do przekazania. Będzie Cię to denerwować i będziesz odczuwać wrogość ze strony kolegów, przełożonych. Wrogość, bo nie wiesz od razu, gdzie co jest, do kogo napisać. I się ciągle pytasz. 4 tydzień Zaczniesz pisać maile coraz szybciej, bo coraz więcej danych na Ciebie będzie schodzić. Skończy się to tym, że otrzymasz wiadomość od Team Lead, że "czasem nie zostawiasz enter w mailu i są one nieczytelne - taka uwaga :)". No przynajmniej była emotka uśmiechu… Jak coś zrobisz tak jak kiedyś było robione, to pewnie okaże się, że jest to źle i trzeba to przerobić zupełnie inaczej, ale też nie otrzymasz jasnej instrukcji, tylko wyrzut. Szczerze mówiąc zakres obowiązków jest całkiem ciekawy i można się rozwijać jeśli kogoś interesuje rachunkowość i sprawozdawczość finansowa. Nie mniej otoczka jest nieakceptowalna. Szczególnie, jeśli przychodzisz z miejsca, gdzie atmosfera była przyjemna, ludzie życzliwi, był czas na wdrażanie nowych pracowników. Każdy musi mieć okres rozruchu, szczególnie w organizacji złożonej i trudnej. Nie przykłada się tu uwagi to bycia „dobrym” liderem. Liderowanie, nawet w postaci bycia koordynatorem zespołu czyli team leaderem, wymaga pewnych kompetencji społecznych i pokory. Jeśli uważasz się za lepszego od swoich ludzi i drażnią Cię oni - to czemu nimi zarządzasz? Bo to lepszy „hajs” i z czegoś trzeba żyć? Po prostu traktuj tych ludzi jak sama/sam chciałbyś być traktowany. Bądź życzliwy, miły. To zaprocentuje, chociażby obniżoną rotacją. I tym, że ludzie z Tobą jako liderem/liderką zostaną. A nie uciekną nie chcąc tracić życia na Twoją toksyczność...

@sprawdzone i potwierdzone
@:(

Zdecydowanie zgadzam sie z opisem. Bardzo nieprofesjonalni leaderzy zajmujacy sie prywata nie praca. Brak kompetencji i wszystko aby zrobic bez jakosci i odpowiedzialności. Zero wdrozenia w finansach, duzo polityki i zachowan nieodpowiednich i budowania "casow" na innych zeby przetrwac. Szkoda czasu.

@sprawdzone podwojnie
@@sprawdzone i potwierdzone

i do tego powołują sie na zasady firmy KOCH i robia całkowicie przeciwne rzeczy to jest pruderia i zakłamanie po co tak grac i tak to wychodzi na kazdym kroku

AHDP

Nie sądzę, że przedstawiona w wielu negatywnych komentarzach opinia jest obiektywna. Radzę nie kierować się tymi komentarzami przy podjęciu ważnych decyzji. Oto kilka faktów: 1. KBS Poland - Finanse - tak zwane LC jest stosunkowo nieduże, a więc można łatwo policzyć ile osób odeszło od początku istnienia LC (półtora roku). Odeszło mało, według moich obliczeń dwa razy mniej niż średnia krajowa. 2. Awans za łapówkę, koperty i t.d. - To są kłamstwa! Takie komentarze są podłością w stosunku do współpracowników, którzy swoją dobrą pracą zasłużyli na awans. Zazdrość jest złem! 3. Ilość pracy i bałagan - jest to młoda firma, są pewne „ choroby dziecięce”. Wszystkie procesy są nowe. Po to są tworzone takie centra - przyjąć procesy, ogarnąć, ustabilizować. Przy okazji wiele można się nauczyć. Procesy są też dość zróżnicowane, doświadczenia się różnią, czasem faktycznie nie jest łatwo, jak zresztą w każdej firmie, która buduje coś nowego. 4. Zachęcam niezadowolonych pracowników LC, o ile faktycznie te negatywne komentarze są napisane przez pracowników LC, do dzielenia się swoją opinią z przełożonym lub Senior Managerami. Jestem pewny, to nie zaszkodzi. Poza tym, jeśli faktycznie jest tak źle, co macie do stracenia? Jak już wspomniałem, jest nas w LC niewiele, znam wszystkich na tyle, żeby wiedzieć - nie ma w LC ani jednego pracownika, o którego nie warto byłoby walczyć. Nie wątpię, każdy manager LC też to rozumie. Pozdrawiam

@AHDP

Oczywiście, gorzkie słowa zaburzające wydrukowany w głowie obraz (urojony notabene) to komentarze nieobiektywne… Pewnie! :) Grunt to mieć dobre samopoczucie :).

MBM
@@sprawdzone podwojnie

To tylko slogany na scianach

Matylda

A co to się dzieje w Statutory and Tax, że cały czas są te same oferty widoczne? Szukam pracy w tym obszarze, oferty wydają się być ciekawe, ale troche sie stresuje tym ze są cały czas? Nie chce zmieniać pracy na jakaś wtopę. Może ktoś sie wypowiedzieć?

@Marta
@Matylda

Ciągła rotacja i odejścia - bardzo zle zarzadzany dzial i brak kultury organizacyjnej.

Odradzam

pracujetu...
@Matylda

o tym jak jest super, świadczy to że ludzie na okresie próbnym rzucają papierami

Jakub
@@Marta

Sama wiesz , ze rotacja może mieć różne podłoże. Myślisz, że to tylko z powodu bałaganu organizacyjnego? Nie ma nic w firmie co przyciąga pracowników? Na przykład dobre wypłaty?

Jakub
@pracujetu...

Jakie umowy proponują na próbnym? Bo jak zlecenie to faktycznie może się niektórym nie podobać. Napiszesz na jaki kontrakt można liczyć?

@Jakub

sprawdz prosze z dzialem rekrutacji powinni Ci odpowiedziec

Maria
@Jakub

Wypłaty są na średnim poziomie wiec na pewno aż tak nie przyciągają.

nick
@Jakub

Wszystkiego dowiesz się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Tam decydują o umowie.

@@Marta

Rotacja jest na niskim poziomie, natomiast pojawiające się ogłoszenia wynikają z ciągłego powiększania się zespołu. Jest to efekt rozwoju KBS Poland w Polsce.

Ten komentarz jest tak niedorzeczny, ze az rece opadaja... Odkad rozpoczal sie covid wszsytkie rozmowy rekrutacyjne odbywaja sie wirtualnie, wiec nie bardzo wiem jak chciałbyś tą kopertę wreczyć... widac ze nie masz pojecia o czym piszesz

at Jakub
@Jakub

to co przyciąga kandydatów to etyka i dobra organizacja oraz co jest dalszym etapem - zaangażowanie, wyniki, wspólne budowanie organizacji - to co dzieje sie w finansach to totalna porazka, prywata ale jaki lider taki efekt.

J.W.

Proces rekrutacji: wieloetapowy, koszmarnie męczący (i nie, angazowanie kandydata do więcej niż 3 rozmów, gdzie każda kolejna wygląda prawie tak samo, to nie jest badanie jego motywacji, tylko cierpliwości), z pytaniami z lat 90-tych (brakowało tylko: gdzie sie Pan widzi za 5 lat - facepalm. Chciałem odpowiedzieć, na pewno nie w korporacji, tylko w swoim cottage house, ale czułem, że pani rozmówczyni tego rodzaju swobody myśli nie zniesie, bo pewnie powinienen odpowiedzieć, że w Koch). Dla mnie sam proces zamiast dodawać firmie animuszu, to ją tylko dyskwalifikuje. Jestem na nie.

Jakidzial
@J.W.

A gdzie i na jakie stanowisko aplikowałeś?

J.W.
@Jakidzial

do dzialu z duzym naciskiem na Business Development, ale nie wskażę konkretnie, bo po co mam się nadstawiać, Polska to nie kraj na feedback, zjedzą cię prędzej niż przyjmą krytykę do wiadomosci.

Adrian
@J.W.

A rozmowę prowadzą po polsku? Słabo wyszło z tymi trzema etapami, nie powiem... Dali chociaż znać czy się nie odezwali?

@J.W.

przeslij im feedback moze to byc pomocne.

...
@at b1991

nie ma co wysyłać feedbacku, bo nikogo to tam nie obchodzi

@...

tak wszystko pod dywan zamiatane

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Koch Business Solutions-Poland Sp. z o.o.?

Bardzo pozytywna atmosfera pracy, nadal duza elastycznosc ze wzgledu na Covid. Dobre miejsce do pracy i rozwoju.

....

Co za bzdury....

@

Teraz to juz masakra upadek tuż, tuz…,

Male sprostowanie - atmosfera byla ok - teraz to masakra

T

not good as it used to be unfortunately

Niestety to sie zmienia na duzo gorsze.

@@pracownik

tak niestety jednyny dzial w ktorym bylo ok juz sie rozpada polityki

Gfg

Najgorszy proces rekrutacyjny w jakim brałem udział. Jedna z osób rekrutujących miała podejście żywcem wyrwane z komuny. Nie wiem czy to fakt pracy na uczelni, czy czegoś innego. Jeśli do kandydata do pracy jest takie ofensywne podejście, to co tam się dzieje w środku? Ktoś w Kochu słyszał o employer branding, jakości rekrutacji itd???

Zostaw merytoryczną opinię o Koch Business Solutions-Poland Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Koch Business Solutions-Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Koch Business Solutions-Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koch Business Solutions-Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 4 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Koch Business Solutions-Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Koch Business Solutions-Poland Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Koch Business Solutions-Poland Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 51 ocen.
  • Uniwersytecka 13
    40-007 Katowice

Koch Business Solutions-Poland Sp. z o.o.